Jaki wideodomofon wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Wideodomofon – ranking najpopularniejszych produktów 2024

Wideodomofon to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą widzieć, z kim rozmawiają. Z pewnością znasz tą sytuację, kiedy obca osoba dzwoni domofonem do drzwi Twojego mieszkania lub bramki przy wejściu do domu, a Ty zastanawiasz się, czy powinieneś ją otworzyć. Dzięki naszemu rankingowi łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. Sprawdź nasze zestawienie modeli wideodomofonów, które są szczególnie chętnie wybierane przez innych użytkowników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Wideodomofon Orno VDP-60

9.9

Średnia


 

Wideodomofon DVS

9.8

Średnia

Wideodomofon Virone VDP-61FHD

9.7

Drogi


 

Wideodomofon El Home

9.6

Tania

Wideodomofon Hikvision DS-KIS202T

9.5

Tania


 

Wideodomofon EURA VDP-20A3

9.5

Średnia


 

Jaki wideodomofon wybrać?

Poszczególne urządzenia różnią się między sobą wieloma parametrami. Jedne sprzęty to wideodomofony bezprzewodowe, inne umożliwiają wyłącznie przewodową integracje. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno polskie wideodomofony, jak i sprzęt zagranicznej produkcji. Znajdź z nami najlepszy wideodomofon dla siebie.

Wideodomofon marki Orno

wideodomofon jaki wybrać
Wideodomofon Orno to zestaw wideodomofonowy składający się z panelu zewnętrznego z kamerą (osłoniętego daszkiem) oraz konsoli wewnętrznej z wbudowanym monitorem. W zestawie producent załącza dwie pastylki RFID do kodowania tak, aby wybrane osoby nie musiały wpisywać za każdym razem kodu dostępu.
 
Wysokiej jakości kolorowy monitor LCD o przekątnej 7 cal pozwala na komfortowe oglądanie obraz z kamery wyposażonej w zaawansowany przetwornik CMOS. Za pomocą pokręteł możesz płynnie regulować parametry monitora (np. jasność obrazu, głośność dzwonka). Przyciski pozwalają na obsługę wszystkich funkcji – otwieranie bramy, zwalnianie elektrozaczepu oraz nawiązanie rozmowy.
 
Kamera została otoczona diodami IR, które doświetlają obraz także w nocy. Dlatego wideodomofon Ormo nawet przy słabym oświetleniu.
 
Wbudowany czytnik kart pamięci o pojemności do 32 Gb umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów, a następnie ich odtworzenie.
Ten model korzysta z zasilania gniazdkowego, ale układ wejść pozwala na rozbudowę urządzenia o dodatkowy panel zewnętrzny lub monitor oraz kamerę CCTV do obserwacji dużej przestrzeni (np. ogrodu).
 

n Orno to zestaw składający się z panelu zewnętrznego z wbudowaną kamerą (osłoniętego daszkiem) oraz konsoli wewnętrznej z wbudowanym monitorem. W zestawie producent załącza dwie pastylki RFID do kodowania tak, aby wybrane osoby nie musiały wpisywać za każdym razem kodu dostępu.

Wysokiej jakości kolorowy monitor LCD o przekątnej 7 cal pozwala na komfortowe oglądanie obraz z kamery wyposażonej w zaawansowany przetwornik CMOS. Za pomocą wbudowanych pokręteł możesz płynnie regulować parametry monitora (np. jasność obrazu, głośność dzwonka). Wbudowane przyciski pozwalają na obsługę wszystkich funkcji – otwieranie bramy, zwalnianie elektrozaczepu oraz nawiązanie rozmowy.

Kamera została otoczona diodami IR, które doświetlają obraz także w nocy. Dlatego wideodomofon Ormo nawet przy słabym oświetleniu.

Wbudowany czytnik kart pamięci o pojemności do 32 Gb umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów, a następnie ich odtworzenie.

Ten model korzysta z zasilania gniazdkowego, ale układ wejść pozwala na rozbudowę urządzenia o dodatkowy panel zewnętrzny lub monitor oraz kamerę CCTV do obserwacji dużej przestrzeni (np. ogrodu).

