Jaką lutownicę gazową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Lutownica gazowa ranking ofert na ten rok – sprawdź co ma do zaoferowania katalog z 2024 roku!

Lutowanie najróżniejszych materiałów to nic innego jak ich łączenie, dzięki czemu możliwe jest naprawienie uszkodzonego sprzętu np. spawarka do plastiku. Na rynku dostępne są lutownice grzałkowe, transformatorowe, a nawet i bateryjne. Jeśli jednak zależy nam na mobilności, prostej obsłudze i użytkowaniu bez grotu i dodatkowych, specjalistycznych materiałów, to sprawdź lutownicę gazową.

Rzecz jasna produkty tego typu nie mogą być stosowane w lutowaniu każdego materiału – zobacz jakie produkty możesz lutować a co powinieneś spawać. Z uwagi na swoją nieprecyzyjną pracę, lutownica gazowa sprawdzi się przede wszystkim w przypadku większych materiałów, gdzie istotne jest osiągnięcie bardzo wysokiej temperatury na większym obszarze. Niestety, znalezienie idealnej opcji nie jest rozwiązaniem prostym z kilku powodów. Aby więc ułatwić cały ten proces i przedstawić wam najciekawsze opcje, przygotowaliśmy dzisiejszy ranking lutownic gazowych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

LUTOWNICA VERSATIP DREMEL

9.9

Droga


 

LUTOWNICA YATO YT-36710

9.8

Tania


 

LUTOWNICA Jobi WX3518

9.7

Średnia

LUTOWNICA HENDI

9.6

Średnia

LUTOWNICA XL Tools

9.5

Tania

W zestawieniu 2024 nasi eksperci wybrali spośród katalogu dostępnych produktów tylko najlepsze propozycje. Ponadto, bardzo ważne przy wyborze rozwiązania idealnego było sprawdzenie maksymalnej temperatury pracy, a także wydajność pracy. Oczywiście istotną kwestią jest też wykonanie i certyfikaty uzyskane przez dany palnik, a także opinie użytkujących, które mogą wskazać nam czy jest to dobra lutownica czy też nie. 


LUTOWNICA GAZOWA PALNIK VERSATIP DREMEL +GAZ +ACC

lutownica gazowa dremel ceny

Lutownica gazowa marki Dremel to najwyższej jakości urządzenie przeznaczone do wielu funkcji. Model Versatip jest sprzedawany w obszernym zestawie z końcówką do lutowania, nożami do cięcia na gorąco i do wypalania w drewnie, końcówkami do topienia i nadawania kształtów, do obkurczania i do usuwania farby, cyną i gąbką do lutowania, pudełkiem na gąbkę, gazem o pojemności 90 mililitrów oraz metalowym pudełkiem do przechowywania lutownicy i wszystkich akcesoriów.

Model uruchamia się jak zapalniczkę, zapłonem piezo. Temperaturę pracy można ustawić w trzech przedziałach – 550, 680 i 1200 stopni Celsjusza. Zbiornik na gaz ma pojemność 17 mililitrów i taka ilość wystarcza na około 90 minut nieprzerwanej pracy. Urządzenie waży 0,135 kilograma.

Lutownica i wszystkie elementy zestawu zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół. Produkt jest poręczny i łatwy w obsłudze, zapewnia precyzyjną pracę w każdych warunkach. Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa, dlatego jego użycie jest możliwe praktycznie od razu po uruchomieniu. Lutownicę można stosować zarówno na potrzeby profesjonalne, jak i amatorskie.

 • Sprawdza się do wielu zadań;

 • Solidna konstrukcja;

 • Skrzynka do przechowywania zestawu.

 • Wysoka cena.


YATO YT-36710 PALNIK GAZOWY LUTOWNICA GAZOWA 

lutownica gazowa yato opinie

Urządzenie marki Yato cechuje się dobrą jakością i stosunkowo niską ceną. Model YT-36710 jest przeznaczony do lutowania rur miedzianych, cynowania, wyżarzania, opalania farb, odmrażania, rozpalania (np. w piecach, kominkach), luzowania śrub i drobnych napraw oraz majsterkowania. Urządzenie ma postać wygodnego i niewielkiego palnika z solidną rurą. W pakiecie są cztery butelki kartusza gazowego marki Alpen Camping.

