Jaką przecinarkę do glazury wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Przecinarki do glazury ranking najciekawszych urządzeń – sprawdź którą maszynę wybrać w 2024 roku!

Bardzo często na ścianach czy podłodze wykorzystuje się płytki ceramiczne. Są to bardzo wytrzymałe i schludne powierzchnie, które dodatkowo można w stosunkowo prosty sposób założyć. Nie będą one problemem dla żadnego fachowca. Problem jednak pojawić się może w przypadku, kiedy nasza nawierzchnia jest nieregularna i musimy odpowiednio dostosować wielkość poszczególnych płytek. W takim momencie maszynki do cięcia glazury okażą się niezbędne.

Niestety, znalezienie tego idealnego urządzenia wymaga niemałej wiedzy na temat samej pracy, a także sposobu użytkowania przecinarek oraz intensywności pracy. Na rynku w roku 2024 dostępne są budżetowe narzędzia dla amatorów, lecz równie łatwo znaleźć profesjonalny, całkiem drogie sprzęty z najwyższej półki. Jaka przecinarka do glazury okaże się zatem najlepsza?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

WALMER MGM800

9.9

Bardzo tania

Rubi DC-250 1200

9.8

Droga


 

KAUFMANN TOPLINE 1250mm

9.7

Droga


 

NORTON Clipper TR202

9.6

Średnia


 

SCHEPPACH FS3600

9.6

Średnia


 

W dzisiejszym rankingu przecinarek do glazury, wzięliśmy pod uwagę pięć bardzo dobrych i szeroko polecanych produktów. W celu wybrania tych najlepszych, kierowaliśmy się najistotniejszymi parametrami w postaci długości i głębokości cięcia, mocy silnika, rodzaju przecinarki, zastosowanego typu chłodzenia oraz kilku innych funkcji ułatwiających pracę.

Niska cena przecinarki do glazury gwarantuje urządzeniu WALMER MASZYNKA DO CIĘCIA GLAZURY MGM800 pierwsze miejsce i zwycięstwo w rankingu!

Jeśli jesteśmy amatorami, którzy potrzebują budżetowego rozwiązania do celów domowych, to warto przemyśleć zakup bardzo taniej piły ręcznej MGM800. Jest to narzędzie stworzone przez producenta Walmer przystosowane do precyzyjnego cięcia glazury. Bardzo atrakcyjna cena zakupu połączona z niską wagą 10 kilogramów oraz wysokimi parametrami użytkowymi są z pewnością korzyściami płynącymi z nabycia tego urządzenia.

Narzędzie oferuje doskonałe efekty końcowe dzięki maksymalnej grubość cięcia płytki przy 90 stopniach na poziomie 14 mm. Przecinarka do glazury zaproponowana przez polską markę Walmer jest wyposażona w solidne łożyska rolkowe, zapewniające wygodną pracę.

Narzędzie posiada bardzo dokładny przymiar, dzięki obecności kątomierza i linijki do pomiaru cięcia. Precyzja urządzenia wynika z możliwości regulacji wysokości noża za pomocą śrubokręta imbusowego M8.

Narzędzie oferuje długość cięcia na poziomie 800 mm oraz możliwość przecięcia płytki o maksymalnej grubości 14 mm. Choć nie są to najwyższe z oferowanych przez podobne narzędzia parametry, fakt ten wynagradza bardzo niska cena zakupu produktu.

Na korzyść produktu wpływa także niska waga 10 kilogramów. Nie jest to oczywiście idealny produkt. Przede wszystkim pamiętajmy, że bardzo przeciętna wydajność ogranicza użytkowość produktu.

 • Bardzo niska cena zakupu;

 • Lekka i solidna konstrukcja;

 • Możliwość cięcia po skosie;

 • Dość niskie parametry maksymalne cięcia.


