Jaki wertykulator elektryczny wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Wertykulator elektryczny ranking ofert z 2024 roku – sprawdź która propozycja okaże się najwłaściwsza już dziś!

Pielęgnacja trawnika nieraz wymaga od użytkownika zakupu drogiego sprzętu. Jednakże, wyposażenie się w sprawny i atrakcyjny produkt może znacząco przyspieszyć proces pielęgnacji zieleni w naszym ogrodzie bądź po prostu zadba o najwyższej jakości przygotowanie gleby na dany sezon. Kluczowymi narzędziami będą zarówno aerator i wertykulator, ale dopiero wertykulator spalinowy czy aerator wertykulator elektryczny będzie niesamowicie przydatny.

Rzecz jasna zakup tego typu sprzętu wymaga od nas odpowiedniej wiedzy i przygotowania do zakupu. Nie chcemy przecież wyposażyć się w produkt słaby, który po kilku miesiącach odmówi nam posłuszeństwa. Oprócz tego, ważne jest wybranie sprzętu wydajnego, aby nie denerwować się podczas żmudnej pracy, a przy tym cieszyć się z odpowiednio doposażonego produktu z najwyższym możliwym poziomem komfortu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

NAC SCE 1800W

9.9

Średni


STIGA SV 415 E

9.8

Średni

RED Technic RTAEW0016

9.7

Tani

Lider 1400W

9.6

Tani

Bass Polska 2500W

9.6

Tani

Kraft Dele KD5427

9.6

Drogi

Powermat 2550W

9.5

Tanii


Z uwagi na to, że kwestii spornych jest sporo i nie wszyscy wiemy które z nich są najważniejsze, w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przygotować analizę porównawczą czterech bardzo ciekawych propozycji. Nasi eksperci mieli na względzie nie tylko moc, ale też i wiele innych elementów – w tym funkcjonalność, parametry robocze, a także inne aspekty wpływające na przydatność danego sprzętu. 

AERATOR WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY AREATOR 3w1 2500W

wertykulator do trawy ranking

Pierwsze miejsce zajął model marki Bass Polska. Urządzenie waży 10 kilogramów i cechuje się dużą mocą na poziomie 2500 watów i prędkością obrotową równą 3000 obrotów na minutę. Zestaw zawiera dwa wałki, jeden służący do aeracji i drugi do wertykulacji. Ponadto urządzenie ma zdecydowanie najwyższą jakość i niezwykle atrakcyjną cenę.

Z tyłu znajduje się 30-litrowy kosz tekstylny z siatki. Bardzo łatwo się go podpina i odpina. Szerokość robocza modelu wynosi 32 centymetry, a głębokość można regulować w czterostopniowej skali na poziomach -12, -8, -4 oraz +4 milimetry. W wertykulatorze zastosowano cztery koła, ale niestandardowo, ponieważ większe znajdują się z przodu, a mniejsze z tyłu. Takie rozwiązanie gwarantuje łatwe poruszanie się po każdym, nawet nierównym terenie bez naruszania gleby i trawnika.

Obudowa z tworzywa sztucznego jest odporna na wygięcie, uderzenia i wilgoć. Ma ona bardzo intensywny, zielony kolor. Uchwyt nie ma profilowanej rękojeści, ale można go składać i ustawiać kąt jego nachylenia, dlatego bez względu na wzrost użytkownika, wertykulator jest ergonomiczny i nie obciąża układu ruchu.

 • Wysoka moc silnika;

 • Bardzo dobra jakość;

 • Niska waga.

 • Brak antypoślizgowego uchwytu.


NAC AERATOR WERTYKULATOR Elektryczny 1800W 50l 2w1

wertykulator do trawy opinie

Wertykulator elektryczny marki NAC wyróżnia się kompaktową i mocną konstrukcją. Jego długość zminimalizowano, ale szerokość robocza nadal jest niezwykle wydajna i wynosi 40 centymetrów. Model ma silnik o mocy 1800 watów działający z prędkością 3700 obrotów na minutę. Narzędzie waży 13 kilogramów i jest w zestawie z wałkiem do aeracji oraz wałkiem do wertykulacji.

Głębokość roboczą można regulować centralnie w pięciostopniowej skali. Dla aeratora jest to zakres od 9 do +9 milimetrów, a dla wertykulatora od 13 do +5 milimetrów. Z tyłu jest duży, 50 litrowy kosz z przewiewnej, tekstylnej siatki. Specjalna powierzchnia kół umożliwia swobodne poruszanie urządzenia po terenie. Koła się nie zakopują w glebie i nie wyrywają trawy. Ciekawymi urządzeniami są wypalarki do chwastów, za pomocą których szybko pozbędziesz się chwastów z trawnika.

Biało szara obudowa powstała z dobrej jakości tworzywa, które cechuje się odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak wygięcie, uderzenie itp. Obudowa jest także bardzo szczelna i nie przepuszcza pyłu ani wilgoci, dlatego urządzenie jest bezpieczne podczas przechowywania zimą, np. w piwnicy lub nieogrzewanych pomieszczeniach gospodarczych.

