Dobra farba antygrzybiczna w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Masz już dość nieestetycznego wyglądu zagrzybionych ścian? Koniecznie sprawdź ranking farb antygrzybicznych 2024!

Grzyby na różnych częściach ścian budynków mieszkalnych to zmora często spotykająca wielu lokatorów. Na samym początku trzeba wyraźnie podkreślić, iż grzyby występujące na ścianach nie stanowią jedynie problemu wizualnego, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Plamy które „zagościły” na ścianach budynków, mogą przyczynić się do powstania chorób układu oddechowego, nowotworów, mogą także powodować zapalenie spojówek.

Skąd biorą się grzyby na ścianach? Niestety niewiele potrzeba, aby grzyb rozwinął się na powierzchniach budowlanych naszych domostw. Ciepło, wilgoć oraz brak odpowiedniej wentylacji stanowią bardzo dobre warunki dla rozwoju grzybów, jeżeli dodamy do tego brak dostępu światła, to można powiedzieć, że grzyb może pojawić się w takich miejscach bardzo szybko. Podatnymi miejscami są na przykład: ściany za meblami, za zabudową kaloryferów, czy okolice ram okiennych (zobacz także: profesjonalna farba do okien drewnianych).

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BLOKTHERM ZLIKWIDUJ GRZYB

9.9

Droga

Zinsser PERMA-WHITE

9.8

Średnia

PUFAS BIAŁA FARBA

9.7

Tania

ACTIVE THERMO SPIN

9.6

Średnia

Warto też zwrócić uwagę na miejsca złączenia brodzika czy wanny z podłogą – w obszarach, w których wykorzystuje się materiały uszczelniające (wytwarzane ze związków organicznych – co stanowi doskonałą pożywkę dla grzybów). Aby działać prewencyjnie bądź pozbyć się problemu, który już się pojawił stosuje się rozwiązanie, jakim jest farba antygrzybiczna czy farba antykorozyjna. W niniejszym tekście zawarty został ranking środków, które rozwiążą Twoje problemy z grzybami na ścianie.

Przydatny w rozwiązaniu wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego dla swoich potrzeb produktu, może okazać się poradnik opisujący poszczególne cechy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem.


BLOKTHERM IN ZLIKWIDUJ GRZYB – WILGOĆ – PLEŚŃ 5L

farba antypleśniowa opinie

Bloktherm został wybrany jako zwycięzca tego rankingu z racji na swoje wieloaspektowe działanie. Przede wszystkim nie jest to wyłącznie farba, a plastyczna masa antygrzybiczna posiadająca dodatkowo właściwości izolacyjne. Produkt dedykowany jest do zastosowań wewnętrznych, zatem idealny będzie do wykorzystania chociażby w łazience, która wyjątkowo jest narażona na rozwój grzybów. Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu Blokthermu koszty ogrzewania mogą spaść aż o 30%, co jest doskonałym wynikiem. 

Nie można przy tym zapominać, iż nie jest to farba antygrzybiczna do pokoju, a właściwie gęsta masa, dzięki czemu kupując jeden produkt, nabywca zyskuje szerokie możliwości jego wykorzystania. Działanie Bloktherm opiera się o ceramiczne mikrosfery, które odbijają promieniowanie cieplne, co z kolei uniemożliwia jego przenikanie na zewnątrz pomieszczenia.

Warto dodać, że masa ta likwiduje powstałe ogniska grzybów, ale tylko w przypadku, kiedy zostanie nałożona na całą „zainfekowaną” ścianę, z odpowiednim zapasem. Zabezpieczoną ścianę bez żadnego problemu można pokryć farbą. Wydajność z 1L oscyluje w granicach 4m2, co nie jest świetnym wynikiem , aczkolwiek w przypadku tak skutecznie działającej farby – to wystarczający wynik. 

