Jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

W jaki sposób upewnić się, że kupujemy odpowiedni pistolet do klejenia na gorąco? Ranking i poradnik zakupowy na rok 2024

Bardzo często majsterkowicze czy też miłośnicy prac artystycznych trafiają na sytuację, w której wymagane jest szybkie i bardzo mocne sklejenie dwóch czy też wielu elementów. Choć standardowe preparaty poradzą sobie wystarczająco dobrze, tak klej na gorąco gwarantuje nam świetną wydajność i bardzo prostą obsługę, a także jeszcze lepszą skuteczność w łączeniu elementów z uwagi na ciepło i wnikanie substancji w poszczególne komponenty. 

Oczywiście profesjonalny pistolet do kleju na gorąco od tego amatorskiego różni się i to całkiem dużo. Ponadto, na rynku pojawia się coraz więcej producentów w teorii specjalizujących się w takich narzędziach. Niestety, w celu znalezienia właściwego sprzętu, potrzebna jest spora wiedza i przy okazji doświadczenie, które w wielu przypadkach okaże się niezastąpione. Aby wspierać użytkowników i pomagać im w podjęciu jak najlepszej decyzji, stworzyliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH PKP 18E

9.9

Drogi


 

LTC MA KL102

9.8

Tani

TOPEX 42E521

9.7

Tani


 

Stanmot N1005

9.6

Tani

Libox

9.4

Tani

Corona Exclusive

9.3

Średnia

DEDRA DED7553

9.1

Średnia

W rankingu pistoletów na klej na gorąco znajdziemy tylko te produkty, które wyróżniają się na tle rywali z uwagi na ich sporą moc, szybkość nagrzewania, a także sposób zasilania. Ponadto, bardzo istotne jest też zwrócenie uwagi na wykonanie i komfort użytkowania czy też dodatkowe funkcjonalności, które to dostępne są w przypadku nieco droższych urządzeń. 

Najlepszy, niczym profesjonalny pistolet do kleju na gorąco i przy okazji zwycięzca dzisiejszego rankingu to PISTOLET DO KLEJU PKP 18 E BOSCH + KLEJ

klej na gorąco

Pistolet rozgrzewa klej przez cztery minuty, po czym jest gotowy do pracy. Maź rozprowadza się wyjątkowo wygodnie i równomiernie, co zapewnia możliwość ciągłego nanoszenia kleju. Specjalny posuw mechaniczny jest bardzo wrażliwy, nie trzeba używać dużej siły do wciśnięcia go. 

Całość jest ergonomiczna, dobrze leży w dłoni i nie obciąża ręki. Moc elementu grzewczego to 200 W, wydajność klejenia wynosi 20g/min, a więc jest całkiem spora. Ponadto urządzenie waży 0,35 kg i pasują do niego wkłady klejowe o długości 200 mm i średnicy 11 mm.

PISTOLET DO KLEJENIA NA GORĄCO + 62 LASKI KLEJU to jedna z ciekawszych propozycji w budżetowym zakresie 

pistolet na klej

Znacznie tańszą, ale wciąż wysokiej jakości opcją jest prosty pistolet dostępny w trzech kolorach – niebieski, szary i ciemnoszary. Dodatkowym atutem produktu jest to, że przychodzi z pakietem sztyftów klejących – do wyboru w dwóch rozmiarach. Pięciocentymetrowe sztyfty dołączane są w ilości 60 sztuk, natomiast trzydziestocentymetrowe w ilości 10 sztuk. 

Bez względu na wybrany rozmiar, pakiet obejmuje podstawkę i dwa kleje o długości 5 cm. Urządzenie charakteryzuje się przyjemnym, nowoczesnym designem, który jednocześnie jest bardzo ergonomiczny. Wygięty uchwyt doskonale leży w dłoni, natomiast pomarańczowy przycisk łatwo chodzi i nie potrzeba używać siły. 

Kolejną zaletę stanowi składane oparcie, również w kolorze pomarańczowym, dzięki której pistolet można bezpiecznie odstawić np. do ostygnięcia. Moc grzałki to 60 W, urządzenie działa przy napięciu AC 110 – 240 V, 50/60 Hz. Sztyft nagrzewa się w osiem minut i po upływie tego czasu jest gotowy do użycia. 

Dysza ma otwór o średnicy 1,5 mm, a dołączony kabel zasilający ma 0,9 m długości. Produkt posiada dwuletnią gwarancję jakości.

 • Nowoczesny design;

 • Przystępna cena;

 • Składana nóżka.

 • Długo się nagrzewa.

