Najlepsza spawarka tig w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spawarka inwertorowa ranking najlepszych produktów 2024 – wybierz opcję o najciekawszej charakterystyce!

Spawanie wymaga od nas nie tylko odpowiednich umiejętności i wyposażenia chroniącego nasze ręce, wzrok czy też głowę, ale również odpowiedniego urządzenia spawalniczego. Wybór jednak tego idealnego urządzenia wymaga od nas nieprzeciętnej wiedzy, a także odpowiedniego przygotowania się do poszukiwań. Aczkolwiek jak powinniśmy do tego podejść?

Nie jest trudno wybrać sprzęt, a następnie go kupić. Co jednak w przypadku, kiedy wybrana spawarka inwertorowa mma, migomat czy spawanie tigiem okaże się niewłaściwa i nie sprawdzi się w powierzonych jej zadaniach? Możemy wykorzystać nasze doświadczenie spawalnicze i szukać produktów, które będą nam najlepiej odpowiadać. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do odpowiedniej metody spawania, jaką spawarka powinna się charakteryzować, sprawdź dzisiejszą ofertę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Schwartzmann 7,4 kVA

9.9

Średnia

Weld Master 7,5 kVA

9.8

Droga

Majster Polska 300C

9.7

Tania

Majster Polska MP-0106

9.6

Tania

W rankingu spawarek inwertorowych uwzględniliśmy cztery, bardzo ciekawe i świetnie zaprojektowane urządzenia. Przy wyborze skupiliśmy się na najistotniejszych parametrach odpowiadających za efektywność pracy. Mianowicie chodzi tutaj o moc urządzenia i maksymalny zakres pracy, czas cyklu (czyt. sprawność), regulację parametrów spawania, a także dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie ze sprzętu czy dbające o bezpieczeństwo. Zobacz też jak spawać na zimno.

SPAWARKA INWERTOROWA 355A IGBT TIG MMA ZESTAW XXL

spawarka inwertorowa z tigiem opinie

Zdecydowanym zwycięzcą jest spawarka inwertorowa marki Schwartzmann. Ten bezawaryjny, nowoczesny model waży niecałe siedem kilogramów, jest przystosowany do napięcia 600 voltów i temperatury 125 stopni Celsjusza. W zestawie znajduje się certyfikowana ekranowa przyłbica samościemniająca wyposażona w regulację, skórzane rękawice dwuwarstwowe 35 centymetrów, dziesięć sztuk elektron TYTAN, kątownik magnetyczny oraz masa magnetyczna.

Spawarka jest dostosowana do spawania elektrodami 7 milimetrów. Na uwagę zasługują udogodnienia związane z bezpieczeństwem użytkowania. Przede wszystkim konstrukcja urządzenia zapobiega przegrzaniu, a w tylnej części znajduje się dodatkowe uziemienie płyty głównej zabezpieczające przed skokami napięcia w sieci elektrycznej. Wysokotemperaturowe kondensatory zabudowane dużymi radiatorami gwarantują silny przetop. Obudowa ma wentylację z czterech stron, co pozwala na długą, nieprzerwaną pracę. Funkcja Turbo FAN silnie i szybko schładza urządzenie.

Ponadto urządzenie posiada kilka specjalnych opcji. Funkcja Hot Start umożliwia szybkie zajarzenie łuku. Anti Stick zapobiega klejeniu elektrody. Arc Forte odpowiada za płynną regulację pokrętłem długości łuku, co jest niezbędne podczas spawania niektórych typów materiału. Przewód spawalniczy ma 210 centymetrów długości, a przewód masowy 160 centymetrów.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Nowoczesna przyłbica;

 • Dbałość o bezpieczeństwo użytkowania.

 • Stosunkowo ciężka.

SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG + ZESTAW 

spawarka inwertorowa z tigiem

Następna spawarka waży cztery kilogramy i charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami – jest idealna do pracy na wysokości. Marka Weld Master przygotowała ten model w taki sposób, aby miał małe wymiary, ale potężne parametry. Urządzenie przystosowano do pracy ciągłej i wyposażono je w cztery duże radiatory oraz powiększony wentylator. Obudowa spawarki jest wyjątkowo szczelna i odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Atutem jest obszerny zestaw zawierający przyłbicę z filtrem true color, maskę ręczną, grube i mocne przewody spawalnicze, szczotkę z młotkiem, pas nośny, kątownik spawalniczy, rękawice oraz dziesięć elektrod spawalniczych. Istnieje możliwość zastosowania specjalnego uchwytu, dzięki któremu urządzenie jest w stanie spawać metodą TIG. Spawarka jest przystosowana do spawania różnych metali oraz stopów, takich jak stale niestopowe i stopowe, żeliwa, nikiel i miedź.

