Jaka młotowiertarka sds-plus jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Młotowiertarka sds plus ranking najciekawszych ofert 2024 – wybierz właściwe urządzenie do mniejszych robót! 

Młotowiertarki to w większości urządzenia przeznaczone do bardzo wymagających prac. Dotyczy to przede wszystkim tych narzędzi, które wyposażone są w nieco bardziej zaawansowany typ uchwytu, a mianowicie młotowiertarki z uchwytem SDS Max. Jednakże, tego typu wybór będzie o wiele cięższy, a także i droższe. Gdy jednak zależy nam na nieco tańszej propozycji charakteryzującej się kompaktowością, to warto przemyśleć młotowiertarkę sds plus.

Niestety, wybór właściwego sprzętu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Rankingi młotowiertarek sds-plus oferują zazwyczaj jedynie podstawowe informacje. W tym celu przygotowaliśmy nie tylko ranking młotowiertarek sds-plus, ale także poradnik zakupowy, w którym omówione zostały kluczowe parametry wpływające na ostateczną jakość działania i skuteczność pracy. W poradniku natomiast przedstawiliśmy właściwości odpowiadające za atrakcyjność urządzenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita HR2630

9.9

Średnia


 

TITAN TTB278SDS

9.8

Tania

YATO SDS PLUS

9.7

Tania


 

Stanley SDS-Plus FMCD900M2T

9.6

Droga


 

Na liście pojawiły się cztery propozycje i każda z nich przypadnie do gustu innemu klientowi. Ich różnorodność ma jednak kilka cech wspólnych, w tym odpowiednie wykonanie i świetne wykonanie, a także przemyślany design i komfort korzystania. Ponadto w rankingu uwzględnione zostały wyłącznie te młotowiertarki, które oferują nam zaawansowaną funkcjonalność, odpowiednią moc i energię udaru i oczywiście ponadprzeciętną jakość wykonania.

Młotowiertarka Makita HR2630 800W SDS PLUS 2,4J

makita młotowiertarka 800w hr2630

Młotowiertarka marki MAKITA model HR2630 to elektronarzędzie, które doskonale sprawdzi się podczas wiercenia z udarem, wiercenia bez udaru, ale również podczas podkuwania. Aby zmienić funkcję, wystarczy przekręcić przełącznik, który znajduje się w dolnej części korpusu. Jest to bardzo proste i komfortowe w użytkowaniu narzędzie.

Ogromną zaletą tego urządzenia jest funkcja indeksacji dłuta. Dzięki niej użytkownik sprzętu może w dowolnej chwili zmienić pozycję dłuta na taką, która będzie mu najbardziej odpowiadać w trakcie wykonywanej pracy. W tej młotowiertarce, jest możliwość 40-pozycyjnego przestawiania dłuta.

Makita młotowiertarka 800w hr2630 została wyposażona nie tylko w mocowanie wierteł w systemie SDS-PLUS, ale również w udar elektropneumatyczny. Młotowiertarka marki MAKITA posiada niezwykle mocny silnik, którego moc to 800 Wat. Dodatkowo warto wspomnieć, że to elektronarzędzie jest wyposażone w tak zwane sprzęgło bezpieczeństwa. Chroni ono przed odbiciami, ale także konsekwencjami zakleszczenia wiertła w danym materiale. To wraz z pełno-falową elektroniczną regulacją obrotów czyni to urządzenie precyzyjnym, a przede wszystkim bezpiecznym dla użytkownika.

 • Funkcja indeksacji dłuta;

 • Mocowanie wierteł w systemie SDS+;

 • Wysokiej jakości wykonanie;

 • Sprzęgło bezpieczeństwa.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Młotowiertarka została wyposażona także w osłonę przeciwpyłową. Ponadto posiada tylną rękojeść gumowaną, o ergonomicznym kształcie, co znacząco podnosi komfort użytkowania elektronarzędzia. Warto dodać, że prędkość i moment obrotowy będą w tym przypadku takie same przy prawych, ale i lewych obrotach. Wszystko to jest możliwe, dzięki zastosowaniu przełącznika, który jest w uchwycie szczotek węglowych.

Młotowiertarka TITAN TTB278SDS 1500W PLUS

młotowiertarka sds plus

Młotowiertarka SDS-PLUS marki TITAN model TTB278SDS to elektronarzędzie, które z pewnością sprawdzi się przy pracach remontowo-budowlanych. To sprzęt, który jest przeznaczony zarówno dla domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Został on wyposażony w silnik o dużej mocy, gdyż aż 1500 Wat. Jest to stosunkowo mocny silnik, patrząc na modele dostępne na półkach sklepowych. Elektronarzędzie nie posiada jednak akumulatora, jest zasilane z gniazdka elektrycznego.

