Najlepsza spawarka migomat w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spawarka migomat – ranking 2024

Spawarki migomat to popularne urządzenia, które służą do spawania z wykorzystaniem gazów obojętnych i aktywnych. Metoda MIG/MAG jest na tyle uniwersalna, że może być używana do spawania praktycznie wszystkich rodzajów metali oraz stopów. W praktyce najczęściej spawanie następuje w obecności helu lub argonu. Idealnie nadają się do spawania niewielkich elementów i mogą pracować w praktycznie każdej pozycji. Przeczytaj, jak wybrać dobry migomat i na co zwrócić uwagę, kiedy oglądasz poszczególne urządzenia.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kraft Dele Professional

9.9

Średnia

Weldman Micro

9.8

Średnia


 

SHERMAN HOBBY

9.7

TaniaTorros

9.6

Droga

Powermat

9.5

Tania


Magnum Synergia

9.4

Droga


 

Spartus

9.3

Droga

Migomat do aluminium i innych metali – opinie użytkowników 2024

Spawarki migomat są wykorzystywane przez techników, elektryków oraz osoby zajmujące się na co dzień naprawą urządzeń elektrycznych. Poszczególne modele spawarek różnią się między sobą wieloma parametrami użytkowymi, dlatego wybór sprzętu tylko pozornie wydaje się prosty. Poniżej znajdziesz ranking spawarek, które szczególnie chętnie są wybierane przez innych użytkowników.

Migomat inwertorowy Kraft&Dele Professional

Przez wielu techników uważany za jeden z lepszych migomatów na rynku. Na uwagę zasługuje przede wszystkim staranne wykonanie, dzięki czemu sprzęt Kraft&Dele znajdzie zastosowanie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i firmach zajmujących się na co dzień obróbką metali. Sprzęt jest na tyle uniwersalny, że pozwala na spawanie metodą osłony gazowej z wykorzystanie drutu topliwego (metoda MIG/MAG) oraz elektrodą otulinową MMA.

Wykorzystanie tranzystorów IGBT gwarantuje wysoką stabilność prądu i równą pracę urządzenia. Sam sprzęt jest na tyle lekki i mały, że bez problemu wykorzystasz go nawet w pracach polowych.

Spawarka została wyposażona w szereg przełączników, które pozwalają na płynną regulację pracy urządzenia, współpracę z agregatami prądotwórczymi oraz pracę na przedłużaczach i bezpiecznikach.

W zestawie otrzymasz szereg przydatnych dodatków, jak np. maska spawalnicza ręczna, zapasowe dysze czy kątownik spawalniczy.

 • wysoka jakość wykonania,

 • uniwersalna praca,

 • stabilna praca dzięki tranzystorom IGBT,

 • płynna regulacja pracy.

 • przy spawaniu MMA elektroda pokazuje ustawioną wartość amperów dopiero po przytknięciu do metalu.

Spawarka MIG/MAG MMA Weldman Micro

spawarka migomat cena

Zestaw Weldman to doskonałe rozwiązanie do niewielkich warsztatów. W komplecie ze spawarką otrzymujesz maskę samościemniającą oraz zestaw spawalniczy z butlą o pojemności 8 litrów. Ten inwerterowy półautomat potrafi spawać metodami MIG/MAG, MMA oraz Flux. Został wyposażony w IGBT Plus, co przekłada się na stabilne warunki spawalnicze. Umożliwia spawanie prądem o parametrach nawet 200 Amperów. Świetny stosunek ceny do jakości sprawia, że sprzęt Weldman nada się także do przydomowych warsztatów i okazjonalnej pracy konstrukcji metalowych.

Solidne koła jedne sprawiają, że spawarkę przemieszcza się łatwo nawet po nierównym terenie, a skrętne koła przednie pozwalają na wygodne manewrowanie po dostępnej przestrzeni. Podajnik drutu 2R jest nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim zapewnia równomierną pracę, przez co możesz pracować bez przerw.

Na uchwycie znajdziesz przydatne informacje o biegunowości urządzenia. Instrukcja jest czytelna i zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy.

 • butla Ar/CO2 z niezbędnymi certyfikatami w komplecie,

 • czytelna i intuicyjna instrukcja,

 • zestaw akcesoriów dodatkowych w komplecie,

 • dobrze radzi sobie z przetapianiem metalu.

 • poluzowane śruby, uciekający gaz w niektórych modelach.

Spawarka MIG/MAT 130F Sherman Hobby

migomat inwertorowy

Niewielka spawarka bezgazowa, idealna dla majsterkowicza, który potrzebuje sprzętu od czasu do czasu i nie chce inwestować dużych pieniędzy w profesjonalny sprzęt. Wykorzystuje technologię półautomatycznego spawania drutem osłonowym bez gazu FLUX i łączy w obie zalety klasycznych migomatów oraz spawarki MMA. Nadaje się do zastosowań hobbystycznych oraz lekkich prac warsztatowych.

Maksymalny prąd spawania to 120 Amperów. Urządzenie posiada klasę odporności IP21S, zapewniając bezpieczną obsługę. Sprzęt pobiera niewiele prądu. W zestawie otrzymujesz zestaw końcówek prądowych, przyłbicę spawalniczą, odpowiedni drut oraz szereg innych akcesoriów.

 • idealna do dorywczych prac spawalniczych,

 • spawa w technologii MIG/MAG, FLUX i MMA,

 • maksymalny prąd spawalniczy aż 120 Amperów,

 • lekka i łatwa w obsłudze.

 • maska szybko traci szczelność.

Spawarka Migomat Torros

spawarka migomat bezgazowy ranking

Niewielka spawarka Torros to urządzenie, które może pracować w aż czterech trybach – MIG/MAG, MMA oraz TIG/LIFT. Inwertorowy półautomat spawalniczy doskonale sprawdzi się przy obrabianiu stali zwykłej i spawanie stali nierdzewnej, spawanie aluminium oraz innych metali. Dostępne jest także sterowanie synergistyczne. Płynna regulacja parametrów wolt i amperów pozwala na regulowanie pracy urządzenia oraz spawanie ze sobą materiałów o różnej średnicy. W trybie synergii automaty sam dobiera kluczowe parametry.

Proste sterowanie sprawia, że doświadczeni użytkownicy mogą precyzyjnie dobrać najważniejsze parametry, a początkujący spawacze nie muszą się obawiać nadmiernie rozbudowanego menu. Do sterowania służy tylko jeden przycisk i jeden regulator.

W zestawie znajdziesz szereg dodatkowych akcesoriów jak na przykład butla z mieszanką gazową, tarcze do cięcia stali, elektrodę otulinową, maskę spawalniczą czy parę rękawic spawalniczych.

 • aż cztery tryby pracy,

 • automatyczny tryb synergii, w którym urządzenie samo dobiera parametry,

 • proste sterowanie,

 • bogaty pakiet akcesoriów dodatkowych.

 • krótki przewód masowy.

Spawarka inwertorowa Powermat

spawarka migomat ranking

Spawarka migomat bezgazowy marki Powermat jest idealnym rozwiązaniem do wszelkiego rodzaju prac przydomowych, a także do niewielkich zakładów spawalniczych i warsztatów. Jej nieduże rozmiary sprawiają, że dobrze sprawdza się także podczas pracy w terenie. Sprzęt Powermat może pracować w jednym spośród trybów MIG/Mag, FCAW, MMA, TIG. Tak wszechstronne zastosowanie sprawia, że można ją wykorzystać do łączenia ze sobą praktycznie dowolnych metali.

Spawarka pracuje w oparciu o tranzystory IGBT, które łączą w sobie zalety tranzystorów bipolarnych oraz polowych. Stabilny prąd pozwala na płynną pracę i precyzyjny dobór parametrów urządzenia. Spawarka Powermat ma wbudowany wyłącznik termiczny, który automatycznie wyłączy sprzęt po przekroczeniu dopuszczalnego cyklu pracy dla danego prądu spawania. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest bezpieczne.

Obsługa spawarki odbywa się za pomocą jednego przycisku oraz trzech, precyzyjnie regulowanych manipulatorów. Ustawione wartości wyświetlają się na dwóch ekranach LCD.

