Jaki napęd do bram garażowych wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaki wybrać napęd do bramy garażowej? W takim razie sprawdź zestawienie 2024 i skorzystaj z porad dostępnych w poradniku!

W garażu trzymamy zazwyczaj całkiem istotne dla nas rzeczy. Jest to idealne miejsce do schronienia auta przed nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi, ale też i pomaga w ochronie przed wandalizmem czy też kradzieżą. Nie możemy też zapomnieć o tym, że w garażu możemy uchronić auto przed szronem czy działaniem słońca. Z uwagi na ogromną rolę, jaką garaż odgrywa w przechowywaniu wszystkich istotnych rzeczy, warto wyposażyć się w napęd bramy garażowej, co znacznie ułatwi korzystanie z garażu.

Jak jednak upewnić się, że wybierzemy opcję właściwą? Przecież istnieją napędy do bramy garażowej segmentowej, uchylnej, a także opcje różniące się od siebie z uwagi na tryby pracy, wielkość i wagę bramy z jaką napęd sobie poradzi i wiele innych specyfikacji. A przecież nie możemy zapomnieć o tym, że właściwie dobrana propozycja musi gwarantować nam też niezawodność i parę innych kwestii dodatkowych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FORCE BEST 600

9.9

Tania

CAME HOME HG600

9.8

Tania

Seltex 800N

9.7

Tania

FAAC D600

9.6

Średnia

HATO FB200

9.5

Średnia

Jeśli więc zastanawiasz się nad tym którą opcję wybrać, warto posłużyć się listą przygotowaną przez naszych ekspertów. Znajdziesz tu zarówno napęd do bramy garażowej uchylnej jak i segmentowej. Propozycje przygotowane przez naszych ekspertów przygotowane zostały w oparciu o doświadczenie i ekspertyzę, dlatego znajdziemy tu napędy o dużej sile ciągu, a także z funkcjami znacznie usprawniającymi działanie całego systemu.

NAPĘD DO BRAMY GARAŻOWEJ FORCE BEST 600 DO 12 m2

ranking napędów do bram garażowych segmentowych

Numerem jeden został napęd BEST 600. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się podstawową jak na tę kwotę siłą ciągu. Co więcej, w zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy potrzebne do prawidłowego montażu napędu i jego używania. Oznacza to, że mamy dostęp do pilotów, centrali sterującej, a także specjalne oświetlenie, szynę, wózek jezdny, a także konsolę, komplet elementów dodatkowych, jarzma, a nawet odbiornik radiowy.

Warto jednak zwrócić uwagę na specyfikację. Tutaj mamy do czynienia z silnikiem prądu stałego, który wyposażony jest w magnes trwały. Co więcej, sam moment obrotowy na wale silnika wynosi 7 Nm, a wysokość podnoszenia napędu to 3 m. Rzecz jasna produkt wyposażony został w zdalne sterowanie i automatyczne zamykanie. Zasięg zdalnego sterowania to ponad 30 metrów, a auto zamykanie uaktywnia się po 45 sekundach. 

Produkt jest kompletny, gwarantuje nam praktycznie wszystko, czego tak naprawdę możemy oczekiwać od napędu bramy garażowej ze średniej półki cenowej. Aczkolwiek musimy pamiętać o tym, że produkt nie gwarantuje nam tak wysokiej siły ciągu jak niektóre konkurencyjne propozycje.

 • Bogaty komplet akcesoriów;

 • Dobre właściwości i specyfikacja;

 • Wysoka jakość wykonania komponentów.

 • Przeciętna siła ciągu.