Młotowiertarka marki TITAN charakteryzuje się dużą energią udaru, która wynosi aż 8 Dżuli. Dzięki temu bez większych problemów użytkownik z pomocą tego urządzenia może kuć otwory w przeróżnych materiałach. Dodatkowo sprzęt ten został wzbogacony o system antywibracyjny, który z pewnością znacząco podnosi komfort pracy, a także wydłuża ją, tym samym podnosząc jej efektywność.

 • Mocny silnik – 1500W;

 • Duża energia udaru – 8J;

 • Bardzo mocne urządzenie ze świetnymi parametrami roboczymi;

 • System antywibracyjny;

 • Sprzęgło bezpieczeństwa.

 • Nie posiada akumulatora;

 • Dosyć dużo waży.

Podobnie, jak inne modele młotowiertarek, również i to elektronarzędzie zostało wyposażone w mechaniczne sprzęgło bezpieczeństwa. Pozwala ono na znacznie dłuższych czas pracy, podnosi komfort i wygodę użytkowania oraz, co jest niezwykle istotne, zwiększa bezpieczeństwo użytkownika urządzenia. Dodatkowo funkcja regulacji obrotów także ma pozytywny wpływ na efektywność pracy.

Ta młotowiertarka posiada trzy funkcje, dokładniej mówiąc: wiercenia z udarem, wiercenia bez udaru, a także podkuwania. Maksymalne wiercenie dobrymi wiertłami do betonu to 32 mm, w stali – 13, a w drewnie – 40. Jest to solidne i trwałe urządzenie, które, jeśli odpowiednio się o nie zadba, będzie służyć użytkownikowi przez lata.

MŁOTOWIERTARKA UDAROWA AKUMULATOROWA SDS PLUS YATO

młotowiertarka sds-plus

Młotowiertarka udarowa akumulatorowa SDS PLUS marki YATO jest nie tylko lekka, ale i ergonomiczna, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort i wygodę podczas wykonywanej pracy. Poza tym dzięki tym swoim cechom, a także krótkiemu korpusowi czy też zasilaniu wytrzymałą oraz trwałą baterią, młotowiertarka marki YATO doskonale sprawdzi się podczas wykonywania takich prac, jak: montaż sufitów podwieszanych czy seryjne wiercenie w betonie. Ten model jest szczególnie polecany instalatorom oraz elektrykom.

Młotowiertarka jest wyposażona w bardzo dobry, obecnie jeden z lepszych na rynku, akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) 18V 3Ah. Sprzęt charakteryzuje się wysoką wydajnością na jednym ładowaniu akumulatora. Pozwala ono wywiercić w betonie 60 otworów pod standardowe kołki rozporowe 6 x 40 milimetrów.

Elektronarzędzie ma wbudowane trzy funkcjonalności. Oprócz wiertarki i funkcji młota darowego, gwarantuje również podkuwanie, co jest bardzo przydatne podczas wielu prac remontowo-budowlanych.

 • Akumulator Li-Ion;

 • Szybkomocujący uchwyt SDS-PLUS;

 • Wysoka wydajność;

 • Zabezpieczenie przeciw przegrzaniu się ogniw baterii.

 • Stosunkowo niska energia udaru – 2J.

Prędkość obrotowa tego modelu młotowiertarki wynosi od 0 do 1850 obrotów na minutę. Z kolei częstotliwość udarów wynosi od 0 do 4800 udarów na minutę. Energia samego udaru nie jest za wysoka, w porównaniu do innych tego typu narzędzi na rynku, gdyż wynosi 2 Dżule.

Młotowiertarka jest wyposażona ponadto w szybkomocujący uchwyt SDS-PLUS. Posiada także bardzo wytrzymały korpus, który jest wykonany z poliamidu dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym. Ważnym elementem młotowiertarki marki YATO jest także zabezpieczenie przeciw przegrzaniu się ogniw baterii – jest ono niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo użytkownika sprzętu.

Młotowiertarka Stanley SDS-Plus (FMCD900M2T)

młotowiertarka sds plus cena

Młotowiertarka SDS-PLUS marki Stanley model FMCD900M2T to urządzenie, które doskonale sprawdzi się przy różnego rodzaju pracach remontowo-budowlanych. Jest ono dedykowane nie tylko przydomowym majsterkowiczom, ale również zawodowcom, którzy na co dzień mają do czynienia z wierceniem czy podkuwaniem.

Elektronarzędzie marki Stanley zostało wyposażone w bezszczotkową technologię silnika. Warto zwrócić na to uwagę, że znacząco zwiększa ona wydajność pracy urządzenia, co przekłada się pozytywnie na efektywność. Dodatkowo młotowiertarka posiada akumulator litowo-jonowy (Li-Ion), dzięki któremu można długo prowadzić prace remontowo-budowlane na jednym ładowaniu.

