Jaką spawarkę inwertorową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaką spawarkę inwertorową kupić? Sprawdź zestawienie najlepszych urządzeń tego typu w 2024 roku!

Dla każdego domorosłego majsterkowicza spawanie to jedno z najbardziej podstawowych zadań. Przy użyciu odpowiednich narzędzi, możemy bez najmniejszego problemu scalić dwa osobne materiały. Aby jednak zagwarantować sobie wysoką jakość pracy oraz stosunkową niezawodność, to potrzebować będziemy właściwego wyposażenia. Inwertorowe spawarki mma cieszą się niebywałą popularnością, a to wszystko dzięki swojej sprawności oraz stosunkowo prostej obsłudze.

Niestety, znalezienie idealnego urządzenia nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Istnieje przecież wiele renomowanych marek, które oferują nam swoje produkty. Aby wiedzieć jaka spawarka inwertorowa będzie najlepsza, musimy przede wszystkim sprawdzić szereg różnych parametrów oraz wiedzieć czego dokładnie oczekujemy od spawarki.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

WELD MASTER 330A

9.9

Średnia

Schwartzmann 355A IGBT

9.8

Średnia

MIGOMAT Magnum MIG

9.7

Droga

RIPPER 315A

9.6

Średnia

KRAFT MMA IGBT

9.5

Tania

Aby ułatwić wam ten wybór, przygotowaliśmy dla was ranking spawarek inwertorowych 2024, w którym znajdują się najlepsze spawarki inwertorowe. Jest to zestawienie prezentujące pięć bardzo dobrych gadżetów, które wyróżniają się optymalną mocą oraz wysoką wydajnością. Nasi specjaliści mieli również na uwadze możliwości regulacyjne, a także funkcjonalność spawarek.

Zwycięzca rankingu i jedna z najlepszych spawarek inwertorowych na rynku to bez wątpienia SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG + ZESTAW

Spawarka inwertorowa stworzona przez markę WeldMaster to lekkie urządzenie o bardzo wysokiej mocy maksymalnej. Dzięki temu urządzenie bez trudu może posłużyć zarówno w warunkach profesjonalnych, jak i w przydomowym warsztacie. Dzięki dołączonym w zestawie dodatkom możliwa jest praktycznie natychmiastowa praca z urządzeniem.

Urządzenie zaprojektowane przez producenta WeldMaster oferuje zakres spawania na poziomie 30-330 A, co gwarantuje dobre efekty końcowe. Grube przewody, obecność wentylatora i wzmocniona szczelność IP elektroniki gwarantuje skuteczną i wydajną pracę spawarki.

W urządzeniu znajduje się wiele opcji pochodzących z najdroższych spawarek na rynku. W cenie zakupu jednego urządzenia można nabyć, między innymi, dołączone do zestawu przewody spawalnicze, kątownik, przyłbicę ochronną, rękawice a także szczotkę z młotkiem.

Produkt ze średniej półki cenowej oferuje kondensatory temperaturowe do aż 105 stopni. Fakt ten sprawia, że elementy nie wysychają i nie tracą pojemności, nawet podczas intensywnej eksploatacji.

Urządzenie z certyfikatem CE, jednakże oferuje wyłącznie dwa tryby spawania. Umożliwia spawanie metodą MMA i TIG Lift są z pewnością wystarczające, ale jednak brak innych wariantów może być mocno ograniczający.

 • Wysoki zakres spawania;

 • Certyfikat CE;

 • Wzmocniona szczelność elektroniki;

 • Wiele dodatkowych elementów w zestawie.

 • Tylko dwa tryby spawania.


SPAWARKA INWERTOROWA Schwartzmann 355A IGBT TIG MMA ZESTAW XXL to kolejna dobra propozycja

Spawarka inwertorowa pracująca w trybie MMA to uniwersalne urządzenie stworzone do profesjonalnego wykonywania czynności spawalniczych. Model SCH-7720 waży jedynie 4 kilogramy, co znacząco wpływa na komfort pracy w dowolnych warunkach.

