Jaki czujnik czadu i gazu wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Czujnik czadu i gazu 2w1 ranking na rok 2024 – zabezpiecz się z najskuteczniejszą opcją na rynku!

Zabezpieczenie przed niebezpiecznymi substancjami, które mogą wydzielać się z instalacji gazowej czy z piecyka gazowego do łazienek nawet tego najlepszego to niezwykle istotna kwestia. Nie każdy o tym pamięta, przez co dochodzi do tragedii, kiedy to “cichy zabójca” pozbawia życia wszystkich domowników. Aby ubezpieczyć się przed taką tragiczną sytuacją, należy sprawdzić ranking czujników czadu i gazu 2024 i wybrać ten najlepszy.

Oczywiście trudno jest określić który to produkt będzie najlepszy. Mamy przecież szereg różnych przedmiotów do wyboru, a dodatkowo należy mieć na uwadze zmienne parametry i atrybuty. To wszystko sprawia, że zakup idealnego produktu jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Aby nieco ułatwić to zadanie, przedstawimy ranking czujników czadu i gazu 2w1, a także opiszemy pokrótce o jakich aspektach warto pamiętać szukając idealnego sensora na własną rękę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

CZUJNIK SR-908DSZ

9.9

Średnia


 

CZUJNIK XBLITZ DG3-1

9.8

Średnia


 

CZUJNIK ZAMEL CTG-01

9.7

Drogi

CZUJNIK EURA CGD-35A2

9.6

Drogi


 

CZUJNIK Hypermax 4w1

9.5

Tani

W zestawieniu pojawiły się przede wszystkim te produkty, które gwarantują nam bezproblemowe wykrycie nawet niewielkich nieprawidłowości. Każdy przedmiot oferuje pewne certyfikaty i spełnia powszechne normy. Dodatkowo kluczowe okazało się zasilanie a także montaż. Sprawdziliśmy też rodzaj alarmu oraz jego głośność czy też widoczność. Innymi elementami wartymi uwagi były, między innymi, opinie czujników czadu i gazu i ceny.Czujnik CZADU I GAZU DETEKTOR TLENKU WĘGLA CO LCD

czujnik czadu gazu

Na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu uplasował się detektor tlenku węgla BarOn JKD-808COM. Ten cieszący się bardzo dobrą opinią użytkowników czujnik, wydaje się mieć wszystkie niezbędne elementy, by móc stanowić dla nas realną ochronę przed zagrożeniem ze strony tlenku węgla i innych łatwopalnych gazów. 

Najistotniejszymi zaletami modelu od BarOn jest fakt, że wyposażony został w trzy diody (alarmu, zasilania i informacji o prawidłowym bądź nieprawidłowym funkcjonowaniu czujnika) oraz w głośnik alarmowy. Z niego wydobędzie się sygnał dźwiękowy w przypadku wykrycia zanieczyszczenia gazowego. 

Ponadto na wyświetlaczu LCD możemy zobaczyć obecny poziom stężenia danego gazu w skali od 0 do 999 PM. Detektor standardowo wyposażony został w dwa źródła zasilania (zasilanie z gniazdka oraz awaryjne zasilanie bateryjne) tak, by zminimalizować ryzyko sytuacji, w której mógłby się wyłączyć z powodu braku energii. 

Detektor posiada przycisk „Push to test”, dzięki któremu w każdej chwili jesteśmy w stanie sprawdzić stan urządzenia i poziom zanieczyszczenia w naszym domu. Niestety, zasilanie bateryjne jest tylko awaryjne, a więc nie możemy z niego korzystać przy dłuższej awarii. 

Kluczową natomiast zaletą jest to, że mamy tutaj do czynienia z czujnikiem czadu gazu i dymu 3w1, a więc jest to wysoce uniwersalne rozwiązanie. 

