Najlepsza kosiarka spalinowa bez napędu w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jeśli chcesz wybrać najlepszą kosiarkę spalinową bez napędu, ranking najciekawszych produktów na rok 2024 ci w tym pomoże!

Jak doskonale wiemy, pielęgnacja ogródka jest bardzo ważna dla każdego. Odpowiednio przystrzyżona trawa świadczy o człowieku i ma niebagatelny wpływ na atrakcyjność naszego domu i najbliższej okolicy. To właśnie dlatego bardzo często decydujemy się na zakup produktów, które mogą nam pomóc w pracy. Jeśli zależy nam na opcji budżetowej, to tania kosiarka akumulatorowa, mała podkaszarka akumulatorowa czy kosiarka spalinowa bez napędu będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Jeśli posiadasz większy budżet to najlepsza kosiarka traktorek będzie rozwiązaniem idealnym.

Produkty tego typu sprawdzą się idealnie w przypadku, kiedy powierzchnia do koszenia jest stosunkowo niewielka, a przy okazji przestrzeń jest stosunkowo równa i nie ma większych górek, przy których napęd mógłby okazać się bardzo przydatny. Co więcej, praca bez napędu będzie o wiele atrakcyjniejsza, jeśli w naszym ogródku znajduje się wiele “ślepych uliczek”, gdzie cofanie będzie wymagane. D bardziej wymagających ogrodów wybierz dobrą kosiarkę spalinową z napędem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NAC

9.9

Tania

Hecht 5406

9.8

Tania

AL-KO

9.7

Droga

FAWORYT

9.6

Droga

Niestety, z uwagi na ogromną konkurencję i wiele różnych parametrów przedstawianych przez producentów, wybranie kosiarki spalinowej bez napędu nie jest sprawą tak oczywistą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wszystko to ze względu na bardzo dużą rozbieżność w danych technicznych, a także ze względu na różnorodne oczekiwania klientów i kwestie robocze danych kosiarek bez napędu. Jednakże, przygotowane zestawienie ma na celu ułatwić to zadanie i to znacząco. 

NAC Kosiarka SPALINOWA bez napędu 40cm 3,5Nm LEKKA

kosiarka spalinowa bez napędu cena

Polska firma New American Concept oferuje nam produkt o stosunkowo niskiej szerokości koszenia. Jednakże, z uwagi na świetną cenę i bardzo niską wagę, a także kompaktowe rozmiary i odpowiednią moc, jest to niemal idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w niejednym ogródku. Na wyposażeniu znajdziemy wszelkie niezbędne akcesoria, w tym nóż tnący czy komplet śrub, nakrętek, podkładek i innych detali montażowych. 

Model prezentuje się wyśmienicie z uwagi na połączenie czarnego korpusu urządzenia z żółtymi elementami kół czy przykrywki silnika. Kosiarka spalinowa NAC bez napędu oferowana jest z malutkim silnikiem o pojemności 79 cm3. To przekłada się na bardzo niskie zużycie, a co za tym idzie bardzo małe koszty eksploatacyjne sprzętu. 

Moc opisywanej kosiarki spalinowej NAC bez napędu wynosi 1.3 kW, co w przeliczeniu na konie mechaniczne daje nam 1,8 KM. Należy przy tym zauważyć, że oferta wyposażona jest w kosz, a dzięki funkcji wyrzutu tylnego bądź zbierania trawy do kosza, propozycja gwarantuje nam odpowiednią jakość i komfort obsługi, a także wydajność do poradzenia sobie z małym areałem.

 • Kompaktowe rozmiary i niska waga;

 • Kosz na trawę w zestawie;

 • Komfortowa obsługa;

 • Niskie koszty eksploatacyjne.

 • Mała moc.

KOSIARKA SPALINOWA bez napędu 41cm kosz Hecht 5406

kosiarka spalinowa bez napędu opinie

Jeśli zależy nam na nieco większej mocy, to marka Hecht ma dla nas bardzo atrakcyjne rozwiązanie. Produkt ten różni się nie tylko parametrami roboczymi czy danymi technicznymi, ale także i wyglądem. Zamiast czerni i żółci, mamy tutaj połączenie czerwieni z szarymi elementami, a dodatki czarne świetnie uzupełniają design tej bardzo lekkiej kosiarki. 

