Jaki przemysłowy osuszacz powietrza kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaki produkt będzie najlepszy do osuszania powietrza na bardzo dużych powierzchniach? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i zwróć uwagę na to co ranking przemysłowych osuszaczy powietrza ma do zaoferowania!

Wilgoć w wielu domach, biurach czy nawet i halach magazynowych lub innych pomieszczeniach służbowych to bardzo duży problem. Choć wydawać by się mogło, że nie jest to kwestia priorytetowa dla firm czy prywatnych gospodarstw, to jednak brak interwencji może szybko doprowadzić do sytuacji, gdzie grzyby i pleśń zaczną się pojawiać. To natomiast ma mocno negatywny wpływ na to jak się czujemy, ale też i nie pomoże samej konstrukcji. 

Choć wydawać by się mogło, że ta kwestia w nadmiernej wilgotności jest najgorsza, to pamiętajmy też o złym samopoczuciu, chłodzie, czy po prostu nieestetycznych osadach lub nawet skroplonej wody w kątach pomieszczenia. Aby pozbyć się tego problemu i nie martwić się wilgotnymi ścianami, zaleca się korzystać z osuszaczy powietrza. Zadanie jednak nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele różnych modeli dostępnych na rynku. A przecież nie każdy potrzebuje przemysłowy osuszacz powietrza za kilka tysięcy. Jeśli jednak zamierzasz dbać o ogromne powierzchnie, to właśnie taki wybór będzie idealny.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Osuszacz OP50L

9.9

Drogi

Osuszacz Warmtec OP-90

9.8

Drogi

Osuszacz MASTER DH732P

9.7

Tani


 

Osuszacz TROTEC TTK 171

9.6

Tani


 

Czym się jednak powinniśmy kierować i jak szukać tego najlepszego urządzenia wiedząc o różnorodnych modelach i wielu niepewnych produktach dostępnych obecnie w katalogu? Z pomocą przychodzi dzisiejszy ranking przemysłowych osuszaczy powietrza. To urządzenie, które ma na celu wyeliminować nadmierną wilgoć z pomieszczenia w sposób bezpieczny dla domowników lub też pracowników. Na dzisiejszej liście pojawiły się produkty o ponadprzeciętnej wydajności, ciekawych danych technicznych, a także charakteryzujące się świetnymi funkcjami dodatkowymi.


PRZEMYSŁOWY BUDOWLANY OSUSZACZ POWIETRZA 50L/24h

osuszacz powietrza budowlany ranking

Osuszacz powietrza jest profesjonalnym urządzeniem, który pozwala nam na skuteczne usuwanie zbyt dużej wilgotności w pomieszczeniach. Produkt może być wykorzystywany w branżach przemysłowo-budowlanych, gdyż charakteryzuje się on dużą wydajnością osuszania równą 51 litrów na dobę. Warto również dodać, że budowa urządzenia jest przystosowana do długotrwałej pracy oraz ciężkich warunków. Ponadto, urządzenie to znajdzie swoje zastosowanie w usuwaniu skutków nieszczelnego dachu lub nawet skutków powodzi.

Przemysłowy osuszacz powietrza został wyposażony w funkcję automatycznego odszraniania, a także utrzymuje wilgotność na poziomie poniżej 60%. Hamuje to rozwijanie się pleśni i grzybów. Dużymi zaletami produktu jest także wyświetlacz LCD, sygnalizacja dźwiękowa i świetlna zapełnienia zbiornika wody oraz możliwość podłączenia stałego odpływu wody.

Co więcej, sprzęt pracuje przez bardzo długi czas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zmywalnego siateczkowego filtra. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy gwarancję, że różnego rodzaju zanieczyszczenia elementów wewnętrznych nie zmniejszy skuteczności osuszacza. Dodatkowym wyposażeniem są kółka i uchwyt, co zdecydowanie ułatwia transport urządzenia.

 • Duża wydajność osuszania;

 • Funkcja automatycznego odszraniania;

 • Wyświetlacz LCD;

 • Zastosowanie zmywalnego siateczkowego filtra.

 • Nieco wysoka cena.

