Jaka młotowiertarka akumulatorowa jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Młotowiertarka akumulatorowa ranking produktów 2024– sprawdź listę najlepszych przedmiotów i wybierz ten najciekawszy! 

Gdy pragniemy wywiercić otwór w bardzo twardym materiale, jak na przykład beton, kamień czy marmur, to najefektywniejszym urządzeniem przeznaczonym do tego typu pracy jest młotowiertarka. Są to jednak bardzo ciężkie i duże urządzenia, których waga niekiedy przekracza 15 kg, a z uwagi na duże zapotrzebowanie na moc, są one zasilane kablowo. Jednakże, od pewnego czasu rozwijana jest pewna grupa produktów, które łączą w sobie właśnie komfort bezprzewodowego urządzenia z ogromną mocą i siłą. W taki sposób powstały młotowiertarki akumulatorowe.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita DHR243Z

9.9

Droga


 

YATO SDS PLUS

9.8

Tania


 

BOXER X-101

9.7

Tania

DEWALT DCH133NT

9.6

Średnia


 

Choć nie są to tanie rozwiązania, to z pewnością gwarantują o wiele wyższy komfort użytkowania niż alternatywa zasilana przewodowo. Oczywiście bardzo ważne jest też zwrócenie uwagi na ogromną liczbę parametrów i aspektów, a skoro przeglądamy właśnie ten ranking młotowiertarek akumulatorowych, to nasza wiedza nie jest tak zaawansowana właśnie z tego tematu. Aby więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy dzisiejszą listę.

Spośród czterech oferowanych produktów, nie ma żadnego, który nie gwarantowałby nieco innej specyfikacji. Oznacza to, że przypadną do gustu zróżnicowanej grupie odbiorców. Należy natomiast zwrócić uwagę na fakt, że każda propozycja oferuje nam ciekawe parametry. Uwzględniliśmy energię udaru, funkcyjność urządzenia, ilość udarów na minutę, a także moc sprzętu. Skoro mowa o opcjach akumulatorowych, to istotny okazał się też czas pracy na baterii i czas ładowania, czy ogólnie pojemność dołączonych w zestawie akumulatorów.

Makita DHR243Z Akumulatorowa młotowiertarka 18V

młotowiertarka akumulatorowa ranking

Młotowiertarka akumulatorowa marki Makita model DHR243Z to sprzęt, który spełni nawet największe wymagania profesjonalistów. Elektronarzędzie może pracować w trzech trybach, a dokładnie: wiercenia, wiercenia z udarem oraz kucia. Sprzęt został wyposażony w bezszczotkowy silnik prądu stałego – BLDC.

Urządzenie posiada wbudowaną technologię XPT, dzięki której jest znacznie bardziej, w porównaniu do innych modeli obecnych na rynku, odporny na pył oraz wilgoć. Jest to ogromną zaletą tego urządzenia, biorąc pod uwagę fakt, w jakich warunkach pracuje tego typu elektronarzędzie. Dodatkowo młotowiertarka akumulatorowa marki Makita model DHR243Z współpracuje z systemem odsysania pyłu DX02. Jest to wyposażenie opcjonalne.

Młotowiertarka ma aż 40-pozycyjne przestawianie dłuta. Ponadto posiada wyłącznik elektroniczny, który umożliwia rozpoczęcie pracy w konkretnym punkcie. Dzięki unikalnej konstrukcji gumowych połączeń, znacząco zmniejszony jest poziom wibracji, które docierają do akumulatora, co zwiększa jego trwałość oraz żywotność.

 • Bezszczotkowy silnik prądu stałego;

 • Technologia XPT;

 • Bardzo zaawansowana technologia;

 • Akumulator Li-Ion.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Brak ładowarki i akumulatora w zestawie. 
 •  

Młotowiertarka akumulatorowa Makity została wyposażona w akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) 18V. Kompaktowa budowa z kolei, razem z dobrym wyważeniem, gwarantują większą kontrolę nad elektronarzędziem, a także możliwość manewru, gdyby zaszła taka potrzeba. Maksymalna średnica wiercenia w stali wynosi 13 milimetrów, z kolei w drewnie – 27, zaś w betonie – 24. Waga całkowita z akumulatorem (EPTA) to 3,4 kilograma.

