Jaki wentylator stojący wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści


Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego wentylatora na podłogę? Sprawdź wentylator stojący ranking i poradnik zakupowy w roku 2024!

Upalne dni to z pewnością coś, czego wiele osób nie znosi. Ciągłe pocenie się, duszność, a także trudności z koncentracją to problemy, które dotykają praktycznie każdego. Dlatego bardzo często stosuje się dobre klimatyzatory ścienne, które to świetnie sobie radzą w nawet najgorętsze dni. Jeśli jednak nie chcemy wydawać tysięcy złotych, lecz wciąż chcemy sobie pomóc i ochłodzić nieco pomieszczenie, warto wyposażyć się w dobry wentylator stojący.

Oczywiście wybór właściwego urządzenia nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przecież możemy wybrać bardzo podstawowe, ciche wentylatory stojące, możemy pokusić się o coś mocniejszego, a także możemy zwrócić naszą uwagę na nieco bardziej zaawansowane produkty, a mianowicie pomyśleć o tym czy wentylator stojący z pilotem nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SMUVE

9.9

Średnia

VOLTENO VO0029

9.8

Średnia


 

Eko-Light EKW470

9.7

Średnia

Esperanza EHF005

9.6

Drogi


 

Gotel

9.5

Tani

W celu znalezienia tego idealnego urządzenia, przygotowaliśmy dzisiejszy ranking wentylatorów stojących. Jest to zestawienie, które gwarantuje przejrzystą i, co ważniejsze, prostą listę najciekawszych urządzeń chłodzących, w których to wyróżniającym się elementem jest ich wydajność. Dodatkowo pamiętaliśmy o tym, aby znaleźć cichy wentylator stojący oraz taki, który jest wysoce funkcjonalny i cieszy się świetna popularnością, a przy okazji odpowiednią ceną.

Jeśli nie wiesz jaki wybrać wentylator stojący, to przetestuj SMUVE Wentylator stojący, czyli zwycięzcę dzisiejszego rankingu 2024

wentylator stojący jaki wybrać

Wentylatorem można sterować za pomocą wbudowanych przycisków. Dzięki nim można ustawić siłę nawiewu oraz uruchomić bądź wyłączyć wentylator. Jak zostało już wspomniane, wentylator ma funkcję oscylacji powietrza. Dzięki temu może obracać się na boki, a przy tym równomiernie chłodzić całe pomieszczenie.

Istnieje możliwość regulacji wysokości wentylatora do 125 centymetrów, ale również kąta jego nachylenia tak, by ustawić sprzęt w sposób najbardziej komfortowy dla siebie. Wentylator ma lekką konstrukcję, dzięki czemu można go z łatwością przestawić w dowolne miejsce. Dodatkowo ma stylowy design, co sprawia, że łatwo go można wkomponować w pokój. Co jeszcze istotne, jest on niebywale energooszczędny.

Wentylator stojący z pilotem to coś, co jest dla nas obowiązkowym wyposażeniem? Sprawdź zatem VOLTENO WENTYLATOR PODŁOGOWY

dobry wentylator stojący

Wentylator podłogowy Volteno to nowoczesne urządzenie w stylu retro, które może okazać się dobrą alternatywą. Posiada ono nie tylko wygodne sterowanie pilotem, ale również funkcję oscylacji powietrza oraz timer. Produkt został wyposażony w dobry silnik o mocy 40W oraz trzy prędkości, dzięki czemu bez problemu ochłodzi wnętrze każdego pomieszczenia. Dodatkowo jest to elegancki sprzęt, który z łatwością da się wkomponować w każde wnętrze.

Dużą zaletą wiatraka marki Volteno jest to, że można nim sterować pilotem. To pozwala natychmiast zmienić prędkość nawiewu, czy też uruchomić bądź wyłączyć urządzenie, bez wstawania z fotela. Co istotne, wentylator posiada trzy poziomy prędkości. Dzięki temu można w każdej chwili dopasować do swoich aktualnych potrzeb intensywność nawiewu.