 • jasny i czytelny wyświetlacz,

 • możliwość rozbudowy systemu o kolejne elementy,

 • możliwość nagrywania zdjęć i obrazów na kartę pamięci,

 • wysokiej jakości obraz (także w nocy).

 • brak dotykowego ekranu i wyłącznie przewodowe połączenie.

Wideodomofon DVS

dobry wideodomofon

Urządzenie DVS to dobry wideodomofon do montażu w domu jednorodzinnym. Wyróżnia się dobrymi parametrami technicznymi i wysoką jakością wykonania. Wbudowana kamera zapewnia najwyższej klasy rejestrację obrazu w rozdzielczości FullHd dzięki zastosowaniu przetwornika 2 Mpix. Nowoczesny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 7 cali oferuje dobry kontrast i głębię barw, ale jednocześnie pozwala na sterowanie najważniejszymi opcjami urządzenia.

Wideodomofon DVS można połączyć z darmową aplikacją Tuya Smart, która umożliwia zdalną obsługę konsoli, otwieranie furtki i bramy oraz nawiązanie połączenia audio-wideo.

Panel zewnętrzny montowany przy furtce jest wyposażony w czytnik zbliżeniowy kart RFID oraz podświetlaną klawiaturę, którą obsługuje się wygodnie także w rękawiczkach. Jeżeli zastanawiasz się, jaki wideodomofon z dwoma monitorami wybrać, to będzie dobra decyzja. System DVS może połączyć się z nawet z sześcioma monitorami, dwiema kamerami oraz dwiema stacjami bramowymi.

Stacja wewnętrzna ma także wbudowany szyfrator, dzięki któremu zaprogramujesz breloki (do 6sztuk).

 • duże możliwości rozbudowy systemu,

 • jasny ekran o imponującej przekątnej,

 • darmowa aplikacja do obsługi wideodomofonu,

 • nowoczesny design urządzenia.

 • menu nie w całości przetłumaczone na język polski.

Wideodomofon Virone

wideodomofon

Bezprzewodowy wideodomofon marki Virone to zaawansowane urządzenie, które dzięki protokołowi Wi-Fi możesz obsługiwać z dowolnego miejsca. Nowoczesny system VIFIS to 7-calowy, kolorowy ekran dotykowy uzupełniony o konsolę zewnętrzną wyposażoną w kamerę Full HD i klawiaturę. Komunikacja między panelami przebiega bez użycia słuchawki. Po pobraniu darmowej aplikacji i zainstalowaniu jej na smartfonie z systemem android lub ios możesz obsługiwać wszystkie funkcje urządzenia bez korzystania z konsoli.

Model Virone ma wbudowane funkcje otwierania i sterowania bramy i zwalniania elektrozaczepu. Dzięki temu możesz wpuścić swoich gości, nieważne czy przyszli do Ciebie piechotą, czy przyjechali samochodem. Konsola wewnętrzna ma wbudowaną funkcję szyfratora. Możesz zakodować kilka breloków RFID i rozdać je domownikom lub pracownikom tak, aby mogli wchodzić na teren bez dzwonienia do bramki.

Wbudowana w panel zewnętrzny kamera obsługuje funkcje robienia zdjęć i nagrywania filmów. Jest także otoczona diodami doświetlającymi IR, które poprawiają jakość obrazu w nocy. Producent daje także możliwość rozbudowy systemu o dwie kamery CCTV do monitorowania terenu, konsolę zewnętrzną oraz do 5 monitorów.

Do pamięci urządzenia możesz wgrać własne dzwonki. Może ono też pełnić funkcję automatycznej sekretarki.

 • płynna regulacja parametrów monitora,

 • możliwość rozbudowy systemu,

 • kamera doświetlana diodami IR,

 • darmowa i wygodna w obsłudze aplikacja.

 • urządzenie często rozłącza Wi-Fi.

