Jakie drabiny aluminiowe wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się nad tym jaką wybrać drabinę aluminiową 3×9? A może po prostu szukasz polecanych ofert z 2024 roku? Sprawdź w takim razie ranking drabin aluminiowych i ciesz się właściwą opcją!

Wyposażenie się w odpowiedniej jakości drabinę aluminiową rozsuwaną czy przegubową drabinę teleskopową to kwestia nadzwyczaj istotna dla niejednej osoby. Przede wszystkim należy pamiętać, że opcja wykonana z aluminium jest trwała, odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także dodatkowo charakteryzuje się lekkością i wieloma innymi atrybutami. Warto też pamiętać, że nierzadko zdarza się, że tego typu propozycje są dostępne jako drabiny aluminiowe składane lub rozsuwane, a więc w skrócie wieloczęściowe.

Niestety, znalezienie propozycji idealnej to nie lada wyzwanie z kilku powodów. Przede wszystkim należy pamiętać, że każda drabina aluminiowa składana musi przede wszystkim oferować nam wystarczająco dużą trwałość i odporność – o stabilności nie zapominając. Ponadto, bardzo ważne jest też uwzględnienie wielu innych cech, a także przyjrzenie się konkurencyjnym modelom w celu wybrania najwłaściwszej opcji. Aby jednak sprawnie podjąć decyzję, postanowiliśmy przygotować dla was ranking drabin aluminiowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Drabina aluminiowa BAULICH

9.9

Tania

Drabina aluminiowa HIGHER

9.8

Tania

Drabina aluminiowa KRAUSE

9.7

Droga

Drabina aluminiowa Bayersystem

9.6

Tania

Drabina aluminiowa Handymaster

9.5

Średnia

Drabina aluminiowa DRABEST

9.4

Tania

Jest to zestawienie aż sześciu bardzo ciekawych i wysoce rekomendowanych propozycji. Naszym zadaniem było przygotowanie listy ofert, które z uwagi na swoje właściwości i charakterystykę są w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie w każdej sytuacji i w każdych warunkach. A przecież nasi eksperci nie zapomnieli o tym, żeby dostarczyć opcje zarówno te kompaktowe, jak i bardzo duże. Drabiny aluminiowe 5 stopniowe, jak i te 3 częściowe. 

DRABINA aluminiowa 3×11 BAULICH 150 kg +HAK gratis

drabina aluminiowa 3x11

Przygotowana przez markę Baulich drabina aluminiowa oferująca 11 szczebli to jedna z ciekawszych opcji obecnie dostępnych na rynku. Propozycja charakteryzuje się dużym zasięgiem roboczym, a także odpowiednimi wymiarami profilu bocznego. A nie można też zapomnieć o tym, że jej użytkowanie jest proste i nieskomplikowane. Drabina ta składa się z trzech segmentów i każdy ma po 11 szczebli. Po rozłożeniu oferuje nam wysokość na poziomie 7 metrów, natomiast przy maksymalnym złożeniu to długość transportowa spada do 3 metrów. 

Przedmiot jest idealny do prac zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. Producent zadbał o to, aby urządzenie było bezpieczne. Z tego powodu zastosowano tutaj ryflowane szczeble, a także specjalne okrycie antypoślizgowe stopek.Warto zaznaczyć, że sprzęt oferuje nam maksymalne obciążenie na poziomie 150 kg, a więc jest to opcja przeznaczona dla praktycznie każdego użytkownika.

Miejmy jednak na względzie, że maksymalna wysokość robocza dla drabiny w formie wolnostojącej to 5,26 metra. 7 metrów to wartość w przypadku drabiny w wersji przystawnej, jednoelementowej. Urządzenie zebrało wiele pozytywnych ocen, a także producent może pochwalić się normami i certyfikatami. Potwierdzają one jakość produkcji i przygotowanie sprzętu zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. 

 • Dosyć duża maksymalna wysokość robocza;

 • Zgodność z normą europejską EN 131;

 • Wysoka stabilność i bezpieczeństwo. 

 • Dosyć wysoka cena.

