Jaka piła szablasta będzie najlepsza w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Piła szablasta akumulatorowa, a może zasilana sieciowo? Wybierz najlepsze urządzenie bazując na zebranych wskazówkach w rankingu pił szablastych 2024

Jeśli poszukujemy stosunkowo uniwersalnego urządzenia, które charakteryzować się będzie wysoką precyzją cięcia. Co więcej, odpowiednio dobrany produkt będzie w stanie poradzić sobie nie tylko z drewnem czy sklejką, ale nawet i płytą gipsową bądź metalem. Oznacza to, że zarówno te zasilane przewodowo jak i piły szablaste akumulatorowe, wyrzynarki włosowe do drewna czy pilarki tarczowe z prowadnicą będą niezwykle ważnym dodatkiem w każdym domu czy też w każdym warsztacie.

Znalezienie jednak rozwiązania idealnego nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać, że poszczególne propozycje różnić się będą od konkurencji. Co więcej, nie możemy też zapomnieć o tym, że dla jednego wystarczy sprzęt do cięcia drewna, a inny potrzebować będzie piły szablastej do betonu. Aby więc cieszyć się z jak najlepiej dopracowanego wyboru, postanowiliśmy przygotować dla was dzisiejsze zestawienie. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Wuber

9.9

Średnia

Black

9.8

Tania

BOSCH

9.7

Droga


RYOBI

9.6

Droga


PARKSIDE

9.5

Tania

MAKITA

9.4

Droga


W rankingu pił szablastych 2024 omówiliśmy aż 6 różnych produktów. Każda z ofert charakteryzuje się innymi parametrami roboczymi. Aczkolwiek aby mieć gwarancję wydajnego urządzenia o niezwykle dobrych parametrach, nasi eksperci mieli na względzie wyłącznie te produkty, które charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, odpowiednio długim brzeszczotem, dobrymi pozostałymi parametrami roboczymi, a także wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Funkcje dodatkowe i akcesoria również były uwzględnione w naszych poszukiwaniach. 

PIŁA SZABLASTA WYRZYNARKA LISI OGON +12 NOŻY MOCNA

piła szablasta opinie

Piła Wuber to niezwykle praktyczny model o mocy 1700 Watów dostępny w zestawie składającym się z 12 brzeszczotów, klucza imbusowego i instrukcji obsługi. Korpus piły ma poręczny kształt, dzięki któremu z łatwością można operować w nawet trudno dostępnych przestrzeniach. Produkt jest przeznaczony do prac budowlanych i remontowych, do cięcia w drewnie i w metalu.

Piła waży 2,5 kilograma i posiada bardzo wygodną rękojeść z antypoślizgową okładziną. Obudowa modelu powstała z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, które nie tylko jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także chroni silnik przed przegrzaniem; obudowa się nie nagrzewa, a specjalne otwory umożliwiają optymalne chłodzenie silnika powietrzem w trakcie pracy.

Urządzenie tnie na głębokość 115 milimetrów w drewnie i 10 milimetrów w metalu. Regulacja obrotów znajduje się przy włączniku. Ustawić można również wysuw stopy, co dodatkowo zwiększa precyzję wykonywanych cięć. Dodatkowym udogodnieniem jest blokada włącznika służąca do włączenia trybu pracy ciągłej – nie trzeba wtedy trzymać spustu, zatem ręka się nie męczy.

 • Ergonomiczny korpus;

 • Blokada włącznika;

 • Wiele brzeszczotów w zestawie.

 • Zasilana sieciowo.

MOCNA PIŁA SZABLASTA WYRZYNARKA LISI OGON+12 NOŻY

piła szablasta do betonu

Model marki Black to kolejna piła dobrej jakości. Urządzenie waży 3 kilogramy i ma silnik o mocy 2500 Watów. Obroty piły można swobodnie regulować za pomocą pokrętła na włączniku, w przedziale od 0 do 2800 obrotów na minutę. Produkt jest sprzedawany z kluczem imbusowym, instrukcją oraz dwunastoma brzeszczotami. Długość skoku wynosi 20 milimetrów.

Produkt jest przeznaczony do cięcia drewna, tworzywa sztucznego, aluminium, stali i metali szlachetnych. Sprawdza się także podczas prac ogrodowych, np. podcinania gałęzi. Piła ma ergonomiczny korpus z profilowaną rękojeścią. Obudowa z tworzywa jest niebieska, znajdują się w niej specjalne otwory, dzięki którym silnik się nie przegrzewa; są one osłonięte od środka dodatkową kratką, aby pył nie wlatywał do środka.

Rękojeść i przód piły mają czarną okładzinę antypoślizgową. Jest ona duża i przyjemna w dotyku. Ponieważ część zlokalizowano na przodzie, użytkownik może bezpiecznie złapać piłę dwoma rękami w celu uzyskania lepszej stabilizacji, a w efekcie precyzyjniejszego cięcia. Głębokość cięcia wynosi 15 milimetrów dla metalu i 115 milimetrów dla drewna.

 • 12 brzeszczotów w zestawie;

 • Mocny silnik;

 • Do cięcia różnych materiałów.

 • Zasilana sieciowo.

PIŁA SZABLASTA GSA 18V-LI C BOSCH L-BOXX bez aku

piła szablasta bosch

Piła marki Bosch wyróżnia się swoim kształtem – silnik umieszczono w górnym, odstającym komponencie, a nie w dolnym, jak w innych modelach. Produkt nie ma również typowej rękojeści, a jedynie uchwyt. W zestawie, oprócz piły, są trzy brzeszczoty typu S, walizka transportowa oraz wkład do walizki na urządzenie i ładowarkę; wkład ma specjalnie wyprofilowane otwory, dzięki którym przedmioty nie przemieszczają się podczas podróży.

Piła jest sprzedawana samodzielnie, bez akumulatora i ładowarki. Pasuje do niej akumulator litowo-jonowy 18 V Premium. Razem z baterią urządzenie waży 2,5 kilograma. Prędkość skokową można regulować płynnie w zakresie od 0 do 3050 obrotów na minutę. Model jest przeznaczony do cięcia w drewnie, metalu i tworzywie sztucznym. Maksymalna głębokość cięcia w stali wynosi 16 milimetrów, a w drewnie 200 milimetrów. W przypadku cięcia rur ze stali głębokość wynosi 100 milimetrów. Długość skoku brzeszczotu to 28 milimetrów.

Obudowa ma granatowy kolor i dobry system odprowadzania ciepła – dzięki temu nie ma ryzyka przegrzania silnika. Uchwyt jest profilowany i posiada antypoślizgową wstawkę, jednak nie jest on tak poręczny jak w przypadku modeli ze standardową rękojeścią. Model sprawdzi się do niewielkich prac ogrodowych i remontowych.

 • Osobny komponent na silnik;

 • Dobra jakość wykonania;

 • Lekka.

 • Niewygodny uchwyt.

RYOBI RRS1801M PIŁA SZABLASTA

piła szablasta ranking

Urządzenie marki Ryobi wyróżnia się bardzo ładnym i praktycznym designem. Szczelna i mocna obudowa ma kolor zgaszonej żółci; elementy antypoślizgowe i wzmacniające obudowę są ciemnoszare. Całość jest estetyczna i trwała, odporna na uszkodzenia typu uderzenia i zarysowania. Duża ilość otworów wentylacyjnych zapobiega przegrzaniu się silnika.

Kształt piły szablastej Ryobi jest ergonomiczny – uchwyt jest duży, antypoślizgowy i wygodny. Ponadto jego konstrukcja jest antywibracyjna i nie przenosi drgań na użytkownika. Dodatkowo część za brzeszczotem również okryto gumą, co stanowi dodatkową możliwość chwytu dla uzyskania lepszej stabilizacji w trakcie pracy. Model jest sprzedawany bez baterii i ładowarki, ale zestaw zawiera dziesięć brzeszczotów do różnych powierzchni. Do urządzenia pasują akumulatory litowo-jonowe o napięciu 18 Voltów. Długość skoku modelu to 22 milimetry.

Piła sprawdza się do cięcia w drewnie i w metalu; najlepsze efekty można uzyskać, tnąc okrągłe przedmioty, np. rury i gałęzie. Maksymalna głębokość cięcia wynosi 180 milimetrów. Prędkość jest regulowana, można ją dowolnie ustawiać w zakresie od 0 do 3100 obrotów na minutę.

 • Wysoce estetyczny wygląd;

 • Mocna i szczelna obudowa;

 • Duża prędkość obrotowa.

 • Stosunkowo niska moc.

PIŁA SZABLASTA PARKSIDE 710W PFS 710W D3 

piła szablasta akumulatorowa opinie

Model Parkside jest sprzedawany w zestawie z praktyczną walizką i dwoma brzeszczotami. Cechuje się on mocą 710 Watów i regulowaną prędkością w zakresie od 0 do 2800 obrotów na minutę; długość skoku wynosi 20 milimetrów. Urządzenie waży 2550 gramów; waga walizki to 980 gramów. Piła nie jest akumulatorowa – działa tylko po podłączeniu do prądu. Kabel sieciowy ma 4 metry.

Model ma bardzo dobrze wyprofilowaną rękojeść, pod odpowiednim kątem. Dodatkowo długi korpus ma antypoślizgową powierzchnię i również stanowi uchwyt. Obudowa z tworzywa jest niezwykle mocna i szczelna. Specjalne otwory wentylacyjne zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się silnika nawet podczas długiego użytkowania.

Piła szablasta parkside nadaje się do cięcia w drewnie, metalu i aluminium. Wydajność cięcia dla drewna to 160 milimetrów, dla metalu 8 milimetrów i 18 milimetrów dla aluminium. Piła ma zielony kolor i standardowy spust uruchamiający. Na spuście znajduje się pokrętło służące do regulacji prędkości obrotowej. Walizka transportowa jest czarna i posiada czerwoną rączkę. Jest ona zamykana na metalowe zaczepy i nie ma ryzyka przypadkowego otwarcia w trakcie podróży.

 • Walizka w zestawie;

 • Profilowana rękojeść;

 • Wygodna w obsłudze.

 • Zasilana sieciowo.

 •  

MAKITA DJR186Z Piła Posuwowa Szablasta AKU 18V

piła szablasta makita

Model marki Makita to piła akumulatorowa sprzedawana samodzielnie (bez baterii i ładowarki). Pasują do niej akumulatory litowo-jonowe 18 Voltów o pojemnościach 1.5, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 Ah. Piła szablasta Makita jest dostępna z dwoma różnymi brzeszczotami, jednym do drewna i jednym do metalu. Piła waży prawie cztery kilogramy, dokładnie 3,8 kilograma. Prędkość skokową można ustawić w zakresie od 0 do maksymalnie 2800 obrotów na minutę.

Produkt jest przeznaczony do cięcia drewna, metalu, rur, sklejek i innych stosunkowo cienkich powierzchni. Sprawdza się do niewielkich prac remontowych oraz ogrodowych. Wielkość skoku modelu wynosi 32 milimetry. Maksymalna głębokość cięcia w drewnie to 255 milimetrów; dla metalowej rury jest to 130 milimetrów. Piła ma długi, profilowany korpus oraz ergonomiczną rękojeść.

Obudowa piły szablastej Makita ma charakterystyczny dla marki niebieski kolor. Okładzina antypoślizgowa jest czarna i znajduje się na rękojeści oraz na frontowej części korpusu. Niestety okładzina wygląda nieestetycznie i widać na niej odciski palców oraz inne zabrudzenia. Otwory wentylacyjne zlokalizowano w części przy rękojeści, co jest dobrym rozwiązaniem – pył i wióry nie mają dostępu do otworów, a silnik jest zabezpieczony.

 • Przemyślana konstrukcja otworów wentylacyjnych;

 • Wygodna rękojeść;

 • Duża głębokość cięcia.

 • Nieestetyczna powierzchnia antypoślizgowa.
 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz jaka piła szablasta do metalu, betonu bądź do drewna będzie najlepsza? W takim razie sprawdź poniższy poradnik zakupowy 2024!

Każda z wyżej zrecenzowanych pił charakteryzuje się stosunkowo dobrym wykonaniem i jakością działania. Co więcej, ich moc, a także komfort obsługi sprawia, że niejeden użytkownik skusi się właśnie na zakup albo numeru jeden w rankingu albo jednej z alternatyw. Co jednak w przypadku, kiedy ani piła szablasta Ryobi ani też nieco popularniejsza piła szablasta Bosch nie spełni naszych oczekiwań?

W takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno – znaleźć swój własny produkt idealny. Zadanie nie jest proste, aczkolwiek i tak warto poświęcić temu chwilę uwagi i po przyjrzeniu się katalogowi dostępnych modeli wybrać taki, którego parametry i atrybuty będą w stanie idealnie sprostać naszym oczekiwaniom. Dlatego jedną z ważniejszych kwestii jest zweryfikowanie parametrów.

Rzecz jasna moc to kluczowa kwestia – tak samo zresztą jak i parametry robocze. Ponadto, bardzo ważne będzie też uwzględnienie zasilania i, jeśli jest akumulatorowe, trzeba uwzględnić rodzaj baterii, jej pojemność i czas działania. Kolejną bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie czy na wyposażeniu znajdą się dodatkowe brzeszczoty do piły szablastej. Musimy też przyjrzeć się wykonaniu. Więcej ciekawych informacji dostarczy nam poniższy poradnik:

Jaka piła szablasta do betonu, a jaka do drewna?

Pierwszą kluczową kwestią przy wyborze idealnego urządzenia do naszego użytku jest określenie czy sprzęt będzie wykorzystywany do prac lekkich jak, na przykład, cięcie drewna miękkiego lub twardego czy też praca z tworzywami sztucznymi. Do tego typu projektów nie potrzebna jest nam ani duża moc urządzenia, ani tym bardziej drogie i niezwykle wytrzymałe ostrza, które zwane są w przypadku pił szablastych brzeszczotami. 

Jeśli jednak zamierzamy pracować w metalu bądź betonie, to już wtedy nasz budżet będzie musiał urosnąć i to do całkiem sporych rozmiarów. Urządzenie zdatne do pracy w betonie musi być niezwykle mocne z uwagi na twardość materiału. Dlatego 2000 W to jest absolutne minimum. Co więcej, brzeszczoty pił szablastych do metalu muszą być wykonane z, na przykład, węglików spiekanych. Co więcej, odpowiednie wykonanie zębów i ich rozmieszczenie też będzie kluczowe.

PIŁA SZABLASTA GSA 18V-LI C BOSCH L-BOXX
piła szablasta bosch

brzeszczot piła szablasta
PIŁA SZABLASTA WYRZYNARKA LISI OGON+12 NOŻY
piła szablasta opinie

Moc sprzętu bardzo istotna 

Wyżej wspomniana moc wynosząca 2000 W odnosi się do urządzeń, które będą wykorzystywane w bardzo trudnych warunkach. Jeśli jednak planujemy zakup sprzętu do mniej wymagających projektów, to bez wątpienia urządzenie o mocy 1000 W lub 1500 W będzie wystarczające. Musimy jednak mieć na uwadze to, że im wyższa moc, tym lepiej dla nas.

Silnik zamontowany w danej pile szablastej wskazuje na efektywność pracy, na maksymalną prędkość urządzenia bez obciążenia. Co więcej, jeśli chcesz mieć gwarancję, że po chwili pracy nie dojdzie do przegrzania, to większa moc może przed tym uchronić.

Parametry robocze urządzenia kluczowe

Następnym kryterium bardzo ważnym przy wyborze rozwiązania idealnego to parametry pracy. Jak dobrze wiemy, nawet najmocniejsze urządzenia mogą okazać się niewystarczająco dobre, jeśli brzeszczot, który można zamontować w danym modelu, nie pozwoli na pracę przy największych obiektach. Jeśli więc zależy nam na tym, aby produkt poradził sobie wyśmienicie w każdej sytuacji, to parametry robocze będą tutaj równie kluczowe co moc.

Mowa tutaj o głębokości cięcia zarówno w drewnie jak i w metalu lub innych materiale. W drewnie rekomendowana minimalna głębokość wynosi 100 mm. Aczkolwiek bez najmniejszych problemów znajdziemy urządzenia z głębokością cięcia przekraczającą nawet i 120 mm. Jeśli chodzi o metal, to głębokość jest tutaj już o wiele mniejsza, bo wynosić może nawet i 10 mm.

MAKITA DJR186Z Piła Posuwowa Szablasta
piła szablasta makita
RYOBI RRS1801M PIŁA SZABLASTA
piła szablasta ranking

Nie możemy też zapomnieć o zasilaniu

Kolejną kluczową kwestią przy wyborze produktu idealnego jest sprawdzenie zasilania. Jak doskonale wiemy, na rynku dostępnych jest wiele ciekawych opcji – niektóre z nich charakteryzują się zasilaniem sieciowym, a inne natomiast akumulatorowym. Każda z opcji ma swoje wady i zalety. Zasilanie akumulatorowe będzie bardziej komfortowe z uwagi na brak przewodu zasilającego.

Natomiast klasyczne zasilanie zagwarantuje nam ciągłą pracę bez martwienia się o to, że produkt po czasie się rozładuje. Warto przy tym pamiętać, że ceny produktów będą różne. Komfort obsługi dobrej piły łańcuchowo akumulatorowej sprawia, że produkty te będą nieco droższe. Co więcej, zakup pojemnej baterii, która pozwoli na pracę przez ponad godzinę, wymaga jeszcze większych nakładów finansowych.

Rzecz jasna miejmy też na względzie akcesoria

Kolejnym istotnym elementem zakupu idealnej piły szablastej jest jej wyposażenie. Każdy model dostępny na rynku charakteryzuje się nieco inną konstrukcją. Jeśli producent odpowiednio przemyślał kwestię zaprojektowania nowego modelu, to poprzednie brzeszczoty i akcesoria będą do niego pasować. Jeśli nie, to lepiej na starcie wyposażyć się w ogromną liczbę dodatków na wypadek, gdyby po paru latach dostęp do zapasowych brzeszczotów był ograniczony.

I to kolejny czynnik, jaki powinniśmy mieć na uwadze. Dlatego sprawdź produkty mając też na uwadze dostępne wyposażenie. Jeśli, na przykład, producent oferuje nam ogromną liczbę elementów dodatkowych, a przy tym sam model jest kompatybilny z innymi elementami wyposażenia produkowanymi przez producenta, to będzie to świetna propozycja na lata.

Piła szablasta – podsumowanie rankingu 2024

PIŁA SZABLASTA WYRZYNARKA LISI OGON +12 NOŻY MOCNA to bez wątpienia jedna z najlepszych opcji obecnie dostępnych na rynku. Bardzo wysoka moc, duże zestaw brzeszczotów dostosowany do drewna i metalu, a także komplet dodatków pozwalających na obsługę urządzenia bez najmniejszych problemów. To wszystko sprawia, że opcja ta zwyciężyła w dzisiejszym rankingu.

Jeśli jednak bardziej interesuje nas produkt o jeszcze wyższej mocy czy też gwarantujący możliwość pracy w betonie albo po prostu poszukujemy urządzenia akumulatorowego, to nic nie stoi w takiej sytuacji na przeszkodzie! Wystarczy wykorzystać zebrane w powyższym poradniku informacje i cieszyć się z niezwykle dopracowanego urządzenia, które spełni wszystkie nasze oczekiwania!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka piła szablasta będzie najlepsza
Average rating:  
 0 reviews