Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł w 2024 roku – Opinie oraz Ranking

by


Jaka spawarka inwertorowa do 500 będzie najlepsza? Sprawdź ranking 2024 roku spawarek inwertorowych i wybierz właściwe rozwiązanie!

Spawarki inwertorowe to urządzenia, które z uwagi na swoją charakterystykę pracy mogą w bardzo prosty sposób dostarczyć nam odpowiedniej mocy i sprawności do spawania różnorodnych materiałów i przygotowania spoin o różnej długości. Nie mniej jednak istotne jest upewnienie się, że wybierzemy taki sprzęt spawalniczy, że bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z każdym zadaniem i wykonamy go szybko, sprawnie i, co ważniejsze, bezpiecznie. 

Niestety, zadanie to nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Otóż wiele osób nie jest w stanie sprecyzować jaką spawarkę inwertorową wybrać w 2022 z uwagi na to, że urządzenia te różnią się wieloma kwestiami. Jeden postanowi wybrać opcję, która umożliwia spawanie metodą mma, a innego natomiast będzie interesować wyłącznie metoda tig. Ponadto, każda dobra spawarka inwertorowa powinna być funkcjonalna i bezpieczna, a na to wpływa wiele różnych systemów i funkcjonalności. Jak więc określić która będzie najlepsza spawarka migomat albo tig?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Schwartzmann MMA 355A

Schwartzmann MMA-355A

9.9

Droga

Allegro Logo
Majster Polska MMA MP 0102 20 300 A

Majster Polska MP-0102

9.8

Tania

Allegro Logo
Weld Master IGBT 330A

Weld Master IGBT-330A

9.7

Tania

Allegro Logo
RED TECHNIC RTSIT0004 20 330 A

RED TECHNIC RTSIT0004

9.6

Tania

Allegro Logo
POWERMAT PM MMAT 300L PM0996 20 300 A

POWERMAT PM-MMAT-300L PM0996

9.5

Tania

Allegro Logo

Choć zadanie to nie należy do najprostszych, to dzięki przedstawionemu poniżej zestawieniu będziecie w stanie określić czym charakteryzuje się najlepsza spawarka tig, a co dokładnie powinna oferować opcja z metodą spawania mma. Dodatkowo przyjrzymy się kluczowym parametrom w przypadku każdej spawarki inwertorowej, omówimy kluczowe funkcjonalności jak, chociażby, arc force, anti stick czy hot start, a także przyjrzymy się komfortowi użytkowania, bezpieczeństwu i innym kluczowym kwestiom.

Ranking najlepszych spawarek inwertorowych otwiera Schwartzmann MMA-355A

Schwartzmann MMA-355A

Pierwsze miejsce przypadło urządzeniu renomowanej marki. Schwartzmann to jakość i bezpieczeństwo w jednym, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty i uzyskane pozwolenia. Recenzowany model spełnia też europejskie normy i cieszy się niebywałą popularnością. Spawanie prądem stali nierdzewnej jest skuteczne i wydajne, czego potwierdzeniem są pozytywne wypowiedzi użytkujących.

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, mianowicie od parametrów. W tym przypadku urządzenie charakteryzuje się niezwykle dużym maksymalnym prądem spawania, bo aż 355A. Mogłoby się wydawać, że będzie to możliwe wyłącznie poprzez zwiększenie minimalnego prądu. Nic z tych rzeczy – pomimo tak sporej wartości maksymalnej, minimalny prąd spawania to tylko 20A. Jest to więc jeden z najlepszych wyników, jeśli chodzi o spawanie stali za pomocą spawarki mma przy tak niskim budżecie. 

Oprócz tego sprzęt utrzymuje sprawność na poziomie 60% przy maksymalnym ustawieniu, co bardzo dobrze świadczy o jakości wykonanych komponentów i sprawności chłodzenia. Jeśli chodzi o kompatybilność z elektrodą, to można stosować tutaj elektrody od 1,6 do 7 mm. Propozycja nie jest jednak bez wad. Wybierając ten model musimy liczyć się z tym, że nie otrzymamy w zestawie praktycznie żadnych dodatków. A to oznacza, że jeśli nie mamy przyłbica spawalnicza ani innych kluczowych dla bezpieczeństwa dodatków, ostateczny koszt sprzętu z akcesoriami może przekroczyć nasz budżet.

ok
 • Bardzo duży maksymalny prąd spawania;

 • Niezwykle szeroki zakres prądu spawania;

 • Bardzo wysoka sprawność – cykl pracy na poziomie 60% przy 355A;

 • Wysoka jakość wykonania.

nook
 • Bardzo ubogie wyposażenie.

