Najlepsza wiertarka udarowa w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Wiertarka udarowa ranking najciekawszych ofert – sprawdź który produkt okaże się najlepszy na rok 2024!

Jeżeli planujemy wiercenie w bardzo trwałych materiałach, które wymagają dodatkowego osłabienia powierzchni, to profesjonalne wiertarki udarowe są idealnym rozwiązaniem. Nieważne czy mamy do czynienia z wiertarką udarową akumulatorową czy też przewodową, te elektronarzędzia gwarantują niezwykle efektywną pracę nawet w przypadku osób, które amatorsko zajmują się poważniejszymi remontami.

Oczywiście wybór dobrej wiertarki udarowej nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Można nawet powiedzieć, że jest to skomplikowany proces, w którym istotną rolę odgrywa wiele parametrów. Oprócz tego, różnice konstrukcyjne czy też właściwości dodatkowe bądź cechy szczególne mogą zmienić sposób postrzegania tych urządzeń. Dlatego jeśli nie wiesz czy chcesz np dobrą młotowiertarkę udarową sds czy może z innym uchwytem, to warto zapoznać się z dzisiejszym zestawieniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GSB 1300

9.9

Średnia


 

EINHELL TC-ID1000

9.8

Tania


 

Makita 710W HP1631K

9.7

Droga


 

Powermat PM-WU-1600M

9.6

Tania


 

Kraft Dele 1700W

9.5

Tania


 

CELMA PRCz 13IEO

9.4

Droga


 

MILWAUKEE M18CBLPD422C

9.3

Bardzo droga


 

Aby przygotować dla was listę oferującą najlepsze wiertarki udarowe, skupiliśmy się przede wszystkim na takich kluczowych parametrach wiertarek udarowych jak ich moc, a także energia udaru. Ponadto, parametry robocze, w tym maksymalna średnica wiercenia, była tutaj bardzo ważna. Oczywiście rodzaj zasilania też odegrał istotną rolę, podobnie jak moment obrotowy, rodzaj udaru i jego częstotliwość czy też funkcjonalność sprzętu.

WIERTARKA UDAROWA 550W GSB 1300 BOSCH

wiertarka udarowa bosch

Wiertarka udarowa marki BOSCH o oznaczeniu modelowym GSB 1300 to elektronarzędzie, które idealnie sprawdzi się podczas wiercenia w przeróżnych dostępnych materiałach. Charakteryzuje się ona przede wszystkim niezwykle mocnym i wydajnym silnikiem. Moc tegoż silnika to 550W.

Silnik wiertarki wyróżnia się ponadto dużą prędkością obrotową, która wynosi 2 700 obrotów na minutę. Dzięki temu ta wiertarka udarowa zapewni szybkie i precyzyjne wiercenie w takich materiałach, jak beton, cegła, kamień, stal czy aluminium.

Wiertarka udarowa zaopatrzona jest w System Bosch Electronic. Jest to specjalna funkcja, która polega na płynne i elektronicznej regulacji prędkości obrotowej. Umożliwia to precyzyjne nawiercanie otworów, a także wkręcanie wkrętów.

Urządzenie jest wyposażone w przełącznik biegu w prawo, ponadto również w lewo. Dzięki temu użytkownik może zmieniać kierunku obrotów wkręcania, a także wykręcania wkrętów, czy też śrub. Z kolei zębaty i metalowy uchwyt wiertarki z kluczykiem, który również posiada ten model wiertarki, umożliwia mocowanie wierteł o średnicy od 1,5 mm do aż 13 mm.

Warto wspomnieć, że wiertarka ta posiada także duży oraz wygodny w obsłudze wyłącznik udaru. Przydaje się to podczas wiercenia czy też wkręcania wkrętów, a także podczas pracy z udarem lub bez udaru. Dodatkowo elektronarzędzie zostało wyposażone w ogranicznik głębokości wiercenia.

 • Mocny silnik – 550W;

 • Duża prędkość obrotowa – 2700 obr/min;

 • Możliwość wiercenia w każdym materiale;

 • System Bosch Electronic.

 • Cena może być przeszkodą dla niektórych.

