Jaką spawarkę inwertorową do 1000 zł wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jakie są najlepsze spawarki inwertorowe do 1000 złotych? Sprawdź ranking 2024 roku i wybierz opcję najwłaściwszą!

Wyposażenie się w wydajny i sprawnie działający sprzęt spawalniczy to obowiązek nie tylko osób, które prowadzą swój warsztat. Nawet w domowych warunkach nierzadko może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali amatorski sprzęt gwarantujący nam możliwość spawania na chociażby akceptowalnym, ale wydajnym poziomie. Nie mniej jednak bardzo ważne jest zrozumienie jaki produkt będzie dla nas idealny, a który okaże się po prostu przerostem formy nad treścią i niezbyt atrakcyjnym dla naszych warunków rozwiązaniem.

Z uwagi jednak na to, że nie każdy wie jaką spawarkę inwertorową wybrać w 2024 roku, nasi eksperci postanowili przygotować zestawienie, w którym umieszczono aż 6 różnych produktów. Jeśli interesuje was najlepsza spawarka tig w 2024 w średnim zakresie cenowym, to z pewnością znajdziecie opcję dla was. A może spawanie MMA jest dla was istotniejsze? Takie rozwiązanie też będzie tu zarekomendowane. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Sherman 5903686610981

9.9

Droga

Berhard BER-300

9.8

Tania

Majster Polska mma

9.7

Tania

Bester B18258-1

9.6

Tania

Magnum SNAKE 200P

9.5

Droga

Dedra DESI196BT

9.4

Tania

Tworząc dzisiejszą analizę porównawczą nasi eksperci mieli przede wszystkim na uwadze najistotniejsze parametry i specyfikacje, które mają duży wpływ na atrakcyjność rozwiązania z perspektywy wydajności, sprawności działania, a także komfortu pracy. Dlatego oprócz wszechstronności i różnorodnych metod spawania, istotny okazał się zakres prądu spawania, wydajność i cykl pracy, a także funkcje dodatkowe i zabezpieczające elektrodę przed uszkodzeniem, łuk przed niestabilną pracą, a także wiele innych. 

Spawarki inwertorowe do 1000 zł ranking dzisiejszych ofert otwiera Sherman 5903686610981 40-180 A

 

Jeśli nie przeszkadza nam bardzo wysoka cena spawarki inwertorowej, która całkowicie wyczerpie przygotowany na zakup urządzenia budżet, to w takim razie model od firmy Sherman może okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Propozycja nie jest może zbyt mocna i nie oferuje dużego zakresu prądu spawania. Natomiast ogromna funkcjonalność i wszechstronność, a także sam fakt, że propozycja umożliwia nam spawanie za pomocą metody MIG/MAG sprawia, że to jedna z najciekawszych ofert, jeśli nam na tym zależy.

Sprzęt oferuje nam wiele atrakcyjnych rozwiązań, dzięki czemu pozwala na spawanie różnorodnych powierzchni o zmiennej grubości. Sam fakt, że propozycja umożliwia spawanie metodą MIG/MAG jest nadzwyczaj istotna, gdyż ta metoda korzysta z łuku elektrycznego, który tworzony jest pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem. W elektrodzie, rzecz jasna, ciągle podawany jest drut, dzięki czemu praca jest bardzo sprawna i szybka.

Opinie i recenzje są w głównej mierze pozytywne i jest ich całkiem sporo, co tylko potwierdza jakość i popularność, a także zadowolenie klientów. Kolejnym powodem, dla którego sprzęt ten znalazł się w rankingu spawarek inwertorowych do 1000 zł 2022 roku, jest prostota w obsłudze. Wszystkie dobre spawarki inwertorowe do 1000 złotych muszą być proste w obsłudze i tak jest właśnie w przypadku urządzenia od firmy Sherman. Czytelny wyświetlacz, płynna regulacja za pomocą kilku pokręteł, a także stosunkowo kompaktowy rozmiar – to wszystko sprawia, że jest to świetna opcja dla każdego.

 • Spawanie za pomocą MIG/MAG;
 • Płynna regulacja i wiele funkcji usprawniających korzystanie ze spawarki;
 • Kompaktowość i lekkość;
 • Wysokie oceny.
 • Wysoka cena;
 • Przeciętny zakres prądu spawania.
 •  
 •  


Inna inwertorowa spawarka do 1000 warta polecenia w 2024 roku to Berhard BER-300 20-300 A

Spawarki inwertorowe opinie

Berhard to firma, która przygotowała dla nas propozycję o znacznie niższej cenie, ale z uwagi na prostotę obsługi i stosunkowo dużą średnicę elektrody, mamy do czynienia z produktem oferującym nam świetne parametry, prostą obsługę, a także wystarczająco wysoką wydajność do pracy z nieco bardziej wymagającymi zadaniami bez martwienia się o przegrzanie urządzenia. Dlatego jeśli dalej zastanawiasz się jaka spawarka do 1000 zł będzie najodpowiedniejsza, to właśnie model BER-300 może być strzałem w dziesiątkę.

