Jaki wykrywacz przewodów elektrycznych wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Wykrywacze przewodów elektrycznych – zestawienie najlepszych wykrywaczy na rok 2024

Podczas prac remontowych i wykończeniowych możliwość uniknięcia uszkodzenia instalacji elektrycznych jest niezwykle istotna. Bardzo często do elektryki oraz wykończeniówki zatrudniamy dwie osobne osoby. Specjaliści nie zawsze chcą sobie pomóc i nie oznaczają odpowiednio przewodów, przez co podczas wiercenia co jakiś czas dochodzi do uszkodzenia.

Dlatego właśnie warto podczas remontów czy zwykłego wiercenia otworów wiedzieć, gdzie w ścianach znajdują się kable elektryczne, aby skutecznie ich unikać. Niestety, wykrywacz przewodów elektrycznych to bardzo często dosyć drogi interes, który dodatkowo różni się w zależności od wybranego modelu. Aby zatem wybrać ten idealny produkt, należy upewnić się, że wiemy na co zwrócić uwagę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH D-TECT 120

9.9

Drogi


 

FORSCHER FS809

9.8

Średnia

WINTACT WT55

9.7

Tani

TAGRED TA1304

9.6

Tani

YATO

9.5

Tani


 

W celu wybrania idealnego produktu, postanowiliśmy odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, a mianowicie jaki wykrywacz przewodów okaże się najlepszy. Oprócz tego, specjaliści przygotowali zestawienie pięciu bardzo ciekawych gadżetów, które wyróżniają się na tle pozostałych produktów precyzją działania, maksymalną głębokością, a także funkcjonalnością oraz rodzajem zasilania czy też czasu pracy. Kluczowe okazały się także opcje dodatkowe oraz wbudowane czujniki.

Wykrywacz przewodów elektrycznych, który zwyciężył w dzisiejszym rankingu, to bez wątpienia CYFROWY WYKRYWACZ METALI D-TECT 120 BOSCH

najlepszy wykrywacz przewodów elektrycznych

D-TECT 120 znanej i cenionej marki Bosch to profesjonalne urządzenie do wykrywania metalu. Urządzenie zasilane akumulatorowo oferuje maksymalną głębokość pomiaru na poziomie 120 mm, co pozwala na skuteczne znajdowanie żelaza, stali oraz innych metali.

Długi okres gwarancyjny oraz precyzyjna czułość wykrywacza metalu gwarantuje użytkownikowi nie tylko prostą obsługę, ale także wysoką skuteczność. Wykrywacz metali stworzony przez producenta Bosch waży jedynie 0,5 kilograma i jest uniwersalnym urządzeniem o niewielkich rozmiarach 206 x 92 x 85 mm.

Produkt jest zasilany na cztery baterie alkaliczne R6 1,5V oraz na akumulator litowo-jonowy, co zapewnia możliwość swobodnego korzystania z urządzenia w dowolnych warunkach. Wykrywacz cechuje się dobrą precyzją, ponieważ potrafi zlokalizować przedmiot w granicy błędu +/- 10 mm.

Dzięki temu bez trudu znajduje metale żelazne i nieżelazne, belki drewniane, rury czy przewody i kable elektryczne. Choć cena urządzenia nie jest najniższa, wykrywacz metali marki Bosch oferuje profesjonalne warunki do wykrywania obiektów znajdujących się w ścianach, a także pod ziemią.

 • Zasilany bateriami i akumulatorem;

 • Lekka konstrukcja urządzenia;

 • Wysoka precyzja;

 • Wielofunkcyjność.

 • Bardzo wysoka cena zakupu wykrywacza.


Inną ciekawą opcją jest MOCNY SZUKACZ DETEKTOR KABLI I RUR FORSCHER FS809

wykrywacz przewodów elektrycznych ranking

Wykrywacz metali producenta FORSCHER to kolejne profesjonalne narzędzie do pracy w trudnych warunkach. Urządzenie oferuje możliwość wyszukania obiektu do 2000 mm w głąb ziemi, co czyni z niego bardzo precyzyjne i przydatne narzędzie.

Polecane zarówno profesjonalistom, jak i amatorom urządzenie posiada przyjazny system obsługi, dzięki czemu jego użytkowanie staje się bardzo łatwe. Detektor metali zaproponowany przez markę FORSCHER precyzyjnie lokalizuje kable, metale oraz inne znajdujące się pod ziemią przedmioty.

Producent szacuje czułość urządzenia na 2000 mm, dzięki czemu można znaleźć obiekty znajdujące się dość głęboko pod ziemią. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że produkt świetnie radzi sobie w lokalizowaniu okablowania w rurach czy w ścianach bądź pod podłogą.