EINHELL TC-ID1000 WIERTARKA UDAROWA 1010W

najlepsza wiertarka udarowa

Wiertarka udarowa niemieckiej marki EINHELL model TC-ID1000 to narzędzie, które z pewnością przyda się podczas wielu prac przydomowych, a nawet remontowo-budowlanych. Wyróżnia się on mocnym i wydajnym silnikiem, o mocny znamionowej 1010 W. Jest to wyjątkowy silnik, jak na model wiertarki udarowej w tym przedziale cenowym

Elektronarzędzie zostało wyposażone w wyłącznik udarów, dzięki temu użytkownik może bez przeszkód pracować z udarem, bądź też bez udaru w różnych materiałach w zależności od potrzeby danej chwili. Dodatkowo wiertarka udarowa niemieckiej marki EINHELL posiada uchwyt wiertarski zębaty na kluczyk. Dzięki niemu można bez przeszkód zamontować wiertła od 1,5 mm do 13 milimetrów.

Została ona wyposażona również w ogranicznik głębokości, dzięki temu bez przeszkód można wiercić. Zapewnia to nie tylko komfortową, ale również bezpieczną pracę dla użytkownika sprzętu.

Wiertarka udarowa charakteryzuje się ponadto dużą prędkością obrotową – ilość obrotów na minutę wynosi od 0 do aż 3000 obrotów na minutę. Częstotliwość udarów jest w granicach od 0 do 48000 udarów na minutę.

Maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi 16 mm, w drewnie – 32, a w stali 13 mm.

Całkowita waga wiertarki udarowej to 2,10 kilograma.

 • Duża moc silnika – 1010W;

 • Duża prędkość obrotowa – do 3000 obr/min;

 • Ogranicznik głębokości.

 • Średnia cena. 

Wiertarka udarowa MAKITA 710W HP1631K WALIZKANA

wiertarka udarowa makita

Wiertarka udarowa marki MAKITA model HP1631 charakteryzuje się mocą znamionową silnika 710W. Jest to najwyższa moc znamiona w tej klasie wiertarek udarowych. To elektronarzędzie z pewnością przyda się we wszystkich pracach przydomowych, jest to sprzęt, który na pewno warto jest mieć wśród swoich narzędzi.

Elektronarzędzie, które jest prezentowane, jest wyposażone w dwa tryby pracy, a dokładnie wiercenie oraz wiercenie z udarem, które jest sterowane za pomocą przełącznika. Dodatkowo wiertarka udarowa marki MAKITA posiada uchwyt wiertarski szybkomocujący do mocowania wierteł od 1,5 mm do 13 milimetrów. To jest akurat standardem w większości wiertarek udarowych.

Ten model wiertarki posiada wytrzymałą aluminiową obudowę przekładni, która zapewnia duży komfort użytkowania sprzętu. Dodatkowo bezpieczeństwo gwarantuje cylindryczna obudowo silnika.

Ponadto warto wspomnieć, że wiertarka MAKITA ma regulację prędkości obrotowej za pomocą spustu włącznika. Posiada także specjalną blokadę włącznika, która umożliwia pracę ciągłą. Charakteryzuje się ona także obrotami w lewo oraz prawo, co daje możliwości wiercenia czy wkręcania w obydwu tych kierunkach.

Wiertarka ma dużą prędkość obrotową, bowiem aż do 3200 obrotów na minutę. To z pewnością wyróżnia ją na tle innych dostępnych modeli na rynku. Maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi z kolei 16 milimetrów, w metalu – 30, a w drewnie – 30. Waga całkowita sprzętu to 2,0 kg.

 • Mocny silnik – 710W;

 • Duża prędkość obrotowa – 3200 obr/min;

 • Przełącznik udaru.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Powermat WIERTARKA UDAROWA ELEKTRYCZNA UDAR MOCNA + WIERTŁA

wiertarka udarowa sds

Wiertarka udarowa polskiej marki Powermat charakteryzuje się mocą znamionową 1600 W. Dodatkowo jest ona wyposażona w płynną regulację obrotów, co gwarantuje wygodną i komfortową pracę. Ponadto wiertarka posiada przycisk, który umożliwia pracę ciągłą. Jest to znaczne ułatwienie podczas pracy. Ten model elektronarzędzia idealnie sprawdzi się podczas wiercenia w betonie, stali, drewnie, a także w wielu innych materiałach.