Młotowiertarka pracuje w trzech trybach, dokładnie mówiąc to: wiercenia, wiercenia z udarem. Ponadto ma wbudowaną funkcję zatrzymywania obrotów, co przydaje się podczas lekkiego podkuwania w tynku, ceramice czy też murze. Warto w tym miejscu zaznaczyć również, że elektronarzędzie zostało wyposażone w ogranicznik głębokości, który pozwala na komfortową pracę podczas wiercenia otworów o konkretnej głębokości.

 • Akumulator Li-Ion;

 • Bezszczotkowa technologia silnika;

 • Ogranicznik głębokości;

 • Uchwyt SDS-PLUS;

 • Antypoślizgowa rękojeść.

 • Bardzo niska energia udaru – 1,5J;

 • Wysoka cena.

Dzięki poziomej konstrukcji oraz rękojeści, która jest w kształcie litery D, poziom wibracji podczas pracy jest znacznie mniejszy. Dodatkowo wpływa to również na większą wydajność urządzenia. Prędkość obrotów wynosi od 0 do 2200 obrotów na minutę. A energia udaru, 1,5 Dżula, mimo że stosunkowo niska, to pozwala jednak na efektywną pracę w twardych materiałach, jak beton. Do betonowych kanałów musisz się zaopatrzyć w dobrą bruzdownicę.

Wbudowany uchwyt SDS-PLUS jest zaletą tej młotowiertarki. Pozwala on bowiem na szybką i łatwą wymianę akcesoriów w każdym momencie pracy. Z kolei antypoślizgowa rękojeść zwiększa nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika maszyny.

Jaka oferta odpowiadać nam będzie najlepiej? Wybierz już teraz! 

Przedstawione wyżej oferty z pewnością przypadną niejednej osobie do gustu. Mamy do wyboru spośród bardzo mocnych urządzeń, tych wyróżniających się komfortem pracy, a także pojawiły się również bardziej uniwersalne rozwiązania. To wszystko sprawia, że propozycja przygotowana przez naszych specjalistów skierowana jest do prawie każdego.

No właśnie – a co w przypadku, kiedy poszczególne rozwiązania nas tak bardzo nie interesują? W jaki sposób należy podjąć decyzję odnośnie zakupu młotowiertarki? Aby uniknąć sytuacji, w której podejmujemy decyzje bazując wyłącznie na czyjejś wiedzy czy rekomendacji, warto dowiedzieć się co nieco o parametrach roboczych czy też o danych technicznych młotowiertarek, dzięki czemu nasz ostateczny wybór bazować będzie na pewno sprawdzony i zweryfikowany.

Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję, sprawdźmy jaka jest moc urządzenia i energia udaru. Ponadto, parametry robocze, w tym maksymalna głębokość pracy, także będą ważnymi aspektami. Nie możemy też zapomnieć o tym, że funkcjonalność i komfort degra tutaj ważną rolę, a także niezawodność sprzętu. Więcej informacji znajdziemy w poniższym linku: https://building-companion.pl/blog/artykuly/remont/mlotowiertarka-jaka-warto-wybrac-na-co-zwrocic-uwage-porady/

młotowiertarka sds plus ranking

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc i energię udaru

Jak doskonale wiemy, urządzenie charakteryzujące się wysoką mocą pozwoli nam pracować dłużej, pewniej i oczywiście stabilniej przez nawet bardzo długi czas. Nie musimy wtedy martwić się o to, że urządzenie zacznie się przegrzewać czy dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia. Wszystko to zależne jest od mocy, bo pozwala to na mniejsze zużycie sprzętu.

Oczywiście moc może być wyrażana w watach, kiedy to mowa o przewodowych urządzeniach. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku młotowiertarek akumulatorowych. Wtedy musimy zweryfikować napięcie, a dodatkowo uwzględnić też parę innych kwestii, w tym oczywiście baterię. Jeśli jednak mowa już o przewodowych urządzeniach, to moc wynosząca powyżej 1000W będzie wystarczająca do przydomowych robót. 

Oczywiście w celu uniknięcia sytuacji, gdzie zabraknie nam mocy, powinniśmy kupować urządzenia z myślą o przyszłych potencjalnych projektach. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób amatorsko parających się hydrauliką, elektryką czy też ogólnie pojętym majsterkowaniem. W takich sytuacjach, minimalna moc, jaka nas interesuje, to 1500 W.

Dodatkowo nie możemy zapomnieć o energii udaru, czyli w skrócie maksymalnej siły, z jaką młotowiertarka może napierać na ścianę. Im wyższa tym, oczywiście, skuteczniej i szybciej poradzimy sobie z przygotowaniem otworu w każdym, nawet najtrwalszym materiale. Dlatego energia udaru wynosząca 2-4 J powinna być stosowana wyłącznie w urządzeniach amatorskich, a 5-10 J to zakres dla przeciętnego majsterkowicza.