Spawarka posiada kilka praktycznych funkcji, takich jak Anti Stick, Hot Start i Arc Force. Model posiada kondensatory temperaturowe aż do 105 stopni Celsjusza, które nie wysychają ani nie tracą pojemności nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Dołączona przyłbica ma trzy pokrętła służące do regulacji stopnia zaciemnienia, ustawienia czułości foto czujników oraz przełącznik wyboru trybu spawania.

 • Nowoczesna przyłbica;

 • Bardzo lekka spawarka;

 • Spora moc;

 • Duży zestaw.

 • Trochę za krótkie przewody zasilające.

SPAWARKA INWERTOROWA INWERTEROWA 300A LCD MMA TIG

jaka spawarka inwertorowa z tigiem

W rankingu 2024 pojawiła się spawarka polskiej marki Majster Polska. Urządzenie waży niecałe pięć kilogramów i ma niewielkie wymiary – 21 centymetrów wysokości, 12 centymetrów szerokości i 31 centymetrów długości. Posiada również niewielką, ale praktyczną i antypoślizgową rączkę. Spawarka dobrze sprawdza się przy pracy na wysokościach.

W zestawie jest przewód spawalniczy MMA DIN z uchwytem elektrody, przewód masowy DIN z zaciskiem, maska ręczna, szczotka z młotkiem służąca do obijania i oczyszczania z otuliny, trzy elektrody spawalnicze i kątownik spawalniczy. Wszystkie elementy cechuje wysoka jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Obudowa spawarki jest mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. System wentylacji i radiatory pozwalają urządzeniu pracować długi czas bez przerwy.

Model jest przystosowany do pracy z większością agregatów wyposażonych w AVR o mocy od 5,5 kW. Praktycznie funkcje, takie jak hot start, anti stick i arc forte zwiększają komfort pracy. Termostat skutecznie chroni przed przegrzaniem. Płynna regulacja prądu spawania odbywa się za pomocą gałki i można ją ustawiać w przedziale od 20 do 300 amperów.

 • Nadaje się do pracy na wysokości;

 • Kompaktowe wymiary;

 • Wysokiej jakości obudowa.

 • Brak przyłbicy w zestawie.

NAJLEPSZA SPAWARKA INWERTOROWA 320A TIG + ZESTAW

najlepsza spawarka inwertorowa z tigiem

Kolejna spawarka również pochodzi od marki Majster Polska. Model dysponuje mocą spawania od dwudziestu do trzystu amperów. Urządzenie waży sześć kilogramów, ale ma stosunkowo niewielkie wymiary – 26 centymetrów wysokości, 34 centymetry długości i 15 centymetrów szerokości. Przewód spawalniczy jest długi na 190 centymetrów, dlatego ten model także można stosować do prac na wysokości.

Zestaw składa się z przewodu spawalniczego MMA DIN z uchwytem elektrody i masowego DIN z zaciskiem, tarczy ochronnej z szybą, szczotki z młotkiem oraz instrukcji obsługi w języku polskim. Model posiada kilka systemów, dzięki którym praca jest bardziej komfortowa – anti stick, hot start i arc force. Wysokiej jakości termostat i duże, dobrze rozmieszczone wentylatory zabezpieczają spawarkę przed przegrzaniem i pozwalają jej długo pracować bez konieczności stosowania przerw.

Urządzenie jest wszechstronne i można je stosować do spawania stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi i innych stopów metalu. Spawarka wyróżnia się przetwornikami IGBT, które zapewniają wysoką bezawaryjność i znaczne zmniejszenie ilości odprysków. W modelu można stosować elektrody od 1,5 do 5 milimetrów.

 • Kompaktowe wymiary;

 • Wysokiej jakości przetworniki IGBT;

 • Długi przewód spawalniczy.

 • Stosunkowo dużo waży.

Jaką spawarkę inwertorową z tigiem powinniśmy wybrać w 2024 roku? 

Artykuły

Powyższe oferty z pewnością oferują ciekawe parametry i pewność, że nawet w przypadku bardziej wymagającej pracy spawarka poradzi sobie bez żadnych problemów. Co ciekawe, urządzenia te oferują nam szereg metod pracy. Mamy przecież do dyspozycji spawarki inwertorowe MMA, spawanie TIG, a także kilka innych dodatków do spawania aluminium => zobacz jak poprawnie spawać aluminium. Choć każdy produkt może być dla nas atrakcyjny, to naszym zadaniem będzie znalezienie tego idealnego rozwiązania. W tym właśnie może pomóc poniższy poradnik.

