Jakie podkaszarki akumulatorowe wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się nad tym czym kosić miejsca trudno dostępne bez zasilania? Sprawdź ranking podkaszarek akumulatorowych 2024, jaki dziś dla was mamy do zaoferowania!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

4GARDEN KOSA

9.9

Tania


KOSA WORCRAFT

9.8

Średnia

KOSA NAC TB18-B15-S

9.7

Droga


KOSA MAKITA DUR181Z

9.6

Droga


KOSA RYOBI OLT1832

9.5

Średnia

Wybranie właściwego urządzenia do prac w miejscach, gdzie trudno jest dostać się standardową kosą spalinową, wymaga przede wszystkim doświadczenia w ogrodnictwie i ekspertyzy. Musimy wybrać przecież produkt, który zachwyci nas swoją skutecznością, a przy okazji będzie działał bezproblemowo i w najwyższym możliwym komforcie. Świetnym udogodnieniem okaże się więc mocna kosiarka elektryczna, a nawet podkaszarka akumulatorowa.

Urządzenia te, wbrew pozorom, różnią się od siebie i to bardzo. Z tego powodu nie tak łatwo jest określić które rozwiązanie będzie właściwe, a które nie. Ponadto, do wyboru jest ogromna liczba produktów i choć większość z nich sprawdzi się w poszczególnych zadaniach, to my powinniśmy szukać tego najlepszego. Dlatego powstał dzisiejszy ranking podkaszarek akumulatorowych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

4GARDEN KOSA

9.9

Tania


KOSA WORCRAFT

9.8

Średnia

KOSA NAC TB18-B15-S

9.7

Droga


KOSA MAKITA DUR181Z

9.6

Droga


KOSA RYOBI OLT1832

9.5

Średnia

Lista uwzględniła pięć różniących się od siebie produktów pod względem parametrów, danych technicznych, a także mocy. Ponadto, sprawdzone zostały też elementy poprawiające komfort użytkowania. Z uwagi na to, że są to dobre kosiarki akumulatorowe, eksperci mieli też na względzie pojemność i jakość akumulatora, a także pozostałe jego parametry. Naszej uwadze nie umknęły opinie podkaszarek akumulatorowych.

4GARDEN KOSA PODKASZARKA AKUMULATOROWA 20V 2.0Ah

podkaszarki akumulatorowe

Numerem jeden zestawienia jest podkaszarka akumulatorowa Faworyt. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z uchwytem pomocniczym, osłoną głowicy żyłkowej, akumulatorem, ładowarką i stacją dokującą oraz instrukcją obsługi w języku polskim. Dołączona bateria to wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAH. Bateria pozwala na sześćdziesiąt minut nieprzerwanej pracy na jednym cyklu. Ładowanie również trwa godzinę.

Produkt cechuje się ergonomiczną konstrukcją; przede wszystkim wygodny, profilowany uchwyt z antypoślizgową powierzchnią ułatwia pracę. Dodatkowy uchwyt zlokalizowany na rurze, można dostosować tak, aby uzyskać maksymalny komfort i odciążyć ramiona – on także jest antypoślizgowy i gwarantuje pewny chwyt. 

Całość waży 2,6 kilograma. Rura jest teleskopowa, dlatego z łatwością można ustawić odpowiednią długość i nie trzeba się schylać podczas pracy. Długość cięcia jest regulowana w przedziale od 25 do 30 centymetrów. Średnica cięcia natomiast wynosi 23 centymetry. W zestawie jest żyłka tnąca o grubości 1,6 milimetra i długości sześciu metrów. 

Podkaszarka jest przeznaczona do precyzyjnego przycinania trawy, również wokół krzewów, przy krawężnikach, płotach, itp. – wszędzie tam, gdzie kosiarka nie może się dostać. Dodatkowym atutem jest mocna osłona żyłki, która zwiększa jej żywotność.