 •  


Inna spawarka inwertorowa do 500 złotych warta rekomendacji to Majster Polska MMA MP-0102 20-300 A

 Majster Polska MMA MP-0102 20-300 A

Sprzęt przygotowany przez firmę Majster Polska będzie z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie spawać nie tylko za pomocą MMA, ale też przy użyciu metody tig prądem stałym. Propozycja jest też bardzo tania, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę maksymalny budżet. Zaletą tej opcji jest też dodatkowa funkcjonalność, ale też i bezpieczeństwo pracy.

Sprzęt nie dysponuje tak dużym zakresem prądu spawania jak konkurencja. Otóż tą spawarką inwertorową będziemy mogli spawać w zakresie od 20 do 315A, co jest wynikiem jedynie akceptowalnym. Nie mniej jednak sprzęt utrzymuje cykl pracy na poziomie 60% przy 315A, dzięki czemu pozwala na spawanie nawet długich spoin bez martwienia się o przegrzewanie się urządzenia.

Jeśli jednak doszłoby właśnie do przegrzania bądź urządzenie zaczęłoby mieć zbyt wysoką temperaturę, to producenci wyposażyli sprzęt w specjalną diodę LED, która informuje nas o przegrzaniu. Jeśli chodzi o inne funkcjonalności, to warto wspomnieć o tym, że istnieje możliwość spawania TIGiem. Musimy jednak wyposażyć się w odpowiedni uchwyt spawalniczy do tego zadania.

ok
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Funkcjonalność;

 • Możliwość spawania metodą MMA i TIG;

 • Bardzo niska cena.

nook
 • Przeciętny maksymalny prąd spawania;
 • Maksymalna średnica elektrody tylko 4 mm.
 •  

Wciąż zastanawiasz się jaka spawarka inwertorowa do 500 będzie najlepsza? Weld Master IGBT-330A może cię pozytywnie zaskoczyć!

Weld Master IGBT-330A

Jeśli spawanie metodą mma elektrodą otuloną prądem stałym to nie wszystko, co nas interesuje, to warto przemyśleć zakup urządzenia od Weld Master. Model IGBT-330A o mocy pobierania 7,5 kVa gwarantuje znacznie większą wszechstronność, jeśli chodzi o same dostępne metody spawania. Ponadto, pozostałe parametry są na bardzo wysokim, z pewnością zadowalającym poziomie. A to, w połączeniu z ciekawymi funkcjami dodatkowymi, pozwala urządzeniu na znalezienie się w dzisiejszym zestawieniu.

Urządzenie jest nieco droższe od konkurentów i znajduje się przy górnej granicy określonego w rankingu budżetu. Jednakowoż dzieje się tak z uwagi na wszechstronność, jaką sprzęt ten może nam zaoferować, a także dodatkowe funkcjonalności i systemy bezpieczeństwa. Dobrym tego przykładem jest zastosowanie takich funkcji jak Anti Stick ułatwiającej oderwanie elektrody, Arc Force gwarantujący stabilizację łuku bez względu na jego długość czy też Hot Start, który zapobiega zwarciowym zajarzeniem łuku. 

Pamiętajmy natomiast, że opcja charakteryzuje się bardzo wysokim maksymalnym prądem spawania, bo ma on aż 330A. Gwarantuje to więc możliwość pracy z bardzo grubym materiałem. Niestety, minimalna wartość wynosi 30A, co nie jest już tak atrakcyjne, jeśli planujemy pracę z cienkimi blachami i mniej wymagającymi projektami. 

ok
 • Bardzo duża funkcjonalność;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Wysoki maksymalny prąd spawania;

 • Wiele opcji zabezpieczających pracę;

 • Możliwość spawania wieloma metodami.

nook
 • Przeciętna minimalna wartość prądu spawania;
 • Stosunkowo wysoka cena.
 •  

RED TECHNIC RTSIT0004 20-330 A uzupełnia także ranking najlepszych spawarek inwertorowych w 2024 roku

RED TECHNIC RTSIT0004 20-330 A

Urządzenie przygotowane przez stosunkowo nową firmę Red Technic to z pewnością atrakcyjna alternatywa dla każdego, kto pragnie wybrać budżetowe rozwiązanie o wszechstronnych metodach spawania i o ponadprzeciętnych, z pewnością akceptowalnych parametrach. Model RTSIT0004 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami i świetną ceną, co bez wątpienia będzie istotnym elementem podczas poszukiwania rozwiązania idealnego.