MOCNA DRABINA ALUMINIOWA 3×11 UNIWERSALNA HIGHER

drabina aluminiowa składana opinie

Inną propozycją wartą rozważenia jest model przygotowany przez firmę Higher. Co ciekawe, jest to sprzęt charakteryzujący się bardzo podobnymi do poprzednika parametrami. Dalej mamy do czynienia z drabiną aluminiową 3-częściową z 11 szczeblami każda, dalej opcja charakteryzuje się maksymalną nośnością na poziomie 150 kg na szczebel i dalej sprzęt dostarcza nam wiele różnych możliwości rozstawienia drabiny w celu dostosowania produktu do danej pracy. Istnieje tutaj kilka różnic, między innymi aż 7 różnych zastosowań.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od parametrów technicznych. Podobnie jak i u konkurencji, tak i tutaj możemy liczyć na model drabiny 3×11, czyli 3 elementy po 11 szczebli w każdym. Profil boczny ma natomiast wymiary 60×20 mm, a więc jest to nieznacznie mniejsza opcja pod tym względem. Same szczeble mają po 25×25 mm każdy, a więc są bardzo podobnej wielkości. 

Warto zauważyć, że produkt wyposażony został w trwałe i mocne prowadnice, a także specjalny system kontrolujący prawidłowe rozłożenie drabiny. Nie mniej istotną rolę odegra też wykorzystanie antypoślizgowych stopek stabilizatora. Te są wymienne, więc w przypadku ich uszkodzenia lub zużycia możemy zaopatrzyć się w nowe. Bardzo ważną rzeczą związaną z tą drabiną jest możliwość ustawienia jej w aż 7 różnych sposobów, otrzymując do 7 metrów wysokości roboczej czy też 5,7 metrów wysokości samej drabiny. 

 • Duża maksymalna wysokość robocza;

 • Aż 7 różnych ustawień drabiny;

 • Spore maksymalne obciążenie na szczebel.

 • Stosunkowo wysoka cena.

 •  

Drabina aluminiowa 3×10 KRAUSE MONTO PROFESSIONAL

drabina aluminiowa 3-częściowa

Jeśli zależy nam na jeszcze większej wysokości roboczej, to bez wątpienia KRAUSE będzie rozwiązaniem idealnym. Model Monto Tribilo dostarcza nam co prawda wariant 3×10, a więc drabina aluminiowa 3-częściowa z 10 szczeblami na każdą część. Jednakże, z uwagi na inną konstrukcję i wymiary, urządzenie jest w stanie zagwarantować nam maksymalną wysokość roboczą na poziomie 7,65 metra. Co ciekawe, długość transportowa pozostaje na tym samym poziomie, co u poprzedników. A więc otrzymujemy większą wysokość maksymalną przy zachowaniu tej samej długości transportowej.

Produkt pod wieloma względami jest bardzo podobny do poprzedników. Mamy tutaj do dyspozycji sprzęt o maksymalnym obciążeniu wynoszącym 150 kg, a także zgodność z normami europejskimi PN-EN-131. Jednakże, warto zauważyć, że wymiar profli się tu różni – wynosi 77 x 25 mm. Co więcej, produkt jest też cięższy, bo waży aż 18 kg. Jednakże, oferta ma też sporo zalet. Przede wszystkim propozycja jest bardzo sztywna z uwagi na zastosowanie grubych prowadnic. Co więcej, recenzowana oferta umożliwia nam całkowite wyjęcie trzeciego elementu w celu uzyskania dwóch drabin – jednej przystawnej, a drugiej rozstawnej.

Co więcej, w zestawie otrzymujemy też stabilizator drabiny, specjalne podgumowane stopki, a także haki blokujące, których zadaniem jest zabezpieczenie drabiny. A to wszystko przy wsparciu renomowanego producenta, który w każdej chwili może uzupełnić zgubiony czy też zużyte elementy eksploatacyjne. 

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Dostęp do szeregu elementów akcesoryjnych;

 • Bardzo duża maksymalna wysokość robocza;

 • Możliwość przygotowania dwóch drabin po wyjęciu jednego elementu.

 • Wysoka cena;

 • Duża waga. 

 •  

Drabina aluminiowa Bayersystem BS-DW 3×9

drabina aluminiowa rozsuwana cena

Jeśli wolimy propozycję o nieznacznie mniejszej wysokości roboczej, ale też i model charakteryzujący się niższą wagą, większą kompaktowościa, a nade wszystko atrakcyjną ceną, to wybranie propozycji przygotowanej przez markę Bayersystem wydaje się rozwiązaniem bardzo ciekawym i szeroko rekomendowanym. Propozycja uzyskała certyfikację TUV. Jest też zgodna z normami Unii Europejskiej, a dokładnie EN 131. W połączeniu z bardzo ciekawymi wymiarami i jakością wykonania, to urządzenie nadzwyczaj atrakcyjne dla wielu użytkowników.