Brak napędu oznacza, że sprzęt należy ręcznie popychać do przodu. Jednakże, w tym przypadku jest to bardzo łatwe z uwagi na to, że całkowita waga urządzenia wynosi jedynie 17 kg. Jest to więc jedna z najlżejszych ofert o takiej mocy i zbliżonych parametrach, a z pewnością najniższa spośród wszystkich recenzowanych ofert.

Silnik oferuje nam moc maksymalną na poziomie 3,5 KM, co jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem z uwagi na pojemność skokową. Ta wynosi 80 cm3. Innymi słowy, jest to niewiele większa propozycja od zwycięzcy rankingu. 

Należy też zauważyć, że otrzymujemy tutaj kosz, który ma 45 litrów pojemności. Produkt nie oferuje co prawda wyrzutu bocznego ani opcji edge cutting. Aczkolwiek w tak niskiej cenie to i tak świetna propozycja warta rozważenia.

 • Wysoka moc w stosunku do wagi;

 • Bardzo lekki;

 • Kosz o dużej pojemności w zestawie;

 • Atrakcyjna cena.

 • Brak funkcji wyrzutu bocznego.

AL-KO Kosiarka SPALINOWA bez napędu 42cm 2w1 MOCNA

kosiarki spalinowe bez napędu

Nieco droższą propozycją będzie model przygotowany przez markę ALKO. Silnik o pojemności 123 cm3 jest już zauważająco większy, aczkolwiek nie przekłada się to na zasadniczo większą moc. Mamy tutaj do dyspozycji 1,9 kW, co w przybliżeniu daje nam 2,6 kM. Propozycja charakteryzuje się zastosowaniem ręcznego rozrusznika, który przy odpowiedniej sile pozwoli uruchomić silnik o czterosuwowej, górnozaworowej charakterystyce. 

Z funkcji warto wymienić natomiast możliwość wyrzutu tylnego jak i wyrzutu do kosza. Ten jest spory, bo ma 65 litrów pojemności. Musimy natomiast pamiętać, że opcja jest znacznie cięższa. Waży nieco ponad 25 kg. Jednakże, duże możliwości regulacyjne wysokości koszenia (7 stopni – od 25 do 75 mm), a także duża średnica kół sprawia, że poruszanie się po nierównym i grząskim terenie jest łatwiejsze.

Kosiarka jest czarna i ma bordowe elementy, a w zestawie otrzymujemy najbardziej podstawowe rzeczy. Mowa tutaj o nożu tnącym i koszu na trawie, a także zestawie narzędzi montażowych i komplecie wszystkich śrub, nakrętek czy podkładek do montażu. Jeszcze inną zaletą tej opcji jest nieznacznie większa szerokość koszenia.

 • Wysoka wydajność i wytrzymałość zestawu;

 • Bardzo duży kosz dostępny w zestawie; 

 • Spore możliwości regulacyjne.

 • Dosyć duża cena.

FAWORYT KOSIARKA SPALINOWA BEZ NAPĘDU PCHANA 5KM

kosiarka bez napędu

Największa spośród recenzowanych dziś produktów szerokość koszenia, bardzo duży kosz, a także szereg funkcji, które sprawiają, że produkt świetnie sobie poradzi i posłuży nam w wielu różnych przypadkach. Tak można najszybciej, w skrócie, opisać kosiarkę spalinową bez napędu marki Faworyt. Ten polski produkt charakteryzuje się co prawda sporą wagą i ceną, lecz oferowana wydajność z pewnością jest pozytywnie zaskakująca.

Opisywany produkt gwarantuje nam bardzo dużą szerokość roboczą jak na sprzęt pchany. Wynosi ona 46 centymetrów. Jeśli chodzi o wysokość koszenia, to regulacja jest ośmiostopniowa i jej zakres zaczyna się na 30 mm i kończy na 80 mm. W ten sposób dostosujemy sprzęt do naszego podwórka w sposób niemal idealny. 

