Jakie mieszadło do kleju wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Nie wiesz jaki mieszalnik do kleju powinniśmy wybrać? Z uwagi na wiele różnych zmiennych, sprawdź dzisiejszy ranking polecanych mieszarek do kleju i wybierz opcję najwłaściwszą!

Jedną z najważniejszych czynności przed rozpoczęciem malowania, klejenia bądź przygotowania zapraw jest przygotowanie danego preparatu w sposób odpowiedni. Bardzo często wymaga to czasochłonnego procesu, który wymęczy niejednego użytkownika. Dlatego jeśli pragniemy ułatwić sobie pracę w sposób znaczący i mieć gwarancję odpowiedniego przygotowania farby, kleju czy innej zaprawy, to kluczowe będzie wyposażenie się we właściwy mieszalnik do kleju. 

Zadanie nie jest jednak proste z kilku powodów. Przede wszystkim, rynek przepełniony jest najróżniejszymi urządzeniami. Znajdziemy przecież produkty budżetowe, jak i te charakteryzujące się wysoką wydajnością pracy i świetnymi parametrami. Niestety, zadania nie ułatwia fakt, że przeróżni producenci są w stanie dostarczyć nam równie interesujące propozycje. A to wszystko po to, aby mieć gwarancję odpowiednio wybranego urządzenia. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Magnum

9.9

Tania

Boxer BX-1500

9.8

Tania

Wuber

9.7

Tania

Falontech

9.6

Tania

Berhard

9.5

Droga

Eurotec

9.3

Droga

Ranking mieszadeł do kleju 2024 to idealne rozwiązanie, które pozwoli ci znaleźć produkt spełniające wszelkie wymagania. Nasi eksperci przyjrzeli się produktom bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy. Dlatego doskonale wiemy jaką rolę odgrywają takie parametry jak maksymalna liczba obrotów, moc urządzenia, a także średnica mieszadła. Co więcej, uwzględniliśmy też elementy związane z komfortem użytkowania mieszarki do kleju.MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU + 2 X MIESZALNIK MOCNE

mieszadło do kleju parkside

Mieszarka Magnum to praktycznie urządzenie wysokiej jakości służące do mieszania klejów, farb, gipsów, zapraw remontowych oraz żywic epoksydowych. Model posiada bezawaryjny silnik o mocy 2800 watów i płynną regulację obrotów w zakresie od 0 do 970 obrotów na minutę. Mieszadło waży około 4,5 kilograma i jest w zestawie z dwoma mieszalnikami.

Mieszalniki są metalowe. Ich gładka powierzchnia dobrze miksuje nawet trudne płyny i jednocześnie jest łatwa w utrzymaniu – kleje, farby, itp. nie przywierają do mieszalników, dlatego można je szybko i łatwo umyć. Oba mieszadła mają po 120 milimetrów średnicy i specjalną spiralną konstrukcję umożliwiającą szybkie i skuteczne wymieszanie składników.

Urządzenie ma szczelnie zamkniętą obudowę w turkusowym kolorze. Obudowa powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne; jeśli jakaś substancja przypadkowo skapnie na mieszadło, również nic się nie stanie, ponieważ obudowa nie przepuszcza płynów. Model ma dwa ergonomiczne uchwyty, każdy z antypoślizgową okładziną. W jednej rękojeści znajduje się przycisk włączający, a w drugiej spust i blokada. Mieszadło jest zasilane sieciowo za pośrednictwem ogumowanego kabla.

 • Ergonomiczna konstrukcja;

 • Szybko i skutecznie miesza;

 • Swobodna regulacja obrotów.

 • Stosunkowo ciężkie.MIESZADŁO ELEKTRYCZNE 2 MIESZALNIKI 3200W DO KLEJU

mieszadło do kleju na wiertarkę

Mieszarka BX-1500 marki Boxer to urządzenie wyposażone w niezwykle dobry silnik o mocy 3200 watów i prędkości na poziomie 700 obrotów na minutę; prędkość można regulować. Narzędzie waży 4,5 kilograma i jest zasilane sieciowo kablem o długości 150 centymetrów. Pakiet zawiera dwa mieszalniki i zapasowe szczotki. Mieszalniki mocuje się do otworu M14.