Urządzenie posiada tryb cyfrowy, który niweluje ryzyko pomyłki podczas lokalizowania kabli. Odfiltrowanie niepożądanych zakłóceń oraz możliwość znalezienia miejsc przerwań i zwarć w kablach czyni z urządzenia produkt warty inwestycji dla profesjonalisty.

Dość wysoka cena wykrywacza wynika z oferowanych przez niego możliwości. Zasięg transmisji sygnału do 10 km, zasilanie akumulatorowe i na baterie a także obecność gniazda EIC sprawia, iż urządzenie może być użytkowane w dowolnych warunkach.

 • Wysoka czułość wykrywania obiektów;

 • Dwa sposoby zasilania urządzenia;

 • Wysoka maksymalna głębokość pomiary;

 • Funkcja lokalizowania przerw w kablach i przewodach.

 • Dość wysoka cena detektora.


Niska cena wykrywacza przewodów elektrycznych? Sprawdź DETEKTOR PRZEWODÓW WINTACT WT55

wykrywacz przewodów elektrycznych opinie

Wykrywacz metalu i drewna stworzony przez markę Wintact jest zasilany bateryjnie, dzięki czemu można go użytkować w dowolnych warunkach. Niewielkie urządzenie oferuje maksymalną głębokość pomiaru na poziomie 50 mm.

Nie jest to najmocniejsze rozwiązanie dostępne w zestawieniu, ale dzięki niemu z łatwością można zlokalizować przedmioty znajdujące się płytko pod ziemią. Bardzo lekka waga urządzenia, czyli 0,2 kilograma, pomaga w codziennym używaniu.

Detektor drewna i metali WINTACT WT55 to urządzenie w przystępnej cenie, umożliwiające wykrywanie znajdujących się w niskiej głębokości pod ziemią przedmiotów. Wykrywacz może działać bez problemu w temperaturach od -10 °C do około 50°C, co czyni z narzędzia uniwersalny produkt do wykorzystania w terenie.

Urządzenie jest zasilane za pomocą 9V baterii 9V, co ułatwia posługiwanie się narzędziem. Przyjazny interfejs graficzny ułatwia dodatkowo użytkowanie, nawet osobie niedoświadczonej.

Maksymalny poziom detekcji drewna to jedynie 2 cm, ale za to urządzenie radzi sobie dobrze z wykrywaniem metali niemagnetycznych. W tym kontekście narzędzie jest czułe aż do 8 cm. Wykrywacz wyłącza się sam po 5 minutach spoczynku.

 • Wykrywacz działa poprawnie podczas upału;

 • Optymalna kalibracja pomiaru metali i niemetali;

 • Przyjazny sposób sterowania;

 • Atrakcyjna cena zakupu urządzenia.

 • Niski poziom maksymalny pomiaru w przypadku drewna;

 • Brak zasilania na akumulator.


Jaki wykrywacz przewodów warto również przetestować? WYKRYWACZ TAGRED TA1304 to z pewnością alternatywa warta uwagi

Jaki wykrywacz przewodów

Detektor metalu i kabli zaproponowany przez producenta TAGRED to atrakcyjny pod względem cenowym produkt przeznaczony do codziennej pracy. Wykrywacz zapewnia optymalne parametry do poprawnego wskazywania lokalizacji obiektów metalowych, niemetalowych oraz drewnianych położonych pod ziemią.

Dzięki prostej konstrukcji oraz wyraźnej kolorystyce detektor jest nie tylko łatwy w użyciu, ale również estetyczny. Wykrywacz oferuje możliwość ustalenia lokalizacji przedmiotów takich jak przewody pod napięciem do 5 cm, metali do 3,8 cm oraz drewna do 1,9 cm.

Choć parametry te bywają wyższe w innych urządzeniach, oferowana czułość jest odpowiednią do wykonywania większości prac pomiarowych. Temperatury skrajne swobodnej pracy urządzenia to +5°C do +40°C.

Wykrywacz nie może więc być używany podczas zimy. Fakt ten wynagradza jednak obecność wyświetlacza LED, który odpowiada za łatwość korzystania z urządzenia. Urządzenie w cenie odpowiedniej na każdą kieszeń waży około 1,7 kilograma. Z uwagi na prostotę obsługi oraz fachowemu wykonaniu detektor jest polecany osobom początkującym, jak i profesjonalistom.

 • Optymalna czułość pomiarowa urządzenia;

 • Dobre wykrywanie przewodów pod napięciem;

 • Przyjazny interfejs;

 • Bardzo atrakcyjna cena.

 • Detektor nie działa poprawnie zimą;

 • Urządzenie jest dość ciężkie.

Sprawdźcie także WYKRYWACZ PRZEWODÓW YATO

Wykrywacz metali, profili i przewodów

Wykrywacz metalu znanej firmy Yato doskonale lokalizuje skrywane pod ziemią kable, przewody oraz inne elementy metalowe i nieżelazne. Użytkowanie narzędzia nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia instalacji elektrycznej czy hydraulicznej umieszczonej pod tynkiem, dzięki odpowiedniemu doborowi parametrów przez producenta.