Przede wszystkim warto zauważyć, że jest to drabina aluminiowa 3×9. Oznacza to, że każdy z trzech dostępnych segmentów ma 9 szczebli, co daje łącznie 27 szczebli w przypadku umieszczenia drabiny w formie przystawnej. To przekłada się na maksymalną wysokość roboczą wynoszącą 601 cm, czyli nieco ponad 6 metrów. Oznacza to, że pomimo swojej mniejszej długości i tak jest w stanie dostarczyć wystarczająco dobre parametry.

Niewątpliwą zaletą tej opcji jest niższa cena niż u konkurencji. Jednakże, to nie wszystko. Ta rozsuwana drabina aluminiowa charakteryzuje się dosyć niską wagą, bo tylko 12 kg. Co więcej, do wyprodukowania oferty wykorzystano najwyższej klasy stop aluminium, co przełożyło się na bardzo dobrą jakość spasowania wszelkich elementów. A to, natomiast, pozwoliło producentom dostarczyć nawet i 5 letniej gwarancji.

 • Długi okres gwarancyjny;

 • Dosyć niska waga;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Bardziej kompaktowa od konkurencji.

 • Mniejsza maksymalna wysokość robocza niż u rywali.

DRABINA ALUMINIOWA 4X4 PRZEGUBOWA 4,6M + PODEST

drabina aluminiowa rozsuwana opinie

Jeszcze innym rozwiązaniem o bardzo ciekawym, wyróżniającym się od pozostałych drabin aluminiowych 3 stopniowych designem jest opcja 4 stopniowa. W tym przypadku mamy do czynienia z czterema segmentami drabiny, a oznaczenie 4×4 oznacza, że każdy z nich ma 4 szczeble. Przekłada się to na dosyć mały maksymalny zasięg roboczy, aczkolwiek dzięki takiej konstrukcji długość transportowa jest bardzo mała – najmniejsza w tym zestawieniu.

Produkt charakteryzuje się czterema segmentami, a to oznacza możliwość ustawienia drabiny w sposób niedostępny wcześniej. Możemy zatem przygotować sobie drabinę przypominającą stół bądź też wykorzystać ostatni segment jako przedłużenie wejścia na dach czy też na inne wyżej położone powierzchnie. Rzecz jasna wciąż istnieje możliwość ustawienia drabiny tak, aby skorzystać z niej w formie przystawnej lub rozstawnej.

Nie możemy jednak zapomnieć, że propozycja jest nader tania w porównaniu do możliwości, jakie oferuje. Co więcej, nośność tej oferty jest na takim samym poziomie, co u konkurencji – 150 kilogramów maksymalnego obciążenia. W połączeniu z bardzo wysokimi opiniami, ta drabina aluminiowa 4 stopniowa to jedna z najciekawszych alternatyw obecnie dostępnych w katalogach.

 • 4 segmenty umożliwiające bardziej zróżnicowane ustawienie drabiny;

 • Wysoka trwałość;

 • Bardzo mała długość transportowa – tylko 120 cm;

 • Niska cena.

 • Mocno przeciętna maksymalna wysokość robocza;

 • Duża waga. 

 •  

Drabina aluminiowa 3×11 przemysłowa 150 kg DRABEST

drabina aluminiowa 3 stopniowa

Jeśli jednak drabina aluminiowa 3 stopniowa to coś, co cię bardziej interesuje, to warto też przyjrzeć się kolejnej propozycji alternatywnej. Tym razem recenzujemy produkt marki DRABEST, czyli producenta specjalizującego się w produkcji tego typu przedmiotów. Opcja, podobnie zresztą jak pozostałe dostępne drabiny w tym zestawie, jest aluminiowa. Co ciekawe, Drabest oferuje nam całkiem sporą propozycję, bo jest to drabina segmentowa typu 3×11, czyli 3 segmenty po 11 szczebli każdy.

