Dobra wiertarko wkrętarka z udarem w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Lubisz uniwersalne urządzenia, które nie będą stawiały Ci ograniczeń? Wiertarko wkrętarka z udarem to coś, co może Cię zainteresować w 2024 roku

Zwykłe wiertarko – wkrętarki to za mało, aby podołać wszelkim trudom, jakie mogą pojawić się podczas prac konserwacyjnych w Twoim domu. Dzięki zastosowaniu udaru w tego typu urządzeniach, możliwe będzie wykorzystywanie ich do wykonywania większej ilości różnego rodzaju prac, niżeli tylko wykonywanie odwiertów bądź wkręcanie śrub wiertłami przystosowanymi do pracy w drewnie, plastiku i niektórych metalach.

Udar w wiertarko wkrętarce pozwala wykonywać odwierty wiertłami w betonie oraz innych materiałach, które charakteryzują się wysokim stopniem twardości. Dzięki opcji wiercenia udarowego, urządzenie wykonuje pulsacyjną pracę wiertłem do przodu i do tyłu. Niezwykle ważne podczas pracy dobrą wiertarką udarową , jest użycie specjalnych wierteł, które nazywane są widłami – wykonane z węglików spiekanych. Dzięki temu uzyskuje się wysoką wytrzymałość wiertła. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STANLEY FMC625D2

9.9

Średnia


 

YATO YT82796

9.8

Średnia


 

PowerMat

9.7

Tania


 

Parkside

9.6

Tania


 

Makita HP457DWE

9.5

Droga


 

Na co jednak dokładnie zwrócić uwagę, aby kupić sprawdzony produkt? Dzisiejsze zestawienie oferuje nam recenzje wielu ciekawych produktów. Ranking wiertarko wkrętarek z udarem 2024 przygotowany został w oparciu o wiedzę specjalistów. W nim znalazły się produkty firm, które często wybierane są przez fachowców oraz domowe „złote rączki”. W końcowej części artykułu nie zabrakło również praktycznego poradnika, dotyczącego tego, na jakie cechy podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę.

STANLEY Wiertarko wkrętarka z udarem FMC625D2 18V

jaka wiertarko-wkrętarka z udarem

Wiertarko wkrętarka marki Stanley w kolorze żółto – czarnym, to niewielkich rozmiarów urządzenie, które umożliwia wykonywanie prac nawet w miejscach o utrudnionym dostępie. Napięcie jakie wykorzystywane jest w tym modelu to 18 V. Akumulator 2.0 Ah zapewnia optymalny czas pracy wiertarce, jednakże w zestawie zostały załączone dwa egzemplarze akumulatorów, aby podczas ładowania tego pierwszego, można było korzystać z drugiego i kontynuować pracę.

Dzięki zastosowaniu dwóch biegów w tym modelu, użytkownik będzie mógł wykonywać większą ilość prac, na przykład mieszać różnego rodzaju roztwory – do czego przyda się wolniejszy tryb, a także wykonywać odwierty, bez konieczności zmiany na inny rodzaj sprzętu.

Czym różni się ten model od popularnych wiertarkowkrętarek z udarem parkside? To przede wszystkim zupełnie inna półka cenowa – a co za tym idzie, wyższa jakość produktu. Ponadto, być może warto rozważyć popularność marki, jaką jest firma Stanley oraz ilość jej produktów, znajdujących się na rynku, gdyż jest to czynnik mogący świadczyć o tym, dlaczego tak chętnie konsumenci wybierają właśnie tę markę.

W tym modelu istnieje również możliwość ustawienia momentu obrotowego w 22 pozycjach. Świadczy to o tym, że może być to odpowiedni produkt do pracy na różnego typu wkrętach oraz materiałach. W wiertarce Stanley nie zabrakło także światełka LED, a także rękojeści ukształtowanej tak, aby praca wykonywana nawet w trudnych warunkach, była pewna i bezpieczna. Całość dopełnia możliwość łatwego zaczepieni urządzenia do paska, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy praca wykonywana jest na wysokości i nie ma możliwości podania narzędzia komu innemu.