 • Podwójne źródło zasilania:

 • 3 diody informujące i wyświetlacz z obecnym stężeniem substancji szkodliwych;

 • Bardzo czuły sensor;

 • Czujnik 3w1.

 • Zasilanie awaryjne tylko przez baterię akumulatorową;

 • Krótki czas pracy na zasilaniu awaryjnym.

CZUJNIK GAZU CZADU TLENKU WĘGLA XBLITZ DG3-1 CZUŁY

czujnik czadu i gazu na baterie

Poza zwycięzcą rankingu 2024, alternatywą w kwestii ochrony domu przed ulatnianiem się niebezpiecznych gazów będzie kolejny czujnik czadu gazu i dymu 3w1. Obecny w naszym rankingu jest kolejny detektor renomowanej firmy, o której słyszy się wiele dobrego, a mianowicie model XBLITZ CO / GAS ALARM DG3-1. 

Producent udowadnia nam, że jest jednym z liderów rynku, jeśli chodzi o produkcję urządzeń do ochrony przed czadem. Model DG3-1 to detektor, któremu niczego nie brakuje. Posiada czuły sensor elektrochemiczny do wyczuwania tlenku węgla oraz katalityczny do wykrywania innych gazów łatwopalnych, więc w postaci jednego niewielkiego czujnika zyskujemy bardzo duży zakres ochrony.

Detektor jest zasilany na dwa sposoby – sieciowo i przez dodatkową baterię. Dzięki temu nie musimy się martwić, że zostaniemy bez ochrony z powodu np. braku prądu. Tak jak i u zwycięzcy rankingu 2024, problematyczna może okazać się praca na baterii.

Warto wspomnieć jednak, że na bieżąco jesteśmy w stanie kontrolować stan urządzenia dzięki wbudowanej funkcji próbnego alarmu. Oprócz tego, kiedy w naszym domu wykryte zostanie niebezpieczne stężenie tlenku węgla, zostaniemy o tym poinformowani komunikatem głosowym oraz syreną ostrzegawczą o dużej głośności. 

 • Cena niższa od innych produktów z podobnym zestawem funkcji;

 • Podwójne zasilanie;

 • Funkcja wywołania próbnego alarmu;

 • Urządzenie do detekcji 3w1.

 • Produkt nie oferuje długiej pracy na baterii;

 • Zasilanie bateryjne wyłącznie w przypadku awarii zasilania głównego.


ZAMEL Czujnik czadu i gazu 230V CTG-01 ZAMEL tlenk

czujnik czadu i gazu

Zamel to propozycja przygotowana dla osób, którym nie straszna jest wyższa niż zazwyczaj cena. Jest to wysoce uniwersalny czujnik tlenku węgla. Recenzowany produkt pochodzi od sprawdzonego producenta z ugruntowaną pozycją na rynku, w wypadku którego możemy być spokojni o jakość oferowanych nam produktów. Przyjrzyjmy się więc czujnikowi CTG-01 i sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania. 

CTG-01 od firmy ZAMEL to czujnik czadu i gazu, który dzięki specjalistycznemu systemowi auto diagnostycznemu, sam powiadomi nas w momencie, w którym jakaś jego funkcja będzie działać niepoprawnie. To zdecydowanie umożliwi nam szybką naprawę nieszczelnych instalacji bądź niedrożnej wentylacji. 

Dzięki bardzo szybkiej reaktywności (stężenie tlenku węgla na poziomie 300 PPM wykrywane jest w czasie poniżej 3 minut) z detektorem CTG-01 możemy czuć się naprawdę bezpiecznie. Każdy produkt firmy ZAMEL jest testowany w Polsce i posiada wszystkie potrzebne certyfikaty. 

Ten model oczywiście nie odstaje od innych pod względem takich usprawnień jak podwójne zasilanie czy wyświetlacz LCD, który w razie wykrycia gazu, poinformuje nas o jego dokładnym stężeniu. 

