Jaki klimatyzator split wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator split? Sprawdź poradnik zakupowy i zapoznaj się z rankingiem
klimatyzatorów split na rok 2024! 

W upalne dni nie ma nic lepszego, niż odpowiednio ustawiona klimatyzacja ewentualnie dobra wentylacja pokojowa za pomocą standardowego wentylatora (sprawdź nasze listę wentylatorów stojących) . Utrzymuje ona odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu i sprawia, że bez najmniejszych problemów możemy wytrzymać w pomieszczeniu nawet podczas najgorętszych dni lata. Oczywiście wybór ten nie jest tak prosty, bo mamy na rynku wiele różnych modeli różniących się nie tylko parametrami, ale także montażem oraz formą. Jedną z najskuteczniejszych opcji jest z pewnością klimatyzator typu split.

Choć nie jest to najprostsza i najmniej inwazyjna metoda do walki z upałem, tak klimatyzatory split gwarantują to, czego ani dobry klimatyzator przenośny ani typu kompakt nie zagwarantuje. Chodzi oczywiście o jak najlepszą wydajność i stosunek chłodzenia do ceny. Niestety, sprzęt ten jest o wiele droższy od poprzednio opisanych opcji. Ponadto, na rynku producenci prześcigają się w nowych modelach, lecz nie zawsze ich charakterystyka zgodna jest z oczekiwaniami czy, co gorsza, z rzeczywistą wydajnością.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

XIAOMI

9.9

Drogi

Whirlpool SPIW 312L

9.8

Średnia

Samsung Split

9.6

Średnia

Kaisai Fly SPLIT

9.5

Tani

Dlatego powstał dzisiejszy ranking klimatyzatorów split, gdzie do naszej dyspozycji specjaliści oddali aż cztery ciekawe produkty. Wyróżniają się one na tle konkurencji świetnym wykonaniem oraz ponadprzeciętną wydajnością. Nie możemy też zapominać o tym, że klimatyzatory typu split przedstawione w zestawieniu gwarantują bardzo dobrą moc i możliwość chłodzenia czy też ogrzewania sporych pomieszczeń. Inne kluczowe parametry zawarte w zestawieniu to, między innymi, dodatkowe tryby pracy i podwyższona funkcjonalność.

Zwycięzca rankingu i najlepsza propozycja na dzień dzisiejszy to bez wątpienia KLIMATYZATOR XIAOMI SPLIT

klimatyzator split

Klimatyzator marki Xiaomi posiada zewnętrzny wyświetlacz LCD. Wyświetla on takie parametry, jak np. temperatura w pomieszczeniu. Jest to dużą zaletą tego urządzenia. Poza tym można również sterować tym sprzętem za pomocą dołączonego pilota oraz aplikacji Xiaomi na smartfony (Android oraz iOS).

Dedykowana aplikacja Mi Home jest popularnym oprogramowaniem stworzonym przez firmę Xiaomi. Pozwala ona kontrolować wszystkie urządzenia producenta. Klimatyzator jest urządzeniem bardzo cichym, dzięki temu jego praca z pewnością nie będzie uciążliwa do użytkowników, nawet podczas snu.

Kolejna propozycja warta uwagi to Klimatyzator Whirlpool SPIW 312L

klimatyzator typu split

Klimatyzator Whirlpool model SPIW 312L wyróżnia na tle innych tego typu sprzętów technologią szósty zmysł, dzięki której urządzenie samo ustawia najlepsze parametry dla użytkownika, jak temperatura czy wilgotność powietrza. Ma on funkcję chłodzenia, ale i ogrzewania powietrza, ponadto znajdziemy tu też trzy prędkości pracy. 