 • Solidne akumulatory;

 • Miernik stanu baterii;

 • Mocny silnik

 • Głośna praca

WIERTARKO WKRĘTARKA BEZSZCZOTKOWA Z UDAREM YT82796

wiertarko-wkrętarka z udarem bezszczotkowa ranking

Produkt firmy Yato, to mocna wiertarko – wkrętarka z funkcją udaru, wyposażona w tzw. silnik bezszczotkowy. Zastosowanie takiego rozwiązania, pozwala cieszyć się z urządzenia przez jeszcze dłuższy czas. Spowodowane jest to mniej skomplikowaną budową silniczków, które posiadają relatywnie mniejszą ilość komponentów. Części silników szczotkowych, posiadają części, które ścierają się podczas pracy oraz tych, wymagając wymiany, potrzebnej do utrzymania silników w dobrej kondycji. 

W tym przypadku nie istnieje takie ryzyko. Jedyną niedogodnością w tego typu urządzeniach z takimi właściwościami, jest ich nieco wyższa cena – porównując do wiertarko wkrętarek wyposażonych w silniki szczotkowe z tego rankingu. Kolejną zaletą zastosowania takiego silnika, jest znacznie wydłużony czas pracy baterii.

W modelu tej wiertarko wkrętarki udarowej YT 82796 zastosowano także uchwyt metalowy 13mm (53-56 HRC), który znacznie podnosi wytrzymałość urządzenia, oraz sprawia, że częsta eksploatacja produktu nie jest żadnym problemem. W zestawie znajduje się akumulator Li-lon 2.0 ah, którego ładowanie zajmuje około 60 minut. 

Warto również nakreślić, iż ta wiertarko-wkrętarka z akumulatorem zostało wyprodukowane w standardzie serii urządzeń Yato 18V, co sprawia, że każde z urządzeń tej firmy, jest zasilane takim samym akumulatorem. To ciekawe rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także przestrzeń w domu. Sprzedawana w zestawie z poręczną walizką.

 • Posiada bezszczotkowy silnik;

 • Żywotna bateria;

 • System serii urządzeń Yato 18V – dzięki któremu jeden akumulator pasuje do wielu urządzeń.

 • Tylko jedna bateria w zestawie.

WIERTARKO WKRĘTARKA 20V z UDAREM +2x 2Ah Li-Lon PM

wiertarko-wkrętarka z udarem

Bez wątpienia produkt ten charakteryzuje bardzo atrakcyjna cena, względem posiadanych przez nią możliwości. PowerMat to sprawdzona marka, obecna na rynku od 30 lat. W tym czasie zdążyła przekonać do siebie wielu użytkowników tego rodzaju narzędzi. Posiada certyfikat CE, świadczący o spełnieniu przez producenta wymogów stawianych przez Unię Europejską. Ponadto, urządzenie to cechuje napięcie 20V, niestety średnica uchwytu to tylko 10mm – jednak przy niektórych rodzajach prac, może być to wartość w zupełności wystarczająca.

Ten model PowerMat posiada specjalny przełącznik trybu pracy, dzięki któremu w prosty sposób będzie można dokonać zmiany funkcjonalności na wkrętarkę akumulatorową, wkrętarkę z udarem lub bez. W tym przypadku nie jest wymagane przekręcenie pokrętła regulacji siły dokręcania do konkretnej pozycji. Taka opcja jest pewnego rodzaju odrębnością, jeśli chodzi o wiertarko wkrętarki z udarem.

Co ciekawe, produkt ten, jest cenowo zbliżony do topowych opcji, w tym do wiertarko wkrętarki z udarem parkside czy innej popularnej marki. Posiada także szereg udogodnień typowych dla tego rodzaju produktów z tego obszaru cenowego. Są to między innymi: oświetlenie led, ładowarka, podstawowy zestaw bitów i wierteł oraz walizka do przenoszenia urządzenia.