Detektor w atrakcyjnej cenie umożliwia dokonanie profesjonalnej dokumentacji technicznej budynku. Urządzenie stworzone przez markę Yato oferuje imponującą czułość maksymalną wykrywania obiektów na poziomie 80 mm. Czułość i precyzja detektora pozwalają na precyzyjne zlokalizowanie poszukiwanych elementów.

Narzędzie jest bardzo szybkie, gdyż oferuje aż 3 funkcje podczas wyszukiwania. Dzięki temu detektor zmniejsza ryzyko przypadkowego uszkodzenia badanej instalacji. Choć wykrywacz ma dość niską czułość na elementy drewniane (20 mmm) i nie posiada funkcji lokalizowania uszkodzeń kabli i przewodów, jego atrakcyjna cena oraz duży wyświetlacz LCD przemawiają na korzyść urządzenia.

Ten drugi aspekt połączony z obecnością diod komunikujących sprawia, iż wykrywacz jest bardzo łatwy w użytkowaniu, nawet dla osoby początkującej. Profesjonalne narzędzie w budżetowej odsłonie.

 • Wysoka czułość na obecność metali;

 • Szybkość działania;

 • Łatwa i komfortowa obsługa;

 • Atrakcyjna cena detektora.

 • Niska czułość na wykrywanie elementów drewnianych;

 • Brak trybu lokalizowania uszkodzeń przewodów.

Artykuły

Detektory przewodów elektrycznych sprawdź ranking – sprawdź które okażą się najlepsze!

Zjawisko indukcji elektromagnetycznej to najbardziej podstawowy mechanizm, który najczęściej wykorzystuje się podczas pracy wykrywaczy przewodów pod napięciem. Pozwalają nam one określić miejsce, w którym znajduje się kabel. Jest to istotne z uwagi na to, że w ten sposób uchronimy instalację przed uszkodzeniem podczas wiercenia czy innych prac obróbkowych.

Niestety, musimy przecież wiedzieć które dokładnie elementy danego produktu będą najistotniejsze. Tylko w ten sposób będziemy w stanie określić idealne urządzenie do pomiarów. Jednakże, podczas wyboru tego idealnego rozwiązania, najistotniejszym elementem będzie precyzja działania.

Bardzo ważna jest także głębokość pomiaru, a także wytrzymałość produktu i jego gwarancja. Zwróćmy szczególną uwagę na komentarze użytkujących, a także porównajmy wydajność pracy z ceną. Więcej informacji znaleźć natomiast można tutaj: https://www.fachowyelektryk.pl/technologie/pomiary/2424-detektory-kabli-i-przewodow.html.

Wykrywacz kabli

Najistotniejsza jest precyzja działania

Precyzyjne wykrywanie wszystkich elementów znajdujących się pod ziemią, w ścianach czy w rurkach jest bardzo ważne, gdyż to właśnie dzięki temu kolejne prace remontowe czy wykończeniowe będą mogły przebiegać pomyślnie, bez ryzyka uszkodzenia poprowadzonej wcześniej instalacji. Jeżeli niestety instalacja uległa już uszkodzenie to wtedy niezbędna do naprawy będzie dobra lutownica.

Istnieje szereg sposobów na lokalizację źródła prądu. Przede wszystkim wykorzystuje się wyżej wspomniane zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Jest to bardzo prosty mechanizm, dlatego wielu producentów uzupełnia swój produkt poprzez wprowadzenie innych systemów, które mogą wykorzystywać również fale radiowe do wykrywania wielu różnych obiektów.

Te najbardziej precyzyjne produkty wykorzystują czujniki radarowe, które w połączeniu z pomiarem punktowym oraz dodatkowymi opcjami typu Center Finder gwarantują zlokalizowanie przewodów w przybliżeniu do 5 mm.

BOSCH D-TECT 150SV
najlepszy wykrywacz przewodów elektrycznych

FORSCHER FS809
wykrywacz przewodów elektrycznych ranking

Głębokość pomiaru również kluczowa

Jeżeli szukamy detektora, który świetnie radzi sobie w wyszukiwaniu kabli i rur w podziemi, to warto przemyśleć nad profesjonalnym detektorem zaprojektowanym w taki sposób, aby konstrukcja gwarantowała bardzo dużą głębokość wyszukiwania.

Skorzystanie z technologii, która bazuje na generowaniu tonów analogowych i cyfrowych pozwala na bardzo precyzyjną pracę i możliwość lokalizacji kabli i rur znajdujących się pod ziemią nawet w promieniu dwóch metrów.