Recenzowany sprzęt jest sterowany elektronicznie i pracuje w klasie energetycznej A++ – jest zatem energooszczędny i gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej przy sporej wydajności. Skoro mowa o wydajności chłodzenia  tego sprzętu, to wynosi ona 3,4 kW, a więc jest stosunkowo wysoka. Z kolei wydajność grzania to 3,9 kW. Ponadto klimatyzator Whirlpool posiada zdolność osuszania czy inaczej usuwania wilgoci.

Jest to sprzęt, który jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 15,25 metrów kwadratowych. Producent nie zaleca korzystania z klimatyzatora w większych pomieszczeniach, co może być bardzo dużym problemem. Warto jednak zauważyć, że jest on sterowany elektronicznie. 

 • Technologia szósty zmysł;

 • Energooszczędność;

 • Funkcja szybkiego chłodzenia;

 • Wysoka wydajność.

 • Klimatyzator do bardzo małych pomieszczeń.

Klimatyzator Whirlpool model SPIW 312L posiada różnorodne wbudowane funkcje oraz technologie. W tym funkcję dobry sen, na którą składa się tryb snu, funkcja wyciemnienia (Dim) czy tak zwany tryb cichy, dzięki któremu praca maszyny nie zakłóca snu użytkowników sprzętu.

Dodatkowo klimatyzator jest zaopatrzony w funkcję szybkiego chłodzenia, tak zwaną funkcję Jet. Posiada ponadto wlot powietrza 4D. Warto również zwrócić uwagę na to, że sprzęt ten wyposażono również w różne istotne funkcje, które zostały stworzone z myślą o komforcie i zdrowiu użytkowników, w tym: ochrona przed zimnym powietrzem podczas ogrzewania, funkcja osuszania czy wielopoziomowa kontrola prędkości wentylatora.

Ważne jest również to, że klimatyzator ten ma funkcję energooszczędności, co jest bardzo ważne ze względu na budżet domowy.

Jeśli niska cena klimatyzatora split to nasz główny cel bądź pragniemy zakup wyłącznie jednostki wewnętrznej, to Klimatyzator ścienny Samsung Split będzie idealnym rozwiązaniem 

klimatyzator split cena

Klimatyzator 12000 BTU QUANTUM to urządzenie przygotowany przez sprawdzonego i polecanego producenta, które sprawdzi się w sypialni czy kuchni. Jest to sprzęt nie tylko harmonijny i wysoki jakościowo, ale również elegancki, dzięki czemu spokojnie można go zamontować również np. w gabinecie lekarskim.

Sprzęt jest zaopatrzony w specjalny filtr Samsung HD80, który dzięki jonom srebra gwarantuje wysoką wydajność elektrostatyczną. A co za tym idzie – zapobiega rozprzestrzenianiu się najmniejszych pyłków, tym samym stwarza komfortowe warunki dla każdego alergika. Klimatyzator marki SAMSUNG jest wyposażony w falownik 8-biegunowy i pompę ciepła. Dzięki temu gwarantuje utrzymanie stałej temperatury bez szarpnięć. Co jest ważne, to wszystko odbywa się przy minimalnym zużyciu energii.

 • Energooszczędny;

 • Elegancki i cichy;

 • Posiada wiele przydatnych funkcji (np. Turbo Cooling);

 • Przystępna cena.

 • Bardzo często dostępna wyłącznie jednostka wewnętrzna;
 • Zakup pełnego zestawu jest drogi.

Sprzęt ten jest także urządzeniem wyjątkowo cichym. Posiada funkcję Good Sleep Activity, która pozwala utrzymać w nocy stałą temperaturę, dostosowaną do poziomu temperatury ciała użytkowników pomieszczenia. Z kolei dzięki funkcji Turbo Cooling klimatyzator może w bardzo krótkim czasie pozwolić na uzyskanie pożądanej temperatury. 

Urządzenie chłodzące posiada także funkcję Auto Clean, która eliminuje pleśnie, bakterie czy też nieprzyjemny zapach. W tego typu klimatyzatorach zastosowano nowy gaz R32, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ma niski wpływ na środowisko.