Wideodomofon El Home

wideodomofon wifi

Wideodomofon marki El Home pozwala na obsługę dwóch wejść – furtki i bramy. Dzięki niemu możesz za pomocą jednego przycisku zwolnić elektrozaczep lub otworzyć skrzydło tak, aby na podwórko mógł wjechać samochód. Aluminiowa obudowa monitora oraz kasety zewnętrznej nie tylko elegancko wygląda, ale jest także odporna na uszkodzenia oraz kontakt z wilgocią. Panel zewnętrzny dodatkowo posiada daszek, który sprawia, że padający deszcz nie leci bezpośrednio na urządzenie.

Instalacja i konfiguracja wideodomofonu jest na tyle intuicyjna, że bez problemu zrobisz to sam. Obsługa następuje przez wciśnięcie jednego z czterech przycisków. Pozwalają otwierać bramę lub furtkę, a także połączenie i tryb podglądu na wyświetlaczu o przekątnej 4,3 cala. Elektrozaczep nie wymaga dodatkowego zasilania, ponieważ jest zasilany z monitora.

Urządzenie posiada pokrętła, które umożliwiają płynną regulację głośności rozmowy, a także ustawienie jednego z kilkunastu dzwonków. Ekran to matryca LCD-TFT. Zapewnia jasny i wyraźny obraz bez efektu smużenia. Kamera wbudowana w panel zewnętrzny jet otoczona kilkoma diodami IR, które doświetlają obraz, pozwalając monitorować otoczenie także w nocy. Standard ochrony IP44 gwarantuje bezpieczne użytkowanie przy każdej pogodzie.

 • łatwy montaż i obsługa,

 • standard ochrony IP44,

 • kamera z diodami doświetlającymi IR,

 • niska cena.

 • wyświetlacz o niewielkiej przekątnej.

Wideodomofon Hikvision Full HD

polski wideodomofon

Model renomowanej firmy Hikvision to domofon łączący się ze stację bramową i z kamerą. 7-calowy ekran LCD gwarantuje podgląd doskonałej jakości i wygodne korzystanie z kamery, która jest zamontowana w panelu natynkowym. Zestaw jest wykonany w technologii plug&play. Po podłączeniu według instrukcji nie wymaga już dodatkowej konfiguracji. Możesz go od razu używać. Wysokiej jakości kamera z doświetleniem za pomocą diod IR umożliwia rejestrację obrazu nie tylko w dzień, ale także w nocy. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, czy chcesz wpuścić gościa do środka.

Wideodomofon umożliwia rozbudowę o dodatkową kamerę CCTV do monitorowania otoczenia. Wideo może być transmitowane w formacie AHD, CVI, TVI lub CVBS. Dzięki temu lista kompatybilnych urządzeń jest naprawdę długa!

Wideodomofon Hikvision to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają taniego i prostego w obsłudze wideodomofonu za nieduże pieniądze.

 • możliwość rozbudowy zestawu o kolejne urządzenia do monitorowania urządzenia,

 • technologia plug&play ogranicza konfigurację urządzenia do minimum.

 • wyświetlacz LCD o dużej przekątnej,

 • kamera monitorująca z doświetleniem IR.

 • obraz niskiej jakości.

Wideodomofon Eura

wideodomofon ranking

Model Neptun marki Eura zawiera w zestawie kasetę zewnętrzną, panel wewnętrzny z monitorem oraz zasilacz. Dzięki temu nie musisz już dokupywać własnego źródła zasilania. Natynkowy montaż kasety jest prosty, więc możesz przeprowadzić go samodzielnie. Dodatkowo wideodomofon Eura można rozbudować o bramkę IP, która umożliwia przekierowywanie wywołania na telefon z wgraną aplikacją i wtedy możesz otworzyć wejście nawet w przypadku nieobecności w domu. Cały zestaw możesz powiększyć o dodatkową słuchawkę lub dodatkowy monitor.

Wysokiej jakości kamera osadzona jest w aluminiowym panelu, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. Zamontowana od góry daszek ochronny zasłania kamerę przed działaniem deszczu i śniegu. Kamera jest doświetlana sześcioma diodami IR, które pozwalają na rejestrację obrazu także po zmroku.