Wiertarka ta posiada bardzo wygodny, gumowany, a także ergonomiczny uchwyt, który zapewnia znacznie wyższy komfort pracy. Z kolei zwarta i lekka budowa przekładają się na wygodę i mniejsze zmęczenie użytkownika urządzenia.

Ten model elektronarzędzia charakteryzuje stosunkowo niewielka waga, gdyż zaledwie 1,6 kilograma, co z pewnością wyróżnia tę wiertarkę na tle innych dostępnych na rynku. Jest to również jej zaletą. Posiada ona także wyważony środek ciężkości. Dzięki temu wszystkiemu praca nie wydaje się tak męcząca, a użytkownik odczuwa komfort nawet podczas długiego wiercenia w metalu czy kamieniu.

Wiertarka posiada długi kabel sieciowy, który dodatkowo wpływa pozytywnie na użytkowanie tego sprzętu. Długość przewodu to aż 185 centymetrów.

Elektronarzędzie marki Powermat ma dużą prędkość obrotową, bowiem do 3000 obrotów na minutę. Maksymalna średnica wiercenia w betonie to 13 mm, w drewnie – 25, a z kolei w stali to 10 milimetrów.

 • Mocny silnik – 1600W;

 • Duża prędkość obrotowa – 3000 obr/min;

 • Długi kabel sieciowy – 185 centymetrów;

 • Lekki sprzęt – 1,6 kg.

 • Brak ogranicznika głębokości.

Mocna Elektryczna Wiertarka Udarowa 1700W Kraft

dobra wiertarka udarowa

Wiertarka udarowa marki Kraft & Dele jest elektronarzędziem o bardzo dużej mocy, gdyż aż 1700W. Urządzenie sprawdzi się doskonale podczas wiercenia udarowego w murze, betonie czy kamieniu. Jednak również dobrze w trakcie wiercenia w metalu, ceramice, drewnie, jak i tworzywie sztucznym.

Główna rękojeść wiertarki udarowej marki Kraft & Dele jest wykonana z antypoślizgowego materiału. To znacząco ułatwia trzymanie urządzenia w dłoni, a także przede wszystkim zwiększa komfort pracy podczas długiego, na przykład wiercenia czy wykręcania wkrętów. Model ten został wyposażony w dodatkową rękojeść boczną dla zwiększenia wygody użytkowania elektronarzędzia.

Maksymalna średnica wiercenia w drewnie w przypadku tego urządzenia wynosi 27 milimetrów, w stali – 10, a w betonie – 12 milimetrów. Wiertarka udarowa charakteryzuje się także dużą prędkością obrotową – maksymalne obroty to 3000 obrotów na minutę.

Długość przewodu zasilającego to aż 2 metry, co znacząco ułatwia pracę, ale i zwiększa komfort użytkowania. Waga całkowita sprzętu to 2,7 kilograma. Można to uznać za wadę tego elektronarzędzia, bowiem na tle innych dostępnych modeli, jest to stosunkowo ciężki sprzęt.

 • Mocny silnik – 1700W;

 • Duża prędkość obrotowa – 3000 obr/min;

 • Długi kabel sieciowy – 200 centymetrów.

 • Ciężkie urządzenie – 2,7kg.

CELMA WIERTARKA UDAROWA DWUBIEGOWA PRCz 13IEO

wiertarka udarowa opinie

Wiertarka udarowa marki CELMA model PRCz 13IEO sprawdzi się doskonale podczas wiercenia otworów w metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych. Jednak również jest to sprzęt przeznaczony do wiercenia otworów w materiałach budowlanych. Dodatkowo warto pamiętać, że wiertarka udarowa marki CELMA idealnie nada się również do wkręcania oraz wykręcania wkrętów czy też śrub o maksymalnej średnicy do 6 milimetrów.

