Jaki czujnik czadu wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Czujnik czadu i gazu ranking najciekawszych propozycji – sprawdź co wybrać w roku 2024 

Czad, czyli tak zwany niewidzialny zabójca, to jeden z głównych powodów, przez które dochodzi do śmierci w sposób, który bardzo łatwo mogłoby uniknąć. Do zatrucia dwutlenkiem węgla, bo tym właśnie jest czad, dochodzi niepostrzeżenie i jeśli zdarzy się to w nocy, to bardzo często doprowadza to do śmierci. W bardzo jednak prosty sposób możemy to uniknąć – poprzez instalację czujnika czadu i gazu w naszym domu.

Wielu z nas myśli, że sam czujnik dymu wystarczy. Nie możemy jednak zapominać o tym, że o wiele groźniejszy, bo niewidzialny i wyjątkowo zabójczy jest właśnie czad. Co prawda nie każdy wie czym się kierować podczas wyboru takiego sensora. Z tego właśnie powodu powstał ranking czujników czadu 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Fibaro CO SENSOR FGCD 001 Czujnik Czadu Z Wave FV 1 1

Fibaro CO Sensor

9.9

Drogi

Allegro Logo
CZUJNIK CZADU DETEKTOR TLENKU WEGLA GAZU LCD 1 1

CZUJNIK CZADU KX6890

9.8

Tani

Allegro Logo
Czujnik CO tlenku wegla Czadu Wifi TUYA SMARTLIFE 3

CZUJNIK Spacetronik SL-DC01

9.7

Średnia

Allegro Logo
Czujnik czadu i gazu Xblitz CO GAS Alarm DG3 1 1 1

CZUJNIK Xblitz DG3-1

9.6

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
CZUJNIK CZADU TLENKU WEGLA DETEKTOR CO LCD GLOSNY 1 1

CZUJNIK CZADU LCD

9.5

Średnia

Allegro Logo
KIDDE 5DCO CZUJNIK CZADU TLENKU WEGLA 7 LAT 3821 1

CZUJNIK KIDDE 5DCO

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
CZUJNIK CZADU TLENKU WEGLA 230V sieciowy GAZU 1

CZUJNIK ZAMEL

9.3

Średnia

Allegro Logo

Na liście pojawiło się szereg różnych produktów. O ile każdy z nich sprawdzi się i uchroni nas przed niebezpieczeństwem, tak różnice między nimi są ogromne – zarówno pod względem trwałości, przydatności, funkcjonalności oraz sposobie działania. Specjaliści, którzy odpowiedzialni są za tę listę czujników czadu i gazu, wzięli pod uwagę również sposób alarmowania, rodzaj i trudność montażu, czy też trwałość i niezawodność.


Fibaro CO SENSOR FGCD-001 Czujnik Czadu Z-Wave

czujnik czadu i gazu

Chcielibyśmy przedstawić czujnik tlenku węgla i temperatury Fibaro CO SENSOR FGCD-001. To bezobsługowe i bezprzewodowe urządzenie sprawi, że nie będziesz musiał więcej martwić się o bezpieczeństwo w swoim domu. 

Efektywność jest w tym przypadku połączona z nowoczesnym designem, a w dodatku czujnik jest połączony z siecią Z-Wave. Fibaro CO SENSOR to nowoczesny czujnik czadu (tlenku węgla) i temperatury, który o zbyt wysokim poziomie obydwu poinformuje Ciebie i Twoich domowników sygnałem nie tylko świetlnym, lecz także dźwiękowym, dzięki czemu na pewno nie przeoczysz powiadomienia.

Czujnik skonstruowany jest w technologii Z-Wave, przez co jest w stanie współpracować z innymi urządzeniami obsługującymi tę technologię w Twoim domu (obsługuje również standard Z-Wave Plus).