Kolorowy wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 7 cali ułatwia obserwację otoczenia, a bezsłuchawkowy moduł głośnomówiący umożliwia komunikację z osobą po drugiej stronie. Za pomocą prostego sterowania możesz odblokowywać bramkę lub bramę. Wszystkie przyciski funkcyjne są podświetlane więc z wideodomofonu, skorzystasz także w nocy. Parametry monitora (m.in. jasność, nasycenie barw) mogą być płynnie regulowane).

 • wyświetlacz o dużej przekątnej,

 • panel zewnętrzny odporny na uszkodzenia,

 • łatwe sterowanie produktem,

 • aż 16 melodii gongu do wyboru.

 • słaba jakość doświetlenia IR.

Jak wybrać najlepszy wideodomofon?

Na rynku znajdziesz wiele różnych wideodomofonów. Jedne z najbardziej znanych produktów to wideodomofony Kenwei i wideodomofony Somfy. My proponujemy Ci jednak alternatywę dla popularnych marek. Na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy szukasz rozwiązania do domu, posesji lub mieszkania?

Kiedy potrzebujesz wideodomofonu? Czyli kiedy warto kupić wideodomofon

Wideodomofon to bardzo przydatne rozwiązanie, kiedy chcesz zobaczyć swojego gościa przed wpuszczeniem go do mieszkania. Dzięki zamontowanej kamerze nie musisz już ograniczać się do połączenia głosowego, ale możesz zobaczyć obraz rejestrowany przez wbudowaną kamerę. Wideodomofony do domu jednorodzinnego są coraz częściej stosowane, ale także na nowoczesnych osiedlach, na których stróż pilnuje dostępu do nieruchomości.

Możliwość rozbudowy zestaw

Dodawanie kolejnych urządzeń do monitoringu jest przydatne wszędzie tam, gdzie potrzebujesz obsłużyć kilka wejść. Modele takie jak Eura czy Hikvision można poszerzyć o dodatkową kamerę CCTV lub opcję obsługi drugiej bramy i furtki. Skorzystają na tym firmy, ale także właściciele du wejścia na teren posesji. Z kolei dodanie drugiego monitora ułatwia odbiór wywoływanego połączenia z kilku miejsc (np. dwóch pięter domu). Dzięki temu nie musisz za każdym razem schodzić na parter, aby otworzyć drzwi.

Programowanie kart RFID

Przydatną funkcją jest możliwość programowania breloków dostępu RFID. To niewielki karty, które umożliwiają otwarcie furtki bez wpisywania kodu. Wideodomofony z wbudowanym szyfratorem mogą je zaprogramować w kilka sekund. Karty RFID to doskonałe rozwiązanie do firmy lub domu, w którym mieszka kilka osób. Takie rozwiązanie znajdziesz m.in. w modelu Orno, DVS i Virone.

hikvision wideodomofon

Przeczytaj także: https://majsterkujsam.pl/wideodomofon-bezprzewodowy-opinie-ranking/

Jakość Ekranu

Dobry wideodomofon to nie tylko wysokiej jakości kamera, ale także czytelny i jasny ekran wewnętrzny. Najlepiej sprawdzają się produkty z wyświetlaczem 6-calowym lub większym, ale wiele zależy od tego, ile miejsca wolnego znajduje się na ścianie, na której montujesz konsolę. Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno ekrany klasyczne, jak i dotykowe. Te pierwsze są wyposażone w kilka przycisków, które umożliwiają płynną regulację ustawień ekranu.

Ważne, aby z poziomu sterowania wewnętrznego dało się ustawiać wszystkie, najważniejsze opcje i włączać poszczególne tryby. Zazwyczaj będzie to odbiór połączenia, podgląd otoczenia oraz otwarcie bramu lub furtki.

Czy doświetlenie kamery jest ważne?