Moc znamionowa urządzenia marki CELMA to 1050 Wat. Niezbędnie jest napięcie znamionowe 230 V. Wymiary gabarytowe wiertarki udarowej to 370 X 90 X 260 mm. Waga całkowita sprzętu to aż 3,6 kilograma. Można to z pewnością uznać za wadę tego sprzętu, biorąc pod uwagę to, że jest to urządzenie, które trzyma się w dłoni. Przy dłuższym stosowaniu może być ono niekomfortowe dla użytkownika.

Warto zwrócić uwagę na zakres średni chwytów mocowania narzędzi, który wynosi od 3 milimetrów do 13 milimetrów.

Maksymalna średnica wiercenia w stali to 13 milimetrów, w betonie wiertłem krętym zaś to 16 milimetrów. Wiertarka jest wyposażona w dwa biegi. Prędkość obrotowa biegu jałowego na I biegu wynosi od 0 do 1000 obrotów na minutę, z kolei na II biegu od 0 do 2800 obrotów na minutę.

 • Mocny silnik – 1050W;

 • Duża prędkość obrotowa – 2800 obr/min;

 • Duży zakres średni chwytów mocowania narzędzi – 3-13 mm.

 • Stosunkowo droga;
 • Ciężkie urządzenie – 3,6kg.
 •  
 •  
 •  

MILWAUKEE WIERTARKO-WKRĘTARKA UDAROWA M18CBLPD422C

akumulatorowa wiertarka udarowa

Dobrym produktem jest wiertarko-wkrętarka udarowa marki MILWAUKEE model M18CBLPD422C to kompaktowe urządzenie, którego długość to jedynie 165 milimetrów. Dzięki temu elektronarzędzie umożliwia pracę w każdym miejscu, nawet najbardziej ciasnym i trudno dostępnym.

Sprzęt jest wyposażony w metalowy uchwyt 13 milimetrów, który służy do szybkiej wymiany osprzętu. Ponadto posiada tak zwany REDLINK™. Jest to elektroniczne zabezpieczenie, które chroni urządzenie przed przeciążeniem. Ta ochrona dotyczy nie tylko samej maszyny, ale również akumulatora, w który wyposażony jest ten model. Dzięki REDLINK™ wiertarka udarowa marki MILWAUKEE charakteryzuje się wyjątkową żywotnością, jak na tę klasę elektronarzędzi.

Dodatkowo warto napisać, że wiertarko-wkrętarka posiada akumulator REDLITHIUM™. Jest to akumulator litowo-jonowy (Li-Ion). Zapewnia on znacznie dłuższy czas pracy. Jest to możliwe dzięki lepszej elektronice. Wpływa na to także zwiększona trwałość wzmocnionej konstrukcji obudowy.

Moment obrotowy wynosi 60 Nm, jest to najlepsza relacja mocy do rozmiaru. Dodatkowo na obudowie znaleźć można wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, a także diodę LED. Wiedzieć warto, że elastyczny system bateryjny w tej wiertarko-wkrętarce gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M18™.

Maksymalna zdolność wiercenia w drewnie to aż 52 milimetry, w murze – 16, zaś w stali 13 milimetrów. Prędkość obrotowa maksymalna to jednak zaledwie 1800 obrotów na minutę.

Waga całkowita sprzętu to 1,8 kilograma.

 • Akumulator Li-Ion;

 • REDLINK™;

 • Mała i poręczna wiertarka;

 • Lekkie urządzenie;

 • Dioda LED.

 • Wysoka cena;

 • Mała prędkość obrotowa – do 1800 obr/min.

Artykuły

Jaka wiertarka udarowa okaże się najlepszą opcją? Porady i wskazówki zakupowe w 2024 roku

Często możemy spotkać się z opinią, że wiertarka udarowa to urządzenie dla profesjonalistów, które trzeba umieć obsługiwać. Oczywiście, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Niezależnie od tego, z jakim urządzeniem elektromechanicznym pracujemy powinniśmy opanować jego obsługę, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Jednak wiertarka udarowa, to wbrew pozorom narzędzie bardzo uniwersalne, które znajdzie praktyczne zastosowanie w każdym domu, garażu, czy warsztacie majsterkowicza hobbysty. 