MŁOTOWIERTARKA UDAROWA AKUMULATOROWA SDS PLUS YATO

jaka młotowiertarka akumulatorowa

Młotowiertarka udarowa SDS PLUS marki YATO to lekkie i ergonomiczne elektronarzędzie. Posiada ono wbudowaną funkcję podkuwania, która jest bardzo przydatna z uwagi na prace remontowo-budowlane lub montażowe różnych instalacji( do tworzenia instalacji elektrycznej z pewnością będzie ci potrzebny dobry detektor przewodów elektrycznych). Urządzenie to charakteryzuje się stosunkowo niewielką wagą. Ma również krótki korpus.

Jest zasilany wytrzymałą baterią. Młotowiertarka udarowa marki YATO sprawdzi się podczas czy to montażu sufitów podwieszanych, czy też seryjnego wiercenia wiertłami przystosowanymi do pracy w betonie. Jest to sprzęt, który szczególnie poleca się instalatorom i elektrykom. Elektronarzędzie tej marki ma trzy tryby pracy, dokładnie to: wiercenia, wiercenia udarowego oraz, wspomnianego już wcześniej, podkuwania dokładnie taki jak dobre młoty udarowe

Firma gwarantuje wysoką wydajność urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora – 60 otworów w betonie pod standardowe kołki rozporowe 6 x 40 milimetrów. Młotowiertarka jest wyposażona w szybkomocujący uchwyt SDS-PLUS. Posiada także bardzo wytrzymały korpus zrobiony z poliamidu, który dodatkowo jest wzmocniony włóknem szklanym. Wszystko dla większej trwałości i żywotności elektronarzędzia. 

 • Funkcja podkuwania;

 • Szybkomocujący uchwyt SDS-PLUS;

 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem baterii.

 • Sprzęt raczej do mniej wymagających prac.

Dodatkowo urządzenie posiada 4-stopniowy wskaźnik naładowania baterii, jak i również specjalne zabezpieczenie, które chroni ogniwa baterii przez przegrzaniem. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Ważne informacje: prędkość obrotowa wynosi od 0 do 1850 obrotów na minutę. Z kolei częstotliwość udarów to od 0 do 4800. Energia udaru jest na poziomie 2 J.

MŁOTOWIERTARKA AKUMULATOROWA 24V Li-lo 2×4.0Ah SDS

młotowiertarka akumulatorowa opinie

Młotowiertarka akumulatorowa marki BOXER PROFESSIONAL TOOLS jest to elektronarzędzie dedykowane osobom, które potrzebują dobrego sprzętu do wiercenia oraz kucia w różnego typu materiałach. Urządzenie jest zasilane przez specjalny akumulator, którego pojemność to 4,0 Ah. Akumulator pracuje z napięciem aż 24 Volt.

Akumulator, a jest to akumulator najwyższej klasy, bo litowo-jonowy (Li-Ion), można ładować za pomocą specjalnej dołączonej do zestawu ładowarki. Pełne ładowanie zajmuje około 1,5 godziny. Przy czym wskaźnik ładowania baterii jest wbudowany w młotowiertarkę. Bateria umożliwia czas pracy, który pozwala na wywiercenie od 90 do 95 otworów w zależności od materiału, w którym wiercone są otwory.

 • Akumulator Li-Ion 24V;

 • Wyposażone w główkę SDS-PLUS;

 • Bardzo duża pojemność akumulatora;

 • Bezstopniowa regulacja prędkości.

 • Dosyć długi czas ładowania baterii.

Młotowiertarka akumulatorowa marki BOXER PROFESSIONAL TOOLS może pracować w trzech trybach, dokładnie: wiercenia, wiercenia udarowego, jak i również udaru. Bezprzewodowe elektronarzędzie wykorzystuje w pracy pneumatyczny mechanizm udarowy, wytwarzający energię uderzenia, która jest równa 2,1 J, co sprawia że może służyć jako mały młot burzeniowy. Dodatkowo w elektronarzędziu zastosowano główkę SDS-PLUS.

Urządzenie ma wbudowaną funkcję bezstopniowej regulacji prędkości, obrót w prawo i w lewo, a także uchwyt z powierzchnią antypoślizgową. To ostatnie jest bardzo ważne z uwagi na komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Prędkość znamionowa młotowiertarki liczy się od 0 do 1 100 obrotów na minutę. Maksymalna waga urządzenia to około 2,6 kilograma.