Minusem tego produktu może być cena, wyższa niż w przypadku innych produktów. Warto jednak mieć świadomość, że stawiając na ZAMEL mamy pewność jakości kupowanego detektora. 

 • odwójne zasilanie;

 • System autodiagnostyczny;

 • Certyfikat poprawnej pracy;

 • Zgodność z szeregiem restrykcyjnych norm.

 • Cena wyższa niż w wypadku innych produktów;

 • Zasilanie bateryjne jedynie w postaci awaryjnego.

CZUJNIK CZADU I GAZU EURA CGD-35A2

czujnik czadu gazu i dymu 3w1

Kolejna ciekawa propozycja w zestawieniu pochodzi od marki Eura. Model CGD-35A2 gwarantuje nam bardzo precyzyjny monitoring tlenku węgla, a także gazu ziemnego oraz typu propan butan (LPG) w powietrzu. Jest to standardowy czujnik zasilany przewodowo, a więc jeśli pragniemy zakupić czujnik czadu i gazu na baterie, to musimy poszukać gdzie indziej.

Co prawda producent zadbał o to, aby urządzenie oferowało nam zasilanie awaryjne w postaci baterii. Jednakże, nie pozwala ono na standardową, długą pracę, lecz jako zastępcze źródło na kilka – kilkanaście godzin. Warto natomiast zauważyć, że produkt wyposażono w specjalny czujnik informujący nas o braku zasilania głównego bądź, w przypadku baterii, o niskim stanie energii. 

Jest to standardowe urządzenie 2w1, które pozwala na mierzenie ilości tlenku węgla bądź gazów w powietrzu. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo głośny sygnał akustyczny na poziomie 85 dB. Oprócz tego, zastosowano tutaj przycisk testu oraz sygnalizację awarii. Czujnik natomiast oferuje dosyć mały temperaturowy zakres pracy. 

 • Bardzo prosty montaż;

 • Dodatkowe zasilanie awaryjne;

 • Klasa ochrony IP 20;

 • Bardzo wysoka głośność alarmu;

 • Alarm akustyczny i optyczny.

 • Zasilanie na baterie działa tylko przez krótki okres;

 • Brak wyświetlacza LCD.CZUJNIK GAZU LPG METAN PROPAN BUTAN
DETEKTOR 4w1

czujnik czadu i gazu ranking

Nasz ranking 2024 uzupełniony został przez detektor gazów łatwopalnych firmy Hypermax. Jest to czujnik skonstruowany specjalnie z myślą o wykrywaniu niebezpiecznego stężenia gazów takich jak propan butan, gaz ziemny czy LPG w Twoim domu. To nowa jakość w kwestii bezpieczeństwa, w dodatku w bardzo niewygórowanej cenie. 

Detektor gazów łatwopalnych tego producenta to czujnik wyposażony w wysokiej jakości, niezwykle czuły niskonapięciowy sensor półprzewodnikowy/katalityczny. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne stężenie gazów łatwopalnych w Twoim domu i ostrzec Ciebie oraz innych domowników. 

Głośna syrena alarmowa o poziomie głośności 85 dB sprawi, że nie przegapisz alarmu. Niewielkim minusem tego modelu jest jego przewodowe zasilanie (przewód o długości 150 cm w zestawie), jednak teoretyczny minus jest rekompensowany przez niską cenę. 

W zestawie znajdziemy również wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego montażu tego modelu detektora w naszym domu. Czujnik Hypermax to bez wątpienia gwarancja wysokiej jakości bezpieczeństwa i komfortu. 

 • Niewielki koszt;

 • Bardzo czuły sensor;

 • Stały nadzór stężenia gazu w Twoim domu;

 • Czujnik 4w1.

 • Zasilanie przewodowe;

 • Brak zasilania awaryjnego.

Artykuły

Czym się kierować podczas wyboru właściwego czujnika czadu i gazu w 2024 roku?