Produkt certyfikowany cechuje się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ale także zapewnia użytkownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Spawarka niemieckiego producenta SCHWARTZMANN gwarantuje przystosowane do napięcia aż 600V oraz możliwość uzyskania temperatury nawet do 125°C. Ten fakt ma kluczowe znaczenie, nie tylko względem jakości, ale również bezpieczeństwa.

Regulacja w spawarce o mocy na poziomie 355A, co ułatwia uzyskanie efektów wysokiej jakości. Zastosowanie długich miedzianych przewodów o długości 210cm i 160cm gwarantuje swobodną obsługę w każdych warunkach.

Wraz ze spawarką producent dołącza do zestawu przyłbicę spawalniczą, kątownik magnetyczny, długie dwuwarstwowe skórzane rękawice oraz  drutów spawalniczych 10szt. TYTAN. Wszystkie te elementy umożliwiają spawanie natychmiast po zakupie.

Jeden tryb pracy oraz średnią półkę cenową wynagradza ogrom możliwości oferowanych przez spawarkę. Urządzenie jest bowiem przeznaczone do profesjonalnego i intensywnego użytku. Pamiętajmy natomiast, że jeden tryb pracy oraz dosyć wysoka cena może nie spodobać się każdemu.

 • Wysoka wydajność mocy i temperatury;

 • Obecność dodatkowych elementów w zestawie;

 • Certyfikat CE;

 • Dobrej jakości przewody miedziane.

 • Tylko jeden tryb pracy;

 • Produkt nie jest najtańszym.


Szukasz spawarki inwertorowej magnum? W takim razie Spawarka Inwertorowa MIGOMAT Magnum MIG MMA TIG to jedna z atrakcyjniejszych opcji

Urządzenie zaproponowane przez markę Migomat to inwerterowe urządzenie działające aż w 4 trybach spawania czyli wychodzące ponad standardową spawarkę 3w1. Zakres spawania oscylujący między 40 a 200 A gwarantuje użytkownikowi optymalne warunki do wykonywania pracy w różnej przestrzeni. Sprawność na poziomie standardowym 60% oraz zasilanie 230V przemawiają na korzyść profesjonalnej spawarki.

Spawarka inwerterowa MAGNUM MIG 210 SYNERGIA EASY oferuje automatyczny dobór parametrów SYNERGIA. Dzięki temu praca staje się nie tylko wygodna, ale również dużo bardziej wydajna. Dodatkową zaletą pracy ze spawarką jest obecność tranzystorów IGBT oraz obecność gniazda EURO.

Choć spawarka jest nieduża, to waży około 10 kilogramów i pobiera znacznie więcej mocy, gdyż około 8.4 kVA. Urządzenie oferuje jednak bardzo dużo trybów spawania, a mianowicie MIG/MAG, MMA, FLUX, TIG, a także lutospawanie, co znacząco wpływa na jakość pracy.

MAGNUM MIG 210 SYNERGIA EASY jest spawarką wielofunkcyjną i wbudowany dodatkowo wentylator chłodzący. Dodatkowo w zestawie producent dołącza między innymi profesjonalną przyłbicę automatyczną, druty spawalnicze, kątownik 22kg, reduktor z dwoma manometrami oraz preparat antyodpryskowy.

 • Wiele trybów pracy urządzenia;

 • Automatyczny dobór parametrów pracy;

 • Wiele dodatkowych elementów w zestawie;

 • Obecność eurozłącza.

 • Bardzo wysoka cena zakupu produktu;

 • Wysoki pobór mocy i waga urządzenia.


Niska cena spawarki inwertorowej jest bardzo ważna? SPAWARKA 250 300 INWERTOROWA RIPPER 315A będzie świetnym wyborem

Spawarka inwertorowa RIPPER to urządzenie w przystępnej cenie, przeznaczone do częstego użytkowania na zewnątrz. Dzięki intuicyjnemu systemowi obsługi a także ergonomicznej budowie spawarka pozwala być odsługiwana przez osobę która nie jest profesjonalistą. Spawarka oferuje wiele dodatkowych funkcji, które realnie wpływają na jakość efektów końcowych oraz użytkowanie urządzenia.

