Farba do ścian – jaką wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Czym pomalować ściany w naszym domu? Dowiedz się jaka jest najlepsza farba do ścian na rok 2024

Każdy z nas pragnie pomalować mieszkanie w taki sposób, aby ściany i sufity prezentowały się nadzwyczajnie. W tym celu musimy zadbać o prawidłowe narzędzia, które to pozwolą na równomierne i bezproblemowe nałożenie preparatu na ściany. Najważniejszym elementem jest jednak znalezienie odpowiedniej farby do ścian. Choć wciąż musimy zadbać o prawidłowe wyprostowanie powierzchni (np. dobrą szlifierką do gipsu) do malowania i wybrać właściwe narzędzia do aplikacji, to właśnie odpowiedni preparat odpowiada za przepiękną i równą powierzchnię. 

Niestety, nieważne czy szukamy szarej farby do ścian, odcieniu bieli czy po prostu kolorów, rynek wypełniony jest markami, które to od lat oferują nam swoje produkty. Niektóre z nich z pewnością są warte polecenia i pomalowane nimi powierzchnie będą gwarantowały niespotykaną dotąd jakość. Problemem natomiast jest upewnienie się, że wybraliśmy dobrą farbę do ścian. To właśnie dlatego powstała dzisiejsza lista.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Eko Śnieżka

9.9

Średnia

Space Creation Magnetyczna

9.8

Tania


 

Dulux Absolute White

9.7

Średnia

LAZURA BROKATOWA

9.6

Tania

Farba Czarna Dope

9.5

Średnia

AQUATEX KABE

9.3

Droga

TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT

9.2

Droga

W rankingu farb do ścian 2024 pojawiły się wyłącznie te produkty, których parametry i specyfikacje potwierdzają wysoką jakość preparatu. Oprócz tego, kluczowa okazała się wydajność farby, a także czas schnięcia. Jeśli chodzi o kolorowe farby do ścian, to braliśmy też pod uwagę nasycenie barwą oraz ich odpowiednie przedstawienie. Ponadto w zestawieniu pamiętaliśmy o pozytywnych opiniach farb do ścian. 


Zwycięzca rankingu i najlepsza farba do ścian dostępna w tym momencie na rynku to EKO ŚNIEŻKA 10L FARBA AKRYLOWA ŚCIAN SUFITU BIAŁA

farba do ścian biała

Zdecydowanym zwycięzcą jest farba akrylowa Śnieżka Eko ze względu na swoje parametry. Ta biała emulsja cechuje się przede wszystkim mocnym kryciem i gwarantuje matowe wykończenie, które skutecznie przykrywa wszelkie niedoskonałości. Dzięki temu nawet niedoświadczone w renowacji ścian osoby mogą z powodzeniem odmalować mieszkanie.

Kolejna zaleta to fakt, że farba jest hipoalergiczna. Nie powoduje podrażnień skóry ani układu oddechowego, a potwierdził to Zakład Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wystawił stosowne zaświadczenie po przeprowadzeniu testów.

Wydajność emulsji to 13 metrów kwadratowych na litr. Opakowanie zawiera 10 litrów farby rozcieńczalnej wodą. Produkt szybko schnie – pomiędzy poszczególnymi warstwami należy zachować odstęp trzech godzin, natomiast całość potrzebuje jedynie czterech godzin do pełnego wyschnięcia. Farba nadaje się do krycia ścian i sufitów wewnętrznych. Powierzchnie, do których jest przeznaczona to zaprawy cementowe i cementowo-wapienne, gipsowe, gipsowo-kartonowe oraz drewniane.

Emulsja tworzy trwałą powłokę odporną na uderzenia i delikatne zmywanie. Produkt się nie łuszczy, ani nie odpryskuje. Na uwagę zasługuje również bardzo atrakcyjna cena w stosunku do wysokiej jakości i dobrej wydajności.

 • Dobra cena w stosunku do wydajności;

 • Hipoalergiczna;

 • Szybko schnie;

 • Do wielu różnych powierzchni.

 • Przeciętne krycie.


Inną ciekawą propozycją będzie Farba 2w1 Magnetyczna Tablicowa Tablic ścian 2.5l.

farby do ścian zmywalne

Oryginalny efekt można uzyskać poprzez zastosowanie farby magnetyczno-kredowej. Czarne wykończenie komponuje się ze wszystkimi kolorami mebli i innych ścian, a dodatkowo po powstałej powłoce można pisać i rysować kredą. Ponadto ta farba umożliwia przyczepianie magnesów, co sprawia, że ewentualne plakaty lub rysunki nie muszą być przyklejane taśmą.

Produkt jest drogi, jednak gwarantuje trwałe i funkcjonalne wykończenie, a opakowanie zawiera 2,5 l emulsji, co wystarczy na pokrycie około dwunastu metrów kwadratowych powierzchni – jeden litr wystarczy na 5 m2. Farba cechuje się wysoką odpornością na ścieranie oraz wodę. Dla uzyskania najlepszego efektu producent zaleca nałożenie przynajmniej 3-4 warstw. Im grubsza powłoka, tym silniej zadziała efekt magnetyczny.

Emulsji nie powinno się rozcieńczać, a nakładać należy tylko na gładkie, zmatowione i odtłuszczone powierzchnie. Czas, jaki trzeba odczekać pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw, wynosi cztery godziny. Powłoka zyskuje pełne właściwości po trzech dniach od nałożenia ostatniej warstwy. Do aplikowania produktu nie wolno stosować wałków z gąbki. Producent zaleca użycie wałka malarskiego przeznaczonego do farb akrylowych z krótkim włosiem.

 • Magnetyczna;

 • Bardzo odporna na zmywanie;

 • Świetny efekt wizualny;

 • Nie trzeba rozcieńczać.

Oprócz tego, EMULSJA Dulux Absolute White do ścian i sufitów 9L wydaje się ofertą o ciekawej charakterystyce

farba do ścian szara

Do renowacji ścian i sufitów w mieszkaniu lub domu może sprawdzić się również Dulux o matowym wykończeniu. Dobrze przykrywa wszelkie niedoskonałości powierzchni dając efekt gładkiej ściany. Omawiane opakowanie zawiera dziewięć litrów mocno kryjącej farby, co przekłada się na niecałe 120 metrów kwadratowych pomalowanej powierzchni przy użyciu jednej warstwy. Ogólna wydajność produktu to 13 m2/l. Aby uzyskać mocną powłokę, należy nałożyć dwie warstwy farby.

Emulsja jest nietoksyczna dla ludzi i środowiska, nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych. Producent udostępnia również mniejsze pojemności: 5l, 3l i 1l. Biel jest czysta, nie ma domieszek innych kolorów. Na odpowiednio przygotowanej ścianie odcień będzie idealny – 100/100 w skali bieli.

Farba ma odpowiednią konsystencję, gotową do nałożenia, bez potrzeby rozcieńczania. Może się nieco rozchlapywać, dlatego do jej aplikacji najlepiej sprawdzi się wałek. Produkt prawie w ogóle nie ma zapachu – nawet w zamkniętym pomieszczeniu nie ma duszącego efektu.

Nigdy niemalowane powierzchnie mogą wymagać nałożenia trzeciej warstwy, jednak plusem okazuje się czas schnięcia pomiędzy warstwami, który wynosi trzy godziny, zatem w jeden dzień można odnowić pokój. Całość potrzebuje czterech godzin do wyschnięcia w dotyku.

 • Dobra wydajność;

 • Czysty odcień bieli;

 • Szybko schnie;

 • Nietoksyczna dla ludzi.

 • Istnieje ryzyko powstania zacieków;
 • Czasami wymagane położenie trzeciej warstwy.