 • Świetny stosunek jakość – cena;

 • Poręczna;

 • Szeroki zakres regulacji momentu obrotowego;

 • Jakość komponentów urządzenia pozostawia wiele do życzenia.

WIERTARKO-WKRĘTARKA Z UDAREM 18V AKUMULATOROWA Parkside

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Proszę sobie wyobrazić możliwość wiercenia w metalu wiertłem spiralnym na pierwszym biegu, dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu. Takie możliwości posiada produkt marki Sthor. Co więcej, średnica maksymalna wiertła może wynosić 12mm w przypadku metali. Natomiast drugi bieg, z uaktywnioną funkcją udaru może wykonywać odwierty w cegle o średnicy 10 mm. Wiertła piórowe w drewnie mogą wykonać otwory do 32mm oraz wkręcić wkręty o długości aż 150mm i średnicy 5mm.

Moment obrotowy wynosi 24 Nm, a regulacja prędkości obrotowej jest bezstopniowa, dzięki czemu można nią operować w sposób płynny. Akumulator Li-lon 18 V, 1,3 Ah wystarczająco zabezpiecza urządzenie przed przeciążeniem. Bity, jakie znajdują się w zestawie zostały wykonane ze stali CRV. Najlepsze wiertła HSS do metalu pozwalają prowadzić pracę, bez obawy o niechciane uszkodzenie materiału.

Ta wiertarko wkrętarka udarowa pozwala na wykonanie podstawowych prac w domu oraz na zewnątrz. Dzięki zamontowanemu udarowi pomoże wykonać odwierty w twardych i dobrze zbitych materiałach.

 • Leży dobrze w dłoni;

 • Jej niewielkie rozmiary pozwalają na to, aby obsługiwała ją kobieta;

 • Dobry moment obrotowy.

 • Bity mogą kręcić się krzywo.

Wiertarko-wkrętarka Makita HP457DWE z UDAREM UDAR

wiertarko-wkrętarka z udarem makita

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że jest to model, który wymaga nieco większych nakładów finansowych, niż wymienione wyżej pozostałe propozycje. Napięcie urządzenia to standardowe 18V, w HP457DWE wykorzystywany jest silnik szczotkowy. Pojemność akumulatora Li-lon, to 1.5 Ah, przy czym warto zaznaczyć, że w zestawie znajdują się takie dwa akumulatory. Jeżeli taka ilość okaże się niewystarczająca, to warto wiedzieć, iż urządzenie jest kompatybilne z akumulatorami BL1813G oraz BL1811G.

W tym modelu zastosowano szesnastostopniową regulację momentu obrotowego, natomiast kontrola prędkości obrotowej jest aktywowana spustem włącznika. Waga wiertarki to 1,7 kg, zakres mocowania bitów i wierteł znajduje się w przedziale 1.5-13mm. Na uwagę zasługuje również przyjemny sposób mocowania baterii (wsuwana), dzięki czemu jej wymiana może być bardzo szybka.

Urządzenie dostępne jest w kolorze ciemnego błękitu, a w zestawie oprócz samego urządzenia, znaleźć można dwa akumulatory, ładowarkę, końcówkę wkrętową oraz wytrzymałą walizkę do przechowywania i przenoszenia wkrętarko wiertarki z udarem makita.

 • Solidne wykonanie;

 • Długa żywotność baterii;

 • Łatwa regulacja prędkości w przycisku spustowym.

 • Brak zestawu bitów i wierteł.
 •  

dreArtykuły

Który produkt będzie tym najlepszym? Warto rozważyć kilka opcji i zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze

W tym artykule wzięte pod lupę zostały wiertarki z udarem, a wszystkie posiadają możliwość włączania i wyłączania tej opcji. Ogólnie ich właściwości są do siebie bardzo mocno zbliżone, więc trudno wskazać wyraźne różnice w ich możliwościach. Jednak pokusiliśmy się o wskazanie kilku cech, które warto mieć na względzie dokonując analizy proponowanych produktów, przed ostatecznym dokonaniem decyzji.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, aby zakładane do tego rodzaju wiertarek wiertło, charakteryzowało się dobrą jakością oraz odpowiednim pochodzeniem (nie warto oszczędzać, kupując chińskie podróbki, które w krótkim czasie stracą swoje właściwości). Bardzo ważne było zwrócenie też uwagi na baterię.

