Jaką młotowiertarkę wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Młotowiertarka ranking – sprawdź zestawienie pięciu najlepszych produktów na rok 2024!

Podczas pracy z twardymi materiałami, potrzebujemy niezwykle trwałych i mocnych elektronarzędzi. Muszą one przecież poradzić sobie bez najmniejszego problemu podczas wiercenia otworów w najtwardszych materiałach, w tym w betonie, ścianach, stropach i innych. Bardzo dobrym wyborem, który swoim zastosowaniem przebija wiele innych narzędzi dostępnych na rynku, jest właśnie młotowiertarka.

Wybór tego idealnego produktu nie jest jednak najprostszy, gdyż musimy przecież pamiętać o wielu danych technicznych oraz, co jest równie istotne, o naszych indywidualnych potrzebach. Aby nieco ułatwić wam wybór i wskazać jaka młotowiertarka najlepsza, przygotowaliśmy poniższą listę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH SDS-Plus GBH

9.9

Droga


 

MAKITA HR2630

9.8

Średnia


 

PARKSIDE 1500W

9.6

Tania

DeWALT 900W SDS+ 3J

9.5

Droga


 

WUBER SDS+

9.4

Tania

Ranking młotowiertarek 2024 przedstawia szereg atrakcyjnych gadżetów, które wybrane zostały w oparciu o specjalistyczną wiedzę. Braliśmy pod uwagę najistotniejsze parametry, w tym energię udaru oraz ich maksymalną liczbę. Oprócz tego, kluczowe okazały się także dane dotyczące wydajności wiercenia oraz funkcjonalność i komfort pracy. Niezawodność produktu także miała kluczowe znaczenie w wyborze bardzo dobrej młotowiertarki.

Bardzo dobra młotowiertarka i zwycięzca dzisiejszego rankingu to bezapelacyjnie Młotowiertarka akumulatorowa SDS-Plus GBH 180-LI BOSCH Professional

Młotowiertarka opinie

Młotowiertarka stworzona przez cenioną markę Bosch to wysokiej klasy produkt dedykowany profesjonalnym pracom. Elektryczne i akumulatorowe zasilanie umożliwia posługiwanie się narzędziem w dowolnych warunkach, zaś 3 funkcje wiercenia czynią z urządzenia fachowego pomocnika.

Wysoka prędkość obrotowa na poziomie 1800 RPM odpowiada za doskonałej jakości efekty końcowe prac wykonanych za pomocą urządzenia. Młotowiertarka GBH 180-LI BOSCH działa na akumulatory 18V o pojemności 5,0Ah Li-Ion, które są dodatkowo obecne w zestawie.

Urządzenie oferuje energię udaru 2,0 J oraz regulowaną prędkość obrotową w granicy od 0 do 1.800 obr/min. Fakt ten świadczy o możliwości wykonania wielu prac za pomocą jednego narzędzia. Narzędzie doskonale obrabia drewno, ponieważ oferuje maksymalną średnicę wiercenia na poziomie 30 mm. Dobrze radzi sobie również w przypadku betonu i stali. 

Korzyścią urządzenia jest krótki czas ładowania, czyli 70 minut. Dodatkowym atutem narzędzia jest bezszczotkowy silnik BRUSHLEES Motor, zapewniający wydajną pracę. Warto także pamiętać o tym, że w ofercie dostępna jest ogromna ilość dodatków oraz innych elektronarzędzi, w tym wkrętarka, szlifierka kątowa, a także torba narzędziowa.

Inną zaletą jest bardzo długa, bo aż 3-letnia gwarancja. Choć urządzenie jest dość drogie, fakt ten wynagradza możliwość pracy jako dość dobry młot wyburzeniowy oraz lekkość urządzenia (2.9 kg).

 • Wysoka rozpiętość prędkości obrotowej;

 • Uniwersalne narzędzie do wielu prac.

 • Krótki czas ładowania.

 • Bardzo wysoka cena urządzenia.