Powyższy ranking przedstawił aż pięć bardzo ciekawych i szeroko polecanych produktów. Charakteryzują się one przede wszystkim najwyższą klasą wykonania, a także szeregiem atrakcyjnych parametrów. Co jednak powinno przykuć naszą uwagę, jeśli decydujemy się na poszukiwania na własną rękę? 

Przede wszystkim chodzi o certyfikaty i zgodności z europejskimi i polskimi normami. Oprócz tego, kluczowe będzie zweryfikowanie też jakie są i ile jest sposobów sygnalizacji nieprawidłowego stężenia szkodliwych substancji w powietrzu. Istotny będzie też rodzaj montażu oraz wielofunkcyjność urządzenia.

Jakie zasilanie ma poszukiwany przez nas czujnik? Co o modelu sądzą inni użytkujący, którzy zweryfikowali swój zakup i podzielili się opiniami? To wszystko ważne i niezbędne informacje, które pomogą nam wybrać ten idealny produkt. Jeśli jednak poszukujemy nieco większej liczby danych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z poniższym artykułem: http://di.com.pl/czujnik-czadu-i-gazu-jaki-wybrac-na-co-warto-zwrocic-uwage-65790

czujnik czadu i gazu opinie

Wielofunkcyjność urządzenia

Zakup czujnika gazu ma za zadanie zagwarantować nam całkowitą ochronę przed substancjami, które mogą doprowadzić do naszej przedwczesnej śmierci. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że zakup urządzenia wykrywającego nieprawidłowe stężenie wielu różnych lotnych składników wymaga zaawansowanych czujników.

Aby wybrać właściwy produkt, trzeba sprawdzić rodzaj stosowanych sensorów. Jeśli jest ich dużo, a ich wykonanie jest ponadprzeciętne, to może przełożyć się to na detekcję wielu różnych substancji, a nie tylko czadu czy jednego rodzaju gazu.

Właściwie dobrany detektor jest w stanie wykryć też gaz typu propan butan czy nawet dym. Oczywiście umiejscowienie jest tutaj kluczowe, bo gazy mają różną masę, a więc ich największa ilość znajduje się czasami zaraz pod sufitem, a czasami na niższym poziomie.

DOBRY CZUJNIK GAZU ZIEMNEGO, LPG, METAN, PROPAN BUTAN DETEKTOR 4w1
czujnik czadu i gazu ranking

CZUJNIK CZADU I GAZU DETEKTOR TLENKU WĘGLA CO LCD
czujnik czadu gazu

Skuteczność działania, a certyfikaty

Najprostszym sposobem na ocenę skuteczności działania produktu jest zweryfikowanie certyfikatów, które wcześniej twórcy produktu uzyskali. Większość oferowanych teraz modeli gwarantuje nam podstawowe certyfikaty CE. Jeśli jednak przyjrzymy się bardziej zaawansowanym produktom, to znajdziemy także dodatkowe certyfikaty czy też europejski i polskie normy zgodne z najnowszymi wytycznymi. 

Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby skuteczność weryfikować za pomocą deklarowanych przez producenta parametrów. W opisie znajdziemy czas, jaki detektor potrzebuje aby wykryć szkodliwe substancje na różnym poziomie stężenia.

Żywotność urządzenia i gwarancja

Sensory montowane w produktach mają zróżnicowany czas przydatności. Im mocniejszy i lepiej wykonany sensor, tym dłużej urządzenie będzie działać. Posłuży nam wtedy przez bardzo długo – nawet i 5 lat. Minimalny czas pracy, jaki nas powinien interesować, to 3 lata. 

Po tym okresie, należy wymienić sensor. Jeśli zakupimy właściwy sprzęt, to wystarczy wymiana samego komponentu. Jeśli jednak nasz produkt będzie wątpliwej jakości, to po tym czasie przyjdzie nam zakupić cały detektor.

