Najlepsza młotowiertarka sds-max w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Młotowiertarka sds-max ranking najlepszych produktów – sprawdź który wybrać w roku 2024!

Jeżeli zamierzamy wykonać otwór w dosyć twardym podłożu, jak na przykład beton, marmur, czy oczywiście kamień, to musimy wyposażyć się w najlepszą możliwą młotowiertarkę. Choć wydawać by się mogło, że urządzenia te wykorzystywane są wyłącznie przez profesjonalistów, to bardzo często zdarza się, że w domowym zaciszu trzeba przygotować dziurę w żelbetowej powierzchni czy po prostu przebić się przez ścianę wykonaną z czegoś innego niż karton gipsu.

Jednakże, na rynku dostęp mamy do ogromnej ilości zróżnicowanych produktów, w tym do sprzętów o zróżnicowanych uchwytach. Jeśli planujemy zakup produktu używanego domowo, to beznarzędziowa zmiana wiertła jest dla nas bardzo istotna. To właśnie dlatego warto wybrać SDS-Max – specjalny uchwyt będący rozwinięciem idei z 1976, jaką były młotowiertarki SDS-Plus, czyli uchwyt do zmiany beznarzędziowej. Ten natomiast dostosowany został do urządzeń ciężkich, jakimi bez wątpienia są młotowiertarki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KRAFT DELE KD1694

9.9

Tania

HITACHI DH40MC

9.8

Średnia


 

Hilti TE80 ATC AVR

9.7

Średnia

Makita DHR400ZKU

9.6

Droga


 

W dzisiejszym rankingu młotowiertarek SDS-Max, przedstawimy te propozycje, które to charakteryzują się niezwykle dopracowaną budową i świetnymi parametrami. Wzięliśmy pod uwagę takie elementy jak, na przykład, funkcyjność sprzętu i energię udaru, maksymalną moc i prędkość obrotową – uderzenia na minutę, a także zestaw wyposażenia i trwałość wykonania. 

MŁOT UDAROWY 18 J SDS MAX MŁOTOWIERTARKA 2800W 

młotowiertarka sds-max cena

Młot udarowy marki Kraft&Dele model KD 1694 posiada nowoczesny silnik, którego moc znamionowa to 2800 W. Sprzęt wyróżnia bezawaryjność oraz niski poziom głośności. Jest to młot prosty i wygodny w obsłudze, z kolei ergonomiczne rozmieszczone elementy sterowania gwarantują efektywną, a przede wszystkim profesjonalną pracę. Jest to urządzenie kompaktowe i prawdopodobnie najwydajniejsze w swojej klasie.

Młot Kraft&Dele jest wyposażony w nowoczesny system antywibracyjny AVH. Redukuje on wibracje rękojeści, które powstają w trakcie użytkowania sprzętu. Jest to bardzo wygodne i komfortowe dla użytkownika. Dzięki odpowiednio dobranym komponentom, młot ma lekką wagę w stosunku do silnika, który posiada. Sprawia to, że urządzenie to można uznać nie tylko za efektywne, ale również łatwe w obsłudze.

 • Mocny silnik 2800W;

 • Nowoczesny system antywibracyjny;

 • Lekka konstrukcja;

 • Dobra cena.

Młot jest bardzo dobrze wyważony, co znacząco poprawia komfort jego użytkowania. Daje to użytkownikowi możliwość długiej pracy bez poczucia większego zmęczenia. Sprzęt ten idealnie nada się przede wszystkim dla domowych majsterkowiczów, choć również i profesjonaliści mogą z niego skorzystać. Młot ten jest połączeniem dużej mocy silnika z niewielką wagą – to z pewnością jedna z jego zalet.

W zestawie do młota udarowego dołączona jest specjalna walizka oraz zestaw dłut. Obudowa sprzętu jest wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium. To dodatkowo obniża ciężar urządzenia, ale przy tym zwiększa jego trwałość. Jeśli chodzi o konkretne parametry, to energia udaru wynosi 10J, co jest stosunkowo niską wartością. 

