Jaki młot wyburzeniowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by
W jaki sposób wybrać odpowiednie narzędzie do burzenia? Młot wyburzeniowy ranking najciekawszych ofert na rok 2024!

Większość remontów czy prac budowlanych wymaga wyeliminowania z danego terenu danej konstrukcji czy po prostu jej fragmentu. Mogą to być ściany bądź nawet całe pokoje. Aby poradzić sobie z naprawdę masywną konstrukcją i twardym materiałem, czasami nie wystarczy zakup standardowej wiertarki udarowej. Bardzo często korzysta się wtedy z ich udoskonalonych, cięższych i mocniejszych wersji, a mianowicie młotów wyburzeniowych.

Znalezienie jednak odpowiedniego młota udarowo wyburzeniowego wymaga sporej wiedzy. Na rynku wybór jest ogromny i wątpliwe jest to, że producenci sami przedstawią nam listę wad i niedociągnięć ich produktów. Aby zatem cieszyć się z właściwego zakupu, warto najpierw sprawdzić ranking młotów wyburzeniowych. To właśnie tutaj pojawiły się najistotniejsze cechy przedmiotów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita HM1317C

9.9

Droga


 

Einhell TE-DH 1027

9.8

Średnia


 

HITACHI H65SB3WT

9.7

Droga

HEX SDS PM-MWB-3200

9.6

Tania

Einhell TC-DH 43

9.4

Tania

DEWALT MAX-SDS D25899K

9.3

Średnia


 

Oprócz standardowych parametrów typu Moc znamionowa urządzenia oraz energii pojedynczego udaru, warto także pamiętać o innych, równie kluczowych aspektach zakupu. Mowa tutaj o, chociażby, częstotliwości udarów, prędkości obrotowej, a także o technologii poprawiającej komfort pracy. Funkcjonalność także pozostała nie bez znaczenia.Makita HM1317C Młot kujący wyburzeniowy 25J AVT

młoty wyburzeniowe

Makita HM1317C to propozycja oferująca standardową wartość pracy na poziomie 1510 W. Urządzenie doskonale sprawdzi się więc w warunkach profesjonalnych, a także będzie stanowić dobre narzędzie dla osoby początkującej. Młot wyburzeniowy marki Makita o bardzo wysokich parametrach technicznych jest pełen dodatkowych funkcji, przez to trudno przejść obojętnie nie doceniając tego modelu.

Narzędzie zostało zaopatrzone w system Soft no Load gwarantujące większe zabezpieczenie użytkownika. Wysoka trwałość i doskonała wydajność jest wynikiem zastosowania doskonałej jakości materiałów do wyprodukowania narzędzia.

Młot wyburzeniowy o częstotliwości udarów na biegu jałowym  na poziomie 730 – 1450 /min zapewnia operatorowi szybkie i precyzyjne wykonanie czynności. Ważące 17,0 kg urządzenie jest dość ciężkie, jednak fakt ten wynagradza wysoki komfort posługiwania się produktem.

Wysoka cena zakupu narzędzia wynika nie tylko z obecności elektronicznej regulacji częstotliwości udarów, ale również obracanej  bezstopniowo rękojeści w granicach 360°. Oba elementy są niezwykle istotne, celem zwiększenia wygody pracy w warunkach profesjonalnych.

Narzędzie objęte 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Jest to jedno z ciekawszych rozwiązań z uwagi na bardzo wysoką niezawodność oraz pewność produktu. Pamiętajmy oczywiście o tym, że ten młot gwarantuje szereg udogodnień oraz nietuzinkowy komfort.

 • Długi okres gwarancyjny;

 • Doskonała jakość wykonania;

 • Wygodne elementy dodatkowe;

 • Systemy zabezpieczające.

 • Bardzo wysoka cena zakupu;

 • Produkt jest dość ciężki.
Einhell Młot Wyburzeniowy TE-DH 1027

młot wyburzeniowy wypożyczalnia

Młot wyburzeniowy Einhell oferuje równie wysoką moc maksymalną, bo aż 1500 W a także energię udaru na poziomie 32 J. Dzięki temu produkt ten jest kolejnym, na który warto zwrócić uwagę w kontekście inwestycji w narzędzie profesjonalne. Młot wyburzeniowy z uchwytem SDS Max jest nie tylko wygodny, ale także wygodny dla operatora.