Oprócz tego, LAKIER Z BROKATEM LAZURA BROKATOWA DO ŚCIAN 1L to bardzo ciekawa propozycja

ranking farb do ścian

Dekoracyjny i elegancki efekt gwarantuje lazurowy lakier brokatowy marki Labofarb. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, od bieli do czerni. Lakier nie tylko ozdabia ścianę, ale również ją chroni przed zabrudzeniami i ścieraniem. Dzięki niemu pielęgnowanie ścian staje się proste i przyjemne. Ponadto produkt posiada atest PZH.

Błyszczący efekt ustala osoba malująca, ponieważ brokat jest w odrębnym opakowaniu i istnieje możliwość zadecydowania, jak wiele drobinek ma znaleźć się na wybranej powierzchni. Litrowe opakowanie wystarczy na pokrycie dziesięciu metrów kwadratowych przy zastosowaniu jednej warstwy.

Cena jest atrakcyjna, a skuteczność produktu potwierdzają pozytywne oceny i recenzje. Lakier można od razu nakładać na ścianę lub rozcieńczyć go nieco wodą, maksymalnie do 5%. Aplikować wałkiem i równomiernie rozprowadzać cienką warstwą. Po około czterech godzinach można nałożyć kolejną warstwę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Proces malowania jest łatwy, produkt się nie rozlewa, ani nie chlapie, dlatego nie ma problemu z samodzielną renowacją pomieszczenia. Polakierowaną powierzchnię można myć wodą z dodatkiem detergentu oraz dezynfekować. Sprzedawca dołącza dwuletnią gwarancję do farby.

 • Chroni ścianę mechanicznie i chemicznie;

 • Samodzielnie można ustalić stopień błysku;

 • Łatwy proces malowania;

 • Dobry stosunek ceny do ilości.

 • Średnia wydajność.

Farba Czarna Dope The Wall do ścian i elewacji 10L to kolejna propozycja warta uwagi

najlepsza farba do ścian

Każdy, kto zna się na aranżacji wnętrz, wie że czarne ściany nie muszą być nudne i przytłaczające. Wręcz przeciwnie, dobrej jakości farba sprawi, że pomieszczenie nabierze charakteru. Produktem, który zapewni wymarzony efekt, jest emulsja firmy Dope charakteryzująca się świetną przyczepnością do ścian i wysoką jakością. Dzięki tej farbie można uzyskać matowe wykończenie, doskonale prezentujące się nawet na wcześniej malowanych powierzchniach.

Produkt przeznaczony jest do krycia drewna, betonu, gipsu, tynku oraz karton-gipsu. Emulsja po wyschnięciu tworzy oddychającą powłokę odporną na ścieranie, wpływ wilgoci, detergenty oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwą zaletą jest również dobra wytrzymałość w nawet trudnych warunkach atmosferycznych, co sprawia, że nawet powierzchnie zewnętrzne mogą być malowane tą farbą.

Omawiana tutaj pojemność to dziesięć litrów, jednak sprzedawca udostępnia również pojemniki 2,5 i pięciolitrowe. Wydajność produktu wynosi trzynaście metrów kwadratowych z litra przy jednokrotnym malowaniu. Najlepszy efekt i najmocniejszą powłokę można uzyskać po nałożeniu dwóch warstw.

Emulsję należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1 zanim rozpocznie się prace malarskie. Czas schnięcia między nakładaniem warstw powinien wynieść dwie godziny, a więc jest on bardzo krótki i to niewątpliwie zaleta. Produkt nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskowo w zależności od własnych preferencji.

 • Mocne krycie;

 • Powłoka umożliwia ścianom cyrkulację powietrza;

 • Odporna na czynniki atmosferyczne;

 • Dobra wydajność;

 • Można aplikować natryskiem.

 • Emulsję trzeba rozcieńczyć;
 • Wysoka cena.

Alternatywą dla przedstawionych emulsji będzie AQUATEX KABE – Farba do ścian i sufitów | 10l

farba do ścian

Kolejna propozycja to biała farba dyspersyjno-krzemianowa Kabe Aquatec przeznaczona do malowania ścian wewnątrz budynków. Jej główną zaletą jest to, że tworzy elastyczną powłokę umożliwiającą wymianę powietrza i oddawanie wilgoci. Sprawdzi się nie tylko w pokojach, ale również w kuchni lub łazience, czyli tam, gdzie jest wysoki poziom wilgoci.

Opakowanie zawiera dziesięć litrów gotowej do zastosowania emulsji. Producent poleca używać wałka malarskiego z runa owczego o długości włosia 18 mm do nakładania produktu. Farba cechuje się silnym kryciem, jednak powinno się nałożyć dwie warstwy, a odstęp czasowy pomiędzy aplikowaniem warstw musi wynosić przynajmniej 2-3 godziny. Pełną suchość powłoka zyskuje po czterech godzinach od nałożenia ostatniej warstwy.

Farba gwarantuje głęboko matowy wygląd ściany i tuszuje wszelkie niedoskonałości, nawet na powierzchniach, które wcześniej były malowane innymi farbami. Powłoka jest odporna na zmywanie wodą z detergentem oraz na dezynfekowanie, co jest kolejnym atutem, jednak pełne właściwości uaktywniają się dopiero po dwóch tygodniach. Emulsja ma drażniący zapach, ale tylko wtedy, kiedy jest płynna. Po wyschnięciu i wywietrzeniu pomieszczenia zapach znika.

 • Wysoka odporność na wilgoć;

 • Produkt gotowy do nałożenia;

 • Nie wymaga gruntowania;

 • Matowy stopień połysku.

 • Mocny zapach;

 • Rekomendowany odpowiedni sprzęt do nakładania.

Ponadto, warto też sprawdzić TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT 20 farba do ścian 9 l, czyli ofertę dla alergików

farby do ścian opinie

Lateksowa farba Optiva 20 ma wysoką cenę, ale równie wysoką wydajność. Litr farby pozwala na pokrycie aż szesnastu metrów kwadratowych powierzchni przy nakładaniu jednej warstwy. Jest to więc jeden z lepszych wyników w zestawieniu. Emulsja jest ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia oraz dla środowiska. Nie uczula, nie podrażnia ani nie zawiera rozpuszczalników. Produkt uzyskał międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Farba może być położona na ścianach w pomieszczeniach, w których panuje szczególna wilgoć, tj. np. w łazience, ponieważ cechuje się bardzo wysoką odpornością na wodę i umożliwia ścianie prawidłową cyrkulację powietrza. Stopień połysku powłoki to półmat, który dobrze przykrywa ewentualne niedoskonałości ściany i nadaje eleganckiego, gładkiego wyglądu.

Emulsję łatwo nałożyć i stworzyć jednolitą powłokę, ponieważ produkt ma odpowiednią konsystencję, która przywiera do powierzchni, nie chlapiąc. Powstała powłoka cechuje się najwyższą dostępną odpornością na szorowanie na mokro, o czym świadczy uzyskanie oznaczenia klasa 1, PN-EN 13300.

Ponadto farbę stworzono wykorzystując nowoczesną technologię enkapsulacji, która sprawia, że zabrudzenia nie przywierają do powłoki. Produkt się nie łuszczy, nie odpryskuje, podczas nakładania nie powstają zacieki, dlatego jest to doskonała farba do renowacji mieszkań i domów.

 • Zastosowanie nowoczesnej technologii – brud nie przywiera;

 • Najwyższa odporność na zmywanie;

 • Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego;

 • Półmatowe wykończenie.

 • Wysoka cena.

Ranking farb do ścian 2024 nie oferuje niczego ciekawego? Dowiedz się jak wybrać własną farbę do malowania pomieszczeń!

Chociaż w zestawieniu przedstawiono aż 7 różnych preparatów o bardzo ciekawej charakterystyce, nie wszyscy są zgodni co do tego jaką farbę do ścian zmywalną wybrać bądź która opcja z emalii szarych będzie lepsza. W takich sytuacjach warto jest sprawdzić poradnik zakupowy i zapoznać się z pełną listą atrybutów wpływających na końcową jakość produktu.

Pierwszym i kluczowym elementem, który pomoże nam sprawdzić jakość farby, jest jej wydajność. Oprócz tego, każda farma charakteryzuje się różną twardością i klasą odporności, a więc i zgodność z wymagającymi normami jest równie istotnym elementem. Nie możemy też zapomnieć o czasie schnięcia, który co prawda jest stosunkowo krotki w przypadku farb ściennych, lecz również musi być wzięty pod uwagę.

Następnie warto sprawdzić cenę produktu, a dokładniej rzecz biorąc cenę za litr. Opinie farb do ścian zdecydowanie okaże się przydatną opcją. Podobnie jest w przypadku wyboru kolorowej farby do ścian – dostępność barw oraz wierne odwzorowanie jest kluczowym elementem wartym uwagi. Więcej informacji na temat wyboru dobrej farby do ścian znajdziecie tutaj: 

http://www.e-sciany.pl/a/wybor-farby-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu-18226.html

dobra farba do ścian

Wydajność farby, czyli ile powierzchni pokryje litr preparatu?

Jednym z najistotniejszych aspektów związanych z wyborem farby do ścian jest oczywiście jej krycie oraz odpowiedni skład. Ten, jeśli dobrze dobrany, pozwoli pomalować ogromną powierzchnię za pomocą bardzo małej ilości preparatu. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie deklarowanej przez producenta wydajności.

Co ciekawe, czasami w ofercie mamy napisane całkiem spore liczby sięgające nawet i 14 m2 na każdy litr farby. Jest to jak najbardziej zaleta. Musimy natomiast pamiętać, że przy tak dużych wartościach producent zazwyczaj wskazuje wydajność przy jednej warstwie, a rzadko się zdarza, aby ta wystarczyła. 

Dlatego musimy mieć na uwadze też drugą warstwę. Czasami wydajność jest mniejsza i wynosi od 5 do 7 m2 na litr, lecz wtedy odnosi się to zazwyczaj do aplikacji dwóch warstw. Zaletą zatem będzie wybór produktu, którego wydajność wynosi przynajmniej 6 m2 na litr w przypadku dwóch warstw lub 12 m2 na litr w przypadku jednej. Wszystko powyżej będzie miłym dodatkiem.

TIKKURILA OPTIVA SEMI MATT 20 farba do ścian 9 l
farby do ścian opinie

Czas schnięcia, a nakładanie drugiej warstwy 

Kolejnym kluczowym elementem wpływającym na jakość zakupionego produktu jest czas schnięcia. Dla wielu parametr ten może wydawać się mało znaczący – przecież to nie problem odczekać kilka godzin dłużej po malowaniu. Niewielu jednak pamięta o tym, że dłuższy czas malowania oznacza też inną konsystencję, a także zastosowanie innego składu.

Oprócz tego, malowanie wymaga od nas nakładania dwóch warstw. Jeśli zamierzamy malować dużo pomieszczeń, to nie jest to problem. Po pomalowaniu mieszkania jedną warstwą, akurat pierwsza powierzchnia przeschnie i będzie gotowa do powtórnej aplikacji emalii. Jeśli jednak mamy do czynienia z bardzo małą powierzchnią, to każda godzina jest tutaj na wagę złota.

Dlatego tak często producenci wymieniają dwa czasy – przeschnięcia do nałożenia kolejnej warstwy oraz czas do całkowitego wyschnięcia. Oba są dosyć oczywiste – pierwszy wskazuje kiedy można rozpocząć powtórne malowanie, a drugi wskazuje kiedy po dotknięciu ściany farba nie zostanie nam na ręce. 

Farba Czarna Dope The Wall
najlepsza farba do ścian

Dokładne liczby mogą się bardzo różnić, lecz powinien nas najbardziej interesować czas schnięcia wynoszący poniżej 4 godzin. To oczywiście dotyczy przeschnięcia emalii, co pozwala na nałożenie drugiej warstwy. Jeśli chodzi o całkowite wyschnięcie ściany, to rekomendujemy wybrać opcję wynoszącą nie więcej niż 6-8 godzin. 