Zacznijmy od najistotniejszych rzeczy związanych z tą spawarką inwertorową, a mianowicie od parametrów. Dane techniczne urządzenia od Berharda są naprawdę atrakcyjne. Za pomocą metody spawania MMA możemy pracować w zakresie od 20 do 300A, co jest bardzo szerokim zakresem spawania. Ponadto, czas cyklu pracy wynosi 60% przy maksymalnej wartości, a to bardzo dobry znak dla mniej obciążających prac. Wtedy wydajność umożliwi nieustanną pracę przez cały czas. 

Bardzo dużą zaletą tego modelu jest świetna funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Propozycja wyposażona jest w funkcję Hot Start, Arc Force, a także Anti Stick. Te trzy opcje są niezwykle istotnym elementem. To właśnie dzięki nim każda spawarka umożliwia spawanie bezpieczne, komfortowe, a także sprawia, że w przypadku popełnienia błędu nie będziemy musieli martwić się o uszkodzenie spawanego materiału.

 • Wiele funkcji ułatwiających używanie spawarek;
 • Stosunkowo niska cena;
 • Bogaty zestaw akcesoriów.
 • Tylko jedna metoda spawania.
 •  

Majster Polska mma 250 300 315 igbt TIG PRZYŁBICA MASKA 20-315 A to kolejna bardzo dobra spawarka, szczególnie jeśli potrzebujesz pełnego zestawu w cenie

Spawarki inwertorowe do 1000 zł

Bardzo bogaty zestaw akcesoriów, gdzie znajdziemy przyłbicę spawalniczą, a także wszelkie niezbędne akcesoria, to nie jedyne zalety rozwiązania, które oferuje nam firma Majster Polska. Spawarka inwertorowa tej firmy jest atrakcyjna cenowo, gwarantuje wysoką sprawność, a dodatkowo bardzo duży zakres regulacji prądu spawania w połączeniu ze stosunkowo wysoką maksymalną wartością sprawia, że recenzowany model to najlepsza spawarka inwertorowa, jeśli nie przeszkadza nam spawanie metodą tig bez możliwości zmiany na inny typ spawania.

Specyfikacja urządzenia jest tutaj z pewnością zaletą. Spawarka umożliwia nam spawanie w zakresie od 20 do nawet i 315A. Przy maksymalnym prądzie cykl pracy wynosi 60%, a więc jest to bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli maksymalny prąd spawania nie będzie wykorzystywany cały czas i bardziej interesuje nas uzyskanie cyklu pracy na poziomie 100%. Wtedy urządzenie pozwala na spawanie nieustanne – bez przerwy na ochłodzenie sprzętu.

Sprzęt jest kompatybilny z elektrodami o średnicy od 1,5 do 5 mm, co świadczy o sporych możliwościach i szansy na dostosowanie elektrody do spawanego materiału. Ponadto, spawarka jest lekka i funkcjonalna – oferuje wszystkie kluczowe opcje ułatwiające użytkowanie sprzętu przez spawacza jak, chociażby, Hot Start, Arc Force, Anti Stick, czy też Tig-Lift. 

 • Spawanie MMA lub TIG;
 • Wiele funkcji poprawiających komfort i bezpieczeństwo spawania;
 • Bogaty zestaw akcesoriów;
 • Bardzo duży zakres prądu spawania.
 • Przeciętnej jakości niektóre akcesoria.

Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł do pracy z cienkimi blachami? Bester B18258-1 10-200 A wydaje się rozwiązaniem idealnym! 

tanie spawarki inwertorowe

Rozwiązanie przygotowane przez firmę Bester to idealna propozycja dla każdego, kto myśli o sprzęcie znacznie bardziej precyzyjnym niż konkurencyjne spawarki. Propozycja charakteryzuje się minimalnym prądem spawania już na poziomie 10A, co oczywiście przekłada się na bardzo niską moc spawania. A to przecież oznacza, że produkt bez najmniejszych problemów poradzi sobie z delikatnymi i cienkimi materiałami. Jest to więc bez wątpienia spawarka inwertorowa do użytku domowego, gdzie nie ma potrzeby na bardzo wysoką moc i wydajność.

