Jaki młot udarowy wybrać w 2024- Nasze Opinie oraz Ranking

byMłot udarowy ranking na rok 2024 – wybierz właściwe urządzenie do kucia i skuwania!

Na rynku 2024 dostępnych jest wiele elektronarzędzi. Bez większości, prace remontowe byłyby żmudne, a dodatkowo o wiele trudniejsze. Jeśli kiedykolwiek obserwowaliśmy pracę na budowie bądź braliśmy udział w remoncie, doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Jednym z najważniejszych urządzeń tego typu są młotowiertarki, młoty wyburzeniowe, oraz oczywiście młoty udarowe.

Niestety, na rynku istnieje widoczny podział na typowo amatorskie urządzenia, jak i bardziej zaawansowane produkty. Profesjonaliści bardzo często korzystają z młotów udarowych pneumatycznych, a także z wielu innych podgatunków urządzeń. Znalezienie jednak tego idealnego to proces wymagający, bo trzeba pamiętać nie tylko o parametrach, ale także o wszystkich innych aspektach i komponentach. to właśnie dlatego powstał ranking młotów udarowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MAKITA HM0871C

9.9

Droga


 

BOSCH GBH 5-40

9.8

Droga


 

YATO YT-82131

9.7

Średnia


 

GRAPHITE 58G874

9.6

Średnia


 

Powermat PM-MU-2200T

9.5

Tania


 

Kraft&Dele KD1694

9.4

Tania


 

HurthAG RHD-1810 SDS+

9.1

Tania

W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę wyłącznie te młoty udarowe, które charakteryzują się wysoką maksymalną mocą oraz odpowiednią energią udaru, regulacją, a także prędkością obrotową oraz innymi funkcjami ułatwiającymi korzystanie z urządzenia. Ponadto, sprawdziliśmy też wyposażenie dodatkowe, trwałość i niezawodność oraz opinie młotów udarowych każdego typu.MAKITA HM0871C MŁOT UDAROWY KUJĄCY 8,1J AVT +DŁUTA

młot udarowy ranking

Makita to znana i ceniona firma, która stworzyła profesjonalny młot udarowy do pracy w warunkach ekstremalnych. Dzięki odpowiedniej strukturze oraz wykorzystaniu odpornych materiałów młot gwarantuje doskonałe efekty pracy w różnych warunkach.

Urządzenie o mocy maksymalnej 1100 W to produkt warty zainteresowania z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne. Model HM0871C ważący 5kg kilogramów to doskonałe narzędzie do prac profesjonalnych.

Obecność stabilizującego układu elektronicznego zapewnia stałą częstotliwość udarów pod obciążeniem, zaś obniżone obroty na biegu jałowym zapewniają dokładne przyłożenie oraz rozpoczęcie pracy.

Przecinak przestawiany w 12 pozycjach gwarantuje precyzję podczas przeprowadzania dowolnej czynności. Prędkość obrotowa bez obciążenia na poziomie 1,100-2,650 obr/min zapewnia maksymalne skrócenie czasu wykonywania obciążającej dla słuchu pracy.

Choć cena narzędzia marki Makita nie jest najniższa, produkt oferuje bardzo wysokie parametry techniczne. Udar elektropneumatyczny to technika polecana przy pracy zawodowej, z uwagi na doskonałej jakości efekty końcowe.

Oprócz młota udarowego producent dołącza do zestawu również kilka przydatnych dodatków oraz walizkę do przenoszenia. Co ciekawe, nawet jeśli energia uderzenia wynosi 8,1J, co jest przeciętną liczbą na tego typu urządzenia, tak jest to kompaktowy młot klasy 5kg, a więc spełnia od najnowsze normy EPTA i charakteryzuje się największą siłą w stosunku do ciężaru netto.

 • Wysoka moc maksymalna;

 • Kompaktowy rozmiar i niska waga;

 • Spora siła udaru w stosunku do wagi.

 • Przecinak działający w 12 pozycjach;

 • Wiele dodatkowych elementów w zestawie.

 • Bardzo wysoki koszt zakupu produktu;

 • Przeciętna ogólna siła udaru w porównaniu do konkurencji.
MŁOT UDAROWY BOSCH GBH 5-40 DCE UCHWYT SDS-MAX

młoty udarowe używane

Młotowiertarka producenta Bosch to kolejny produkt, który przyciągnął naszą uwagę z powodu wysokich parametrów użytkowych. Profesjonalne narzędzie gwarantuje doskonałą jakość wykonywanych czynności, a uchwyt SDS Max zapewnia dodatkowo większą stabilność podczas pracy.

Młot udarowo-obrotowy z wydajnym mechanizmem udarowym to produkt, w który warto zainwestować w przypadku chęci częstego korzystania z narzędzia. Recenzowany dzisiaj przedmiot został stworzony z myślą o profesjonalnej pracy, co widać po mocy maksymalnej 1.150 W. Urządzenie zostało wyposażone w pokrętło nastawcze, które umożliwia dużo łatwiejsze ustawienie prędkości obrotowej, a także liczby udarów.

GBH 5-40 DCE zostało zaopatrzone w blokadę włącznika, co zapewnia większą wygodę i bezpieczeństwo użytkownika podczas dłutowania. System Constant Electronic zapewnia stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia.

Na pierwszy rzut oka cena produktu może wydać się dość wysoka. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż młot udarowy marki Bosch zapewnia swobodne wiercenie w wielu materiałach, w tym betonie. Uniwersalne narzędzie dla profesjonalistów sprzedawane jest wraz z zestawem dodatków oraz poręczną walizką.

Niestety, nie jest to młot elektropneumatyczny. Pomimo tego faktu, model ten charakteryzuje się długą, bo aż 3 letnią gwarancją, co w przypadku Boscha jest standardem. Dodatkowo wiele trybów pracy oraz inne udogodnienia stawiają produkt wysoko w rankingu młotów udarowych.

 • Kilka trybów pracy;

 • Blokada włącznika podczas pracy;

 • Bardzo wysokiej jakości wykonanie;

 • Długa gwarancja;

 • System kontroli stałej prędkości obrotowej.

 • Urządzenie jest dość drogie;

 • Nie jest to młot udarowy pneumatyczny.
YATO MŁOT UDAROWY OBROTOWY SDS MAX 20J 1300W

młot udarowy

Kolejna propozycja to młot udarowy Yato, który można zakupić za dość przystępną cenę. Narzędzie oferujące moc maksymalną 1300 W sprawdzi się doskonale zarówno w kontekście prac profesjonalnych, jak i amatorskich. Czułe sprzęgło bezpieczeństwa chroni narzędzie oraz użytkownika podczas zakleszczenia wiertła w żelbecie, a solidna konstrukcja gwarantuje znacznie dłuższą żywotność.

Młot udarowy marki Yato gwarantuje użytkownikowi dużą moc oraz możliwość dobrania do niej wysokich obrotów. Fakt ten znacznie przyspiesza pracę, zarówno w betonie, jak i żelbecie.

Płynna regulacja prędkości obrotowej i częstotliwości zapewnia więcej swobody dla operatora, zaś precyzyjny uchwyt SDS-max pasuje do dłut marki Yato, jak również innych (Makita, Bosch, Hilti|).

Uniwersalne narzędzie waży aż 9,7 kg, co może wydać się problematyczne. W rzeczywistości jednak solidna konstrukcja oraz dość niska cena zakupu wynagradza fakt obciążenia mięśni podczas pracy.

Narzędzie nadaje się idealnie do wiercenia i kucia w produktach jednocześnie, co zwiększa jego wielozadaniowość. Młot udarowy jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym, co jest dodatkowym atutem.

Co ciekawe, z uwagi na wysoką wagę, producentom udało się wykrzesać bardzo dużą energię udaru na poziomie 20 J. Jest to zatem jedno z mocniejszych ofert w tym zestawieniu 2024.

 • Płynna regulacja obrotów;

 • Młot wielozadaniowy;

 • Bardzo duża energia udaru;

 • Atrakcyjna cena zakupu.

 • Urządzenie jest dość ciężkie.
GRAPHITE 58G874 Młot Udar SDS-MAX+Wiertarka 58g601

młot udarowy elektryczny

Następną propozycją jest model Graphite 58G874, stanowiący 2-funkcyjny młot udarowy, sprawdzający się doskonale podczas prac instalacyjnych i rozbiórkowych. Narzędzie oferuje maksymalną wartość nominalną obrotów na poziomie 2800 RPM, co jest wynikiem imponującym jak na ten przedział cenowy. Zgodność z europejskimi standardami bezpieczeństwa, czyli certyfikat CE jest dodatkowym atutem tego produktu.

Narzędzie w przystępnej cenie oferuje maksymalną ilość obrotów podczas wiercenia na poziomie 450 RPM. To wartość optymalna do uzyskania zadowalających efektów wiercenia w różnych materiałach. 

Mechanizm młota został zabezpieczony sprzęgłem przeciążeniowym, a antypoślizgowa rączka zdecydowanie ułatwia pracę w trudnych warunkach. Dodatkowe wzmocnienie przedniej obudowy stopem magnezu zapewnia dłuższą żywotność produktu. Dodatkowo narzędzie zostało objęte 2-letnim okresem gwarancyjnym.

Waga produktu, czyli 7.3 kg nie jest najniższą spośród prezentowanych w tym zestawieniu narzędzi. Warto jednak zwrócić uwagę na ten model, z uwagi na przystępną cenę zakupu. Co ciekawe, produkt oferuje całkiem sporą energię udaru, bo na poziomie 10 J.

W zestawie z młotem znajdują się także: wiertło i dłuto, rękojeść pomocnicza z możliwością regulacji kąta, osłona przeciwpyłowa, czy praktyczna walizka. Jednym z najistotniejszych atutów jest także dostęp do wiertarki bezudarowej, która pomimo przeciętnych parametrów, idealnie nada się do pracy dodatkowej.

 • Optymalne wartości maksymalne pracy;

 • 24 miesiące gwarancji;

 • Spora energia udaru;

 • Certyfikat CE.

 • Produkt nie jest najlżejszy.MŁOT UDAROWY OBROTOWY 4J SDS PLUS 2200W WALIZKA

młot udarowy pneumatyczny

Lekka, bowiem ważąca zaledwie 4.35 kg wiertarka udarowa marki Powermat to doskonały wybór dla osób doraźnie korzystających z tego typu narzędzi. Produkt znajdzie zastosowanie do prostych prac w domu lub będzie stanowić doskonałe narzędzie zastępcze. Oprócz produktu w komplecie można znaleźć również zestaw wierteł, dłuto oraz praktyczny szpicak.

Narzędzie SDS-PLUS oferuje moc maksymalną aż 2200W, co jest dość imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę niską cenę nabycia produktu. Młot udarowy oferuje jednak bardzo małą energię udaru na poziomie 4 J. Oznacza to, że oferta jest optymalna do pracy z drewnem czy metalem bądź w niektórych przypadkach cienkim betonem.

Korpus produktu został wykonany z lekkiego wytrzymałego aluminium, które obniża ciężar urządzenia oraz zwiększa jego trwałość. Choć producent nie wspomina o systemie stabilizacji podczas pracy, dostatecznie mocny silnik gwarantuje uniwersalne warunki do przeprowadzania wszelkich czynności remontowych.

Produkt umożliwia wykonanie takich czynności jak wiercenie udarem, kucie czy wiercenie klasyczne. Dzięki jednemu narzędziu można więc przeprowadzić kilka prac. Producent deklaruje ochronę użytkownika za pomocą gwarancji przez 24 miesiące od daty zakupu.

 • Bardzo wysoka moc maksymalna;

 • Bardzo niska waga;;

 • Trzy tryby pracy;

 • Bardzo niska cena zakupu.

 • Brak walizki w zestawie;

 • Brak systemu stabilizującego pracę wiertła;

 • Niska energia udaru.


MŁOT UDAROWY Kraft&Dele KD1694 18 J SDS MAX MŁOTOWIERTARKA 2800W

młot udarowo-obrotowy

Model Kraft&Dele KD1694 to potężne narzędzie, oferujące moc maksymalną udaru na poziomie 10 J. Podłączane sieciowo narzędzie o wadze 13 kg sprawdzi się więc doskonale nie tylko w warunkach amatorskich, ale również profesjonalnych. Młot udarowy o dużej mocy silnika zapewnia doskonałą jakość końcowych efektów pracy.

Narzędzie z wygodnym uchwytem typu SDS Max gwarantuje dużo lepsze warunki do długotrwałej pracy, pomimo dość sporej masy urządzenia. Bardzo wysoka moc maksymalna 2800W zapewnia dodatkowo szybkie i komfortowe przeprowadzanie czynności w drewnie, betonie, żelbecie czy metalu.

Obecność certyfikatu zgodności jest dodatkowym powodem, dla którego ten produkt przykuł naszą uwagę. Przejść obojętnie nie można również obok niskiej ceny, gwarantującej możliwość nabycia narzędzia dla osoby początkującej.

Kraft&Dele KD1694 to propozycja uniwersalna, za której pomocą można przeprowadzić wiele czynności. Moc obrotowa maksymalna w granicach 0 – 4200 rpm jedynie dodatkowo ten fakt potwierdza.

W zestawie, oprócz młota, znajdują się również dłuto płaskie i punkowe, instrukcja oraz oryginalne opakowanie. Niestety, bardzo wysoka waga oraz brak zaawansowanej technologii ograniczającej przegrzewanie się sprawia, że to opcja nie do długich i dużych projektów.

 • Wysoka moc maksymalna;

 • Uniwersalny charakter pracy;

 • Wygodna rączka;

 • Atrakcyjna cena zakupu.

 • Produkt jest bardzo ciężki;

 • Narzędzie może szybko się przegrzewać.

MŁOT UDAROWY MŁOTOWIERTARKA HurthAG RHD-1810 SDS+

młoty udarowe

Ostatnią propozycją w tym zestawieniu 2024 jest młot udarowy ważący 6.2 kg, oferujący maksymalną moc 1810 W. Produkt w dość atrakcyjnej cenie będzie doskonałym wyborem, z uwagi na dość dobre parametry techniczne. Energia udaru 6 J zapewnia dobre warunki do pracy z różnymi materiałami, a wygodna konstrukcja jest dodatkowym atutem narzędzia.

HurthAG RHD-1810 SDS+ posiada funkcję wiercenia, wiercenia z udarem i dłutowania. Dzięki temu kupując jeden produkt użytkownik ma szansę przeprowadzić nim wiele rodzajów prac.

Zastosowany przez producenta system antywibracyjny obniżający poziom drgań oraz rękojeści gwarantują znacznie wyższy komfort operatora. Konstrukcja przekładni została wzmocniona magnezem, co zapewnia narzędzi większą żywotność.

Choć produkt jest objęty jedynie 12-miesięcznym okresem gwarancyjnym, fakt ten wynagradza dość niska cena zakupu narzędzia. Młot udarowy o wadze 6,4 kg gwarantuje większą swobodę podczas pracy.

Produkt jest sprzedawany wraz z zestawem przydatnych elementów: dodatkową rękojeścią, 3 wiertłami SDS+  8/10/12mm, zasobnikiem ze smarem czy też walizką umożliwiającą przechowywania narzędzia.

 • Trzy tryby pracy;

 • System antywibracyjny;

 • Niska waga;

 • Spora moc znamionowa;

 • Optymalne warunki pracy.

 • Krótki okres gwarancyjny;

 • Bardzo niska energia udaru;

 • Mała prędkość obrotowa.

W jaki sposób wybrać idealny młot udarowy? Poradnik zakupowy 2024

Przeglądając wszystkie wyżej wymienione młoty udarowe bardzo trudno podjąć ostateczną decyzję. Mamy przecież do wyboru bardzo mocne urządzenia ze sporą energią udaru, a dla osób mniej wymagających – produkty budżetowe. Dodatkowo, musimy wiedzieć czy szukamy młota udarowego wyburzeniowego czy może standardowej wersji, która poradzi sobie bez najmniejszych problemów z przydomowymi remontami.

To właśnie dlatego przed podjęciem decyzji, trzeba zastanowić się nad tym w jakich sytuacjach produkt będzie użytkowany. Gdy już odpowiemy sobie na to pytanie, możemy skonkretyzować wybór poprzez zwrócenie uwagi na maksymalną moc urządzenia, wagę, a także siłę udaru. Te trzy elementy są ze sobą mocno powiązane.

Każde sprawdzone urządzenie charakteryzujące się wysoką jakością wykonania oferuje także szereg udogodnień oraz funkcjonalnych rozwiązań, w tym regulacje. Nie możemy też zapomnieć o rozmiarze młota udarowego. Kluczowe okażą się też opinie innych osób, a także stosunek jakości do ceny. Niezawodność to kolejny kluczowy element, szczególnie jeśli dodamy do tego długość gwarancji. Więcej informacji na ten temat znajdziemy natomiast tutaj: https://www.taniobuduj.com.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-mlotowiertarki/

młot udarowy wyburzeniowy

W jakim celu kupujemy młot udarowy?

W przypadku remontu domowego, bardzo rzadko musimy mierzyć się z bardzo twardymi i grubymi powierzchniami typu żelbet czy standardowy beton. Do stworzenia rowków możesz użyć dobrej bruzdownicy profesjonalnej. Jeśli dochodzi do takiej sytuacji, to zazwyczaj chodzi tylko o wyeliminowanie niewielkiej przeszkody. Jeśli jednak planujemy ogromne remonty, w tym burzenie ścian, to młot udarowy wyburzeniowy będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

Wszystko zatem zależy od tego czy będą to standardowe prace remontowo-budowlane czy może coś bardziej wymagającego. Nie ma potrzeby wydawania dodatkowych pieniędzy na urządzenia o zwiększonej mocy i funkcjonalności, jeśli nie będziemy korzystać z danych właściwości.

Młot udarowy GRAPHITE 58G874
młot udarowy elektryczny

MŁOT UDAROWY Kraft&Dele KD1694
młot udarowo-obrotowy

Moc urządzenia niezwykle istotna

Motor zainstalowany w danym młocie odpowiada za produkcję energii – to jest oczywiste. Jednakże, każdy producent decyduje się na skorzystanie z nieco odmiennej technologii, dlatego pomimo podobnych rozmiarów, urządzenia mogą diametralnie się różnić pod względem wydajności.

To właśnie dlatego warto sprawdzić jaka jest moc urządzenia. Pomoże to nam ocenić czy mamy do czynienia z bardzo trwałym produktem. Oprócz tego, moc ma niebagatelny wpływ na efektywność pracy, a także na niezawodność produktu. 

Pamiętajmy natomiast, że wraz z dużą mocą wybrany przez nas przedmiot musi charakteryzować się odpowiednią technologią chłodzącą, a także właściwymi komponentami. Bardzo często sama wysoka moc znamionowa będzie niewystarczającym parametrem wskazującym na wysoką jakość.

Zwróć uwagę na energię udaru

Wysoka wydajność i możliwość wykruszenia nawet najtwardszego materiału jest gwarantowana przez zakup produktu, którego energia pojedynczego udaru jest bardzo wysoka.

Te najmocniejsze, profesjonalne młotowiertarki używane podczas robót drogowych czy innych poważnych pracach budowlanych, charakteryzują się energią udaru wynoszącą od 40 do nawet 60-70 J.

Jednakże, w przypadku domowych prac, wystarczająca energia mieści się w zakresie od 7 do 12 J. Te mocniejsze, o energii do 20 J, pozwalają na pracę przy żelbecie i standardowym betonie. Jednakże, te z mniejszą mocą także powinny poradzić sobie, szczególnie jeśli ich moment obrotowy jest wystarczająco wysoki, a wykonanie wewnętrznych komponentów trwałe.

YATO MŁOT UDAROWY OBROTOWY SDS MAX 20J 1300W
młot udarowy
MŁOT UDAROWY BOSCH GBH 5-40
młoty udarowe używane

Prędkość obrotowa oraz ilość udarów na minutę

Ilość udarów na minutę pozwala określić z jaką częstotliwością urządzenia pracują oraz ile pojawia się ruchów przód-tył, które to mają za zadanie osłabić konstrukcję powierzchni i poprawić skuteczność samego młota udarowego. 4000 drgań na minutę to zdecydowanie bardzo dobry wynik, lecz każdy młot udarowy oferujący powyżej 2500 udarów na minutę będzie również satysfakcjonujący.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na prędkość obrotową. Co ciekawe, młoty udarowe mają stosunkowo niską prędkość obrotową, gdyż zwiększa to moment obrotowy, a więc i zdolność do niszczenia bardzo twardych materiałów.

