Najlepsza kosa spalinowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jakie są najlepsze kosy spalinowe dostępne na rynku? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i dowiedz się co ranking kos spalinowych ma nam do zaoferowania!

Zakup urządzenia, które będzie w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z najbardziej wymagającymi i trudno dostępnymi miejscami to podstawa w przypadku każdego ogródka czy działki. Nikt przecież nie chce zostawiać niedokoszone przestrzenie, przez co cały trawnik traci na uroku. Z tego względu naszym zadaniem powinno być zakupienie odpowiedniej kosy spalinowej. Jeśli masz większy budżet na urządzenie do koszenia ogrodu to zajrzyj do rankingu kosiarek automatycznych: https://majsterkujsam.pl/kosiarka-automatyczna-opinie-ranking/

Zadanie to nie jest jednak tak łatwe jak mogłoby się wielu z nas wydawać. Choć możemy mieć ulubioną markę, to i tak warto sprawdzić oferowane przez producenta parametry i dane techniczne. Tylko po to, aby sprawdzić czy, na przykład, kosa spalinowa NAC będzie oferować takie same parametry (a może nawet i lepsze) niż kosa spalinowa Demon czy też propozycja od innej konkurencji. Jakie parametry wskażą nam, że mamy do czynienia z najlepszymi kosami spalinowymi?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KOSA DEMON RQ580

9.9

Średnia

KOSA BAUMR-AG 5.7

9.7

Średnia

KOSA NAC BP540-30-B-V

9.6

Droga


KOSA Riwall Pro

9.5

Droga

KOSA BASS POLSKA

9.4

Tania


KOSA Gude

9.3

Tania

W celu odpowiedzi na to pytanie, nasi eksperci postanowili przygotować zestawienie. Znalazły się tutaj zarówno tanie kosy spalinowe, jak i opcje droższe. Ponadto, eksperci patrzyli na to, aby każda dobra kosa spalinowa charakteryzowała się odpowiednią mocą, kulturą pracy, a także funkcjonalnościami i parametrami roboczymi. Nie mniej istotna jest cena kosy spalinowej czy też opinie wśród korzystających.

KOSA SPALINOWA DEMON RQ580+3xOL+TARCZA+SMAR+UCHWYT

najlepsze kosy spalinowe

Produkt polskiej marki Demon to profesjonalna kosa spalinowa, którą producent sprzedaje w atrakcyjnym zestawie. Pakiet składa się z kosy spalinowej, dwóch głowic do trawy, trymera z żyłką, żyłki plecionej, szelek profesjonalnych, maski na głowę, zestawu kluczy, pojemnika do mieszanki oraz tarczy trójzębnej. Dodatkowo firma sprzedająca również wysyła pakiet akcesoriów.

W skład drugiego pakietu wchodzi ochronnik słuchu, trzy butelki oleju SemiSyntetic, tarcza widiowa do krzewów, smar do głowicy oraz wieszak na ścianę. Kosę wyposażono w dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem oraz chromowany cylinder. Silnik cechuje się pojemnością skokową 51,7 centymetra sześciennego. Maksymalna moc silnika to 5,2 koni mechanicznych. Sprzęgło odśrodkowe skutecznie chroni silnik przed ewentualnymi awariami.

Kosa spalinowa Demon generuje 3000 obrotów na minutę na biegu jałowym, a maksymalna prędkość silnika to 9500 obrotów na minutę. Moc wyjściowa wynosi 1,4 kW i przy tej wartości prędkość wynosi 8500 obrotów na minutę. Urządzenie waży siedem kilogramów. Wysięgnik jest długi na 150 centymetrów, a zakres cięcia żyłką wynosi 42 centymetry. Tarcza ma 255 milimetrów średnicy i 1,6 milimetra grubości. Kosa generuje hałas o natężeniu 96 decybeli podczas pracy.

 • Mocny silnik;

 • Bardzo duży zestaw;

 • Dobra cena.

 • Przed pierwszym użyciem należy dokręcić śruby.

Kosa spalinowa podkaszarka kosiarka NAJMOCNIEJSZA 

kosy spalinowe

Kosa spalinowa marki Schwartmann jest sprzedawana w zestawie ze śrubokrętem, trzema kluczami imbusowymi, kluczem do świec, tarczą widiową, tarczą trójzębną, uchwytem na ścianę, nausznikami ochronnymi, szelkami, kluczem płaskim, zbiornikiem na paliwo, maską na twarz, trymerem z żyłką, zapasową żyłką, osłoną na biodro, trzema opakowaniami oleju (każde opakowanie zawiera 100 mililitrów) oraz dwiema głowicami wyposażonymi w żyłki.