Jeśli chodzi o całkowity zakres prądu spawania, to dostępny jest od 10 do 200A, a więc to świetna wiadomość dla tych, którzy oprócz delikatnych projektów będą chcieli od czasu do czasu pracować przy znacznie grubszej stali. Nie mniej jednak sprzęt nie jest tak dobrze dostosowany do profesjonalnej pracy. Cykl pracy przy maksymalnej mocy wynosi zaledwie 10%, a więc na 10 minut tylko minutę urządzenie będzie spawać a aż 9 minut wymagany będzie odpoczynek.

Rozwiązanie jest lekkie, kompaktowe, a przy okazji oferuje podstawowe funkcje takie jak Hot Start czy Arc Force. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym jakie kupić spawarki inwertorowe, aby były idealne do własnych domowych projektów, model B18258-1 może być strzałem w dziesiątkę. 

 • Bardzo niska wartość minimalnego prądu spawania – tylko 10A;
 • Spory zakres pracy;
 • Funkcje zabezpieczające pracę.
 • Bardzo kiepski cykl pracy przy maksymalnej mocy.
 •  
 •  

Magnum SNAKE 200P 20-200 A także uzupełnia ranking spawarek inwertorowych 2024! 

Spawarki inwertorowe

Spawarka inwertorowa o świetnym wykonaniu i bardzo dobrych parametrach? Nie bez znaczenia okazać się może propozycja od firmy Magnum, czyli model przygotowane przez renomowaną markę. Tym razem mamy całkiem zaawansowane urządzenie spawalnicze, które umożliwia spawanie za pomocą MMA i TIG Lift. To sprawia, że rozwiązanie będzie idealne do różnorodnych projektów i do pracy z użytkownikami o różnym poziomie zaawansowania. 

Sprzęt oferuje nam maksymalną wartość prądu spawania na poziomie 200A, gdzie minimalna liczba wynosi 20A. Jest to więc dosyć standardowe rozwiązanie na tle konkurencyjnych urządzeń. Cykl pracy jest tutaj znacznie lepszy od poprzednika i wynosi 60% przy maksymalnej mocy, a więc na każde 10 minut pracy przypada 6 minut spawania i 4 minuty odpoczynku. 

Wysoka jakość wykonania w połączeniu z funkcjami takimi jak Hot Start, Anti Stick i Arc Force umożliwia spawanie metodą TIG Lift i MMA bez martwienia się o jakiekolwiek problemy. To też świetne opcje znacznie poprawiające komfort pracy z uwagi na to, że spawarki wyposażone w te funkcje wybaczają niektóre błędy użytkowników. 

 • Wiele dodatkowych funkcjonalności;
 • Dosyć duży cykl pracy przy maksymalnym amperażu;
 • Stosunkowo niska cena;
 • Wysoka jakość wykonania.
 • Duża waga;
 • Brak akcesoriów w zestawie.

Pochlebne opinie zbiera też Dedra DESI196BT 10-200 A

Spawarki inwertorowe cena

Urządzenie przygotowane przez firmę Dedra charakteryzuje się bardzo dobrymi opiniami i wysokimi ocenami, co bez wątpienia będzie kluczowe dla wielu użytkowników. Nie mniej jednak oprócz samych pochwał warto też zwrócić uwagę na inne zalety jak, chociażby, bardzo niską wartość minimalnego prądu spawania czy też ponadprzeciętny zakres spawania. Dodatkowo, rozwiązanie jest lekkie i kompaktowe, co też powinno przypaść do gustu niejednemu spawaczowi.

Rozwiązanie dostarcza nam zakres prądu spawania od 10 do 200A, co jest bardzo dobrą wiadomością dla osób pracujących z bardzo delikatnymi materiałami z uwagi na bardzo niski próg rozpoczęcia spawania. Większość spawarek, które gwarantują możliwość spawania metodą mma elektrodą otuloną prądem stałym nie jest w stanie dostarczyć wielu akcesoriów w zestawie, przez co jesteśmy zmuszeni do dodatkowych zakupów. Nie mniej jednak warto odnotować, że tym razem producent Dedra dostarcza nam parę ciekawych dodatków jak, chociażby, przewód spawalniczy i masowy, a także uchwyt do elektrody i uchwyt masowy.

Pomimo świetnych opinii i pochlebnych wypowiedzi, użytkownicy zauważają, że uchwyt utrzymujący elektrodę jest dosyć kiepski. A to oznacza, że wyżej wspomniana elektroda ma luz, co doprowadzić może do nieprecyzyjnej pracy czy też do wypadku podczas spawania. 