Jeden kartusz waży 227 gramów, a jego wymiary to 18,5 centymetra wysokości i 6,5 centymetra średnicy. Kartusz należy podłączyć do lutownicy. Jedna butelka zapewnia trzy godziny nieprzerwanej pracy. Kartusze zawierają gaz butan i posiadają certyfikat Unii Europejskiej Apragaz oraz spełniają normy UN2037 i EN417. Palnika można używać w pomieszczeniach, pod warunkiem, że są one odpowiednio wietrzone i jest dostęp do świeżego powietrza.

Lutownica ma czarną obudowę z mocnego tworzywa sztucznego i specjalny zawór, który należy połączyć z kartuszem. Pomarańczowe pokrętło służy do ustawienia mocy ognia, a pomarańczowy przycisk uruchamia płomień. Maksymalna temperatura pracy wynosi 1000 stopni Celsjusza. Palnik jest mały i waży 200 gramów. Można go bezpiecznie transportować.

 • Mocna obudowa;

 • Estetyczny wygląd;

 • Dobra dysza.

 • Należy uważać podczas montażu, żeby dobrze dopasować elementy.

LUTLAMPA PALNIK LAMPA DO LUTOWANIA GAZOWA +6xNABÓJ 

mini lutownica

Model WX3518 marki Jobi to gazowa lampa do lutowania sprzedawana w zestawie z sześcioma nabojami z gazem, każdy o pojemności 190 gramów. Naboje można stosować także w kuchenkach gazowych, lampach, palnikach oraz promiennikach ciepła i grzejnikach turystycznych. Urządzenie waży pół kilograma razem z nabojem. Do zestawu dołączono obszerną instrukcję obsługi w języku polskim, która w przystępny sposób opisuje zasady bezpieczeństwa użytkowania.

Model posiada wbudowany zapalnik piezo gwarantujący szybkie odpalenie i rozgrzanie urządzenia. Lutownica osiąga maksymalną temperaturę o wartości 1350 stopni Celsjusza. Zużycie gazu przez produkt wynosi 180 gramów na godzinę. Urządzenie składa się z uchwytu, nakrętki i mosiężnej dyszy. Nabój z gazem należy podłączyć do uchwytu i zabezpieczyć od dołu nakrętką.

Zarówno nakrętka jak i uchwyt powstały z wytrzymałego tworzywa w czarnym kolorze. Rękojeść jest odpowiednio wyprofilowana i wygodnie się ją trzyma. Umiejscowiono w niej spust otwierający ogień. Na górnej części uchwytu jest czerwone pokrętło, dzięki któremu można regulować moc płomienia.

 • Sześć naboi gazowych w zestawie;

 • Niezwykle poręczna;

 • Nakładka dokręcająca i zabezpieczająca naboje.

 • Trzeba bardzo mocno dokręcić nabój, żeby nie uciekał gaz.

PALNIK GAZOWY HENDI LUTLAMPA LUTOWNICA GAZOWA

lutownica gazowa ranking

Lutownica gazowa Hendi to praktyczne urządzenie dostępne w pakiecie z wkładem z butanem oraz czytelną i przystępną instrukcją obsługi w języku polskim. Palnik jest przystosowany do żywności, np. do opalania ciast, przypiekania mięs lub roztapiania sera. Żaden element modelu nie wytwarza szkodliwych substancji, które mogłyby spowodować zatrucie lub odłożyć się w organizmie.

Palnik ma ciemnoszarą głowicę z mocnego tworzywa, spust uwalniający ogień oraz pokrętło do zmiany natężenia płomienia. Metalowa dysza wypuszcza niebieski płomień, który nie cofa się w stronę wyjścia pod żadnym kątem, co zwiększa bezpieczeństwo użytkownika i umożliwia wygodne manewrowanie przyrządem. Butelka z butanem zawiera 227 gramów gazu i należy przyłączyć ją do głowicy.

Zapalnik piezoelektryczny zapewnia szybkie, łatwe i przede wszystkim bezpieczne odpalenie lutownicy. Urządzenie z butlą gazową mierzy 190 milimetrów długości (wraz z dyszą), 250 milimetrów wysokości i 65 milimetrów szerokości. Wadą jest brak wygodnej rękojeści, przez co trzymanie produktu jest niewygodne, a co za tym idzie, palnik służy raczej do krótkotrwałego użytku.

 • Bezpieczna dla żywności;

 • Estetyczna obudowa;

 • Łatwa obsługa.

 • Brak rękojeści.

LUTOWNICA GAZOWA 3W1 OPALARKA PALNIK

lutownica gazowa opinie

Soldering Iron to lutownica gazowa skonstruowana w wygodnym kształcie przypominającym marker lub flamaster. Model nadaje się do lutowania cynowego, wypalania w drewnie, opalania oraz obkurczania specjalnych materiałów do tego przeznaczonych. W zestawie jest 90-milimetrowa butelka z gazem marki Bamaz oraz ostro zakończona nakładka do precyzyjnych prac, np. tworzenia wzorów w drewnie.

Model pracuje w trzech trybach; lutownicy, z temperaturą 450 stopni Celsjusza, opalarki wytwarzając temperaturę 600 stopni Celsjusza i palnika, gdzie temperatura sięga nawet 1300 stopni Celsjusza. W przypadku pierwszych dwóch trybów praca odbywa się przy pomocy rozgrzanej końcówki, a dla ostatniego trybu lutownica wypuszcza wąski płomień. Wysuwana podstawka umożliwia bezpieczne odstawienie urządzenia podczas działania.

Na jednym napełnieniu zbiornika lutownica może pracować do 40 minut; pojemność zbiornika na gaz to około 15 mililitrów. Produkt uruchamia się podobnie jak zapalniczkę, dlatego iskra pojawia się natychmiast i bardzo szybko tworzy płomień lub nagrzewa wybraną końcówkę. Moc płomienia można swobodnie regulować przy pomocy pokrętła.

Groty są wkręcane, co pozwala na łatwą wymianę. Niestety przełącznik uruchamiający i wyłączający lutownicę jest w takim miejscu, że można przez przypadek ją wyłączyć podczas pracy.

 • Wygodny kształt;

 • Trzy tryby pracy;

 • Łatwa wymiana grotów.

 • Przełącznik do wyłączania w niefortunnym miejscu.

Artykuły

Jak wybrać produkt idealny? Sprawdź poniższe porady i ciesz się odpowiednio wybranym urządzeniem! 

Każda lutownica bezprzewodowa zasilana gazem gwarantuje nam prostą obsługę i stosunkowo dobrą kompaktowość. Co prawda są opcje większe, ale też i mniejsze. To czy zdecydujemy się na mini lutownicę pistoletową czy też na większy gabaryt gwarantujący też większy wydatek gazu i większy płomień zależy przede wszystkim od zadań, z jakimi będziemy starali się uporać. Wybranie urządzenia idealnego nie jest jednak proste i wymaga chociaż podstawowych informacji.

Dla jednego kupującego dobra lutownica gwarantuje niezawodność i bardzo wysoką maksymalną temperaturę. Inny natomiast skupi się na zakupie urządzenia o komfortowej obsłudze i użyteczności, a także o małym wydatku gazowym, co przekłada się na większe oszczędności. Wybranie rozwiązania idealnego jest więc całkiem wymagające i dla każdego będzie to oznaczało coś innego.

Dlatego w poradniku zakupowym postanowiliśmy przygotować najistotniejsze porady i wskazówki, dzięki którym każda wybrana przez czytelników lutownica pistoletowa będzie charakteryzować się odpowiednimi parametrami, aby zagwarantować atrakcyjne działani. Rzecz jasna przede wszystkim musimy upewnić się, że produkt jest dobrze wykonany. Oprócz tego, nie mniej istotną rolę odegra także maksymalna temperatura prady i wydatek gazu. Komfort obsługi i kompaktowość też będzie ważny. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: 

https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/narzedzia-porady/lutownica-gazowa/

lutownica pistoletowa

Pierwsza kluczowa kwestia to wykonanie

Przeglądając dostępny katalog lutownic gazowych pierwszą kwestią, którą należy uwzględnić w naszych poszukiwaniach, jest wykonanie. Jak doskonale wiemy, im lepiej jest wykonane dane urządzenie, tym większe prawdopodobieństwo, że nawet w przypadku długich i wymagających prac urządzenie nie odmówi posłuszeństwa.