Urządzenie waży około siedmiu kilogramów i zostało wyposażone w dwusuwowy silnik o mocy 5,2 koni mechanicznych oraz chromowany cylinder. Silnik jest chłodzony powietrzem podczas pracy, dlatego nie ma ryzyka przegrzania. Maksymalna prędkość silnika to 7500 obrotów na minutę. Wysięgnik kosy ma 150 centymetrów długości. Zakres cięcia żyłką wynosi 42 centymetry. Producent zaleca stosowanie żyłki o grubości 2,4 milimetra.

Tarcza urządzenia ma średnicę równą 250 milimetrów; średnica otworu mocującego to dokładnie 25,4 milimetra. Tarcza ma 1,6 milimetra grubości i posiada trzy zęby tnące. Druga tarcza, widiowa ma 255 milimetrów średnicy i 60 zębów tnących powstałych z węglika spiekanego.

 • Przystępna cena;

 • Bardzo dobre ostrza;

 • Duży zestaw akcesoriów.

 • Średniej jakości osłona.

NIEMIECKA KOSA SPALINOWA PODKASZARKA BAUMR-AG 5.7

kosa spalinowa

Podkaszarka spalinowa niemieckiej marki Baumr-Ag to kolejny sprzęt dobrej jakości, który sprawdzi się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego, np. w ogrodach i na działkach. Kosa posiada kilka praktycznych rozwiązań, dzięki którym jest wygodna w użyciu. Na uwagę zasługuje między innymi specjalny uchwyt Anty-VIB, który nie przenosi drgań na kierownicę.

Joystick Pro Plus to automatyczny joystick, cechujący się niezwykle łatwą i intuicyjną obsługą. Szybki start, tzw. Easy Start gwarantuje bezawaryjny i szybki rozruch oraz stabilną pracę silnika. Kosa jest sprzedawana w praktycznym zestawie zawierającym dwie głowice do trawy, trymer z żyłką, żyłkę plecioną, profesjonalne szelki, maskę na głowę, zestaw kluczy montażowych, pojemnik do mieszanki, tarczami trójzębną i widiową, nauszniki ochronne oraz olej w półlitrowym opakowaniu.

Urządzenie posiada bezawaryjny silnik dwusuwowy chłodzony powietrzem i chromowany cylinder. Maksymalna moc silnika to aż 5,2 koni mechanicznych, a jego pojemność to 51,7 centymetrów sześciennych. Maksymalna prędkość silnika wynosi 11000 obrotów na minutę; na biegu jałowym urządzenie generuje 3500 obrotów na minutę. Zakres cięcia żyłką wynosi 42 centymetry. Zaleca się stosowanie żyłki o grubości 2,4 milimetra. Kosa waży niecałe osiem kilogramów i generuje hałas o natężeniu 94 decybeli.

 • Uchwyt antywibracyjny;

 • Łatwy w obsłudze joystick;

 • Mocna osłona głowicy.

 • Stosunkowo ciężka.

Kosa spalinowa NAC BP540-30-B-V 3 KM TARCZA+ŻYŁKA 

kosa spalinowa nac

Kosa spalinowa NAC to urządzenie z silnikiem o pojemności 54 centymetrów sześciennych, o mocy trzech koni mechanicznych. Urządzenie waży 7,5 kilograma i generuje hałas na poziomie 114 decybeli. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 7500 obrotów na minutę. W modelu zastosowano dwusuwowy silnik chłodzony powietrzem. Kosa posiada zbiornik na paliwo o pojemności 1,3 litra.

Podkaszarka cechuje się szerokością cięcia żyłką równą 42 centymetry i szerokością cięcia tarczą 25,5 centymetra. Model jest dostępny w zestawie złożonym z tarczy tnącej, głowicy z żyłką, szelek podtrzymujących, pojemnikiem do przygotowywania mieszanki paliwowej, zestawem kluczy montażowych oraz obszerną instrukcją obsługi w języku polskim.

Urządzenie wyposażono w ergonomiczny uchwyt „V”, lub inaczej „rowerowy”. Podlega on regulacji, dlatego bez względu na wzrost użytkownika można uzyskać komfortowe ustawienie, tak aby nie męczyć nadmiernie ramion i pleców. Do odciążenia układu ruchu służą również szelki. Urządzenie posiada specjalną funkcję samoczynnego podawania żyłki. Kosa jest ekonomiczna, ponieważ silnik nie zużywa dużo paliwa; dzięki temu jedna porcja wystarcza na dłużej w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu.