Oczywiście moment obrotowy, jak i komfort pracy odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Nie zapominajmy też o tym, że produkty powinny być trwałe, z długą gwarancją. Więcej informacji znajdziemy też w poniższym artykule: https://www.narzedzia.pl/artykuly/jak-wybrac-wiertarko-wkretarke-jaki-model-warto-kupic,4572.html

wiertarko wkrętarka z udarem parkside

Wskaźnik stanu naładowania baterii

To z pozoru drobnostka, ale bardzo często może wpływać na użytkowanie wiertarko – wkrętarki. Dzięki temu można zaplanować wykonywanie pracy, a także uniknąć sytuacji, w której np. wdrapaliśmy się na drabinę, ale po chwili trzeba z niej zejść, gdyż bateria uległa wyczerpaniu po wykonaniu pierwszych obrotów. Wskaźnik stanu naładowania baterii podpowie, w jakim momencie należy podłączyć ją do ładowarki.

Warto też pamiętać o tym, że pomaga to nam zobrazować stopień zużywania akumulatora podczas różnych czynności, bowiem jest to zależne np. od tego, czy urządzenie wykonuje pracę z udarem, czy bez. Niestety nie wszystkie narzędzia są wyposażone w taką właściwość, i bardzo często trzeba za taką opcję zapłacić całkiem sporo. Na szczęście są nieliczni producenci, którzy w przystępnym budżecie mogą to oferować.

STANLEY Wiertarko wkrętarka z udarem FMC625D2 18V
jaka wiertarko-wkrętarka z udarem

WIERTARKO WKRĘTARKA Z UDAREM YT82796
wiertarko-wkrętarka z udarem bezszczotkowa ranking

Możesz sobie pozwolić na nieco wyższy wydatek? Możesz postawić na wiertarko-wkrętarkę z udarem bezszczotkową będącą w rankingu

Bezszczotkowe silniki to przede wszystkim zwiększona wytrzymałość oraz trwałość urządzenia. Dzięki swojej wyjątkowej budowie, użytkownik będzie mógł cieszyć się z niej o wiele dłużej niż w przypadku szczotkowej wiertarko – wkrętarki. Tego typu narzędzia są także dedykowane i polecane osobą, które cenią sobie dłuższą pracę baterii i bezawaryjność. 

Mniejsza ilość elementów konstrukcyjnych w silniku wpływa na trwałość całego urządzenia. Interesujące jest także to, że taka wiertarka nie traci mocy i z powodzeniem może wykonywać takie same zadania, jak urządzenie ze zwykłym silnikiem, działając przy tym często dłużej z mniejszą awaryjnością.

Potrzebujesz mieć w urządzeniu szeroki zakres regulacji momentu obrotowego?

Taka możliwość to nic innego, jak opcja dopasowania szybkości pracy głowicy. Pozwala to na dopasowanie obrotów urządzenia, do konkretnych zadań. Wszystkie urządzenia prezentowane w powyższym rankingu, posiadają specjalne sprzęgła, które uniemożliwiają im przegrzanie się podczas osiągania wysokich bardzo wysokich obrotów. 

Takie rozwiązanie pozwala z powodzeniem w sposób bezpieczny wiercić w różnego rodzaju materiałach; od plastiku, przez drewna, metale aż po beton. Szeroka regulacja momentu obrotowego może być również przydatna przy okazji mieszania różnego rodzaju roztworów, takich jak farby czy masy gipsowe.

WIERTARKO WKRĘTARKA 20V z UDAREM POWERMAT
wiertarko-wkrętarka z udarem

Lekkość oraz wygoda to gwarancja komfortu pracy

Zatem być może warto zwrócić uwagę właśnie na takie parametry jak waga oraz wygodny uchwyt rękojeści. Dzięki niskiej wadze wkrętarko – wiertarki można pracować na niej o wiele dłużej, ponieważ człowiek męczy się o wiele wolniej. Dodatkowym aspektem, umożliwiającym mocniejszy chwyt, jest wykorzystanie specjalnych materiałów do pokrycia rękojeści. Często są to autorskie rozwiązania firm, które tworzą tego typu urządzenia. 