Model TE-DH 1027 posiada miękką rękojeść główną a także boczną, których specjalistyczna konstrukcja odpowiada za ograniczenie drgań. Dzięki temu praca przebiega w bardziej komfortowych warunkach, bez względu na rodzaj przeprowadzanych czynności.

Długi kabel zasilający o długości 4 m pozwala na swobodną pracę, która nie ogranicza ruchów operatora. Automatyczne odłączanie szczotki węglowe gwarantują nie tylko większy komfort, ale także bezpieczeństwo podczas pracy.

Choć w zestawie brak jest dodatkowych narzędzi, fakt ten wynagradza możliwość ustawienia rękojeści w 3 różnych pozycjach. Dodatkowym atutem produktu jest także 2-letni okres gwarancyjny, którym objęte jest narzędzie. Dzięki dobrej cenie produkt może znaleźć się w rękach profesjonalisty i amatora jednocześnie.

 • Bezpieczna rękojeść;

 • Automatycznie odłączane szczotki;

 • Stosunkowo niska waga urządzenia;

 • Optymalne parametry techniczne.

 • Nieco wysoka prędkość obrotowa;

 • Brak dodatkowych przydatnych elementów w zestawie.
HITACHI H65SB3WT młot udarowy 1340W 45j + DŁUTA

młoty wyburzeniowe do koparek

Hitachi H65SB3WT to kolejna propozycja dedykowana profesjonalnemu zastosowaniu, z uwagi na moc maksymalną wynoszącą 1340 W oraz energię udaru na poziomie 45 J. Uchwyt 30mm Hex zapewnia wyższy komfort użytkowania, zaś drgania całkowite zostały wyznaczone zgodnie z normą EN 60745 są gwarantem wyższego bezpieczeństwa. Urządzenie z wyższej półki cenowej zachwyca fachowców również z uwagi na łatwość trzymania.

Młot wyburzeniowy udarowy marki Hitachi powstał po to, by pracować szybko i solidnie. Świadczą o tym nie tylko wyżej wspomniane parametry techniczne, ale również liczba udarów na poziomie 1400/min. 

Ważące 18,0 kg urządzenie jest dość ciężkie, ale za to doskonale wyważone i pełne dodatkowych funkcji. Pozwala to na bardzo proste posługiwanie się narzędziem. Warto do nich zaliczyć chociażby nowoczesny system antywibracyjnym UVP, gwarantujący wyższy komfort pracy w warunkach trudnych.

Wyższe parametry wyburzeniowe a także odpowiednia konstrukcja zapewnia  łatwiejsze przecinanie betonu, a co za tym idzie szybszy postęp prac podczas podczas czynności rozbiórkowych.

Urządzenie objęte 3-letnią gwarancją sprzedawane jest z zestawem praktycznych dodatków. Sprawia to, że pomimo wysokiej ceny, warto zainwestować w pełen zestaw różnych dodatków i, co ważniejsze, dużą moc i energię udaru. 

 • Bardzo wysokie parametry techniczne;

 • System antywibracyjny;

 • Wygodna konstrukcja;

 • Idealny do prac rozbiórkowych. 

 • Bardzo wysoka cena zakupu;

 • Produkt jest dość ciężki.Młot udarowy HEX SDS 3200W PM-MWB-3200 50J

młot wyburzeniowy ranking

Nie można również przejść obojętnie wobec propozycji HX SDS. Oferujący aż 3200 W mocy oraz 50J energii udaru produkt gwarantuje niezwykle wysoką skuteczność pracy i pewność, że każdy możliwy materiał zostanie zniszczony za pomocą tego młota.

Produkt charakteryzuje się świetnymi parametrami w stosunku do ceny, jest niezwykle interesującym wynikiem, biorąc pod uwagę niską cenę zakupu. Młot wyburzeniowy gwarantuje idealne warunki do pracy z praktycznie każdym rodzajem materiału. Produkt sprawdzi się doskonale do ciężkich zastosowań.

Młot wyburzeniowy PM-MWB-3200 rekomendowany jest do prac wyburzeniowych, rozbiórkowych, czynnościach w betonie zbrojonym a także można go zastosować do kucia w asfalcie. 

Co ciekawe, jego waga wynosząca 14,8 kg nie jest najlżejszą, lecz z pewnością daje najlepszy stosunek wagi do energii pojedynczego udaru. W urządzeniu zastosowana została przekładnia chłodzona olejem. Jej obecność zapewnia niezawodne i bezawaryjne kontrolowanie pracy urządzenia przez dłuższy czas eksploatacji.

