Jaką spawarkę mma wybrać w 2024 roku – Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści


Ranking spawarek inwertorowych na rok 2024 już gotowy – sprawdź i ty która spawarka inwertorowa mma będzie najlepsza!

Jeśli zastanawiasz się nad tym jaka metoda spawania jest najbardziej efektywna i gwarantuje dosyć prostą obsługę, to metoda mma zdecydowanie okaże się jednym z najlepszych produktów z uwagi na wszechstronność, łatwość obsługi, a także samo bezpieczeństwo użytkowania. Jednakże, inna będzie potrzebna niezawodna spawarka do aluminium, czy do innego bardziej skonkretyzowanego zadania. Dlatego wybranie odpowiedniej opcji nie jest proste. I choć często spawarki migomat wydają się odpowiedzią, to tak nie jest.

Dlatego bardzo wiele osób zastanawia się jaką propozycję wybrać i czy rekomendacje powielane przez blogerów i samozwańczych specjalistów czy ekspertów są warte uwagi. Otóż pytanie to nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać, bo nieraz za samymi pustymi obietnicami stoją parametry i aspekty, które rzeczywiście przemawiają za danym produktem. Dlatego w celu pomocy każdemu zainteresowanemu zakupem spawarki mma czy też spawarki tig lub opcji z inną metodą spawania powstał dzisiejszy poradnik zakupowy wraz z analizą porównawczą.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MICRO MIG 200

9.9

Droga

Weld-Master WM-IGBT255S

9.8

Droga

Powermat PM-IMGTS-210S

9.7

Droga

Magnum MIG-MMA 170W

9.6

Tania

Schwartzmann SCH-IGBT-275C

9.5

Droga

Bester B18259-1

9.4

Droga

Na liście pojawiły się propozycje, które charakteryzują się wyżej wspomnianą metodą spawania, ale nie tylko. Urządzenia wyróżniają się na tle konkurencyjnych urządzeń świetnym wykonaniem, trwałością, a także ciekawymi udogodnieniami jak, na przykład, regulacja prądu spawania. Ponadto, eksperci zwrócili uwagę na najistotniejsze funkcje znacznie ułatwiające użytkowanie sprzętu jak, chociażby, Hot Start, Anti Stick, czy też Arc Force. Oczywiście akcesoria w zestawie i dodatki jak, chociażby przyłbica spawalnicza, też odegrały kluczowe zadanie.

Spawarki mma ranking otwiera numer jeden – MICRO MIG 200 20-200 A – a więc jedna z najlepszych spawarek inwertorowych

spawarka do aluminium cena

Spawanie metodą MIG MAG czy też MMA to obecnie podstawa, jeśli chodzi o urządzenie spawalnicze. Jednakże, dzisiejszy zwycięzca rankingu oferuje nie tylko te funkcje, ale też i inne zalety. To właśnie dzięki nim znalazł się w naszym rankingu. Natomiast niska cena w porównaniu z wysoką wydajnością i innymi atrakcyjnymi parametrami pokazuje, że rzeczywiście model przygotowany przez markę Weldman zasługuje na pierwsze miejsce.

Zacznijmy jednak od najważniejszych kwestii związanych z tą opcją, a mianowicie od parametrów. Otóż opcja Micro Mig charakteryzuje się dosyć dużym zakresem dostępnego prądu spawania, bo do naszej dyspozycji jest wartość wynosząca od 20 do nawet i 200 A. A to oznacza, że ten półautomat poradzi sobie z pracą przy zarówno bardzo malutkich i cienkich materiałach, jak i grubych czy też wielkich powierzchniach.

Sprzęt gwarantuje bardzo prostą, ale też i intuicyjną kontrolę pozwalającą nam sterować nad najistotniejszymi parametrami. Do naszej dyspozycji są trzy różne pokrętła, które odpowiadają za regulację posuwu drutu, funkcji MIG-V, a także MMA-A. Oprócz tego, za pomocą przełącznika możemy wybrać pomiędzy metodą spawania MIG i MMA. Opcja jest wszechstronna i do tego tania, aczkolwiek całkiem sporo waży. oprócz tego, niewiele wiadomo o dodatkowych funkcjach sprzętu.