Kolejna ciekawa propozycja to PISTOLET DO KLEJENIA KLEJU NA GORĄCO 200W WKŁADY

pistolet do kleju

Marka Topex oferuje dobre urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie. Pistolet dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i ciemnozielonym. Oba warianty mają żółte elementy ruchome i czarny kabel zasilający. Design jest prosty, ale niezwykle praktyczny. Największą zaletą jest wyprofilowany uchwyt z wyżłobieniami na palce.

Obudowa jest antypoślizgowa, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Składana podstawka, w postaci niewielkiej nóżki pozwala na odstawienie pistoletu w stabilnej pozycji. Przycisk uwalniający płynny klej nie potrzebuje dużej siły nacisku.

Element nagrzewający sztyft działa z mocą 200 W i rozgrzewa się do 200 stopni Celsjusza. Obudowa pozostaje chłodna, nie przewodzi ciepła. Stożkowa, podłużna końcówka sprawia, że klej można nakładać naprawdę precyzyjnie. Średnica na wkład klejowy to 11,2 mm. Wydajność urządzenia oscyluje w okolicach 12 g na minutę.

Kabel zasilający ma długość 135 cm. Do każdego zestawu sprzedawca dodaje dwie laski kleju i gratis w postaci kolejnych siedemnastu sztyftów o długości 200 mm. Produkt posiada dwuletnią gwarancję i zdobył ogrom rewelacyjnych ocen. Pistolet na klej na gorąco marki LTC oferuje nam bardzo długi czas nagrzewania. 

 • Możliwość wyboru koloru; 

 • Ergonomiczny uchwyt; 

 • Atrakcyjna cena;

 • Stabilna nóżka.

 • Stosunkowo szeroka dysza;
 • Długi czas nagrzewania.
 •  

Pistolet do kleju na gorąco + 52 sztuk kleju to ciekawy wybór z bardzo dużym zestawem

pistolet na gorący klej

Firma Stanmot stawia na maksymalną prostotę, a co za tym idzie, niską cenę. Nie oznacza to jednak, że cierpi na tym jakość pistoletu – spełnia on swoją rolę, jest wytrzymały oraz bezpieczny w użyciu. Kształt jest klasyczny, w uchwycie nie ma żadnych wygięć ani wyżłobień. 

Nóżka gwarantująca stabilną pozycję odstawionego narzędzia jest odczepiana i powstała z mocnego drutu. Końcówka podająca klej cechuje się stożkowym, wydłużonym kształtem, co pozwala na precyzyjną aplikację mazi. W rączce znajduje się wcisk uruchamiający wylew kleju z pistoletu. Jest on bardzo łatwy w użyciu, nie angażuje nadmiernie dłoni i ułatwia długotrwałą pracę.

Grzałka ma moc 40 W i rozgrzewa sztyft w pięć minut. Kabel zasilający ma długość jednego metra i pobiera prąd o napięciu AC 110 – 240 V, 50/60 Hz. Dysza posiada otwór o średnicy dwóch milimetrów. Kupujący może wybrać jakie wymiary sztyftów chciałby dostać – cztero- czy dwudziestocentymetrowe. Pierwszy wariant przychodzi w ilości 54 sztuk, drugi zaś w 10 sztukach. Do produktu dołączona jest dwuletnia gwarancja jakości.

 • Atrakcyjna cena;

 • Dużo kleju w zestawie;

 • Precyzyjna dysza.

 • Niska moc.

Jeśli wysoka moc pistoletu na gorący klej to coś, na co nam zależy, to Klejarka pistolet do klejenia gorąco 200W 12 klej jest świetną propozycją 

pistolet do kleju na gorąco

Warto zapoznać się również z pistoletem marki Libox cechującym się poręcznym kształtem i atrakcyjną, przystępną ceną w stosunku do naprawdę solidnej jakości. Urządzenie jest czarne i ma dwa żółte elementy, dokładnie wcisk uruchamiający wypływ kleju oraz końcówka podająca.

Powłoka narzędzia jest antypoślizgowa i wyjątkowo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania i ewentualne uderzenia. Ponadto obudowa nie nagrzewa się, stanowi solidną izolację. Element grzejny rozgrzewa się do temperatury 200 stopni Celsjusza przy pomocy 200 W.

Urządzenie jest gotowe do pracy w osiem minut. Wydajność pistoletu to 12 g/min. Do narzędzia pasują wkłady o średnicy 11 mm, czyli jedne z najpopularniejszych i łatwo dostępnych na rynku. Kupujący dostaje w zestawie łącznie 306 cm kleju podzielonego na sztyfty – 10 lasek o długości 30 cm i 2 laski o długości 6 cm. 