Zaletą opisywanego modelu jest zastosowanie kosza o sporej, bo wynoszącej 60 litrów pojemności. Co ciekawe. oferuje on nam dodatkowo wskaźnik napełnienia. Jeśli chodzi o sam silnik, to jednostka ma pojemność 170 cm3, a to przekłada się na 5 KM. Gwarantuje to więc wydajne koszenie przy użyciu najróżniejszych opcji, a tych jest całkiem sporo. Oprócz możliwości ustawienia wyrzutu bocznego, tylnego bądź zbierania trawy do kosza, możemy także skorzystać z opcji mulczowania.

 • Bardzo wysoka skuteczność;

 • Świetne parametry robocze;

 • Duży kosz z dodatkowym wskaźnikiem napełnienia;

 • Wiele funkcji, w tym mulczowanie.

 • Bardzo duża waga (30 kg);

 • Wysoka cena. 

Artykuły

Wszystkie powyższe kosiarki spalinowe bez napędu są ciekawe, lecz która będzie najlepsza w naszym przypadku?

Jest to z pewnością pytanie trudne ze względu na fakt, że powyższe produkty to tak naprawdę kropla w morzu świetnych produktów, które są obecnie dostępne na rynku. Trudno jednoznacznie wybrać propozycję najwłaściwszą, bo kosiarki spalinowe bez napędu czy kosiarki elektryczne bez napędu mogą być mocniejsze, ale droższe, bardziej kompaktowe, ale słabsze czy też zagwarantują ogromną szerokość roboczą, którą okupimy wysoką wagą. 

Jak więc wskazać opcję najciekawszą? W rankingu kosiarek spalinowych bez napędu pojawiło się parę produktów i każdy z nich różnił się od konkurencji z uwagi na szereg kryteriów i aspektów. To najlepszy sposób na dostarczenie ciekawych ofert każdemu, kto jest zainteresowany kupnem kosiarki bez napędu. Rzecz w tym, aby wszyscy użytkownicy zdali sobie sprawę z parametrów, które mają największy wpływ na atrakcyjność urządzenia.

W tym celu powstał poniższy poradnik zakupowy, który służy jako dodatkowe wsparcie dla kupujących. Dzięki temu mamy możliwość dowiedzieć się które aspekty są najistotniejsze. W połączeniu z powyższymi rekomendacjami, dajemy użytkownikom wystarczająco wiedzy, aby samemu znaleźć idealne rozwiązanie. W poradniku poruszone zostały kwestie mocy sprzętu, wykonania, a także parametrów roboczych i elementów mocno istotnych w przypadku komfortu. Więcej ciekawych informacji udzielić nam może ten dodatkowy artykuł:

https://wimet.poznan.pl/blog/kosiarka-spalinowa-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie.html

kosiarka spalinowa bez napędu ranking

Twoja kosiarka spalinowa nie odpala? Zobacz co zrobić w takie sytuacji: https://majsterkujsam.pl/twoja-kosiarka-spalinowa-nie-odpala/

Moc silnika to pierwsza kluczowa kwestia

Przeglądając dostępną ofertę najważniejszą rzeczą będzie zwrócenie uwagi na moc silnika. Wpływa ona bezpośrednio na wydajność cięcia, bo urządzenie o większej mocy będzie sprawniej radziło sobie z bardziej wymagającym trawnikiem niż sprzęt o mocy mniejszej. Co więcej, duża moc to także gwarant, że produkt nie ulegnie uszkodzeniu poprzez przegrzanie.

Moc kosiarki wyrażana jest w koniach mechanicznych bądź kilowatach. Nas powinny interesować produkty charakteryzujące się mocą nie mniejszą niż 3 KM z uwagi na fakt, że tego typu sprzęt poradzi sobie bez problemu przy wielogodzinnej pracy.

Mocniejsze urządzenie, do 5 KM, będą idealnie radzić sobie na działkach nieco większych. Jeszcze mocniejszy sprzęt to gratka dla osób wymagających jak największej skuteczności i wydajności, aczkolwiek wciąż preferujących sprzęt bez napędu.

FAWORYT KOSIARKA SPALINOWA BEZ NAPĘDU
kosiarka bez napędu

AL-KO Kosiarka SPALINOWA bez napędu
kosiarki spalinowe bez napędu

Dalej, czynnikiem determinującym dobrą kosiarkę bez napędu będzie wydajność pracy

Wydajność pracy to nic innego jak obszar, który w danym czasie uda nam się uciąć, a także możliwość dostosowania parametrów koszenia do naszych preferencji. Oznacza to, że w tym przypadku należy sprawdzić parametry robocze sprzętu i mieć na względzie późniejszą ich zmianę. 