DEWALT DCH133NT MŁOTOWIERTARKA AKUMULATOROWA 18V

młotowiertarka akumulatorowa

Młotowiertarka akumulatorowa marki DEWALT model DCH133NT to 3-funkcyjne elektronarzędzie, które jest wyposażone w silnik bezszczotkowy o dużej wydajności. To urządzenie, które doskonale nada się do prac remontowo-budowlanych. Jest zaopatrzone w akumulator o napięciu 18 V. Jest to zatem urządzenie bezprzewodowe, co znacząco zwiększa komfort użytkowania.

Sprzęt ma wbudowaną funkcję zatrzymania obrotów do lekkiego podkuwania, na przykład w tynku, ale także ceramice lub murze. Ponadto jest wyposażony także w funkcję wyłączania udaru do wiercenia, na przykład w drewnie bądź też metalu.

Młotowiertarka akumulatorowa marki DEWALT doskonale się sprawdza podczas wiercenia pod kotwy czy też mocowania w betonie czy cegle otworów, których średnica wynosi od 4 milimetrów do 22 milimetrów. Ten model elektronarzędzia ma lekką i kompaktową, a także ergonomiczną konstrukcję. Zwiększa to znacząco komfort oraz ułatwia pracę użytkownika, a także wpływa pozytywnie na wydajność oraz efektywność.

 • Silnik bezszczotkowy;

 • Akumulator 18V;

 • Wbudowana funkcja zatrzymywania obrotów do lekkiego podkuwania;

 • Uchwyt SDS-Plus.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Młotowiertarka jest wyposażona w uchwyt SDS-Plus. Waga całkowita urządzenia to 2,3 kilograma. Maksymalna średnica wiercenia w betonie to 24 milimetry, wiertłem koronowym – 50 milimetrów, w drewnie – 30 milimetrów, zaś w metalu – 13 milimetrów.

Jaka młotowiertarka udarowa akumulatorowa powinna spełnić nasze oczekiwania? Sprawdź ten poradnik zakupowy!

Zanim przejdziemy do kolejnej sekcji, bardzo istotne jest zauważyć parę kwestii. Przede wszystkim wyżej przedstawione młotowiertarki to urządzenia dostosowane do wymagań domowników i użytkowników – amatorów, jeżeli nie jest ci potrzebny tak ciężki sprzęt polecamy zajrzeć do naszego rankingu najlepszych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Nie jest to więc sprzęt o bardzo dużej mocy, który poradzi sobie z najgrubszymi płytami żelbetowymi. Dlatego każda opcja oferuje uchwyt SDS Plus, a nie urządzenia z uchwytem SDS Max, a dodatkowo ich maksymalna energia udaru nie przekracza 3-4 J.

Skoro już wyjaśniliśmy sobie podstawy związane z wyborem młotowiertarki akumulatorowej, czas przyjrzeć się najistotniejszym elementom związanym z zakupem. Oczywiście na pierwszy ogień pójdzie moc sprzętu, a więc i energia udaru. Następnie bardzo ważne jest zakupienie urządzenia oferującego świetną funkcje dodatkowe, szczególnie mocno wpływające na komfort użytkowania.

Kluczowe będzie też znalezienie sprzętu o bardzo długim czasie pracy na baterii, a także krótkim czasie ładowania. Więcej informacji o samych akumulatorach – ich rodzaju czy pojemności także będzie odgrywało kluczową rolę. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, aby opinie młotowiertarki akumulatorowej były naprawdę wysokie, a dodatkowo uwzględnić powinniśmy też i cenę czy zawartość zestawu. Więcej informacji znajdziemy też w poniższym artykule:

https://myfloor.pl/poradniki/wybieramy-mlotowiertarke-na-co-zwrocic-uwage/

Moc urządzenia, a parametry robocze

Gdy chcemy kupić sprawdzony i szeroko polecany produkt, to przede wszystkim musimy upewnić się, że charakteryzuje się on ponadprzeciętną mocą, bo to jedna z najistotniejszych wskazówek. Pozwoli nam to ocenić czy sprzęt gwarantuje wystarczającą skuteczność w pracy nawet z bardziej wymagającym materiałem i czy przebije się przez gruby beton, marmur, czy też kamień. Oczywiście wykonanie rowków w betonie będzie trudne jednak proponujemy popularne bruzdownice do takiej pracy.

