Jaką szlifierkę do gipsu wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szlifierka do gipsu ranking na rok 2024 – sprawdź która szlifierka okaże się najlepsza!

Gładź gipsowa wymaga od użytkowników sporej energii oraz oczywiście koncentracji i cierpliwości. Jest to niezwykle trudny do obróbki materiał, lecz w wielu przypadkach musimy wyrównać powierzchnię oraz zagwarantować jej gładkość w celu dalszej pracy. To właśnie dlatego tak istotne jest wybranie bardzo dobrej szlifierki do gipsu.

Aby pomóc w odpowiednim wyborze sprzętu, który zagwarantuje właściwą jakość pracy oraz niezawodność, musimy przede wszystkim wiedzieć czego szukamy. Dlatego postanowiliśmy przygotować ranking szlifierek do gipsu, w którym omówiliśmy najciekawsze produkty dostępne w roku 2024 na rynku. Sprawdź już teraz co dokładnie mamy na myśli!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

DEDRA DED7765 750W

9.9

Średnia


POWERMAT 1400W

9.8

Tania

Riwall Pro

9.7

Tania

PANSAM A142210

9.4

Średnia


W naszym zestawieniu pojawiły się wyłącznie te elektronarzędzia, które charakteryzują się odpowiednio dobraną mocą oraz wielkością urządzenia i tarczy. Niezwykle kluczowym aspektem wyboru okazała się także funkcjonalność. Sama konstrukcja również jest istotna. Pamiętać musimy też o opiniach szlifierek do gipsu oraz o ich cenie. Przeczytaj czym najlepiej szlifować gładź.

Zwycięzca rankingu i najlepsza opcja to z pewnością Szlifierka Żyrafa do gipsu DEDRA DED7765 750W

Szlifierka przeznaczona do obróbki gładzi marki Dedra jest urządzeniem dedykowanym profesjonalistom. Narzędzie dysponuje oświetleniem LED, dzięki czemu możliwa jest praca zarówno za dnia, jak i nocą. Szlifierka została przystosowana do pracy z wybranymi odkurzaczami producenta Dedra, co z pewnością ułatwia pracę posiadaczom kilku urządzeń firmy.

Szlifierka do gipsu DED7765 750W waży 4,5 kg i dysponuje mocą 750 W. Te aspekty czynią z narzędzia optymalne do codziennej obróbki gładzi. Szlifierka o maksymalnej prędkości obrotowej 2100 RPM pozwala dobrać odpowiednią moc do konkretnej powierzchni.

Mocowanie na rzep i podświetlenie LED zapewnia większy komfort podczas wykonywania czynności przy pomocy urządzenia. Szlifierka posiada także własny system odpylający, co pozwala utrzymać porządek w trakcie pracy.

Zdejmowany segment szczotkowy pozwala idealnie szlifować krawędzie. Wąż ssący o długości 4,5 metra oraz obecność dodatkowych 6 papierów ściernych w zestawie są dodatkowym atutem zakupu zestawu.

Produkt z wyższej półki cenowej o uniwersalnym charakterze. Nie jest to natomiast najlżejsza opcja. Dodatkowo koszt modelu jest całkiem spory.

 • Mocowanie papieru ściernego na rzep;

 • 4,5 metrowy wąż ssący;

 • Możliwość szlifowania krawędzi;

 • Dodatkowe oświetlenie LED.

 • Wysoki koszt zakupu produktu;
 • Spora waga urządzenia.
 •  


Zastanawiając nad niską ceną szlifierki do gipsu, warto przemyśleć zakup. Sprawdź POWERMAT SZLIFIERKA DO GIPSU GŁADZI TYNKÓW 1400W

Szlifierka POWERMAT została stworzona do perfekcyjnej obróbki gipsu. Urządzenie zasilane sieciowo oferuje 2300 RPM maksymalnej mocy obrotowej, co czyni z niego maszynę do zadań specjalnych. Obecność łagodnego rozruchu oraz możliwość dowolnej regulacji obrotów sprawia, iż ważące zaledwie 2.27 kilograma narzędzie wyraźnie wpływa na wyższy komfort użytkowania. 

Szlifierka do gipsu o mocy maksymalnej 1400 W jest narzędziem, które powstało z myślą o częstym użytkowaniu. Za pomocą systemu łagodnego rozruchu oraz możliwości spersonalizowania częstotliwości obrotów można z łatwością dostosować tryb pracy urządzenia do potrzeb obrabianej powierzchni.

Narzędzie cechuje się łatwością użytkowania, które gwarantuje gumowa rękojeść. Obecność własnego odciągacza pyłu zapewnia dodatkowo czystość i porządek podczas wykonywania pracy.

