Wyjątkowe pomysły na krzesła do eklektycznej jadalni – zainspiruj się!

by

Urządzasz jadalnię w stylu eklektycznym? Czyli musisz znać się na rzeczy… Bo stworzenie spójnego i przemyślanego miszmaszu jest wyzwaniem na miarę wnętrzarskiego mistrza. Skoro tu trafiłeś, to znaczy, że brakuje Ci tylko ciekawego pomysłu na krzesła. Skorzystaj z naszych inspiracji i ciesz się aranżacją, której nie da się skopiować!

Krótko o eklektycznych jadalniach

Eklektyczna jadalnia to wnętrze jedyne w swoim rodzaju. W jednym pomieszczeniu łączą się różne, często przeciwstawne style. Tradycja przeplata się z nowoczesnością, surowość z przytulnością, wyrafinowane formy z modną prostotą. W całej tej szalonej wizji nie ma jednak ani grama chaosu czy przypadkowości. Aranżacja jest spójna, harmonijna, przemyślana i odzwierciedla gust lokatora.

Nie istnieje jeden przepis na eklektyczną jadalnię. Możesz więc śmiało realizować autorskie pomysły. Najczęściej tworzenie eklektycznego wystroju rozpoczyna się od wyboru jednego, stonowanego koloru jako bezpiecznego tła dla rozmaitych, wielobarwnych elementów. Jadalnie eklektyczne bardzo lubią przedmioty zaprojektowane w stylu skandynawskim, industrialnym, klasycznym, glamour i boho.

Krzesła w różnych stylach i kolorach – symbol eklektycznej jadalni

Eklektyzm do jadalni wprowadzają meble i dodatki. Jednym z najważniejszych budulców eklektycznego klimatu w tym pomieszczeniu są krzesła. Nie wiemy jak Ty, ale my, gdy myślimy o eklektycznej jadalni, od razu widzimy klasyczny, drewniany stół w towarzystwie rozmaitych krzeseł. Nowoczesne, industrialne krzesła z metalu o postarzanej fakturze nietypowo dzielą przestrzeń z uroczymi, kolorowymi, drewnianymi krzesełkami do stołu. Jakie modele wybrać do swojej eklektycznej kompozycji? Ogranicza Cię tylko wyobraźnia…

Szykowne, granatowe krzesła w salonie łączonym z jadalnią

Masz jadalnię połączoną z kuchnią i salonem? Jeśli chcesz zachować spójność strefy jadalnianej z pozostałą przestrzenią, nie musisz wybierać różnorodnych krzeseł. Wszystkie krzesła mogą być identyczne. Rozglądaj się za efektownymi i wygodnymi krzesłami do kuchni, które będą kontrastować z estetyką stołu i pasować do innych elementów wyposażenia. Do jadalni stanowiącej część reprezentacyjnego salonu, możesz zdecydować się na przykład na granatowe krzesła tapicerowane o wyszukanym designie. Krzesła tapicerowane są niezwykle komfortowe oraz dodają wnętrzu szyku i ciepła.

Trójbarwna kompozycja z krzeseł z tworzywa sztucznego

Krzesła z siedziskami z tworzywa sztucznego to znakomity wybór do jadalni – nie tylko w eklektycznym stylu. Są stosunkowo niedrogie, lekkie, odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Metalowe nogi zapewniają konstrukcji stabilność i trwałość. Do eklektycznej jadalni warto wybrać krzesła w 3-4 kolorach, np. w różowe lub czerwone, czarne i szare. Wnętrze natychmiast nabierze życia. Dobierane modele z tworzywa mogą pochodzić z tej samej lub z zupełnie różnych kolekcji.

Kolorowe krzesła z tworzywa i metalu to świetny sposób na pełną energii jadalnię w eklektycznym stylu. Modele ze zdjęcia są dostępne na stronie: https://www.agatameble.pl/meble/stoly-stoliki-i-krzesla/krzesla

Krzesła w stylu boho – do jadalni pełnej naturalnego uroku

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, eklektyczne wnętrza uwielbiają naturalne dodatki w stylu boho. Dlatego możesz śmiało dosunąć do ciężkiego, drewnianego stołu lekkie krzesła z rattanu. W pomieszczeniu zapanuje ciepła, wręcz wakacyjna atmosfera.

Wybierając krzesła do eklektycznej jadalni, masz naprawdę imponujące pole do popisu. Nie musisz się ograniczać ani do jednego stylu, ani do jednej kolekcji, ani nawet do jednego koloru. Wszystkie chwyty (czytaj: krzesła) dozwolone!

Zajrzyj do naszych rankingów: Biurko elektryczne gamingowe, drzwi wewnętrzne białe

Jacek Kowal

Dodaj komentarz