Jaką przecinarkę do glazury kupić? Przecinarka glazury gres Rubi DC-250 1200 to idealna opcja, jeśli zależy nam na najlepszej wydajności

Urządzenie marki Rubi to przecinarka do glazury i gresu oferująca wysokie parametry techniczne. Profesjonalne narzędzie jest dedykowane wykorzystaniu w fachowym warsztacie, ponieważ oferuje bardzo wysokie obciążenie maksymalne oraz długość cięcia na poziomie do 120,5 cm. Dość drogie, a jednocześnie profesjonalne urządzenie o wadze 58 kilogramów zawiera tarczę 250 mm w zestawie.

Przecinarka do glazury i gresu model Rubi DC-250 1200 jest zaawansowanym urządzeniem umożliwiającym dodatkowo cięcie materiałów takich jak porcelanowy gres, granit czy marmur. Maszyna tnie nie tylko w poziomie, ale również na skos, co pozwala na wieloaspektowe zastosowanie narzędzia.

Stół do cięcia gresu i glazury został wyposażony w ruchomą głowicę łożyskowaną, która umożliwia działanie pod kątem 45º. Dzięki temu ustawienie optymalnej wysokości cięcia noża jest bardzo łatwe. Model wytrzymuje wysokie obciążenie, co czyni z niego maszynę do zadań specjalnych.

W zestawie dodatkowo producent dołącza dobrej jakości tarczę tnącą o średnicy 250 mm. Maszyna przeznaczona do użytku profesjonalnego. Musimy natomiast pamiętać, że to bardzo ciężkie rozwiązanie o bardzo wysokiej cenie.

 • Urządzenie tnie różnego rodzaju materiały;

 • Wysokie parametry cięcia;

 • Przecinarka wytrzymuje spore obciążenie;

 • Możliwość cięcia pod kątem.

 • Bardzo wysoka cena zakupu urządzenia;

 • Produkt waży dość sporo.


Jaka przecinarka do glazury będzie jeszcze dobra? Sprawdźcie KAUFMANN TOPLINE 1250mm MASZYNKA DO GLAZURY

Ręczna przecinarka do glazury Kaufmann TopLine wyposażona jest w dwie prowadnice, dzięki czemu możliwym jest łatwe i precyzyjne cięcie płytek o długości do 1250 mm. Obecność systemu amortyzującego blat oraz wysokie obciążenie maksymalne na poziomie 1000 kg czyni z maszyny profesjonalne narzędzie do pracy dla każdego fachowca. Dodatkowym atutem są kółka boczne ułatwiające transport maszyny.

Urządzenie przeznaczone do przecinania gresu i płytek marki Kaufmann posiada precyzyjny kątownik wyposażony podwójną skalę do cięcia pod kątem 90° i 45°. Dzięki temu możliwym jest uniwersalne wykorzystanie przecinarki, zarówno pod kątem klasycznym, jak i pod skosem.

Na uwagę zasługuje także wysokie obciążenie maksymalne maszyny, które w przypadku tego modelu jest na poziomie do 1000 kilogramów. Narzędzie ważące zaledwie 30 kilogramów jest także łatwe w transporcie, dzięki obecności blokady głowicy tnącej oraz solidnych kółek.

Maszyna została stworzona głównie do cięcia glazury, a cena jej nabycia jest dość wysoka. Fakt ten rekompensują jednak doskonałe parametry techniczne, umożliwiające profesjonalną pracę przez bardzo długi czas – bez martwienia się o uszkodzenia.

Pamiętajmy natomiast, że pomimo niższej cenie niż poprzednik, jest to i tak bardzo drogie urządzenie. Dodatkowo materiał przecinarki dostosowany został wyłącznie do płytek glazurniczych, nie do innych powierzchni.

 • Możliwość cięcia pod różnymi kątami;

 • Bardzo wysokie obciążenie maksymalne;

 • Łatwa w transporcie;

 • Lekka konstrukcja.

 • Wysoki koszt zakupu maszyny;

 • Przeznaczona wyłącznie do płytek glazurniczych.