Do mieszalników dołączony jest wysięgnik, dzięki któremu urządzenie jest wysokie. Metalowa, spiralna konstrukcja pozwala na mieszanie substancji, których wspólna waga to aż 40 kilogramów. Przekładnia i silnik znajdują się w ciemnozielonej, solidnej obudowie, która nie przepuszcza cieczy, pyłu i wilgoci. Dodatkowo chroni ona silnik przed przegrzaniem. Obudowa ma dwa wygodne uchwyty, które wyprofilowano tak, aby dopasowywały się do dłoni.

Jeden uchwyt ma przycisk uruchamiający mieszalnik i blokadę; do tego uchwytu jest przytwierdzony także kabel z gumowym zabezpieczeniem przed złamaniem i porażeniem. Na drugim uchwycie jest pokrętło służące do zmiany prędkości obrotowej. Urządzenie ma jeden bieg, który jest skuteczny dla wszystkich substancji.

 • Bardzo mocny mieszalnik;

 • Swobodna regulacja obrotów;

 • Profilowane uchwyty.

 • Brak antypoślizgowej okładziny.

MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU BETONU + MIESZALNIKI MOC

mieszadło do kleju na wiertarkę ceny

Marka Wuber stworzyła model WR-EM-2600 przeznaczony do mieszania substancji wykorzystywanych podczas remontów i budowy, tj. zapraw, farb, klejów i innych emulsji tego typu. Zestaw zawiera dwa mieszalniki oraz komplet zapasowych szczotek węglowych. Mieszadło ma gwint montażowy M14 i jeden bieg przeznaczony do mieszania wszystkich wymienionych wyżej substancji.

Model ma bezawaryjny silnik o mocy 2600 watów, który jest chłodzony powietrzem podczas pracy, dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym w obudowie; eliminuje to ryzyko przegrzania się silnika. Obroty można swobodnie regulować w zakresie od 0 do 970 obrotów na minutę. Każde mieszadło ma 120 milimetrów średnicy i cechują się one solidną, metalową konstrukcją spiralną, która zapewnia szybkie uzyskanie jednorodnej masy.

Obudowę wykonano z aluminium i tworzywa w czarnym kolorze. Łączenia są bardzo szczelne, nie przepuszczają cieczy, ani pyłu. Na uwagę zasługują dwa niezwykle ergonomiczne uchwyty ze specjalną, antypoślizgową powierzchnią i kształtem zgodnym z ludzką anatomią. Dzięki nim praca jest przyjemna, a dłonie i ramiona się nie męczą. Włącznik ma blokadę, co pozwala na ustawienie trybu ciągłej pracy.

 • Mocna i ładna obudowa;

 • Uniwersalny gwint montażowy;

 • Mocne mieszalniki.

 • Stosunkowo krótki wysięgnik.


MIESZADŁO ELEKTRYCZNE MIESZARKA DO ZAPRAW KLEJU

mieszarki do kleju cena

Mieszarka Falontech jest sprzedawana w zestawie z zapasowymi szczotkami węglowymi, dwoma kluczami montażowymi i mieszalnikiem. Model jest zasilany sieciowo ogumowanym przewodem z dodatkowym zabezpieczeniem przed złamaniem. Gwint montażowy jest w rozmiarze M14. Mieszadło ma 120 milimetrów średnicy i pręt wydłużający, przez co całkowita długość mieszadła to 59 centymetrów. Mieszalnik powstał z mocnego metalu i ma charakterystyczną, spiralną konstrukcję.

Mieszarka waży około 4 kilogramów i posiada sześciostopniową regulację prędkości obrotowej w zakresie od 0 do 1500 obrotów na minutę. Model ma jeden bieg, który skutecznie miesza kleje, farby i zaprawy, np. gipsowe, cementowe i wapienne. Obudowa powstała z metalu i tworzywa w kolorze niebieskim. Uchwyty są profilowane i antypoślizgowe.