Klimatyzator ścienny Kaisai Fly 5,3kW SPLIT to natomiast rozwiązanie idealne, kiedy pragniemy połączyć dobre chłodzenie na sporej przestrzeni z atrakcyjną ceną

klimatyzator split ranking

Klimatyzator marki Kaisai jest dedykowany pomieszczeniom o powierzchni od 35 do 50 m2. Jest to energooszczędne urządzenie, które jest oparte na czynniku chłodniczym R32. Dzięki eleganckiemu panelowi, można ten klimatyzator zamontować w każdym miejscu. Sprzęt ten wyróżnia na tle innych tego typu to, że posiada on możliwość grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -25 stopni Celsjusza.

Sterowanie klimatyzatorem jest niezwykle proste i intuicyjne. Sprzęt posiada funkcję Wi-Fi w standardzie, dodatkowo jest zaopatrzony w pilot, który umożliwia korzystanie z trzech dodatkowych funkcji klimatyzatora, jak samooczyszczania parownika, stałego grzania 8°C czy czujnika temperatury w pilocie.

Funkcja Wi-Fi pozwala na sterowanie urządzeniem poprzez aplikację, którą można z łatwością zainstalować na swoim tablecie czy smartfonie. To pozwala na zarządzanie klimatyzacją, kiedy przebywa się nawet poza domem. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może, między innymi włączyć lub wyłączyć urządzenie czy zmienić temperaturę.

 • Energooszczędny;

 • Możliwość sterowania za pomocą aplikacji;

 • Praca w szerokim zakresie temperatur;

 • Atrakcyjna cena.

 • Wyłącznie dwuletnia gwarancja;

 • Brak funkcji jonizatora.

Klimatyzator marki Kaisai ma wbudowane różnorakie funkcje, w tym szeroki zakres temperatur, który umożliwia pracę urządzeniu w szerokim zakresie temperatur, które panują na zewnątrz. W trybie chłodzenia będzie to od -15 do 50°C, zaś w trybie grzania od -25 do 30°C.

Urządzenie ma ponadto wbudowany filtr o wysokiej gęstości. Pozwala on zwiększyć skuteczność sprzętu w zakresie zatrzymywania pyłów czy kurzu.

Czym powinien charakteryzować się odpowiedni klimatyzator w formie split? Poradnik zakupowy 2024

Każdy klimatyzator ma spełniać jedno szczególne zadanie – chłodzić. Co ciekawe, w dobie coraz to nowocześniejszej technologii i większych wymagań, producenci zaskakują nas nowymi funkcjami i udogodnieniami, jakie to urządzenia chłodzące oferują. Dlatego nie dziwi nas to, że oprócz chłodzenia, sprzęt może także oferować wiele innych trybów pracy – w tym może służyć jako dodatkowe źródło ogrzewania. 

Co jednak zrobić, kiedy żadna z rekomendowanych i zrecenzowanych pozycji nie przypadła nam do gustu? Gdy nie jesteśmy przekonani do żadnego z przedstawionych produktów, warto poświęcić nieco więcej czasu i zagłębić się w lekturę mającą na celu zapoznać nas z najistotniejszymi informacjami odnośnie zakupu sprawdzonego klimatyzatora typu split. Dlatego należy sprawdzić wszystkie istotne elementy, w tym oczywiście moc urządzenia oraz maksymalną wydajność. 