W dodatku urządzenie jest bezobsługowe, w związku z czym nie musisz o nim pamiętać na co dzień. Niektórych może odstraszać cena, ale to niewielki minus, jeśli spojrzy się na atrakcyjne opcje, działanie bezprzewodowe i na fakt, że to inwestycja w bezpieczeństwo na lata. 

ok
 • Możliwość skomunikowania z innymi urządzeniami Z-Wave w Twoim domu;

 • Nowoczesny design;

 • Świetlna oraz dźwiękowa sygnalizacja ostrzegawcza;

 • Działanie bezprzewodowe.

nook
 • Wysoka cena zakupu.CZUJNIK CZADU DETEKTOR TLENKU WĘGLA GAZU LCD

czujnik czadu opinie

Kolejna pozycja w naszym rankingu to elektrochemiczny i bezprzewodowy Detektor tlenku węgla z wyświetlaczem LCD. Niska cena, łatwość obsługi i wysoka skuteczność to podstawowe cechy charakteryzujące ten produkt. 

Co ciekawe, producent gwarantuje sporą żywotność urządzenia. Szacowana ona jest nawet na 5 lat, co jest podobnym okresem jak w przypadku przedmiotów z o wiele wyższej półki cenowej. 

Detektor tlenku węgla to rzecz niezbędna w każdym domu, a ten konkretny produkt charakteryzuje się niską ceną i sporą dostępnością. Model ten posiada elektrochemiczny czujnik, który w razie wysokiego stężenia czadu, powiadomi Cię natychmiast. Jeśli chodzi o alarm i jego głośność, to jest on o głośności aż 85 decybeli. 

Im wyższe stężenie, tym szybsza aktywacja alarmu. Opisywany jest jednym z najlepszych wyborów jako czujnik gazu i czadu jest bardzo prosty w obsłudze i posiada wyświetlacz LCD, na którym wyświetli się informacja w momencie wyczerpania baterii (powiadomi Cię o tym również sygnał dźwiękowy).

Czujnik wyposażony jest w diody sygnalizacyjne LED. W każdym zestawie są wszystkie niezbędne elementy montażowe oraz dodatkowo trzy baterie alkaliczne AA jako gratis. Czujnik nie reaguje na dym i gazy palne w powietrzu atmosferycznym, co można uznać za swoistą wadę.

ok
 • Niska cena;

 • Szybka aktywacja alarmu w momencie wykrycia tlenku węgla;

 • Wyświetlacz LCD oraz diody sygnalizacyjne LED;

 • Żywotność sensora do nawet 5 lat.

nook
 • Obsługa wyłącznie manualna;

 • Krótki okres gwarancyjny urządzenia.

Czujnik CO tlenku węgla Czadu SPACETRONIK

czujnik czadu gazu i dymu 3w1 ranking

Kolejna pozycja w naszym zestawieniu to coś dla miłośników wyręczania się w codziennym życiu inteligentnymi urządzeniami. W przypadku czujki czadu Spacetronik, możesz być spokojny o swój dom nawet jeśli znajdujesz się bardzo daleko od niego. 

Producenci gwarantują nam kompatybilność z aplikacją Tuya. Jest ona powiązana z czujką dzięki czemu o ewentualnym ulatnianiu się czadu zostaniesz poinformowany wiadomością w aplikacji.

Z uwagi na bezproblemowe działanie nawet na bardzo dalekich dystansach, czujka czadu firmy Spacetronik to gwarant, że już nigdy nie będziemy się niepokoić o to, czy na pewno wyłączyliśmy piekarnik przed wyjazdem. W odróżnieniu od innych detektorów, opisywany model, oprócz sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, w razie alarmu, wyśle Ci również powiadomienie w aplikacji. 

Ponadto, detektor ten posiada opcję montażu funkcji automatycznego zamknięcia zaworu gazu, a wszystkim tym możesz pokierować nie przerywając urlopu. Łatwy montaż i stosunkowo niska cena, czynią z tego modelu naprawdę atrakcyjną i polecaną opcję. 