 • Pozwala pozbyć się grzyba oraz podnosi poziom termoizolacji mieszkania;

 • Można go zastosować na wszelkich materiałach budowlanych;

 • Spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

 • Wysoka cena, w stosunku do pozostałych produktów przedstawionych w rankingu 2024

Farba do łazienki kuchni na pleśń grzyb biała 2,5l

farba antygrzybiczna cena

Farba do łazienki antygrzybiczna Perma-White to dobre rozwiązanie na grzyby powstałe w łazience. Producent zapewnia, iż warstwa pleśnioodporna utrzymuje się do pięciu lat. Jest to optymalny okres, po którym warto powtórzyć położenie warstwy tego środka. Produkt jest w pełni odporny na wilgoć, świetnie sprawdzi się na porowatych powierzchniach. Nie sposób także nie wspomnieć o odporności Perma-White na mycie i szorowanie.  

Nie ma żadnych przeciwskazań, jeżeli będzie istniała potrzeba nałożenia farby o innym kolorze, na ścianę, na której znajduje się już położona farba Perma-White. Aby położyć tę farbę nie jest potrzebny żaden materiał podkładowy (grunt itp.). Produkt ten jest także chętnie wykorzystywany jako podkład pod tapety, co stanowi doskonałe zabezpieczenie ich wewnętrznej struktury na kilka lat.

Praktyczną wydajność farby, przy poziomie 3,8 l ocenia się na 20 metrów kwadratowych, przy czym współczynnik ten, podany jest w związku z zastosowaniem dwóch warstw farby na ścianę. Jest to więc stosunkowo dobry wynik, szczególnie w przypadku innych konkurencyjnych produktów. Warto zapamiętać, że w tym przypadku, jak i prawie każdej innej farby, absolutną koniecznością jest nałożenie dwóch warstw, szczególnie jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze efekty, pozbywając się pleśni i grzybów.

Należy natomiast pamiętać, że jest to farba o wysokim stopniu połysku. Oznacza to, że bywają problemy ze zbyt mocnym „świeceniem” farby na ścianie, przez co niektóre nierówności mogą być widoczne. 

 • Farba ma odpowiednie właściwości, aby zastosować ją zarówno w łazience jak i kuchni;

 • Można barwić ją dowolnymi pigmentami;

 • Przed jej nałożeniem nie trzeba stosować żadnych podkładów.

 • Farba błyszcząca – kiepsko kryje niedoskonałości powierzchni malowanej.

PUFAS BIAŁA FARBA ANTYPLEŚNIOWA PLEŚŃ GLONY 1,5L

farba antygrzybiczna

W tym rankingu staraliśmy się uwzględnić różne produkty tak, aby spełniały one potrzeby różnych konsumentów. W tym miejscu prezentujemy farbę antygrzybiczną do pokoju, która posiada optymalny stosunek jakość – cena, dzięki czemu osoby dysponujące nieco mniejszym zapleczem finansowym, będą mogły zabezpieczyć swoje ściany przed nieprzyjemnym problemem, który może zagościć na ich ścianach.

Niemiecki producent farby Pufas, zaleca jej stosowanie zanim problem grzybów na ścianach się pojawi. Z pewnością zastosowanie należytych środków prewencyjnych odpowiednio wcześniej, pozwoli zaoszczędzić zasoby finansowe oraz czas, niżeli w przypadku, w którym grzyb już się pojawi i będzie trzeba go usuwać.

Jeśli chodzi o wydajność, to plasuje się ona na poziomie 100-150 ml na 1m2. Oznacza to, że w przypadku małej puszki, jaką oferuje producent, będziemy w stanie pomalować do 15 metrów kwadratowych, co nawet w przypadku aplikacji dwóch warstw jest bardzo dobrym wynikiem. 

 • Można ją nanosić zarówno wałkiem jak również pędzlem;

 • Nie zawiera rozpuszczalników;

 • Cechuje ją niski poziom zawartości substancji lotnych;

 • Świetny stosunek wydajności do ceny.

 • Oferowana w małych pojemnikach.