 • Kompaktowy;

 • Duża szerokość robocza;

 • Profilowany uchwyt.

 • Biała obudowa szarzeje i szybko traci pierwotny odcień.

AERATOR WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY 3w1 2400W AREATOR

Aerator do trawy opinie

Urządzenie marki Kraft&Dele jest dwufunkcyjne. W zależności od założonego wałka może pełnić rolę wertykulatora lub aeratora; oba wałki są w wyposażeniu standardowym. Zestaw zawiera również klucz do wymiany wałków. Model waży 10 kilogramów i posiada bezawaryjny silnik o mocy 2400 watów. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 3600 obrotów na minutę.

Szerokość robocza tego modelu to 32 centymetry, a głębokość można dostosowywać w pięciopoziomowej skali w przedziałach -12, -9, -6, 3 oraz +10 milimetrów. Z tyłu znajduje się 40 litrowy kosz z siatki. Urządzenie ma odczepiany, długi uchwyt, który ma regulowany kąt nachylenia, jest składany i ma profilowaną rękojeść z bardzo miękką okładziną antypoślizgową, która jednocześnie odprowadza wilgoć.

Kompaktowa obudowa powstała z tworzywa i ma ładny, zielony kolor. Jest mocna i odporna na zarysowanie oraz wgniecenie. Koła mają specjalną powierzchnię, która gwarantuje dobrą przyczepność, ale nie wyrywa źdźbeł trawy i nie narusza gleby. Obudowa jest szczelna i zabezpieczona przed negatywnym wpływem niskich temperatur oraz wilgoci.

 • Łatwość manewrowania;

 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Możliwość całkowitego odpięcia uchwytu.

 • Niskiej jakości gniazdo łożyska wałka.

Aerator wertykulator elektryczny 3w1 2500w areator

Aerator do trawy ranking

Model PM-AEW-2500 to urządzenie przeznaczone nie tylko do wertykulacji, ale i aeracji. Produkt jest sprzedawany w zestawie z dwoma wałkami, po jednym do każdej funkcji. Silnik urządzenia ma moc 2500 watów i jest elektryczny. Narzędzie waży nieco ponad 10 kilogramów i cechuje się szerokością roboczą równą 32 centymetry. Z tyłu podpięto kosz o pojemności 35 litrów.

Kosz powstał z syntetycznej, lekkiej i przewiewnej siatki. Model wyróżnia się atrakcyjnym, ładnym designem. Obudowa powstała z tworzywa sztucznego i jest szara. Dodatkowe elementy mają żółty kolor, a całość tworzy elegancką kompozycję. W zależności od wyboru funkcji narzędzie ma inną głębokość roboczą. W przypadku aeratora można ją regulować od -4 do +10 milimetrów, a w przypadku wertykulatora od -10 do +4 milimetrów.

Niezależnie od wałka, regulacja ma pięć poziomów. Uchwytu nie można odpiąć, ale można ustawić jego kąt nachylenia, tak aby nie nadwyrężać ramion w trakcie pracy. Uchwyt nie jest profilowany i nie ma antypoślizgowej okładziny, dlatego zawsze należy pracować w rękawicach roboczych, żeby uniknąć odparzeń i otarć.

 • Estetyczny design;

 • Różne głębokości robocze dla wertykulatora i aeratora;

 • Dobrej jakości kosz.

 • Uchwyt bez antypoślizgowej okładziny.

Dalej nie wiesz który wertykulator elektryczny powinieneś wybrać? Sprawdź w takim razie poniższe wskazówki zakupowe z 2024 roku!

Chociaż każda z czterech wymienionych powyżej opcji charakteryzuje się ciekawymi parametrami i danymi technicznymi. Należy natomiast zauważyć, że nie każdy użytkownik oczekuje ogromnej szerokości roboczej czy też dużego kosza, bo po prostu kupujący mogą po prostu potrzebować aeratora wertykulatora elektrycznego do pracy z małym ogródkiem. Jak dobrze wiemy, problemów z zakupem właściwego produktu może być całkiem wiele.

Aby więc uniknąć problemu związanego z zakupem niewłaściwego wertykulatora elektrycznego, zdecydowaliśmy o dodaniu paru wskazówek. To właśnie dzięki nim każdy będzie miał możliwość znalezienia rozwiązania idealnego – takiego, które w żadnym przypadku nie zawiedzie nas i spełni wszelkie możliwe oczekiwania.