Niedogodnością może okazać się konieczność zasilania przewodowego, ale za to samo urządzenie ze względu na swoje rozmiary, będzie niemal niewidoczne. Oprócz tego, głośność sygnału alarmowego to jedynie 75 dB.

ok
 • Połączenie z aplikacją Tuya;

 • Niewielki, kompaktowy rozmiar;

 • Możliwość automatyczne zamknięcia zaworu gazu;

 • Dodatkowa sygnalizacja.

nook
 • Zasilanie przewodowe;

 • Przeciętna głośność sygnału.Czujnik czadu i gazu Xblitz CO / GAS Alarm DG3-1 

czujnik czadu cena

Następną ciekawą propozycją jest Oferta od Xblitz CO, czyli GAS Alarm DG3-1. Produkt ten jest zdecydowanie skuteczny, aczkolwiek jego design prezentuje się bardzo delikatnie i schludnie. To niewielkie urządzenie wyróżnia możliwość sterowania nim za pomocą komunikatów głosowych. 

Ponadto detektor posiada wyświetlacz, który informuje o stężeniu tlenku węgla. a także innych gazów, które pozostają niewykrywalne dla innych urządzeń. Czujnik Xblitz CO / GAS Alarm DG3-1 to urządzenie, które zabezpieczy Twój dom, nie tylko przed groźnym dla życia stężeniem czadu. 

Pojawił się w naszym rankingu czujnik czadu i gazu 2w1, z uwagi na to, że urządzenie powiadomi cię również, gdy wykryje w powietrzu inne gazy łatwopalne, takie jak np. gaz ziemny, metan czy skroplony gaz ropopochodny. Ta funkcja zagwarantuje Ci niedostępny wcześniej poziom bezpieczeństwa i komfortu. 

Całość dopełnia możliwość sterowania urządzeniem za pomocą komunikatów głosowych. Detektor może być zasilany zarówno sieciowo (90V-240V, 50-60Hz), jak i bateryjnie (9V). Niestety, musimy pamiętać o tym, że zasilanie bateryjnie działa wyłącznie jako podtrzymanie funkcjonalności produktu w przypadku braku prądu, a więc po kilku godzinach przestanie funkcjonować. 

Stosunkowo dobrą wiadomością jest natomiast okres ochronny, który trwa 24 miesiące. Oprócz wyżej wspomnianego problemu z zasilaniem, musimy także pamiętać komunikacji alarmowej wyłącznie w języku angielskim.

ok
 • Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą komunikatów głosowych;

 • Dostępne zasilanie awaryjne;

 • Wykrywanie nie tylko tlenku węgla, ale i innych groźnych dla zdrowia i życia gazów łatwopalnych;

 • Głośny alarm.

nook
 • Zasilanie bateryjne działa jedynie przez kilka godzin.


CZUJNIK CZADU TLENKU WĘGLA KING COV-29 DETEKTOR CO LCD GŁOŚNY

czujnik czadu i dymu

Następna propozycja to DETEKTOR CZADU KING COV-29. Ten czujnik łączy w sobie wszystko, co powinno mieć każde urządzenie tego rodzaju i w dodatku jest bardzo tani. Przedmiot ten charakteryzuje się jeszcze bardziej ulepszonym sensorem elektrochemicznym, dzięki czemu będziesz mógł czuć się jeszcze bezpieczniej w swoim domu.

Detektor firmy KING to nowoczesny czujnik, który zaalarmuje Cię, kiedy w Twoim domu pojawi się czad. Urządzenie posiada panel LCD, dzięki któremu na bieżąco możesz monitorować stan baterii. 

System diod sygnalizacyjnych pozwoli Ci w każdej chwili sprawdzić poprawność jego działania. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w Twoim domu, zostaniesz natychmiast zaalarmowany sygnałem świetlnym oraz bardzo głośną syreną. 

Wadą może być natomiast fakt, że aby zabezpieczyć cały dom, nie wystarczy jeden detektor. Fakt ten rekompensuje jednak niska cena pojedynczego egzemplarza. Dzięki temu każde pomieszczenie i każde piętro naszego domu może być tak samo dobrze chronione przed czadem. 