NORTON Clipper TR202 Przecinarka do płytek to bardzo dobra alternatywa o wysokiej precyzji cięcia

Marka Norton postanowiła stworzyć przecinarkę elektryczną umożliwiającą szybkie i precyzyjne cięcie płytek. Urządzenie dostarczane na palecie oferuje wytrzymałą szynę prowadzącą oraz mocny silnik 900W, co znacząco wpływa na jakość efektów końcowych pracy maszyny. Przecinarka jest idealna do przecinania długich płytek, a także cięcia ukośnego nawierzchni o wymiarach 40×40 cm.

Urządzenie w atrakcyjnej cenie stworzone prze producenta Norton to przecinarka elektryczna oferująca możliwość swobodnego cięcia powierzchni do wymiaru maksymalnego 40×40 cm. Otrzymujemy tutaj możliwość prowadzenia cięć w sposób ukośny i klasyczny w zakresie od 0° do 45°. Dzięki temu możliwym jest precyzyjna obróbka materiału, bez względu na jego rodzaj.

Maszyna jest łatwa w przenoszeniu, dzięki odpowiedniej konstrukcji. Produkt jest także bardzo łatwy w czyszczeniu i konserwacji z uwagi na właściwe rozmieszczenie komponentów oraz zastosowanie dobrej jakości materiałów, które dodatkowo nie ścierają się i nie tracą właściwości.

Maksymalna długość cięcia modelu wynosi 650mm. Nie jest to co prawda najlepszy parametr. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, że produkt wynagradza nam to swoją umiarkowaną wagą, bo tylko 35 kilogramowy stół do cięcia można dosyć łatwo przenosić.

Niski zakres długości płytek do cięcia może okazać się wadą dla konkretnych nabywców. Pamiętajmy dodatkowo o tym, że maksymalna wielkość powierzchni tnących także jest ograniczona, bo wynosi 40×40 cm.

 • Atrakcyjna cena zakupu urządzenia;

 • Możliwość cięcia po skosie;

 • Lekka waga stołu;

 • Maszyna łatwa w czyszczeniu i konserwacji.

 • Niski parametr cięcia;

 • Urządzenie tnie płytki do rozmiaru 40×40 cm.

https://www.youtube.com/watch?v=5tU5sg19yio

Nieco niższa cena przecinarki do glazury? W takim razie zapoznajmy się z PRZECINARKA DO GLAZURY PŁYTEK SCHEPPACH FS3600

Przecinarka do glazury zaprojektowana przez Scheppach to urządzenie w przystępnej cenie, przeznaczone do wykorzystania profesjonalnego. Przecinarka stolikowa oferuje odpowiednie parametry celem precyzyjnego obrobienia płytek glazurowych, marmurowych czy też łupkowych. Dzięki ruchomej głowicy urządzenie oferuje możliwość swobodnego doboru wysokości noża do danego materiału, zaś wydajny silnik 900 W gwarantuje doskonałe warunki do pracy.

Przecinarka stolikowa umożliwia cięcia typu prostego, pod kątem, a także cięcia zagłębieniowe. Dobrej jakości silnik 900 W oraz dwie szyny prowadzące gwarantują nie tylko łatwość pracy, ale również jej doskonałe efekty końcowe.

Maszyna jest prosta w transporcie z uwagi na zastosowanie składanego stojaka przez producenta. Ponadto stabilna konstrukcja stalowa zapewnia bardzo wygodne warunki do wykonywania obróbki materiału dowolnego typu.

Choć urządzenie waży aż 50 kilogramów i oferuje maksymalną długość cięcia na poziomie 920 mm, co jest wynikiem średnim, narzędzie tnie płytki o grubości aż 36 mm. Dzięki obecności tarczy diamentowej przecinarka jest wręcz stworzona do profesjonalnej pracy z wieloma różnego rodzaju płytkami.

Oprócz średnich parametrów użytkowych, szczególnie w przypadku długości cięcia, produkt charakteryzuje się wysoką jakością i wydajnością, a także zróżnicowanymi typami cięcia, co w połączeniu z atrakcyjną ceną, gwarantuje świetną alternatywę i kompromis.