TITAN TTB278SDS 1500W PLUS
młotowiertarka sds plus

Stanley SDS-Plus (FMCD900M2T)
młotowiertarka sds plus cena

Dodatkowym atutem będą bardzo dobre parametry robocze

Młotowiertarki to, jak sama nazwa wskazuje, nie tylko młoty wyburzeniowe z funkcją podkuwania czy wiercenia z udarem. Urządzenia te gwarantują też możliwość standardowego wiercenia. Jak wiemy, im większa średnica wiercenia w danym materiale, tym lepsza skuteczność urządzenia.

Dlatego właśnie kluczowe jest wybranie urządzenia o średnicy wiercenia wynoszącej minimum 30 mm w drewnie, a 20 mm w murze. W metalach wiercenie jest o wiele trudniejsze, dlatego 10-12 mm to satysfakcjonująca średnica w przypadku wiercenia w metalach.

Parametry robocze to też prędkość sprzętu bez obciążenia. Im wyższa, tym oczywiście szybciej będziemy mogli kontynuować pracę. Ponadto uwzględnijmy też inny element wpływający na szybkość pracy, a mianowicie częstotliwość udaru. Te dwie cechy powinny charakteryzować się wartościami na poziomie wynoszącym minimum 2000 obrotów na minutę i 3000-4000 udarów na minutę.

Ponadto uwzględnijmy też funkcje dodatkowe i komfort

Jak wszyscy wiemy, najlepszym rozwiązaniem w przypadku zakupu urządzenia jest wybranie modelu pozwalającego nam na dowolne dostosowanie parametrów pracy, dzięki czemu każdy projekt będziemy mogli ukończyć bez najmniejszych problemów. Oczywiście ważne jest też uwzględnienie tego czy produkt jest lekki i nie powoduje zmęczenia po krótkiej chwili.

Na zmęczenie podczas pracy wpływa przede wszystkim duża waga młotowiertarki z tego powodu czasami wybiera się wiertarko-wkrętarki udarowe -> nasz ranking. Choć urządzenia te nie należą do najlżejszych, to istnieje możliwość znalezienia sprzętu gwarantującego o wiele lepszy stosunek wagi do mocy. Najlżejsze przedmioty z uchwytem SDS Plus zaczynają się od 2-3 kg w przypadku wersji akumulatorowej, a dla urządzeń zasilanych przewodowo od 5-8 kg. Jednakże, jeśli nie zwrócimy uwagi na ten aspekt, to możemy wylądować ze sprzętem ważącym dużo ponad 10 kg – a w niektórych przypadkach nawet i 15 kg.

SDS PLUS YATO
młotowiertarka sds-plus
Makita HR2630 800W SDS PLUS 2,4J
makita młotowiertarka 800w hr2630

Niezawodność odegra bardzo ważną rolę

Nieważne czy planujemy korzystać z młotowiertarki kilka razy w roku czy może będzie to sprzęt używany kilka razy w tygodniu – zawsze warto sprawdzić niezawodność sprzętu i upewnić się, że produkt nie ulegnie awarii po kilku miesiącach pracy. Dlatego w przypadku młotowiertarek trzeba uwzględnić szereg zabezpieczeń – między innymi przed przegrzaniem się silnika – które to pozwolą na bezpieczniejsze używanie sprzętu.

Z drugiej strony warto też sprawdzić czy sam producent pewny jest swojego sprzętu i daje na niego długą gwarancję. Okres ochronny wynoszący powyżej 2 lat – na przykład 3 lub 4 lata, to potwierdzenie, że nawet w przypadku bardziej wymagających projektów sprzęt idealnie sobie poradzi z każdym problemem. Analogicznie, należy unikać zakupu młotowiertarek ze skróconą, roczną gwarancją.

Najlepsza młotowiertarka sds plus – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu i najlepszą propozycją dostępną w tym momencie na rynku jest bez wątpienia Młotowiertarka Makita HR2630 800W SDS PLUS 2,4J. Choć energia udaru nie jest tutaj najwyższa, to z pewnością na pierwszym planie jest kompaktowość, prosta obsługa, a także potwierdzona niezawodność i długa gwarancja.

Warto też sprawdzić czy inni producenci nie oferują czegoś ciekawego lub, w przypadku kiedy żadna propozycja przedstawiona w rankingu nie przypadła nam do gustu, skorzystać z poradnika zakupowego i przygotować sobie swoją własną listę, kierując się zdrowym rozsądkiem i własnymi wymaganiami. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka młotowiertarka sds-plus jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews