Jaką spawarkę do plastiku wybrać w 2024 roku – Opinie oraz Ranking

by


Jak wybrać spawarkę do plastiku? Jeśli chcesz wiedzieć jakie są najlepsze spawarki do plastiku, to sprawdź poniższe porady zakupowe i ranking 2024! 

Bardzo często spawanie, czyli łączenie dwóch materiałów za pomocą odpowiedniego spoiwa, to podstawa podczas naprawy wielu gadżetów czy też większych przedmiotów. Musimy natomiast pamiętać, że lutownica gazowa czy też opalarka gazowa lub warianty elektryczne mogą być nieodpowiednie, jeśli pragniemy zająć się nieco bardziej delikatnymi materiałami. Z tego względu inna będzie spawarka potrzebna do pracy z takimi materiałami jak aluminium czy różne metale, a inna opcja do spawania plastiku. 

I choć nie każdy wie czym jest spawarka do plastiku i to jak przebiega zgrzewanie dwóch elementów z tworzywa sztucznego, to wbrew pozorom sprzęt ten jest niezwykle podobny do klasycznych spawarek, jakie dostępne są obecnie na rynku. A to oznacza, że zgrzewarka do plastiku powinna oferować regulację temperatury, a także oferować wiele innych zalet i funkcjonalności. Tylko wtedy możemy mówić o atrakcyjnie wyglądającej i tak samo działającej propozycji. Spawać czy lutować?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

858D Spawarka

9.9

Średnia


 

Yihua 852D+

9.8

Droga


 

TECHREBAL ZESTAW-64F8-711CE

9.7

Średnia

Reball H50 PLA0000028

9.6

Tania

SP-4 Zszywarka

9.5

Średnia

Jednak aby pomóc każdemu w wyborze idealnej opcji, postanowiliśmy przygotować ranking spawarek. To lista propozycji, które oferują nam świetne parametry i fajne funkcjonalności. I nieważne czy interesuje nas profesjonalna spawarka do plastiku, czy też opcja dla majsterkowicza. W każdym razie eksperci powinny uwzględnić wszystkie parametry, a także elementy komfortu jak, chociażby, wyświetlacz, ale też i opinie czy stosunek jakości do ceny. 

Bardzo dobra spawarka do plastiku i niezwykle popularny model to bez wątpienia 858D Spawarka do Plastiku

dobra Spawarka do Plastiku

Urządzeniem, które zwyciężyło w dzisiejszym rankingu jest propozycja przygotowana przez firmę Technet, a dokładniej spawarka 858D. To idealne rozwiązanie, które w przeciętnym zakresie cenowym gwarantuje podstawowe elementy akcesoryjne i parę ciekawych dodatków. Propozycja jest stacjonarna z uwagi na swoją charakterystykę. I choć nie sprzyja to kompaktowości i mobilności, to gwarantuje znacznie lepsze parametry pracy i dobrą specyfikację.

Propozycja wyposażona została w silnik, który charakteryzuje się poborem mocy na poziomie 700W. Technologia Hot-Air sprzyja sprawnej i wydajnej pracy, a temperatura powietrza jest regulowana w bardzo dużym zakresie – od 100 do 500 stopni Celsjusza. Sama wydajność wentylatora, czyli wydmuch powietrza, wynosi 120 litrów na minutę, co jest fantastycznym wynikiem w tym zakresie cenowym.

Ten model spawarki do plastiku charakteryzuje się też dobrym wykonaniem, na co wpływa ceramiczny element grzejny. Oprócz tego, opcja feruje stan czuwania, który pozwala oszczędzić energię i wydłuża żywotność grzałki. Dodatkowo produkt gwarantuje nam wyświetlacz do weryfikowania temperatury – zarówno zadanej jak i realnej.

 • Bardzo duża regulacja temperatury spawania;

 • Długa żywotność i czas pracy z uwagi na ceramiczny system grzewczy i stan czuwania;

 • Ciekawe dodatki w cenie;

 • Automatyczne chłodzenie po zakończeniu pracy.

 • Dosyć krótki przewód rączki.


Jaka spawarka do plastiku, której opinie są najlepsze? Sprawdź alternatywę dla numeru jeden, mianowicie zgrzewarkę Yihua 852D+

spawarka do plastiku opinie

Jeśli poprzednia stacja lutownicza przypadła ci do gustu, to jak najbardziej powinieneś uwzględnić inne spawarki do tworzyw sztucznych o podobnych parametrach jak, chociażby, Yihua. To opcja bardzo podobna pod względem parametrów roboczych i możliwości, a co za tym idzie świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie wysokiej klasy urządzenia, które oferuję temperaturę spawania w bardzo dużym zakresie działania. Jednakże, jeśli chcesz tanie spawarki do plastiku kupić, to warto mieć na uwadze inne opcje, bo w przypadku spawarki od Yihua, cena nie jest najniższa. 

Propozycja cechuje się poborem mocy na poziomie 660W i podobnie jak zwycięzca rankingu, tak i ten model wykorzystuje sposób działania Hot-Air. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że podobnie jak i poprzednik, tak i tutaj zastosowano stację lutowniczą, a sama lutownica to niewielka głowica ułatwiająca nam pracę przy delikatniejszych projektach i w miejscach, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca. 

Propozycja gwarantuje nam możliwość regulacji temperatu wychodzącego gorącego powietrza w zakresie od 100 do 500 stopni Celsjusza. Produkt przypomina swoim wykonaniem opalarki elektryczne z uwagi na to jak wygląda przednia część uchwytu, którym pracujemy. Za zakupem spawarki przemawia też funkcjonalność i dodatkowe akcesoria, które producent postanowił tutaj dodać. Mowa tutaj o dwóch wyświetlaczach LED pozwalających kontrolować temperaturę i wartość nadmuchu powietrza, a także cztery dysze o różnej konstrukcji.

 • Bardzo duży zakres regulacji temperatury;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie;

 • Wysoka jakość wykonania – membranowa pompa, ceramiczny element grzejny;

 • Dwa wyświetlacze LED.

 • Wysoka cena;

 • Stosunkowo ciężka stacja. 


Kolejna opcja to stacja lutownicza TECHREBAL ZESTAW-64F8-711CE i tę opalarkę polecać będą wszyscy użytkownicy i to nie bez powodu!

spawarka do plastiku cena

Propozycja przygotowana przez firmę Techrebal gwarantuje nam bardzo dobre parametry, świetna funkcjonalność, a także wysoka sprawność i dobre wykonanie. To, w połączeniu z odpowiednimi zabezpieczeniami i wieloma innymi zaletami sprawia, że recenzowany model jest bardzo dobrym rozwiązaniem i atrakcyjnie zaprojektowanym dla każdego amatora, jak i profesjonalisty.

Nadmuch modelu przygotowanego przez firmę Techrebal jest na bardzo dobrym poziomie, natomiast najistotniejsza jest tutaj moc. Pobór prądu na poziomie 700 W wraz z technologią Hot Air gwarantuje bardzo wysoką sprawność działania. Przekłada się to też na maksymalną temperaturę powietrza na poziomie 500 stopni Celsjusza. Sam zakres regulacji jest także bardzo duży – od 100 do 500 stopni Celsjusza.

Opcja oferuje nam bardzo prostą obsługę z uwagi na interfejs, jaki producenci opracowali.Z przodu mamy dwa przyciski sterujące temperaturą, a także gałkę umożliwiającą dostosowanie wydatku powietrza. Nie mniej jednak warto też mieć na względzie dodatkowe atrybuty tej opcji jak, na przykład, czujnik odłożenia, który zacznie chłodzić kolbę w przypadku wykrycia jej odłożenia na uchwyt, a także wiele innych, podobnych udogodnień.

 • Prosta obsługa;

 • Duży zakres regulacji temperatury;

 • Wysoka moc;

 • Czujnik odłożenia, a także zabezpieczenia przed poparzeniem i wiele innych udogodnień.

 • Przeciętna siła nadmuchu nawet na najwyższym poziomie;

 • Krótki przewód.


A może wolisz bardziej budżetową spawarkę do tworzyw? W takim razie Reball H50 PLA0000028 się zdecydowanie sprawdzi

zgrzewarka do plastiku opinie

Najtańsze modele umożliwiające nam stosunkowo szybkie i wydajne lutowanie elementów wykonanych z tworzyw dostępne są w bardzo atrakcyjnym zakresie. A najlepszym przykładem jest właśnie model H50 o oznaczeniu PLA0000028. Propozycja idealnie radzi sobie z łączeniem różnorodnych części zamiennych i oryginalnych, które wykonane zostały z prawie każdego tworzywa sztucznego, jaki mamy obecnie dostęp na rynku. 

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, a mianowicie od danych technicznych. Jeśli potrzebujemy spawarki oferującej podstawowe możliwości, to w takim razie propozycja ta bez wątpienia okaże się atrakcyjna. Przede wszystkim jest ona bardzo tania, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę ilość akcesoriów oferowanych w zestawie. Jest to jednak spowodowane bardzo niską mocą, a także brakiem wielu funkcji. Pobór prądu wynosi tylko 50W, co oczywiście może być zaletą z uwagi na niskie zużycie energii.

Warto jednak zauważyć, że przy pracy na dużych powierzchniach opcja będzie zdecydowanie zbyt słaba, gdyż samo spawanie będzie odbywać się zbyt długo. Nie mniej jednak w przydomowym warsztacie, a także do amatorskich potrzeb jest to jedna z najciekawszych opcji z uwagi na trwałe wykonanie, niską cenę, a także ciekawe akcesoria.

 • Dużo akcesoriów;

 • Trwałe wykonanie;

 • Niskie zużycie energii;

 • Bardzo niska cena.

 • Brak regulacji temperatury i sterowania wydmuchem;
 • Niska maksymalna temperatura pracy.
 •  

Ranking 2024 uzupełnia też SP-4 Zszywarka do plastiku spawarka, czyli bardzo dobra opalarka do tworzyw z bogatym zestawem dodatkowym

jaka spawarka do plastiku forum

Spawarki przemysłowe charakteryzują się przede wszystkim odpowiednio dobrymi parametrami, aby poradzić sobie z nawet nieco bardziej wymagającymi zadaniami. Bardzo często takie urządzenie ma wiele akcesoriów i gadżetów. Co więcej, nierzadko bliżej jej do opalarki ze względu na moc i możliwości. Co ciekawe, SP-4 to pełnoprawna zszywarka i spawarka o świetnych parametrach do prac z różnymi przedmiotami, ale na pewno nie posłuży jako opalarka. Warto też zauważyć, że może to nie być idealna opcja dla tego, kto przygodę ze spawaniem tworzyw sztucznych dopiero rozpoczyna z uwagi na bardzo wysokie temperatury, w których sprzęt pracuje.

Produkt oferuje nam płynną regulację mocy i bardzo dużą ilość elementów akcesoryjnych. I choć sama moc sprzętu wynosi tylko 30W, to z uwagi na konstrukcję i sposób działania temperatura zszywarki do plastiku wynosi od 450 do nawet i 750 stopni Celsjusza. Z tego względu to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie wybrać najbardziej zaawansowane pod względem możliwości pracy nawet z bardziej wytrzymałymi tworzywami sztucznymi.

W zestawie otrzymujemy 200 zszywek, z czego są one dostępne w różnych kształtach i typach. Wybrać możemy płaskie, falowane, czy też z kątem zewnętrznym lub wewnętrznym. Zaletą tej opcji jest też podstawka pod kolbę wykonana z aluminium czy walizka, która umożliwia przechowywanie i bezpieczne transportowanie całego zestawu.

 • Bardzo wysoka maksymalna temperatura pracy;

 • Bogaty zestaw dodatkowy;

 • Wysoka klasa wykonania;

 • Płynna regulacja mocy i temperatury pracy.

 • Wysoka minimalna temperatura pracy;

 • Opcja nie jest dostosowana dla nowicjuszy.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaką wybrać opcję? Sprawdź które parametry są najistotniejsze i znajdź swój własny profesjonalny produkt idealny! 

Każda lutownica, która dostosowana została do spawania plastiku, powinna przede wszystkim wyróżniać się na tle konkurencji danymi technicznymi i parametrami. Specyfikacja, a także dodatkowe zalety w postaci funkcjonalności czy zmyślnych rozwiązań ułatwiających użytkowanie produktu mogą jednak przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Jest to spowodowane przez tak naprawdę bardzo prostą rzecz, mianowicie ogrom zmiennych, które dotyczą spawarek i które wpływają na to czy produkt uznać można za trakcyjny czy też nie.

Z tego względu naszym zadaniem było przede wszystkim opracowanie poradnika zakupowego, w którym umieszczone zotały najistotniejsze wytyczne i porady zakupowe. To właśnie dzięki nim każdy z czytelników jest w stanie odróżnić propozycje średnio atrakcyjne od tych najciekawszych i najlepiej dostosowanych do potrzeb i wymagań klientów. Przede wszystkim trzeba najpierw upewnić się, że wybierzemy propozycję o jak najlepszej specyfikacji.

Sama specyfikacji to jednak nie wszystko, bo przecież równie istotna okaże się funkcjonalność, możliwości regulacyjne, zabezpieczenia czy też inne udogodnienia oferowane przez dany model. Nie mniej jednak kluczowe okażą się też inne aspekty jak, chociażby, dodatkowe akcesoria i wyposażenie oferowane przez producenta. Ciekawych informacji udzieli nam również poniższy artykuł:

Aby wybrać spawarkę do plastiku o atrakcyjnych parametrach, musimy przede wszystkim sprawdzić jej moc i temperaturę roboczą

Przeglądając rynek i dostępne na nim produkty musimy przede wszystkim sprawdzić czy specyfikacja danego urządzenia będzie odpowiadać naszym wymaganiom. Otóż dla jednego praca ze spawarką przypominającą opalarkę jest kluczowa, a w takich sytuacjach najlepiej jest upewnić się, że producenci zadbali o płynną regulację temperatury i spory zakres tej regulacji. 

Na to z jaką temperaturą dany produkt może pracować duży wpływ będzie mieć moc. Silniki generować mogą od 30 do nawet i 200 W mocy.

Spawarka do plastiku ranking

Zazwyczaj im większa moc, tym silnik generuje określoną przez nas temperaturę w sposób szybki i bezproblemowy. A to oznacza, że nawet długa, intensywna praca przy największej temperaturze nie będzie groźna dla mocnego silnika. Sprzęty z maksymalną temperaturą na poziomie 500 stopni Celsjusza są jak najbardziej warte uwzględnienia.

Oczywiście warto też zwrócić uwagę przy wyborze na typ konstrukcji, bo niektóre spawarko – zgrzewarki nie mają dyszy, tylko grot lutownicy klasycznej. Takie opcje nie są tak wszechstronne, ale mogą oferować pracę z temperaturą maksymalną na poziomie nawet i 800 stopni Celsjusza.

TECHREBAL ZESTAW-64F8-711CE
spawarka do plastiku cena

W domu i warsztacie samochodowym przyda się spawarka funkcjonalna

Kolejnym istotnym elementem podczas poszukiwania produktu idealnego jest zweryfikowanie funkcji i udogodnień, które dane urządzenie jest w stanie nam zaoferować. Mowa tutaj przede wszystkim o naprawdę wysokiej jakości gadżetach i opcjach, które pozwalają znacznie poszerzyć możliwości spawarki czy też ułatwią posługiwanie się urządzeniem przez osoby mniej zaznajomione z tematyką i obsługą takich spawarek.

Funkcjonalność przejawiać się może w różnoraki sposób. Przede wszystkim najwięcej pozytywnych rzeczy dla komfortu przyniesie cyfrowy wyświetlacz i regulacja temperatury i wydmuchu danej spawarki. To umożliwia znacznie bardziej precyzyjne prace z różnymi projektami – zarówno tymi małymi, jak i o dużej powierzchni.

Warto też pamiętać, że funkcjonalność przejawiać się będzie za pomocą różnym systemom zabezpieczającym nas i sam przedmiot podczas pracy. Dobrym tutaj przykładem będzie specjalny czujnik, który zacznie studzić element grzejny w momencie, kiedy odłożymy kolbę na uchwyt. To nie tylko zwiększy nasze bezpieczeństwo, ale też gwarantuje mniejsze zużycie grzałki i wzrost jej żywotności.

Spawarka do plastiku z ciekawymi akcesoriami? Spoiwo do plastiku, lutownica, a także dysze i inne dodatki

Kolejną bardzo ważną rzeczą przy wyborze spawarki do plastiku jest ilość akcesoriów i gadżetów, które producenci mają dla nas przygotowane. W cenie może znaleźć się wyłącznie sama stacja do spawania i spawarka, ale coraz częściej firmy robią co tylko mogą, aby przyciągnąć do siebie klientów. Jednym z bardzo ciekawych sposobów jest wyposażenie swoich przyszłych klientów w ogromną liczbę akcesoriów. 

Dostępność części zamiennych, zszywek, różnych rozmiarów dysz i dodatków tego typu pozwoli bardzo szybko rozpocząć pracę. A to przekłada się na wszechstronność, funkcjonalność, i gwarancję, że od zaraz możemy rozpocząć pracę z daną spawarką. Pamiętajmy też o tym, że nierzadko może dojść do sytuacji, w której części zamiennych i akcesoriów będzie mało, a ich dostęp na rynku wtórnym czy nawet u producenta będzie ograniczony. W ten sposób sama spawarka straci sporo na atrakcyjności, bo będziemy mieć trudności w znalezieniu odpowiednich elementów do prawidłowej jej pracy.

SP-4 Zszywarka do plastiku spawarka
jaka spawarka do plastiku forum
Reball H50 PLA0000028
zgrzewarka do plastiku opinie

W wyborze spawarki do plastiku warto uwzględnić też opinie i ceny

Feedback to prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów na to, aby bezpośrednio od innych użytkowników dowiedzieć się czy dana oferta spełnia ich oczekiwania i czy deklarowane przez producenta parametry czy możliwości zgodne są z rzeczywistą wydajnością i sprawnością produktu. Co więcej, w komentarzach dowiemy się jaka jest maksymalna grubość obrabianych materiałów i czy sprzęt jest łatwy w obsłudze. 

Oczywiście nie możemy przejść obojętnie obok ceny. I choć za każdym razem zalecamy najpierw patrzeć na jakość a dopiero potem na cenę, to nierzadko z góry określony budżet mocno ogranicza nasze możliwości. Dlatego pamiętajmy o tym, aby przede wszystkim mieć na względzie stosunek jakości produktu, ilości oferowanych akcesoriów, a także funkcjonalności i dodatkowych gadżetów do ceny.

Czasami o wiele lepiej wyjdziemy na wydaniu nieco więcej niż przeznaczony budżet, ale dzięki temu uzyskamy ogromną ilość dodatków, które i  tak musielibyśmy, prędzej czy później, zakupić oddzielnie. A wtedy ich cena mogłaby nie być tak atrakcyjna.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaką kupić spawarkę i które produkty warto polecać! 

W dzisiejszym rankingu przedstawionych zostało wiele ciekawych produktów. Były oferty bardziej budżetowe o przeciętnych parametrach, ale też i bardzo drogie urządzenia o iście profesjonalnym zacięciu, które ze względu na swoją funkcjonalność i wydajność poradziłyby sobie z każdym tworzywem sztucznym – nieważne jak grubą powierzchnię chcielibyśmy spawać. 

Idealnym kompromisem okazała się jednak 858D Spawarka do Plastiku. Akceptowalna cena, w której otrzymaliśmy parę dodatków i gadżetów. A przecież sam produkt ceniony jest wśród użytkowników z uwagi na bardzo dobre parametry i jakość działania, a także możliwości regulacyjne, które ma nam do zaoferowania. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką spawarkę do plastiku wybrać
Average rating:  
 0 reviews