Spawarka inwertorowa przygotowana przez firmę Red Technic oferuje nam trzy najistotniejsze funkcje znacznie poprawiające komfort i bezpieczeństwo pracy. Mowa tutaj o funkcji Hot Start, która rozpoczyna działanie w momencie zajarzenia łuku. Oprócz tego, dostajemy także do naszej dyspozycji Anti Stick, Arc Force, a także specjalny system redukcji napięcia (VRD), który dba o to, aby po zakończeniu spawania niemal natychmiast (po kilku milisekundach) wyłączyć zasilanie. 

Co ciekawe, propozycja wyposażona jest też w wiele funkcjonalnych dodatków jak, chociażby, specjalny wskaźnik zalecanej średnicy elektrody czy wyświetlacz oferujący nam wszystkie niezbędne informacje do prawidłowej pracy spawarki inwertorowej. Spawarka jest kompaktowa, lekka, a także tania. Niestety do produktu trzeba dobrać wiele akcesoriów, bo nie są dostępne one w zestawie.

ok
 • Wiele funkcji poprawiających bezpieczeństwo pracy;

 • Komfortowe rozwiązania ułatwiające pracę;

 • Spory zakres dostępnego prądu spawania;

 • Kompaktowa i lekka konstrukcja;

 • Niska cena.

nook
 • Przeciętna maksymalna średnica elektrody;
 • Brak wielu kluczowych elementów w zestawie.
 •  
 •  

Spawarki inwertorowe z tig lift o stosunkowo niskim pułapie cenowym? POWERMAT PM-MMAT-300L / PM0996 20-300 A to kolejna świetna opinia z uwagi na bardzo dobre opinie

POWERMAT PM-MMAT-300L / PM0996 20-300 A

Bardzo pochlebne opinie zebrała propozycja przygotowana przez firmę z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. Sprzęt oferuje ponadprzeciętne parametry, gwarantuje nam dosyć dobry zakres prądu spawania, a jednocześnie ma cykl pracy na poziomie 60% przy maksymalnych wartościach. W połączeniu z niską ceną to wszystko sprawia, że mamy do czynienia z niezwykle sprawnym i właściwie wykonanym sprzętem do podstawowych prac spawalniczych.

Powermat charakteryzuje się poborem mocy na poziomie 7,8 kVa, co wystarcza na spawanie prądem w zakresie od 20 do 300A. Co ciekawe, znamionowy cykl pracy wynosi 60% przy 300A. Jeśli jesteśmy zainteresowani pracą ciągłą bez żadnych przerw, to w takim razie będziemy musieli zadowolić się prądem spawania na poziomie 232A, co i tak jest stosunkowo dobrym wynikiem.

Sprzęt, podobnie jak i konkurencyjne urządzenia, oferuje nam wyświetlacz LCD z najistotniejszymi informacjami, gdzie znajdziemy obecną wartość prądu spawania, a także szereg innych informacji. Urządzenie, podobnie jak i konkurenci, cechuje się funkcjami ułatwiającymi pracę takimi jak Hot Start, Anti Stick, Arc Force, czy też VRD.

ok
 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka moc przy cyklu pracy 100%;

 • Wiele funkcji usprawniających użytkowanie sprzętu;

 • Możliwość spawania metodą TIG-Lift i MMA.

nook
 • Bardzo podstawowy zestaw wyposażenia;

 • Przeciętna maksymalna wartość prądu spawania.

Artykuły

Dalej nie wiesz która spawarka do 500 złotych będzie najwłaściwsza? Przyjrzyj się poradom i bazując na własnej wiedzy znajdź spawarki inwertorowe o najciekawszych parametrach!