Wiertarki akumulatorowe oferują nam co prawda o wiele mniejszą moc bazową niż odpowiedniki przewodowe. Jest to jednak spowodowane przede wszystkim charakterystyką tego sprzętu. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać krocie i zakupić bardzo mocne urządzenie. Natomiast w standardowym zakresie cenowym musimy liczyć się na nieco mniej wydajną opcję.

młotowiertarka udarowa akumulatorowa

Jeśli chodzi o ostateczną moc, to z pewnością musimy zwrócić uwagę na napięcie.

Standardowe i bardzo często spotykane to 18V, lecz w przypadku nieco bardziej wymagającej pracy, warto pomyśleć nad młotowiertarką akumulatorową o napięciu 24V. Oczywiście energia udaru wyrażana w dżulach (J) będzie miała ostateczny wpływ na to czy sprzęt poradzi sobie z każdym zadaniem czy też nie.

Makita DHR243Z
młotowiertarka akumulatorowa ranking

MŁOTOWIERTARKA AKUMULATOROWA 24V Li-lo 2×4.0Ah SDS
młotowiertarka akumulatorowa opinie

Co nieco o baterii i czasie pracy na jednym ładowaniu

Główną różnicą pomiędzy standardowymi, przewodowymi młotowiertarkami, a ich odpowiednikami akumulatorowymi jest właśnie zastosowanie baterii. Pozwalają one na o wiele prostszą, komfortową pracę, która w żaden sposób nie jest ograniczana przez zbyt krótki przewód zasilający czy potrzeba stałego podłączenia do prądu.

Oczywiście baterie mają swoje wady – trzeba zawsze pamiętać o ich naładowaniu, a dodatkowo stosunek mocy do ceny jest o wiele gorszy, niż u przewodowego konkurenta. To wciąż nie zmienia tego, że bardzo często decydujemy się na młotowiertarki akumulatorowe z bardzo prostego powodu – są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.

Musimy natomiast pamiętać o tym, aby wybrać urządzenie charakteryzujące się właściwą baterią – chodzi tutaj nie tylko o to, aby był to akumulator rodzaju Li-Ion, lecz także aby oferował ponadprzeciętną pojemność. Choć w wielu przypadkach elektronarzędzia bezprzewodowe mogą pracować na bateriach o pojemności nie przekraczającej 2 Ah, to tutaj taka opcja będzie za mała.

Aby cieszyć się możliwością wywiercenia nawet 90 otworów na jednym ładowaniu, musimy wyposażyć się w o wiele pojemniejszą opcję – 3 Ah, a nawet i 4 Ah. Oczywiście przy tym trzeba upewnić się, że czas ładowania nie będzie dłuższy niż 2 godziny.

Funkcje dodatkowe, a komfort

Praca młotowiertarką do najprzyjemniejszych nie należy – i to z pewnością. Największym problemem są tutaj oczywiście drgania czy po prostu sama waga urządzenia. Na szczęście w przypadku akumulatorowych młotowiertarek, ciężar nie jest tak problematyczny z uwagi na nieco bardziej kompaktowy design. Mniejsze komponenty, a także inna konstrukcja w połączeniu z mniej wydajnym silnikiem niż u przewodowej konkurencji sprawia, że młotowiertarki akumulatorowe są o wiele bardziej komfortowe.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo upewnić się, że dany model będzie jeszcze lżejszy, co jeszcze bardziej uprzyjemni nam dłuższe prace. Waga nieprzekraczająca 5 kg to z pewnością bardzo dobry wynik, lecz możemy też i poszukać opcji ultralekkich – do 3 kg. 

Oczywiście komfort to nie tylko niska waga, ale także i prawidłowe wykonanie – czy to uchwytu z tworzywa antypoślizgowego czy możliwości doczepienia dodatkowej rączki, co jeszcze bardziej stabilizuje pracę. Sprzęt powinien także być wyposażony w specjalny system redukujący wibrację.