 • Bardzo niska cena;

 • Wiele różnych metod spawania;

 • Płynna i łatwa regulacja, a także obsługa spawarki.

 • Przeciętna sprawność i wartość cyklu pracy.


Kolejny w rankingu spawarek inwertorowych 2024 produkt warty polecenia to Weld-Master WM-IGBT255S 20-255 A 

spawarka do aluminium mig opinie

Znacznie lepszym pod względem parametrów i sprawności działania będzie urządzenie przygotowane przez firmę Weld Master. to model WM-IGBT255S, który oferuje nam świetną sprawność. Dostępny zakres prądu spawania zarówno w przypadku spawania za pomocą MIG MAG i TIG/MMA jest fantastyczny. I choć nie obsługuje elektrod o niewielkiej średnicy, to produkt jest stosunkowo tani i warty polecenia.

Silnik pobiera moc na poziomie 6,8 kVA, co przekłada się na świetną specyfikację, jeśli chodzi o propozycję. Urządzenie gwarantuje nam prąd spawania na poziomie 255A przy metodzie MIG MAG bądź też 210A, jeśli zdecydujemy się na TIG/MMA. Sam cykl pracy jest też wyśmienity – 100% osiągniemy przy kolejno 200A i 155A, natomiast 60% cykl pracy dostępny jest przy maksymalnych wartościach spawania. Pamiętajmy oczywiście o innej zalecie, mianowicie że powyższe wartości osiągnięte zostały pomimo tego, że to jednofazowy sprzęt, a więc może zostać obsłużony przez niemal każde gniazdko o napięciu 230V i 50 Hz. 

Niejako zaletą tej opcji jest średnica elektrody, którą model od firmy Weld Master może obsłużyć. Otóż kompatybilność z wielkością od 2,5 do 5 mm nie jest zachwycająca. I choć 5 mm średnica elektrod nie jest czymś częstym, to już brak obsługi elektrod o wielkości 1-2 mm jest sporym utrudnieniem przy mniej wymagających pracach. Wciąż to opcja tania, która świetnie sobie radzi w prawie każdym przypadku i którą bardzo trudno przegrzać.

 • Bardzo duży maksymalny i minimalny prąd spawania (20-255A);

 • Wysoki i bardzo wydajny cykl pracy;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Niska waga.

 • Niewielka kompatybilność jeśli chodzi o drut, elektrodę czy inne obsługiwane elementy.


A może spawarki inwertorowe polskiej produkcji? Dla wielu najlepszą opcją mma, tig lub mig będzie Powermat PM-IMGTS-210S 20-210 A 

spawarka do aluminium i stali ranking

Dla wielu osób to właśnie propozycja polskiego producenta jest najlepsza nie tylko z uwagi na świetne parametry. Bardzo dużo osób zachwyca się modelem PM-IMGTS-210S z uwagi na bardzo wysoki zakres prądu spawania, ale też ze względu na różnorodne funkcje znacznie ułatwiające pracę i gwarantujące komfort spawania czy bezpieczeństwo. I choć cena nie jest najniższa, to bez wątpienia wydajny wentylator czy też inne metody pozwalające chłodzić opcję silnik i całe urządzenia będą wskazaniem atrakcyjności propozycji.

Pobór prądu na poziomie 6,4 kVA nie jest najwyższy, natomiast warto zauważyć, że z uwagi na nowoczesną technologię wykorzystaną przy produkcji modelu PM-IMGTS-210S Synergy mamy do dyspozycji całkiem spory zakres prądu spawania. W przypadku MIG MAG, jest to 20-210A. Jeśli chodzi o samą sprawność, to deklarowany przez producenta cykl pracy wynosi 160A przy utrzymaniu 100%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Natomiast maksymalne wartości pozwalają na użytkowanie sprzętu przez 6 minut w czasie 10 minutowego interwału. 

Najistotniejsze w przypadku tej opcji są jednak funkcje dodatkowe. Wyróżnić można tutaj trzy główne systemy odpowiadające za komfort i bezpieczeństwo. Pierwszą z nich jest Hot Start, czyli specjalny system umożliwiający chwilowe podwyższenie prądu w celu łatwiejszego rozpoczęcia pracy. Ponadto, producent wykorzystał tutaj też funkcję Anti Stick. Ma ona za zadanie zminimalizować czy nawet odciąć napięcie i prąd spawania, jeśli dojdzie do zwarcia elektrody ze spawanym materiałem. Trzecią kluczową funkcją jest Arc Force, czyli system odpowiadający za stabilizację łuku – nieważne czy będzie on krótki czy też bardzo długi.