Młotowiertarka 1100W SDS MAX 10,5j HITACHI DH40MC

młotowiertarka sds-max ranking

Młotowiertarka marki HiKOKI to sprzęt, który idealnie nada się do pracy zarówno dla domowych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów oraz zawodowców. Jest to młot udarowo – obrotowy, który został wyposażony w tradycyjny silnik komutatorowy, którego moc to 1100 W. W porównaniu do poprzednich modeli tego producenta, moc znacząco została zwiększona. Jednakże, jest ona wciąż relatywnie niska w porównaniu do konkurencji. 

Warto zaznaczyć, że energia pojedynczego udaru w przypadku młotowiertarki marki HiKOKI jest na poziomie 10,5 J (pomiar EPTA = 8,5 J). Urządzenie ponadto jest wyposażone w szybkomocujący uchwyt SDS-MAX. Dodatkowo posiada także rękojeści pokryte żywicą poliamidową, która zabezpiecza przed poślizgiem, a tym samym znacząco zwiększa komfort pracy i bezpieczeństwo użytkownika młoda udarowo-obrotowego. 

 • Bardzo niska waga;

 • Szybkomocujący uchwyt SDS-MAX;

 • Bardzo dobre parametry robocze;

 • Zmniejszony poziom wibracji.

 • Stosunkowo wysoka cena;

 • Niska moc. 

Sprzęt został wyposażony również w wygodne i duże przełączniki, które także poprawiają znacząco komfort pracy. Warto również zaznaczyć, że w porównaniu do poprzednich modeli młotowiertarki marki HiKOKI poziom wibracji został znacząco zmniejszony. Również wpływa to na komfort i efektywność pracy użytkownika.

Maksymalna średnica wiercenia koronką w milimetrach to 105, z kolei wiercenia beton to – 40. Warto w tym miejscu przywołać także liczbę udarów na minutę, która wynosi 2800. Waga całkowita młotowiertarki to 7,1 kilograma.

Młotowiertarka Hilti TE80 ATC AVR 11,5J sds-max FV

młotowiertarka hilti sds max

Młotowiertarka marki Hilti model TE80 ATC AVR to doskonałe urządzenie, które nada się nie tylko dla domowych majsterkowiczów, ale przede wszystkim dla osób, które profesjonalnie zajmują się branżą remontowo-budowlaną. Sprzęt został wyposażony w dosyć mocny silnik, którego maksymalna moc to 1700 W.

Do młotowiertarki marki Hilti niezbędnie jest zasilanie elektryczne w pobliżu, którego wartość do 230 V. Urządzenie zostało wyposażone w sprzęgło ATC, ale również tłumienie drgań AVR. Dzięki temu drugiemu możliwe jest komfortowe użytkowanie młotowiertarki przez długi czas, a co za tym idzie – znacznie bardziej efektywna praca.

 • Mocny silnik o mocy 1700 W;

 • Sprzęgło ATC;

 • Tłumienie drgań AVR;

 • Wiertło SDS-MAX.

 • Stosunkowo wysoka cena;

 • Niska ilość uderzeń na minutę (BPM).

Energia uderzenia młotowiertarką marki Hilti model TE80 jest na poziomie 11,5 J, a więc jedna z wyższych w rankingu. Maksymalna częstotliwość udaru jest jednak o wiele niższa, bo wynosi 380 BPM. Sprzęt jest wyposażony w wiertło SDS-MAX, które umożliwia wiercenie wiertłem do 40 milimetrów, zaś koronami do 100 milimetrów. Młotowiertarka jest dedykowana do: kucia z blokadą, kucia z półobrotem oraz wiercenia z udarem. Maksymalna waga całego sprzętu wraz z opakowaniem to 15 kilogramów.

Młotowiertarka młot sds max Makita DHR400ZKU 36V

młotowiertarka makita sds max

Młotowiertarka marki Makita model DHR400ZKU to sprzęt, który został wyposażony w dwa akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) 18V. Osiągi akumulatorów w tej młotowiertarce są zbliżone do sieciowego urządzenia tej samej marki model HR4013C. Sprzęt posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego – BLDC. Dodatkowo, co jest jego ogromną zaletą, został wyposażony w technologię XPT, dzięki której urządzenie to jest bardziej odporne na pył oraz wilgoć.