Kabel zasilający ma długość jednego metra, co pozwala na komfortową pracę. Produkt posiada dwuletnią gwarancję jakości i zdobył wiele pozytywnych recenzji oraz ocen od zadowolonych użytkowników, którzy mieli okazję go przetestować.

 • Mocna, antypoślizgowa obudowa; 

 • Wysoka temperatura grzania;

 • Atrakcyjna cena;

 • Dużo kleju w zestawie.

 • Dołączana nóżka bywa niestabilna.

PISTOLET DO KLEJENIA NA GORĄCO KLEJU PROFESJONALNY to jeszcze inna ciekawa propozycja 

pistolet na klej na gorąco

Jeżeli chodzi o średnią półkę cenową, w rankingu mamy pistolet marki Corona z serii Exclusive. Model niewątpliwie wyróżnia się swoim wyglądem – wyrazistym, pomarańczowym kolorem i wręcz topornym kształtem. Brakuje tutaj wyżłobień lub zagięć. Wszystko jest bardzo proste i klasyczne. Urządzenie ma ogromną zaletę w postaci pokrętła służącego do regulacji temperatury. Zakres ustawień pozwala na dobór ciepła od 140 do 220 stopni Celsjusza. 

 • Bardzo precyzyjna, mosiężna dysza;

 • Możliwość regulacji temperatury;

 • Długi kabel zasilający.

 • Marnej jakości wykonanie.

Pistolet do kleju na gorąco DEDRA DED7553 400W to natomiast rozwiązanie gwarantujące najwyższą moc spośród dostępnych przedmiotów

pistolet do klejenia na gorąco

Kolejna pozycja należy do pistoletu marki Dedra, który przychodzi w zestawie z bardzo praktyczną i funkcjonalną podstawką. Jest to właściwie ładowarka, ponieważ urządzenie działa bezprzewodowo. Poza zasilaniem podstawa zbiera ewentualny kapiący klej po skończonej pracy, ponieważ wyposażono ją w niewielki spodek, który można wyjąć i umyć. 

Narzędzie wyróżnia się również oryginalnym posuwem, który nie jest przystosowany do dwóch palców, ale do czterech. Obejmuje on całą wewnętrzną powierzchnię rękojeści. Maksymalna moc pistoletu wynosi 400 W, a jego wydajność to od 15 do 20 g/min. Pasują do niego wkłady o średnicy 11,2 mm.

 • Działa bezprzewodowo; 

 • Funkcjonalna podstawa działająca jako ładowarka;

 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Duża moc.

 • Nieprecyzyjna dysza;

 • Niższa niż deklarowana maksymalna temperatura klejenia.

Dysza jest stosunkowo krótka i szeroka, co może utrudniać precyzyjne nakładanie kleju. Ciemnozielona obudowa jest elegancka i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, dobrze izoluje i nie ma ryzyka poparzenia dłoni. Tylna powierzchnia pistoletu została ogumowana, aby ręka nie ślizgała się w trakcie pracy.

Oprócz dołączonej podstawy narzędzie ma także składaną stalową nóżkę, co umożliwia odstawienie go na krótką chwilę w stabilnej pozycji. Niestety, w przypadku modelu DED7553 maksymalna osiągana temperatura jest niższa niż deklarowana, co przekłada się na mniej efektywne klejenie. 

Pistolet na gorący klej – w jaki sposób wybrać odpowiedni gadżet w 2024 roku? Dowiedz się już dziś!

Każdy z nas doskonale zna skuteczność kleju na gorąco. To właśnie dlatego pragniemy posiąść sprawne urządzenie, które bez kapania i bez przedłużającego się nagrzewania zagwarantuje nam sprawne klejenie. Oczywiście bardzo ważne jest wybranie produktu, który sprawdzi się doskonale w stosunku do naszych wymagań. Warto więc wybrać jeden z siedmiu polecanych powyżej produktów lub też zastosować się do poniższych porad.