Gdy już upewnimy się, że o te dwa aspekty odpowiednio zadbaliśmy, przyjdzie czas na kolejne parametry istotne podczas określania jakości najlepszych klimatyzatorów ściennych typu split. Jednym z nich jest obieg powietrza. Kolejnym natomiast głośność jednostki – zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. Nie możemy też zapomnieć o funkcjonalności czy też o trybach pracy. Więcej informacji na temat klimatyzatorów znajdziemy również w poniższym linku:

http://mowimyjak.se.pl/dom-i-ogrod/dekoracja-wnetrz/jakie-sa-rodzaje-klimatyzatorow-na-co-zwrocic-uwage-przy-jego-wyborze,11_40309.html

Moc urządzenia 

Wysoka moc urządzenia to podstawa, jeśli chodzi o zakup sprzętu chłodzącego. Wysoka wartość wpływa przede wszystkim na wydajność urządzenia oraz na szybkość osiągnięcia żądanej temperatury. Nie możemy też zapomnieć o tym, że moc pozwala określić nam temperaturę roboczą sprzętu i czy w ekstremalnych warunkach nie nagrzewa się za bardzo, a co za tym idzie nie ryzykujemy uszkodzeniem.

Moc urządzenia może wynosić nawet i 2 kW pod warunkiem, że sprzęt będzie wykorzystany do chłodzenia (czy też grzania) małego pomieszczenia we właściwie ocieplonym budynku. Oczywiście im większe pomieszczenie i większe osiągane temperatury, tym większa moc. Dla najbardziej wymagających klientów polecane są klimatyzatory o mocy powyżej 4 kW.

KLIMATYZATOR XIAOMI SPLIT
klimatyzator split

klimatyzator split opinie

Wydajność, a obieg powietrza

Właściwie dobrany sprzęt wyróżnia się na tle rywali nie tylko mocą, ale także i pozostałymi parametrami odpowiedzialnymi za wydajność działania. Mowa tutaj, między innymi, o obiegu powietrza. Jest to po prostu wartość, która wskazuje nam na uśredniony przepływ powietrza w pomieszczeniu w przeciągu godziny. Podawany jest zazwyczaj w metrach sześciennych na godzinę.

Klimatyzator ścienny Kaisai Fly 5,3kW SPLIT
klimatyzator split ranking

Jeśli chodzi o dokładne liczby, no to przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każdy produkt z obiegiem powietrza wynoszącym przynajmniej 600 m3/h będzie dobry do małych i średnich pomieszczeń. Wtedy możemy chłodzić (czy też ogrzewać) do 35 metrów kwadratowych bez najmniejszych problemów. 

Gdy mowa o większych, wynoszących do 50 m2 powierzchniach, przepływ powietrza także powinien być stosunkowo większy w celu utrzymania takiej samej efektywności pracy. Wtedy lepiej szukać produktów pozwalających na osiągnięcie 800 m3/h przepływu powietrza.

Funkcjonalność

Kolejnym kluczowym elementem zasadniczo wpływającym na atrakcyjność danego rozwiązania czy też po prostu komfort użytkowania jest funkcjonalność. Możliwość dostosowania temperatury idealnie do panujących warunków czy też zdalne sterowanie za pomocą pilota – te rzeczy będą z pewnością udogodnieniami, na które zwrócimy uwagę.

Oczywistym jest, że klimatyzatory split oferują o wiele więcej opcji usprawniających i ułatwiających korzystanie z urządzenia. Mowa tutaj, na przykład, o możliwości skorzystania z dedykowanej aplikacji przygotowanej przez producenta, co pozwoli nam dodatkowo zmieniać siłę nadmuchu czy też ustawić automatyzację. 

Klimatyzator ścienny Samsung Split
klimatyzator split cena

Nie możemy też zapomnieć o wyświetlaczu. Musi on być czytelny i gwarantować szereg informacji, bo właśnie to pozwoli nam na precyzyjną kontrolę temperatury. Co ciekawe, na ekranie klimatyzatory pokazują również obecną temperaturę, dzięki czemu możemy jeszcze łatwiej dostosować pracę urządzenia.

Klimatyzator Whirlpool SPIW 312L
klimatyzator typu split

Tryby pracy

Kolejną istotną kwestią podczas wyboru klimatyzatora typu split to tryby pracy. Jak wiemy, wydatek rzędu kilku tysięcy złotych i dodatkowo skomplikowany montaż to coś, co uznać można za wadę tych narzędzi. Jednakże, gwarantuje to bardzo dobre efekty i możliwość ochłodzenia nawet bardzo dużego pomieszczenia.