Aby to osiągnąć, bardzo ważne będzie uwzględnienie w naszych poszukiwaniach mocy sprzętu i parametrów roboczych, w tym szerokości koszenia. Co więcej, elementy akcesoryjne i dodatki też będą ważne – tak samo jak i opinie innych użytkujących, funkcjonalność, komfort, czy też finalna wartość wertykulatora do trawy. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł: https://ogrodosfera.pl/blog/aerator-wertykulator-jakie-modele-wybrac

wertykulator elektryczny ranking

Moc to kwestia kluczowa

Jedną z najistotniejszych kwestii przy zakupie urządzenia idealnego jest, oczywiście, sprawdzenie jego mocy. Jak dobrze wiemy, elektronarzędzia charakteryzujące się bardzo mocnym silnikiem są w stanie wydajnie i szybko pracować przez bardzo długi czas bez ryzyka uszkodzenia czy też przegrzania. Oznacza to, że w teorii wysoka moc jest bardzo pożądana.

Rzeczywiście, jednostka generująca ponad 1500 W będzie z pewnością bardzo dobrym dodatkiem do ogrodku, szczególnie jeśli mamy w planach pracę na bardzo dużych połaciach ziemi i nie możemy pozwolić sobie na zbyt długie przerwy. Jeszcze lepiej sprawdzą się produkty z mocą 2000 W, a jeśli chcemy, to i bez wątpienia rynek zaoferuje nam urządzenia z mocą 2500 W.

WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY AREATOR 3w1 2500W
wertykulator do trawy ranking

Aerator wertykulator elektryczny 3w1 2500w
Aerator do trawy ranking

Podobnie ważna okaże się funkcjonalność

Jak dobrze wiemy, odpowiednio skonstruowany sprzęt o wysokiej mocy to jedno, ale nie możemy zapomnieć o funkcjach dodatkowych czy też o innych dodatkach i akcesoriach. To bardzo ważna kwestia, bo odpowiada za komfort użytkowania sprzętu. a jak wiemy, aeracja czy wertykulacja do zadań szybkich i łatwych nie należy.

Z przydatnych funkcji warto wymienić przede wszystkim bardzo duże możliwości regulacji głębokości roboczej czy też możliwość bezproblemowej wymiany ostrza w celu użytkowania narzędzia nie tylko jako wertykulator, ale też i aerator. Co więcej, tryb zbierania do kosza też okaże się przydatny.

Parametry robocze też istotne

Dalej bardzo ważną rzeczą jest zwrócenie uwagi na parametry robocze. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że inny zakupimy aerator czy wertykulator elektryczny do małego ogródka, a jeszcze inny do bardzo dużego areału. Nikogo nie dziwi więc fakt, że dla jednego idealnym rozwiązaniem będzie opcja mała, a dla innego wręcz przeciwnie – jak największy sprzęt dostępny na rynku.

Dlatego istotne jest uwzględnienie parametrów roboczych, z tym że jednym z najważniejszych, który dodatkowo nie można dostosować, to szerokość wertykulacji. Dlatego powinniśmy dostosować produkt do kształtu działki i jej wielkości. O wiele lepiej sprawdzi się aerator o szerokości pracy do 30 cm na małym obszarze. Natomiast do większych i bardziej otwartych przestrzeni wybierzmy urządzenie o szerokości roboczej wynoszącej 40 cm.

NAC AERATOR WERTYKULATOR Elektryczny 1800W
wertykulator do trawy opinie

Wertykulator elektryczny opinie

Następną rzeczą o bardzo istotnej charakterystyce jest zweryfikowanie feedbacku. Tutaj chodzi przede wszystkim o sprawdzenie czy inni kupujący, którzy zdążyli już przetestować dostępne produkty, cieszą się z otrzymanych narzędzi i czy praca z danym wertykulatorem rzeczywiście sprawia przyjemność czy też nie.

Co więcej, zweryfikowanie deklarowanych przez producenta właściwości i zalet urządzenia to kolejna bardzo ważna rzecz i kolejny powód, dla którego komentarze innych są potrzebne. Musimy jednak pamiętać, że subiektywność otrzymywanych danych sprawia, że należy traktować je z przymrużeniem oka i bardziej kierować się naszym doświadczeniem czy zdobytą ekspertyzą.

Wertykulator elektryczny – podsumowanie rankingu 2024

Dzisiejszym numerem jeden bez wątpienia zostaje AERATOR WERTYKULATOR ELEKTRYCZNY AREATOR 3w1 2500W. Produkt charakteryzuje się bardzo dużą mocą i funkcjonalnością. Co prawda mógłby oferować większą szerokość roboczą, ale dzięki temu jest to idealna propozycja do małych i średnich działek, szczególnie w przypadku nieregularnych kształtów i miejsc trudniej dostępnych. 

Jeśli jednak wolimy opcję większą bądź oferującą nam lepsze parametry czy inne dodatki, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć swój własny produkt idealny! Musimy natomiast pamiętać, aby uwzględnić w naszych poszukiwaniach moc i parametry robocze, a przy tym pamiętać o komforcie obsługi i o tym, aby wybrane przez nas narzędzie było wysoko oceniane. 

Artykuły powiązane: zraszacz ogrodowy

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wertykulator elektryczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews