Jaką piaskarkę kabinową wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza piaskarka kabinowa? W takim razie sprawdź poniższe zestawienie i poradnik zakupowy 2024! 

Wielu z nas bardzo dobrze wie jak kluczowe jest wyposażenie się we właściwe urządzenie umożliwiające oczyszczenie różnorodnych powierzchni przed rozpoczęciem dalszych prac naprawczych lub konserwacyjnych. Nie mniej jednak musimy pamiętać, że najistotniejszą rzeczą związaną z zakupem produktu idealnego jest określenie własnych potrzeb i próba zrozumienia która oferta będzie dla nas, klienta, jak najbardziej odpowiednia. Jeśli często musimy czyścić wiele różnych elementów to warto zobaczyć katalog piaskarek kabinowych.

Dostępnych produktów jest, rzecz jasna, bardzo dużo. Są to zazwyczaj urządzenia średnio lub wysoko budżetowe, ale zdarzają się też opcje tańsze. Dzięki piaskarkom kabinowym możemy w zabezpieczonym miejscu pracować nad produktem, dbając przy tym o nasze bezpieczeństwo, ale też o czystość miejsca pracy. Nie mniej jednak parametrów i kluczowych kwestii związanych z wybraniem opcji idealnej jest wiele. Z tego właśnie względu tak ważną rolę w poszukiwaniach produktu idealnego odegra wiedza na temat działania piaskarek kabinowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Cormak 220 l

9.9

Średnia

AppTech 220 l

9.8

Tania

Yato 90 l

9.7

Tania


 

Mar-pol 220 l

9.6

Średnia

Bass 350 l

9.5

Droga

Aby jednak mieć gwarancję, że doskonale wiemy jak piaskarki z kabiną działają, postanowiliśmy znacznie ułatwić zadanie użytkownikom i przygotowaliśmy dla was poradnik zakupowy i zestawienie najciekawszych ofert. Jest to bardzo ciekawie skomponowana lista, która przedstawia zarówno droższe opcje, jak i urządzenia znacznie tańsze, które są dostępne nawet i w cenie piaskarki syfonowej. Nasi eksperci mieli na względzie najistotniejsze parametry, ale też i specyfikację dodatkową bądź pojemność zbiornika, akcesoria itd.

Cormak 220 lW dzisiejszym rankingu numerem jeden okazała się pneumatyczna piaskarka kabinowa firmy Kormak, a mianowicie Cormak 220 l

Piaskarka kabinowa ranking

Urządzenie, które zdobyło dziś pierwsze miejsce to nic innego jak produkt firmy Cormak. Otrzymujemy tutaj opcję o bardzo dużej pojemności, bo ma ona aż 220 litrów. Pozwala to na pracę z nie tylko małymi obiektami, ale też i częściami średniej wielkości. Sam zbiornik na ścierniwo ma 18 litrów, co jest zdecydowanie dobrym wynikiem w porównaniu do niektórych ofert konkurencyjnych.

Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami pracy, co umożliwi skuteczne czyszczenie różnorodnych powierzchni bez martwienia się o nieskuteczną czy nieprawidłową pracę. Za wysoką wydajność odpowiada przede wszystkim ciśnienie robocze, które jest na poziomie 2,75-5,5 Bar, a więc jest to stosunkowo często spotykany zakres regulacji ciśnienia roboczego. Co ciekawe, maksymalne ciśnienie chwilowe, jakie urządzenie jest w stanie wesprzeć, wynosi nawet i 8,5 bara. 

Jeśli chodzi o inne parametry, to produkt ma zapotrzebowanie na powietrze na poziomie minimum 400 litrów na minutę. Maksymalnie natomiast wynosi ono 700 litrów na minutę. Z innych danych warto wymienić też wazę. 49 kg to obecnie przeciętny wynik i choć są propozycje znacznie cięższe, to bez mniejszych problemów znajdziemy kompaktowe rozwiązania o niskiej wadze. Jednakże, przy tak dużym zbiorniku mniejsza waga będzie bez wątpienia trudno dostępna. Propozycja ta wyposażona została we wszelkie niezbędne elementy do uruchomienia piaskarki – oczywiście z wyjątkiem samego kompresora do piaskowania

 • Całkiem bogate wyposażenie dodatkowe – wiele złączek, folii, części zamiennych.

 • Wysoka wydajność pracy;

 • Dosyć lekki mając na względzie pojemność;

 • Duży zbiornik.

 • Przeciętnej jakości wykonanie.
 •  


Inna atrakcyjna piaskarka kabinowa warta rozważenia to AppTech 220 l

piaskarka kabinowa do felg ranking

Niejeden użytkownik zachwycony był rozwiązaniem przygotowanym przez AppTech. I choć sprzęt, podobnie jak i poprzednik, nie gwarantuje nam dobrej jakości wykonania, a po czasie mogą pojawić się nieszczelności, to jednak przy odpowiednim dbaniu i właściwym użytkowaniu AppTech może bardzo długo posłużyć i gwarantować wysoką wydajność przy dużym zbiorniku. A to przecież oznacza możliwość pracy przy nawet nieco większych komponentach samochodowych, motocyklowych czy też drewnianych bądź metalowych.

Poza tym opcja od AppTech, z uwagi na swoją pojemność i niską cenę, będzie idealnym urządzeniem na początek dla niejednego profesjonalisty z uwagi na świetne radzenie sobie z takimi zadaniami jak czyszczenie zacisków samochodowych, części silnika, felg, a także układu wydechowego. Opcja jest wszechstronna pod względem ścierniwa. Umożliwia nam pracę z drobnym piaskiem, korundem, kwarcem, a także szkiełkiem 

Nie mniej jednak musimy pamiętać też o specyfikacji. W tym przypadku produkt prezentuje się podobnie co i numer jeden rankingu, bo gwarantuje ciśnienie robocze na poziomie 2,75 bara w zakresie minimalnym i 5,5 bara przy maksimum. Wydajność, a więc i zapotrzebowanie powietrza, wynosi od 400 do 700 litrów na minutę – w zależności od ustawień. Sporą zaletą może być bardzo duży zbiornik na ścierniwo – aż 22 kg.

 • Niska cena;

 • Dobre parametry;

 • Bardzo duży zbiornik na ścierniwo;

 • Łatwa w obsłudze propozycja.

 • Przeciętnej jakości wykonanie; 
 • Brak instrukcji w języku polskim.
 •  

Yato 90 l to natomiast precyzyjny i mobilny punkt, który spodoba się niejednej osobie

piaskarka kabinowa yato

Jeśli myśleliśmy nad rozwiązaniem znacznie mniejszym i przy tym budżetowym, no to w takim razie piaskarka od renomowanego producenta z Japonii może okazać się strzałem w dziesiątkę. Yato oferuje nam zbiornik na poziomie 90 litrów, a więc jest on ponad dwukrotnie mniejszy niż konkurencyjne rozwiązania. Przy tym należy pamiętać, że sprzęt jest też znacznie tańszy, co może przypaść do gustu osobom pracującym nie tak często bądź po prostu przy małych projektach.

Urządzenie pomimo niewielkich wymiarów charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Podobnie jak i urządzenia o większej pojemności, tak i model od Yato gwarantuje nam minimalne ciśnienie robocze na poziomie 2,7 bara. Bardzo istotną rzeczą, o jakiej nie sposób nie wspomnieć, jest maksymalne ciśnienie robocze – to już wynosi aż 8,2 bar, a więc znacznie więcej niż niejedna oferta. Sprzęt zużywa przy tym powietrze w zakresie od 424 do 707 litrów na minutę.

Z innych kwestii warto też wspomnieć o tym, że wykorzystany w produkcie pistolet do piaskowania dostępny jest z czterema różnymi dyszami zamiennymi. Każda z nich wykonana jest z ceramiki, co podnosi trwałość i niezawodność produktu. Nie mniej jednak pamiętajmy o tym, że produkt nie pozwoli na pracę z większymi urządzeniami. 

 • Bardzo niska cena;

 • Stosunkowo kompaktowa i lekka;

 • Bardzo wysokie ciśnienie robocze.

 • Nie nadaje się do większych projektów.

Mar-pol 220 l to produkt pneumatyczny z wyższej półki, ale też i z wyższej ceny! 

piaskarka kabinowa opinie

Polska firma Mar-pol oferuje nam bardzo atrakcyjny powód z kilku powodów. Przede wszystkim urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością działania i wielkością. Sprawia to, że rozwiązanie idealnie poradzi sobie w nawet bardziej wymagających zadaniach. Sama komora jest spora, a to przecież pozwala wykonywać różnorodne projekty. Nie mniej jednak rozwiązanie to nie jest idealne i pomimo wysokiej jakości wykonania, maszyna nie należy do najtańszych.

Sprzęt cechuje się jednak ciekawymi parametrami. Ciśnienie robocze dostępne jest w zakresie od 2,75 bar do 5,5 bara. Oprócz tego, obróbka odbywa się przy użyciu 400 litrów powietrza na minutę i jest to wartość minimalna. Jeśli jednak pragniemy cieszyć się pełnią możliwości, to musimy mieć pewność, że wybrany przez nas kompresor może produkować nawet do 700 litrów na minutę powietrza. 

Na wyposażeniu możemy znaleźć bardzo ciekawe rozwiązania jak, chociażby, wbudowane rękawice do pracy, czy też wyżej wspomniane dysze o różnych rozmiarach. Nie mniej jednak producent nie zapomniał o dodatkowych elementach wyposażenia jak chociażby przyłącza do odsysania o różnej średnicy a także wymienne folie ochronne, wizjer, czy też kierownica do sterowania na polu obróbczym.

 • Szczelna i jakościowo wykonana konstrukcja; 

 • Wysoka wydajność pracy;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe.

 • Dosyć wysoka cena. 

Bass 350 l to produkt firmy polskiej, która oferuje nam iście profesjonalny sprzęt

piaskarka kabinowa ciśnieniowa cena

Dalej zastanawiasz się jak wybrać rozwiązanie idealne? W takim razie może powinieneś pomyśleć nad opcją od Bass? Tym razem mamy do czynienia z bardzo dużym, wręcz ogromnym sprzętem o pojemności zbiornika na poziomie 350 litrów. To, w połączeniu z dobrymi parametrami, sprawia, że produkt będzie służyć w najróżniejszych sytuacjach i sprawdzi się idealnie podczas przygotowywania najróżniejszych elementów. 

Możliwości ścierne piaskarki od firmy Bass Polska są na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Sprzęt szybko i skutecznie oczyści każdy materiał, który pragniemy przygotować do późniejszej pracy z myjką ultradzwiekową warsztatową. Pamiętajmy natomiast, że Bass Polska, pomimo świetnej pojemności, nie wyróżnia się na tle konkurencji swoimi parametrami. 

Wciąż mamy tutaj do czynienia z produktem o ciśnieniu roboczym w zakresie od 2,75 do 5,5 Bar. Maksymalne ciśnienie chwilowe wynosi 8,5 Bar. Zużycie powietrza także jest podobne do konkurencji, a mianowicie od 400 do 700 litrów na minutę. Mogą te dane wydawać się rozczarowujące, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę sprzętu. Nie mniej jednak za większy zbiornik trzeba całkiem sporo zapłacić. 

 • Świetne rozwiązanie dla najbardziej wymagających z uwagi na możliwości pracy;

 • Bardzo duży zbiornik;

 • Ciekawe akcesoria w zestawie.

 • Bardzo wysoka cena.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki produkt wybrać? Rozpocznij własne poszukiwania, uwzględnij najistotniejsze wytyczne, a także akcesorium i opinie! 

Jeśli żadna z ofert nie przypadła wam do gustu z uwagi na to, że nie oferowały automatycznej pracy czy też bardziej zaawansowanych funkcjonalności, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć idealny produkt na własną rękę. Nie jest to jednak zadanie najłatwiejsze i dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że rzadko kiedy najlepsze ceny korelują z jakością i wydajnością pracy. 

Nieraz zdarzyło się użytkownikom wybrać produkty budżetowe, które z uwagi na jakość i sposób produkcji nie były w stanie wykonywać podstawowych zadań. A przecież szczelność przy użyciu sprężonego powietrza to sprawa kluczowa. Dodatkowo musimy pamiętać, że idealne rozwiązanie będzie dla każdego oznaczało coś innego. Dla jednego będzie to po prostu sprzęt tani o dobrym wykonaniu i akceptowalnych parametrach, dla innego będzie to opcja, której wysokość umożliwia komfortową pracę na stojąco, a dla jeszcze innego będzie to po prostu sprzęt automatyczny lub półautomatyczny, gdzie niewiele ręcznych zadań zostaje po stronie użytkownika.

Jedno jest jednak pewne – w każdym przypadku głównym naszym zadaniem jest pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Oczyszczać w ten sposób można niemal każdy komponent silnikowy, felgi, a także wiele innych elementów czy materiałów – w tym przecież też i drewno. Dlatego przeglądając dostępne produkty powinniśmy wybrać sprzęt gwarantujący jak najlepsze parametry w postaci ciśnienia i wydajności, ale też i pojemności. Nie mniej ważna będzie kwestia związana z pozostałymi parametrami czy funkcjonalnością i akcesoriami. Dodatkowe informacje dostępne są też w tym artykule: https://togethermagazyn.pl/jak-wybrac-maszyne-do-piaskowania-czym-kierowac-sie-przy-wyborze/

Pierwsza kluczowa kwestia to zweryfikowanie ciśnienia i wydajności 

Każdy użytkownik powie to samo – głównym kryterium wskazującym na wydajność i sprawność urządzenia jest jego ciśnienie. Mowa tutaj zarówno o ciśnieniu roboczym, wskazującym nam ciągłe ciśnienie dostępne dla użytkownika, ale też i ciśnieniu maksymalnym, które produkt jest w stanie chwilowo uzyskać podczas pracy. 

Ciśnienie robocze powinno być dostępne w zakresie od 2,5 do nawet i 6 bar. Tak duży zakres przekłada się na ogromne możliwości regulacyjne i szansę dostosowania produktu do projektu, którym obecnie się zajmujemy. Czasami istotniejsze będzie ustawienie niższej mocy i siły działania z uwagi na bardziej delikatne komponenty. Jednak bardzo często do usunięcia rdzy czy też doczyszczenia bardzo zabrudzonego elementu będziemy potrzebować jak największego ciśnienia dany produkt jest w stanie zaoferować.

tania piaskarka kabinowa
AppTech 220 l
piaskarka kabinowa do felg ranking

40 l, 80 l, a może 300 l? O pojemności słów kilka

Kolejnym sposobem na wybranie produktu idealnie dostosowanego do naszych preferencji jest pojemność zbiornika. Jak dobrze wiemy, pojemność piaskarki kabinowej ma fundamentalne znaczenie dla jakości pracy i komfortu. Nie możemy też zapomnieć o tym, że dobrze dobrana pojemność gwarantuje możliwość piaskowania znacznie większych przedmiotów. 

Z drugiej jednak strony im wyższa pojemność danego rozwiązania, tym będzie urządzenie cięższe. Ponadto, musi być też odpowiednio wykonane i do produkcji wymaganych jest znacznie więcej materiałów i jakościowego wykończenia w celu zagwarantowania szczelności. Dlatego każdy dodatkowy litr może w piaskarce kabinowej znacznie podnieść cenę.

Mniejsze piaskarki nie są jednak gorsze. Wręcz przeciwnie – czasami to idealne opcje dla osób mniej zaawansowanych czy też, po prostu, pracujących o wiele rzadziej i mniej. Nie bez znaczenia jest bowiem pojemność na wagę sprzętu. A przecież szukając produktu mobilnego nie będziemy zainteresowani narzędziem o ciężarze przekraczającym 100 kg.

Nie mniej istotne będą też pozostałe parametry

Oczywiście to nie wszystko, co może wpłynąć na finalny wybór sprzętu piaskującego. Przecież dostępne obecnie piaskarki różnią się od siebie niemal każdym aspektem i parametrem, a to musi coś znaczyć. I rzeczywiście każda zmiana w specyfikacji przekłada się na nieco inną charakterystykę i sprawność działania.

Dlatego powinniśmy przyjrzeć się jakie jest zapotrzebowanie na powietrze i czy zakres ten koresponduje z możliwościami kompresora. Jeśli nie, to nie będziemy w stanie w pełni korzystać z możliwości, które do naszej dyspozycji oferuje piaskarka. Nie mniej jednak musimy pamiętać, rzadko kiedy piaskarki kabinowe są w stanie zaskoczyć nas swoją sprawnością. Aczkolwiek może do takiej sytuacji, jeśli wyposażymy się w bardziej budżetową sprężarkę.

Mar-pol 220 l
piaskarka kabinowa opinie

Co znajdziemy w zestawie oprócz pistoletu? Sprawdź akcesoria

Istotnym elementem poszukiwań idealnej piaskarki kabinowej jest też wyposażenie. Elementy akcesoryjne i dodatki przygotowane dla nas przez producentów mogą być na tyle atrakcyjne, że jeśli znajdziemy podobne propozycje w zbliżonym zakresie cenowym, to niewątpliwie przewagą charakteryzować się będzie opcja o znacznie bardziej rozbudowanej liście akcesoriów.

Kółka ułatwiające łatwiejszy transport, zamienne dysze ceramiczne czy też węże zastępcze bądź inne elementy dodatkowe mogą okazać się kluczowe – szczególnie jeśli zależy nam na jak najsprawniejszej pracy i nie jesteśmy przekonani co dokładnie powinniśmy kupić. Ma to przede wszystkim znaczenie w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z piaskowaniem kabinowym.

Jednakże, rozbudowane akcesorium dołączone w zestawie to też spora oszczędność. Pojedyncze kupowanie wszystkich brakujących elementów czy też zamiana tych słabej jakości na lepsze będzie z pewnością kosztowne. Dlatego o wiele lepiej pomyśleć o tym aspekcie przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie piaskarki kabinowej.

Podsumowanie rankingu 2024 – znalezienie idealnej opcji nigdy nie było prostsze! 

Urządzenia piaskujące to zdecydowanie jedno z najważniejszych urządzeń czyszczących najtrudniejsze zabrudzenia w motoryzacji, budownictwie, czy też w szeroko rozumianym przemyśle ciężkim. Nie mniej jednak to właśnie dzięki takim narzędziom jak piaskarki kabinowe możliwe jest doczyszczenie nawet najbardziej zabrudzonej części. Aby jednak mieć pewność, że wybieramy opcję prawidłową, musimy przede wszystkim sprawdzić parametry urządzenia. Te najistotniejsze, czyli ciśnienie robocze, jak i mniej ważne. Dopiero po uwzględnieniu wszystkich kluczowych informacji będziemy wiedzieć jaki produkt będzie dla nas najodpowiedniejszy.

Innym rozwiązaniem wartym rozważenia jest po prostu wybranie urządzenia rekomendowanego przez specjalistów. W dzisiejszym rankingu zwycięzcą został Cormak 220 l z kilku powodów. Przede wszystkim opcja ta gwarantuje stosunkowo wszechstronną funkcjonalność z uwagi na kompatybilność z różnymi ścierniwami. Co więcej, parametry robocze są na naprawdę satysfakcjonującym poziomie, a pojemność pozwala na pracę z zarówno niewielkimi komponentami, jak i większymi częściami. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką piaskarkę kabinową wybrać
Average rating:  
 0 reviews