NAPĘD DO BRAMY GARAŻOWEJ CAME HOME HG600 ZESTAW

napęd do bramy garażowej segmentowej ranking

Bardzo zbliżona parametrami propozycje od HG600 także zasługuje na nasze uznanie. Powodów jest kilka. Przede wszystkim w dosyć przystępnej cenie otrzymujemy kompletny zestaw wszelkich wymaganych elementów do montażu napędu. Co więcej, cena ta nie jest zbyt wygórowana i choć sama siła ciągu jest przeciętna, to pozostałe parametry i dane techniczne dobrze świadczą o produkcie. Co jeszcze przemawia za tą ofertą?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zestaw, jaki otrzymujemy w cenie. Komplet dostarcza nam centrali sterującej, a także szyny i wózka jednego. Co ciekawe, szyna gwarantuje nam długość na poziomie 3,3m, co w połączeniu z funkcją odblokowania wózka daje nam bardzo dobre właściwości. To też umożliwia obsługę bram o wysokości do 2,7 metra. 

Warto też pamiętać o akcesoriach, które znalazły się w zestawie. Dobrym przykładem jest konsola montażowa do głowicy czy też dwa jarzma, które mocujemy do sufitu. Produkt może pochwalić się dobrymi parametrami, bo sprzęt o sile ciągu na poziomie 600N jest w stanie obsłużyć bramę, której powierzchnia wynosi nawet i 7,5 m2. Co ciekawe, produkt, podobnie jak i poprzednik, wyposażony został w funkcji Soft Start i Soft Stop. Płynne otwieranie i domykanie bramy sprawia, że silnik jest chroniony przed dużymi, nagłymi przeciążeniami. 

 • Bogaty zestaw akcesoriów i elementów potrzebnych do montażu;

 • Wiele funkcjonalności usprawniających korzystanie z napędu bramy;

 • Zabezpieczenia przed przeciążeniem napędu;

 • Możliwość obsługi bramy o sporej wysokości.

 • Przeciętna siła ciągu;

 • Dosyć skomplikowany montaż.

 •  

Napęd bramy garażowej Automat garażowy 800N seltex 

napęd bramy garażowej

Firma Seltex ma nam do zaoferowania napęd dostosowany do bram garażowych skrzydłowych. Model MPG800N, jak sama nazwa modelowa wskazuje, charakteryzuje się wysoką siłą ciągu, co pozwala na obsługiwanie skrzydeł o dosyć dużej wadze. Warto też zauważyć, że produkt bez najmniejszych problemów poradzi sobie z bramami jednoczęściowymi (uchylnymi), jak i segmentowymi. Główną zaletą tej oferty jest niższa cena, co w połączeniu z siłą ciągu daje nam nadzwyczaj atrakcyjne rozwiązanie.

Model MPG800N wyposażony został we wszelkie niezbędne atrybuty sprawiające, że bez najmniejszych problemów produkt będzie równie funkcjonalny, co trwały i niezawodny. Dobrym przykładem jest tutaj cicha praca i zastosowanie miękkiego startu i stopu. To znacząco zmniejsza zużycie silnika, gdyż nie jest on tak narażony na nagłe przeciążenia. Ponadto, zastosowano tutaj też bardzo precyzyjną kontrolę przesuwu, za co możemy podziękować elektronicznemu ustawianiu limitu. 

Produkt wyposażony jest też w wykrywanie przeszkód, przez co brama zawraca ruch. Rzecz jasna bardzo ważne jest uwzględnienie parametrów pracy. Zasięg działania pilotów na otwartej przestrzeni wynosi do 50 metrów, co jest dobrą wartością. Pamiętajmy też o tym, że propozycja jest w stanie obsługiwać bramy o szerokości do 2,5 m. Jest to więc akceptowalny wynik – szczególnie w tej cenie.

 • Wysoka siła ciągu;

 • Bardzo dobre cechy dodatkowe;

 • Wszechstronne zastosowanie;

 • Atrakcyjna cena;

 • Zabezpieczenie silnika przed nadmiernym zużyciem.

 • Mała maksymalna wysokość obsługiwanych bram;

 • Mocno przeciętne wyposażenie.

 •  

Zestaw napęd siłownik FAAC D600 + 2 piloty

napęd do bramy garażowej opinie

Marka Faac to znany i popularny na rynku producent napędów do bram dwuskrzydłowych. Tym razem mamy do dyspozycji nieco większy komplet, bo oprócz samego napędu i modułu radiowego zastosowano tu też szynę z paskiem kewlarowym, a także elementy dodatkowe pozwalające nam całość zamocować. Choć oferta jest droga, to renoma producenta gwarantuje nam niezawodność i pewność, że nawet po wielu latach sprzęt będzie chodził tak samo cicho, szybko i bez najmniejszych problemów.

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od specyfikacji samego napędu. Silnik 24V oferuje nam dosyć dużo mocy, a wbudowana centrala E600 odpowiada za szybką i wydajną pracę. Propozycja została tak skonstruowana, że nie wymaga żadnych adaptacji w celu montażu systemu z bramą. Rzecz jasna jak przystało na producenta o takiej renomie, sprzęt wyposażony został w system zwolnienia przed domknięciem.

Bardzo ważną kwestią związaną z zakupem napędu jest też przyjrzenie się akcesoriom. A tutaj są one najwyższej klasy. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na piloty, jakie otrzymujemy w zestawie. Charakteryzują się one bardzo dużym zakresem temperatury pracy. Co więcej, wyposażono je w baterie litowe 6V, co przekłada się na bardzo długi czas pracy. Nie mniej istotną rolę odgrywa kod dynamicznie zmienny, co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Pamiętajmy też o tym, że w pilotach wykorzystano technologię SLH, która umożliwia programowanie nowych pilotów od obecnego, działającego pilota.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Świetnej jakości piloty;

 • Wysoka sprawność napędu;

 • Elektroniczna kontrola prędkości niwelująca ryzyko uszkodzeń.

 • Dosyć wysoka cena;
 • Brak wielu dodatkowych komponentów w zestawie.
 •  

Napęd do bramy garażowej HATO FB200

napęd do bramy garażowej segmentowej ceny

Jeszcze innym ciekawym rozwiązaniem dostępnym w dzisiejszym artykule jest model FB200 autorstwa firmy Hato. Produkt dostosowany został do bram o wysokości maksymalnej wynoszącej 2,5 m. Jest to więc akceptowalna wartość, szczególnie jeśli przyjrzymy się innym cechom i właściwościom. Propozycja może pochwalić się wieloma funkcjami dodatkowymi, dzięki którym użytkowanie sprzętu jest łatwe i komfortowe, a także bezpieczne. Choć cena nie jest najniższa, to ten napęd do bram garażowych z pewnością zasługuje na uznanie z uwagi na swoje atrybuty.

Zacznijmy jednak od cech, które charakteryzują trwałość i jakość sprzętu, a także pozytywnie wpływają na jego atrakcyjność i funkcjonalność. Pierwszą kluczową kwestią jest wykorzystanie płynnego ruszania i zatrzymywania. Zabieg ten ma na celu zmniejszyć zużycie silnika z uwagi na ograniczenie momentu obrotowego w pierwszej fazie działania napędu. Oprócz tej funkcji, w opisywanej propozycji zastosowano auto-blokadę w pozycji zamkniętej. 

Warto też zauważyć, że sprzęt umożliwia ręczne otwieranie bramy w przypadku awarii zasilania. Nie mniej istotną rolę odgrywają funkcję auto, czyli auto cofanie kiedy brama natrafi w międzyczasie na przeszkodę i auto zatrzymanie, kiedy podczas otwierania pojawi się jakiś obiekt obcy. Jest to więc bardzo zaawansowany napęd do bram garażowych, który przy tym swoje kosztuje.

 • Wiele atrakcyjnych funkcjonalności;

 • Komfortowe obsługiwanie;

 • Szereg zabezpieczeń;

 • Możliwość dostosowania wielu ustawień.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Stosunkowo niska maksymalna wysokość bramy.

 •  

Artykuły

Jeśli dalej nie wiesz jaki wybrać zestaw do bramy garażowej uchylnej lub segmentowej, to przyjrzyj się poniższym poradom!

Powyższe automaty do bramy garażowej z pewnością przypadły do gustu niejednej osobie. I nic dziwnego, bo tak naprawdę świetne ich wykonanie, wysoka sprawność, czy multum funkcji dodatkowych i poszczególnych cech sprawia, że propozycje te mogą być gratką dla niejednego użytkownika. Nie oznacza to jednak, że są one idealne i sprawdzą się we wszystkich warunkach identycznie. Jedna opcja jest dostosowana do większych bram, inna ciszej pracuje, a jeszcze inna znacznie przewyższa konkurencję pod względem siły ciągu.