Z kolei funkcja timera pozwala ustawić czas, po którym sprzęt automatycznie się sam wyłączy. Jest to nie tylko wygodne, ale również bardzo komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Wentylator ten posiada nie tylko mocny silnik, ale również stosunkowo duże śmigło o średnicy 40 centymetrów. Dodatkowo ma trzy łopaty. To wszystko jest gwarancją efektywnego rozprowadzenia powietrza oraz chłodzenia.

 • Energooszczędny;

 • Funkcja oscylacji;

 • Stosunkowo dobra cena;

 • Funkcja timera;

 • Możliwość sterowania pilotem.

 • Średnia średnica śmigła (40 cm).

Funkcja oscylacji powietrza z kątem obrotu 90° sprawia, że wentylator może obracać się na boki, a tym samym równomiernie ochładzać całe pomieszczenie. Można także regulować wysokość wentylatora do 125 centymetrów oraz kąt jego nachylenia. Wentylator ten ma lekką konstrukcję, dzięki czemu można go łatwo przenieść w każde miejsce. Jest to także urządzenie niebywale energooszczędne.

Jeszcze inną alternatywą o świetnych parametrach może okazać się Wentylator stojący Eko-Light
EKW470

wentylator stojący z pilotem ranking

Wentylator stojący Eko-Light EKW470 to urządzenie, które jest nie tylko eleganckie, ale i nowoczesne. Został wyposażony w funkcję oscylacji powietrza oraz 3-stopniową regulację prędkości. Dzięki temu jest w stanie ochłodzić równomiernie i efektywnie każde pomieszczenie.

Sprzęt posiada śmigło o średnicy stosunkowo małej, gdyż – 36 centymetrów, z kolei średnica czaszy wynosi 40 centymetrów. Trzy łopaty, które znajdują się w wentylatorze są dodatkowo zabezpieczone siatką dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania sprzętu. Funkcja oscylacji powietrza, w którą jest zaopatrzony ten wentylator podłogowy, to nic innego jak możliwość obracania się wentylatora w zakresie 90 stopni.

Funkcję tę można bez większego problemu włączyć albo wyłączyć dzięki przyciskowi, który znajduje się z tyłu wentylatora. Dzięki funkcji oscylacji powietrza, wentylator może albo pracować w jednym kierunku, bądź też rozprowadzać chłodne powietrze w różnych kierunkach, tj. na boki.

 • Funkcja oscylacji powietrza;

 • Mocny silnik (45W);

 • Możliwość regulacji wysokości (do 128 cm);

 • Ekologiczny.

 • Stosunkowo mała średnica śmigła (36 cm).

Wentylator stojący Eko-Light EKW470 został wyposażony w mocny silnik o mocy 45W. Wysokiej klasy silnik to gwarancja długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji. Prędkość nawiewu wentylatora jest stosunkowo duża i wynosi 3,8 m/s. Istnieje ponadto możliwość regulowania wysokości urządzenia od 100 do 128 centymetrów. 

Ponadto jest także opcja regulacji kąta nachylenia wentylatora. Sprzęt ma składaną konstrukcję, dzięki czemu jest on łatwy do przechowywania poza sezonem.

Jeśli nie przeszkadza nam spora cena, to Wentylator Esperanza EHF005 może okazać się ciekawą
propozycją 

wentylator stojący cichy

Choć Esperanza to marka znana z produkcji budżetowych produktów, tak tym razem Wentylator podłogowy Esperanza EHF005 gwarantuje nam niezwykle dobre parametry, lecz wiąże się to z nieco większą ceną. To tak zwany cyrkulator podłogowy. Jest to idealne rozwiązanie na upały i gorące dni, które zazwyczaj występują w lecie. Urządzenie to sprawdzi się także w pomieszczeniach o dużej powierzchni, gdyż jest zaopatrzony w dobry silnik o mocy aż 50W.

Wysokoobrotowy cyrkulator powietrza, w odróżnieniu od innych wiatraków dostępnych na rynku, rzeczywiście przyczynia się do cyrkulacji powietrza w danym pomieszczeniu. Dzięki temu następuje jego ciągły przepływ, co z kolei przyczynia się do obniżenia temperatury w pokoju czy biurze.