PRZEMYSŁOWY BUDOWLANY OSUSZACZ POWIETRZA 90L/24h

budowlany osuszacz powietrza opinie

Model marki Warmtec to profesjonalny osuszacz powietrza o maksymalnej wydajności osuszania równej 90 litrów na dobę. Działanie produktu zdecydowanie przyspiesza realizację różnego rodzaju prac remontowych i budowlanych. Ponadto, precyzyjnie kontroluje oraz utrzymuje on wilgotność w pomieszczeniach za pomocą higrostatu. Osuszacz posiada także higrometr, czyli czujnik wilgotności.

Dużymi zaletami urządzenia są kółka i uchwyt, co ułatwia jego transport, timer, funkcja automatycznego odszraniania, bezłopatkowy wentylator, zabezpieczenie przed ponownym natychmiastowym włączeniem sprężarki oraz stały odpływ wody. Ten ostatni jest możliwy za pomocą specjalnej rurki. Należy ją umieścić bezpośrednio w większym zbiorniku zbiorczym lub w odpływie kanalizacji.

Warto również dodać, że budowlany osuszacz powietrza Warmtec został wyposażony w zmywalny siateczkowy filtr. Dzięki niemu urządzenie pracuje przez bardzo długi czas. Sama moc silnika wynosi 1000W, natomiast emisja hałasu to zaledwie 58dB. Co więcej, osuszacz cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. Jednakże, minusem produktu jest nieco wysoka cena.

 • Wydajność równa 90l/dobę;

 • Stały odpływ wody;

 • Zmywalny siateczkowy filtr;

 • Łatwy transport urządzenia.

 • Nieco wyższa cena.


OSUSZACZ POWIETRZA MASTER DH732P 30L/24H

osuszacz powietrza budowlany ranking

Jest to nieco tańsza oferta marki Master znanej z oferty szerokiego wachlarzu osuszaczy kondensacyjnych. Osuszacz powietrza posiada wytrzymałą obudowę i jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych. Urządzenie idealnie sprawdzi się w trudnych warunkach pracy, na przykład w pracach budowlanych, dzięki metalowej konstrukcji. Co więcej, działanie modelu zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Dużą zaletą osuszacza Master jest wbudowany higrostat. Oznacza to, że produkt jest przystosowany do ciągłej pracy, czyli w trybie 24h/dobę. Dodatkowo, ważną cechą jest także filtr powietrza, a także możliwość podłączenia przewodu do odprowadzania skroplin. Przydatna jest też funkcja automatycznego wyłączenia po napełnieniu zbiornika.

Urządzenie ma bardzo dobre opinie. Użytkownicy cenią produkt między innymi za prostą obsługę oraz wytrzymały uchwyt. Producent gwarantuje, że model ten bez problemu poradzi sobie z osuszeniem spiżarni, suszarni, piwnic, a także innych wielkopowierzchniowych pomieszczeń oraz utrzyma właściwy poziom wilgoci podczas procesów technologicznych. Minusem osuszacza powietrza jest niewielka wydajność 30l/dobę.

 • Niższa cena;

 • Wbudowany higrostat;

 • Prosta obsługa urządzenia.

 • Nieco mniejsza wydajność.

Osuszacz Powietrza TROTEC TTK 171 ECO 90m2 52L/24h

osuszacz powietrza przemysłowy opinie

Marka Trotec oferuje ciekawe rozwiązania dla handlu, przemysłu i domu. Kolejna propozycja właśnie tego producenta to osuszacz powietrza o maksymalnej mocy osuszania 52l/dobę, co w porównaniu do konkurencji jest dobrym wynikiem. Ponadto, maksymalna ilość wydmuchiwanego powietrza to około 450m3. Warto podkreślić, że model ten idealnie sprawdzi się w powierzchniach 90m3/230m3.

Osuszacz powietrza Trotec posiada szereg przydatnych funkcji. Aby nimi zarządzać mamy do dyspozycji panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem, który jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest tryb automatyczny sterowany wbudowanym higrostatem. Polega to na tym, że możemy wprowadzić wartość docelową, która będzie pokazywana razem wartością aktualną.