Nie ma sensu wybierać sprzęt, który będzie tylko dobry. Wydając ciężko zarobione pieniądze, warto je wydać w jak najlepszy sposób. Dlatego przy wyborze dobrej spawarki inwertorowej kluczowe jest uwzględnienie ogromnej liczby parametrów, aby finalnie produkt spełniał nasze oczekiwania i nie zawiódł nas w żadnej sytuacji. To właśnie dlatego zalecamy przede wszystkim sprawdzić moc urządzenia, a także cykl pracy. 

Oprócz tych dwóch jakże kluczowych parametrów, uwzględnić też trzeba zakres regulacji parametrów spawania, dostępne metody spawania, a także funkcje dodatkowe, które ułatwiają pracę czy nawet sprawiają, że jest ona o wiele bezpieczniejsza. Nie możemy też zapomnieć o wysokich opiniach spawarek inwertorowych czy też akcesoriach, które mogą znacząco poprawić wartość sprzętu. Więcej informacji na temat wyboru spawarek inwertorowych znajdziemy tutaj:

https://www.dowarsztatu.com/Na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-spawarki-TIG-blog-pol-1479206963.html

spawarka inwertorowa ranking

Przede wszystkim uwzględnij moc urządzenia

Spawarki inwertorowe muszą być przede wszystkim mocne, aby radzić sobie z najróżniejszymi projektami i bez najmniejszych problemów spawać zarówno materiały cienkie, o mniejszej wytrzymałości, jak i te bardziej wymagające o większej grubości. To wszystko, rzecz jasna, zależy od maksymalnej mocy sprzętu, którą wyraża się w amperach.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, które powinny nam mniej więcej wskazać czy mamy do czynienia z urządzeniem mocnym czy nie, to szukajmy ofert o mocy przekraczającej 300A. Te najmocniejsze gwarantują nawet i 450A, lecz mając na uwadze bardziej przystępne budżetowo produkty, to amperaż przekraczający 350A będzie z pewnością wystarczający.

SPAWARKA INWERTOROWA 355A IGBT TIG MMA ZESTAW XXL
spawarka inwertorowa z tigiem opinie

Kolejnym kluczowym parametrem jest cykl pracy

Sama moc nie jest najważniejsza, szczególnie jeśli zamierzamy bardzo często zajmować się długimi projektami. Mogą to być bardzo wymagające, gdzie sprzęt pracować będzie non stop na najwyższych obrotach, a mogą też być o wiele mniejsze, gdzie amperaż w zakresie 80-140A będzie wystarczający. Zobacz ile prądu pobiera spawarka: https://majsterkujsam.pl/ile-pradu-pobiera-spawarka-inwertorowa/

Aby jednak mieć pewność wydajności sprzętu, musimy sprawdzić jego cykl pracy. Wskazuje nam on na to jak dobrze produkt radzi sobie z ciągłą pracą bez ryzyka uszkodzenia urządzenia z uwagi na obciążenie. Cykl pracy pozwala nam to właśnie określić.

SPAWARKA INWERTOROWA WELD MASTER 330A TIG + ZESTAW
spawarka inwertorowa z tigiem

Jeśli producent podaje cykl pracy na poziomie 60% przy maksymalnym amperażu, to oznacza, że jest on w stanie przez 6 minut pracować na 10-minutowy cykl. Innymi słowy, pozostałe 4 minuty to czas odpoczynku, w którym nie jesteśmy w stanie pracować. Im wyższa wydajność, tym rzecz jasna krótsze przerwy między spawaniem potrzebne na ochłodzenie sprzętu. 

Musimy przy tym pamiętać, że spawarki inwertorowe będa mieć większą wydajność przy niższym amperażu. Inaczej mówiąc, sprawdźmy przy jakim amperażu produkt oferuje nam cykl pracy na poziomie 100%, bo to będzie najwyższa moc, z jaką spawarka może działać bez potrzeby robienia przerwy na jej ochłodzenie. Zobacz też jak działa spawarka.

Ponadto, sprawdź funkcjonalność i bezpieczeństwo

Kolejnym kluczowym parametrem wskazującym na jakość i wydajność sprzętu jest też możliwość korzystania z różnych metod spawania. Najpopularniejsze, na których najbardziej nam powinno zależeć, to MMA i TIG. W dużym skrócie, MMA jest niezwykle wszechstronna z uwagi na to, że to jedna z najstarszych metod. Wykorzystuje się tutaj spawanie elektrodę złożoną z metalowego rdzenia. Niestety, szybkość spawania jest bardzo niska, a ponadto proces jest mało wydajny.