Z funkcji dodatkowych warto wymienić dużą regulację prędkości bez obciążenia czy też opcję wyboru częstotliwości udaru. W połączeniu z funkcjami takimi jak wiercenie z udarem i bez, a także możliwość ustawienia sprzętu w trybie podkuwania, otrzymujemy bardzo zaawansowane i ciekawe urządzenie o zróżnicowanym trybie pracy.

MŁOTOWIERTARKA UDAROWA AKUMULATOROWA SDS PLUS YATO
jaka młotowiertarka akumulatorowa
DEWALT DCH133NT
młotowiertarka akumulatorowa

Młotowiertarka akumulatorowa opinie i cena

Jeśli zależy nam na wyborze przedmiotu o bardzo wysokiej renomie, to nie powinniśmy stronić od subiektywnych form recenzji, a mianowicie komentarzy innych kupujących. Użytkownicy gwarantują nam zarówno bardzo rozbudowane opinie dotyczące użytkowania danego sprzętu, jak i mocno ograniczone, wręcz podstawowe wypowiedzi odnoszące się do jakości.

Oczywiście wspólnie z pozytywnym feedbackiem, naszym zadaniem będzie też wybranie urządzenia o świetnym stosunku jakości do ceny. Co ciekawe, tutaj warto też uwzględnić akcesoria i wyposażenie dodatkowe, które to są w stanie nawet i podwoić wartość kupowanego kompletu.

Najlepsza akumulatorowa młotowiertarka – podsumowanie rankingu 2024

Wybór akumulatorowej młotowiertarki jest z pewnością wymagający, bo nasze oczekiwania właśnie takie są. Pragniemy taniego, mocnego, a przy tym komfortowego urządzenia. Idealnego produktu jednak nie znajdziemy, nieważne jak byśmy się starali. Można jednak, bazując na zebranych informacjach i podanych wskazówkach, dostosować sprzęt pod nasze oczekiwania w sposób niemal perfekcyjny. Wystarczy upewnić się, że produkt oferuje właściwą dla nas moc, jego funkcjonalność jest wystarczająco rozbudowana, a parametry robocze sprawdza się w pracy, do jakiej młotowiertarki potrzebujemy. 

Oczywiście alternatywną metodą poszukiwania bardzo dobrego rozwiązania jest wybór sprzętu spośród tych przedstawianych w dzisiejszym zestawieniu. Szczególnie ciekawą opcją jest zwycięzca rankingu, a mianowicie Makita DHR243Z Akumulatorowa młotowiertarka 18V. Świetne wykonanie, długi czas pracy na baterii, a także odpowiednia moc i wielofunkcyjność – to najważniejsze aspekty tego wyboru.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka młotowiertarka akumulatorowa jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by Dawid

Szkoda, że w rankingu nie ma Lidlowego Parkside.
Mlotowiertarka Parkside Performance bezszczotkowa z udarem 3J za rozsadna cenę w porownianiu do tych z rankingu. Przerabiałem temat takiego sprzętu do 1500 zł i parkside za 400 zł bez akumulatora z 3J udrem a nie jak 4 wyzej maks 2j

 by Hanka

W trakcie budowy czy też generalnego remontu różnego rodzaju sprzęt może przydać się. A taka młotowiertarka akumulatorowa na pewno wiele nam może ułatwić.  I tak też znalazłam ten ranking dzięki któremu wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze.

 by Zdziś

We własnym warsztacie chcemy mieć wiele przydatnych narzędzi i taka młotowiertarka powinna się tam znaleźć. I taki ranking jak ten pomocny jest aby wybrać jak najlepszy taki sprzęt.

 by Giguś

W warsztacie mąż  chce mieć jak najlepszy sprzęt, bo nigdy nie wiadomo co mu się akurat przyda. Chcąc zakupić taka młotowiertarkę bym chciała. Ale nie wiem co ona mieć powinna. Więc znalazłam ten ranking, który bardzo pomocny okazał się.

 by Gutek

Otóż właśnie to. Wiercenie w różnych powierzchniach wymaga dobrego sprzętu. Dlatego też szukam młotowiertarki. I znalazłem ten ranking, który nie powiem dość pomocny okazał się. Także poczytam nieco więcej na temat kilku takich sztuk.