Urządzenie posiada także zbiornik na wodę o pojemności 5,5l. Poziom hałasu wynosi 56dB, natomiast maksymalny pobór mocy to 0,65kW. Produkt ten został solidnie wykonany i może pochwalić się pozytywnymi opiniami użytkowników, jednakże jest on nieco cięższy od pozostałych produktów w rankingu 2024. Co więcej, osuszacz powietrza możemy nabyć w atrakcyjnej cenie.

 • Panel sterowania z cyfrowym wyświetlaczem;
 • Wbudowany higrostat;
 • Przystępna cena.
 • Nieco niższa moc urządzenia.

Dalej nie wiesz który przemysłowy osuszacz powietrza będzie najwłaściwszy? Sprawdź poniższe wskazówki zakupowe 2024!

Jak dobrze wiecie, tego typu sprzęt okazać się może przydatny w różnorodnych sytuacjach. Przede wszystkim to świetne rozwiązanie dla osób, które skarżą się na złe samopoczucie i potrzebują zmniejszenia wilgoci. Co więcej, stosuje się też budowlane osuszacze powietrza. Te natomiast znacznie przyspieszą pracę robotników i pozwolą na szybsze ukończenie poszczególnych projektów z uwagi na szybsze wysuszenie pomieszczenia czy też pozbycie się nadmiernej wilgoci. Jednakże, nie każdy z nas potrzebuje osuszacza powietrza budowlanego. Tak samo jak i nie wszyscy potrzebują bardzo mocnego urządzenia. Co jeśli jednak taką opcję wymaga od nas miejsce pracy?

przemysłowy osuszacz powietrza opinie

W takim razie warto poszukać produktu spełniającego nasze wymagania w sposób idealny. A to już nie jest tak trudne do zrealizowania – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ilość czynników wpływających na finalną atrakcyjność sprzętu oczyszczającego powietrze jest bardzo dużo. Co więc powinno przede wszystkim przykuć nasz wzrok? Zdecydowanie moc sprzętu, ale też i maksymalna wydajność osuszania czy deklarowany przepływ powietrza. 

Nie możemy też zapomnieć o tym, że bardzo ważną rolę odegra pojemność zbiornika i emisja hałasu. Rzecz jasna funkcjonalność to kolejna kluczowa kwestia, więc uwzględnienie szeregu udogodnień i opcji znajdujących się na wyposażeniu danego osuszacza będzie wręcz wymagane. Nie możemy też zapomnieć o danych dostarczanych przez produkt, o wytrwałości i o innych zaletach czy atrybutach poszczególnych modeli. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy poradnik: 

https://www.mgprojekt.com.pl/blog/osuszacz-powietrza/

Przede wszystkim sprawdź wydajność

Jednym z najistotniejszych czynników określających przydatność danego osuszacza powietrza przemysłowego jest jego wydajność, czyli w skrócie ilość litrów, jakie jest w stanie dany produkt osuszyć w ciągu doby.

Wyrażamy te wartości właśnie w litrach na dobę i zazwyczaj określana jest ona przy tej samej temperaturze otoczenia i przy tej samej wilgotności. W ten sposób znacznie zwiększamy prawidłowość deklarowanych informacji. 

Rzecz jasna musimy pamiętać o tym, że czasami twórcy decydują się na dostarczanie nam dane przedstawione w nieco innych warunkach. Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie czy porównywane osuszacze powietrza przemysłowe testowane były w podobnych warunkach. Często wybiera się w tym celu temperaturę otoczenia na poziomie 30 stopni Celsjusza przy wilgotności na poziomie 80%.

PRZEMYSŁOWY BUDOWLANY OSUSZACZ POWIETRZA 90L/24h
budowlany osuszacz powietrza opinie
Osuszacz Powietrza TROTEC TTK 171 ECO 90m2 52L/24h
osuszacz powietrza przemysłowy opinie

Następnie przyjrzyj się pozostałym parametrom technicznym

Litry na godzinę to jednak nie wszystko, co powinno przykuć naszą uwagę. Równie istotne jest sprawdzenie maksymalnego przepływu powietrza, bo i ta wartość też ma duże znaczenie na sprawność sprzętu. Warto zauważyć, że moc jest mocno związana zarówno z przepływem powietrza, jak i z wydajnością osuszania. W takiej sytuacji ważne jest więc wybranie urządzenia o mocy na poziomie 600 W lub więcej.