Czujnik nie wymaga podłączenia sieciowego, gdyż zasilanie jest bateryjne. Budżetowa cena nie oznacza jednak, że produkt nie sprawdzi się w ochronie. Twórcy upewnili się, że opcja ta charakteryzuje się certyfikatami CE oraz ROHS.

ok
 • Ulepszony sensor elektrochemiczny;

 • Wyświetlacz LCD;

 • Działanie bezprzewodowe – zasilanie bateryjne;

 • Wysoki poziom głośności.

nook
 • Niewielkie pokrycie czujnika;

 • Krótki okres gwarancyjny na urządzenie.

Czujnik czadu Kidde 5DCO

czujnik czadu

Zestawienie uzupełnione zostało w opcję niezwykle trwałą i szeroko polecaną. Czujnik Czadu Tlenku Węgla Kidde 5DCO to gadżet, który posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wszystkich norm wymaganych dla domowych detektorów tlenku węgla w Polsce. 

Jeśli chodzi o parametry, to urządzenie wskaże nam stężenie tlenku węgla w naszym domu w skali 0-999 PPM. Oprócz tego, na uwagę zasługują diody, które na co dzień informują nas o poprawnym działaniu detektora, a w przypadku wykrycia czadu sygnalizują detekcję za pomocą światła. 

Pamiętajmy także o bardzo głośnej syrenie alarmowej, która powiadomi nas o zagrożeniu. Alarm dźwiękowy na poziomie 85 dB jest z pewnością wystarczający. Jeśli chodzi o inne sposoby komunikacji o wykryciu czadu, to pamiętać należy też o czerwonej diodzie oraz o informacji na panelu o wykrytym stężeniu.

Innym atrybutem tego wyboru jest niezależne zasilanie bateryjne, które uniezależnia nasze bezpieczeństwo od zasilania elektrycznego. Ponadto, producent tego modelu proponuje nam możliwość zamontowania produktu zarówno na ścianie, jak i leżąc na płaskiej powierzchni. 

Czujnik ten pokazuje aktualne stężenie tlenku węgla (dane aktualizowane są co 15 sekund). W dodatku jako jeden z nielicznych jest w stanie zapamiętać najwyższe dotychczasowe stężenie, jakie wykrył. Oczywiście cena nie jest najniższa, jak na urządzenie tej klasy, ale w żaden sposób nie odbiega od standardów. 

ok
 • Dane odnośnie bieżącego stężenia CO aktualizowane na bieżąco;

 • Równie sprawne działanie na płaskich powierzchniach, jak i po przymocowaniu do ściany;

 • Pamięć najwyższego dotychczasowego stężenia;

 • Aż 7 lat gwarancji;

 • Zasilanie bateryjne – bezprzewodowe.

nook
 • Dosyć wysoka cena;

 • Brak komunikatu głosowego.


CZUJNIK CZADU TLENKU WĘGLA ZAMEL CTG01 4709 230V

czujnik czadu ranking

Kolejnym czujnikiem CO, który warto wziąć pod uwagę, jest Czujnik Czadu firmy ZAMEL, model CTG01 4709. To w pełni funkcjonalne urządzenie, które pozwoli Ci uchronić siebie i swoich bliskich nie tylko przed czadem, lecz także przed gazem ziemnym czy propanem, a dzięki niezwykle trwałej i wytrzymałej konstrukcji, opcja posłuży wiele lat. 

Firma ZAMEL proponuje nam czujnik wyposażony we wszystkie najważniejsze elementy, jakie potrzebne są do zapewnienia największego bezpieczeństwa. Detektor CTG01 spełnia wszystkie wymagane normy, w tym certyfikat polski wykrycia stężenia tlenku węgla na poziomie 300 ppm w czasie poniżej 3 minut, a także zgodności z normami PN-EN 50291.

Opcja ta stworzona została z myślą o ciągłym monitorowaniu poziomu stężenia niebezpiecznych gazów w naszych domach. W przypadku detekcji, zostajemy o tym powiadomieni syreną alarmową, sygnałem świetlnym, a na wyświetlaczu LCD pokazuje się informacja o rodzaju gazu, z którym mamy do czynienia i o poziomie jego stężenia w powietrzu. 

Zasilany jest zarówno sieciowo, jak i przez zapasowe baterie, co minimalizuje ryzyko, że w którymś momencie nasz dom pozostanie bez ochrony przed czadem. Pamiętajmy natomiast, że jest to jedynie zasilanie awaryjne, a więc przy dłuższym braku prądu produkt przestanie działać.

Problemem w przypadku tego produktu może być cena, znacznie odbiegająca od innych czujników na tym poziomie, jednak w przypadku firmy ZAMEL możemy być pewni jakości, za którą płacimy. 

ok
 • Podwójne zasilanie – sieciowe i awaryjne bateryjne;

 • Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa w przypadku wykrycia niebezpiecznego gazu;

 • Informacja o tym, z jakim gazem i o jakim stężeniu mamy do czynienia na wyświetlaczu;

 • Bardzo szybka reakcja na wykrycie stężenia czadu.

nook
 • Bardzo wysoka cena zakupu.

Artykuły

Na co dokładnie zwrócić uwagę kupując czujnik czadu?

W celu zabezpieczenia się przed niebezpieczeństwem, jakim bez wątpienia jest ten cichy, niewidzialny zabójca, musimy przede wszystkim wiedzieć jakiego dokładnie produktu poszukujemy. Jest to o tyle istotne, że zazwyczaj zakup takiego detektora jest dla nas nowością i nie wiemy czego dokładnie szukać.

Pierwszą rzeczą jest oczywiście zwrócenie uwagi na to czy chcemy czujnik czadu i dymu, gazu, czy może urządzenie 3w1. Jakościowy produkt wysokiej klasy to przede wszystkim taki, który oferuje nam szereg certyfikatów oraz norm. Oprócz tego, musimy zweryfikować również rodzaj zasilania, a także sposoby sygnalizacji o niebezpiecznym stężeniu. Głośność sygnalizacji ma także istotne znaczenie.

Następnym kluczowym elementem wskazującym na jakość wybranego produktu jest żywotność sensora. Oczywiście powinniśmy też pamiętać o montażu oraz o tym, aby opinie czujnika czadu czy jego oceny były nadzwyczaj pozytywne. Dodatkowych informacji udzieli nam poniższy artykuł: https://www.eielectronics.pl/blog/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-czujnika-czadu-do-mieszkania/

czujnik czadu i gazu ranking

Normy, atesty i certyfikaty

Czujniki czadu to urządzenia, które muszą przede wszystkim charakteryzować się precyzją działania oraz pewnością, że w każdej chwili będą w stanie wykryć chociażby najmniejsze różnice w jakości powietrza. Nic więc dziwnego, że rekomendowane są jedynie te produkty, które zostały sprawdzone.

Najlepszym potwierdzeniem skuteczności jest wybranie sprzętu, które przeszło szereg testów laboratoryjnych, a także zdobyło certyfikaty świadczące o odpowiednim wykonaniu. 

Podstawową certyfikacją jest oczywiście CE. Jeśli jednak zależy nam na jeszcze dokładniejszym zweryfikowaniu produktu, wybierajmy tylko te które dodatkowo mają certyfikat ROHS. Oprócz tego, musimy upewnić się, że są zgodne z normami EN50291.

CZUJNIK CZADU DETEKTOR TLENKU WĘGLA
czujnik czadu opinie

Czujnik czadu i gazu Xblitz DG3-1
czujnik czadu cena

Zwróćmy uwagę na uniwersalność

Kolejny kluczowy aspekt podczas wyboru sprzętu tego typu to rodzaj substancji, które wykrywają. Oczywistym jest, że kupując czujnik czadu pragniemy, aby sprzęt taki wykrywał nieprawidłowości związane właśnie z owym czadem, czyli tlenkiem węgla. 