Spawarka RIPPER 315A oferuje płynną regulację od 20 do 315A, a także pracujący stale wentylator chłodzący. Dzięki temu urządzenie jest nie tylko przyjemne w użytkowaniu, ale także bezpieczne. Spawarka została przystosowana do pracy z większością agregatów, które są wyposażone w AVR o mocy od 5,5K – ten fakt czyni z urządzenia jeszcze bardziej uniwersalne.

Profesjonalne narzędzie nadaje się do spawania stali niestopowej i stopowej, niklu czy miedzi przy działająca jako spawarka z metodą TIG. Obsługa urządzenia jest łatwa dzięki obecności wyświetlacza LCD.

Niewielkie rozmiary urządzenia i waga 5 kg oferuje dodatkowe funkcje HOT START, ANTI STICK, ARC FORCE, wpływające na jakość pracy. Musimy natomiast pamiętać, że mamy do wyboru tylko jeden tryb spawania w tej taniej spawarce inwertorowej.

 • Obecność płynnej regulacji;

 • Obsługa za pomocą wyświetlacza LCD;

 • Dodatkowe funkcje i tryby pracy;

 • Lekka konstrukcja.

 • Tylko jeden tryb spawania.

KRAFT SPAWARKA INWERTOROWA MMA IGBT 250 300A LCD to jeszcze inna alternatywa o ciekawej konstrukcji

Najtańsza w niniejszym zestawieniu spawarka inwertorowa firmy Kraft to urządzenie dysponujące odpowiednimi parametrami do optymalnej pracy. Model KD844 wykorzystuje technologię spawania PWM, co pozwala uzyskać energię elektryczną idealną do spawania i cięcia jednocześnie. Wydajność zwiększona o 30% i obecność dodatkowych trybów – te aspekty przemawiają na korzyść spawarki.

Spawarka inwertorowa marki Kraft powstała stosuje płynną regulację prądu spawania oscylującą między dc od 20 a przez 200a aż do 330A. Ten fakt oraz możliwość pracy z agregatem sprawia, iż urządzenie można zastosować do wielu rodzajów prac z różnego typu materiałem także z żeliwem.

Spawarka posiada wiele przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak HOT START, ANTI STICK, ARC FORCE. Cyfrowy wyświetlacz zapewnia prostą w obsłudze, nawet dla osoby początkującej.

Model KD844 waży około 6 kilogramów i posiada zaledwie 2 metrowy kabel zasilający. Atutem urządzenia jest natomiast fakt posiadania certyfikatu CE oraz jest to na pewno tania spawarka inwertorowa.

W zestawie wraz z urządzeniem można znaleźć między innymi maskę ochronną, młotek ze szczotką czy dwie elektrody (druty spawalnicze). Nie jest to jednak lekki model, a dodatkowo krótki przewód zasilający może utrudnić prace.

 • Optymalne parametry użytkowe;

 • Obecność dodatkowych funkcji i programów;

 • Certyfikat CE;

 • Bardzo atrakcyjna cena zakupu.

 • Model nie jest najlżejszy;

 • Posiada dość krótki kabel.

Artykuły

Dobra spawarka inwertorowa 2024 – dowiedz się co jest istotne podczas wyboru!

Aby zagwarantować sobie najlepszą jakość pracy, wygodę, a także bezpieczeństwo oraz niezawodność, musimy przede wszystkim wybierać takie produkty, które spełniają szereg wymagań i oferują bardzo ciekawe parametry. Dlatego tak istotne jest upewnienie się, że każdy, nawet najmniejszy szczegół, będzie nam odpowiadał.

Bardzo istotną rzeczą podczas wyboru idealnej spawarki inwertorowej jest oczywiście zweryfikowanie metod spawania. Im więcej, tym urządzenie będzie droższe, ale tym większe możliwości otrzymamy. Musimy też mieć na uwadze moc i wydajność.