Kolejne parametry techniczne, które powinniśmy mieć na względzie, to stopień ochrony sprzętu i jego temperatura pracy, ale też i wykorzystanie wyświetlacza LED pozwalającego kontrolować nam obecne ustawienia. Ważna jest też pojemność zbiornika, bo to on pozwala na dosyć długie utrzymywanie urządzenia w pracy bez częstego opróżniania zbiornika.

Nie bez znaczenia jest funkcjonalność

Decyzja o zakupie urządzenia za parę tysięcy nie musi z góry oznaczać, że produkt będzie mocno skomplikowany i wymagać przeszkolenia czy też nietuzinkowej wiedzy z obsługi tego typu maszyn. Wręcz przeciwnie, dziś producenci dbają o to, aby dostarczać użytkownikom jak największych ilości opcji i udogodnień. I to właśnie dzięki nim można znaleźć propozycje niemal idealne pod względem oferowanych funkcji.

Dobrym przykładem będzie, na przykład, możliwość podłączenia stałego odpływu wody, dzięki czemu nie będziemy dłużej zobligowani do ręcznego opróżniania zbiornika.

OSUSZACZ POWIETRZA MASTER DH732P 30L/24H
osuszacz powietrza budowlany ranking

Co więcej, wyżej wspomniany wyświetlacz powinien być przygotowany w technologii LCD i oferować nam szereg interesujących opcji jak, na przykład, możliwość ustawienia automatycznego odszraniania. Regulator czasowy lub też specjalny czujnik włączający urządzenie po przekroczeniu z góry określonego poziomu wilgotności to kolejne bardzo atrakcyjne dodatki warte rozważenia.

Miejmy też na względzie wykonanie

Sama jakość produktu także powinna odgrywać niebagatelną rolę z bardzo prostej przyczyny. Przede wszystkim należy pamiętać, że im lepsza klasa wykonania, tym dłużej sprzęt będzie działać bezproblemowo. A przecież przemysłowe osuszacze łatwego życia mieć nie będą. Lepiej więc mieć pewność, że nawet po latach zakupiony do wymagających i intensywnych prac sprzęt osuszający powietrze będzie działać tak samo skutecznie jak i wcześniej. 

Co ciekawe, bardzo duży wpływ na to czy produkt poradzi sobie przez wiele lat czy też ulegnie awarii ma okres gwarancyjny. Jeśli producent wykorzystał najwyższej klasy komponenty i jest przekonany co do sprawności swojego sprzętu, to może bez najmniejszych obaw zagwarantować kupującym nawet i 3-letni okres gwarancyjny. To gwarancja, że przez tyle właśnie lat nie będziemy musieli się martwić o jakiekolwiek uszkodzenie.

A nawet jeśli dojdzie do awarii, to wtedy taki budowlany osuszacz powietrza czy też wersję biurową będziemy mogli oddać na gwarancję i albo otrzymamy sprzęt naprawiony albo nowy, albo po prostu zwrot pieniędzy.

Najlepszy przemysłowy osuszacz powietrza – podsumowanie rankingu 2024

Trudno z pewnością wskazać produkt najlepszy, bo takich na rynku tak naprawdę nie ma. Są jednak opcje zbliżone do ideału i takim właśnie rozwiązaniem jest dzisiejszy numer jeden. PRZEMYSŁOWY BUDOWLANY OSUSZACZ POWIETRZA 50L/24h zwycięża w dzisiejszym rankingu z uwagi na to, że charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, świetną wydajnością, a także odpowiednim wykonaniem.

Jeśli jednak planujemy kupić osuszacz powietrza budowlany o przedłużonej gwarancji czy o jeszcze większej wydajności, to warto przestudiować powyższe opcje alternatywne. Innym rozwiązaniem będzi też przyjrzenie się propozycjom spoza rankingu. W takiej jednak sytuacji zaleca się przede wszystkim uwzględnienie wskazówek z rankingu 2024 i dostosowanie produktu do naszych potrzeb. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki dzwonek bezprzewodowy kupić
Average rating:  
 0 reviews