Jedna rękojeść ma czerwony przycisk uruchamiający z blokadą, dzięki której można ustawić tryb pracy ciągłej. W górnej części obudowy znajdują się podłużne otwory wentylacyjne, przez które silnik jest chłodzony powietrzem w trakcie działania i się nie przegrzewa nawet przy wysokich obrotach i długiej pracy.

 • Wysokie obroty;

 • Atrakcyjna cena;

 • Mocny przewód zasilający.

 • Tylko jedno mieszadło w zestawie.

MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU FARB TYNKÓW MIXER

mieszadło do kleju opinie

Mieszadło elektryczne Berhard jest stosunkowo lekkie, bo waży mniej niż cztery kilogramy – dokładnie 3,8 kilograma. Całkowita moc urządzenia wynosi 2800 watów. Prędkość obrotową można ustawiać w sześciostopniowej skali w zakresie od 0 do 970 obrotów na minutę. Uchwyt montażowy ma uniwersalny rozmiar M14. Zestaw zawiera dwa mieszalniki, każdy ze średnicą 120 milimetrów i wysięgnik.

Mieszadła są ze stosunkowo cienkiego metalu, ale dobrze radzą sobie z nawet gęstymi farbami, klejami i zaprawami. Ich spiralna konstrukcja tworzy jednorodną emulsję. Model jest zasilany sieciowo za pośrednictwem długiego, ogumowanego przewodu z gumowym wzmocnieniem zapobiegającym złamaniu. Obudowa powstała z dobrej jakości stopu aluminium i tworzywa sztucznego w kolorze turkusowym.

Co prawda nie jest to mieszadło do kleju Makita, lecz wykonanie jest bardzo dobre. Obudowa jest szczelna, nie przepuszcza pyłów i cieczy, ale od spodu ma otwory na śruby, w których niestety zbiera się brud. Dwa uchwyty są ergonomicznie wyprofilowane i mają antypoślizgową okładzinę. W prawej rękojeści jest przycisk uruchamiający z blokadą i do niej też jest przyłączony przewód sieciowy.

 • Dobry system wentylacji silnika;

 • Długi przewód zasilający;

 • Dosyć wysokie obroty.

 • Stosunkowo krótki wysięgnik.

MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU BETONU + MIESZALNIKI HIT

mieszadło do kleju dedra

Dalej, w naszym rankingu 2024 znalazło się miejsce dla mieszadła elektrycznego marki Eurotec. Urządzenie posiada silnik o mocy 2900 watów i możliwość regulacji obrotów w sześciostopniowej skali od 0 do 850 obrotów na minutę. Mieszadło pracuje na jednym biegu, który pozwala na skuteczne wymieszanie klejów, farb i zapraw wszelkiego rodzaju. Dzięki urządzeniu można otrzymać jednorodną masę z dwóch podobnych substancji.

Model waży 4 kilogramy i ma gwint montażowy M14. W komplecie są dwa mieszalniki, przedłużka i dwie zapasowe szczotki. Mieszalniki są solidne, powstały z metalu i mają trzy spiralne skrzydła. Każde z nich ma średnicę 120 milimetrów. Silnik urządzenia jest chłodzony powietrzem podczas pracy, co sprawia, że może ono pracować przez długi czas bez ryzyka przegrzania.

Obudowa ma ciemny, granatowy odcień i powstała z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Wyprofilowane uchwyty gwarantują wygodną pracę. Przycisk uruchamiający posiada blokadę, którą można włączyć tryb pracy ciągłej – mieszalnik się obraca bez potrzeby trzymania przycisku; po odblokowaniu przycisku ponownie trzeba przycisnąć guzik, aby mieszadło się obracało.

 • Estetyczna obudowa;

 • Długi wysięgnik;

 • Uniwersalny gwint.

 • Brak możliwości swobodnego ustawiania obrotów.