Kolejnymi opcjami, jakie wpływają na atrakcyjność zakupu, są udogodnienia. Chodzi tutaj o funkcje dodatkowe, dzięki którym ułatwimy sobie pracę. Kluczowe jest także sprawdzenie możliwości regulacyjnych czy też zwrócenie uwagi na opinie spawarek inwertorowych. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://80bpm.net/2016/06/spawarka-inwertorowa-jak-wybrac/.

Metody spawania

Istnieje wiele różnych sposobów spawania, lecz najpopularniejsze to z pewnością MMA, TIG Lift oraz MIG MAG. Ta pierwsza wykorzystuje do spawania elektrodę otuloną, co jest najlepszym wyborem do spawania w miejscach o ograniczonym dostępie.

Kolejna czyli spawanie metodą TIG (TIG Lift, scratch czy HF), działa na podstawie elektrody nietopliwej, co jest świetnym rozwiązaniem do spawania aluminium i wysokostopowych stali. Trzecim sposobem pracy są tak zwane migomaty (MIG-MAG), co gwarantuje nam łączenie grubych metali, stali nierdzewnej i aluminium. 

Im większa ilość trybów, tym większa różnorodność i możliwość pracy z innymi materiałami. Jeśli zatem planujemy pracę z szeregiem różnych materiałów, to musimy wyposażyć się w uniwersalną spawarkę.

Spawarka MIGOMAT Magnum

SPAWARKA WELD MASTER 330A

Prąd spawania oraz cykl pracy

Moc oraz wydajność przedstawia się za pomocą prądu spawania oraz cyklu pracy. Ta pierwsza wartość przedstawiana jest za pomocą Amperów i, w zależności od wyboru, może wynosić od 250 do nawet 400 A. Im większy prąd spawania, tym większa temperatura. Oznacza to możliwość spawania bardzo wymagających materiałów.

Jeśli chodzi o wydajność, to chodzi tutaj o cykl pracy. Każda spawarka może pracować przez określoną ilość czasu, zanim zacznie się przegrzewać. Cykl pracy wyraża się w procentach i wydajność produktu zależy od tego jaką moc wykorzystujemy. 

Im wyższy prąd spawania, tym mniejsza sprawność. Sprawność na poziomie 60% przy 250A oznacza, że przy tak wysokiej mocy możemy pracować nieustannie przez 6 minut bez groźby przegrzania, po czym wymagana będzie przerwa 4-minutowa.

Możliwości regulacyjne

Gdy upewnimy się, że do wyboru mamy szereg różnych trybów spawania oraz wysoką moc, następnym krokiem będzie zweryfikowanie zakresu regulacji. Wyżej opisany cykl pracy dotyczy zazwyczaj bardzo wysokiej mocy, lecz wraz ze spadkiem prądu spawania, wydłuża się cykl pracy.

Istotne jest wybranie takiego sprzętu, które zagwarantuje bardzo niską moc, co będzie niezwykle istotne w przypadku spawarek które pracują z bardzo cienkimi i delikatnymi materiałami. Regulacja w zakresie od 30 do 300-330 A będzie z pewnością wystarczająca dla większości użytkowników. Często możliwości regulacji znajdują się na obudowie także przy wyborze jest to łatwe do sprawdzenia.

Jeśli należymy do majsterkowiczów, którzy pracują na miękkich i chudych komponentach, to warto przemyśleć zakup, gdzie regulacja rozpoczyna się już od 20 A.

SPAWARKA INWERTOROWA RIPPER 315A
KRAFT MMA IGBT 250 300A

Funkcjonalność

Wyposażenie spawarki w dodatkowe funkcje pozwala nam na o wiele bezpieczniejszą pracę oraz pewność, że nawet amatorzy poradzą sobie z zadaniem i skutecznie ukończą dany projekt. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na dodatkowe funkcje, w jakie dana spawarka jest wyposażona.