System mocowania HEX SDS zapewnia wyższy komfort użytkowania, a blokada ze sworzniem gwarantuje operatorowi większe bezpieczeństwo. Ergonomiczny kształt i miękki uchwyt przedni zapewniają komfort pracy, a zestaw dodatkowych akcesoriów pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy z urządzeniem.

Produkt cechuje się też niską ceną. Fakt ten, połączony z dodatkowymi atutami sprawił, że narzędzie znalazło się w naszym rankingu 2024. 

 • Bardzo wysokie parametry techniczne;

 • Kontrolowanie ilości oleju;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Atrakcyjna cena nabycia.

 • Narzędzie nie jest najlżejsze.


Młot Wyburzeniowy Einhell TC-DH 43 1600W 43J

młot wyburzeniowy

Einhell TC-DH 43 to narzędzie profesjonalne, a z uwagi na dość dobrej jakości parametry techniczne, bardzo popularne. Urządzenie w przystępnej cenie oferuje 1600 W maksymalnej mocy oraz energię udarową na poziomie 43 J, co zapewnia optymalne warunki do prac wszelkiego typu. Młot wyburzeniowy z wygodną rączką HEX 30 jest gwarantem komfortu podczas trudnych zadań. 

Mocny młot wyburzeniowy firmy EINHELL został wręcz stworzony do do wyburzeń i przebić. Z uwagi na uniwersalny charakter pracy oraz dość optymalne warunki techniczne, urządzenie sprawdza się w pracach budowlanych, remontowych oraz wyburzeniowych.

Mocowanie typu SDS-HEX sprawia, że do urządzenia pasować będzie każde wiertło, szpic czy przecinak z identycznym rodzajem mocowania. Funkcja antywibracyjna, stanowiąca rękojeść ze specjalnego amortyzatora powoduje, iż praca jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

Choć produkt jest objęty tylko 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, niska cena zakupu ten fakt wynagradza. Narzędzie o masie 14,7 kg posiada uchwyt pomocniczy regulowany do kąta 180°, co zapewnia większe dostosowania do pozycji roboczej.

 • Uniwersalne mocowanie;

 • Optymalne warunki pracy;

 • Niewielka ilość udarów na minutę;

 • Regulowany kąt uchwytu.

 • Bardzo podstawowy zestaw.


DEWALT MŁOT WYBURZENIOWY MAX-SDS 1500W 18J D25899K

mlot wyburzeniowy

Na koniec zostawiamy DeWalt D25899K, którego zakup wiąże się z uzyskaniem profesjonalnego narzędzia do pracy w warunkach trudnych i niezwykle wymagających. Moc maksymalna 1500 W i udar na poziomie 18 J zapewnia optymalne parametry do przeprowadzenia różnych czynności, a wygodna konstrukcja ułatwia posługiwanie się narzędziem. Produkt został objęty 2-letnią gwarancją, co jest atutem dodatkowym.

Narzędzie posiada uchwyt SDS-Max, ułatwiający wielogodzinne posługiwanie się produktem. Młot wyburzeniowy oferuje także częstotliwość udaru na poziomie 2040 ud/min, co zapewnia dobre warunki do przeprowadzania czynności podczas różnych prac.

Ergonomiczny kształt i szybka możliwość ustawienia dłuta w 12 pozycjach wokół osi wpływa pozytywnie na komfort pracy. Choć produkt jest dość drogi, posiada mocny mechanizm udarowy, gwarantujący doskonałą jakość przeprowadzanych czynności.

Lekka konstrukcja ważąca jedynie 9,9 kg jest dodatkowym atutem produktu. Fakt ten połączony z niską emisją hałasu na poziomie 86 dB(A) przemawia za zainteresowaniem się tego typu produktem wśród profesjonalistów. Niestety, energia pojedynczego udaru jest bardzo niska jak na tego typu produkt.

 • Lekka konstrukcja;

 • Niska emisja hałasu;

 • Wygodny uchwyt;

 • Praca dłuta w wielu pozycjach.

 • Bardzo wysoka cena zakupu;

 • Dość przeciętne parametry techniczne, jak na wysoką cenę.