Wszystko to sprawia, że ostatecznie wybór właściwego urządzenia nie jest tak prosty. Dla każdego oznaczać to może coś innego. Jeden uzna, że najważniejsza jest trwałość, a innemu bardziej zależeć będzie na sprawnym działaniu i cichej pracy. Możemy jednak wybrać produkt idealnie komponujący się z naszymi wymaganiami pod warunkiem, że będziemy kierować się najistotniejszymi parametrami i kwestiami technicznymi. 

A to oznacza, że każdy automat do bramy garażowej powinien charakteryzować się odpowiednią do naszej bramy siłą ciągu, a także kompatybilność napędu z bramą, którą zamierzamy doposażyć. Rzecz jasna nie mniej istotną rolę odegrają kwestie bezpieczeństwa i funkcjonalności. Warto też pamiętać o tym, aby wybrać sprzęt charakteryzujący się świetnymi opiniami. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: https://mamyrade.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-napedu-do-bramy-garazowej/

napęd do bramy garażowej ranking

Sprawdź inne nasze rankingi: dobra membrana dachowa

Zestaw do bramy garażowej uchylnej czy do segmentowej? Co nieco o kompatybilności

Poszukując idealnego produktu do zasilania bramy garażowej musimy przede wszystkim upewnić się, że wybrana przez nas propozycja jest w stanie poradzić sobie z bramą, którą mamy na wyposażeniu. A kompatybilność to nie tylko rozmiary – choć też ważne – ale też i odpowiedni rodzaj bramy.

Na rynku w 2024 roku wyróżniamy dwa główne rodzaje bram – segmentowe i uchylne. Te drugie to jednoczęściowe bramy, które dodatkowo wymagają specjalny wsporników w celu umożliwienia otworzenia się bramy. Jak sama nazwa wskazuje, cała brama się podnosi. Segmentowe to takie, które poruszają się po prowadnicach i co pewien odcinek brama “zwija” się wykorzystując tak zwane segmenty. 

Opcja druga jest z pewnością droższa, ale też zajmuje mniej miejsca i nie musimy martwić się o to, że podczas podnoszenia nie zachowamy odpowiedniego dystansu i otwierająca się brama zahaczy o nasze auto. Rzecz jasna sama wysokość i szerokość obsługiwanej bramy też jest ważna, bo jeśli napęd będzie dostosowany do bram o maksymalnej wysokości 210-220 cm, to brama wyższa może nie być obsługiwana bądź też jej działanie będzie znacznie ograniczone czy też utrudnione.

NAPĘD DO BRAMY GARAŻOWEJ CAME HOME HG600 ZESTAW
napęd do bramy garażowej segmentowej ranking

Napęd bramy garażowej Automat garażowy 800N seltex
napęd bramy garażowej

Zwróć uwagę na siłę ciągu i maksymalne obciążenie

Skoro już wiemy jak ważna jest kompatybilność napędu z bramą, którą mamy, to czas przyjrzeć się parametrom technicznym. A najważniejszym będzie z pewnością siłą ciągu i maksymalne obciążenie. Jak dobrze wiemy, te parametry wpływają na to czy automat będzie w stanie podnieść skrzydło bramy garażowej o wadze wynoszącej 100 kg czy też nie. 

Jeśli siła ciągu jest wystarczająco duża, to napęd bez mniejszych problemów będzie sobie radził z każdym zadaniem, jakie w jego kierunku rzucimy. Oczywiście to może wiązać się z nieco większą ceną, aczkolwiek bezpieczeństwo i pewność, że nawet po latach napęd nie straci na sile i skuteczności czy też szybkości podnoszenia bramy jest nadzwyczaj istotne. 