 • Cicho pracuje;

 • Bardzo lekka;

 • Długi czas pracy na jednym naładowaniu.

 • Stosunkowo niewielka szerokość cięcia.

PODKASZARKA AKUMULATOROWA KOSA 20V WORCRAFT

podkaszarki akumulatorowe ranking

Kolejne miejsce należy do podkaszarki marki Worcraft. Model jest dostępny w pakiecie z głowicą na ostrza, dwudziestoma dodatkowymi ostrzami, dwiema głowicami na żyłki, trzymetrową żyłką do cięcia, osłoną bezpieczeństwa, baterią oraz ładowarką do baterii. Urządzenie wyróżnia się siedmiostopniową regulacją głowicy, co dodatkowo zwiększa komfort pracy i gwarantuje niezwykle precyzyjne cięcia w trudno dostępnych miejscach.

Dzięki teleskopowej rurze użytkownik może regulować długość cięcia; takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba się schylać i kosić w niezdrowej i niewygodnej pozycji. Szerokość cięcia tego modelu wynosi 240 milimetrów. Głowice obracają się o 180 stopni, co również znacząco wpływa na wygodę osoby koszącej trawę. Akumulator o pojemności 2.0 Ah został wyposażony w nowoczesny system uśpienia baterii oraz krótki obieg. Te innowacyjne rozwiązania oszczędzają energię i znacznie wydłużają żywotność baterii.

Ładowarkę można przytwierdzić do blatu i posiada ona praktyczny wskaźnik mocy i poziomu naładowania. Bateria ładuje się około 50 minut. Urządzenie razem z akumulatorem waży dwa kilogramy i mierzy 100 centymetrów długości. W zestawie są dwie głowice: jedna na nylonowe ostrza, druga na standardową żyłkę.

 • Duży zestaw z akumulatorem;

 • Solidna ładowarka;

 • Dwie różne głowice.

 • Mały zakres regulacji rury.

PODKASZARKA AKUMULATOROWA NAC TB18-B15-S 18 V

nożyce do żywopłotu ranking

Marka NAC specjalizująca się w tworzeniu narzędzi ogrodowych oferuje dobrej jakości podkaszarkę ważącą 2,3 kilograma (z podłączonym akumulatorem). Zestaw składa się z podkaszarki, akumulatora 1,5 Ah 18 V, dedykowanej ładowarki, głowicy z żyłką oraz akcesoriów montażowych. Całkowita długość urządzenia to 120 centymetrów; teleskopowa rura pozwala wydłużyć narzędzie o około pięć centymetrów.

Podkaszarkę wyposażono w podwójny uchwyt, jednak w tym wypadku dodatkowa, obrotowa rączka znajduje się bardzo blisko uchwytu głównego; jest zlokalizowana na głównym korpusie, nie zaś na rurze teleskopowej. Oba uchwyty mają antypoślizgową powierzchnię i nie przenoszą wibracji. W urządzeniu należy stosować żyłkę o grubości 1,4 milimetra. Głowica jest obrotowa, a jej szerokość koszenia wynosi 25 centymetrów.

Dodatkowa osłona umożliwia wygodne koszenie pod murami i płotami, bez ryzyka uszkodzenia żyłki. Produkt wyróżnia się obecnością specjalnych kółek, których zadaniem jest łatwiejsze wjechanie pod płot i umożliwienie wykonania jak najbardziej precyzyjnego cięcia. Podkaszarka generuje hałas o natężeniu 90 decybeli podczas pracy. Ponadto produkt jest objęty gwarancją producenta, tzw. door-to-door; gwarancja obejmuje bezpłatne naprawy usterek.

 • Cicha praca;

 • Dodatkowe kółka;

 • Mocna osłona żyłki.

 • Niskiej jakości żyłka.