Jaki młot wyburzeniowy będzie najlepszy? Poradnik zakupowy 2024

W celu wyboru tego idealnego gadżetu do rozbiórki, musimy przede wszystkim pamiętać o wyborze sprzętu odpowiedniego dla naszych preferencji. Szukamy ręcznego młota, czy może bardziej zależy nam na tym, aby zakupić młot wyburzeniowy do koparek? A może jeszcze lepszym wyborem będzie młot udarowo-wyburzeniowy? 

Gdy już zdecydujesz się nad zastosowaniem młota, przyjdzie czas na zwrócenie uwagi na parametry użytkowe. Chodzi tutaj o moc znamionową, a także na energię pojedynczego udaru. Oprócz tego, ważna jest też ilość drgań na minutę, a także prędkość obrotowa. Nie bez znaczenia pozostaje funkcjonalność i opcje regulacyjne.

Kluczowa jest także waga i rozmiar urządzenia, co łączy się z komfortem użytkowania tego typu młota wyburzeniowego. Nie inaczej jest z gwarancją, która to ma znaczny wpływ na niezawodność oraz jakość produktu. Więcej informacji na ten temat możemy natomiast znaleźć tutaj: http://mlot-wyburzeniowy.pl/na-co-zwracac-uwage-wybierajac-mlot-wyburzeniowy/

młot udarowy wyburzeniowy

Młoty wyburzeniowe do koparek, ręczne, a może jeszcze inne? 

Sposób, w jaki korzystać będziemy z młota wyburzeniowego, odgrywa tutaj niezwykle istotną rolę. Do prac mało wymagających, standardowa, lekka i poręczna opcja będzie zdecydowanie lepsza, niż zakup bardzo ciężkiego urządzenia. Oczywiście w przypadku nieco trudniejszych prac, poręczność musi odejść na drugi plan, a liczyć się będzie jedynie skuteczność pracy.

Najbardziej wymagające zadania wymagają od nas zastosowania młota udarowego do koparek, czyli specjalnie dostosowanych narzędzi, które można zamocować do tych ogromnych maszyn budowlanych. Jest to zazwyczaj podyktowane ogromną wagą – przekraczającą nawet 30 kilogramów – oraz niezwykle wysoką mocą.

Einhell Młot Wyburzeniowy TE-DH 1027
młot wyburzeniowy wypożyczalnia

Młot udarowy HEX SDS 3200W PM-MWB-3200 50J
młot wyburzeniowy ranking

Pamiętaj o mocy 

Najprostszym sposobem na określenie skuteczności i jakości produktu jest oczywiście zwrócenie uwagi na moc urządzenia. Im mocniejszy motor, tym większa wydajność oraz możliwość osiągnięcia większych, mocniejszych i przystosowanych do bardziej wymagających prac parametrów.

Interesuje nas moc znamionowa na poziomie 1200-1300 W. Pozwala to na uzyskanie wysokiej energii pojedynczego udaru. W większości przypadku taka moc pozwala na bezproblemowe korzystanie z młota udarowego przez długi czas.

Energia pojedynczego udaru 

Wartość ta, w przypadku młotów udarowych, osiąga nawet i 70 J. To natomiast pozwala na pracę w o wiele twardszych materiałach. Oczywiście taka energia udaru nie jest osiągalna w przypadku standardowych młotów udarowych. Decydując się na najlepszy młot udarowy z możliwością burzenia, warto wybierać urządzenia o energii wynoszącej minimum 20 J.

Oczywiście energia pojedynczego udaru powinna być odpowiednio zmierzona, dlatego upewnijmy się, że producent korzystał z najnowszych danych EPTA do sprawdzenia tej energii.

Młot udarowy HITACHI H65SB3WT 1340W
młoty wyburzeniowe do koparek
MŁOT WYBURZENIOWY DEWALT MAX-SDS
mlot wyburzeniowy

Prędkość obrotowa oraz ilość udarów na minutę

Wysoka efektywność osiągana jest nie tylko poprzez wysoką energię pojedynczego udaru, lecz także poprzez uzyskanie bardzo wysokiej ilości udarów na minutę. Określa to z jaką częstotliwością urządzenie uderza w powierzchnię, a co za tym idzie, osłabia jej strukturę. 

Młoty udarowe charakteryzują się nieco większą ilością drgań na minutę, lecz jest to spowodowane ich mniejszą energią. Dlatego w przypadku młotów uderzeniowych, wartość wynosząca 4000 drgań na minutę jest zdecydowanie bardzo dobra. Minimum rekomenduje się poziom 1500-2000 udarów na minutę.