 • Stosunkowo niewielka cena;
 • Bardzo niski minimalny prąd spawania;
 • Spory zakres prądu spawania;
 • Bardzo dobre opinie.
 • Luz w trzymaniu elektrody.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaka inwertorowa spawarka do 1000 złotych będzie odpowiednia? Sprawdź opinie i inne wytyczne, które pomogły nam sporządzić listę najlepszych spawarek inwertorowych!

Jeśli zastanawiasz się jaka będzie najlepsza spawarka migomat w 2024 roku, to w powyższym rankingu nie znajdziesz zbyt wiele propozycji oferujących ten typ pracy. Nie mniej jednak zestawienie oferuje ogromną ilość atrakcyjnych spawarek korzystających z takich metod spawania jak TIG czy MMA. I choć ranking oferuje bardzo wiele ciekawych produktów, to bardzo dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, że niejednemu użytkownikowi przyjdzie wybierać z innych ofert.

Dlatego aby mieć gwarancję, że wybierzemy właściwe rozwiązanie – takie które w żadnym razie nas nie zawiedzie – warto dowiedzieć się co nieco o sposobie działania spawarek inwertorowych, o tym jak są te urządzenia skonstruowane i który parametr będzie najistotniejszy. Nie mniej jednak wiedzę taką nie zdobędziemy od tak. Jeśli więc nasze doświadczenie ze spawarkami jest bardzo małe, to w takim razie z pewnością docenicie przedstawione poniżej wskazówki i porady.

Jest to lista przygotowanych przez specjalistów informacji i wytycznych pozwalających nam określić jaki produkt okaże się najwłaściwszy. W części poradnikowej skupiliśmy się więc na omówieniu prądu spawania i zakresu dostępnej mocy, różnych metod spawania, funkcjonalności i bezpieczeństwa, a także ocen i komentarzy innych użytkujących. Ciekawych informacji udziela także poniższy artykuł: 

https://www.dowarsztatu.com/Na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-spawarki-TIG-blog-pol-1479206963.html

Spawarka do plastiku

Jaka spawarka inwertorowa będzie najlepsza? Oczywiście taka o szerokim zakresie prądu spawania!

Jednym z najistotniejszych czynników definiujących atrakcyjność urządzenia jest, bez wątpienia, zakres prądu spawania. Im jest on szerszy, tym lepiej to świadczy o możliwościach sprzętu i jego wszechstronności. Na przykład idealnym tego przykładem będzie sprzęt o zakresie prądu spawania od 10-200A, który to maksymalne wartości ma na wystarczającym poziomie do większości zadań, a minimalny prąd spawania jest tak niski, że bez najmniejszych problemów wykonamy spoiny do niezwykle delikatnych materiałów.

Natomiast warto też pamiętać, że w zależności od naszych własnych oczekiwań i określonych zadań znacznie lepszym wyborem będzie opcja nie 10-200A, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem dla domowych warsztatów i przy pracach z delikatnymi blachami. Drugim świetnym wyborem będzie zakres 20-300 czy nawet 30-400A – w zależności od tego czy bardziej zależy nam na delikatnych projektach czy, wręcz przeciwnie, często będziemy spawać bardzo grube materiały.

Berhard BER-300 20-300 A
Spawarki inwertorowe opinie

Bester B18258-1 10-200 A
tanie spawarki inwertorowe

Nie mniej istotne będą metody spawania poszczególnych spawarek inwertorowych

Następnym kluczowym elementem przy wyborze produktów idealnych jest uwzględnienie różnych metod spawania, które dana spawarka inwertorowa będzie nam w stanie zaoferować. Otóż jak wiemy, każde urządzenie dostosowane może być do konkretnej metody spawania bądź też oferować nieco większą wszechstronność i zaskoczyć nas nie jedną, ale dwoma lub nawet i trzema metodami spawania. Nie mniej jednak każda propozycja ma swoją zaletę bądź też wadę. 

Zacznijmy od najbardziej podstawowej, bo najstarszej i najbardziej uniwersalnej opcji, mianowicie od spawania MMA. To tak zwane Manual Arc Welding, czyli spawanie za pomocą elektrody złożonej z metalowego rdzenia. Jest ona pokryta otuliną i pod wpływem ciepła wytwarza gazy, dzięki czemu mają dodatkową atmosferę ochronną. Tego typu metoda jest prosta w użytkowaniu, a dodatkowo oferuje wysoką jakość spoin i umożliwia pracę przy różnych rodzajach i gatunkach metali. Nie mniej jednak nie jest to najwydajniejsza opcja, więc profesjonaliści od niej odchodzą. 