Drabina przygotowana został w sposó przemyślany dzięki wykrzystaniu wiele interesujących gadżetów i akcesoriów. Przede wszystkim należy zauważyć, że w celu uzyskania większego poziomu bezpieczeństwa producent zdecydował się wykorzystać stopki antypoślizgowe. Co więcej, szczeble są ryflowane. Dzięki tym elementom stabilność podłoża jest na bardzo wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o samą specyfikację techniczną, to wariant 3×11 gwarantuje nam dużą maksymalną wysokość roboczą – na poziomie 7 metrów. Jest to jednak wysokość w przypadku ustawienia drabiny w wersji przystawnej jednoelementowej. Najwyższa wysokość dla drabiny wolnostojącej to 5,26 metrów przy wykorzystaniu wszystkich trzech elementów. Urządzenie zgodne jest z normą EN-131, a jego waga to 16 kg. Dodatkowo warto sprawdzić nośność. Ta wynosi 150 kg.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Gwarancja na 5 lat;

 • Duża maksymalna wysokość robocza;

 • Wysoka nośność.

 • Dosyć wysoka cena.
 •  
 •  

Artykuły

A może bardziej przypadnie ci do gustu drabina aluminiowa 5 stopniowa? Jeśli wciąż nie wybrałeś oferty idealnej, zapoznaj się z poniższym poradnikiem! 

Chociaż każda z przedstawionych powyżej ofert ma swoje zalety, to też nie obyło się bez przedstawienia ich wad. Z tego właśnie powodu bardzo ważne jest wybranie urządzenia, którego wszystkie cechy, na których nam zależy, będą w pełni spełnić nasze wymagania. Jest to nader istotne z bardzo prostej przyczyny. Musimy liczyć się z pewnymi kompromisami. Chyba że jesteśmy przygotowani na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Jeśli nie, to przyszedł czas na własne poszukiwania i na przejrzenie dostępnego katalogu celem znalezienia urządzenia idealnego dla każdego z nas. Wiadomo, że najpierw trzeba przyjrzeć się jakości wykonania. I choć każda z drabin będzie aluminiowa, to klasa stopu wykorzystanego do produkcji czy też inne elementy związane z wykonaniem będą się już różnić. A przecież też nie możemy zapomnieć o tym, że nośność czy inne aspekty też są nie bez znaczenia.

Wiadomo też, że w celu podjęcia świadomej decyzji odnośnie zakupu idealnego warto przyjrzeć się kwestiom dodatkowym jak, na przykład, wariant drabiny. Kluczowym czynnikiem przy szukaniu rozwiązania idealnego będzie też wysokość robocza, dokładne wymiary szczebli i pozostała specyfikacja techniczna. Warto przy okazji zwrócić uwagę na poradnik zakupowy 2024:

3×11, 4×4 czy może inna? Wszystko o wariantach

Wybierając drabinę aluminiową mamy możliwość podjęcia decyzji odnośnie wersji produktu, jaki najbardziej nam będzie odpowiadał. Warianty dostępnych drabin modułowych czy też segmentowych umożliwiają różnorodne zastosowanie i przygotowanie wejścia tak, aby jak najłatwiej i najbardziej komfortowo być w stanie przeprowadzać różnorodne prace na wysokości.

Jeśli więc mamy w planach prace przy różnych projektach bądź po prostu pragniemy jak największą uniwersalność i wszechstronność, to wyposażenie się w drabinę przegubową o jak największej ilości segmentów umożliwiających różne połączenie jest rozwiązaniem jak najbardziej wskazanym i rekomendowanym. Dla przykładu drabiny 3×9-3×11 są w stanie dostarczyć nam zaledwie parę różnych ustawień. 4×4 to już możliwość dostosowania drabin do nawet 7-9 różnych pozycji. 

Co ciekawe, drabina aluminiowa 5 stopniowa jest w stanie urozmaicić potencjalne ustawienia produktu jeszcze bardziej. Aczkolwiek cena za dobrej jakości, wytrzymałą opcję rośnie i to całkiem sporo. Dlatego przed wybraniem wariantu warto sprawdzić która z dostępnych propozycji jest najlepiej dostosowana do naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

DRABINA ALUMINIOWA 4X4 PRZEGUBOWA 4,6M + PODEST
drabina aluminiowa rozsuwana opinie

drabina aluminiowa cena
Drabina aluminiowa 3×10 KRAUSE MONTO PROFESSIONAL
drabina aluminiowa 3-częściowa

Rzecz jasna wykonanie to sprawa kluczowa

Wybranie rodzaju drabiny to nie jedyna rzecz, o jakiej musimy pamiętać. Przede wszystkim bardzo ważną rolę odegra tutaj wykonanie. Przecież nikt nie chce wejść na drabinę, która pod naszym ciężarem uszkodzi się czy, co gorsza, całkowicie się rozpadnie. To nie tylko pieniądze wyrzucone w błoto, ale też i poważne niebezpieczeństwo dla użytkowników – szczególnie tych pracujących nieco wyżej.