Młot kujący Makita HM1317C

młoty wyburzeniowe

Funkcjonalność oraz regulacje

Najnowocześniejsza technologia, która znajduje się wewnątrz młota wyburzeniowego, pozwala na o wiele skuteczniejszą i wydajniejszą pracę. Bardzo dobrym przykładem jest system soft no load, który to obniża prędkość obrotową urządzenia w przypadku pracy jałowej. Dodatkowo pamiętajmy też o technologii antywibracyjnej, która to znacząco poprawia komfort podczas korzystania z tych produktów.

Elektronicznie regulowana częstotliwość udarów to zdecydowanie jedna z lepszych rzeczy, gdyż pozwala nam dostosować parametry pracy młota do konkretnego materiału i powierzchni, a także jej grubości. Dodatkowo warto wyposażyć się w produkt, który oferuje nam lampkę sygnalizującą wymianę komponentów eksploatacyjnych.

Trwałość i gwarancja

Zakup takiego sprzętu wiąże się bardzo często z wydatkiem w okolicy kilku tysięcy złotych. Oznacza to, że nie możemy sobie pozwolić na zakup produktu awaryjnego lub takiego, które po roku czy nawet dwóch odmówi nam współpracy. To właśnie dlatego zwróć uwagę na jakość komponentów znajdujących się wewnątrz motoru.

HITACHI H65SB3WT młot udarowy 1340W 45j + DŁUTA

młoty wyburzeniowe do koparek

Silnik musi być przede wszystkim odpowiednio chłodzony. W przypadku mniej wymagających urządzeń, z pewnością wystarczy chłodzenie powietrzem – o ile wykorzystano właściwy materiał do produkcji tych elementów. Jeśli jednak mowa o mocniejszych i bardziej wymagających urządzeniach, chłodzenie olejem będzie wymagane.

Oprócz tego, warto zweryfikować długość gwarancji. Niektórzy producenci są niezwykle pewni swojego produktu. To właśnie dlatego okres ochronny wynosi nie 12 miesięcy (co jest zdecydowanie odradzane w przypadku zakupu młotów wyburzeniowych) czy 24 miesiące, ale nawet i 3 lata!

Młot wyburzeniowy – podsumowanie rankingu 2024

Bezapelacyjnie na pierwszym miejscu znajduje się Makita HM1317C Młot kujący wyburzeniowy 25J AVT. To świetna oferta, która wyróżnia się na tle konkurencji jakością wykonania oraz nowoczesną technologią wspierającą bezpieczną i komfortową pracę. Co prawda jest to drogi sprzęt, lecz jeśli zamierzamy wykorzystać go jednorazowo, to warto zapoznać się z ofertą wypożyczalni młotów wyburzeniowych. 

Jeśli jednak poszukujemy budżetowego rozwiązania na stałe lub po prostu mamy inne wymagania, to sprawdź pozostałe produkty na liście rankingowej. Znalazły się tam nie bez przyczyny. Warto także upewnić się, że mamy do czynienia z dobrymi produktami poprzez zweryfikowanie oferty i porównaniu jej do wskazówek i parametrów podawanych w poradniku 2024.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/reczna-przecinarka-do-glazury-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki młot wyburzeniowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Ryś

Przy wyburzeniach warto mieć jak najlepszy sprzęt, który pomocny będzie. A taki młot wyburzeniowy na pewno. Szukając jak najlepszego trafiłam na ten ranking i teraz już wiem na co zwrócić uwagę.

 by Roksi

Przy wyburzeniach warto mieć dobrej jakości sprzęt. A taki młot z pewnością wiele nam może ułatwić. I tak między innymi taki ranking bardzo pomocny okazał się.

 by Przemko

Przy niektórych pracach budowlanych sprzęt dobry jest niezbędny. Więc tym bardziej młot wyburzeniowy warto mieć. Znalezienie jednak takiego najlepszego wcale łatwe nie jest. I tutaj z pomocą przychodzi ten ranking. Warto zapoznać się z nim.

 by Lodzia

Przy wyburzeniach na pewno warto mieć dobry i sprawdzony sprzęt taki jak młot wyburzeniowy. Szukając jak najlepszego trafiłam na ten ranking, który nie powiem bardzo pomocny okazał się. Więc warto takich rankingów szukać.