Urządzenie posiada blokadę spustu do pracy ciągłej, co dodatkowo odpowiada za bezpieczeństwo użytkowania szlifierki. W zestawie producent dołącza do urządzenia zatyczki do uszu oraz 3 maski ochronne gratis. 

Dobra cena urządzenia jest prosta w obsłudze, dzięki intuicyjnemu systemowi obsługi. Małą średnicę tarczy 190 mm i brak wariantu kolorystycznego wynagradza mnogość zalet, które oferuje to urządzenie.

 • Wysoka moc pracy maksymalnej;

 • Lekka waga i ergonomiczna konstrukcja;

 • Własny system odciągania pyłu;

 • Atrakcyjna cena.

 • Niewielki rozmiar tarczy;

 • Brak możliwości wyboru koloru urządzenia.


Jaka szlifierka do gipsu okaże się równie dobra? Szlifierka do tynku gładzi Riwall Pro to ciekawy wybór

Urządzenie do szlifowania gładzi i gipsów marki Riwall dysponuje mocą maksymalną 2000 W, co gwarantuje możliwość wykonywania pracy na powierzchniach różnego typu. Szlifierka ta wykorzystuje ruch oscylacyjny dlatego jest to dość podobna konstrukcja jak uzywana jest w szlifierkach oscylacyjnych (nasz ranking urządzeń oscylacyjnych) oscylacyjna umożliwia użycie tarczy szlifierskiej o wielkości do 215 mm, co znacząco wpływa na komfort pracy podczas obróbki. Zestaw, oprócz urządzenia, zawiera także wiele dodatkowych elementów pomocniczych.

Szlifierka do gipsu czeskiego producenta Riwall gwarantuje wielofunkcyjność i uniwersalność. Maksymalna moc 2000 W starcza na odpowiednie obrobienie powierzchni tynkowych, gipsowych i nie tylko. Obecność tarczy okrągłej i trójkątnej w zestawie pozwala na szersze wykorzystanie narzędzia.

Wąż odciągowy o długości 4 metry oraz obecność systemu ssącego zapewniają komfortową i czystą pracę w dowolnych warunkach. Choć urządzenie nie posiada pomocniczego oświetlenia LED, oferuje bardzo dużą moc i prędkość obrotową na poziomie 1700 RPM. 

Ważące 5 kilogramów urządzenie nie jest najlżejsze, jednak gwarantuje profesjonalne parametry do pracy. W zestawie, oprócz walizki, znajdują się także wymienne tarcze, papiery ścierne do szlifowania i wymienne szczotki silnika.

 • Wielofunkcyjny charakter urządzenia;

 • Wysoka moc i maksymalne obroty;

 • Autorski system ssący;

 • Obecność wielu dodatkowych elementów w zestawie.

 • Brak oświetlenia LED;

 • Szlifierka jest dość ciężka.


PANSAM SZLIFIERKA DO GIPSU GŁADZI ŻYRAFA A142210 to kolejna ciekawa alternatywa

Szlifierka gładziowa model A142210 jest urządzeniem odpowiednim do pracy z tynkiem. Narzędzie dysponuje wieloma przydatnymi podczas codziennej pracy funkcjami, które zapewniają nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo użytkownika. Wygodna i ergonomiczna konstrukcja, obecność systemu teleskopowego, ruchoma głowica z tarczą, a także odciąg pyłu – te aspekty przemawiają na korzyść urządzenia.

Szlifierka do gładzi producenta PANSAM oferuje użytkownikowi bardzo ciekawe parametry. Maksymalna moc obrotowa 2100 RPM oraz moc ogólna na poziomie 710 W gwarantuje dobrą jakość pracy sieciowo zasilanego urządzenia. Produkt pozwala na łatwe i szybkie szlifowanie powierzchni, dzięki odpowiedniej konstrukcji.

Choć produkt nie należy do najtańszych, oferuje użytkownikowi mnogość zalet. Do jednej z nich należy obecność systemu ssącego, zapewniającego schludny wygląd stanowiska pracy. Szlifierka jest możliwa do wyregulowania za pomocą ruchomej głowicy oraz teleskopowi, pozwalającym na zmianę długości w zakresie od 1,1 m do 1,6 metra. 

Waga urządzenia to aż 6,5 kilograma. Dodatkowo pamiętajmy o wysokiej cenie zakupu. Z uwagi na wiele opcji, produkt zdecydowanie zasługuje na uznanie.

 • Wysoka moc maksymalna szlifierki;

 • Możliwość dostosowania długości rączki;

 • Obrotowa głowica;

 • Ergonomiczna konstrukcja.

 • Wysoki koszt zakupu narzędzia;

 • Szlifierka trudna w przenoszeniu.