Młotowiertarka jaką kupić? MAKITA Młotowiertarka HR2630 to świetna alternatywa dla zwycięzcy rankingu 2024

jaką młotowiertarkę wybrać

Urządzenie Makita HR2630 SDS Plus, oferujące moc silnika 800 W gwarantuje nam aż 4 funkcje pracy, dzięki czemu możliwym jest uniwersalne wykorzystanie narzędzia. Młotowiertarka oferuje bardzo wysoką moc udarową, co czyni z nią narzędzie do profesjonalnej pracy.

Niska waga urządzenia, połączona z ergonomiczną konstrukcją i wysokiej klasy mocą świadczy na korzyść tego produktu. Młotowiertarka stworzona przez producenta Makita to model umożliwiający wiercenie, wiercenie z udarem i kucie.

Funkcja 40-pozycji ustawienia dłuta sprawia, iż urządzenie cechuje się uniwersalnością i może wykonać mnóstwo dodatkowych czynności. Obecny w konstrukcji urządzenia wyłącznik elektroniczny zapewnia możliwość rozpoczęcie pracy w konkretnym ustalonym punkcie.

Narzędzie posiada mocny silnik 800 W, lecz jedynie 0-1200 maksymalnej szybkości obrotów. Fakt ten wynagradzają wysokie parametry cięcia w betonie – 26 mm, stali – 13 mm a także w drewnie 32 mm. Wraz z uniwersalnym narzędziem o wadze zaledwie 2,9 kg w zestawie znajdują się również dodatkowe elementy, umożliwiające szybkie rozpoczęcie profesjonalnej pracy.

Podobnie jak i konkurencyjny zwycięzca rankingu, oferta od japońskiego producenta jest bardzo trwała, co potwierdza długa gwarancja. Musimy natomiast pamiętać, że maksymalna prędkość obrotowa jest dosyć niska.

 • Wysokie parametry cięcia drewna, metali i betonu;

 • Bardzo wydajny silnik i wysoka moc udarowa;

 • Obecność dodatkowych elementów w zestawie.

 • Mocno przeciętna maksymalna prędkość obrotowa.


Jaka młotowiertarka, gdy potrzebujemy wysokiej mocy? MŁOTOWIERTARKA PARKSIDE UDAROWA 1500W z zawrotną energią udaru!

Młotowiertarka cena

Parkside postanowiło stworzyć młotowiertarkę udarową gwarantującą nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim doskonałą jakość efektów końcowych. Wysoka moc użytkowa, połączona z doskonałymi parametrami technicznymi i atrakcyjną ceną przemawiają na korzyść tej propozycji.

Za pomocą młotowiertarki można dokonać obróbki betonu, kamienia, metalu lub drewna, zaś pneumatyczny układ udarowy oferuje dużą siłę uderzenia. Produkt dysponuje bardzo wysoką mocą na poziomie 1500 W, co znacząco wpływa na ostateczny efekt końcowy pracy.

Urządzenie oferuje możliwość wiercenia bez udaru, z udarem oraz dłutowanie, co ma znaczenie dla uniwersalnego charakteru narzędzia. Na uwagę zasługuje natomiast bardzo wysoka energia udaru, która dochodzi do 5 J.

Choć istnieją modele posiadające większą ilość funkcji, niska cena zakupu wynagradza ograniczoną możliwość wykorzystania. Dobrej jakości uchwyt zgodny z systemem SDS-Plus jest szybkowymienny, dzięki czemu młotowiertarka jest wygodniejsza w użytku codziennym.

Profesjonalne urządzenie posiada dodatkowy uchwyt obracany o 360°, co poprawia jakość posługiwania się narzędziem. Produkt oferuje jednak dość niski zakres maksymalnej prędkości obrotowej, gdyż wynosi on 0–800 jednostek. 

 • Bardzo atrakcyjna cena zakupu;

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Uniwersalny charakter;

 • Ergonomiczny kształt.

 • Niska maksymalna prędkość obrotowa;

 • Dość niewielka liczba trybów pracy.