Gwarancja to kolejny sposób na weryfikację jakości. Jeśli producent jest przekonany o niezawodności, to bez żadnego problemu zagwarantuje podstawową, wynosząca 2 lata ochronę konsumencką. Jeśli jednak nie jest przekonany co do trwałości, to ta skrócona może być do 12 miesięcy.

CZUJNIK XBLITZ DG3-1 CZUŁY
czujnik czadu i gazu na baterie
CZUJNIK CZADU I GAZU EURA CGD-35A2
czujnik czadu gazu i dymu 3w1

Funkcjonalność, czyli dodatkowe udogodnienia

Dodatkowe diody informujące nas o stanie baterii w przypadku bezprzewodowych czujników bądź też system wskazujący na brak zasilania oraz niski poziom baterii awaryjnych – to podstawa, jeśli chodzi o funkcjonalność dodatkową mającą niebagatelny wpływ na komfort użytkowania produktu. 

Funkcjonalność to nie tylko istotne diody i systemy wskazujące, lecz także kompatybilność ze smartfonem bądź możliwość podłączenia urządzenia do systemów. Ta ostatnia opcja pozwala na natychmiastowe zakręcenie dopływu gazu do urządzeń w przypadku wykrycia nieszczelności.

Czujnik czadu i gazu na baterie czy na zasilanie przewodowe?

Na rynku w roku 2024 dostępne mamy urządzenia klasyczne, które zasilane są przewodowo i potrzebują stałego dostępu do prądu. Ich cena jest stosunkowo niska przy zachowaniu wysokiej wydajności i optymalności. Problemem może być jednak to, że przy awarii energetycznej czujniki przestają działać. Rozwiązaniem ratującym przed taką sytuacją są zasilania awaryjne, lecz czas pracy na takiej opcji jest bardzo krótka.

Drugą opcją są czujniki czadu i gazu na baterie, czyli bezprzewodowe. W przeciwieństwie do awaryjnych baterii w przewodowych czujnikach, te charakteryzują się bardzo długim czasem pracy. W niektórych przypadkach wynosi on nawet i kilkanaście miesięcy. Niestety, droższa cena oraz potrzeba wymiany baterii co jakiś czas jest pewną wadą tych produktów.

Czujnik ZAMEL CTG-01
czujnik czadu i gazu

Sprawdź opinie na temat czujnika gazu i czadu

Podczas zakupu tego idealnego produktu, warto również sprawdzić opinie innych. Uwagi dotyczące korzystania z czujnika czy też efektywności wykrycia substancji szkodliwych będą niezwykle istotne – szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni nad jednym z kilku podobnych do siebie modeli. 

Pamiętajmy natomiast, że subiektywna natura tych danych sprawia, że nie możemy całkowicie zawierzyć komentarzom innych kupujących. Jeśli jednak produkt jest popularny, a średnia ocen jest niezwykle wysoka, to może to być wskazówką jakościowego produktu.

Czujnik czadu i gazu – podsumowanie rankingu 2024

W poradniku ujęte były najistotniejsze wskazówki, które to pomogą w finalnej decyzji. Wybrany czujnik czadu powinien przede wszystkim charakteryzować się świetną precyzją i skutecznością w wykrywaniu nieprawidłowości. Dodatkowe funkcje oraz wysokie opinie to świetne uzupełnienie, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni zakupu danego modelu.

Jeśli nie planujecie poświęcać dodatkowego czasu na zapoznanie się z ofertą, to warto wykorzystać zebraną wiedzę i wybrać zwycięzcę rankingu. CZUJNIK CZADU I GAZU DETEKTOR TLENKU WĘGLA CO LCD to ciekawe połączenie, gdzie przystępna cena łączy się z ciekawymi opcjami, świetnymi opiniami, a także certyfikatami potwierdzającymi prawidłowe działanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czujnik czadu i gazu wybrać
Average rating:  
 0 reviews