Produkt został zaopatrzony w trzy tryby pracy. Można je ustawić za pomocą przycisków, które znajdują się na tylnej części wentylatora. Warto pamiętać, że sprzęt ten jest zasilany ze standardowego gniazdka 230V, posiada dosyć długi kabel – gdyż o długości aż 180 centymetrów.

 • Silnik o dużej mocy (50W);

 • Trzy tryby pracy;

 • Długi kabel (180 cm);

 • Regulacja kąta nadmuchu.

 • Brak możliwości ustawienia wysokości wentylatora;
 • Brak funkcji oscylacji powietrza.
 •  

Cyrkulator marki Esperanza można bez problemu przenosić w inne miejsca (podobnie jak najlepsze klimatyzatory przenośne z naszego zestawienia). Ułatwia to dodatkowo wbudowany chwyt, a także uchwyt, który umożliwia zwinięcie kabla zasilającego. Śmigło, w które zaopatrzony jest wentylator, ma średnicę 35 centymetrów. Jest ono umieszczone dla bezpieczeństwa w metalowej osłonie, której średnica całkowita wynosi 40 centymetrów. 

Istnieje możliwość regulacji nadmuchu, poprzez regulację kąta nachylenia w zakresie od 90 do 270 stopniu. Cyrkulator ma solidną konstrukcję, w całości został wykonany z wysokiej jakości metalu. Posiada także nóżki antypoślizgowe.

Gotel WENTYLATOR STOJĄCY to inna propozycja, o której warto wiedzieć co nieco 

dobry wentylator stojący

Wentylator stojący marki Gotel to produkt, który jest łatwy w montażu. Daje on jednak przede wszystkim wspaniałe i pożądane uczucie chłodu w upalne, letnie dni. Wentylator podłogowy został zaopatrzony w funkcję automatycznej oscylacji powietrza. Dzięki temu może obracać się również w kierunkach bocznych, a nie tylko w jednym. Znacząco zwiększa to zasięg oddziaływania tego wentylatora.

Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia kierunku nadmuchu. Można to regulować ręcznie poprzez ustawienie kąta głowicy wentylatora podłogowego. Istnieje możliwość 4-stopniowej regulacji kąta nachylenia głowicy. Dzięki solidnej podstawie urządzenie jest chronione przed upadkiem. 

Ponadto istnieje możliwość regulacji wysokości wentylatora podłogowego za pomocą rury teleskopowej. To dodatkowo pozwala na ustawienie odpowiedniego poziomu nawiewu. Można regulować wysokość wiatraka od 103 do 125 centymetrów.

 • Funkcja oscylacji powietrza;

 • 4-stopniowa regulacja kąta nachylenia głowicy;

 • Mocny silnik (40W);

 • Duża średnica śmigła (45cm).

 • Brak możliwości sterowania pilotem.

Średnica śmigła to około 45 centymetrów. Warto zauważyć, że wentylator podłogowy marki Gotel jest energooszczędny, a przy tym ma stosunkowo mocny silnik – 40 W. Wentylator stojący tej firmy ma wbudowanych aż 5 przycisków, które obsługują: trzy tryby prędkości nawiewu, wyłączanie, włączanie, a także podświetlenia.

Urządzenie to można podłączyć do zasilania 230V. Jest ono dodatkowo bardzo łatwe i szybkie w montażu, jak i również demontażu poza sezonem wiosenno-letnim. Jest to produkt idealny do biura, sypialni, łazienki czy pokoju gościnnego.

Wentylator stojący jaki wybrać, aby się nie zawieść? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Przedstawione powyżej produkty charakteryzują się stosunkowo dobrym wykonaniem i, co ważniejsze, odpowiednią technologią gwarantującą właściwą cyrkulację powietrza i efektywne chłodzenie. Czasami jednak nasze wymagania są nieco inne – nieco bardziej złożone. Możemy, na przykład, oczekiwać dobrej kultury pracy bądź po prostu mamy nadzieję na oszczędne, aczkolwiek mocne wianie. 

Z uwagi na te różnorodne wymagania, warto znać podstawowe parametry wentylatorów stojących i wybrać produkt, który idealnie wkomponuje się w nasz plan. W tym celu musimy pamiętać o tym, aby sprzęt gwarantował odpowiednią moc, a także średnicę wirnika dopasowaną do wielkości pomieszczenia i, oczywiście, do temperatury, jaką chcemy docelowo utrzymać. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby uwzględnić dodatkowe funkcjonalności, w tym sterowanie wentylatorem za pomocą pilota.

Oprócz wyżej wspomnianych elementów, musimy też mieć na uwadze regulację. Możliwość zmiany wysokości wentylatora czy też ustawienie głowicy w innej pozycji jest bardzo ważne. Pamiętajmy też o tym, że regulacja prędkości nawiewu jest czymś oczywistym, lecz nie zawsze producenci oferują wystarczająco duży zakres regulacji. Więcej informacji na temat właściwego wyboru tego sprzętu znajdziemy w poniższym artykule: 

https://www.stadler-form.pl/content/159-doradzamy-jak-wybrac-wentylator

Artykuly


Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego wentylatora na podłogę? Sprawdź wentylator stojący ranking i poradnik zakupowy w roku 2024!

Upalne dni to z pewnością coś, czego wiele osób nie znosi. Ciągłe pocenie się, duszność, a także trudności z koncentracją to problemy, które dotykają praktycznie każdego. Dlatego bardzo często stosuje się klimatyzatory (sprawdź zestawienie najlepszych klimatyzatorów typu split), które to świetnie sobie radzą w nawet najgorętsze dni. Jeśli jednak nie chcemy wydawać tysięcy złotych, lecz wciąż chcemy sobie pomóc i ochłodzić nieco pomieszczenie, warto wyposażyć się w dobry wentylator stojący.

Oczywiście wybór właściwego urządzenia nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Przecież możemy wybrać bardzo podstawowe, ciche wentylatory stojące, możemy pokusić się o coś mocniejszego, a także możemy zwrócić naszą uwagę na nieco bardziej zaawansowane produkty, a mianowicie pomyśleć o tym czy wentylator stojący z pilotem nie będzie lepszym rozwiązaniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SMUVE

9.9

Średnia

VOLTENO VO0029

9.8

Średnia


 

Eko-Light EKW470

9.7

Średnia

Esperanza EHF005

9.6

Drogi


 

Gotel

9.5

Tani

W celu znalezienia tego idealnego urządzenia, przygotowaliśmy dzisiejszy ranking wentylatorów stojących. Jest to zestawienie, które gwarantuje przejrzystą i, co ważniejsze, prostą listę najciekawszych urządzeń chłodzących, w których to wyróżniającym się elementem jest ich wydajność. Dodatkowo pamiętaliśmy o tym, aby znaleźć cichy wentylator stojący oraz taki, który jest wysoce funkcjonalny i cieszy się świetna popularnością, a przy okazji odpowiednią ceną.

Jeśli nie wiesz jaki wybrać wentylator stojący, to przetestuj SMUVE Wentylator stojący, czyli zwycięzcę dzisiejszego rankingu 2024

wentylator stojący jaki wybrać

Wentylatorem można sterować za pomocą wbudowanych przycisków. Dzięki nim można ustawić siłę nawiewu oraz uruchomić bądź wyłączyć wentylator. Jak zostało już wspomniane, wentylator ma funkcję oscylacji powietrza. Dzięki temu może obracać się na boki, a przy tym równomiernie chłodzić całe pomieszczenie.

Istnieje możliwość regulacji wysokości wentylatora do 125 centymetrów, ale również kąta jego nachylenia tak, by ustawić sprzęt w sposób najbardziej komfortowy dla siebie. Wentylator ma lekką konstrukcję, dzięki czemu można go z łatwością przestawić w dowolne miejsce(alternatywą są natomiast najlepsze klimatyzatory przenośne bez rury). Dodatkowo ma stylowy design, co sprawia, że łatwo go można wkomponować w pokój. Co jeszcze istotne, jest on niebywale energooszczędny.

Wentylator stojący z pilotem to coś, co jest dla nas obowiązkowym wyposażeniem? Sprawdź zatem VOLTENO WENTYLATOR PODŁOGOWY

dobry wentylator stojący

Wentylator podłogowy Volteno to nowoczesne urządzenie w stylu retro, które może okazać się dobrą alternatywą. Posiada ono nie tylko wygodne sterowanie pilotem, ale również funkcję oscylacji powietrza oraz timer. Produkt został wyposażony w dobry silnik o mocy 40W oraz trzy prędkości, dzięki czemu bez problemu ochłodzi wnętrze każdego pomieszczenia. Dodatkowo jest to elegancki sprzęt, który z łatwością da się wkomponować w każde wnętrze.

Dużą zaletą wiatraka marki Volteno jest to, że można nim sterować pilotem. To pozwala natychmiast zmienić prędkość nawiewu, czy też uruchomić bądź wyłączyć urządzenie, bez wstawania z fotela. Co istotne, wentylator posiada trzy poziomy prędkości. Dzięki temu można w każdej chwili dopasować do swoich aktualnych potrzeb intensywność nawiewu.

Z kolei funkcja timera pozwala ustawić czas, po którym sprzęt automatycznie się sam wyłączy. Jest to nie tylko wygodne, ale również bardzo komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Wentylator ten posiada nie tylko mocny silnik, ale również stosunkowo duże śmigło o średnicy 40 centymetrów. Dodatkowo ma trzy łopaty. To wszystko jest gwarancją efektywnego rozprowadzenia powietrza oraz chłodzenia.

 • Energooszczędny;

 • Funkcja oscylacji;

 • Stosunkowo dobra cena;

 • Funkcja timera;

 • Możliwość sterowania pilotem.

 • Średnia średnica śmigła (40 cm).

Funkcja oscylacji powietrza z kątem obrotu 90° sprawia, że wentylator może obracać się na boki, a tym samym równomiernie ochładzać całe pomieszczenie. Można także regulować wysokość wentylatora do 125 centymetrów oraz kąt jego nachylenia. Wentylator ten ma lekką konstrukcję, dzięki czemu można go łatwo przenieść w każde miejsce. Jest to także urządzenie niebywale energooszczędne.

Jeszcze inną alternatywą o świetnych parametrach może okazać się Wentylator stojący Eko-Light
EKW470

wentylator stojący z pilotem ranking

Wentylator stojący Eko-Light EKW470 to urządzenie, które jest nie tylko eleganckie, ale i nowoczesne. Został wyposażony w funkcję oscylacji powietrza oraz 3-stopniową regulację prędkości. Dzięki temu jest w stanie ochłodzić równomiernie i efektywnie każde pomieszczenie.

Sprzęt posiada śmigło o średnicy stosunkowo małej, gdyż – 36 centymetrów, z kolei średnica czaszy wynosi 40 centymetrów. Trzy łopaty, które znajdują się w wentylatorze są dodatkowo zabezpieczone siatką dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania sprzętu. Funkcja oscylacji powietrza, w którą jest zaopatrzony ten wentylator podłogowy, to nic innego jak możliwość obracania się wentylatora w zakresie 90 stopni.

Funkcję tę można bez większego problemu włączyć albo wyłączyć dzięki przyciskowi, który znajduje się z tyłu wentylatora. Dzięki funkcji oscylacji powietrza, wentylator może albo pracować w jednym kierunku, bądź też rozprowadzać chłodne powietrze w różnych kierunkach, tj. na boki.

 • Funkcja oscylacji powietrza;

 • Mocny silnik (45W);

 • Możliwość regulacji wysokości (do 128 cm);

 • Ekologiczny.

 • Stosunkowo mała średnica śmigła (36 cm).

Wentylator stojący Eko-Light EKW470 został wyposażony w mocny silnik o mocy 45W. Wysokiej klasy silnik to gwarancja długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji. Prędkość nawiewu wentylatora jest stosunkowo duża i wynosi 3,8 m/s. Istnieje ponadto możliwość regulowania wysokości urządzenia od 100 do 128 centymetrów. 

