Najlepsza biała farba do sufitu w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Biała farba do sufitu ranking i poradnik zakupowy 2024 – sprawdź którą propozycję wybrać w tym roku!

Biel jest ponadczasowa i każdy projektant czy architekt nam to powie. Nic więc dziwnego, że do białych barw wracamy bardzo często – czy to w przypadku malowania ścian czy właśnie sufitów. Biały sufit to dla wielu podstawa o nawet aplikacja najróżniejszych kolorów nie jest w stanie niektórych przekonać do rezygnacji do zakupu z białej farby do sufitów. Niestety, tak samo jak i bardzo łatwo jest podjąć decyzję o białym suficie, tak równie ciężko jest znaleźć ten idealny preparat.

Samych odcieni i barw bieli jest kilkadziesiąt, a to nie największy problem kupujących. Bardzo ważne są przecież najróżniejsze kryteria, które to mają zasadniczy wpływ na ostateczną trwałość powłoki czy, po prostu, odporność na uszkodzenie bądź utratę barwy. Dlatego powstał dzisiejszy ranking białych farb do sufitu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Dulux ACRYL MATT

9.9

Średnia

FARBA AKRYLOWA PSB

9.8

Tania

Bondex SMART PAINT

9.7

Średnia

Farba Flugger Flutex

9.6

Droga

W nim znalazły się tylko 4 produktów. Jednakże, są to opcje charakteryzujące się świetnym składem i bardzo dobrymi parametrami. Mają one za zadanie zagwarantować nam prostą i bezproblemową aplikację i świetną wydajność. Oprócz tych cech, zrecenzowane preparaty gwarantują również imponujący czas schnięcia, a także szereg ciekawych właściwości czy też parametrów odpowiadających za dobre krycie.Dulux ACRYL MATT Farba biała do ścian sufitów 10L

biała farba do sufitów

Farba Dulux ACRYL MATT jest dedykowana ścianom oraz sufitom. Jest to wysokiej jakości produkt, którego przeznaczeniem jest dekoracyjne i ochronne malowanie powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Produkt ten ma konsystencję, którą łatwo da się rozprowadzić po malowanej powierzchni. Dzięki temu można uzyskać dużą wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego krycia.

Farba do sufitu Dulux ACRYL MATT tworzy na malowanej powierzchni matową powłokę. Jest ona odporna na szorowanie. Z kolei zaś jej mikroporowata struktura sprawia, że ściany mogą spokojnie oddychać. Emalia tej marki zapewnia zatem nie tylko doskonałe krycie, ale również szorowalność, a także jest łatwa w aplikacji.

Produkt ten, którego objętość to 10 litrów, jest przystosowany do malowania pędzlem. Ale również wałkiem czy też natryskiem pneumatycznym algo hydrodynamicznym. Farba emulsyjna nie wymaga rozcieńczania.

Należy nakładać dwie warstwy tego produktu na ścianę. Przy czym pomiędzy kolejnymi warstwami powinno się zachować odstęp czasowy, około od 2 do 4 godzin. Na wałek czy też pędzel, jak wskazuje opis produktu, należy nakładać obficie farbę, a następnie równomiernie ją rozprowadzać po malowanej powierzchni dla uzyskania najlepszego efektu.

 • Przystępna cena;

 • Szorowalność;

 • Doskonałe krycie.

 • Brak powłoki antyrefleksyjnej.FARBA AKRYLOWA DO ŚCIAN I SUFITÓW BIAŁA 10 L

biała farba do sufitu ranking

Farba akrylowa marki Mrówka PSB to produkt, który został wykonany w oparciu o nowoczesne żywice akrylowe. Nie zawiera ona żadnych rozpuszczalników, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie człowieka, ale również i środowisko naturalne. Ta farba akrylowa jest dedykowana do malowania ścian np. pistoletem oraz sufitów. Znajduje ona bardzo szerokie zastosowanie z uwagi na ekonomię, wydajność i świetne wykonanie.

Powierzchnia, która jest pokryta farbą akrylową marki Mrówka PSB jest utrzymana w miłej dla oka bieli. Jest ona jednak przede wszystkim matowa. Produkt ten wyróżnia na tle innych bardzo wysokie krycie, a przez to można powiedzieć, że farba tej marki jest bardziej wydajna i ekonomiczna.

Farba akrylowa marki Mrówka PSB sprawdzi się podczas remontów czy renowacyjnego malowania wnętrz różnego rodzaju. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się stosować tego produktu jako farby podkładowej. Opakowanie farby akrylowej zawiera 10 litrów produktu. Wydajność jej sięga do 6-8 metrów kwadratowych na litr, a więc jest to mocno przeciętny wynik. Czas schnięcia jednej warstwy to jednak tylko około dwie godziny.

Farba ta jest łatwa w aplikacji, wystarczy użyć pędzla, wałka albo natrysku. Kolorem dominującym tego produktu jest biel. Rozcieńczalnikiem jest woda, przy czym samej farby akrylowej Mrówka nie należy niczym rozcieńczać. Ma ona już odpowiednią konsystencję do malowania.

 • Nie zawiera rozpuszczalników;

 • Bardzo wysokie krycie;

 • Wydajna i ekonomiczna;

 • Krótki czas schnięcia;

 • Przystępna cenowo.

 • Nie można jej stosować jako farby podkładowej;

 • Mocno przeciętna wydajność.

Bondex SMART PAINT Sufit biała, matowa farba 9l

biała farba na sufit

Farba SMART PAINT Sufit jest białą oraz matową farbą lateksową. Idealnie nadaje się do malowania sufitów. Przede wszystkim dzięki temu produktowi można stworzyć równomierną powłokę niezależnie od kąta padania światła. Dzięki temu, że w tej farbie lateksowej zastosowano różne aktywne substancje wybielające i rozjaśniające, użytkownik otrzymuje efekt idealnej bieli, która nadaje wnętrzu niesamowitej świeżości.

Produkt ten jednak nadaje się nie tylko do malowania sufitów, ale także doskonale sprawdzi się podczas malowania cegły czy też elementów drewnianych oraz drewnopochodnych. Farba SMART PAINT Sufit z powodzeniem może być stosowana zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Jest ona w pełni bezpieczna.

Emalia ta jest dostępna w opakowaniu o pojemności dziewięciu litrów. Jest ona koloru białego. Charakteryzuje ją, jak już zostało wcześniej wspomniane, to, że gwarantuje matowe wykończenie, niezależnie od kąta, pod którym pada światło. Dzięki temu również optycznie maskuje pewne niedoskonałości sufitu.

Jest to produkt, który bardzo dobrze kryje malowane powierzchnie. Jest on również odporny na zmywanie i szorowanie. Podczas aplikacji farba nie kapie. Poza tym jest ona bardzo łatwa w trakcie użytkowania, wystarczy pędzel, wałek lub natrysk.

 • Bardzo dobre krycie;

 • Tworzy równomierną powłokę na suficie;

 • Możliwość malowania cegieł oraz drewna.

 • Stosunkowo droga.


Farba Flugger – Flutex 2S 10l – sufit – biała

biała farba do sufitu

Farba Flugger o pojemności 10 litrów jest farbą sufitową. Jest ona całkowicie matowa, a przede wszystkim nieodblaskowa. Jest to produkt, który szczególnie poleca się do sufitów, gdy zaistnieje potrzeba wysokich wymagań estetycznych.

Wydajność tego produktu wynosi 8 metrów kwadratowych na litr, a więc jest to stosunkowo kiepski wynik. Należy oczywiście pamiętać, że wiele zależy od powierzchni oraz metody aplikacji farby Flugger. Nie należy raczej rozcieńczać tego produktu, a jeśli już to tylko wodą. Farba ta jest już gotowa do użycia, nie wymaga zatem dodatkowego rozcieńczania.

Czas schnięcia farby na malowanej powierzchni to jedna godzina. Kolejną warstwę najlepiej jest położyć jednak po 4 godzinach, a więc okres przejściowy jest bardzo długi. Czas całkowitego utwardzenia farby na danej powierzchni to dwadzieścia osiem dni.

Farba Flugger może być stosowana w pokojach dziennych, korytarzach, wejściach, biurach, kuchniach, lokalach użytkowych, instytucjach, klinikach, sklepach detalicznych czy też na klatkach schodowych. Można bez problemu pokryć tym produktem beton, lekki beton, gips, cegły, płyty kartonowo-gipsowe, gładzie szpachlowe, gładzie polimerowe, tynk cementowo-wapienny lub też podłoża mineralne.

Podsumowując, jest to farba matowa i całkowicie nieodblaskowa. Poleca się ją szczególnie do powierzchni, patrz sufitów, które wymagają bardzo estetycznego wyglądu.

 • Całkowicie nieodblaskowa;

 • Farba matowa;

 • Odporna na zmywanie.

 • Wysoka półka cenowa.

Najlepsza biała farba do sufitu, czyli jaka? Wszystko, co musisz wiedzieć o tych emaliach 

Podejmując decyzję odnośnie emalii wielu z nas myśli przede wszystkim kryteriami cenowymi. Nie jest to prawidłowe, gdyż bardzo często lepiej jest dopłacić do nieco lepszego składu, co pozwoli uchronić ściany czy też sufit przed uszkodzeniami mechanicznymi bądź utratą barwy. Jest to szczególnie istotne w przypadku białego kolory, gdyż barwa ta bardzo często z biegiem czasu traci swoją świeżość i swoją barwę.

Oczywiście znalezienie tej idealnej emalii nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy wybrać produkt, który pozwoli nam na bezproblemowe pokrycie powierzchni i to po nałożeniu maksymalnie dwóch warstw, a nie trzech czy czterech. Oprócz tego, bardzo ważne jest też upewnienie się, że produkt charakteryzuje się świetną wydajnością pozwalającą na pomalowanie sporej powierzchni z litra.

Nie bez znaczenia jest też matowość, czyli tak zwany stopień połysku. Oprócz tego, bardzo ważną rzeczą jest też upewnienie się, że produkt wyróżnia się na tle rywali swoimi cechami charakterystycznymi. W połączeniu ze świetnymi opiniami, wybrana przez nas biała farba do sufitów będzie idealnie komponować się z naszym pomysłem i poradzi sobie świetnie – nawet na przestrzeni wielu lat. Więcej informacji znaleźć możemy w poniższym artykule.

https://www.dom.pl/odnawiamy-sufit-jaka-wybrac-farbe-jak-malowac.html

Należy przede wszystkim zweryfikować wydajność

Wydajność to prawdopodobnie najistotniejszy parametr, jeśli chodzi o farbę. I tutaj nie ma znaczenia czy jest to farba do sufitu czy może do powierzchni bocznych. Wydajność pozwala nam określić gęstość produktu oraz krycie – w skrócie to idealny sposób na określenie jakości składników wykorzystanych do jej wyprodukowania.

Oczywiście im większa wydajność, tym musimy liczyć się ze wzrostem cen. Nie ma co popadać w panikę, gdyż bez najmniejszych problemów znajdziemy stosunkowo dobrą farbę ze świetną wydajnością w atrakcyjnej cenie. Pamiętajmy również o tym, że często producenci podają parametry dotyczące wydajności przy malowaniu jedną warstwą, a rzadko się zdarza, że to wystarcza. 

biała farba do sufitu opinie

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to wydajność farb do sufitów powinna oferować wydajność na poziomie wynoszącym minimum 8 metrów kwadratowych z litra, lecz bez problemu znajdziemy też wydajniejsze produkty. Pamiętajmy natomiast, że przy planowaniu ilości preparatu trzeba mieć na uwadze ewentualne poprawki i, oczywiście, drugą warstwę emalii.

Kolejnym istotnym parametrem jest czas schnięcia

Gdy już sprawdzimy wydajność, następnym krokiem będzie weryfikacja czasu schnięcia. Jak już wspomnieliśmy, w prawie każdym przypadku wymagane jest nakładanie drugiej warstwy. Nie możemy jednak robić tego natychmiast, bo z pewnością doprowadzimy do powstania nacieków. 

Dulux ACRYL MATT
biała farba do sufitów

FARBA AKRYLOWA PSB
biała farba do sufitu ranking

Dlatego interwały podczas malowania odgrywają tak kluczową rolę. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nałożona warstwa zdążyła wstępnie wyschnąć. Choć do pełnego wyschnięcia potrzebować będzie jeszcze sporo czasu, to po odczekaniu kilku godzin, możliwe będzie nałożenie drugiej, już w wielu przypadkach finalnej warstwy.

Dokładny czas schnięcia zależy od wielu czynników. Jest to związane przede wszystkim z danym środowiskiem, temperaturą, wilgotnością oraz wentylacją. Jednakże, równie ważnym aspektem jest sam skład farby i jej wykonanie. Wartość, która z pewnością będzie satysfakcjonująca dla wielu z nas to 2 godziny. Choć są również i farby o krótszym okresie schnięcia, taki pozwoli na spokojne nałożenie farby w więcej niż jednym pomieszczeniu, zrobienie przerwy, a następnie powtórne nałożenie.

Nie zapominajmy też o matowości, czyli stopniu połysku

Połysk to coś, czego wielu z nas nie chcę widzieć na suficie. Bardzo często producenci stosują specjalne technologie i dodatki do składu, które mają za zadanie zagwarantować użytkownikom antyrefleks, czyli jak najmniejsze odbijanie się światła. Choć pomalowane na błyszcząco powierzchnie podobają się niejednej osobie, to są one mało funkcjonalne.

Największą zaletą matowości jest przede wszystkim bardzo dobre krycie niedoskonałości, jakie znajdują się na ścianie. Oprócz tego, bardzo ważne jest też upewnienie się, że pod każdym kątem pomalowana powierzchnia nie odbija światła w niekorzystny sposób, przez co barwa bieli nie zmienia się.

Bondex SMART PAINT
biała farba na sufit
Farba Flugger – Flutex 2S
biała farba do sufitu

Dodatkowe cechy charakterystyczne

Nawet jeśli podejmiemy decyzję uwzględniając powyższe kryteria, to każda biała farba na sufit powinna oferować nam kilka ciekawych właściwości czy też cech szczególnych. To one wskazują nam na zaawansowaną technikę tworzenia i pewność, że jakościowe wykonanie nie kończy się wyłącznie na plakietce bądź reklamie.

Cechy charakterystyczne, o których mowa, to między innymi odporność na zmywanie lub gwarancja, że farba nie kapie z uwagi na swoją gęstość i lepkość. Oczywiście nie możemy też zapominać, że w przypadku malowania łazienek, kuchni lub innych pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności, bardzo ważna jest też paroprzepuszczalność.

Biała farba do sufitu opinie 2024

Przeglądając dostępne farby nie sposób zerknąć na te, które mają najlepsze opinie. Pozytywny feedback zdecydowanie pomaga w wyborze idealnego produktu i to jeden z istotniejszych elementów – choć to oczywiście czysto subiektywne źródło danych i bardzo często, jak nie zawsze, bazuje na doświadczeniu z korzystania z danego preparatu. A na to ma także wpływ umiejętność malowania czy użyty sprzęt czy też odpowiednie przygotowanie powierzchni np. polecaną szlifierką do gipsu.

Jeśli jednak zerkniemy na najpopularniejsze produkty i upewnimy się, że parametry nam odpowiadają i produkt rzeczywiście spełni oczekiwania, to warto sprawdzić komentarze o powtarzających się zaletach czy też wadach. W ten sposób uda nam się ocenić czy rzeczywiście deklarowane przez producentów właściwości są realne.

Farba biała do sufitów – podsumowanie rankingu 2024

Jedną z najlepszych opcji dostępnych w tym momencie na rynku to Dulux ACRYL MATT Farba biała do ścian sufitów 10L. Propozycja ta gwarantuje nam niesamowity stosunek jakości do ceny, a także stopień połysku pożądany przez każdego – mat. Ponadto wydajność jest zadowalająca, a świetnie opinie potwierdzają dobre krycie i łatwość aplikacji.

Jeśli jednak planujemy zakup emalii o lepszej wydajności bądź interesuje nam produkt z dodatkowymi właściwościami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać informacje zawarte w poradniku zakupowym i podjąć się próby znalezienia swojego własnego, idealnego produktu. Dodatkowo warto też sprawdzić też alternatywy dostępne w zestawieniu w celu porównania ich z innymi produktami. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza biała farba do sufitu
Average rating:  
 6 reviews
 by Asia

a ja malowałam Śnieżką Eko sufity w całym mieszkaniu i jestem zadowlona. Farba bardzo dobra - nie chlapie podczas malowania - Używałam wałka. Jest wydajna i łądnie kryje

 by kokaKola

Znajoma namawia mnie na tego drogiega flugera, ale z tego co piszecie dulux tez jest ok. Już sama nie wiem, co wybrać ?

 by rex

Spoko zestawienie, przedstawione zarówno te tańze, jak i droższ opcje. Jestem na etapie wykończenia domu i własnie się zastanawiam, co tu wybrać. Chyba wemzę duluxa.

 by 78Halszka78

A ja kupiłam Bondex'a i jest bardzo zadowolona. Nie jest to farba najtańsza, ale o wiele tańsza od flugera. U mnie się sprawdza, polecam z czystym sumieniem.

 by koLLos5

Moim zdaniem wybór farby zależy w dużej mierze od budżetu. Ja dla przykładu w domu mam Duluxa, ale w warsztacie PSB. Różnice są, ale mało zauważalne.

 by WladJoP

Fluger wymiata. Wiem, że cena jest kosmiczna, ale warta grzechu. Farby są rewelacyjne.