Nasz poradnik, pomoże przybliżyć Ci możliwości tego sprzętu i podpowie na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Moc, maksymalna średnica wiercenia, sposób zasilania, czy waga urządzenia – to wszystko ma znaczenie, jeśli zależy nam na efektywnej pracy z tym urządzeniem. 

Zwróćmy również uwagę na to, czy konstrukcja wiertarki sprawia, że praca z nią jest dla nas przyjemna. Zapoznajmy się też jej funkcjami dodatkowymi. Może się okazać, że możliwości tego sprzętu nas zaskoczą. Sprawdźmy więc, która z nich, będzie najlepszą wiertarką udarową dla nas, lecz zanim to zrobimy – zapoznajmy się z dodatkowymi treściami na: https://building-companion.pl/blog/artykuly/remont/mlotowiertarka-jaka-warto-wybrac-na-co-zwrocic-uwage-porady/

wiertarka udarowa akumulatorowa

Moc – jeden z najważniejszych parametrów

Wiertarka udarowa, to narzędzie, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonywać wiercenia w wymagającym materiale, który charakteryzuje się dużym stopniem twardości np. beton, płytki ceramiczne, czy cegła. Ogólnie przyjmuje się, że im większa jest moc urządzenia, tym łatwiej i płynniej będzie nam się pracowało. 

Analizując ten parametr zwróćmy uwagę, czy producent podaje tzw. moc znamionową. Jest to wartość mocy, przy której urządzenie pracuje efektywnie, a także zgodnie z normami i zaleceniami producenta.  Jej przekroczenie, może spowodować awarię i uszkodzenie sprzętu. Dzięki znajomości tej wartości będziemy mogli określić rzeczywistą moc wiertarki i faktycznie wybrać między wiertarką udarową a może młotowiertarką.

Natomiast często podawana na opakowaniu moc maksymalna, jest to największa moc, jaką może osiągnąć sprzęt, w najkrótszym czasie. Najlepszym wyborem wydają się być wiertarki udarowe, których moc to 600 – 700W. Dzięki temu będziemy w stanie wykorzystać cały potencjał tego urządzenia.

Wiertarka udarowa Makita HP1631K HP1631K
wiertarka udarowa makita

EINHELL TC-ID1000 WIERTARKA UDAROWA 1010W
najlepsza wiertarka udarowa

Maksymalna średnica wiercenia – tu pamiętajmy o ważnej rzeczy!

Średnica wiercenia, to bardzo istotny parametr. Musimy koniecznie zapoznać się z nim planując zakup wiertarki udarowej. Ta informacja pozwoli nam, na dobranie odpowiedniego rodzaju wiertła, ponieważ określa ona maksymalną  jego średnicę, jakiej możemy użyć do wywiercenia dziury w konkretnym materiale. 

W każdej wiertarce maksymalna średnica wiercenia będzie inna dla innego materiału. Producenci zazwyczaj podają maksymalną średnicę wiercenia w trzech podstawowych materiałach: drewnie, betonie i metalu.

Wiertarka akumulatorowa, czy elektryczna?

Na rynku w roku 2024 mamy szeroki wybór zarówno akumulatorowych wiertarek udarowych, jak i sieciowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa wymaga regularnego ładowania. Coraz częściej używane są do tego nowoczesne akumulatory litowo-jonowe. Dzięki temu, proponowane obecnie modele posiadają dużo większą moc, niż te oferowane przez producentów jeszcze  kilka lat temu. Coraz rzadziej ustępują one  swoim działaniem jakościom tradycyjnym urządzeniom sieciowym. 

Bardzo często akumulatorowe wiertarki posiadają również właściwości wkrętarki. Dzięki temu, za pomocą jednego narzędzia, możemy wykonywać otwory i od razu umieszczać wkręty. Dodatkowo często mają one kompaktowy, niewielki rozmiar. Ze względu na wygodę w posługiwaniu się takim urządzeniem, akumulatorowa wiertarka udarowa będzie doskonałym wyborem do użytkowania poza domem np. w ogrodzie.