Rzecz jasna im większa siła ciągu to i mniejsze zużycie po czasie, bo produkt nie jest tak wysilony i nie męczy się za każdym razem jak musi zostać wprawiony w ruch. To nie zmienia jednak faktu, że kluczowe są też funkcje znacznie wydłużające żywotność każdego silnika. Ale o tym opowiemy w oddzielnym akapicie.

Rzecz jasna jakość wykonania kluczowa

Zakup produktu na lata powinien interesować tak naprawdę każdego użytkownika. Nikt przecież nie ma zamiaru poświęcać wielu godzin na montaż sprzętu, który już po roku wymagać będzie wymiany. To właśnie dlatego tak ważną rolę w znalezieniu produktu idealnego odegrać może wykonanie i marka produktu.

Siłowniki pochodzące od popularnych i renomowanych sprzedawców są zazwyczaj trwalsze. I wpływa na to kilka kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że renoma i popularność skądś się musiały wziąć. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy lata doświadczeń i ogromna wiedza sprawia, że po latach produkty danej firmy są idealny bądź jest im bardzo blisko do ideału.

Jednakże, renoma to też i wyższa cena, więc warto zastanowić się czy potrzebujemy produktu sprawdznego i jakościowego za więcej czy też jesteśm w stanie zaryzykować decydując się na siłownik o świetnych opiniach, aczkolwiek przygotowany przez nieco mniej popularną firmę.

Zestaw napęd siłownik FAAC D600 + 2 piloty
napęd do bramy garażowej opinie
Napęd do bramy garażowej HATO FB200 – pełny zestaw
napęd do bramy garażowej segmentowej ceny

Funkcjonalność i kwestie bezpieczeństwa

Rzeczą oczywistą jest wybranie napędu charakteryzującego się licznymi funkcjonalnościami. Tego typu rozwiązanie jest w stanie dostarczyć nam wiele ciekawych opcji i gadżetów. A te, jak wiecie, bardzo często mają bardzo duże znaczenie i mogą mocno wpłynąć na atrakcyjność produktu. Napęd oferujący automatyczne zamykanie po czasie czy też bardzo daleki zasięg działania pilota przypadną do gustu niejednej osobie.

Warto też pamiętać o tym, że napędy do bramy garażowej powinny charakteryzować się też funkcjami poprawiającymi bezpieczeństwo i trwałość sprzętu. Mowa tutaj o, na przykład, funkcji Soft Start i Soft Stop. To nic innego jak łagodne uruchomienie i późniejsze zatrzymanie bramy, dzięki czemu napęd nie otrzymuje pełnej, ogromny siły już na starcie tylko rośnie ona po czasie. Pozwala to oszczędzić silnik.

Rzecz jasna kwestie bezpieczeństwa to, na przykład, wykrywanie obiektu znajdującego się na drodze bramy. Jeśli, na przykład, napęd wykryje opór, to powstrzyma zamykanie i ponownie otworzy bramę. Co więcej, w przypadku zamykania bramy, jeśli w miejsce szyn wpadnie niepożądany obiekt, to napęd będzie w stanie otworzyć bramę, zabezpieczając w ten sposób urządzenie przed uszkodzeniem.

Najlepszy napęd do bramy garażowej – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać który produkt będzie najlepszy. Warto jednak odnotować, że propozycje charakteryzujące się świetnymi parametrami i bardzo dobrą siłą ciągu zawsze będą warte rozważenia. A też musimy pamiętać o tym, że funkcje dodatkowe i bezpieczeństwo nasze czy też silnika są nader ważne. 

Jeśli jednak własne poszukiwania nie sprawiają wam przyjemności, a dodatkowo nie jesteś przekonany czy korzystając z porad znajdziesz produkt idealny, to warto pomyśleć nad zakupem sprawdzonego i renomowanego produktu. Taką opcją wydaje się NAPĘD DO BRAMY GARAŻOWEJ FORCE BEST 600 DO 12 m2, który to ma ciekawe funkcje, dobre parametry, a przy tym jest dostępny w atrakcyjnym zakresie cenowym. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/naped-do-bram-przesuwnych-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki napęd do bram garażowych wybrać
Average rating:  
 0 reviews