5 mitów o odkurzaczach przemysłowych

by

Różnorodne warsztaty przemysłowe, przedsiębiorstwa czy inne pomieszczenia gospodarcze wymagają użycia specjalistycznych sprzętów, które pozwolą na całkowite pozbycie się różnego rodzaju zanieczyszczeń. W tym celu nieocenioną pomoc niosą odkurzacze przemysłowe. W obiegu krąży jednak wiele mitów na ich temat. Jakie informacje dotyczące odkurzaczy przemysłowych wyssane są z palca i można traktować je jako zupełnie nieprawdziwe? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Nieprawdziwe informacje dotyczące odkurzaczy przemysłowych.

Odkurzacze przemysłowe cieszą się ogromną popularnością wśród szerokiego grona odbiorców. Są stałym elementem zarówno przedsiębiorstw, jak również prywatnych użytkowników. Wiele osób przed ich zakupem zaczyna się jednak zastanawiać nad krążącymi informacjami na temat przemysłowych modeli. Niezwykle popularnym sprzętem do utrzymania czystości jest odkurzacz Karcher WD3, który zdobył uznanie wśród jego dotychczasowych użytkowników. Poznajmy pięć mitów na jego temat, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. 

Mit nr 1: ma nieszczelny worek

Karcher WD3 jest modelem odkurzacza do którego zakładany jest worek. Nieprawdą jest, że z worka wydostaje się kurz, brud i że jest nieszczelny. Worek idealnie pasuje do kształtów sprzętu. Co więcej, odkurzacz wyposażony jest w filtr kartridżowy, dzięki czemu prezentowany model może działać zarówno na sucho, jak i na mokro. Nie ma konieczności wymiany filtra. Co więcej, worek jest bardzo pojemny i wydajny, jego objętość to aż 17 litrów.

Mit nr 2: dedykowany jest tylko do użytku specjalistycznego

Odkurzacz WD3 to model, który można używać także w prywatnych domach. Doskonale zda egzamin w garażu, pomieszczeniach gospodarczych, przydomowym warsztacie czy tarasie i podjeździe. W związku z tym może być z powodzeniem wykorzystywany także na prywatny użytek, a nie jedynie przez profesjonalne firmy usługowe czy przedsiębiorstwa. 

Mit nr 3: posiada jedynie funkcję odkurzania

Mitem jest, że odkurzacz potrafi jedynie pochłaniać zanieczyszczenia. Bardzo przydatną dodatkową funkcją jest opcja wydmuchu. Przy jej użyciu z powodzeniem możemy usunąć żwir, zalegające liście bądź inne zanieczyszczenia. W związku z tym, odkurzacze przemysłowe są sprzętami wielofunkcyjnymi, przez co mogą wyręczyć nas w wielu obowiązkach. 

Mit nr 4: jest niewygodny w użyciu

Kolejnym mitem jest stwierdzenie, że odkurzacze przemysłowe są nieporęczne w użyciu. Pomimo większych gabarytów niż standardowe odkurzacze do domowego użytku, przemysłowe modele posiadają długi, komfortowy, 4 metrowy przewód oraz poręczny uchwyt. Wyposażone są także w komplet funkcjonalnych ssawek, rury oraz węży, dzięki czemu praca jest niezwykle wydajna i dokładna. 

Mit nr 5: jest drogi

Ostatni mit na temat przemysłowych odkurzaczy dotyczy ich wysokiej ceny. Koszt jest porównywalny bądź nieznacznie wyższy w porównaniu do modeli dedykowanych do użytku domowego. W związku z tym jeśli chcemy zainwestować w wysokiej jakości odkurzacz przemysłowy, który w dobrej kondycji posłuży nam przez długi czas, musimy przeznaczyć podobne środki finansowe jak na odkurzacz do domu.

Pragniesz zainwestować w odkurzacz przemysłowy? Zastanawiasz się, czy podjęta decyzja o zakupie odkurzacza przemysłowego jest słuszna i trafna? Zakup tego typu sprzętu elektronicznego pozwoli na utrzymanie doskonałej czystości każdego pomieszczenia. Przekonaj się o tym osobiście. 

Jacek Kowal

Dodaj komentarz