Decydując się na aplikację kleju na gorąco pistoletem, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby produkt gwarantował nam jak najlepsze działanie. Na to natomiast największy wpływ będzie miała moc urządzenia. Ponadto, bardzo ważne jest też, aby wybrany przez nas sprzęt gwarantował szybkie nagrzewanie się. Jeszcze innym aspektem kluczowym dla wyboru sprawdzonego produktu jest sposób zasilania.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że produkty charakteryzujące się najwyższą atrakcyjnością to te, które gwarantują nam ponadprzeciętny komfort użytkowania. Ponadto dodatkowe funkcje mogą również pozytywnie wpłynąć na dany produkt. Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że właściwe i pozytywne opinie pistoletów do kleju na gorąco okażą się bardzo ważnym czynnikiem. Więcej informacji znajdziemy również tutaj:

https://aqua-rain.pl/klej-na-goraco-niezbednik-kreatywny/

Pistolet do klejenia na gorąco, a jego moc

Produkt charakteryzujący się wysoką mocą to coś, co z pewnością powinno przykuć naszą uwagę. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pistolety do klejenia są zasilane prądem – niektóre korzystają z zasilania przewodowego, inne działają na podstawie akumulatorka. Moc pistoletu ma jednak zasadniczy wpływ na efektywność i to z kilku powodów.

Przede wszystkim moc wskazuje nam na maksymalną temperaturę, jaką końcówka nagrzewająca się może osiągnąć. Im wyższa temperatura, tym relatywnie łatwiej klej aplikować i ma lepsze właściwości wiążące. Ponadto moc pozwala nam określić jak prędko sprzęt nagrzewa końcówkę, a więc jak szybko możemy rozpocząć pracę.

Moc jest bardzo różnorodna – te amatorskie pistolety charakteryzują się wartościami nie przekraczającymi nawet i 50 W. Warto jednak pomyśleć nad nieco bardziej specjalistycznym urządzeniem – w zakresie od 100 do 200 W. To przełoży się na większą trwałość, szybszą pracę i zagwarantuje po prostu skuteczniejsze klejenie.

PISTOLET DO KLEJENIA KLEJU NA GORĄCO TOPEX 200W WKŁADY
pistolet do kleju

klej na gorąco pistolet
PISTOLET DO KLEJU PKP 18 E BOSCH + KLEJ
klej na gorąco

Kolejny aspekt wart rozważenia to, czas nagrzewania się

Jak wszyscy wiemy, im szybciej pistolet nagrzeje się, tym szybciej będziemy mogli rozpocząć klejenie. Oznacza to, że ten jeden parametr może wpłynąć na szybkość pracy i też oczywiście na komfort. Długie czekanie bardzo często jest nużące, a w przypadku kiedy mamy bardzo dużo komponentów do połączenia i wymagają one przerwy, czas pracy wydłuża się niemiłosiernie.

Warto więc wybrać opcję, która gwarantuje wystarczająco szybki czas nagrzewania się – wynoszący nie więcej niż 5-6 minut. Oczywiście im krócej, tym lepiej. Co ciekawe, wyżej opisany parametr, a mianowicie moc, ma istotne znaczenie w przypadku szukania tego idealnego rozwiązania.

Dodatkowo miejmy na uwadze maksymalną temperaturę roboczą

Gdy pragniemy pracować szybko i sprawnie, istotną rolę odgrywa wysoka maksymalna temperatura, w jakiej element grzejny może pracować. To oczywiście oznacza, że sam klej utrzymuje wysoką temperaturę, a to pomaga w klejeniu. Wysoka temperatura jest szczególnie istotna w przypadku pracy nad elementami delikatnymi i takimi, które trudno jest zespolić.

Dokładne wartości mogą się różnić w zależności od stosowanego kleju oraz jego temperatury pracy czy ogólnej charakterystyki. Warto jednak pamiętać, że klej przy bardzo gorącym środowisku staje się coraz rzadszy, a więc i o wiele skuteczniej dochodzi do procesu spajania komponentów.

Pistolet do kleju na gorąco + 52 sztuk kleju
pistolet na gorący klej

Dlatego warto wybrać produkt, którego maksymalna temperatura robocza wynosi nawet i 200 stopni Celsjusza. Szybkie nagrzewanie elementu grzejnego do takiej wartości gwarantuje nam pewne klejenie nawet najbardziej wymagających części.

PISTOLET DO KLEJENIA NA GORĄCO + 62 LASKI KLEJU
pistolet na klej

Akcesoria w zestawie to kolejny aspekt nie bez znaczenia 

Wartość pistoletu bardzo często różni się i to całkiem sporo. Nierzadko zdarza się, że standardowy pistolet do kleju o sporej mocy i świetnych pozostałych parametrach można kupić w stosunkowo przystępnej i wydawać by się mogło budżetowej cenie. Niestety, bardzo często oprócz samego pistoletu, do właściwego używania sprzętu potrzebne jest szereg akcesoriów – a przynajmniej jeden – laska kleju.

