Jaki kompresor 24l wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Kompresor 24l ranking ofert na rok 2024 – jeśli nie wiesz co będzie dla ciebie najlepsze, to skorzystaj z tej propozycji! 

Zapewne wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrany sprzęt do dostarczania sprężonego powietrza do maszyn pneumatycznych może zagwarantować pracę szybką, sprawną i bezproblemową. Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrany przez Ciebie kompresor poradzi sobie ze szlifierką kątową, pistoletem lakierniczym bądź po prostu kluczem udarowym, to warto mieć na względzie taki kompresor 24l, którego parametry jednoznacznie wskażą jaka jest najlepsza propozycja.

Jednakże, ostateczny wybór produktu o najlepszej charakterystyce jest o wiele trudniejszy niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Bardzo ważne jest uwzględnienie wielu dodatków i parametrów, a poszczególne kompresor olejowe 24l czy też dobre kompresory bezolejowe mają inną charakterystykę – zobacz jaki wybrać kompresor olejowy czy bezolejowy. Dodatkowo producenci mogą pochwalić się inną renomą, a to bardzo często zależne jest od popularności czy też niezawodności sprzętu. Jak więc pogodzić wszystkie te zmienne i mieć gwarancję wyboru najlepszej opcji?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kompresor Kraft Dele

9.9

Tania

Kompresor Tagred

9.8

Średnia

Kompresor STANLEY

9.7

Droga


 

Kompresor Schwarzbau

9.6

Tania

Odpowiedzią na to pytanie jest ranking kompresorów 24l 2024. To zestawienie, w którym porównano i poddano analizie 4 różne propozycje. Charakteryzują się one zróżnicowanymi parametrami. Natomiast należy zauważyć, że eksperci uwzględnili podczas poszukiwań ogromną liczbę elementów zmiennych, w tym moc silnika i wydajność efektywną, ciśnienie maksymalne i robocze, a także pozostałe atrybuty i elementy ostatecznie wpływające na użytkowość sprzętu.

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 24L GRATIS ZESTAW 8w1

kompresor olejowy 24l ranking

Model marki Kraft&Dele to zdecydowanie najlepszy kompresor olejowy ze zbiornikiem 24 litry. Urządzenie waży 17 kilogramów i posiada silnik o mocy 3,8 koni mechanicznych, co przekłada się na 2,8 kW. Wydajność teoretyczna urządzenia to 300 litrów na minutę, a wydajność efektywna wynosi 205 litrów na minutę. Maksymalne ciśnienie, jakie może wytworzyć kompresor to 8 barów.

Pojemnik jest zorientowany w poziomie i powstał ze stali. Pomalowano go metodą proszkową na czerwony kolor; dzięki proszkowemu malowaniu farba nie odpada, nie łuszczy się, ani nie wyciera. Ponadto emulsja zabezpiecza pojemnik przed powstawaniem uszkodzeń. Produkt jest zalecany do stosowania zarówno profesjonalnie, jak i w warunkach domowych lub gospodarczych. Kompresor sprawdza się do malowania natryskowego, pompowania różnych przedmiotów oraz czyszczenia i przedmuchiwania.

W zestawie jest zestaw końcówek składający się z końcówki do opon, materacy, basenów i zabawek. Ponadto jako gratis sprzedawca dodaje zestaw pneumatyczny, który zawiera pistolet do malowania ze zbiornikiem, oliwiarkę pneumatyczną, pistolet pompujący z manometrem, węża spiralnego o długości 5 metrów, pistolet do przedmuchiwania i trzy końcówki do pompowania.

 • Duży zestaw akcesoriów;

 • Mały;

 • Wydajny.

 • Słaba instrukcja obsługi.


SPRĘŻARKA KOMPRESOR OLEJOWY 3,8KM 24L +ZESTAW 8EL

kompresor 24l opinie

Kompresor olejowy Tagred to sprężarka tłokowa ważąca 21 kilogramów. Maksymalne ciśnienie wytwarzane przez model wynosi 8 barów. Moc silnika to 3,8 koni mechanicznych, a wydajność efektywna kompresora wynosi 300 litrów na minutę. Produkt jest zasilany sieciowo i posiada zbiornik w orientacji poziomej. Sprężarka jest dostępna z dużym pakietem akcesoriów.

Zestaw zawiera trzy pistolety – do malowania z dyszą 1,5 milimetra, do przemywania (ropownica) i do pompowania; ten posiada manometr. Oprócz tego w pakiecie jest pięciometrowy wąż spiralny, wężyk, pistolet do przedmuchiwania, pięć różnych końcówek, z czego dwie są długie oraz pięcioelementowy zestaw przeznaczony do pompowania materacy. Jako gratis sprzedawca dodatkowo wysyła dwie butelki dedykowanego oleju Tagred, każda o pojemności 0,6 litra.

Produkt ma 58 centymetrów długości, 31 centymetrów szerokości i 57 centymetrów wysokości. Do pojemnika przyłączono dwa stosunkowo duże koła oraz antypoślizgową stopę. Na bocznej powierzchni przyspawano uchwyt ułatwiający transportowanie kompresora. Z drugiej strony urządzenia jest dodatkowa, długa rączka zakończona antypoślizgową, gumową rękojeścią.