Funkcja Hot Start jest także niewątpliwym plusem, która ma za zadanie ułatwić zapłon przez zwiększenie wartości prądu przez krótki moment. Oprócz tego, Arc Force będzie kolejnym udogodnieniem. Opcja ta ma za zadanie regulować prąd zwarcia, co przekłada się na prostsze zajarzenie łuku spawalniczego oraz utrzymanie. Kluczowe także będzie zwrócenie uwagi na Anti Stick, czyli specjalne zabezpieczenie przed zwarciem elektrody ze spawanym materiałem. Czasami w miejscach z ograniczonym prądem trzeba użyć profesjonalnego agregatu prądotwórczego inwertorowego.

Do funkcjonalności należy także zaliczyć mobilność. Spawarki inwertorowe często charakteryzują się kompaktową obudową w porównaniu ze spawarkami transformatorowymi, co czyni je łatwo do przenoszenia i dostosowane do używania z agregatami prądotwórczymi. Ta kompaktowość powoduje także że są mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne a w związku z tym można spokojnie wykonywać pracę w terenie.

 1. https://majsterkujsam.pl/spawanie-na-zimno/

Spawarka inwertorowa która może spawać MMA, MIG oraz TIG – podsumowanie rankingu – podsumowanie rankingu 2024

Bezkonkurencyjnym zwycięzcą w dzisiejszym zestawieniu jest SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A. To model, który gwarantuje jeden z najwyższych prądów spawania przy zachowaniu wysokiego cyklu pracy. Oprócz tego, w zestawie do naszej dyspozycji jest ogromna ilość dodatków dodatków, uchwytów, rączek i gadżetów. Dlatego z naszego punktu widzenie jest ot po prostu najlepsza spawarka inwertorowa dostępna w 2024 roku. Oczywiście producentów spawarek którzy produkują sprzęty takie jak spawarka Weldman czy spawarka inwertorowa Bester, czy innych co jednak nie oznacza że sprzęty te są słabej jakości. Po prostu w pewnych aspektach uważamy że nasze propozycje są lepsze.

Jeśli jednak planujemy zakup nieco bardziej uniwersalnego sprzętu bądź mamy inne wymagania co do spawarki, to sprawdźcie alternatywy. Inną opcją jest wykorzystanie zdobytej powyżej wiedzy i znalezienie idealnego urządzenia na własną rękę!

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/lutowanie-a-spawanie/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę inwertorową wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by miły

Nie powiem bo jednak ciężko jest wybrać dobrej jakości sprzęt do warsztatu. A ja szuka do tego spawarki. i jak tu wybrać dobrą skoro jest ich aż tyle? Ale taki ranking na pewno dużo bardziej pomocny okaże się.

 by Krzyś

Warsztat to bardzo dobry pomysł lecz wyposażyć dobrze go warto. I na pewno taka spawarka powinna się w nim znaleźć. Zależy mi na kupnie takiej dobrej i sprawdzonej, także korzystam z tego rankingu bo wady i zalety takich spawarek można poznać.

 by Luli

Chcąc mieć wyposażony dość dobrze swój warsztat to taka spawarka inwertorowa bardzo przydatna jest. I szukając w miarę dobrej trafiłam na taki ranking dzięki któremu znacznie szybciej można dokonać wyboru i to bardzo dobrego sprzętu.

 by Ciszek

Dobrze wyposażony warsztat nawet domowy to bardzo ważna sprawa. A takla spawarka inwentorowa może nam wiele pomóc. Ale jaką wybrać? I tego też możemy dowiedzieć się po zapoznaniu się z takim rankingiem jak ten.

 by Barbara

W warsztacie musimy mieć wiele bardzo dobrego sprzętu aby działać dobrze. I taka spawarka inwertorowa na pewno przydatna będzie. I tak szukając jakiś wskazówek odnośnie wyboru znalazłam ten ranking , który bardzo pomocny był.  Także warto z takich rankingów częściej korzystać.

 by Ewka

Chciałabym kupić partnerowi dobrej jakości spawarkę do warsztatu lecz nie wiem jaką wybrać. Poprosiłam o pomoc kolegę, który pokazał mi ten ranking w którym to opisują na co warto zwrócić uwagę a na co nie przy wybieraniu takiego sprzętu.