AKUMULATOROWA PODKASZARKA MAKITA 18V DUR181Z

mała podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarka Makita to bardzo dobrej jakości produkt, niestety sprzedawany bez akumulatora. Pasują do niej baterie litowo-jonowe o napięciu zasilania 18 V i pojemnościach 1.3, 1.5, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0 Ah. Produkt ma teleskopową rurę, dzięki której użytkownik może regulować długość podkaszarki od 1229 do 1433 milimetrów. Regulacji podlega także uchwyt typu pętla.

Rękojeść składa się z dwóch uchwytów – głównego, na korpusie i regulowanego, oddalonego od korpusu, zlokalizowanego bliżej rurki teleskopowej. Urządzenie wyposażono w dobry, bezawaryjny silnik działający z prędkością 7800 obrotów na minutę na biegu jałowym. Całkowita moc silnika wynosi 1,63 konia mechanicznego. Podkaszarka jest stosunkowo ciężka, ponieważ waży trzy kilogramy bez akumulatora.

Głowica jest obrotowa, obraca się do 180 stopni i posiada mocną obudowę, która chroni żyłkę przed uszkodzeniem. Kąt głowicy można ustawić w pięciu pozycjach. Produkt sprawdza się do koszenia trawy w miejscach, do których kosiarka nie ma dostępu, tj. pod krzewami, przy płotach i przy murach. Szerokość cięcia to 26 centymetrów.

 • Stosunkowo duża szerokość cięcia;

 • Obrotowa głowica;

 • Mocny silnik.

 • Sprzedawana bez akumulatora.

RYOBI Podkaszarka akumulatorowa kosa OLT1832

nożyce do żywopłotu opinie

Produkt marki Ryobi również jest sprzedawany samodzielnie – bez akumulatora i ładowarki. Przyrząd waży 2,3 kilograma i ma 100 centymetrów długości z możliwością przedłużenia dzięki zastosowaniu teleskopowej rury. Do urządzenia pasują akumulatory o napięciu 18 V. Model posiada podwójny uchwyt składający się z rękojeści i regulowanej rączki typu „O”.

Oba uchwyty mają przyjemną w dotyku antypoślizgową powierzchnię, która dodatkowo odprowadza wilgoć. Główna rękojeść, która jest zlokalizowana na korpusie urządzenia, jest niezwykle ergonomiczna i dobrze wyprofilowana. W tym modelu użytkownik może regulować szerokość cięcia w zakresie od 25 do 30 centymetrów. Produkt ma automatyczny podajnik żyłki i dobrej jakości mocną osłonę żyłki.

Dzięki osłonie urządzenie można wykorzystywać do koszenia trawy pod murem, ponieważ nawet ewentualne uderzenia nie uszkodzą żyłki. Producent dodaje do zestawu żyłkę o grubości 1,6 milimetra. Głowica podlega nie tylko regulacji szerokości koszenia – można ustawiać także kąt jej nachylenia. Podkaszarka sprawdza się na niewielkich powierzchniach, ponieważ silnik nie posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem i przy zbyt długiej pracy może się uszkodzić.

 • Bardzo mocna osłona żyłki;

 • Ergonomiczne uchwyty;

 • Automatyczny podajnik żyłki.

 • Silnik może się przegrzać. 
 •  

Artykuły

Jaka podkaszarka akumulatorowa powinna przypaść nam do gustu? Jeśli dalej nie wiemy, to sprawdź poniższe wskazówki!

Aby cieszyć się z najlepiej wybranego urządzenia musimy przede wszystkim wiedzieć na jakie kwestie zwracać uwagę. Jest to trudne, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w ogrodnictwie i mała podkaszarka akumulatorowa będzie pierwszym zakupem tego typu w naszym życiu. Choć zestawienie z pewnością pomogło w wyborze produktu o odpowiednich właściwościach, tak nie możemy zapomnieć o tym, że dla każdego z nas idealny sprzęt to co innego.