 • kilka trybów spawania,

 • czytelne ekrany LCD,

 • dodatkowe zabezpieczenie wyłącznikiem termicznym,

 • kompaktowe rozmiary sprawiają, że spawarka sprawdza się podczas prac terenowych.

 • zdaniem niektórych użytkowników do przewożenia na dłuższe dystanse przyda się wózek.

   

Spawarka Migomat Magnum

spawarka migomat bezgazowy

Model Magnum to zaawansowana spawarka przeznaczona dla doświadczonych użytkowników. Poradzi sobie z następującymi metodami pracy: MIG/MAG, MMA, TIG LIFT oraz FCAW i lutospawaniem. Warto także wspomnieć o trybie synergistycznym, który sprawdzi się szczególnie dobrze przy spawaniu aluminium. Spawarka nadaje się do pracy z różnymi rodzajami stali, aluminium, miedzią i innymi rodzajami metali. Dobrze sprawdzi się w fabrykach, warsztatach samochodowych, ślusarskich i naprawczych.

Sprzęt został wyposażony w tranzystory IGBT, które zapewniają stabilną pracę urządzenia i eliminują wahania prądu. Dzięki temu można zwiększyć intensywność pracy bez ryzyka dla jakości efektu. To także niskie zużycie energii oraz błyskawiczne dopasowywanie się maszyny do zmieniających się parametrów prądu.

 • doskonałą jakość wykonania,

 • umożliwia precyzyjną regulację parametrów,

 • wspiera kilka trybów spawania oraz tryb synergistyczny,

 • wysokiej klasy tranzystory IGBT.

 • wysoka cena.

   

   

Spawarka inwertorowa Spartus

dobry migomat

Wysokiej klasy spawarka, która obsługuje metody MIG/MAG, MMA oraz TIG LIFT. Cena spawarki migomat jest wprawdzie spora, ale sprzęt rekompensuje to doskonałą jakością wykonania i precyzyjnym sterowaniem. Oprócz trybów manualnego, MMA i TIG LIFT dostępny jest także opcja synergii, która automatycznie dobiera parametry urządzenia.

Sprzęt jest wyposażony w nonowczesny, kolorowy wyświetlacz LCD, który zapewnia intuicyjną obsługę i konfigurację urządzenia. Opcja Wave Control zapewnia precyzyjną kontrolę nad głębokością wtopienia i łukiem spawalniczym. Funkcja Burn Back reguluje czas upalania końcówki drutu spawalniczego. Z kolei Slow Feed, czyli wolny rozruch podawania drutu zabezpiecza przed powstawaniem wad spawalniczych.

Sprzęt jest wyposażony w system PFC, który reguluje pracę maszyny w zależności od napięcia i zapewnia płynną, bezpieczną pracę.

 • bezpieczna praca dzięki systemowi PFC,

 • funkcje ułatwiające precyzyjne spawanie,

 • kolorowy wyświetlacz LCD,

 • kilka trybów pracy.

 • korzystanie z niej wymaga wprawy.

Jak wybrać spawarkę migomat?

Artykuły

Poszczególne spawarki różnią się od siebie wieloma parametrami, dlatego powinieneś dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Co ma szczególne znaczenie przy wyborze migomatu?

Amperaż

Im wyższy jest amperaż, z tym grubszym materiałem sobie poradzisz. Modele o parametrze poniżej 200 (np. Magnum lub Sherman) to sprzęt do zastosowań przydomowych. Z kolei przedział 200-240 A to spawarki, które spawają cienkie i niewielkie elementy metalowe. Sprawdzą się w małych firmach produkcyjnych. Amperaż 250 A lub więcej (np. Kraft & Dele i Spartus) to sprzęt w pełni profesjonalny.

Osoby, które nie mają doświadczenia ze spawaniem inwertorowym, powinny wybrać na początku maszynę o niewielkim amperażu. W ten sposób możesz nauczyć się podstaw techniki i bezpiecznego korzystania ze sprzętu.