Tutaj warto też zauważyć, że czas schnięcia w dotyku nie jest równoważny z czasem schnięcia całkowitym bądź tym pozwalającym do wtórnej aplikacji preparatu.

Klasa odporności i pozostałe właściwości farby 

Po pewnym czasie każda powierzchnia wymaga odrestaurowania. Powstałe rysy bądź zabrudzenia najczęściej można usunąć wyłącznie poprzez nałożenie nowej farby na ścianę. Co jeśli powiemy wam, że istnieje sposób na utrzymanie najwyższej czystości i odporności przez wiele lat, a w przypadku zabrudzenia możliwość wyczyszczenia ściany? 

Farby do ścian i sufitów mogą oferować nam o wiele lepszą odporność, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup wysoce zaawansowanej mieszanki. Najnowocześniejsze technologie mieszalnicze gwarantują nam niezwykle wysoki poziom odporności farby. 

FARBA AQUATEX KABE
farba do ścian

Co ciekawe, niektórzy producenci deklarują także możliwość nakładania farb w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności jak, na przykład, kuchnie, łazienki, czy też pralnie bądź pomieszczenia znajdujące się w przyziemiu. Wszystko to możliwe jest jeśli producent zadba o zachowanie prawidłowych właściwości retencyjnych.

Jeśli wybierzemy takie rozwiązanie, upewnijmy się, że gwarantuje nam jak najlepszą odporność na ścieranie. To natomiast pozwoli nam na bezproblemowe mycie zabrudzonej powierzchni bez martwienia się, że doprowadzimy do uszkodzeniu powłoki.

EKO ŚNIEŻKA 10L
farba do ścian biała

Koszt farby – cena za litr równie istotna 

Jeśli zamierzamy pomalować całe mieszkanie, to przed zakupem warto przemyśleć czy zakup danego preparatu będzie opłacalny. Nawet jeśli nasz budżet jest całkiem spory, to po obliczeniu wszystkich ścian oraz potencjalnej wydajności farby, może okazać się, że wydaliśmy sporo więcej, niż oczekiwaliśmy.

To właśnie dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź deklarowaną wydajność i porównaj ją z ceną za opakowanie. Tutaj pamiętajmy oczywiście o tym, że czasami puszki mają 2.5 litra, czasami 5, a jeszcze inne są bardzo duże i oferują aż 10 litrów preparatu. Dlatego tutaj bardziej liczy się koszt za litr, a nie koszt za jednostkę, która może się całkiem różnić pojemnościowo.

Jakie są opinie farb do ścian białych lub kolorowych?

Gdy już podejmiemy decyzję odnośnie wszystkich preparatów i zdecydujemy się na konkretny rodzaj farby, prawdopodobnie staniemy przed wyborem jednego z kilku preparatów. W tym momencie bardzo dobrze byłoby zapoznać się ze wszystkimi opiniami, które pojawiły się na ich temat w Internecie.

Musimy oczywiście pamiętać o tym, że nie zawsze powinniśmy wierzyć każdej pojawiającej się uwadze czy wymienionej wadzie, bo bardzo często czynnik ludzki odgrywa kluczową rolę podczas malowania. Dlatego emalie mogą być bezpodstawnie oskarżanie o słabe krycie lub, w przypadku niesprzyjających czynników środowiskowych, o długi czas schnięcia.

Dlatego upewnijmy się, że zbieramy dane pochodzące od zweryfikowanych kupujących. Jest to potwierdzenie, że mamy do czynienia z osobami, które rzeczywiście przetestowały produkt i mogą udzielić nam ciekawych informacji.

Farba 2w1 Magnetyczna Tablicowa Tablic ścian 2.5l
farby do ścian zmywalne

Kolory farb do ścian – odpowiednia barwa równie istotna 

Następnym czynnikiem mającym znaczny wpływ na ostateczny wybór farby jest dostępny katalog kolorów oraz, co ważniejsze, ich odpowiednia reprezentacja. Bardzo często mamy do czynienia z sytuacjami, kiedy to “śnieżna biel” lub beztroska zima nie są w żaden sposób podobne do tego, co widzieliśmy w sklepie bądź co widnieje na rysunku.

LAKIER Z BROKATEM LAZURA BROKATOWA DO ŚCIAN 1L

ranking farb do ścian

Znalezienie więc producenta oferującego jak najrzetelniejsze przedstawienie kolorów jest kluczowe. Oczywiście problem ten dotyczy wyłącznie osób, które pragną malować ściany w pomieszczeniach na kolor inny niż biały. Jeśli jednak już mamy wybrać kolor, to warto bazować na marce, która w swoim katalogu zagwarantuje ogromną liczbę odcieni do wyboru. 

Co ciekawe, malowanie pomieszczeń można też uzupełnić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać lakier z brokatem lub tak zwaną lazurę brokatową. Jest to specjalnie przygotowana baza gwarantująca brokatowe wykończenie na ścianie, co zdecydowanie upiększy niejedno pomieszczenie.

Farba do ścian i sufitów – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jest wybrać ten jeden idealny produkt. W poradniku zakupowym pojawiła się ogromna liczba wskazówek, które to mają za zadanie pomóc nam w zakupie idealnej emalii. Preferencje to jedno, lecz każdy produkt powinien charakteryzować się świetną wydajnością, a czas schnięcia powinien być relatywnie niski – to gwarantuje szybkie ukończenie pracy. 

Jeśli jednak nie jesteście zainteresowani poszukiwaniami produktu na własną rękę, to skorzystajcie z rankingu. Przedstawiono tam szereg ciekawych produktów – w tym produkt zwycięzcę. EKO ŚNIEŻKA 10L FARBA AKRYLOWA ŚCIAN SUFITU BIAŁA to wydajna biała farba do ścian gwarantująca niezwykle dobrą skuteczność oraz świetną wydajność. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Farba do ścian - jaką wybrać
Average rating:  
 9 reviews
 by Patrycja

Według mnie najlepsza Śnieżka Eko. Bardzo dobrze kryje i jest wydajna. Dostępna w dobrej cenie

 by Katarzyna

Zawsze do malowania wybieram farby Magnat ceramic. Czy to biała czy kolor. Farba spełnia wszystkie moje oczekiwania - jest wydajna, dobrze kryje, dostępna wielu kolorach. Dodatkowo jest plamoodporna

 by Elwira

U mnie Śnieżka Eko jesli chodzi o malowanie na biało. Farba jest wydajna i bardzo dobrze kryje. Jest hipoalergiczna i odporna na zmywanie zabrudzeń.

 by Moli

Maluję Śnieżką Eko i dla mnie najlepsza. Ściany po wyschnięciu farby są śnieżnobiałe. Farba gesta, nie chalapie i dobrze kryje. Dodatkowo hipoalergiczna. Polecam

 by Alina

Według mnie najlepszy jest Magnat ceramic. Maluje tymi farbami od lat i zawsze z super efektem. duzo kolorów do wyboru i mega odporność farby na szorowanie to jej największe plusy

 by MARZANNA

Właśnie szukam czarnej farby na ścianę z TV. Piszecie, że Dope ma dobre krycie. Jeszcze o niej nie słyszałam. Chyba spóbuję.

 by oki

Po przeczytaniu waszego artykułu przetestowałem kabe u klienta. Muszę powiedzieć, że zaskoczyła mnie dobra jakość w stosunku do ceny.

 by Pani Domu

Mam w sypialni tą farbę laier z bkoratem - super efekt. Fachowiec nie narzekał na wydajność, jakość, więc polecam.

 by malarz

Daje 4, bo nie ma mojego faworyta flugera. Jak dla mnie jedne z najlepszych farb, ale cena wysoka. Dulux też daje rade.