TIG natomiast również cieszy się sporą uniwersalnością, a dodatkowo oferuje nam możliwość zautomatyzowania i ogranicza rozprysk metalu. Co więcej, TIG świetnie radzi sobie ze spawaniem cienkich blach o grubości wynoszącej nie mniej niż 0,5 mm. Tutaj stosuje się obojętny gaz ochronny, argon lub hel, którego zadanie jest chronić spoinę i elektrodę przed utlenianiem. Podczas spawania powstaje łuk spawalniczy.

Sprawdź ranking przecinarek plazmowych.

SPAWARKA INWERTOROWA INWERTEROWA 300A LCD MMA TIG
jaka spawarka inwertorowa z tigiem

Oprócz tego, istotne jest też sprawdzenie czy sprzęt wyposażony jest w szereg usprawniających korzystanie z urządzenia technologii. Jednym z takich przykładów jest Hot Start, czyli gorący start. Funkcja ta pozwala nam podnieść poziom prądu spawania powyżej tego ustawionego. Ma to za zadanie zapobiec przyklejaniu się elektrody do materiału. 

Ponadto, bardzo często korzysta się z funkcji anti stick, która minimalizuje czy nawet odcina napięcie i prąd w przypadku, gdy elektroda zewrze się ze spawanym elementem. Arc Force, kolejna już ciekawa opcja, wykorzystuje technologię mającą na celu regulację dynamiki łuku spawalniczego.

SPAWARKA INWERTOROWA INWERTEROWA 320A TIG + ZESTAW
najlepsza spawarka inwertorowa z tigiem

Akcesoria i wyposażenie dodatkowe też ważne 

Do spawania potrzebujemy szereg elementów tylko po to, aby robić to bezpiecznie i efektywnie. Choć bardzo często dobrym rozwiązaniem jest ich oddzielny zakup z uwagi na to, że możemy wybrać akcesoria o lepszej jakości, tak kupując spawarkę inwertorową warto wybrać taką ofertę, która już w cenie gwarantuje nam jak największą ilość dodatków.

Podstawowym akcesorium będzie, rzecz jasna, dobra przyłbica spawalnicza samościemniająca. Sama w sobie kosztować może od 200 złotych, a wartości tych najlepszych są w tysiącach. Ponadto, sprawdzić też trzeba czy w zestawie znajdzie się przewód spawalniczy MMA,a także przewód masowy. Miłym dodatkiem będzie też praktyczna maska ręczna, szczotka z młotkiem, pas nośny czy też elektrody spawalnicze.

Podsumowanie rankingu spawarek inwertorowych 2024

Dobre opinie spawarek inwertorowych mogą okazać się pomocne przy wyborze i każdy to wie. Przede wszystkim jednak musimy uwzględnić wyżej wymienione parametry i dane techniczne z uwagi na fakt, że pozwolą nam one wybrać produkt idealny, który świetnie sobie poradzi w każdej sytuacji. Oczywiście wszystkie te produkty można podłączyć do dobrego agregatu prądotwórczego.

Alternatywnie, polecamy sprawdzić zwycięzcę dzisiejszego rankingu, a mianowicie SPAWARKA INWERTOROWA 355A IGBT TIG MMA ZESTAW XXL. To świetna propozycja z uwagi na bardzo wysoki maksymalny amperaż, a także ze względu na bardzo bogate wyposażenie dodatkowe, świetną ilość dodatków i akcesoriów, jak i możliwość sporej konfiguracji produktu. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/spawanie-mag/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza spawarka tig
Average rating:  
 5 reviews
 by sikora

Dobrze, że teraz są takie poradniki, jeszcze ludzie coś polecają w komentarzach. Skorzystam, żeby nie wydać pieniedzy na badziew.

 by melo33

Jako były spawcz jestem fanem Weld Mastera. Solidne wytrzymałe wykoannie, praktycznie niezniszczalne. Spawa zarąbiście bez przegrzania.

 by borówa

Jasne, obie godne uwagi. Miałem w warsztacie na początku. Całkiem spoko sprzęt a szczególnie dla laika.

 by walny K.

Potrzbeuje spawarki w sumie do nie za często użytku. Raczej te drogie sobie podaruje, myslę nam tymi dwoma ostatnimi. Czy ktoś może polecić  ?

 by moraN

Spawarka Schwartzmanna jest na prawdę dobra, nie nagrzewa się za mocno przy pracy, dobrze spawa, moge polecić.