 • Nowoczesne technologie wykorzystane przy produkcji urządzenia;

 • Wysoka sprawność i efektywność chłodzenia;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie;

 • Metody TIG, MMA, MIG / MAG dostępne dla użytkownika.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Brak funkcji do zapamiętywania poprzednich ustawień.


Wciąż zastanawiasz się jaka spawarka inwertorowa będzie najwłaściwsza na rok 2022? Warto sprawdzić Magnum MIG-MMA 170 W 30-160 A 

spawarka mma tig ranking

Następnym urządzeniem wartym rozważenia jest opcja przygotowana przez firmę Magnum. Tym razem mamy do dyspozycji sprzęt oferujący możliwość spawania MMA (czyli elektrodą), a także za pomocą metody MIG. Nie znajdziemy tu więc żadnych innych dodatkowych metod jak TIG, aczkolwiek niewielka cena i bogate akcesoria w połączeniu z niską wagą i niewielkim zużyciem prądu stawia ofertę Magnuma na bardzo wysokim miejscu.

Sprzęt przy poborze prądu na bardzo niskim poziomie poboru prądu (5,8 kVA) daje nam bardzo atrakcyjne i z pewnością akceptowalne dla amatorów i początkujących parametry. Spawanie przy pomocy metody MIG MAG czy też MMA możliwe jest przy prądzie na poziomie 160 A. Natomiast deklarowana przez producenta sprawność wynosi 60%. Sprzęt jest dostosowany do niewielkich elektrod, bo te mogą mieć nie więcej niż 3,2 mm. To dosyć mało, aczkolwiek niewielka wartość będzie wystarczająca do mało skomplikowanych  projektów.

Z innych zalet warto wspomnieć o całkiem pokaźnej liście wyposażenia dodatkowego, bo oprócz samego półautomatu otrzymujemy uchwyt MIG SGA-145, przewód masowy, przewód elektrodowy, a także młotek ze szczotką czy maskę spawalniczą. 

 • Bardzo niewielka waga;

 • Kompaktowe wymiary;

 • Niski pobór prądu;

 • Bardzo mała cena.

 • Przeciętny parametry spawalnicze;
 • Niewielka maksymalna średnica elektrody. 
 •  

Przyrząd spawalniczy o bardzo dużej mocy? Schwartzmann SCH-IGBT-275C 40-275 A należy do jednej z najlepszych spawarek inwertorowych bez wątpienia!

spawarka tig mma opinie

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać opcję do bardziej wymagających i większych projektów, gdzie bardziej liczy się spora moc niż precyzyjna praca z bardzo małym natężeniem prądu, to Schwartzmann może być propozycją idealną. Model SCH-IGBT-275C nie bez powodu jest tak oznaczony, bo gwarantuje nam on technologię igbt, a dodatkową znajdziemy tutaj wiele różnych metod spawania, w tym metodę TIG, MMA, czy MIG i MAG.

Zacznijmy jednak od najważniejszej wady, która też, dla niektórych, połączona jest z wadą. Otóż maksymalny prąd spawania, jaki oferuje to urządzenie, wynosi aż 275A. Jest to bez wątpienia bardzo dobrym wynik – jeden z najlepszych w tym rankingu. Aby jednak osiągnąć tak dużą wartość i nie ryzykować bezpieczeństwa przy pracy, producent musiał zrezygnować z niskiego natężenia. W ten oto sposób praca przy bardzo cienkich i delikatnych blachach będzie utrudniona z uwagi na dostępny zakres prądu wynoszący od 40A do 275A.

Warto natomiast odnotować, że oferta od tej firmy jest rozbudowana o bogaty zestaw akcesoriów, w którym oprócz samego urządzenia czy uchwytu masowego, znajdziemy też uchwyt elektrodowy MMA, uchwyt EURO, a także szczotkę z młotkiem, końcówki prądowe czy maskę ręczną. Czeka także na nas drut samoosłonowy i przyłbica samościemniająca.

 • Bogate wyposażenie;

 • Bardzo duży maksymalny prąd spawania;

 • Wiele różnych metod spawania dostępnych dla użytkownika;

 • Dosyć niewielka cena.

 • Duża minimalna wartość spawania może utrudnić pracę z delikatnymi materiałami;

 • Wysoki pobór prądu.

Oczywiście świetne opinie recenzji produktów na rok 2022 i 2023 będą kluczowe, a to oznacza, że Bester B18259-1 15,00-180,00 A okaże się dobrą spawarką inwertorową

spawarka mma ranking

Przy nieco większym budżecie możemy pokusić się o produkt nieco innego producenta. Ten natomiast charakteryzuje się ogromną wręcz wszechstronnością z kilku powodów. Przede wszystkim warto zauważyć, że model B18259 dostarcza nam takie metody spawania jak MIG, MMA, TIG, a także Lift TIG, czyli tak zwaną funkcję zajarzenia. Oprócz tego, produkt oferuje wiele funkcjonalności ułatwiających użytkowanie produktem.

Mowa tutaj o funkcjach Arc Force i Anti-stick, które to dostępne są podczas pracy z elektrodą (wykorzystywanie metody spawania MMA). Natomiast przy pracy z MIG, mamy do dyspozycji induktancję łuku. Jeśli chodzi o inne funkcjonalności, to produkt wyposażony został w wyświetlacz cyfrowy ułatwiający odczytywanie poszczególne parametry.

Opcja nie jest jednak tak sprawna jak niektóre opcje konkurencyjne pod względem parametrów technicznych. Otóż podczas spawania maksymalną (i do tego dosyć niską jak na możliwości spawarek w tej cenie) wartość spawania, czyli 180A, utrzymamy tylko przy cyklu pracy 25%. A to oznacza, że na każdy 10-cio minutowy interwał przypadnie nam tylko 2,5 minuty pracy, a 7,5 minuty odpoczynku.

 • Bardzo wysoka funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas pracy;

 • Wiele dostępnych technik spawania;

 • Płynna regulacja wielu parametrów;

 • Niska waga i wysoka kompaktowość.

 • Mało atrakcyjny cykl pracy;

 • Dosyć wysoka cena.

Artykuły

Spawarki inwertorowe ranking ofert jest całkiem spory, ale jeśli dalej nie wiesz jaka spawarka mma będzie najlepsza, to warto sprawdzić poniższe porady! 

Każda z wyżej wymienionych propozycji ma swoje zalety, ale też i wady. I to właśnie przez te niedociągnięcia bądź po prostu kompromisy, na które producenci musieli pójść, aby zagwarantować nam propozycję budżetową czy też ze średniego zakresu cen, oferowane spawarki MMA nie mogą zostać określone mianem idealnych. Jednakże, fakt ten dotyczy tylko i wyłącznie obiektywnego podejścia do tematu. Jak dobrze wiemy, każdy z nas ma inne wyobrażenie opcji perfekcyjnej. I to właśnie dlatego bardzo często nasze własne poszukiwania mogą okazać się kluczem w znalezieniu spawarki MMA doskonale dobranej do naszych potrzeb.

Aby jednak taką opcję wybrać, musimy przede wszystkim wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas szukania spawarek. A to oznacza nie tylko uwzględnienie najistotniejszych parametrów, ale też przyjrzenie się innym kwestiom. Bardzo często to właśnie te aspekty dodatkowe przesądzają czy dane narzędzie spawalnicze będzie nadawało się do naszych prac czy też nie.

Co więc powinno przykuć naszą uwagę oprócz sprawności spawarki i oferowanego prądu spawania? Otóż warto pamiętać też o innych parametrach jak, chociażby, maksymalny zakres prądu spawania czy też pobór mocy. Oprócz tego, pamiętajmy o funkcjach, które to mogą znacznie poprawić nasze bezpieczeństwo i komfort pracy. A przecież sam komfort użytkowania, czyli niska waga czy kompaktowość, także mogą być kluczowe. Ciekawych informacji udzieli nam poniższy poradnik czy też ten artykuł:

https://opel24.com/kupujemy-spawarke-co-wziac-pod-uwage/

spawarka do aluminium

Sprawdź nasz ranking spawarek, ale podczas własnych poszukiwań w pierwszej kolejności sprawdź sprawność i prąd spawania

Każda spawarka MMA – czy będzie to opcja budżetowa czy też ta nieco droższa, musi gwarantować nam wystarczająco duży prąd spawania, aby poradzić sobie z nawet bardziej wymagającymi zadaniami. Bo nawet jeśli z początku będzie to sprzęt do mało intensywnych i wręcz prostych prac, to tak naprawdę z czasem możemy zyskać wiedzę i umiejętności do wykonywania zadań trudniejszych. A wtedy lepsza spawarka będzie koniecznością.

Dlatego przyjrzyjmy się czy prąd spawania – zarówno minimalna jak i maksymalna wartość – będą odpowiednie. Zazwyczaj zakres w przedziale 20-200A jest optymalny dla większości osób początkujących czy też średnio-zaawansowanych. Ci najbardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na zakup bardziej specjalistycznego produktu, który będzie oferował nam znacznie większą sprawność przy wyższych wartościach (250A), albo też zagwarantuje bezpieczniejszą i pewniejszą pracę przy bardzo małym natężeniu (10-15A). 

Kolejnym parametrem do uwzględnienia w poszukiwaniach jest cykl pracy. Jak dobrze wiemy, spawarki bardzo często nagrzewają się do tego stopnia, że ich dalsza praca może skutkować przegrzaniem i uszkodzeniem silnika. Dlatego każda, nawet najlepsza spawarka inwertorowa, potrzebuje przerwy podczas pracy przy najwyższym możliwym ustawieniu mocy. Jeśli jednak na oku mamy dobrą spawarkę inwertorową, to jej cykl pracy będzie lepszy niż konkurencja.

Sama wartość wyrażana jest w procentach i przedstawia nam 10-cio minutowy interwał. Jeśli cykl pracy wynosi 50%, to znaczy że na 10 minut sprzęt będzie pracował przez 5 minut, a kolejne 5 minut potrzebne jest, aby wentylator i inne systemy chłodzące doprowadziły silnik do prawidłowej i bezpiecznej temperatury. Oczywiście spawarka o mocy bardzo dużej i bardzo dużym poborze prądu będzie mieć cykl pracy na poziomie 60% przy nadzwyczaj wysokim natężeniu. Musimy jednak rozejrzeć się po produktach i zorientować czy w danym budżecie dostępne są spawarki inwertorowe o lepszym cyklu pracy.

Weld-Master WM-IGBT255S 20-255 A
spawarka do aluminium mig opinie

Schwartzmann SCH-IGBT-275C 40-275 A
spawarka tig mma opinie

Ranking spawarek inwertorowych 2024 bazuje też na innych parametrach

Następnym kryterium bardzo istotnym przy poszukiwaniu produktu idealnego jest sprawdzenie innych parametrów. Otóż nawet jeśli prąd spawania i cykl pracy będzie na bardzo wysokim poziomie, to istnieje wiele innych czynników mogących nie tylko utrudnić nam pracę, ale z dłuższej perspektywy znacznie ograniczyć możliwości, jakie dana spawarka posiada.

Jednym z takich przykładów jest pobór mocy. Wskazuje on na to jak dużo prądu dana propozycja pobierze. W przypadku spawarek w zakresie cenowym 1000-1500 złotych oferujących prąd spawania w zakresie 20-250A, pobór prądu nie powinien wynosić więcej niż 7 kVA za pomocą spawania metodą mma bądź też 6,5 kVA przy użyciu MIG/MAG. Są to maksymalne wartości, więc jeśli dana spawarka pozwala na bardziej budżetowe pod względem poboru mocy rozwiązanie, to jak najbardziej możemy się za takim obejrzeć.

Pamiętajmy też o tym, że aby skutecznie pracować za pomocą spawania metodą TIG, MIG MAG, czy też MMA, to kompatybilność z akcesoriami spawalniczymi powinna być jak największa. A to oznacza uwzględnienie maksymalnej i minimalnej wielkości pasujących drutów czy elektrod.

Oczywiście każda dobra spawarka tig, mig mag, czy też spawarka mma musi charakteryzować się wszechstronnością pracy

Jak już pewnie wiecie z tego artykułu, dostępnych metod spawania jest całkiem sporo. Najczęściej w półautomatach spawalniczych wyróżnia się dwie metody – MIG MAG i MMA. Spawanie MIG i MAG jest do siebie bardzo podobne, bo w obu przypadkach przy spawaniu wykorzystuje się elektrodę w osłonie gazu obojętnego. Jednakże w przypadku metody MIG, elektroda nie bierze udziału w procesie spawania, a w MAG bierze. Natomiast nieco więcej różnic jest w przypadku innych metod spawania. 

Metoda MMA wykorzystuje nieco inną elektrodę, tak zwaną elektrodę otuloną. Bardzo często tego typu pracę nazywa się spawaniem łukiem elektrycznym. W tym typie spawania elektroda jest także źródłem gazu osłonowego. Metoda ta jest bardzo często wybierana z uwagi na bardzo prostą naukę spawania.

Metoda TIG jest przez wielu użytkowników bardzo pożądana i przeznaczona jest do spawania z uwagi na liczne zalety jak, chociażby, brak odprysków spawalniczych czy też lepsza klasa i jakość spoin. W spawaniu metodą TIG dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej.

Bester B18259-1 15,00-180,00 A
spawarka mma ranking
Powermat PM-IMGTS-210S 20-210 A
spawarka do aluminium i stali ranking

Funkcjonalność urządzenia, a więc komfort użytku domowego i profesjonalnego jest nie bez znaczenia 

Jeśli wybrane przez nas urządzenie jest bezpieczne, komfortowe, a przy tym gwarantuje regulację na najwyższym poziomie, to w skrócie nadaje się do spawania w każdych warunkach. Aby jednak taką opcję wybrać, musimy wiedzieć które funkcje wpływają na komfort, które na bezpieczeństwo, a które na sprawność i wydajność działania sprzętu.

Mając na uwadze komfort przede wszystkim warto wybierać opcje wyposażone w automatyczny podajnik drutu spawalniczego. Co ciekawe, taka funkcjonalność powinna też gwarantować nam możliwość regulacji prędkości podawania, aby dostosować szybkość pracy do naszych umiejętności. Drugim kluczowym dla komfortu i sprawności pracy elementem będzie technologia Anti Stick. Gwarantuje ona ochronę elektrody podczas pracy w momencie, kiedy dojdzie do zwarcia ze spawanym elementem. Wtedy minimalizacja czy całkowite odcięcia napięcia pozwoli wznowić pracę bez uszkodzenia elektrody.

Pamiętajmy też o innych nowinkach technicznych. Dobrym tu przykładem będzie, chociażby, Arc Force lub Hot Start. Ta pierwsza opcja zwiększa stabilność łuku, dzięki czemu mamy znacznie większą pewność pracy w różnych warunkach z uwagi na dostosowanie miękkości i głębokości wtopu. Natomiast druga funkcja ma za zadanie ułatwić rozpoczęcie spawania.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaką spawarkę inwertorową mig mag czy też klasyczną spawarkę mma powinieneś wybrać! 

Jak widzicie, istnieje wiele atrybutów, które musimy mieć na uwadze podczas poszukiwania produktu idealnego. Wybrany przez nas sprzęt musi być nie tylko wystarczająco mocny i oferować duży prąd spawania. Minimalne wartości będą kluczowe dla użytkowników, którzy pragną wykorzystywać spawarkę do bardziej precyzyjnych zadań. 

Pamiętajmy jednak o tym, że MICRO MIG 200 20-200 A, czyli dzisiejszy zwycięzca rankingu, gwarantuje nam ogromne funkcjonalności, wiele różnych metod spawania, a także bardzo szeroki zakres dostępnego prądu spawania. A to wszystko przy zachowaniu akceptowalnego poziomu cenowego i ciekawych akcesoriów. Jeśli jednak wolimy opcję o znacznie większym maksymalnym amperażu, to zawsze warto przemyśleć dostępne alternatywy. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/przecinarka-plazmowa-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę mma wybrać
Average rating:  
 0 reviews