Laski kleju to podstawa do pracy z pistoletem. To po prostu materiał klejący, który musimy załadować w celu rozpoczęcia łączenia elementów. Warto więc upewnić się czy w cenie producent wliczył dodatkowe laski kleju. Oprócz tego, bardzo ważne jest zweryfikowanie innych dodatków. Czasami producent oferuje zamienną dyszę z długą końcówką, a czasami inne dodatki. Te droższe i akumulatorowe sprzęty muszą też posiadać podstawkę do ładowania.

Funkcjonalność urządzenia, czyli kolejny kluczowy element

Jeśli mowa o funkcjonalności, to w bardzo prosty sposób sprowadzamy tę kwestię do komfortu. Im więcej udogodnień oraz zmyślnych rozwiązań ułatwiających nam korzystanie z danego sprzętu, tym bardziej jesteśmy zadowoleni. Oczywiście standardowo produkt może oferować ciekawy i o wiele lepszy design. Dla przykładu, zastosowanie dłuższej i cienkiej końcówki przekłada się na bezproblemowe i odpowiednie dozowanie kleju.

Pistolet do kleju na gorąco DEDRA DED7553 400W
pistolet do klejenia na gorąco

Z designu warto wspomnieć też o uchwycie. Musi on być ergonomiczny, a sam produkt odpowiednio wyważony. Wtedy nawet dłuższe prace nie męczą ręki i nie prowadzą do osłabienia, a więc i mniejszej stabilności. Funkcjonalność to także bezprzewodowe użytkowanie – akumulatorowe pistolety są natomiast o wiele droższe.

Pistolet do kleju na gorąco opinie 2024

Gdy już sprawdzimy produkt i upewnimy się, że wszystkie jego parametry i właściwości nam będą odpowiadać, przyjdzie czas na zerknięcie na to, co mają do powiedzenia użytkownicy. Poprzedni kupujący mogą podzielić się niezwykle przydatnymi informacjami, w których to znajdziemy dane dotyczące realnej wydajności, użytkowości oraz samego komfortu. To także świetny sposób na weryfikację deklarowanych przez producenta parametrów.

Choć każdy z nas może mieć inne oczekiwania wobec danego sprzętu, a dodatkowo nie każdy wie w jaki sposób korzystać z pistoletu do klejenia na gorąco, większość feedbacku zawiera rzetelne informacje od osób, które poddały dany model recenzji i sprawdziły go w najróżniejszych sytuacjach. Jeśli więc widzimy kilka zalet bądź wad powtarzających się, możemy z dużą dozą pewności uznać je za prawdziwe.

PISTOLET DO KLEJENIA NA GORĄCO KLEJU PROFESJONALNY
pistolet na klej na gorąco

Najlepszy pistolet do kleju na gorąco – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jest wybrać ten idealny produkt – szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni na co zwrócić uwagę. Jeśli więc przymierzamy się do zakupu pistoletu, a nie chcemy bazować wyłącznie na rekomendacjach znajomych, to warto poznać wszystkie kluczowe elementy, a także parametry, które wpływają na końcową atrakcyjność produktu.

Oczywiście zawsze możecie podjąć decyzję po sprawdzeniu zestawienia, w którym to bezprecedensowym zwycięzcą została oferta Boscha. PISTOLET DO KLEJU PKP 18 E BOSCH + KLEJ to niezwykle trwały i bardzo dobrze wykonany produkt z długą gwarancją i wielką mocą. Ponadto zebrał on świetne oceny, tak więc jeśli nie przeszkadza nam sporadyczne kapanie, to opcja ta sprawdzi się idealnie. 

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/mieszadlo-do-kleju-opinie-ranking/ i dobry klej do styropianu grafitowego.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pistolet do kleju na gorąco wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by JO Asia

Wszystkie są superowo. Od kiedy pamiętam mamy w garażu taki pistolet. Ile razy ratował nam życie jak coś się zepsuło. Bez względu na markę, polecam!

 by holamola

W mojej pracowni używamy Topexów. Dla mnie są ok. Nie mam im nic do zarzucenia. Czas nagrzewania moim zdanie też jest ok.

 by boShmen

Bosh jest konkretnie wykonany, to nie tania chińszczyzna. Wiem co mówie, sam mam i nie zamienie na inny. Warto wydać trochę wiecęj pieniędzy.

 by Dekoratorka wnętrz

Robię ozdoby domowe własnoręcznie i szukam czegoś niskobudżetowego. Myślę, że na wianki dobry będzie ten drugi pistolet. Ma ktoś, polecicie ?