To właśnie dlatego zweryfikowanie czy do produkcji wykorzystano najwyższej klasy aluminium czy też nie jest nadzwyczaj kluczowe. Mowa tutaj o, między innymi, klasy stopu użytego do produkcji. Dodatkowo warto uwzględnić rodzaje spawów. Co ciekawe, przyjrzenie się gwarancji, która może trwać nawet i 5 lat, jest całkiem ciekawym sposobem na zweryfikowanie czy produkt wytrzyma próbę czasu czy też nie.

Dalej, przyjrzyj się parametrom technicznym

Następną kluczową sprawą przy znalezieniu opcji najwłaściwszej jest zweryfikowanie parametrów każdej propozycji. Dane techniczne wskazuja nam czy produkt jest dostosowany od użytkowników cięższych i dla osób, które planują często pracować na sporej wysokości. Co więcej, ze specyfikacji dowiemy się też czy produkt łatwo przetransportować, czy jest ciężki i czy dokładne wymiary – czy to profilu bocznego czy poszczególnych szczebli – są odpowiednio duże.

Najpierw jednak powinniśmy przyjrzeć się wysokości i długości. Wysokość robocza to maksymalna wysokość, na jakiej możemy pracować – do tego zazwyczaj dolicza się też wysokość użytkownika i komfortowy, optymalny zasięg rąk. Długość transportowa to natomiast wartość informująca nas o tym jaka jest maksymalna długość drabiny po jej całkowitym złożeniu. Jest to przydatne jeśli nie wiemy czy zakupiona drabina zmieści się do furgonu czy też do auta osobowego.

MOCNA DRABINA ALUMINIOWA 3×11 UNIWERSALNA HIGHER
drabina aluminiowa składana opinie
Drabina aluminiowa Bayersystem BS-DW 3×9
drabina aluminiowa rozsuwana cena

Nie mniej istotną rolę odegra bezpieczeństwo

Maksymalny udźwig danej drabiny wpływa nie tylko na samą jakość, ale też i na nasze bezpieczeństw. Bowiem informacja ta pozwoli nam oszacować czy cięższe osoby będą w stanie korzystać z drabiny i czy czasami jej udźwig nie pozwoli na jej użytkowanie przez dwie osoby jednocześnie. Jednakże, spraw istotnych w kwestii bezpieczeństwa jest jeszcze więcej.

Przede wszystkim warto pamiętać, że zastosowanie stabilizatorów, czy też antypoślizgowych stopek będzie znacznie poprawiać stabilność użytkowników znajdujących się na drabinie. A takich elementów zabezpieczających może być całkiem sporo. Nierzadko twórcy decydują się na dodanie do swojej oferty pasów bezpieczeństwa czy też haka.

Drabina aluminiowa – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu pozostaje bez wątpienia DRABINA aluminiowa 3×11 BAULICH 150 kg +HAK gratis. To produkt charakteryzujący się wysokim poziomem wszechstronności, ale i nie tylko. Przedmiot świetnie sobie radzi w różnorodnych warunkach, a 3 segmenty po 11 szczebli pozwalają na dostosowanie drabiny do całkiem wielu różnych sytuacji. Nie zapominajmy też o tym, że oferta charakteryzuje się całkiem dobrą specyfikacją.

Rzecz jasna bardzo ważną rolę w wyborze produktu idealnego odegra waga sprzętu. A ta już nie jest najmniejsza. Co więcej, osoby szukające bardziej kompaktowej propozycji lub też takiej gwarantującej nam do 4 różnych segmentów może okazać się równie ciekawym, jeśli nie ciekawszym rozwiązaniem. Warto jednak uwzględnić specyfikację, jakość wykonania,. a także cenę i pozostałe wyżej wspomniane parametry. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie drabiny aluminiowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews