Najlepsza piła łańcuchowa akumulatorowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Piła łańcuchowa akumulatorowa ranking ofert 2024 – wybierz z katalogu najciekawsze oferty i wybierz produkt właściwy!

Pielęgnacja ogrodu czy działki bardzo często wymaga cięcia gałęzi czy też pomniejszych drzewek. Aby jednak zrobić to wydajnie i skutecznie, potrzebna jest mocna piła tarczowa stołowa, piła łańcuchowa elektryczna lub akumulatorowa. Co jeśli często pracujemy na wysokości bądź po prostu zależy nam na jak najwyższym komforcie obsługi? Wtedy warto wyposażyć się w piłę łańcuchową na akumulator. Urządzenia te charakteryzują się bardzo małą wagą i kompaktowością, a także wieloma innymi udogodnieniami.

Znalezienie jednak idealnej piły akumulatorowej to zadanie, które spędza sen z powiek niejednej osobie. Każdy ogrodnik zdaje sobie sprawę z tego, że im wydajniejsza praca danego sprzętu, tym szybciej poradzimy sobie z problemami, jakimi bez wątpienia są wystające gałęzie i zbyt rozrośnięte drzewa. Jednakże, kwestii problematycznych jest wiele – począwszy od wybrania urządzenia o odpowiedniej mocy, poprzez parametry robocze, a na komforcie obsługi, cenie i opiniach pił łańcuchowych akumulatorowych skończywszy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Piła Violeworks 288V

9.9

Tania

Piła HILDA

9.8

Tania

Piła PARKSIDE 20V

9.7

Średnia

Piła MAKITA DUC355PT2

9.6

Droga


Piła NAC OREGON

9.5

Średnia


Piła DeWalt DCM565P1

9.4

Droga


To wszystko sprawia, że znalezienie produktu idealnego nie należy do zadań łatwych. Aczkolwiek dzięki rankingowi pił łańcuchowych akumulatorowych 2024, doskonale wiemy na co zwrócić uwagę i pomożemy w znalezieniu bardzo dobrego produktu. Nasi eksperci przyjrzeli się dostępnym piłom łańcuchowym na akumulator i zadbali o to, aby dostarczyć wszystkim zainteresowanym urządzenia charakteryzujące się wysoką mocą sprzętu, dobrą głębokością cięcia w drewnie i elementach metalowych, a także pojemną baterią i bogatym wyposażeniem dodatkowym.

Zobacz też jaka dmuchawa odkurzacz do liści spalinowa przyda się w twoim ogrodzie.

PIŁA PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA+2 AKU 288V  

piła łańcuchowa akumulatorowa ranking

Zdecydowanie najlepszą piłą akumulatorową do gałęzi w rankingu jest model marki Violeworks. To lekkie urządzenie waży dwa kilogramy i jest zorientowane pionowo. Niezwykle mocna obudowa powstała z tworzywa sztucznego w czerwonym kolorze. Ergonomiczny uchwyt posiada gumowe nakładki antypoślizgowe, zarówno z przodu, jak i z tyłu. W jego górnej części zlokalizowano spust uruchamiający łańcuch. Do modelu dołączono sznurek, na którym można powiesić piłę podczas przechowywania.

Z przodu jest dodatkowy, cieńszy uchwyt, za który opcjonalnie można chwycić drugą ręką dla uzyskania większej precyzji podczas cięcia. Prowadnica ma 20 centymetrów i maksymalna głębokość cięcia dla tego modelu wynosi 15 centymetrów. Piły można używać do drewna i cienkich metali. Łańcuch ze stopu jest odporny, nie zużywa się szybko i cechuje się wysoką trwałością.

Brzeszczot ma specjalną osłonę w czarnym kolorze, która chroni użytkownika podczas pracy i łańcuch podczas transportu lub przechowywania. Niewielkie, gęsto ułożone otwory wentylacyjne umożliwiają silnikowi skutecznie chłodzenie powietrzem. Dzięki niewielkim rozmiarom otworów pył i wióry nie mogą przedostać się do silnika, co zwiększa bezpieczeństwo.

 • Wysokiej jakości obudowa;

 • Osłona brzeszczotu;

 • Mocny silnik.

 • Mała, przeznaczona do prac ogrodowych.