Istotne jest to, aby były to materiały odporne na ścieranie, zniszczenie i zabrudzenia, ale przede wszystkim, aby były antypoślizgowe. Przykładem ergonomicznie wykonanej rękojeści, może być rękojeść, na której zostało uwzględnione miejsce na palce, oraz na ułożenie dłoni i palców, w taki sposób, aby operowanie spustem było wygodne, a chwyt, nawet podczas dociskania, pozwalał bezpiecznie operować wiertarką.

Długa żywotność baterii

Zastosowanie nowoczesnych technologii w akumulatorach jest kwestią kluczową do tego, aby były one żywotne jak najdłużej. Niestety, takie rozwiązanie często oznacza wyższą cenę produktu, ale jeżeli weźmie się pod uwagę, że może on wytrzymać o wiele dłużej, być może warto pójść tą drogą? 

Akumulatory potrafiące zapewnić dłuższą niż w przypadku przeciętnych urządzeń pracę, mogą okazać się przydatne dla pewnej grupy osób. Na przykład tych, które będą potrzebowały wiertarko – wkrętarek do prac wykonywanych częściej, niżeli tylko do okazjonalnych operacji przy domu, czy w ogrodzie.

Wiertarko wkrętarka z udarem – podsumowanie rankingu 2024

Na rynku w roku 2024 bez problemu znajdziemy wiele wiertarko-wkrętarek z udarem parkside oraz o innych popularnych i lubianych. Oczywiście nie każda z nich mogła się znaleźć w naszym zestawieniu, ponieważ albo mogła nie zebrać tak wielu pozytywnych opinii, jak pozostałe wyżej wymienione urządzenia lub po prostu nie spełniała innych zasad. Celem rankingu oraz poradnika, było przedstawienie rozwiązań jakie istnieją w kontekście zadań, jakie stawia nam codzienność.

Często bywa tak, że o potrzebie posiadania jakiegoś przedmiotu, dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy jest on wręcz niezbędny. Być może warto uniknąć takiej sytuacji i już zawczasu zabezpieczyć się w takie narzędzie. Przypomnimy tylko, że zwycięzca naszego rankingu, łączy w sobie kilka optymalnych rozwiązań i właściwości, jakie spowodowały, że zajął on tak wysoką lokatę. Mowa tutaj o konkurencyjnej cenie, wytrzymałych komponentach, czy dobrym zestawie dodatkowych części, jakie posiada. Dlatego warto wybrać STANLEY Wiertarko wkrętarka z udarem FMC625D2 18V. Sprawdź też ranking wiertarek profesjonalnych.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/ranking-profesjonalnych-wkretarek/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra wiertarko wkrętarka z udarem
Average rating:  
 5 reviews
 by Filip

Szeroki temat. Miałem różne wkrętarki, tańsze i droższe i mam pewne obserwacje. Na pewno nawet dobrej klasy narzędzie się nie sprawdzi bez dobrych wkrętów. Mam swój zestaw z e-Armet marki Milwaukee i sprawdza się doskonale z budżetową wkrętarką z marketu.

 by Kondziu

Stanley to już trochę wyższa półka niż reszta. Lepsza jakość, wykonanie. Mam i polecam.

 by franek

Kupiłem już dawno temy Parkside. Sprawdza się. Korzystam często w domu i garażu.

 by proJot

Tak czytam i czytam, a wątpliwości przybywa. Jestem kobietą, więc jak dla mnie wszytskie podobne. Makitę znam z innych sprzętów i chyba zasugeruje się marką.

 by domowy majsterkowicz

Jak dla amatorów to wszystkie pokazane wiertarki są spoko. Wiadomo, do pracy profesjonalnej potrzebny bardziej solidny sprzęt.