Młotowiertarka 900W SDS+ 3J DeWALT to z kolei świetna opcja, gdy potrzebujemy bogatego wyposażenia dodatkowego

tania młotowiertarka

Młotowiertarka DeWalt D25144KP jest narzędziem ze średniej półki cenowej, oferującym przeprowadzenie wiercenia z udarem, bez udaru a także podkuwanie. Uniwersalne urządzenie o maksymalnej mocy 900 W nadaje się doskonale do profesjonalnego zastosowania w różnych przypadkach. Optymalna liczba obrotów na minutę oscylująca między 0 a 1450 zapewnia dobre warunki do pracy.

Narzędzie producenta DeWalt posiada zasilanie sieciowe 230V i gwarantuje moc maksymalną 900W. Dzięki temu możliwym jest uzyskanie dobrej jakości efektów końcowych pracy z narzędziem. Dodatkowym atutem jest dobra częstotliwość obrotów na minutę, dzięki którym można dobrać parametry pracy młotowiertarki do indywidualnych potrzeb.

Urządzenie stworzone do wiercenia w betonie i cegle na poziomie od 4 do 28 mm. To imponująca wartość, biorąc pod uwagę modele z podobnego przedziału cenowego.

Młotowiertarka waży aż 6,5 kilograma, a do jej działania koniecznym jest podłączenie do prądu. Przemawiającą na korzyść urządzenia jest jednak obecność licznych dodatków w zestawie, od walizki do przechowywania po zestawie dłut kończąc. 

 • Wysoka moc maksymalna;

 • Dobre parametry pracy z cegłą i betonem;

 • Optymalna liczba obrotów na minutę;

 • Obecność narzędzi dodatkowych i walizki do przechowywania w zestawie.

 • Narzędzie jest dość ciężkie;

 • Zasilane sieciowo.

Jaka młotowiertarka najlepsza? MŁOTOWIERTARKA WIERTARKA MŁOT UDAROWY SDS+WUBER to jeszcze inna opcja, którą warto sprawdzić z uwagi na jej moc!

Młotowiertarka ranking

Potężne narzędzie jakim jest młotowiertarka marki Wuber oferuje aż 2600 W maksymalnej mocy. Fakt ten czyni narzędzie niezwykle profesjonalnym, biorąc pod uwagę niską cenę jego nabycia. Narzędzie zostało stworzone z myślą o profesjonalnej pracy, o czym świadczy 4-funkcyjny tryb pracy, możliwość kucia oraz maksymalna liczba udarów na poziomie 4800.

Młotowiertarka producenta Wuber jest narzędziem przeznaczonym do wykonywania różnego rodzaju zadań. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu bardzo mocnego silnika oraz wysokiej liczbie maksymalnej udarów. Narzędzie oferuje tryb pracy z udarem, bez udaru, kucie bez wiercenia oraz kucie przy swobodnym ruchu obrotowym.

Urządzenie o atrakcyjnej cenie posiada silnik szczotkowy o mocy 2600W. Przekłada się to na energię 4J, co gwarantuje wydajną pracę przy sporym obciążeniu. Chociaż narzędzie waży aż 5 kilogramów i oferuje obroty na poziomie 0-1200 rpm, ma ono jednocześnie wygodne mocowanie SDS+. 

Producent dołącza do zestawu wraz z urządzeniem 3 wiertła SDS+ w różnych rozmiarach, zapasowe szczotki, szpicak, przecinak a także głowicę SDS+ oraz inne dodatkowe elementy. Wadą natomiast jest wyżej wspomniana waga, a także niski zakres obrotów.

 • Bardzo mocny silnik szczotkowy;

 • Dodatkowe elementy dołączane do urządzenia;

 • 3 tryby pracy narzędzia;

 • Bardzo atrakcyjna cena młotowiertarki.

 • Niski zakres obrotów maksymalnych;

 • Narzędzie jest dość ciężkie.

Młotowiertarka jaką kupić, aby się nie zawieźć? 5 wskazówek jak wybrać najciekawszą opcję!