Przenośna pilarka łańcuchowa akumulatorowa z naszego rankingu

piła akumulatorowa do gałęzi opinie

Model Cordless Electric Chainsaw to dobrej jakości niewielka piła pionowa. Wyposażono ją w silnik o mocy maksymalnej 800 watów. Urządzenie waży 1,6 kilograma i jest jednoręczne. Obudowa z tworzywa ma ciemny, turkusowy kolor. Profilowany uchwyt nie ma antypoślizgowej okładziny, ale tę funkcję pełnią specjalne żłobienia. Z przodu rękojeści znajduje się wygodny spust zwalniający łańcuch.

Prowadnica ma 10 centymetrów długości, a całe urządzenie (razem z akumulatorem) mierzy 14 centymetrów. Łańcuch pracuje z prędkością 5 metrów na sekundę. Zestaw zawiera dwa akumulatory i dedykowaną ładowarkę. Na jednym akumulatorze piła może pracować przez 1,5 godziny. Nad brzeszczotem jest osłona chroniąca użytkownika – można ją odczepić.

Akumulatory mają pojemność 2500 mAh każda i napięcie 24 V. Baterie podpina się od dołu piły. Model ma bardzo dobry system zabezpieczeń, w tym ochronę przed przepięciem i przegrzaniem. Komora silnika ma specjalne otwory wentylacyjne, dzięki którym silnik jest chłodzony w trakcie działania. Piła jest przeznaczona do prac ogrodowych i do majsterkowania.

 • Kompaktowa;

 • Długi czas pracy na jednym akumulatorze;

 • Dwie baterie w zestawie.

 • Sprawdza się tylko do drobnych prac.

AKUMULATOROWA PIŁA ŁAŃCUCHOWA PARKSIDE 20V

piła łańcuchowa akumulatorowa parkside

Piła akumulatorowa marki Parkside jest sprzedawana samodzielnie bez baterii i ładowarki. Do modelu pasują akumulatory z serii Parkside X20V Team. Prędkość łańcucha to 6,5 metra na sekundę. Maksymalna długość cięcia wynosi 23 centymetry. Piła (bez akumulatora) waży 3,5 kilograma. Na prowadnicy zamontowano fabrycznie łańcuch chromowany marki Oregon; jest on cichy i generuje niskie wibracje. Prowadnica również pochodzi z marki Oregon.

Model posiada kilka udogodnień, między innymi automatyczne smarowanie łańcucha, beznarzędziowe napinanie łańcucha oraz specjalny hamulec odrzutowy, dzięki któremu praca jest stabilna i bezpieczna. Obudowa z tworzywa ma ciemnozielony kolor i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Specjalny system chłodzenia silnika powietrzem gwarantuje, że piła łańcuchowa akumulatorowa parkside się nie przegrzewa nawet podczas długotrwałej i intensywnej pracy.

Otwory wentylacyjne umiejscowiono w taki sposób, żeby ewentualny pył i wióry z piłowania nie mogły się przedostać do silnika. Uchwyt składa się z dwóch komponentów – tylnego i górnego. Tylna rękojeść jest duża i antypoślizgowa, w niej znajduje się włącznik z blokadą; Górny uchwyt zapewnia pewny chwyt i umożliwia wygodne dociskanie piły do materiału.

 • Niskowibracyjny łańcuch;

 • Szybkie i beznarzędziowe napinanie łańcucha;

 • Wygodne uchwyty.

 • Sprzedawana bez akumulatora.

MAKITA DUC355PT2 PILARKA AKUMULATOROWA 2X18V

piła do drewna akumulatorowa

Piła marki Makita jest sprzedawana z dwoma akumulatorami BL1850B 18V o pojemności 0,5 Ah każdy i ładowarką DC18RD, która pozwala na ładowanie dwóch baterii jednocześnie. Prędkość łańcucha osiąga do 20 metrów na sekundę, a prowadnica ma długość 35 centymetrów. Rozmiar łańcucha to 3,8 cala, a szerokość rowka wynosi 1,1 milimetra.

Urządzenie waży 4,7 kilograma bez akumulatora i 5,4 kilograma po przyłączeniu baterii. Obudowa powstała z dobrej jakości tworzywa sztucznego w niebieskim kolorze. Do stworzenia obudowy wykorzystano nowoczesną technologię XPT, która zapewnia maksymalną ochronę przed pyłem i wilgocią. Dzięki temu silnik jest bezpieczny. Kolejnym atutem jest odpowiedni system chłodzenia silnika, który eliminuje ryzyko przegrzania.

Model pozwala na wygodne monitorowanie poziomu oleju, ponieważ ma specjalne okienko, przez które widać poziom napełnienia. Łańcuch jest smarowany automatycznie i proces ten podlega regulacji. Uchwyt zlokalizowany z tyłu ma antypoślizgową okładzinę i przycisk uruchamiający z blokadą. Górna rękojeść również jest antypoślizgowa. Przycisk służący do włączenia i wyłączenia piły zlokalizowano na górze, co zapobiega przypadkowemu uruchomieniu lub zatrzymaniu urządzenia.

Opinie o tej pilarce akumulatorowej Makita są pozytywne ze względu na jej moc, wydajność i łatwość obsługi. Dodatkowo, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz łatwość wymiany akumulatorów, sprawiają że jest to wygodne i praktyczne narzędzie dla każdego użytkownika.

 • Dobrej jakości łańcuch;

 • Wysoka prędkość łańcucha;

 • Bardzo szczelna obudowa.

 • Ciężka.

NAC PIŁA AKUMULATOROWA CB18-30-B40-S 18V OREGON

piła łańcuchowa na akumulator nac

Model marki NAC wyposażono w prowadnicę i łańcuch marki Oregon. Urządzenie waży 3 kilogramy (bez baterii) i jest sprzedawane w zestawie z akumulatorem litowo-jonowym 18V i pojemności 4 Ah oraz pasującą ładowarką, która pozwala naładować baterię w godzinę. Łańcuch ma 30 centymetrów długości i podziałkę w rozmiarze 3/8 cala. Jego prędkość to 5,6 metra na sekundę.

Biała obudowa z tworzywa jest niezwykle mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest również szczelna, dzięki czemu nie przepuszcza wilgoci i pyłu do wewnątrz. Otwory wentylacyjne silnika są gęsto ustawione i jednocześnie są wąskie – zapewniają optymalne chłodzenie i nie pozwalają na przedostanie się wiórów z piłowania do wnętrza komory.

Uchwyty są ergonomiczne i antypoślizgowe. Na górnej powierzchni tylnej rękojeści jest przełącznik służący do włączania i wyłączania piły. Od spodu znajduje się spust uruchamiający łańcuch. Górny uchwyt jest okrągły i dobrze się go trzyma. Dzięki niemu można wygodnie docisnąć piłę podczas pracy, aby uzyskać precyzyjne cięcie. Urządzenie wyposażono w system beznarzędziowego naciągania łańcucha i automatyczne smarowanie olejem.

 • Atrakcyjna cena;
 • Długo pracuje na jednym naładowaniu;
 • Łatwa obsługa.
 • Łańcuch się często luzuje.

Akumulatorowa piła łańcuchowa DCM565P1 DeWalt

piła łańcuchowa na akumulator

Piła Dewalt jest dostępna w zestawie z akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 18 V i pojemności 5 Ah i pasującą ładowarką. Na jednym naładowaniu można wykonać około 140 cięć, a do pełnego naładowania potrzeba 300 minut. Prowadnica i łańcuch stworzyła marka Oregon. Prowadnica mierzy 30 centymetrów długości, a zamontowany na niej łańcuch ma rozmiar 3/8 cala.

Prędkość łańcucha wynosi 7,68 metra na sekundę. Model waży nieco ponad 3 kilogramy i jest prosty w obsłudze. Zaletą jest system beznarzędziowego naciągu łańcucha i samoczynne smarowanie łańcucha. Pojemnik na olej mieści 120 mililitrów emulsji i ma wskaźnik pozwalający na kontrolę ilości oleju. Obudowa z tworzywa ma żółty kolor charakterystyczny dla marki. Czarne elementy to uchwyty i komora silnika.

Tylny, główny uchwyt jest niezwykle wygodny, doskonale wyprofilowany. Posiada on gumową powierzchnię antypoślizgową i spust zwalniający łańcuch. Również dodatkowy, górny uchwyt jest wygodny i odpowiednio zaprojektowany, dzięki czemu ręce użytkownika się nie męczą, a piłą można dokonywać szybkich i precyzyjnych cięć.

 • Estetycznie wykonana;

 • Bardzo wygodny uchwyt;

 • Mocny akumulator w zestawie.

 • Zużywa dużo oleju do smarowania.

Nie wiesz która opcja będzie najwłaściwsza? Sprawdź poniższe wskazówki i wybierz piłę do drewna akumulatorową o najlepszych właściwościach 

Choć w przedstawionym zestawieniu pojawiło się aż sześć różnych produktów, to wcale nie musi to oznaczać, że jesteśmy skazani na wybór jednego z nich. Jak dobrze wiemy, czasami producenci oferują nam produkty kompaktowe. Jednakże, taka mini piła akumulatorowa nie będzie sobie radzić przy bardziej wymagającym cięciu.

Z drugiej jednak strony świetne parametry robocze często oznaczają dużą wagę i gabaryty, przez co będziemy mieć problemy z dłuższym użytkowaniem maszyny bez zmęczenie. Łatwo więc dostrzec, że zarówno mała piła łańcuchowa akumulatorowa może mieć swoje zalety, jak i opcja większa. 

Aby jednak mieć gwarancję, że wybrany przez nas produkt spełnia wszystkie oczekiwania, to istotnych parametrów jest o wiele więcej. Pierwszą kwestią o nadzwyczaj ważnym znaczeniu to moc i głębokość cięcia w drewnie i w innych materiałach. Dalej, warto przyjrzeć się funkcjonalności, a także baterii. Nie bez znaczenia jest bateria i to co inni użytkujący sądzą o danym modelu. Więcej ciekawych informacji udzieli nam poniższy artykuł:

https://www.rdn.pl/news/na-co-warto-zwrocic-uwage-wybierajac-pile-lancuchowa

mała piła łańcuchowa akumulatorowa opinie

Poznaj też najmocniejsze dmuchawy do liści.

Moc urządzenia kluczowa

Wybranie sprzętu idealnego wymaga od nas przede wszystkim zorientowania się jaka jest moc danej piły akumulatorowej i czy będzie ona wystarczająca do poradzenia sobie z zadaniami, jakie postawimy przez urządzeniem. Jeśli zamierzamy wykorzystywać piłę akumulatorową do gałęzi, to problemów nie będziemy mieć nawet i ze słabszymi urządzeniami. Do gałęzi najlepsze są piły elektryczne na wysięgniku.

Jednakże, w przypadku mniejszych drzew czy grubszych konarów, istotne będzie sprawdzenie mocy i porównanie parametrów w celu upewnienia się, że dana piła do drewna akumulatorowa będzie w stanie poradzić sobie z każdym cięciem, jakie tylko sobie wymyślimy. Warto przy tym zauważyć, że duża moc to też mniejsza szansa na przegrzanie się urządzenia i jego uszkodzenie.

Akumulatorowa piła łańcuchowa DCM565P1 DeWalt
piła łańcuchowa na akumulator

NAC PIŁA AKUMULATOROWA CB18-30-B40-S 18V OREGON
piła łańcuchowa na akumulator nac

Ważna jest też głębokość cięcia

Oprócz samej mocy bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na ostateczną trwałość sprzętu jest głębokość cięcia. Jak doskonale wiemy, im lepsze są parametry robocze, tym produkt będzie w stanie poradzić sobie z większymi elementami drewnianego pochodzenia. Same gałęzie to nie problem, lecz jeśli myślimy nad konarami drzew czy nad małymi drzewkami, to wtedy duża głębokość cięcia będzie kluczowa.

Spośród produktów akumulatorowych trudno szukać sprzętu oferującego większą głębokość cięcia niż 20-25 cm. Jednakże, jeśli zależy nam na jak największej wydajności, to warto upewnić się, że w danym zakresie cenowym znalezione przez nas produkty gwarantują największe możliwe wartości. Dla przykładu 15 cm to minimalna rekomendowana głębokość cięcia, aby sprawnie radzić sobie z niejednym zadaniem.

Nie można zapomnieć o komforcie obsługi sprzętu

Kolejna istotna kwestia, o której nie sposób zapomnieć, to komfort obsługi. Jak dobrze wiemy, skoro interesuje nas najlepsza piła akumulatorowa do gałęzi, to prawdopodobnie będziemy użytkować sprzęt na wysokości. A to oznacza, że im wygodniejsza piła, tym lepiej dla dłuższych prac i dla naszego bezpieczeństwa.

Niska waga to jedno, ale kompaktowość to druga istotna rzecz. Jasne jest, że mini piła akumulatorowa nie będzie nam w stanie zagwarantować dobrych parametrów roboczych, bo to fizycznie niemożliwe. Krótsza prowadnica nie ma szans pokonać produktu z prowadnicą dłuższą o kilkanaście centymetrów. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zastanowić się dwa razy czy lepiej sprawdzi się w naszym środowisku opcja mini czy jednak nieco większa.

Przenośna piła łańcuchowa akumulatorowa
piła akumulatorowa do gałęzi opinie
MAKITA DUC355PT2 PILARKA AKUMULATOROWA 2X18V
piła do drewna akumulatorowa

Bateria i pojemność też ważna

Następnym kryterium pozwalającym nam ocenić atrakcyjność produktu i to czy będzie sprawnie działał w każdej sytuacji to bateria. Akumulatorowe pilarki potrzebują baterii do działania. Niestety, bardzo często producenci robią tak, że oferują nam samo urządzenie. A to oznacza, że musimy osobno dokupić akumulator, aby w ogóle korzystać ze sprzętu. 

Co gorsza, w przypadku wielu elektronarzędzi akumulatorowych, głównym problemem jest cena baterii, która może wynosić nawet i drugie tyle, co sam sprzęt. Dlatego tak ważne jest upewnienie się, że w danym zestawie i danym zakresie cenowym pojawi się właśnie komplet ładowarki z akumulatorem. Niektórzy producenci oferują też baterię zastępczą, co jeszcze bardziej poprawia atrakcyjność danego urządzenia.

Musimy też, rzecz jasna, pamiętać o pojemności, bo im jest ona większa, tym dłużej będziemy mogli pracować na jednym ładowaniu. Z większą pojemnością wiążą się, jednak, pewne konsekwencje – jedną z nich jest większa waga zestawu, a druga to większy rozmiar. Pamiętajmy też o tym, że duża pojemność akumulatora to, jeśli technologia ładowania nie jest wystarczająco zaawansowana, długi czas ładowania. Sprawdź też jak naostrzyć łańcuch piły.

AKUMULATOROWA PIŁA ŁAŃCUCHOWA PARKSIDE 20V
piła łańcuchowa akumulatorowa parkside

Mała piła łańcuchowa akumulatorowa opinie 

Feedback, do tego pozytywny, pomoże nam wybrać urządzenie charakteryzujące się niezwykle dobrym produktem. Oczywiste jest, że każdy z nas ma prawo do wyrażenia swojej opinii. Czasami jednak subiektywność wypowiedzi i informacje, jakie pojawiają się w komentarzach, nie można w żaden sposób zweryfikować. 

Jeśli dodatkowo nie są one powielane, to oznacza to, że ich wiarygodność jest w najlepszym razie wątpliwa. Wiele ocen i pochlebne, powtarzające się wypowiedzi na temat konkretnych informacji i danych mogą natomiast sprawić, że produkt będzie o wiele lepszym wyborem dla nas i dla każdego, kto będzie zainteresowany kupnem danego modelu.

Mini Piła łańcuchowa akumulatorowa ranking 2024 – podsumowanie

Trudno jednoznacznie wskazać produkt idealny, szczególnie jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi ogrodnikami wtedy najlepszą opcją pewnie będzie piła spalinowa i nasza wiedza na temat tego typu urządzeń jest ograniczona. Warto jednak zanotować, że produkt idealny to taki, który bez najmniejszych problemów poradzi sobie z każdym zadaniem – nawet tym bardziej zaawansowanym. Co więcej, musimy mieć na względzie szereg parametrów, również te robocze. A to wszystko po to, aby zapewnić sobie jak najlepszy produkt.

Rzecz jasna nie każdy musi poświęcać wiele godzin na poszukiwania idealnego rozwiązania. Bardzo często o wiele lepiej jest wybrać opcję rekomendowaną przez innych. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt sprawdzi się w naszym przypadku. I tak jest z PIŁA PILARKA ŁAŃCUCHOWA AKUMULATOROWA+2 AKU 288V. Duża moc, odpowiednie parametry robocze, a także wszechstronność i dwa akumulatory w zestawie – to wszystko sprawia, że produkt zwycięzca z pewnością zasługuje na nasze uznanie. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pila-szablasta-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza piła łańcuchowa akumulatorowa
Average rating:  
 5 reviews
 by lew17

JA mam malą hilde na której głównie pracuje żona przy docinaniu krzewów. Dla siebie kupiłem większy sprzęt makity. Jest cięższy, ale i mocniejszy.

 by ten F

Każdy wybierze pod siebie. Zależy od budżetu i potrzeby. Ja np. pstawiłem na makite.Zobacze czy się sprawdzi.

 by roteZ

Nie zgodzę się, ze to tandeta. Ja wszystko nia przycinam w ogrodzie i polecam piłe violeworks.

 by patrol

Piła violeworks trochę zajcheła mi tandeta, ale byc może w rzeczywstości się sprawdza. Musiałbym ocenic na żywo.

 by vini

Popularny i czasem ośmieszany parkside dla mnie najlepszy. Piła chodzi jak szalona, radzi sobie bez problemu z grubymi gałęziami.