MAKITA HM0871C MŁOT UDAROWY

młot udarowy ranking


Kluczowa będzie też funkcjonalność i regulacja

Możliwość regulacji obrotów i udarów to podstawa i każdy produkt, który wpadnie nam w oko, powinien charakteryzować się właśnie tymi parametrami. W ten sposób możemy dostosować sobie urządzenie do konkretnej pracy oraz w odpowiedni sposób przygotować się do kolejnych zadań. 

Innym kluczowym elementem, jeśli chodzi o funkcjonalność i komfort korzystania z urządzenia, jest tłumienie drgań. Opcja ta dostępna jest zazwyczaj w nieco droższych urządzeniach, gdzie pracujemy bardzo długo nad danym materiałem. Wykorzystując tę funkcję, poprawiamy sobie komfort oraz redukujemy zmęczenie.

SDS Plus i SDS Max – to dwa rodzaje uchwytów, dzięki którym możemy wybrać rodzaj końcówek roboczych. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór młotowiertarki z typem uchwytu SDS max z uwagi na większą średnicę końcówek.

MŁOT UDAROWY HurthAG RHD-1810 SDS+

młoty udarowe


Komfort korzystania, a waga i rozmiar

Jeśli jesteśmy przy komforcie korzystania oraz tłumieniu drgań, bardzo istotne jest wybranie produktu charakteryzującego się odpowiednimi rozmiarami oraz wagą do naszych możliwości. Jeśli nigdy bądź stosunkowo rzadko korzystaliśmy z młotowiertarki, to o wiele lepszym wyborem będzie lżejsza opcja.

Co prawda waga ma także niewielki wpływ na energię pojedynczego udaru, lecz nie warto kupować produktu o wadze 15 kg tylko po uzyskanie kilku dodatkowych J. O wiele lepiej natomiast jest sprawdzić stosunek energii do wagi i wybrać w ten sposób najbardziej komfortowy produkt.

Młot udarowy akumulatorowy czy może zasilany sieciowo?

Niekiedy na rynku dostępne są młoty udarowe akumulatorowe, co jest zdecydowanie ciekawą alternatywą dla standardowych urządzeń sieciowych. Jak to w przypadku narzędzi bezprzewodowych, charakteryzują się o wiele wyższym komfortem użytkowania i możliwością pracy w miejscach, gdzie nie tak prosto o prąd.

Dodatkowym atutem młotów akumulatorowych jest ich waga. Niestety, sieciówki są o wiele mocniejsze, a także w danej cenie możemy oczekiwać lepszych parametrów. Jest to zatem gadżet ciekawy, aczkolwiek w wielu przypadkach niepotrzebny.

Młot udarowy – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia MAKITA HM0871C MŁOT UDAROWY KUJĄCY 8,1J AVT +DŁUTA. O ile zakup takiego produktu jest kosztowny, tak warto pamiętać o jego niezawodności i świetnym wykonaniu. Na rynku w roku 2024 jest wiele dostępnych używanych młotów udarowych właśnie tej marki, co potwierdza ich wysoką skuteczność i działanie nawet po latach.

Poradnik zakupowy to jednak bardzo ciekawy sposób na dowiedzenie się wielu ciekawych rzeczy odnośnie młotów udarowych. Pomoże nam to w naszych własnych poszukiwaniach. Jeśli poświęcimy na to wystarczająco dużo czasu, to z pewnością będziemy mogli się cieszyć sprawdzonym produktem o wielu pozytywnych opiniach oraz parametrach, które są dla nas najistotniejsze. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki młot udarowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by majster

Muszę kupić dobry mlot. Zastanawiam się nad Boshem i Makitą. Makita wygrywa tym, że ma udar pneumatyczny a ta druga opcja nie ma, ale cena powala. Doradzicie, czy warto inwestować w Makite ?

 by człowiek Demolka

Kupię Graphite, wygląda na solidny sprzęt. Potrzebuje młot na rozbiórki. Ten chyba się nie rozpadnie, jak poprzedni.

 by Piotrek K.

Mam udarówke Bosha. Potwierdzam, że nadaje się do wiercenia w betonie. Nie jest pneumatyczny, ale akurat mi to nie przeszkadza.

 by sąsiad

Odbiegając trochę od tematu - jestem zdziwiony, że w Emiku kupię młot udarowy. Nie no spoko, bo mam koło domu, a chciałem kupić. Widzę, że są tam wszystkie opcje.