 • Regulowana rękojeść;

 • Dosyć duży pojemnik na paliwo;

 • Niskie zużycie paliwa.

 • Bardzo głośna praca.

CZESKA PROFESJONALNA KOSA SPALINOWA 7KM GOHOLYMY

kosa spalinowa cena

Kosa renomowanej czeskiej marki Riwall Pro została wyposażona w dwusuwowy silnik o pojemności 51,7 centymetra sześciennego i mocy dwóch koni mechanicznych, czyli 1,5 kW. Maksymalna moc silnika to 7 koni mechanicznych, a prędkość 9600 obrotów na minutę. Zbiornik na paliwo mieści 0,9 litra benzyny. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, waży niecałe siedem kilogramów.

W zestawie z kosą jest butelka oleju silnikowego 2T, głowica żyłkowa, nóż trójramienny ODC, szelki, klucze montażowe oraz pojemnik do wykonania mieszanki paliwowej. Trójramienny nóż wykonano z wysokiej jakości mocnego metalu; nie tępi się on i gwarantuje uzyskanie precyzyjnych cięć. Jego przeznaczeniem jest podcinanie krzewów i twardych łodyg.

Regulowany wysięgnik i uchwyty umożliwiają dostosowanie urządzenia do użytkownika. Dodatkowo szelki pomagają odciążyć plecy i ramiona, przez co użytkownik nie męczy się szybko podczas pracy. Aluminiowa obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i atmosferyczne, ponadto zapewnia niską wagę urządzeniu. Kosę można rozłożyć na dwie części, co jest wyjątkowo przydatne podczas transportu i przechowywania w małych pomieszczeniach.

 • Stosunkowo lekka;

 • Regulowany uchwyt;

 • Mocny silnik.

 • Niewygodne szelki.
 •  

BASS POLSKA KOSA SPALINOWA PODKASZARKA 6-KONNA

kosa spalinowa ranking

Kosa spalinowa polskiej marki Bass jest sprzedawana w pakiecie z głowicą wyposażoną w żyłkę, tarczą trójzębną, szelkami, zbiornikiem do przygotowywania mieszanki oleju i paliwa, kluczami montażowymi oraz maską ochronną. Urządzenie posiada dwusuwowy silnik, który jest chłodzony powietrzem w trakcie pracy – takie rozwiązanie eliminuje ryzyko przegrzania. Chromowany cylinder cechuje się pojemnością równą 63 centymetry sześcienne.

Maksymalna prędkość silnika wynosi 7000 obrotów na minutę. Urządzenie jest stosunkowo ciężkie, waży dziewięć kilogramów. Producent zaleca stosować żyłkę o grubości 2,4 milimetra. Otwór piły tarczowej ma 25,4 milimetry średnicy. Średnica piły trójzębnej to 250 milimetrów, a zakres cięcia żyłką wynosi 42 centymetry.

W zestawie znajduje się wysokiej jakości maska ochronna, która osłania całą głowę. Element osłaniający twarz powstał z siatki z materiału syntetycznego. Jest on wytrzymały, nie ogranicza widoczności i umożliwia swobodną wymianę powietrza. Osłona czoła powstała z mocnego tworzywa sztucznego, które jest niezwykle odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Z tyłu znajdują się mocne paski do regulowania rozmiaru.

 • Wysokiej jakości maska ochronna;

 • Komfortowe szelki;

 • Wygodny zbiornik na mieszankę paliwową.

 • Średniej jakości obudowa.
 •  
 •  

KOSA SPALINOWA NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU PIŁA OLEJ STIHL

dobra kosa spalinowa

Na ostatnim miejscu znalazł się zestaw marki Gude. Jest to profesjonalny pakiet, który znajdzie zastosowanie w każdym ogrodzie lub na działce. Zestaw składa się z korpusu urządzenia z uchwytem i silnikiem dwusuwowym, adaptera podkaszarki z osłoną, adaptera piły, adaptera nożyc do żywopłotu, przedłużki, głowicy z żyłką, trójzębnej tarczy tnącej, pojemnika do przygotowywania mieszanki paliwowej, pasa naramiennego, kompletu narzędzi do obsługi oraz oleju Stihl 2T w opakowaniu o pojemności 100 mililitrów.

Urządzenie wyróżnia się ergonomicznym projektem. Kosa nie obciąża kości i stawów użytkownika, ponieważ wisi ona na szelkach; specjalny, antypoślizgowy uchwyt pozwala na dostosowanie komfortowego i pewnego chwytu, dzięki czemu ręce i ramiona się nie męczą. Końcówki tnące można w szybki i łatwy sposób wymieniać, ponieważ jest to niezwykle intuicyjny proces.