Ponadto jest także opcja regulacji kąta nachylenia wentylatora. Sprzęt ma składaną konstrukcję, dzięki czemu jest on łatwy do przechowywania poza sezonem.

Jeśli nie przeszkadza nam spora cena, to Wentylator Esperanza EHF005 może okazać się ciekawą
propozycją 

wentylator stojący cichy

Choć Esperanza to marka znana z produkcji budżetowych produktów, tak tym razem Wentylator podłogowy Esperanza EHF005 gwarantuje nam niezwykle dobre parametry, lecz wiąże się to z nieco większą ceną. To tak zwany cyrkulator podłogowy. Jest to idealne rozwiązanie na upały i gorące dni, które zazwyczaj występują w lecie. Urządzenie to sprawdzi się także w pomieszczeniach o dużej powierzchni, gdyż jest zaopatrzony w dobry silnik o mocy aż 50W.

Wysokoobrotowy cyrkulator powietrza, w odróżnieniu od innych wiatraków dostępnych na rynku, rzeczywiście przyczynia się do cyrkulacji powietrza w danym pomieszczeniu. Dzięki temu następuje jego ciągły przepływ, co z kolei przyczynia się do obniżenia temperatury w pokoju czy biurze.

Produkt został zaopatrzony w trzy tryby pracy. Można je ustawić za pomocą przycisków, które znajdują się na tylnej części wentylatora. Warto pamiętać, że sprzęt ten jest zasilany ze standardowego gniazdka 230V, posiada dosyć długi kabel – gdyż o długości aż 180 centymetrów.

 • Silnik o dużej mocy (50W);

 • Trzy tryby pracy;

 • Długi kabel (180 cm);

 • Regulacja kąta nadmuchu.

 • Brak możliwości ustawienia wysokości wentylatora;
 • Brak funkcji oscylacji powietrza.
 •  

Cyrkulator marki Esperanza można bez problemu przenosić w inne miejsca. Ułatwia to dodatkowo wbudowany chwyt, a także uchwyt, który umożliwia zwinięcie kabla zasilającego. Śmigło, w które zaopatrzony jest wentylator, ma średnicę 35 centymetrów. Jest ono umieszczone dla bezpieczeństwa w metalowej osłonie, której średnica całkowita wynosi 40 centymetrów. 

Istnieje możliwość regulacji nadmuchu, poprzez regulację kąta nachylenia w zakresie od 90 do 270 stopniu. Cyrkulator ma solidną konstrukcję, w całości został wykonany z wysokiej jakości metalu. Posiada także nóżki antypoślizgowe.

Gotel WENTYLATOR STOJĄCY to inna propozycja, o której warto wiedzieć co nieco 

dobry wentylator stojący

Wentylator stojący marki Gotel to produkt, który jest łatwy w montażu. Daje on jednak przede wszystkim wspaniałe i pożądane uczucie chłodu w upalne, letnie dni. Wentylator podłogowy został zaopatrzony w funkcję automatycznej oscylacji powietrza. Dzięki temu może obracać się również w kierunkach bocznych, a nie tylko w jednym. Znacząco zwiększa to zasięg oddziaływania tego wentylatora.

Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia kierunku nadmuchu. Można to regulować ręcznie poprzez ustawienie kąta głowicy wentylatora podłogowego. Istnieje możliwość 4-stopniowej regulacji kąta nachylenia głowicy. Dzięki solidnej podstawie urządzenie jest chronione przed upadkiem. 

Ponadto istnieje możliwość regulacji wysokości wentylatora podłogowego za pomocą rury teleskopowej. To dodatkowo pozwala na ustawienie odpowiedniego poziomu nawiewu. Można regulować wysokość wiatraka od 103 do 125 centymetrów.

 • Funkcja oscylacji powietrza;

 • 4-stopniowa regulacja kąta nachylenia głowicy;

 • Mocny silnik (40W);

 • Duża średnica śmigła (45cm).

 • Brak możliwości sterowania pilotem.