 • Bardzo wydajny silnik;

 • Aż trzy typy cięcia;

 • Dwie szyny prowadzące;

 • Składany stojak ułatwiający transport.

 • Maszyna jest dość ciężka;

 • Oferuje średnie parametry użytkowe w stosunku do innych modeli.

Artykuły

Jaką przecinarkę do glazury kupić? Poradnik zakupowy 2024

Aby wybrać odpowiednie urządzenie do obróbki płytek ceramicznych oraz innych powierzchni glazurowych, warto przede wszystkim określić nasze wymagania oraz to jak często zamierzamy z danego urządzenia korzystać. Czy będzie to zakup do naszego prywatnego użytku, potrzebny raz na kilka miesięcy? A może zamierzamy profesjonalnie układać płytki u innych?

Od tego pytania zależy czy będziemy mogli zadowolić się produktem za kilkaset złotych czy może obowiązkowy będzie wydatek rzędu kilku tysięcy. Nieważne jak drogi dany produkt będzie, musimy upewnić się, że jego wydajność jest zadowalająca. To dlatego zawsze sprawdzamy jakie są długości i głębokości cięcia. Kluczowa jest także moc, która to wpłynie na stabilność i płynność prac.

Musimy oczywiście mieć na uwadze precyzję, którą to poprawimy poprzez zastosowanie szereg zaawansowanych udogodnień i funkcjonalności. Typ chłodzenia urządzenia czy też opinie przecinarki do glazury pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Więcej informacji znajdziemy tutaj:

https://www.abc-budowy.com.pl/sprzety-budowlane/zakup-maszynki-do-ciecia-plytek-na-co-zwrocic-uwage

Moc, a niezawodność pracy

Parametrem odpowiadającym za skuteczną pracę jest oczywiście moc, z jaką motor jest w stanie pracować. Wystarczająco potężny silnik zagwarantuje nam wysoką wydajność oraz pewność, że nawet podczas najbardziej intensywnych projektów przecinarka nie zwolni i nie spowoduje żadnych problemów.

Oczywiście należy pamiętać, że moc urządzenia dotyczy przede wszystkim przecinarek elektrycznych, gdyż te ręczne nie potrzebują zasilania do pracy. Oprócz tego, nie tworzą tak dużo pyłu oraz nie musimy martwić się o wykorzystanie wody do chłodzenia. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, gdy przyjdzie nam pracować przy bardzo dużym projekcie.

Warto oczywiście zaznaczyć, że moc ma także spory wpływ na niezawodność danego urządzenia. Wysoka stabilność, jaką gwarantuje spora siła przecinarki oraz płynność pracy ma kluczowe znaczenie na trwałość komponentów silnikowych. Istnieje mniejsza szansa na przegrzanie urządzenia. Pamiętajmy także, że im dłuższa gwarancja, tym większe prawdopodobieństwo niezawodności danego sprzętu.

Przecinarka glazury gres Rubi DC-250 1200

KAUFMANN TOPLINE 1250mm

Najistotniejsze parametry to długość i głębokość cięcia

Parametry te wskazują na to jak zaawansowane obróbki możemy wykonywać. Im większa długość i głębokość cięcia, tym lepiej dla nas. Pozwoli nam to na prowadzenie cieć na naprawdę dużych powierzchniach.

O ile długość cięcia ma nam zagwarantowować odpowiedni komfort oraz możliwość bezpiecznego i precyzyjnego ucięcia kawałka dużej powierzchni, tak głębokość cięcia wpływa na maksymalną wydajność produktu. Materiały mają swoją głębokość, tylko po prostu grubość. Musimy zatem przemyśleć, czy potrzebujemy standardowej przecinarki czy nie lepiej w naszym przypadku będzie zakupić narzędzie ze specjalnym, zagłębianym ostrzem.