Silnik ma średnią moc 1,6 koni mechanicznych, a maksymalna jest równa aż 7 koni mechanicznych. Pojemność silnika to 43 centymetry sześcienne; prędkość znamionowa modelu wynosi 3000 obrotów na minutę. Szerokość koszenia żyłką to 44 centymetry, a koszenia tarczą 15,5 centymetra.

 • Dużo końcówek tnących;

 • Łatwy montaż;

 • Wysokiej jakości wykonanie.

 • Bardzo wysoka cena.

 •  
 •  

Artykuły

Ranking kos spalinowych nie przedstawił produktu idealnego w 2024 roku? W takim razie znajdź go sam korzystając z poniższych wskazówek!

Jak doskonale wiemy, każdy z nas ma inne wymagania odnośnie urządzeń tnących. Dla jednego idealnym wyborem będzie tania kosa spalinowa, a dla innego produkt stosunkowo cichy jak na urządzenie tego typu i gwarantujący jak najlepsze parametry koszące. A to wszystko sprawia, że ostatecznie ani niska cena kosy spalinowej czy konkurencyjna tania kosiarka elektryczna ani też dobre parametry nie stanowią idealnego sposobu na określenie atrakcyjności sprzętu.

To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć poradnik zakupowy, który wykorzysta wiedzę ekspertów i tak jak przygotowaliśmy dla was analizę porównawczą produktów, teraz przedstawimy porady zakupowe, dzięki którym będziecie w stanie znaleźć rozwiązanie idealne dla każdego z nas. A to wszystko po to, aby każdy z nas mógł cieszyć się sprawdzonym produktem. 

Należy jednak najpierw zapoznać się z poniższym artykułem, gdzie bliżej omawiamy znaczenie wykonania sprzętu, a także dlaczego moc może odegrać kluczową rolę przy naszym wyborze. Co więcej, pamiętaliśmy też o uwzględnieniu kolejnych aspektów o kluczowym znaczeniu jak, na przykład, parametry robocze czy też komfort posługiwania się urządzeniem. Więcej informacji znajdziemy też w następującym artykule:

Wykonanie urządzenia będzie kluczowe

Jeśli planujesz bardzo często używać sprzętu, a dodatkowo teren, jaki masz zamiar oporządzać jest spory, to przede wszystkim musisz wybrać urządzenie trwałe i pozbawione wad konstrukcyjnych. Tylko w takich sytuacjach każdy ogrodnik będzie mieć gwarancję bezawaryjności i prostoty obsługi. Sprzęt, który jest właściwie dostosowany do określonych warunków potrafi wytrzymać lata eksploatacji – pod warunkiem, że odpowiednio o niego dbamy.

Choć trudno jest na pierwszy rzut oka określić trwałość sprzętu, istnieje kilka sposobów, aby sobie pomóc przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak doskonale wiemy, produkt trwałe i bezproblemowe będą oferować nam wieloletnię gwarancję. Jeśli jest ona dłuższa niż standardowa 2 lata, to może to oznaczać pewność producenta odnośnie trwałości i bezawaryjności.

Oprócz samego okresu ochronnego, warto przy okazji sprawdzić z jakich materiałów wykonano poszczególne komponenty. Nawet sama obudowa, która z zasady ma ładnie wyglądać i być wygodna w użytkowaniu, może wiele powiedzieć o jakości wykonanie i klasie materiałów, jakie użyte zostały do wyprodukowania sprzętu.

BASS POLSKA KOSA SPALINOWA
kosa spalinowa ranking

tanie kosy spalinowe
CZESKA PROFESJONALNA KOSA SPALINOWA 7KM GOHOLYMY
kosa spalinowa cena

Dobra kosa spalinowa to mocna kosa spalinowa

Dalej należy przyjrzeć się mocy. Aby skutecznie ciąć i kosić każdy rodzaj trawy i nie przejmować się intensywnością prac czy też ich długością, powinniśmy wyposażyć się w sprzęt mocny. Obniży to szansę na uszkodzenie sprzętu, a przy okazji zadba o to, aby produkt skutecznie ciął wszystko, co tylko zechcemy.

Głównym sposobem na określenie finalnej mocy urządzenia jest zwrócenie uwagi na wartość, którą najczęściej wyraża się w koniach mechanicznych. W zależności od intensywności pracy i oczekiwań, kosy spalinowe oferują nam moc pomiędzy 4-6 KM. Dolny zakres to absolutny minimum, aby nie ryzykować uszkodzenia sprzętu podczas pracy.