Zastanawiasz się nad mieszadłem do kleju Dewalt? A może wolisz propozycję Makity? Jeśli nie jesteś pewien, to zapoznaj się z poradnikiem 2024

Nawet jeśli przedstawione powyżej urządzenia zaciekawiły nas swoim wykonaniem, to nie możemy zapominać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim to są tylko przykłady bardzo ciekawych produktów. Aczkolwiek na rynku dostępne są też mieszadła do kleju Dedra, mieszadła do kleju Makita, a także produkty Dewalta, Boscha, Parkside i wielu innych producentów. Co więcej, nie musimy kupować oddzielnego sprzętu, bo są też specjalne końcówki i mamy dostęp wtedy do mieszadła do kleju na wiertarkę.

Powyższe urządzenia to jednak wydajne rozwiązania, które w niewielkiej cenie gwarantują sprawne i szybkie wymieszanie każdego preparatu, z jakim będziemy pracować. Jeśli jednak wolimy mieszadła do kleju Dewalta bądź innego producenta, to możemy, rzecz jasna, znaleźć rozwiązanie idealne bazując na poniższych wskazówkach zakupowych.

Jak doskonale wiecie, najważniejszą kwestią będzie zwrócenie uwagi na parametry użytkowe, w tym na moc sprzętu czy też na prędkość obrotową. Bardzo istotne będa też właściwości robocze, w tym średnica mieszadła, dzięki czemu ustalimy czy produkt nadaje się do dużych puszek czy też poradzi sobie z wąskimi preparatami. Należy też pamiętać o tym, że produkt powinien gwarantować komfortową obsługę. Więcej ciekawych informacji udzieli nam następujący artykuł:

https://www.wibud.com.pl/jak-wybrac-najlepsze-mieszadlo-do-zapraw-i-kleju

mieszadło do kleju ranking

Przede wszystkim pamiętajmy o mocy

Jak w przypadku każdego innego elektronarzędzia, jednym z najistotniejszych parametrów jest moc. Liczba ta ma zasadnicze znaczenie w przypadku użytkowania sprzętu. Im jest wyższa, tym produkt może charakteryzować się większą wydajnością pracy, mniej się przegrzewa, a przy tym pozwala osiągnąć wyższe prędkości obrotowe, o których powiemy więcej poniżej.

Warto przy tym zauważyć, że duża moc to też duże zużycie energii, a więc należy znaleźć idealny kompromis pomiędzy skuteczną pracą i mieszaniem zaprawy, kleju, betonu czy farby, a kosztami, jakie poniesiemy po zakupie urządzenia i jego użytkowaniu. Sprawdź jaką betoniarkę kupić.

MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU BETONU + MIESZALNIKI
mieszadło do kleju dedra

MIESZADŁO ELEKTRYCZNE MIESZARKA DO ZAPRAW KLEJU
mieszarki do kleju cena

Dodatkowo sprawdźmy prędkość obrotową

Ilość obrotów, które mieszadło wykonuje jednej minuty jest jednoznacznym wskaźnikiem sprawności działania sprzętu i efektywności pracy. Jak doskonale wiemy, naszym głównym zadaniem jest wyposażenie się w produkt pozwalający na znaczne przyspieszenie procesu mieszania najróżniejszych preparatów. Dlatego im większa liczba obrotów, tym szybciej doprowadzimy farbę, zaprawę, czy też klej do idealnego, wymaganego przez nas stanu.

Musimy przy tym pamiętać, że podawane przez producentów wartości dotyczą zazwyczaj prędkości bez obciążenia, a więc w przypadku mieszarek o mniejszej mocy stosowanie sprzętu w przypadku cementu bądź kleju może obniżyć finalną efektywność.

Rzecz jasna bardzo ważne będą też pozostałe parametry robocze

Nawet jeśli zadbamy o moc i prędkość obrotową, to jeszcze przed nami wiele innych aspektów, o których nie wolno zapomnieć. Jak doskonale wiemy, urządzenie oferujące nam idealne parametry robocze musi przede wszystkim zmieścić się do wiadra czy miski. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw przelać preparat do innego naczynia, to z pewnością może to wydłużyć czas pracy.

Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że wybrany przez nas produkt będzie charakteryzować się odpowiednią średnicą mieszadła. Ta wynosić może od 120 mm do nawet i 180 mm. Wiadomo – im średnica jest większa, tym lepiej produkt poradzi sobie z ogromnymi produktami.