Cykl pracy

Cykl pracy, czyli inaczej sprawność, określa, jak długo będzie mogła pracować dobra spawarka, zanim będziesz musiał odczekać. Parametr podawany jest w procentach w odniesieniu do 10-minutowych cykli. Im wyższa sprawność, tym szybciej będzie przebiegała praca. Dla przykładu, wartość na poziomie 70% oznacza, że sprzęt będzie działał przez 7 minut, ale przez kolejne 3 będzie się schładzał.

Przyjmuje się, że minimalny cykl pracy wynosi 35%. W praktyce, jeżeli zmniejszysz prąd spawania (sprawdź ile prądu pobiera spawarka), urządzenie będzie pracowało pod mniejszym obciążeniem, więc czas pracy ulegnie wydłużeniu. To, jaki cykl pracy wybrać zależy od elementów z którymi pracujesz. Do niewielkich fragmentów metalu wystarczy krótki cykl, ale jeśli chcesz połączyć ze sobą grube, ciężkie elementy i nie chcesz co chwilę przerywać pracy, lepiej sprawdzi się cykl dłuższy.

Gabaryty spawarki

Jeżeli często pracujesz w terenie, mała spawarka może sprawdzić się znacznie lepiej niż duża. Jeżeli zależy Ci na mobilności postaw na model Magnum lub Kraft&Dele. Są niewielkie i łatwo je transportować. Z kolei Powermat jest sprzedawany w komplecie z wózkiem.

Duże spawarki jak Spartus są lepszym wyborem jako wyposażenie zakładu stacjonarnego. Ma dużą moc i może długo pracować, ale jest zbyt duża, aby móc ją wygodnie transportować.

Oczywiście w sprzedaży znajdziesz także inne modele jak np. Migomat Bester.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak wybrać spawarkę inwertorową, zajrzyj tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/spawarka-jak-wybrac-ktore-elektronarzedzie-spawalnicze-jest-dobre/18285/.

migomat do aluminium

Budowa spawarki – sprawdź nasz artykuł.

Poniżej prezentujemy kluczowe cechy wybranych produktów zebrane w jednej tabeli.


Kraft&DeleWeldmanShermanTorrosPowermatMagnumSpartus
Tryby pracyMIG/MAG, MMAMIG/MAG, MMAMIG/MAG, MMAMIG/MAG, MMA, TIGMIG/MAG, MMA, TIGMIG/MAG, MMA, TIGMIG/MAG, MMA, TIG
Zakres spawania20-250 A30-200 A40-120 A10-200 A40-220 A30-180 A25-250 A
Rodzaje tranzystorówIGBTIGBTIGBTIGBT

Spawarki inwertorowe. Podsumowanie rankingu 2024

Spawarki inwertorowe to niezbędne wyposażenie każdego warsztatu. Spawanie migomatem przebiega szybko, płynnie i bezpiecznie. Jeżeli szukasz sprzętu do sporadycznego wykorzystania, sprawdź modele Sherman, Magnum lub Torros. Dla średnio zaawansowanych majsterkowiczów polecamy modele Weldman i Powermat. Z kolei zaawansowani użytkownicy powinni wybrać najmocniejszy sprzęt marek Kraft&Dele lub Spartus.

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze spawarkami, rozważ kupno niewielkiego sprzętu o niewielkich parametrach maksymalnych.

Artykuł powiązany: spawanie na zimno

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza spawarka migomat
Average rating:  
 5 reviews
 by K.O.

Od kilku tygodniu mam Shermanna. Nie korzystam zbyt często, więc mi wystarcza. W sumie jestem zadowolony, dobrze spawa.

 by Bydziu22

Właśnie się zastanawiam co kupić. Słyszałem dużo o migomatach i wiem że warto. Chyba postawie na dobry sprzęt i wezme droższy.

 by WERS

KraftDele jest naprawdę mocna, płynnie pracuje, nie ma z nią żadnych problemów.

 by Noeś

Migomaty są najlepsze do zastosowania domowego. Łatwo się z nimi pracuje, nie potrzeba dużo miejsca i specjalistycznego sprzętu.

 by Bruuk

Polecam Weldman, bo ma fajny zestaw. Nie trzeba osobno doposażyć spawarki.