Z kolei funkcja AWS, czyli Auto-Start Wireless System, polega na tym, że za pomocą Bluetooth elektronarzędzie oraz odkurzacz zostają połączone. To sprawia, że odkurzacz uruchamia się w tym samym momencie co młotowiertarka. Ponadto sprzęt posiada innowacyjną technologię antywibracyjną AVT, która sprawia, że użytkowanie młotowiertarki jest znacznie bardziej komfortowe i efektywne. 

Dodatkowo urządzenie to posiada obudowę przekładni, która tłumi drgania. Młotowiertarka marki Makita może pracować w dwóch trybach, dokładniej mówiąc w trybie wiercenia z udarem albo kucia. Posiada ona specjalny elektroniczny układ regulacji obrotów, a także układ łagodnego rozruchu. Dodatkowo ma także precyzyjny dobór częstotliwości udarów za pomocą specjalnego pokrętła nastawczego.

 • Dwa akumulatory Li-Ion 18V;

 • Wyposażony w technologię XPT;

 • Technologia antywibracyjna AVT;

 • Uchwyt narzędziowy SDS-MAX.

 • Bardzo wysoka cena.

Elektronarzędzie jest ponadto wyposażone w uchwyt narzędziowy SDS-MAX. Posiada także dwie zintegrowane diody LED, które oświetlają obszar roboczy. Diody mają wbudowaną funkcję opóźnionego wygaszania. Istnieje możliwość w przypadku tego modelu młotowiertarki zastosowania zestawu do odsysania pyłu.

Jaka młotowiertarka sds max okaże się najlepsza? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Wszyscy wiemy, że wybór produktu o bardzo dobrej renomie jest jednym z lepszych rozwiązań. Niestety, bardzo często w ten sposób przepłacamy. Choć wybór młotowiertarki makity sds max to z pewnością będzie bardzo dobre rozwiązanie, to nie każdy może sobie pozwolić na tak spory wydatek. W takiej chwili bardziej potrzebujemy alternatywy i właśnie dlatego warto zapoznać się z poradnikiem, aby po ustaleniu najistotniejszych kryteriów wybrać najlepsze urządzenie w danym budżecie. 

Przede wszystkim bardzo ważne jest upewnienie się, że sprzęt pozwoli nam na efektywną pracę w taki sposób, jaki chcemy. Dlatego pierwszą kwestią do rozwiązania będzie wybór urządzenia bazując na jego mocy i, co równie ważne, energii udaru. Następnie trzeba sprawdzić BPM, czyli uderzenia na minutę.

Pozostałe parametry także będą bardzo istotne podczas zakupu, a mianowicie maksymalna średnica wiercenia koronką czy w betonie. Funkcjonalność sprzętu i komfort to następne aspekty. Ponadto bardzo ważny jest zakup elektronarzędzia z bardzo bogatym zestawem dodatkowym, co pozwoli nam na bezproblemowe używanie sprzętu i wykorzystanie opcji w sposób wręcz idealny. Czasami będziesz w stanie wykonać nawet rowki do przewodów elektrycznych jednak do dużej ilości najlepszym wyborem będzie bruzdownica. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://building-companion.pl/blog/artykuly/remont/mlotowiertarka-jaka-warto-wybrac-na-co-zwrocic-uwage-porady/

młotowiertarka sds-max

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na moc i energię udaru

Jak doskonale wiemy, każde elektronarzędzie musi oferować nam wystarczająco dużą moc, aby bez najmniejszych problemów poradzić sobie z każdym zadaniem czy projektem. Nieważne czy będzie to przygotowanie dziury w żelbetonie czy kamieniu, czy w marmurze. Oczywiście w przypadku mniejszych otworów, mała moc może być wystarczająca. Gorzej jednak, kiedy będziemy zmuszeni do pracy przy dużej średnicy z bardzo słabym sprzętem.

To właśnie dlatego zalecany jest wybór urządzeń, który bez najmniejszych problemów poradzi sobie z każdym projektem – nieważne jak duży i wymagający może on być. Oczywiście kluczowe jest tutaj właściwe dobranie mocy i energii udaru, aby produkt był przy tym bezawaryjny.

Jeśli chodzi o dokładnie wartości, to z pewnością wystarczy nam wyposażenie się w produkt generujący 1400 W mocy, co w połączeniu z energią udaru na poziomie 10 J będzie więcej niż wystarczające dla prac przydomowych i dla najmniej wymagających użytkowników. 1800 W w połączeniu z 12 J to natomiast rozwiązanie dla nieco bardziej wymagających.