 • Kompaktowy;

 • Wydajny;

 • Olej w zestawie.

 • Nieestetyczny, przemysłowy wygląd.


STANLEY KOMPRESOR BEZOLEJOWY SPRĘŻARKA 24L ZESTAW

kompresor stanley 24l

Kompresor Stanley to model bezolejowy. 24-litrowy zbiornik jest zorientowany pionowo i pomalowano go proszkowo na wyrazisty żółty kolor. Urządzenie waży 16 kilogramów i jest wysokie na 65 centymetrów; szerokość i głębokość to 33 centymetry. W kompresorze znajduje się silnik o mocy 1,5 konia mechanicznego pracujący z prędkością 3400 obrotów na minutę.

Podczas pracy kompresor stanley 24l generuje hałas na poziomie 97 decybeli. W dolnej części urządzenia są cztery estetyczne i niezwykle stabilne nóżki z antypoślizgową powierzchnią wykonaną z gumy. Kompresor ma specjalny presostat, czyli automatyczny wyłącznik. Zaletę stanowi panel kontrolny składający się z reduktora ciśnienia, manometru i zaworu bezpieczeństwa. Wydajność kompresora plasuje się na poziomie 180 litrów na minutę.

Zestaw dołączony do kompresora zawiera dwa pistolety – jeden z manometrem do pompowania i jeden do przedmuchiwania, węża spiralnego o długości pięciu metrów oraz trzy końcówki do pompowania zabawek, basenów, materacy, pontonów itp. Kompresor sprawdza się idealnie w miejscach, w których nie ma dużo wolnej powierzchni, czyli głównie w domach i ogrodach oraz przy niektórych pracach remontowych.

 • Orientacja pionowa;

 • Stabilne nóżki;

 • Lekki.

 • Głośna praca.


KOMPRESOR FL24+zestaw8w1 olejowy sprężarka 24L

dobry kompresor bezolejowy 24l

Innym polecanym urządzeniem jest kompresor olejowy firmy Schwarzbau. Jest to model, który waży 21 kilogramów i posiada 24-litrowy zbiornik. Maszyna wyróżnia się wysokim ciśnieniem maksymalnym – 10 barów. Również silnik ma stosunkowo wysoką moc, bo 3,3 koni mechanicznych, czyli 2,5 kW. Zarówno wydajność teoretyczna, jak i efektywna są na tym samym poziomie, dokładnie 210 litrów na minutę.

Model jest zorientowany poziomo i ma bardzo ładny, żółty kolor. Farba nałożona metodą proszkową bardzo dobrze się utrzymuje i nie odpada nawet pod wpływem wilgoci, obicia lub otarcia. Dodatkowo wykorzystana do malowania emulsja stanowi także ochronę przed rdzą. Urządzenie posiada dwa koła i solidną antypoślizgową stopę, która gwarantuje stabilną pozycję podczas pracy.

Kompresor ma dwa manometry, jeden bezpośredni i jeden redukcyjny, zintegrowany reduktor ciśnienia oraz dwa odprężniki rozruchowe, wbudowane na stałe w urządzeniu – sprawdź budowę kompresora powietrza. Dodatkowo zestaw zawiera kilka przydatnych akcesoriów, tj. trzy pistolety (do pompowania, przedmuchiwania i lakierniczy z odwadniaczem), ropownicę oraz węża spiralnego długiego na pięć metrów.

 • Mocny silnik;

 • Wysokie ciśnienie maksymalne;

 • Wysoce estetyczny wygląd.

 • Koła się czasem zacinają i się nie kręcą.

Artykuły

Nie wiesz którą opcję powinieneś wybrać? W takim razie zapoznaj się z poniższymi poradnikami zakupowymi 2024!

Jak doskonale wiemy, każdy z nas ma inne oczekiwania wobec najlepszego kompresora. Dla jednego urządzenie ma być w stanie poradzić sobie z pneumatycznym kluczem udarowym o niewielkiej mocy, a inni potrzebują urządzenia do pracy z pistoletem do piaskowania. Jeszcze inni wykorzystują sprzęt do pracy ze szlifierką kątową, która może mieć zapotrzebowanie nawet kilkukrotnie większe niż zwykłe, klasyczne klucze udarowe dlatego możesz potrzebować nawet najlepszego kompresora o pojemności 100l.

To wszystko sprawia, że wybór idealnego sprzętu nie jest tak prosty jak mogłoby się z początku wydawać. Na szczęście rozwiązaniem niemal idealnym jest dzisiejsze zestawienie, w którym umieszczono szereg różnych opcji. Znajdziemy tutaj zarówno kompresor bezolejowy 24l jak i propozycje olejowe. Co więcej, ranking 2024 przygotowano z myślą o różnych potrzebach, dzięki temu każdy będzie w stanie wybrać produkt idealny. Jednakże, jeśli żadna z powyższych opcji nie przypadła nam do gustu, to wykorzystując poniższy poradnik zakupowy dowiecie się najważniejszych kwestii przed zakupem tego sprzętu.

Rzecz jasna najważniejsze będa takie parametry jak, na przykład, moc bądź też wydajność sprzętu. Nie możemy też zapomnieć o tym, aby wybrać sprzęt gwarantujacy właściwe ciśnienie i pozostałe parametry robocze. Ponadto, komfort obsługi i funkcje dodatkowe też będą kluczowe, jak i właściwe wykonanie. Ciekawe informacje udziela nam też poniższy artykuł:

https://airpress.pl/blog/post/na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-kompresora

kompresor 24l ranking

Moc to pierwsza bardzo ważna kwestia

Aby urządzenie przez nas wybrane gwarantowało nam właściwe działanie przez lata, to przede wszystkim musimy upewnić się, że jego moc jest wystarczająco wysoka. Wartość ta pomaga ocenić czy produkt, który wpadł nam w oko, poradzi sobie z najróżniejszymi zadaniami, a tych jest całkiem sporo. 

Dlatego warto przyglądać się opcją o mocy wynoszącej nie mniej niż 1.5 kW czy też 2 KM. Przekłada się to na wysoką wydajność, bo jak wiemy im większa moc kompresora, tym też większa jest jego wydajność – zarówno teoretyczna jak i maksymalna.

KOMPRESOR FL24+zestaw8w1 olejowy sprężarka 24L
dobry kompresor bezolejowy 24l

SPRĘŻARKA KOMPRESOR OLEJOWY 3,8KM 24L
kompresor 24l opinie

Kluczowa okaże się też wydajność efektywna i teoretyczna

Jak wyżej wspomnieliśmy, głównym powodem, dla którego poszukiwania rozpoczynamy od weryfikacji mocy danego kompresora jest wydajność. Ta określana jest jako wydajność efektywna i teoretyczna. Pierwsza wskazuje standardową, łatwą do osiągnięcia wydajność. Teoretyczna to bardzo często tak zwana wydajność maksymalna, którą nie utrzymamy przez długi czas.

Innymi słowy, o wiele ważniejsza jest ta efektywna, bo pozwala nam określić czy sprężarka poradzi sobie z bardziej wymagającymi narzędziami pneumatycznymi czy też nie. W przypadku kompresorów 24l o średniej mocy, wydajność na poziomie 200l na minutę to więcej niż wystarczająco.

Pamiętajmy też o ciśnieniu i pozostałych parametrach

Jak doskonale wiemy, istnieje wiele innych atrybutów, na które musimy zwrócić uwagę. Kolejną bardzo ważną kwestią jest uwzględnienie w naszych poszukiwaniach parametrów takich jak ciśnienie robocze (czy też maksymalne). Ta kwestia pozwala nam ocenić ile powietrza znajduje się bezpośrednio w zbiorniku. Im większe ciśnienie maksymalne i robocze, tym lepiej.

Z pozostałych parametrów warto też pamiętać o napięciu, które pomoże nam ocenić czy produkt można podłączyć do klasycznego gniazdka (napięcie 230V) czy może będzie potrzeba gniazdo trójfazowe. Miejmy na względzie też wagę, gdyż kompaktowość sprzętu i możliwość łatwego jego transportu jest dla niektórych ważna.

STANLEY KOMPRESOR BEZOLEJOWY SPRĘŻARKA 24L ZESTAW
kompresor stanley 24l

Dobry kompresor 24l – podsumowanie rankingu 2024

Istnieje wiele sposobów na określenie czy dany kompresor będzie dobry czy też nie. Najważniejsze jednak jest to, aby kierować się istotnymi parametrami i wysokimi wartościami, bo to podstawa dobrze wybranego urządzenia -> może odpowiedniejszy będzie majsterkujsam.pl/kompresor-50l-opinie-ranking. Produkt idealny będzie oferował dużą moc i wydajność, a także spore ciśnienie robocze przy zachowaniu stosunkowo niskiej wagi. 

Jeśli własne poszukiwania nie są dla nas bądź po prostu zależy nam na czasie, a wciąż pragniemy wybrać produkt dobry i wszechstronny, to KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 24L GRATIS ZESTAW 8w1 może okazać się opcją idealną. To zwycięzca rankingu 2024, który bez wątpienia ma nam do zaoferowania odpowiednią moc i wydajność, a przy tym zachowuje świetny stosunek jakości do ceny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 24l wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by KomiK44

Zestawienie godne pochwały. Jako mechanik muszę przyznać, że każdy przestawiony sprzęt jest wart polecenia. Wszystko zależy od waszego budżetu.

 by Orka

Z jednej strony postawiłbym na Stanleya, ale trochę drogi a z tego co czytam tańsze też będą ok.

 by Rado_mir

W tygodniu kurier przywiózł kompresor Target. Zestaw dość spory, 8 elementów. Sama spręża chodzi sprawnie. Myślę że posłuży mi bardzo długo.

 by fisher41

Chciałem kupić 50l, ale po przeczytaniu artykułu stwierdzam,że jednak 24 l też będą ok.

 by Szpic

Kraft&dele spokojnie wystarczy jak na warunki domowe. Z mojej sprężarki korzysta cała rodzina. Niegdy się na niej nie zawiedliśmy.