Farba do płytek V33 – czy warto wykorzystać ją do metamorfozy wnętrza? Sprawdziliśmy to!

by

Chcesz odmienić wygląd swojej łazienki? A może płytki na ścianach Twojej kuchni straciły dawny blask? Nie da się ukryć, że skuwanie starej okładziny ściennej i położenie nowej wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Na szczęście wizję problematycznego remontu możesz puścić w niepamięć! Jeśli chcesz odnowić wnętrze, rozważ malowanie płytek. Przyda Ci się do tego niezawodna farba do płytek V33. W czym tkwi jej fenomen? Czytaj dalej i dowiedz się, jakie ma zalety!

tools art repairing paint space text easy resize.com

Malowanie płytek – czy to dobry pomysł?

Malowanie płytek to jeden z praktycznych sposobów na odświeżenie wystroju wnętrza bez konieczności przeprowadzania kłopotliwego i kosztownego remontu. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że nie musisz korzystać z pomocy fachowca. Samodzielne malowanie płytek nie jest bowiem trudnym zadaniem. Wymaga jedynie odpowiedniego przygotowania.

Malowanie płytek to okazja do zmiany aranżacji i podarowania kuchni i łazience nowego życia. Dzięki odpowiednio dopasowanym kolorom wnętrza będą prezentować się modnie i nowocześnie, zgodnie z aktualnymi trendami. Co ciekawe, właściwie dobrane barwy mogą nawet optycznie powiększyć pomieszczenie, na czym zyskają niewielkie łazienki i kuchnie, np. w blokach.

Farba do płytek V33 – jakie ma zalety?

Niegdyś malowanie płytek było niemałym wyzwaniem. Obecnie wystarczy jedynie dopasować odpowiednią farbę. Rynek oferuje mnóstwo produktów, jednak jedną z najpopularniejszych propozycji jest farba marki V33. Emulsje tego producenta przeznaczone do renowacji kuchni i łazienki doskonale kryją powierzchnię płytek. Powłoki, jakie tworzą, są odporne na działanie wody. Nie są im straszne zmienne temperatury i powszechnie stosowane środki czystości czy kosmetyki pielęgnacyjne. W e-sklepie Rab-Dom, w kategorii: https://www.rabdom.pl/pl/producer/V33/45, znajdziesz farby V33 w bogatej palecie kolorystycznej, dzięki czemu bez trudu wybierzesz odcień dopasowany do Twojego projektu. Farba do płytek V33 jest bardzo wydajna i wygodna w aplikacji, co szczególnie doceniają osoby rozpoczynające swoją przygodę z samodzielnymi metamorfozami wnętrza.

O czym musisz pamiętać podczas malowania płytek farbą V33?

Zanim przejdziesz do malowania płytek farbą V33, przygotuj podłoże. Umyj i odtłuść powierzchnię. Następnie należy spłukać ją obficie czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia. Otwierając farbę, z pewnością dostrzeżesz pod wieczkiem dodatek Additiv System. Musisz dodać go do farby i mieszać przez około 5 minut. Nakładaj farbę etapami, najlepiej metodą krzyżową. Pomalowane płytki pozostaw do wyschnięcia na około 8 godzin. Po tym czasie możesz położyć drugą warstwę farby. Prościej się nie da!

Jacek Kowal

Dodaj komentarz