Bardzo często jednak produkty te oferują sensory, które to są w stanie wykryć też inne niepożądane substancje. To właśnie dlatego coraz częściej pojawiają się rankingi czujników czadu gazu i dymu 3w1. Niestety, aż tak wysoka uniwersalność jest bardzo droga.

Warto zatem pójść na pewien kompromis i wybrać produkt 2w1. Skuteczna ochrona przed czadem i gazem jest możliwa i to w dosyć niskiej cenie. Co ciekawe, takiego czujniki chronią nas przed, między innymi, gazem typu propan-butan, gazem ziemnym, czadem czy, w niektórych przypadkach, przed wysoką temperaturą, co może zwiastować szereg innych problemów.

Pamiętajmy o rodzaju sygnalizacji oraz jej intensywności

Aby upewnić się, że zostaniemy we właściwy sposób ostrzeżeni przed czyhającym na nas niebezpieczeństwem, musimy wybrać czujnik wyposażony w szereg różnych sygnalizacji. Chodzi tutaj głównie o to, abyśmy jakimś cudem nie przegapili ostrzeżenia.

Standardowo mamy do czynienia z ostrzeżeniem dźwiękowym. To musi być natomiast na poziomie głośności wynoszącym minimum 85 dB. Kolejne sposoby sygnalizacji to świetlne (migająca dioda w kolorze czerwonym) czy też komunikaty dźwiękowe – lektor informujący o zagrożeniu.

Nieco bardziej zaawansowane produkty, który to oferują bezprzewodowe połączenie oraz kompatybilność z telefonami, pozwalają na korzystanie ze specjalnej sieci. Dzięki temu mamy dostęp do powiadomień nawet w naszym smartfonie.

Fibaro CO SENSOR FGCD-001
czujnik czadu i gazu
Czujnik CO tlenku węgla SPACETRONIK
czujnik czadu gazu i dymu 3w1 ranking

Rodzaj zasilania i funkcjonalność

Czujniki tego typu to produkty, które muszą nieprzerwanie działać nie zważywszy na to czy w naszym mieszkaniu, domku jednorodzinnym czy po prostu w miejscu pracy jest prąd czy go nie ma. Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że rodzaj zasilania zastosowany w sensorze nam odpowiada.

Zazwyczaj mamy do czynienia z zasilaniem przewodowym, lecz bez najmniejszego problemu znajdziemy w stosunkowo przystępnej cenie czujniki CO bezprzewodowe. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dzięki zasilaniu na przewód, nie musimy martwić się o wymianę baterii. W takiej sytuacji, naszym jedynym zmartwieniem zostanie żywotność sensora, o którym opowiemy poniżej. 

Niestety, przewodowe zasilanie zależne jest od prądu w danym miejscu. Jeśli nastąpi awaria, czujnik przestanie działać. Dlatego czasami stosuje się zasilania awaryjne w postaci baterii. Często jednak takie rozwiązanie nie pozwala nam na długotrwałe korzystanie z czujnika.

O wiele lepszym wyborem będą z góry zaprojektowane przedmioty, które mają za zadanie pracować bezprzewodowo. Jeśli wybierzemy taką konstrukcję, to na wiele miesięcy będziemy mieć z głowy zakup baterii, a przerwy w dostawie prądu nie będą kłopotliwe. Tutaj natomiast należy pamiętać o tym, aby wybrany przez nas czujnik wyposażony został w specjalny wskaźnik rozładowania baterii.

Żywotność sensora oraz niezawodność urządzenia

Gdy planujemy zakup sprzętu, który ma za zadanie chronić nas przed takim niebezpieczeństwem, oczekujemy przede wszystkim trwałości i bezawaryjności. To właśnie dlatego tak kluczową rolę odgrywa żywotność sensora, który montowany jest w czujnikach czadu, gazu, dymu oraz innych szkodliwych substancji. 