Antygrzybiczna farba ACTIVE THERMO SPIN 5kg BIAŁA

farba antygrzybiczna do łazienki

Jest to uniwersalny produkt, który można zastosować jako termo – farbę do łazienki antygrzybiczną, ale również do innych pomieszczeń wewnętrznych. Jest to środek wyjątkowy, gdyż zawiera trzy bardzo istotne składniki: cynk, nanokapsuły – będące skuteczną blokadą dla rozwoju pleśni oraz grzybów a także mikrosfery szklane. Propozycja ta, podobnie jak zwycięzca rankingu może służyć jako środek wspomagający izolację budynku.

Jeżeli w tym momencie istnieje potrzeba zażegnania sytuacji kryzysowej związanej z nagłym pojawieniem się grzybów, produkt ten nie powinien mieć z tym żadnych problemów z uwagi na to, że jego formuła pozwala na zniwelowanie powstałych ognisk. Niemniej jednak producent rekomenduje ją jako podkład pod środek Aqua Ceramic – co w zestawie daje duże zabezpieczenie przed niechcianymi grzybami. Zobacz jaka farba ceramiczna sprawdzi się w twoim domu.

Ten produkt jest szczególnie zalecany do zastosowania go na zimne ściany i mostki termiczne oraz jako farbę do sufitów. Jego skład i śnieżnobiały kolor, pozwalają utrzymać wysoki poziom estetyki w pomieszczeniu. Wydajność farby przy 1 kilogramie wynosi 11 m2 przy czym zalecane jest nakładanie dwóch warstw.

 • Wysoka jakość zastosowanych surowców;

 • Duża wydajność produktu;

 • Matowy odcień, zapewnia dobry wygląd ściany po umalowaniu.

 • Trzeba mocniej i dokładniej rozsmarowywać, aby uniknąć powstania nierówności.

Farba antypleśniowa opinie konsumentów na temat jej właściwości użytkowych – poradnik zakupowy 2024 

Co jest istotne podczas wyboru farby antygrzybicznej? Na co zwrócić uwagę? Czy farba do kuchni będzie odpowiedni do innych pomieszczeń w domu? Poniższy poradnik powinien rozwiać wątpliwości tego typu. Warto przed samym zakupem, zastanowić się nad tym jakiego produktu potrzebujemy. 

Właściwy research pomoże uniknąć niepotrzebnych wydatków oraz wyposażyć się w produkt, który w zupełności spełni oczekiwania. Dlatego podczas poszukiwania tego idealnego preparatu musimy uwzględnić strukturę farby. Nie inaczej jest z zastosowaniem emalii, a więc i jej uniwersalności.

Podczas zakupu warto też mieć na uwadze stosunek jakości do ceny, a także zweryfikować opinie o farbach grzybiczych. Ostatnim aczkolwiek wciąż bardzo ważnym elementem są cechy dodatkowe i właściwości. Więcej informacji znajdziemy też tutaj:

http://www.e-sciany.pl/a/czym-pomalowac-sciany-z-grzybem-plamami-i-zaciekami-18445.html

farba do łazienki antygrzybiczna

Struktura: gęsta czy rzadka – co lepiej się sprawdzi?

Jeśli przy okazji usuwania grzyba, pojawią się na ścianach pewne nierówności albo płytkie dziury po zdrapaniu zainfekowanej warstwy, pomocny może okazać się gęstszy produkt. Oczywiście w radykalnych przypadkach niezbędne będzie zastosowanie substancji takich jak gips, itp. 

Jednak gęstszy materiał z większą łatwością pokryje braki powstałe w powierzchni ściany. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że taka struktura materiału wymaga zazwyczaj nieco dłuższego procesu schnięcia. Rzadka farba charakteryzuje się nieco lepszą wydajnością, aczkolwiek jej krycie nie jest tak dobre.

BLOKTHERM IN ZLIKWIDUJ GRZYB
farba antypleśniowa opinie

Możliwość zastosowania razem z innymi farbami

Większość farb antygrzybicznych do łazienki i nie tylko występuje w kolorze białym, nie znaczy to, że nie ma możliwości łączenia produktu z innym kolorem. Niektóre preparaty są przystosowane do tego, aby łączyć je na przykład z pigmentami o wybranych kolorach. 

Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć bądź zregenerować zgrzybiałą ścianę oraz pokryć ją wybranym przez siebie kolorem, który często pozwala w estetyczny sposób zakryć miejsce, w którym wcześniej występował grzyb.

Atrakcyjna cena, wystarczające właściwości

Jeżeli ogniska grzybów jeszcze się nie pojawiły, warto pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć miejsca potencjalnie zagrożone ich występowaniem. Można w tym celu zastosować produkty dedykowane miejscom, w którym grzyb się jeszcze nie pojawił. Oczywiście możemy też wybrać produkt do walki z grzybem, jednak ich cena zazwyczaj jest wyższa. 

Zatem jeśli nie ma potrzeby renowacji powierzchni zniszczonej przez grzyb, można wybrać tańszy produkt, który działał będzie prewencyjnie. Już podczas remontu, czy po prostu przemalowania mieszkania warto pomyśleć o zastosowaniu takiego rozwiązania, które zabezpieczy ściany.

PUFAS BIAŁA FARBA ANTYPLEŚNIOWA
farba antygrzybiczna
Antygrzybiczna farba ACTIVE THERMO SPIN
farba antygrzybiczna do łazienki

Termiczne zabezpieczenie wnętrza wraz z antybakteryjnymi właściwościami.

Można także wybrać farbę antygrzybiczną do łazienki lub innego pomieszczenia o podniesionym poziomie wilgotności. Sprawdzisz go za pomocą wilgotnościomierz do drewna. Oprócz tego, że zapewni pełne zabezpieczenie przed grzybami to dodatkowo zagwarantuje, że uzyskane ciepło w pomieszczeniu będzie uciekało w mniejszym stopniu. Przełoży się to chociażby na mniejsze rachunki za energię cieplną. Ponadto, to ekologiczne rozwiązanie, które w połączeniu z zastosowaniem zewnętrznego ocieplenia z pewnością dostarczy zadowalających efektów.

Oczywiście to nie jedyny aspekt, gdyż trzeba podkreślić, że właściwość ta ma niezwykłe znaczenie w kontekście zminimalizowania kondensacji pary wodnej i jej utrzymania się na powierzchni ściany – która przecież przyczynia się do powstania tego typu problemów.

Najlepsza farba antygrzybiczna – podsumowanie rankingu 2024

Usuwanie grzybów ze ścian z pewnością nie należy do przyjemnych zajęć. Dzięki niektórym produktom ta czynność może stać się łatwa. Dobrane w rankingu produkty zapewniają optymalne rozwiązanie – w zależności od indywidualnych potrzeb konsumentów. W przypadku pojawienia się grzybów na ścianie, nie warto ryzykować i przeciągać momentu ich usunięcia jak najdłużej. Świetną opcją, którą nie powinniśmy lekceważyć, to z pewnością 

Zabezpieczenie ścian w łazience czy innych miejscach, gdzie ściany są narażone na wilgoć to doskonały pomysł, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Sprawdzenie wydajności produktu pod każdym miejscem w rankingu, może pomóc oszacować koszt przeprowadzenia renowacji zagrzybiałej ściany, co także pomoże podjąć decyzję odnośnie zakupu odpowiedniego produktu.

Powiązane artykuły:

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra farba antygrzybiczna
Average rating:  
 5 reviews
 by łuki888

Szawgier malował spinem w małej łazience. Pozbył się pleśni, farba ok.

 by ulka.p.

Walcze z grzybem w wc już kilka lat. Znajomi polecili mi bloktherm i widzę, że u was też na pierwszym miejscu. W takim razie kupuję.

 by kaminsiu

Miał ktoś termofarbe spin ? Chce użyć jej w łazience. Sprawdza się ? dajcie znać

 by franeks.87

Pufas będzie dla mnie ideolo. Chciałem mały poemnik i mam. Super.

 by pola.koral

Pierwszy raz słysze o masie antygrzybicznej. Od razu zamawiam. Mam nadzieje, ze pomoze i zapomnimy o grzybie!