Następną kwestią wartą poruszenia są parametry robocze

Nieważne czy naszym zadaniem jest praca przy bardzo niewielkich przestrzeniach czy nawet i tych większych, gdzie dostęp jest utrudniony. W obu przypadkach warto poszukać urządzenia, który oferuje bardzo szeroki zakres cięcia żyłką. Kosy i tak oferują nam bardzo małe, wręcz kompaktowe głowice. 

Czy to będzie 30 cm czy 40 cm nie ma za dużej różnicy w kwestii dostępności, a jeśli chodzi o skuteczność czy wydajność pracy, te parę centymetrów z pewnością zrobi różnicę. Musimy też pamiętać, że oprócz tego parametru warto przyjrzeć się też długości wysięgnika, co w przypadku miejsc głęboko umieszczonych będzie niezwykle pomocne. To też świetny sposób na sprawdzenie czy produkt sprawdzi się w przypadku osób wyższych czy, wręcz przeciwnie, osób niższych.

Kosa spalinowa podkaszarka kosiarka spalinowa z napędem NAJMOCNIEJSZA
kosy spalinowe
NIEMIECKA KOSA SPALINOWA PODKASZARKA BAUMR-AG 5.7
kosa spalinowa

Ponadto, uwzględnij też komfort i kulturę pracy

Następnym istotnym elementem udanego zakupu będzie wybranie kosy, która wyposażona została w szereg różnych udogodnień czy też funkcji ułatwiających korzystanie ze sprzętu. Mowa tutaj, na przykład, o specjalnej konstrukcji antywibracyjnej, która redukuje liczbę drgań przenoszonych przez urządzenie na kierownicę. 

Oprócz tego, właściwie zaprojektowany joistick, którego wyprofilowanie ułatwi posługiwnaie się sprzętem i kontrolę nad przełącznikami i pracą będzie z pewnością przydatne. Jeszcze innym sposobem na ułatwienie pracy jest wykorzystanie opcji EASY START czy SZYBKI START bądź, w zależności od producenta, innego systemu ułatwiającego uruchomienie kosy.

Nie mniej istotne będą opinie kosiarek spalinowych czy też ich ceny

Stosunek jakości produktu, jego mocy i parametrów roboczych, do ceny będzie najważniejszą rzeczą, jeśli chodzi o koszt produktu. Dlatego nie możemy patrzeć wyłącznie przez pryzmat dostępnego budżetu na kosę. Jak dobrze wiemy, ostateczny rachunek za cały zestaw pozwalający na skuteczną obsługę kosy spalinowej składa się wiele czynników. A jeśli pragniemy cieszyć się produktem z wieloma akcesoriami, to bardzo często ich indywidualny zakup może kosztować krocie. Z pewnością o wiele więcej, niż niejedna osoba by sobie tego życzyła.

Dlatego lepiej porównać oferowany komplet i cenę, a także sprawdzić jak ma się ona do konkurencyjnych produktów w podobnych parametrach. Dopiero wtedy będziemy mieć pełną gwarancję, że produkt spełni oczekiwania nasze, a jego cena jest rzeczywiście odpowiednia w stosunku do wartości.

Same opinie kos spalinowych także mogą okazać się bardzo przydatne, bo jeśli produkt podołał na wielu różnych powierzchniach, to finalni okazać się może, że dana propozycja będzie też działać bez zarzutu na naszym podwórku. To właśnie dlatego oceny i wypowiedzi innych powinny być brane pod uwagę.

KOSA SPALINOWA NOŻYCE DO ŻYWOPŁOTU PIŁA OLEJ STIHL
dobra kosa spalinowa

Kosa spalinowa – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać który produkt będzie najwłaściwszy. Zadanie to jest szczególnie skomplikowane w przypadku osób, które rzadko kiedy korzystały z kos spalinowych i dopiero teraz są zmuszone do zakupu własnego urządzenia. W takim jednak przypadku najlepszym rozwiązaniem jest po prostu skorzystanie z poradnika zakupowego i według podanych wytycznych znalezienie sprzętu idealnego.

Alternatywną drogą jest wykorzystanie dzisiejszego zestawienia i wybranie jednego z rekomendowanych przez naszych ekspertów produktu. Szczególnie atrakcyjna wydaje się KOSA SPALINOWA DEMON RQ580+3xOL+TARCZA+SMAR+UCHWYT. To zwycięzca rankingu z uwagi na bardzo bogate wyposażenie, świetne parametry, a także dużą moc i atrakcyjny stosunek jakości do ceny. 

Sprawdź również inne nasze rankingi:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kosa spalinowa
Average rating:  
 0 reviews