Kamera monitorująca otoczenie to najważniejszy element całego systemu wideodomofonu. Dlatego przy wyborze sprzętu powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jakość rejestrowanego obrazu (najlepiej Full HD).

Dobrze, jeżeli kamera jest otoczona diodami IR, które kompensują półmrok i doświetlają obraz znajdujący się w polu widzenia kamery. Dzięki temu widzisz, z kim rozmawiasz i możesz świadomie podjąć decyzję, czy chcesz wpuścić gościa do środka. Dobre doświetlenie IR zapewnia m.in. kamera marki HikVision oraz El Home.

Budowa kasety zewnętrznej

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na budowę kasety wideodomofonu. Warto wybierać modele, których elementy zewnętrzne wykonane są z aluminium. Nie tylko wyglądają wtedy elegancko, ale są także wytrzymałe na zarysowania.

Wiele kaset zewnętrznych posiada także daszek, chroniący mechanizm przed działaniem wilgoci. Jeżeli go nie ma, rozejrzyj się za sprzętem, który miałby odpowiednią normę IP (np. El Home ma IP44).

Wideodomofon IP czy zwykły?

Wideodomofon może także obsługiwać bramkę IP. To funkcja, która pozwala na połączenie produktu z aplikacją zainstalowaną w smartfonie. Dzięki temu wszystkie funkcje można uruchamiać zdalnie, a dzięki połączeniu Wi-Fi, teoretycznie z każdego miejsca na świecie.

Teraz kiedy nie ma Cię w domu, możesz porozmawiać z kurierem przez domofon albo zdalnie otworzyć bramki dziecku, które właśnie wróciło ze szkoły. Funkcję obsługi bramki IP znajdziesz m.in. wideodomofonie Eura.

Czy montaż wideodomofonu jest trudny?

Jeżeli lubisz majsterkować, montaż wideodomofonu nie musi być wyzwaniem. Wystarczy, że podłączysz kilka kabli i sprzęgniesz zamek w bramce oraz bramie z elektroniką w konsoli.

Programowanie kasety wewnętrznej wystarczy przeprowadzić zgodnie z instrukcją. Niektóre wideodomofony (np. Hikvision) działają w systemie plug&play. Oznacza to, że wystarczy je podłączyć i możesz z nich korzystać.

Przy podłączaniu warto pamiętać, aby zamontować kamerę na odpowiedniej wysokości. Soczewki montowane w wideodomofonach na ogół mają wąski kąt widzenia, dlatego położone zbyt nisko nie obejmą twarzy rozmówcy. Zobacz też jakie wideodomofon WiFi na telefon komórkowy kupić.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o tym, jak wybrać wideodomofon, zajrzyj tutaj: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/poradniki-zakupowe/wideodomofon-jaki-wybrac-i-co-warto-wiedziec-przed-zakupem/p6yhlqg.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze parametry wybranych sprzętów ujęte w tabeli.

 OrnoDVSVironeEl HomeHikvisionEura
Przekątna ekranu7 cali7 cali7 cali4,3 cala7 cali7 cali
Rozdzielczość kameryFull HD (CMOS)Full HDFull HD700 TVLFull HDFull HD
Doświetlenie IRTakTakTakTak (światło białe)TakTak

Jak wybrać wideodomofon. Podsumowanie rankingu wideodomofonów w 2024

Wideodomofon to przydatne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Pozwala na rejestrację obrazu, rejestrację nawet w nocy poprzez kamerę na podczerwień, dostęp do posesji za pomocą czytnika linii papilarnych, karty/klucze RFID, a nie tylko rozmowę z gościem. Jeżeli szukasz zaawansowanych modeli, wypróbuj modele Orno, DVS i Hikvision lub poszukaj np. wideodomofonów bezprzewodowych . Kiedy zależy Ci na maksymalnie uproszczonym i niedrogim rozwiązaniu, sprawdź sprzęty El Home, Virone i Eura a napewno będzie to dobry wideodomofon dla ciebie.

Zobacz jaki dzwonek bezprzewodowy do furtki wybrać.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki wideodomofon wybrać
Average rating:  
 0 reviews