Każdy z nas poszukuje tak sprawnego narzędzia, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie sobie postawimy. Nie powinniśmy się zatem dziwić, że od tak mocnych i wszechstronnych przedmiotów, jakimi bez wątpienia są młotowiertarki, wymaga się całkiem sporo. Należy natomiast wiedzieć które parametry są najistotniejsze, aby odpowiednio dobrać produkt do naszych potrzeb.

W prawie każdym przypadku musimy sprawdzić tak kluczowe parametry danej młotowiertarki jak, na przykład, moc urządzenia a także energię. Kluczowe będą także parametry wiercenia, w tym największe średnice i głębokości. Dodatkowo nasza uwagę powinien przykuć komfort użytkowania.

Z uwagi na duże rozmiary oraz na całkiem sporą wagę, zastosowanie udogodnienia, regulacje i inne funkcjonalności odegrają bardzo ważną rolę podczas wyboru produktu. Jeśli dalej nie wiesz jaka młotowiertarka okaże się najlepsza, warto również zapoznać się z tym poradnikiem: https://myfloor.pl/poradniki/wybieramy-mlotowiertarke-na-co-zwrocic-uwage/.

najlepsza młotowiertarka

Pamiętajmy o mocy i energii

Pierwszym i zarazem jednym z ważniejszych aspektów podczas wyboru właściwego elektronarzędzia jest oczywiście zwrócenie uwagi na moc. Ta najczęściej wyrażana jest w Watach (dla urządzeń zasilanych kablowo). Parametr ten wpływa ostatecznie na energię (podawaną w dżulach), która to ma za zadanie określić maksymalną wydajność pracy w konkretnym środowisku.

Jeśli chodzi o zakres, jaki nas interesuje, to minimalna moc młotowiertarki powinna wynosić 600-800 W. Zalecamy natomiast sprawdzić mocniejsze, nawet 1500 Watowe rozwiązania. W przypadku urządzeń akumulatorowych, musimy pogodzić się z nieco wyższą ceną, jeśli chcemy zachować tę samą bądź zbliżoną moc.

Moc młotowiertarki ma bardzo istotny wpływ na jeszcze inny parametr, a mianowicie energię. Odnosi się to zazwyczaj do siły jednego udary w wybranym przez nas modelu. Jeśli więc podana wartość wynosi 2-10 J, to mamy do czynienia ze standardową młotowiertarką o dosyć wysokiej energii, która przystosowana jest do pracy przy średniozaawansowanych projektach.

MŁOTOWIERTARKA PARKSIDE 1500W
Młotowiertarka cena

MAKITA Młotowiertarka HR2630
jaką młotowiertarkę wybrać

Wydajność wiercenia, czyli średnica i głębokość

Kolejnym sposobem na określenie wartości danego elektronarzędzia jest zweryfikowanie głębokości i średnicy, na jakiej młotowiertarka jest w stanie pracować. Tutaj oczywiście musimy wziąć poprawkę na materiał, gdyż w drewnie wiercenie będzie o wiele prostsze i głębsze, niż na przykład w betonie.

Maksymalna średnica pozwala nam zastosować bardzo grube wiertła np. do betonu, które to zazwyczaj kompatybilne są z młotowiertarkami z uchwytem SDS-Plus, czyli niezwykle poręcznym i bardzo często stosowanym systemem. Gwarantuje on beznarzędziową wymianę osprzętu.

Kluczowy jest komfort oraz udogodnienia

Z uwagi na wysoką wagę oraz spore rozmiary, każdy zakupiony produkt powinien charakteryzować się odpowiednio wyprofilowaną rączką oraz dodatkowym uchwytem, dzięki czemu stabilność młotowiertarki będzie większa. To natomiast przełoży się na wysoką precyzję oraz na niezawodne, niemęczące działanie.

Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że udogodnienia w postaci zróżnicowanych trybów pracy czy możliwość ustawienia wiercenia, kucia np. przy przygotowywaniu pod instalację elektryczną (niezbędny do tego będzie najlepszy wykrywacz przewodów elektrycznych) czy wiercenia z udarem otwiera wiele możliwości i pozwala na skomplikowane projekty.

Warto dodatkowo upewnić się, że wybrany przez nas produkt wyposażony został w osłonę przeciwpyłową, co zagwarantuje czystość pracy oraz pewność, że nie będziemy musieli co chwilę przerywać wiercenia. Sam wyłącznik elektroniczny oraz zabezpieczenia w postaci ograniczników głębokości także będą pożądane.

MAKITA Młotowiertarka HR2630
jaką młotowiertarkę wybrać
Młotowiertarka SDS-Plus GBH 180-LI BOSCH
Młotowiertarka opinie

Wyposażenie dodatkowe równie ważne

Jeśli zerkniemy na najbardziej pożądane produkty dostępne na rynku, to zobaczymy jak bogatą ilość dodatków producent zazwyczaj nam oferuje. W cenie konkurencyjnych modelów możemy nabyć niezwykle doposażone urządzenia, które oprócz standardowego wyposażenia w postaci samego przedmiotu, kwarty gwarancyjnej i instrukcji obsługi, oferuje także wysokiej jakości torbę przenośnią, walizkę czy nawet wiertła i inne akcesoria.

Co ciekawe, te droższe zestawy mogą pozwolić nam oszczędzić całkiem sporo z uwagi na to, że oprócz samej młotowiertarki oferta gwarantuje szlifierki, wiertarko-wkrętarki, a także wiele innych narzędzi, które świetnie uzupełniają młotowiertarkę.

Sprawdźcie opinie młotowiertarek z 2024 roku

Jeśli nie jesteśmy przekonani co do oferty przedstawionej przez renomowanych producentów, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zapytanie o opinie ekspertów na forach internetowych, gdzie pojawiają się porady prosto od użytkowników młotowiertarek dla amatorów.

Oczywiście warto też mieć na uwadze komentarze osób, które testowały dany model. Sprawdzimy w ten sposób czy deklarowane parametry i niezawodność rzeczywiście jest taka sama. Nie jest to jednak obiektywna ocena, a więc dużo zależy od używanych opcji oraz intensywności pracy.

Młotowiertarka 900W SDS+ 3J DeWALT
tania młotowiertarka

Który młot udarowo – obrotowy najlepszy w 2024 roku

Młotowiertarka akumulatorowa SDS-Plus GBH 180-LI BOSCH Professional to bezkompromisowy zwycięzca, który potwierdza swoją skuteczność, uniwersalność, a także wysoką niezawodność na każdym kroku. Co prawda nie jest to najmocniejsza opcja, lecz z uwagi na niską wagę oraz ergonomiczny kształt, a także bezprzewodowe działanie, jest to najciekawsze rozwiązanie.

Oczywiście istnieje wiele ciekawych alternatyw, które niekoniecznie muszą być aż tak zaawansowane w udogodnienia i inne komfortowe funkcjonalności. Takie gadżety będą natomiast o wiele tańsze, a opinie młotowiertarkek tego typu z pewnością nie będą odbiegać od rekomendowanych produktów. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w poradniku.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką młotowiertarkę wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by tymoTeusz123

Po waszym opisie najbardziej zaintrygował mnie wuber. Piszecie, że super moc w niskiej cenie - sprawdzę.

 by szymek.ty

Szef kupił nam ostatnio młotowiertarke dewalt i musze przyznać, ze byłem zaskocozny mocą. W zestawie jest też dużo dodatków.

 by lusiaaa

Kupiłam męzowi parkside i narzeka. Mówi, że następny będzie Bosh.

 by zbyCHU

Wszytskie propozycje w dobrej cenie i jakości. Ja osobiście kupie Makite, ale generalnie wszystkie wydają się być dobre.

 by bolek888

Bosh to solidna firma, nic dziwnego że na pierwszym miejscu. Dla mnie od lat niezastąpiony sprzęt.