Oczywiście standardowe detektory oferują nam o wiele mniejszą maksymalną głębokość pomiaru, która wynosi 80-150 mm. Będą one zdecydowanie wystarczające do większości prac w budynkach. Głębokość pomiaru do 2000 mm to natomiast wysoce specjalistyczny gadżet do podziemnej detekcji.

Wytrzymałość produktu oraz gwarancja

Najprostszym sposobem na zweryfikowanie jakości wykonania danego produktu jest sprawdzenie długości gwarancji. Krótkie, 12-miesięczne okresy ochronne idealnie pokazują, że dany produkt może wyglądać mocno, ale w przypadku intensywnej eksploatacji najpewniej ulegnie uszkodzeniu.

Dlatego tak kluczowy wydaje się zakup sprzętu, który pozwoli nam na bezpieczne korzystanie ze sprzętu przez przynajmniej 2 lata. Producenci całkowicie pewni jakości swojego produktu mogą nawet wydłużyć gwarancję do trzech lat!

WINTACT WT55
wykrywacz przewodów elektrycznych opinie
WYKRYWACZ PRZEWODÓW YATO
Wykrywacz metali, profili i przewodów

Wykrywacz przewodów elektrycznych opinie, a także cena

Jeżeli sprawdzimy cenę oraz opinie wykrywaczy przewodów elektrycznych, to w bardzo prosty sposób zweryfikujemy, czy mamy do czynienia z budżetowym, lecz dobrym produktem, czy rozwiązaniem miernym z najniższej półki cenowej.

Odradzamy zakup tych najtańszych produktów, gdyż okażą się one mocno ograniczone w działaniu, a dodatkowo jakość i precyzja działania może pozostawiać wiele do życzenia. Oceny innych użytkujących mogą pomóc nam określić czy dany produkt sprawdzi się i pomoże nam w dobraniu idealnego rozwiązania do naszych preferencji i wymagań.

Zobacz też ranking: Zaciskarka do rur hydraulicznych

Detektor kabli – podsumowanie rankingu 2024

Teraz wiesz jakie wykrywacz przewodów elektrycznych cena urządzenie do wykrywania przewodów elektrycznych w ścianach i w podłodze wybrać. Powyższy poradnik przedstawił najciekawsze produkty, które gwarantują wszystko, czego tak naprawdę możemy oczekiwać od tego typu wykrywaczy. Z powodzeniem znajdziemy budżetowe rozwiązania o akceptowalnej skuteczności jak i niezwykle drogie, aczkolwiek topowe produkty.

Jeśli nie jesteś pewny które urządzenie do wykrywania przewodów elektrycznych w ścianach okaże się to najlepsze, to zwróć uwagę na zestawienie oraz zwycięzcę rankingu. To właśnie BOSCH D-TECT 150SV gwarantuje najwyższą precyzję oraz pewność, że nawet po wielu latach użytkowania produkt dalej będzie działać tak precyzyjnie i tak szybko, jak na początku.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wykrywacz przewodów elektrycznych wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Jami

W czasie remontu możemy napotkać wiele przeszkód. I tak uważam, że taki wykrywacz przewodów bardzo przydany okaże się. Ale jaki wybrać? Tego można dowiedzieć się między innymi z takiego rankingu jak ten.

 by Byku

Różnego rodzaju kable w starym budownictwie mogą być pochowane i niezaznaczone. Więc aby uniknąć jakiś wpadek warto mieć taki wykrywacz przewodów. Ale jak dokonać słusznego wyboru bo widziałem ich kilka. Warto porównać ich dane i ten ranking właśnie nam w tym pomoże.

 by Ewek

W trakcie remontu możemy napotkać wiele niespodzianek. Aby większości uniknąć to taki wykrywacz przewodów przydatny na pewno będzie. I tak dzięki temu rankingowi bardzo szybko możemy porównać kilka modeli aby wybrać jak najlepszy.

 by Ramik

Podczas prac remontowych możemy napotkać wiele przeszkód. Dlatego też wiem, że taki wykrywacz przewodów doskonałym sprzętem jest. Ale jaki wybrać aby był dobry? I tego można dowiedzieć się z takiego rankingu jak ten.

 by Oski

Przy pracach remontowych bardzo różnie bywa dlatego też lepiej do nich się przygotować poprzez dobry sprzęt. A na pewno taki wykrywacz przewodów niezbędny nam może okazać się.  Tylko, że to tani sprzęt nie jest i do tego różnią się w zależności od modelu. Aby wybrać idealny warto zajrzeć do tego rankingu.

 by Radzik

Chcąc uniknąć wpadek podczas remontu taki wykrywacz bardzo przydatny bywa. Szukając w miarę dobrego w dobrej cenie znalazłem kilka., I teraz musze wybrać jeden. A poprzez ten ranking mogę upewnić się co do mojego słusznego wyboru.