Żywotność wynosząca przynajmniej 3 lata do nawet 5-6 lat. To nas najbardziej interesuje. Wtedy mamy pewność, że urządzenie będzie skutecznie wykrywało wszystkie nieprawidłowości. 

Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby sama konstrukcja była trwała i niezawodna. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie tego będzie gwarancja. Jeśli pragniemy zakupić produkt sprawdzony, to musi on oferować nam przynajmniej 24 miesiące gwarancji na bezawaryjność.

CZUJNIK CZADU KIDDE 5DCO 3821
czujnik czadu

CZUJNIK CZADU TLENKU WĘGLA 230V

czujnik czadu ranking

Sposób montażu także kluczowy

Kolejnym kluczowym elementem, jeśli pragniemy wybrać sprawdzony czujnik czadu i dymu czy czadu i gazu, to montaż. Co ciekawe, nawet najbardziej uniwersalne produkty oferujące nawet i detekcję 4 w 1 (różne rodzaje gazu, czad, dym, a także wysoka temperatura) mogą mieć różną efektywność wykrycia z uwagi na rozmieszczenie.

To właśnie dlatego należy przede wszystkim określić co jest dla nas najistotniejsze i w jakim celu dany czujnik kupujemy. Gazy różnią się od siebie i to diametralnie. Niektóre są lżejsze od powietrza (gaz ziemny bądź dwutlenek węgla), a niektóre cięższe (propan butan). Jeśli jednak planujemy zakup czujnika czadu i gazu ziemnego, to należy montować produkt na ścianie w odległości 30-50 cm od sufitu. 

Jeśli chodzi o same produkty, to można wybrać montaż typowo ścienny lub, jeśli na to konstrukcja pozwala, montaż wolnostojący. W ten sposób unikniemy wiercenia oraz żmudnego montowania i po prostu położymy produkt na, na przykład, szafce w kuchni.

Dobra cena czujnika czadu w 2024 roku, a także świetnie opinie użytkowników

Warto zauważyć, że budżetowy czujniki będą miały podobną lub nieco gorszą skuteczność i precyzję detekcji szkodliwych substancji co te drogie. Lecz z uwagi na ich funkcjonalność, dodatkowe sposoby montażu, dłuższą gwarancję czy też dłuższą żywotność sensora przedmioty te mogą diametralnie się różnić cenowo. 

Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami, sprawdzić jakie dokładnie certyfikaty produkt uzyskał oraz jakie normy spełnia. Wtedy będziemy mieć pewność, że wyższa cena będzie miała potwierdzenie w klasie produktu.

Kluczowe okażą się także opinie innych użytkowników. Za pomocą uwag możemy określić czy funkcjonalność deklarowana przez producenta pokrywa się z rzeczywistością oraz czy przedmiot jest łatwy w montażu. Są to co prawda subiektywne informacje i bardzo często zależą od konkretnego egzemplarza. Jeśli jednak pozytywne czy negatywne komentarze na temat czujnika pojawiają się często, to będziemy wiedzieć że to prawdopodobnie rzeczywista wada lub zaleta wybranego przez nas produktu.

Dobry czujnik czadu – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą w rankingu 2024 zostaje Fibaro CO SENSOR FGCD-001 Czujnik Czadu Z-Wave FV. O ile przyjdzie nam zapłacić wysoką cenę za czujnik czadu, tak jest to jedna z najlepszych opcji z uwagi na ogromną funkcjonalność, bezprzewodowe działanie, komunikację z telefonem, a także długą żywotność.

Jeśli poszukujemy produktu z dłuższą gwarancją czy po prostu pragniemy wydać nieco mniej, a dodatkowo pragniemy wybrać jedynie najlepsze opinie czujnika czadu, to warto sprawdzić alternatywy. Dodatkowo upewnijcie się, że wiecie w jaki sposób wybrać produkt na własną rękę. 

Artykuł powiązany: alarm bezprzewodowy do garażu

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki czujnik czadu wybrać
Average rating:  
 0 reviews