To właśnie dlatego oprócz przygotowanej listy ciekawych i rekomendowanych ofert, postanowiliśmy także przejrzeć szereg czynników i omówić te najważniejsze. W ten sposób możemy sami wybrać się na zakupy i korzystając ze zdobytej wiedzy wybrać produkt o najlepszych parametrach, a więc i o najwydajniejszej pracy i najciekawszych gadżetach czy dodatkach.

Każda podkaszarka do żywopłotu o zasilaniu akumulatorowym musi przede wszystkim oferować odpowiednie parametry tnące. Oprócz tego, bardzo ważne będzie sprawdzenie mocy sprzętu i jakości akumulatora czy też jego pojemności. Nie możemy też zapomnieć o kwestiach związanych z komfortem obsługi. A jak wiemy, mała podkaszarka akumulatorowa będzie z pewnością bardziej komfortowa w obsłudze niż duża. Należy też mieć na uwadze fakt, że pozytywne wypowiedzi innych użytkowników mogą pomóc w wyborze sprzętu idealnego. Więcej informacji na temat wyboru idealnej podkaszarki akumulatorowej znajdziemy tutaj:

https://zielonyogrodek.pl/abc-ogrodnika/aktualnosci-z-branzy/4333-podkaszarka-akumulatorowa-jaka-wybrac

podkaszarka akumulatorowa opinie

Moc i wydajność to podstawa

Pierwszą kluczową rzeczą podczas szukania idealnego rozwiązania do naszego ogródka jest zweryfikowanie mocy sprzętu i jego wydajności pracy. Oznacza to, że musimy sprawdzić napięcie i deklarowaną przez producenta moc w celu sprawdzenia czy produkt będzie w stanie działać bez zbędnych przerw. Czasami zbyt intensywna praca może doprowadzić do przegrzania podkaszarki, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Poza tym, na wydajność bardzo duży wpływ mają też parametry robocze wybranego przez nas gadżetu. To natomiast oznacza, że powinniśmy mieć możliwość regulacji cięcia i wybrania takiego zakresu, aby odpowiadał naszym wymaganiom. Oprócz tego, zachęcamy do sprawdzenia długości i grubości żyłki tnącej.

Akumulator równie istotny

Następnym kryterium bardzo istotnym podczas przeglądania dostępnej oferty jest akumulator. Z uwagi na to, że kupujemy sprzęt bezprzewodowy, to powinno nam zależeć na jak najdłuższej pracy na jednym ładowaniu. A na to największy wpływ ma sama konstrukcja sprzętu i zużycie energii, a także pojemność zastosowanej baterii.

AKUMULATOROWA PODKASZARKA MAKITA 18V DUR181Z
mała podkaszarka akumulatorowa

PODKASZARKA AKUMULATOROWA KOSA 20V WORCRAFT
podkaszarki akumulatorowe ranking

Bardzo często, szczególnie w przypadku bardziej renomowanych marek i popularniejszych modeli, twórcy oferują nam kompatybilność z różnymi akumulatorami. Dzięki temu możliwe jest zakupienie bardziej budżetowej opcji w postaci akumulatora 1,5 bądź 2 Ah bądź też wybranie czegoś droższego, co poradzi sobie przez wiele godzin bez dodatkowego ładowania. Mowa tutaj o akumulatorach o pojemności przekraczającej 4 Ah.

Rekomendowanym minimum jest natomiast 2 Ah z uwagi na to, że przekłada się to zazwyczaj na pracę przez godzinę bez dodatkowego ładowania podkaszarki. Jednakże, jeśli producent gwarantuje deklarowany czas pracy na jednym ładowaniu wynoszący 50-60 minut nawet w przypadku akumulatora 1,5 Ah, to dalej warto uwzględnić taką ofertę.

Nie zapomnijmy też o wygodzie użytkowania

Kwestia kluczowa dla każdego to komfort. Jeśli nie chcemy martwić się o to, że produkt będzie powodował zbyt dużo problemów związanych z transportem czy po prostu samym użytkowaniem, to najlepiej jest szukać lekkich podkaszarek akumulatorowych o kompaktowych rozmiarach. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt spełni swoje zadanie.