Wiertarko-wkrętarka udarowa Milwaukee M18CBLPD422C
akumulatorowa wiertarka udarowa
Elektryczna wiertarka Kraft&Dele udarowa KD1686
dobra wiertarka udarowa

Czy wiertarka udarowa poradzi sobie z betonem?

Jeśli planujemy remont generalny, a część poważniejszych prac chcemy wykonać sami, bez pomocy fachowca, przyda nam się wiertarka udarowa sds. Dzięki niej sprawnie wykonamy nawierty w betonie np. pod kable.

Dobra wiertarka udarowa przeznaczona do takich zadań powinna się cechować wysoką mocą i chwytnością. Ponieważ możemy wykonywać niektóre czynności długo istotne jest, żeby dobrze i stabilnie układała się w dłoni. Idealnie, jeśli posiada ona dodatkową rękojeść boczną i specjalne antypoślizgowe zabezpieczenia.

Biegi w wiertarce, co mogą nam ułatwić?

Jak się okazuje –  biegi możemy zmieniać, nie tylko w samochodzie. Również wiertarka udarowa posiada dwa. Poprawnie ich używając znacząco zwiększymy możliwości eksploatacyjne sprzętu. Pierwszego biegu używamy, pracując na niskich obrotach. Pracujemy wtedy z udarem, wkręcamy i wykręcamy śruby, mieszamy zaprawę, a także używamy otwornicy. 

Drugi bieg zapewnia wysokie obroty. Wtedy wiertarka pracuje tylko w trybie obrotowym . Umożliwia to wiercenie otworów w materiałach, takich jak drewno, metal, czy tworzywa sztuczne.

WIERTARKA UDAROWA 550W GSB 1300 BOSCH
wiertarka udarowa bosch

Moment obrotowy niezwykle ważny

Jest to dla nas informacja tak samo ważna, jak ta o mocy sprzętu. Im wyższy moment obrotowy urządzenia, tym wiertarka łatwiej ‘’wchodzi’’ w materiał. Jest to szczególnie ważne, gdy pracujemy z tymi  twardymi, jak np. beton, albo zależy nam na bardzo mocnym dokręceniu śruby.

Możemy powiedzieć, że moment obrotowy określa z jaką siłą będzie działało wiertło. Dobre wiertarki udarowe, które mogą pracować z różnego rodzaju materiałami, dlatego a wartość powinna być wysoka.

Dobrze, jeśli wiertarka posiada możliwość regulacji momentu obrotowego. Pozwala nam to pracować zgodnie z założeniem i bez obaw o zniszczenie sprzętu, bądź materiału, który obrabiamy.

Udar, czyli kolejna istotna cecha

Wiertarki udarowe wykorzystują mechanizm udarowy. Wytwarza on rytmiczne uderzenia. W trakcie pracy urządzenia wiertło obraca się z dużą prędkością, jednocześnie uderzając w materiał, który chcemy nawiercić.

Narzędzie pracujące w ten sposób ma zwielokrotnioną moc, nawet do kilkudziesięciu tysięcy uderzeń na minutę. Udaru używa się do wiercenia w betonie, kamieniu, lub cegle.

DOBRA WIERTARKA UDAROWA – podsumowanie rankingu 2024

WIERTARKA UDAROWA 550W GSB 1300 BOSCH to z pewnością jedna z najciekawszych ofert dostępnych na rynku. Produkt charakteryzuje się bardzo wysoką niezawodnością oraz ponadprzeciętną skutecznością pracy, a dzięki stosunkowo przystępnej cenie (jak na Boscha) i długiej gwarancji, produkt posłuży nam wiele lat.

Oczywiście dla osób wymagających lepszych parametrów roboczych – szczególnie podczas pracy w drewnie – polecane są też inne przedmioty o nieco lepszej wydajności. Musimy jednak mieć na uwadze, że zmieni się wtedy cena produktu, waga, a także możliwa jest rezygnacja z innych funkcjonalności. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję, zapoznajmy się z poradnikiem i kierujmy tymi parametrami, które są dla nas najistotniejsze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza wiertarka udarowa
Average rating:  
 0 reviews