Oczywiście w celu utrzymania tej wysokiej skuteczności, musimy upewnić się że obecna propozycja gwarantuje kilka trybów pracy, co przełoży się na jeszcze wyższą uniwersalność. Tryby pracy, które dostępne są w opcjach dosyć budżetowych, to oczywiście możliwość ogrzewania. W nieco droższych stosuje się także automatyczny tryb osuszania. Pozwala to utrzymać świeżość i ogranicza osadzanie się wilgoci w systemie, a więc i po dłuższej przerwie w używaniu klimatyzacji nie musimy martwić się o grzyba.

Klimatyzator split cena i opinie

Gdy już sprawdzimy moc urządzenia, jego funkcje i tryby pracy, a także upewnimy się, że gwarantuje nam wystarczająco dużą wydajność do pracy nawet w bardziej wymagających warunkach, warto następnie zweryfikować cenę, a dokładniej rzecz biorąc stosunek jakości do ceny. Czasami producenci windują cenę z uwagi na renomę firmy produkującej dany sprzęt.

Warto więc upewnić się, że w danym zakresie cenowym wybierzemy najlepszy sprzęt, którego moc i pozostałe parametry techniczne będą przewyższać rywali. Oczywiście musimy też mieć na uwadze fakt, że opinie innych użytkowników mogą nam bardzo pomóc. Pomogą oni podjąć ostateczną decyzję, szczególnie kiedy w obu przypadkach będziemy mieć podobne parametry i cenę.

Klimatyzator ścienny Kaisai Fly 5,3kW SPLIT
klimatyzator split ranking

Najlepszy klimatyzator split – podsumowanie rankingu 2024

Poradnik zakupowy zawarł najistotniejsze informacje odnośnie klimatyzatorów typu split. Szukając naszego idealnego sprzętu, musimy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej mocy i wyborze klimatyzatora, który dostosowany będzie do danego pomieszczenia oraz czy wybrać klimatyzator zamontowany na stałe czy może taki z naszego rankingu dobrych klimatyzatorów przenośnych bez rury. Tylko wtedy będziemy w stanie podjąć świadomą decyzję i będziemy cieszyć się klimatyzatorem przez długi czas.

Alternatywnie zachęcamy do zapoznania się z ofertami, które poddaliśmy dziś recenzji. Szczególnie atrakcyjną opcją jest KLIMATYZATOR XIAOMI SPLIT, który to gwarantuje nam wszystko, czego tak naprawdę potrzeba do sprawnego i długotrwałego używania klimatyzatora. Długa gwarancja, szereg trybów pracy, świetna funkcjonalność i sterowanie zdalne za pomocą pilota czy aplikacji mobilnej – to wszystko gwarantuje model od Xiaomi. 

Pozostałe nasze rankingi: generator ozonu, membrany dachowe

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klimatyzator split wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by sami37

Mam niewielki salon na poddaszu i kupiliśmy Kasai. Nie mpgę narzekać, dobrze chłodzi całe pomieszczenie, nie jest też za głośny.

 by w_ola

Niestety klimatyzator stojący nie zdaje egzaminu, pieniądze wydane w błoto. Teraz inwestuje w stacjonarny.

 by rebecca

Na poddaszu w sypialni w tamtym roku nie dało się spać, zatem na ten sezon zakup klimatyzacji. Biorę samsunga, bo piszecie, że idealny do sypialni i kuchni 😉

 by bomba

Xiaomi dobrze wypada w stosunku do konkurencji. Nowoczesny design w połączeniu z zaawansowaną technolgią. Świetnie.

 by fiona

Od kilku lat lata są tak gorące, że bez klimatyzatora ani rusz. Warti wydać trochę kaski i mieć komfortowe popołudnia.