Warto również sprawdzić KANWOD DS7101 1550W jako ciekawą alternatywę

Jeszcze jedna szlifierka marki Kanwod to mocne urządzenie do pracy w dowolnych warunkach. Urządzenie oferuje moc na poziomie 1550 W oraz maksymalną prędkość obrotową na poziomie 2100 RPM, co jest gwarantem szybkiej i skutecznej pracy. Lekka konstrukcja i mocowanie na rzepy zapewniają komfort podczas pracy i dodatkową formę bezpieczeństwa.

Szlifierka do gładzi czeskiego producenta to urządzenie z górnej półki cenowej. Inwestując w narzędzie można jednak liczyć na możliwość perfekcyjnego szlifowania nie tylko gładzi, ale także powierzchni innego typu. Pracę ułatwia chociażby brak konieczności użycia narzędzi do montażu i demontażu tarczy szlifierskiej.

Na komfort użytkowania wpływa także możliwość dostosowania wielkości tarczy w granicy od 225 do 285 mm. Dla zwiększenia bezpieczeństwa urządzenie posiada system blokady wrzeciona oraz atest VDE.

W zestawie wraz ze szlifierką znajduje się 12 sztuk papieru ściernego, opaski na węża, dwie głowice, a także torba transportowa. Zakup kompletu gwarantuje więc możliwość szybkiego rozpoczęcia pracy.

 • Wysokie parametry użytkowe;

 • Prosty montaż i demontaż tarczy;

 • Blokada wrzeciona i atest bezpieczeństwa;

 • Obecność wielu elementów dodatkowych w komplecie.

 • Wysoka cena szlifierki;

 • Brak oświetlenia LED.

papiArtykuły

Jaka szlifierka do gipsu okaże się najlepsza? Poradnik zakupowy 2024

W celu wybrania najprecyzyjniejszego rozwiązania, należy przede wszystkim określić zakres prac, jakie będziemy wykonywać. Czy szukamy szlifierki do ciężkich i długich prac? Czy może będzie to jedynie dodatek do naszego warsztatu? Warto poświęcić chwilę na przemyślenie tej kwestii, gdyż to właśnie od tego zależeć będzie czy zakupimy budżetową opcję o dosyć prostej obsłudze i średnich możliwościach czy może będziemy musieli poświęcić nieco więcej pieniędzy na najwyższej jakości maszynę.

Gdy już zdecydujemy nad naszym budżetem oraz nad tym jaka będzie cena szlifierki do gipsu, pamiętać musimy o odpowiedniej mocy i prędkości obrotowej. Bardzo ważne jest także zwrócenie uwagi na rozmiar tej szlifierki oraz na to czy w zestawie dostępna będzie rączka.

Komfort korzystania ze szlifierki jest prawdopodobnie jednym z ważniejszych parametrów z uwagi na to, że prace przy obróbce takiej powierzchni są z reguły bardzo długie. Oczywiście opinie szlifierki do gipsu także będą kluczowym parametrem, tak samo jak i wysięgnik i jego parametry. Więcej informacji znajdziemy tutaj: https://budujemydom.pl/irbj/porady/56675-szlifierka-do-gipsu-zyrafa-jaka-wybrac.

Szlifierka do gipsu? Tylko typu “żyrafa”

Podczas szlifowania gipsu, bardzo często pracować będziemy na elementach ściennych czy sufitowych. Oznacza to, że przyda nam się specjalny wysięgnik, dzięki któremu dotrzemy w każde miejsce bez najmniejszych problemów. To właśnie dlatego warto wybrać szlifierkę typu żyrafa. 

Kluczowym elementem jest także możliwość jej regulacji. W ten sposób nie tylko będziemy mogli dotrzeć w każdy zakątek, ale także nie sprawimy sobie dodatkowych trudności w przypadku pracy bliżej nas. 

W zależności od producenta, regulacja może być stopniowa lub bezstopniowa. Oczywiście my zachęcamy wybrać taką szlifierkę, której regulacja gwarantuje bardzo duży zakres długości chwytu.

Szlifierka do gipsu DEDRA DED7765 750W

Szlifierka do tynku gładzi Riwall Pro

Parametry silnikowe bardzo ważne

Motor w szlifierce musi sobie radzić z polecaną gładzią szpachlową. Gips nie jest co prawda najtwardszym materiałem, a więc i moc nie odgrywa tutaj tak znaczącej roli, jak w przypadku szlifierek przeznaczonych do bardziej wymagających powierzchni. 

Musimy jednak pamiętać o tym, że im mocniejsze urządzenie, tym większa szansa, że nawet w przypadku bardzo długiej pracy urządzenie nie straci na sile, a maszyna nie zacznie się przegrzewać. 

Dodatkowo moc silnika wpływa na prędkość obrotową, która to, w przypadku wysokich prędkości, pozwoli przyspieszyć proces szlifowania. Jest to zatem najlepsza gwarancja, że będziemy sprawnie kontynuować prace remontowe.

Funkcjonalność i ułatwienia – najistotniejszy odkurzacz

Nawet jeśli wyposażymy się w bardzo dobrej jakości wysięgnik oraz silny motor, wciąż musimy pamiętać o funkcjach, których głównym zadaniem jest usprawnienie całego procesu oraz upewnienie, że nasza praca będzie przyjemna i bezproblemowa.

Dlatego właśnie istotne jest, aby w naszej szlifierce znalazły się regulacje prędkości obrotowej. Pozwoli nam to dostosować prędkość obrotu szlifierki do stanu nawierzchni. Jeśli przed nami jest sporo pracy, to wysokie obroty będą pożądane. Jeśli natomiast kończymy już szlifowanie, to niższe obroty okażą się zbawienne.

Kluczowym elementem w przypadku pracy z gipsem będzie funkcja odkurzacza. Każda “żyrafa” oferuje funkcję odsysania pyłu, którego jest niezwykle dużo. Jeśli zatem chcemy utrzymać możliwie czyste miejsce pracy, to dobry odkurzacz przemysłowy będzie obowiązkowy.

KANWOD DS7101 1550W
POWERMAT 1400W

Zwróćmy również uwagę na wyposażenie 

Aby cena za wybraną przez nas maszynę nie osiągnęła ogromnych wartości, warto sprawdzić czy w cenie znalazło się miejsce na dodatkowe wyposażenie. Mogą to być dodatkowe tarcze ścierne do szlifierki bądź specjalne końcówki. Dodatkowym atutem będą torby transportowe, a także pady trójkątne do jeszcze bardziej precyzyjnej pracy. 

Oprócz tego, musimy pamiętać o tym, aby w naszej ofercie znalazły się dodatkowe akcesoria. Zdecydowaną zaletą będą maseczki antypyłowe czy zatyczki do uszu.

Szlifierka do Gipsu – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu 2024 i jeden z najciekawszych produktów oferujący wiele ciekawych dodatków oraz świetną funkcjonalność, to bez wątpienia Szlifierka Żyrafa do gipsu DEDRA DED7765 750W. Jest to bardzo trwała opcja, która świetnie radzi sobie ze szlifowaniem gładzi gipsowej. 

Aby znaleźć dobrą szlifierkę do gipsu, warto również kierować się wskazówkami w poradniku zakupowym. To tam właśnie podano najistotniejsze dane, które pozwolą wybrać najlepszy produkt dostępny na rynku.

Zobacz też ranking profesjonalnych przecinarek do glazury na mokro.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę do gipsu wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Flater

Przy niektórych pracach sprzęt specjalistyczny bardzo przydatny jest i taka szlifierka do gipsu niezbędna może okazać się. I taki ranking wad i zalet najlepszych szlifierek bardzo przydatny może okazać się.

 by Szymuś

Przy pracach remontowych warto mieć taką szlifierkę do gipsu. Ale jaką wybrać skoro jest w nich tak duży wybór?? Szukając jakiś wskazówek warto zajrzeć na taki ranking. Bo jednak w nim znajdziemy wiele przydatnych podpowiedzi odnośnie wyboru jak najlepszego dla nas sprzętu.

 by Amir

Remonty nie są takie fajne ale trzeba je robić. A że mamy dość generalny remont to taka szlifierka do gipsu przyda nam się.  Więc szukam najlepszej i sprawdzonej. I znalazłem ten ranking który bardzo pomocny okazał się.

 by Ferni

Przy kładzeniu takiej gładzi gipsowej ważne jest jej idealne wygładzenie i do tego taka szlifierka niezbędna jest. Aby wybrać jak najlepszej jakości taki sprzęt warto skorzystać z takiego rankingu, dzięki któremu poznamy najważniejsze dane kilku takich szlifierek.

 by Sodku

Remonty nie należą do zbyt przyjemnych zadań lecz musimy je robić. I tak szukając sprzętu niezbędnego nam w tym remoncie znalazłam kilka szlifierek do gipsu i jak tutaj wybrać w miarę dobrą? Dlatego też skorzystałam z  takiego rankingu dzięki któremu wiem na co warto zwrócić uwagę przy kupnie szlifierki.

 by ktosiek

W remontach wiele narzędzi przydatnych bywa i taka szlifierka do gipsu na pewno przyda nam się. Ale jak wybrać taką dobrą skoro jest ich aż tyle? I tutaj taki ranking niezwykle pomocny okazał się.