Szerokość robocza to pierwszy parametr i, jak się domyślamy, wskazuje nam na maksymalną szerokość z jaką dana kosiarka jest w stanie kosić. Im większa, tym większy pas będziemy mogli oporządzić za jednym razem. Rzecz jasna trzeba pamiętać, że szerokie kosiarki radzą sobie gorzej w przypadku miejsc, gdzie jest mało wolnej przestrzeni. Z drugiej strony wąska szerokość sprawia, że będziemy musieli pracować nieco dłużej na otwartej przestrzeni.

Wysokość koszenia pozwala nam dostosować sprzęt do podłoża. Jeśli jest ono nierówne, to o wiele lepiej i bezpieczniej dla urządzenia będzie wybrać wyższą wysokość, dzięki czemu uzyskamy stosunkowo równą powierzchnię bez ryzyka uszkodzenia. Regulacja wysokości jest tutaj bardzo ważna, więc warto sprawdzić czy urządzenie jest wyposażone w taką funkcjonalność.

Komfort także istotny

Kolejną istotną kwestią przy wyborze idealnego rozwiąznaia do naszego ogródka jest komfort. Jak wiemy, kosiarki bez napędu wymagają naszej siły, aby kontynuować pracę. Nikt więc nie chce popychać 30 kilogramowego potwora, szczególnie jeśli mamy sporej wielkości powierzchnię. 

O wiele lepiej będzie posługiwać się produktem o wadze wynoszącej do 20 kg. Jeśli postaramy się, to uda nam się też znaleźć propozycje o wadze nieprzekraczającej 20 kg! Ponadto, na komfort wpływają koła. Im są one większe, tym łatwiej im pokonać nieraz trudny teren.

KOSIARKA SPALINOWA bez napędu Hecht 5406
kosiarka spalinowa bez napędu opinie

Kosiarka spalinowa bez napędu – podsumowanie rankingu 2024

W rankingu kosiarek spalinowych bez napędu 2024 pojawiło się wiele atrakcyjnych produktów. Jednakże, to zwycięzca zestawienia, mianowicie NAC Kosiarka SPALINOWA bez napędu 40cm 3,5Nm LEKKA, okazała się opcją najciekawszą. Ta kosiarka gwarantuje nam odpowiednią szerokość roboczą i pozostałe parametry do sprawnej pracy na małych i średnich działkach. Co więcej, sprzęt jest lekki, a więc nie będziemy aż tak mocno odczuwać zmęczenia podczas dłuższej pracy.

Jeśli zależy nam na urządzeniu mocniejszym bądź oferującym większą szerokość roboczą czy też większe koła, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z poradnika zakupowego i kierując się wskazówkami znaleźć swój własny, wymarzony sprzęt. W ten sposób będziemy mieć gwarancję wyboru idealnego rozwiązania, które będzie dostosowane do naszych potrzeb.  Jeśli posiadasz duży ogród to pomyśl o zakupie kosiarki automatycznej do 100m2.

Sprawdź również ranking kos spalinowych: https://majsterkujsam.pl/kosa-spalinowa-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kosiarka spalinowa bez napędu
Average rating:  
 5 reviews
 by kastor2

Faworyt jest ciężki, ale dzięki temu stabilny. Kosz bardzo dużo zbiera. Mogę polecić.

 by NORI

Po zimie okaząło się, że moja kosiarka przestała działać. Naprawić się już nie opłaca, więc musze kupić coś nowego. Może właśnie kompaktowego naca.

 by elwin111

Moim zdaniem al-ko, który sam mam jest godny uwagi. Bardzo wydajny, duży kosz, wytrzymała, solidna kosiarka.

 by seeek

Nac spoko - mały, wszędzie się zmieści a na działeczce się sprawdza.

 by melON

Ja musze mieć kosiarkę z dużym koszem, żeby można było spokojnie kosić przez jakiś czas. Chyba zamówie Hecht.