Średnica śmigła to około 45 centymetrów. Warto zauważyć, że wentylator podłogowy marki Gotel jest energooszczędny, a przy tym ma stosunkowo mocny silnik – 40 W. Wentylator stojący tej firmy ma wbudowanych aż 5 przycisków, które obsługują: trzy tryby prędkości nawiewu, wyłączanie, włączanie, a także podświetlenia.

Urządzenie to można podłączyć do zasilania 230V. Jest ono dodatkowo bardzo łatwe i szybkie w montażu, jak i również demontażu poza sezonem wiosenno-letnim. Jest to produkt idealny do biura, sypialni, łazienki czy pokoju gościnnego.

Wentylator stojący jaki wybrać, aby się nie zawieść? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Przedstawione powyżej produkty charakteryzują się stosunkowo dobrym wykonaniem i, co ważniejsze, odpowiednią technologią gwarantującą właściwą cyrkulację powietrza i efektywne chłodzenie. Czasami jednak nasze wymagania są nieco inne – nieco bardziej złożone. Możemy, na przykład, oczekiwać dobrej kultury pracy bądź po prostu mamy nadzieję na oszczędne, aczkolwiek mocne wianie. 

Z uwagi na te różnorodne wymagania, warto znać podstawowe parametry wentylatorów stojących i wybrać produkt, który idealnie wkomponuje się w nasz plan. W tym celu musimy pamiętać o tym, aby sprzęt gwarantował odpowiednią moc, a także średnicę wirnika dopasowaną do wielkości pomieszczenia i, oczywiście, do temperatury, jaką chcemy docelowo utrzymać. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby uwzględnić dodatkowe funkcjonalności, w tym sterowanie wentylatorem za pomocą pilota.

Oprócz wyżej wspomnianych elementów, musimy też mieć na uwadze regulację. Możliwość zmiany wysokości wentylatora czy też ustawienie głowicy w innej pozycji jest bardzo ważne. Pamiętajmy też o tym, że regulacja prędkości nawiewu jest czymś oczywistym, lecz nie zawsze producenci oferują wystarczająco duży zakres regulacji. Więcej informacji na temat właściwego wyboru tego sprzętu znajdziemy w poniższym artykule: 

https://www.stadler-form.pl/content/159-doradzamy-jak-wybrac-wentylator

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc

Jak wszyscy wiemy, im wyższa moc urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że maksymalny poziom prędkości zagwarantuje nam niezwykle skuteczne chłodzenie – nawet w przypadku bardzo upalnych dni. Aby więc upewnić się, że produkt oferuje odpowiednią wydajność i poradzi sobie w każdym pomieszczeniu, powinniśmy wybrać sprzęt o mocy przekraczającej 40 W.

Co ciekawe, większa moc to także mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania się urządzenia w przypadku bardzo długiej pracy. To dlatego powinniśmy pamiętać o wyborze sprzętu o wysokiej mocy. Co ciekawe, bez problemu znaleźć można wentylatory stojące, których moc wynosi nawet i 50 W.

Wentylator Esperanza EHF005
wentylator stojący cichy

wentylator stojący z pilotem
Gotel WENTYLATOR STOJĄCY
dobry wentylator stojący

Ponadto, średnica wirnika także ma znaczenie

Kolejny kluczowy element, który ma wpływ na to jak dobrze wentylator poradzi sobie z chłodzeniem danego pomieszczenia, to oczywiście średnica wirnika. Jak wszyscy wiemy, im większa średnica, tym większa powierzchnia wprowadzająca powietrze w ruch, a więc i mocniejsze podmuchy na każdy obrót. 

Oczywiście im większa średnica, tym powinniśmy wyposażyć się w większą moc w celu utrzymania interesującej nas wydajności i w celu uniknięcia problemu przegrzewania się wentylatora. 

Jeśli chodzi o konkretne wymiary, to wirnik o średnicy wynoszącej więcej niż 40 centymetrów sprawdzi się idealnie do pokojów o średniej powierzchni. Jeśli jednak planujemy chłodzić sklep czy też bardzo duży pokój, to warto pomyśleć o wirniku ze średnicą 45 cm, a nawet i więcej.