TIG, czyli Tungsten Inert Gas, to spawanie wykorzystujące obojętny gaz ochronny (argon lub hel). To właśnie ten gaz chroni spoinę i elektrodę przed utlenianiem. Metoda ta jest równie uniwersalna i wszechstronna co MMA, ale gwarantuje wyższy poziom zautomatyzowania i pozwala na spawanie bardzo cienkich blach. Niestety, podobnie jak i MMA, tak i TIG jest uznawany za metodą powolną. Oprócz tego, nie radzi sobie najlepiej przy grubszych materiałach. 

Pewnego rodzaju ulepszeniem jest MIG, czyli Metal Inert Gas, czyli metoda świetnie radząca sobie ze spawaniem elementów konstrukcyjnych, a także aluminium, magnezu, tytanu, miedzi i wielu innych stopów. Wysoka jakość spoin, wydajność, a także automatyzacja i spawanie elementów grubych przemawia za MIGiem, natomiast to znacznie bardziej wymagająca metoda spawania, przez co nie jest zalecana dla nowicjuszy.

Rzecz jasna bardzo dobra spawarka inwertorowa do 1000 zł to taka, która gwarantuje bogate wyposażenie

Nie mniej istotnym kryterium podczas poszukiwania produktu idealnego jest ilość elementów akcesoryjnych, które dostępne będą wraz z wyposażeniem. Otóż musimy pamiętać, że do spawania potrzebujemy ogromnej ilości dodatków, które nie zawsze dostępne są wraz z produktem. A to oznacza, że oprócz ceny za daną spawarkę, musimy też uwzględnić wydatki na elementy ochronne, spawalnicze, a także inne dodatki.

A to nie jest mały koszt, gdyż sama przyłbica spawalnicza, taka bardzo dobrej jakości, może kosztować tyle co i podstawowa spawarka inwertorowa o dosyć dobrych parametrach. Dlatego warto przyjrzeć się czy na wyposażeniu producent oferuje właśnie przyłbicę i czy inne dodatki jak, chociażby, przewody spawalnicze i masowe bądź elektrody też są do naszej dyspozycji.

Majster Polska mma 250 300 315 igbt TIG
Spawarki inwertorowe do 1000 zł
Dedra DESI196BT 10-200 A
Spawarki inwertorowe cena

Polecane spawarki inwertorowe do 1000 zł są też pochlebnie oceniane przez użytkowników

Bardzo dobry feedback i wysokie oceny to również ciekawy sposób na zweryfikowanie czy mamy do czynienia z produktem prawidłowo skonstruowanym czy też nie. Wypowiedzi innych użytkujących, szczególnie te pochlebne i powielające się, mogą potwierdzić, że produkt w rzeczywistości bardzo dobrze się spisuje, radzi sobie świetnie w każdej sytuacji i nie zawodzi przy normalnym użytkowaniu.

Oczywiście musimy pamiętać, że opinie innych osób są subiektywne i bazują wyłącznie na własnym doświadczeniu z poszczególnym egzemplarzem. A to oznacza, że dla jednego zakres spawania będzie niewystarczający, a dla innego będzie aż zbyt szeroki. Wszystko więc zależy od oczekiwań. Jeśli jednak pojawiają się wielokrotnie powielane wady czy zalety, to może to świadczyć o prawdopodobnej stronie pozytywnej lub też negatywnej danego urządzenia.

Podsumowanie – teraz wiesz jaką spawarkę inwertorową do 1000 zł ranking 2024 poleca i czym się kierować szukając swojego własnego produktu idealnego! 

Trudno wskazać propozycję najlepszą, natomiast bez wątpienia to Sherman 5903686610981 40-180 A cieszy się niezwykłą popularnością. Jest to jedna z najtańszych opcji oferujących nam spawanie metodą MIG. To więc idealne rozwiązanie dla osób pracujących profesjonalnie i potrzebujących sprawnie działającego urządzenia. 

Jeśli jednak potrzebujemy propozycji gwarantującej nam znacznie większy zakres prądu spawania i nie przeszkadza nam brak możliwości spawania metodą MIG, to warto sprawdzić pozostałe produkty dostępne w zestawieniu. Rozwiązaniem alternatywnym będzie też wykorzystanie wiedzy zdobytej w poradniku zakupowym i znalezienie opcji idealnej na własną rękę! 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę inwertorową do 1000 zł wybrać
Average rating:  
 0 reviews