Wiele droższych narzędzi pozwala nam także dostosować kąt cięcia. Z uwagi na inne parametry oraz długość danego ostrza, głębokość cięcia także się zmienia.

Kluczową rolę odgrywa precyzja

Aby upewnić się, że nasza przecinarka działa wystarczająco skutecznie i pozwoli nam w odpowiedni sposób ciąć najróżniejsze materiały, musimy zapewnić sobie odpowiednią precyzję. Wiele budżetowych przedmiotów wymaga od nas własnej kalibracji urządzenia, co dla wielu może być monotonne oraz wymagać poświęcenia dodatkowego czasu na dostosowanie urządzenia.

Dlatego kluczowe jest, aby wybrać taki produkt, którego dostosowanie jest bardzo proste i nie jest tak czasochłonne, jak mogłoby nam się wydawać. Musimy oczywiście pamiętać o tym, aby nasz produkt wyposażony był w specjalny laser.

Co ciekawe, można także wspomnieć o funkcjonalnościach, które niekoniecznie mają bezpośredni wpływ na celność cięcia. Chodzi tutaj o specjalny system odprowadzający pył, co przekłada się na przejrzystość pracy.

Przecinarka glazury gres Rubi DC-250 1200
NORTON Clipper TR202

Przecinarka do glazury opinie 2024

Bardzo ciekawym sposobem na porównanie poszczególnych przecinarek do glazury na mokro jest sprawdzenie co na ich temat mają do powiedzenia inni użytkownicy. Korzystanie z danego sprzętu przez wiele miesięcy pozwala kupującym na ocenę czy ich wymagania zostały spełnione oraz czy wszystkie funkcje i parametry rzeczywiście odpowiadają danym, które przedstawione zostały przez producenta.

Oczywiście subiektywność komentarzy innych użytkowników oznacza, że jest to jedynie dodatkowe źródło informacji, a nie główny sposób na określenie czy dany produkt spełni nasze oczekiwania. Należy najpierw porównać parametry i upewnić się, że wybrane do porównania produkty idealnie poradzą sobie z każdym zadaniem.

Dobra przecinarka do glazury – podsumowanie rankingu 2024

Maszynki do cięcia glazury to urządzenia, które z uwagi na ich funkcjonalność oraz spory zakres możliwości tnących kosztować mogą od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nasz finalny zakup zależy przede wszystkim od tego jak często i jak intensywnie korzystać będziemy z produktu.

Jeśli pragniemy budżetowe rozwiązanie do amatorskiej pracy we własnym domu, to zwycięzca rankingu będzie zdecydowanie faworytem. Niska cena, bardzo wysoka wytrzymałość, a także akceptowalne parametry tnące w połączeniu z niską wagą oraz kompaktowością sprawiają, że WALMER MASZYNKA DO CIĘCIA GLAZURY MGM800 jest najlepszym rozwiązaniem, jaki możemy polecić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką przecinarkę do glazury wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by Halinka

I to jest bardzo dobre pytanie. Bo jednak taka przecinarka do glazury bardzo przydatna jest. Szukałam jak najlepszej i trafiłam na ten ranking. W jednym miejscu można znaleźć kilka bardzo dobrych i polecanych takich przecinarek.

 by Bodzio

Oj tak doskonale wiem, że jeś.li chodzi o kładzenie płytek to warto mieć bardzo dobrą przecinarkę do płytek. Szukając takiej jednej z lepszych znalazłem ten ranking, który nie powiem dość pomocny okazał się.

 by tylkowa

I to jest bardzo dobre pytanie, bo jednak tych przecinarek do glazury można znaleźć wiele. A my chcemy jak najlepszą wybrać? I muszę powiedzieć, że ten ranking bardzo pomocny jest, także warto zapoznać się z nim.

 by Kamil

Przy remoncie warto mieć kilka bardzo różnych i przydatnych narzędzi. Dlatego też taka przecinarka do glazury przydatna na pewno będzie. A ten ranking pomoże nam wybrać jak najlepszej jakości taki sprzęt.