Przedstawione powyżej produkty to bez wątpienia świetne gadżet umożliwiające nam skuteczne i wydajne spawanie różnorakich obiektów. Stal i inne metale wymagają wystarczająco dużego prądu spawania, aby sprawnie łączyć spoiny. Nie mniej jednak bardzo ważną rzeczą, o której nie możemy zapomnieć, jest znalezienie propozycji idealnie dostosowanej do naszych własnych preferencji i wymogów, bo przecież nie każdy pragnie korzystać z metody spawania MMA czy TIG. 

Dodatkowo warto też wspomnieć, że spawanie elektrodami otulonymi czy też wykorzystanie innych opcji spawania wymaga wybrania urządzenia wyposażonego w odpowiednie akcesoria i elementy. Przecież spawanie TIGiem wymaga od nas odpowiedniego uchwytu, a jeśli wybieramy sprzęt bardzo tani, bo na przykład będzie to spawarka inwertorowa do 300 złotych, to takich akcesoriów już w zestawie na pewno nie uświadczymy. 

Nie mniej jednak należy pamiętać, że niezwykle kluczową sprawą związaną z wyborem produktu idealnego jest uwzględnienie wszelkich parametrów – zarówno tych kluczowych  dla nas i naszej pracy, jak i tych istotnych dla ogólnego, wydajnego i sprawnego działania spawarek inwertorowych do 500 złotych czy droższych. Dlatego kluczowy jest prąd spawania, wydajność i cykl pracy, dodatkowe funkcje i zabezpieczenia, a także opinie. Ciekawych informacji udziela również ten artykuł: 

https://www.videotesty.pl/artykul/1446/jak-kupic-dobra-spawarke-poradnik-dla-milosnikow-majsterkowania/

ranking spawarek inwertorowych

Wybierając idealną spawarkę do 500 złotych, pamiętaj o zakresie prądu spawania

Wszystkie dobre spawarki inwertorowe do 500 złotych muszą przede wszystkim oferować nam wyśmienite parametry pracy, dzięki czemu sprawnie i efektywnie uda nam się zespawać każdy materiał – zarówno ten gruby jak i cienki. Do cienkich materiałów wymagany jest bardzo mały amperaż. Natomiast do projektów grubych kluczowe jest upewnienie się, aby spawarka inwertorowa oferowała bardzo wysoki amperaż. 

Najczęściej mamy do czynienia ze spawarkami z zakresem prądu wynoszącym od 20 do 300A. Czasami jednak spawarka posiada znacznie wyższą maksymalną wartość prądu spawania, bo nawet 350-360A. Jednakże, często wtedy minimalny amperaż jest wyższy i ma 30-40A. To oznacza, że taka tania spawarka nie pozwoli na pracę z delikatnymi, cienkimi blachami.

RED TECHNIC RTSIT0004 20-330 A
RED TECHNIC RTSIT0004 20-330 A

Weld Master IGBT-330A
Weld Master IGBT-330A

Nie mniej istotną rolę odegra wydajność i cykl pracy

Kolejnym czynnikiem niezwykle istotnym przy wyborze idealnego urządzenia spawalniczego jest wydajność sprzętu i jego cykl pracy. Na ten aspekt urządzenia wpływ ma tak naprawdę wiele różnych czynników. Cykl pracy wyrażany jest w procentach i pozwala nam oszacować czy sprzęt przy danym amperażu jest w stanie pracować bez przerwy czy może potrzebuje w danym interwale czasowym odpoczynku. Procenty określają też długość tej przerwy.

Jeśli cykl pracy dla mocy 300A wynosi 60%, to znaczy, że spawając przy użyciu prądu 300A będziemy mogli cieszyć się 6 minutowym spawaniem na 10 minutowy interwał. Innymi słowy, po 6 minutach spawania urządzenie będzie potrzebować 4 minut odpoczynku. Bardzo często producenci podają cykl pracy dla najwyższego prądu, a to oznacza, że przy nieco niższej wartości cykl pracy się zwiększa aż do 100%. Wtedy możemy pracować bez przerwy na ochłodzenie sprzętu.

Dobra spawarka inwertorowa do 500 złotych charakteryzuje się cyklem pracy na poziomie minimum 60% przy prądzie spawania na poziomie 300A lub wyżej. 100% osiągnąć możemy już na poziomie 240-260A w zależności od tego jak mocne jest urządzenie czy jak spore są wentylatory i wydajne jest chłodzenie.