Młotowiertarka Hilti TE80 ATC AVR 11,5J
młotowiertarka hilti sds max

MŁOT UDAROWY 18 J SDS MAX MŁOTOWIERTARKA 2800W
młotowiertarka sds-max cena

Kluczowe będą pozostałe parametry

Nawet jeśli uwzględnimy moc urządzenia i energię udaru, to nadal przed nami pozostaje sporo innych parametrów roboczych do rozczytania i, oczywiście, zrozumienia. Dlatego właśnie musicie wiedzieć jak kluczową rolę odgrywa prędkość obrotowa czy też ilość uderzeń na minutę. 

BPM to skrót, który z angielskiego oznacza właśnie ilość uderzeń na minutę. Wskazuje on jak często urządzenie jest w stanie uderzać przez okres 60 sekund, co ma oczywiście znaczący wpływ na ostateczną szybkość pracy i wydajność. Nie możemy też zapomnieć o tym, że maksymalna średnica wiercenia wiertłami do betonu także odgrywa kluczową rolę – czy to przy pomocy wiertła pełnego czy koronki.

Funkcjonalność i komfort

Jak wszyscy wiemy, im więcej opcji regulacyjnych i ułatwiających korzystanie z danego urządzenia, tym lepiej dla nas. Z uwagi na to, że producenci bardzo często starają się przekonać klienta nowinkami technicznymi, to również w młotowiertarkach możemy zobaczyć ciekawe dodatki na przykład specjalne ograniczniki głębokości czy też dodatkowe uchwyty boczne – zarówno pałąkowe i prętowe – które to jeszcze bardziej ułatwiają i umilają wykorzystywanie tego elektronarzędzia.

Na komfort niebagatelny wpływ ma także niska waga, która to może wynosić nawet i 6-7 kilogramów. Choć wydaje się to dużo jak na sprzęt wykorzystywany nawet i po kilkadziesiąt minut, to młotowiertarki same z siebie są ciężkie z uwagi na komponenty wykorzystane w korpusie. Dlatego możliwość zakupu sprzętu, który nie przekracza 10 kg – a nawet osiąga wartości o wiele mniejsze – jest bardzo atrakcyjny. Jeżeli jednak doszedłeś do zniosku że potrzebujesz lżejszego produktu zapraszamy do naszego rankingu wiertarko-wkrętarek z udarem.

Młotowiertarka 1100W SDS MAX 10,5j HITACHI DH40MC
młotowiertarka sds-max ranking
Młotowiertarka młot sds max Makita DHR400ZKU 36V
młotowiertarka makita sds max

Co dodatkowego znajdziemy w zestawie?

Nieważne czy to będzie młotowiertarka hilti sds max czy Boscha czy jeszcze innego renomowanego producenta, czy nawet i jakaś opcja budżetowa – zawsze warto sprawdzić co do zaoferowania ma dany producent czy też sprzedawca. Może w cenie uda nam się zakupić o wiele więcej niż u konkurencji?

Jest to szczególnie istotne w przypadku zakupu urządzeń o bardzo podobnych parametrach i delikatnie różniących się jedynie designem czy też poszczególnymi parametrami, które to nie mają tak dużego wpływu na ostateczną jakość korzystania ze sprzętu.

Najlepsza Młotowiertarka sds-max – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jest zdecydowanie wskazać na najlepszy młot udarowy z funkcją wiertarki (lub na odwrót), lecz bez wątpienia bardzo dobrze prezentuje się MŁOT UDAROWY 18 J SDS MAX MŁOTOWIERTARKA 2800W. To oferta wyróżniająca się od konkurencji świetną mocą, a dodatkowo oferuje nam bardzo dużą ilość BPM i regulację obrotów czy podwójny system antywibracyjny. 

Oczywiście w przypadku poszukiwania urządzenia o większej energii udaru czy też wyróżniającego się od konkurencji świetnym komfortem, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zweryfikowanie alternatyw przedstawionych w rankingu czy też sprawdzenie czy przy wykorzystaniu poradnika zakupowego i znajdujących się tam wskazówek uda nam się odnaleźć produkt idealny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza młotowiertarka sds-max
Average rating:  
 0 reviews