Wentylator stojący cichy, czyli kultura pracy 

Czasami wentylatory umieszczane są w miejscu pracy, a w przypadku pracy zdalnej, działają w domu w miejscu, które oferuje jak najlepsze warunki pracy. Aby więc nie doprowadzić do sytuacji, w której praca wentylatora zamiast uspokajać, to tylko podnosi nam ciśnienie, to powinniśmy wybrać sprzęt charakteryzujący się jak najlepszą kulturą pracy.

Mamy tutaj na myśli produkowanie głośności na relatywnie niskim poziomie. Choć trudno jest to określić przed zakupem, bo nie jesteśmy w stanie wsłuchać się w pracę sprzętu przez Internet, a producenci nie podają nam zazwyczaj głośności na najwyższym poziomie prędkości, tak warto sprawdzić czy któryś z producentów nie deklaruje super cichej pracy.

Choć jest to oczywiście relatywne określenie, to może to wskazywać na naprawdę cichszą pracę niż u konkurencji. Co ciekawe, możemy wykorzystać uwagi czy opinie innych kupujących w celu dowiedzenia się czy produkt rzeczywiście jest tak cichy, jak producent deklaruje.

Wentylator stojący Eko-Light EKW470
wentylator stojący z pilotem ranking
VOLTENO WENTYLATOR PODŁOGOWY
dobry wentylator stojący

Nie możemy zapomnieć o funkcjonalności

Możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia, zmiana prędkości bez podnoszenia się z kanapy czy oczywiście sterowanie sprzętem za pomocą pilota – to podstawowe elementy, które usprawniają korzystanie z danego wentylatora podłogowego i gwarantują ponadprzeciętny komfort.

Choć trudno jest znaleźć budżetową opcję z tymi wszystkimi udogodnieniami, to nie powinniśmy rezygnować z komfortu, szczególnie kiedy są to nadzwyczaj przydatne funkcje. Zdalne sterowanie jest niezwykle potrzebne w przypadku dużego pomieszczenia i osób, które po prostu nie mogą za często podnosić się czy też mają z tym problem. 

Automatyczne wyłączanie to natomiast świetne zabezpieczenie i udogodnienie, które pozwoli nam włączyć urządzenie do snu, a po określonym przez nas czasie automatycznie się wyłączy w celu oszczędzenia energii.

Regulacja także ważna

Każdy z nas ma inne wymagania odnośnie wentylatora. Jedna osoba woli schłodzić sobie stopy, inna natomiast pragnie chłodniejszej temperatury w okolicach głowy. Co więcej, musimy też pamiętać o tym, że powietrze ciepłe zbiera się na górze pokoju, a zimne na dole. Warto więc ustawić sprzęt tak, aby pobierał jak najwięcej powietrza zimnego i chłodził górne partie pomieszczenia.

Regulacja to więc możliwość dostosowania pozycji głowicy, a w niektórych możliwościach nawet i możliwość zmiany wysokości wentylatora. Oczywiście zakres regulacji także odegra tutaj ważną rolę – najważniejsze jest dostosować produkt do naszych własnych potrzeb.

SMUVE Wentylator stojący
wentylator stojący jaki wybrać

Podsumowanie, czyli wiesz jaki wentylator stojący wybrać w 2024 roku! 

SMUVE Wentylator stojący to z pewnością zwycięzca w dzisiejszym rankingu. Produkt oferuje nam świetną jakość i bardzo dobre chłodzenie, a stosunkowo duża średnica wirników wraz z dobrą mocą przekłada się na ponadprzeciętną wydajność i skuteczność. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o regulacji wysokości i kąta ustawienia głowicy, co jeszcze bardziej uprzyjemnia korzystanie ze sprzętu. 

Jeśli jednak interesuje nas inny (polecamy zajrzeć do rankingu najlepszych wentylatorów kolumnowych), dobry wentylator stojący, który to będzie miał jeszcze większą moc czy sterowanie pilotem, to warto zapoznać się z dodatkowymi urządzeniami. Alternatywnie polecamy sprawdzenie poradnika zakupowego, bo to później pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji odnośnie zakupu tego idealnego sprzętu. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wentylator stojący wybrać
Average rating:  
 0 reviews