Polecane spawarki to urządzenia o świetnych funkcjach dodatkowych 

Następną sprawą bardzo ważną dla prawidłowego wyboru spawarki jest jej funkcjonalność i wszechstronność. Wiadomo, że znacznie ciekawszym wyborem dla niejednego użytkownika będzie propozycja oferująca nam wiele różnych metod spawania czy też atrakcyjnych dodatków i opcji usprawniających korzystanie z urządzenia.

Nie mniej jednak najistotniejsze będzie tu bezpieczeństwo, a funkcji znacznie poprawiających naszą pewność podczas pracy jest całkiem sporo.

Trzy bardzo często obecnie wykorzystywane funkcje to Hot Start, Anti Stick, a także Arc Force. Każda z nich ma inne zadanie, ale w głównej mierze sprowadza się to do jednego – aby zapewnić nam bezpieczeństwo i znacznie przyjemniejsze użytkowanie sprzętu. Taka spawarka jest łatwa w obsłudze, nie wymaga od nas przesadnej rozwagi podczas pracy i niewielkie błędy, jakie możemy popełnić, są nam wybaczone. 

Jeśli chodzi o sam komfort pracy, to niektórzy producenci umożliwiają płynną regulację prądu spawania, a dodatkowo wszelkie informacje ukazywane są na czytelnym, zaawansowanym i prostym w obsłudze panelu sterowania z wyświetlaczem. Oprócz tego niektóre spawarki oferują nam specjalny wskaźnik pozwalający łatwiej dostosować średnicę elektrody.

Majster Polska MMA MP-0102 20-300 A
Majster Polska MMA MP-0102 20-300 A
POWERMAT PM-MMAT-300L / PM0996 20-300 A
POWERMAT PM-MMAT-300L / PM0996 20-300 A

Najlepsze spawarki inwertorowe do 500 zł 2022 roku muszą być też pozytywnie oceniane

Oczywiście nie sposób zapomnieć o opiniach innych użytkowników, o ich ocenach i wypowiedziach. Wszakże to subiektywne źródło informacji, natomiast pozwala dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kwestiach niekoniecznie poruszanych na pierwszy rzut oka, a więc o komforcie pracy z daną spawarką, kompaktowością i lekkością czy, wręcz przeciwnie, masywnym wykonaniu i konstrukcji niepozwalającej na proste przenoszenie spawarki z punktu A do punktu B. 

Dodatkowo warto też pamiętać, że dzięki opiniom możemy zweryfikować czy deklarowane przez producenta dane techniczne i ogólna specyfikacja jest rzeczywiście taka sama, a nie zawyżona. To też test wytrzymałości i ogólnego wykonania, bo jeśli każdy użytkownik będzie narzekać na pewien aspekt wykonania, to można to bez wątpienia uznać za kwestię problematyczną.

Podsumowanie – ranking spawarek inwertorowych 2024 przedstawił bardzo ciekawe opcje, a ty wiesz na którą się zdecydować?

Z pewnością na rynku jest wiele ciekawych rozwiązań i nie każdy musi od razu decydować się na dany produkt. Korzystając z poradnika zakupowego możemy bardzo szybko dowiedzieć się która spawarka inwertorowa będzie najlepsza, jakimi cechami się będzie charakteryzować, a także co dokładnie powinno przykuć naszą uwagę podczas wybierania opcji idealnej. Nie mniej jednak musimy mieć na uwadze fakt, że rozwiązanie oferujące najlepsze parametry nie będzie zawsze dla nas perfekcyjnym wyborem, bo to wiązać się może z wysoką ceną, sporą wagą czy też głośną pracą lub sporym poborem prądu. 

Z tego względu każdy z nas ma swoje własne wyobrażenie produktu idealnego, szczególnie jeśli nasz budżet nie jest zbyt duży. Bardzo ciekawą opcją o charakterze uniwersalnym jest Schwartzmann MMA-355A. To bardzo prosty i nieskomplikowany w budowie sprzęt jest jednocześnie lekki i kompaktowy. Pomimo tego gwarantuje bardzo wysoką maksymalną wartość prądu spawania, a także szereg ciekawych funkcjonalności. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł
Average rating:  
 0 reviews