Niska waga w przypadku akumulatorowych podkaszarek to zakres od 2 do 3 kilogramów. W to wliczamy już akumulator, który sam z siebie może dużo ważyć. Rzecz jasna pojemniejsze baterie będą cięższe. Jednakże, wtedy musimy zgodzić się na kompromis i w celu osiągnięcia nawet dwugodzinnej pracy na jednym ładowaniu, waga może przekraczać 3 kg. 

Na komfort użytkowania wpłyną też dodatkowe funkcje i opcje. Dzięki udogodnieniom w postaci wskaźnika baterii czy też łatwej obsługi regulacji zakresu cięcia, podkaszarka może okazać się niezwykle przyjemnym w użytkowaniu rozwiązaniem.

PODKASZARKA AKUMULATOROWA NAC TB18-B15-S 18 V
nożyce do żywopłotu ranking
RYOBI Podkaszarka akumulatorowa kosa OLT1832
nożyce do żywopłotu opinie

Bardzo ważne będą opinie podkaszarek akumulatorowych

Pozytywny feedback i wypowiedzi użytkowników, którzy zdążyli wyposażyć się w podkaszarkę akumulatorową mogą świadczyć o tym, że produkt charakteryzuje się naprawdę dobrymi parametrami i podawane przez producenta parametry pokrywają się z rzeczywistością.

Musimy jednak pamiętać, że wszelkie deklaracje powinny być uzasadnione i potwierdzone, bo podawany czas pracy na baterii może odnosić się do sytuacji indywidualnej, gdzie sprzęt nie pracuje pod dużym obciążeniem bądź nawet i pod żadnym. Co więcej, warto też przyjrzeć się uwagom dotyczącym samego użytkowania sprzętu, dzięki czemu będziemy wiedzieć czego spodziewać się po produkcie.

A może przyda ci się aerator wertykulator elektryczny czy profesjonalny wertykulator spalinowy? Sprawdź nasz ranking tego typu produktów.

Najlepsza kosiarka akumulatorowa czy podkaszarka akumulatorowa – podsumowanie rankingu 2024

Choć trudno wskazać produkt najlepszy, to bez wątpienia 4GARDEN KOSA PODKASZARKA AKUMULATOROWA 20V 2.0Ah zasługuje na uznanie. Dzisiejszy zwycięzca rankingu gwarantuje nam dobry czas pracy na baterii, komfortową obsługę, a także niską wagę i szereg innych dodatków. To wszystko sprawia, że produkt jest wszechstronny i dostosowany do potrzeb wielu ogrodników.

Jeśli jednak planujemy zakup produktu z nieco większą baterią bądź oferującą większą moc lub, po prostu, mamy na oku inny model, to przy ostatecznym wyborze powinniśmy wspierać się wskazówkami podanymi powyżej. W ten sposób będziemy mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt charakteryzuje się świetnymi parametrami i sprawdzi się w przewidzianych zadaniach.

Sprawdź też ranking kosiarek spalinowych: https://majsterkujsam.pl/kosiarka-spalinowa-z-napedem-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie podkaszarki akumulatorowe wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by kol.74

Tak jak piszecie -kupiłem naca i żyłka praktycznie od razu do wymiany. Poza tym jest ok.

 by waluś

Kosa worcraft nie należy do najlżejszych, ale ma swoje zalety, dzięki którym mnie przekonała. Pracuje bardzo precyzyjnie, ma szeroki zakres regulacji i solidny akumulator.

 by nicek

Super zestaawienie. Skorzystam z podpowiedzi, bo ciemny jestem w tym temacie.

 by MILAN

Pierwsza podkaszarka jest leciutka, poręczna, łatwo się ją obsluguję.

 by sergio

Podkaszarki tylko akumulatorowe. Te z kablem są bez sensu, kabel się plącze, czasami jest za króki.