Sprawdź też jaki gotowy klej do zatapiania siatki kupić.

MIESZADŁO ELEKTRYCZNE 2 MIESZALNIKI 3200W DO KLEJU
mieszadło do kleju na wiertarkę
MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU BETONU + MIESZALNIKI MOC
mieszadło do kleju na wiertarkę ceny

Wyposażenie dodatkowe też ważne

Kolejną kwestią bardzo istotną przy wyborze właściwego mieszadła do zapraw, kleju czy też i betonu jest wyposażenie dodatkowe. Jeśli znajdziemy dwa podobne do siebie produkty i za pomocą wyżej opisanych parametrów nie będziemy w stanie wskazać rozwiązania lepszego, to należy pomyśleć nad określeniem wartości sprzętu poprzez porównanie wyposażenia dodatkowego. 

Jak doskonale wiemy, do działania urządzenia należy wyposażyć się w mieszalniki. Ich ilość wskaże nam czy w przypadku uszkodzenia bądź pracy z różnymi produktami będziemy mogli pracować bez potrzeby dokładnego mycia końcówki za każdym razem, gdy wymagane będzie mieszanie innego preparatu. Oprócz tego, pamiętajmy też o zapasowych szczotkach czy o kluczach do prawidłowego montażu mieszadła – jeśli są one niezbędne.

Mieszadło do kleju Dedra, Makity, a może Boscha? Co nieco o producencie

Choć nie jest to najistotniejsze, to dla niektórych kluczowa okazać się może renoma marki odpowiedzialnej za wyprodukowanie urządzenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że renoma to nie tylko większa cena za posiadanie urządzenia od popularnej marki. Doświadczenie i wiedza, jaka się kryje za wieloletnią produkcją danego sprzętu pozwala wierzyć, że produkt spełni nasze oczekiwania i nie zawiedzie nas podczas pracy.

Co więcej, bardzo istotne jest też uwzględnienie wielu innych czynników, w tym kwestii związanych z gwarancją czy serwisem. Okres ochronny jest zazwyczaj dłuższy w przypadku popularnych marek, a serwis łatwiej dostępny. Nie zmienia to jednak faktu, że niekiedy ceny są wysoko zawyżone i w tej samej cenie możemy kupić produkt o wiele wydajniejszy. A przecież nigdzie nie jest powiedziane, że będzie on gorszej jakości.

Zobacz jaki klej do styropianu grafitowego wybrać.

Mieszadło do kleju – podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy planujemy kupić samo mieszadło do kleju na wiertarkęczy interesuje nas jedna z podanych powyżej ofert – należy przede wszystkim określić nasze wymagania i oczekiwania. Jeśli rzadko kiedy decydujemy się na malowanie bądź po prostu nie jesteśmy zmuszeni do częstego stosowania kleju czy zaprawek, to możemy sobie z pewnością odpuścić zakup specjalistycznego narzędzia i pozostać przy mieszadle do kleju na wiertarkę.

Jeśli jednak często zajmujemy się najróżniejszymi projektami budowlanymi, to zakup mieszadła do kleju Parkside czy innej marki o wysokiej popularności będzie dobrym pomysłem. Jeszcze lepszym wyjściem wydaje się kupno zwycięzcy rankingu z uwagi na świetne parametry. MIESZADŁO DO ZAPRAW KLEJU + 2 X MIESZALNIK MOCNE to także gwarancja wysokiego komfortu pracy i odpowiedniej średnicy mieszadła.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/jak-zrobic-beton-poradnik/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie mieszadło do kleju wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Nowak

Fajne zestawienie, można wybrać cos dla siebie, tańsze, droższe.

 by Lauroo

Ja wybrałem Falontech. Solidna konstrukcja i wygodne poręcze.

 by Budomix

Tak jak ktoś już pisał droższe sprawdzają się na budowach. Te tańsze szybciej sie niszczą.

 by Krzys-h

Eurotec polecam na budowę. Mocne mieszadło.

 by Fabik55

Magnum dobrze miesza. Nie ma co przepłacać za inne.