Dlatego warto przyjrzeć się wykonaniu i choć sama konstrukcja niewiele nam powie, to już zyskane przez dany model certyfikaty i atesty mówią wiele. Wskazuje to przede wszystkim na trwałość i niezawodność, ale też i na bezpieczeństwo danego urządzenia. Co ciekawe, renomowana marka i wieloletnia gwarancja, jaką zazwyczaj otrzymujemy, także mogą okazać się idealnym sposobem na zweryfikowanie jakości sprzętu.

YATO YT-36710 PALNIK GAZOWY
lutownica gazowa yato opinie

PALNIK GAZOWY HENDI LUTLAMPA
lutownica gazowa ranking

Dalej, należy sprawdzić wydajność

Gdy już uporamy się z kwestią wykonania, warto przyjrzeć się wydajności danego urządzenia. Oczywistą sprawą jest, że mini lutownica będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na gaz. A to oznacza, że będziemy mogli ograniczyć koszty eksploatacyjne do minimum. Natomiast bardzo często mniejsze zużycie to po prostu mniejszy płomień, a także i mniejsza maksymalna temperatura.

Dlatego należy wziąć pod uwagę za i przeciw, porównać różne produkty dostępne w tym momencie na rynku i wybrać ofertę, która przy zachowaniu niskiego zużycia gazu będzie gwarantować odpowiednie parametry robocze.

Ponadto, uwzględnijmy w poszukiwaniach temperaturę maksymalną 

Wyżej wspomniana temperatura maksymalna to kwestia kluczowa nie tylko ze względu na szybkość pracy przy niektórych projektach, ale w ogóle możliwość rozpoczęcia pracy. Różne materiały mają bardzo zróżnicowaną temperaturę topnienia. To natomiast oznacza, że przy użyciu jednej lutownicy będziemy w stanie pracować ze stalą, a przy użyciu innej już niekoniecznie.

Na przykład w celu poradzenia sobie ze stalą nierdzewną, wymagana jest maksymalna temperatura palnika nie mniejsza niż 1400 stopni Celsjusza. W przypadku miedzi, jest to „tylko” 1100 stopni Celsjusza. Oznacza to, że urządzenie powinniśmy dobierać uważnie i stosownie do tego, z jakimi materiałami zamierzamy pracować.

LUTLAMPA PALNIK LAMPA DO LUTOWANIA
mini lutownica
LUTOWNICA GAZOWA 3W1 OPALARKA PALNIK
lutownica gazowa opinie

Nie mniej istotne są rozmiary 

Następnym kryterium ważnym dla niejednego użytkownika będzie rozmiar. Jak już wiemy, główną zaletą lutownic gazowych jest fakt, że w większości to urządzenia małe. Szczególnie, jeśli porównamy je z lutownicami transformatorowymi bądź też grzałkowymi. Nie oznacza to natomiast, że każda lutownica gazowa będzie tak samo kompaktowa innym wyborem będzie dobra stacja lutownica.

Jedno urządzenie może przypominać pistolet i być kompatybilne z bardzo dużymi wkładami, inne natomiast zapewni niewielki rozmiar i bardzo małą wagę, dzięki czemu jeszcze lepiej się sprawdzi w przypadku osób mobilnych i użytkujących palniki czy lutownice w różnych miejscach. Waga nieprzekraczająca 200-300 gram także będzie ważna, szczególnie jeśli przypomnimy sobie, że zazwyczaj projekty te mogą trwać wiele godzin.

Lutownica gazowa – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu 2024 i jedną z najlepszych ofert będzie z pewnością LUTOWNICA GAZOWA PALNIK VERSATIP DREMEL +GAZ +ACC z kilku powodów. Przede wszystkim produkt ten charakteryzuje się niską wagą i możliwością regulacji temperatury pracy. Choć ta nie jest najwyższa, to i tak oferuje sprawne użytkowanie i wysoki poziom wszechstronności.

Jeśli potrzebujesz urządzenia trwalszego bądź oferującego większą maksymalną temperaturę pracy, to zawsze pozostają alternatywy przedstawione w rankingu. Innym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wiedzy zdobytej w powyższym poradniku zakupowym i znalezienie modelu idealnego bazując na zebranych informacjach. 

Zachęcamy do sprawdzeniach rankingu dobrych grill gazowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką lutownicę gazową wybrać
Average rating:  
 0 reviews