Jaki pistolet do piaskowania wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Nie wiesz jakie urządzenie do piaskowania powinieneś wybrać? Sprawdź ranking ofert z 2024 roku, przeczytaj opinie i dowiedz się jaki jest najlepszy pistolet do piaskowania!

Przed malowaniem danej powierzchni należy ją odpowiednio odtłuścić. Zanim zajmiemy się odtłuszczaniem, powinna ona być odpowiednio wyczyszczona. A w tym procesie najlepiej pomaga piaskowanie. Proces ten polega na wykorzystaniu ścierniwa, które z uwagi na ciśnienie generowane przez kompresor dociera do najtrudniejszych zakamarków i czyści całą powierzchnię bez problemu. Ten materiał ścierny to najczęściej piasek, który pozwala pozbyć się rdzy, i wielu innych zanieczyszczeń.

Co jednak zrobić w przypadku, kiedy mamy sprężarkę, ale nie jesteśmy pewni co do pistoletu piaskującego? Jak upewnić się, że wybierzemy produkt o najlepszej wydajności? Które parametry są istotne, a które mogą służyć wyłącznie jako dodatek? Pytań jest bez wątpienia całkiem sporo, a z uwagi na to, że nie każdy jest ekspertem w dziedzinie, postanowiliśmy zebrać kluczowe informacje i pomóc w wyborze osobom pragnącym zakupić idealny produkt bez wdawania się w zbyt duże szczegóły.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Metabo 601569000

9.9

Średnia


 

Tagred TA1358

9.8

Tania

Technic SB-255A

9.7

Średnia


 

Carmax G70B01

9.6

Tania

Bass BP-4280

9.5

Droga

Yato YT-2376

9.4

Tania


 

W ten sposób powstało dzisiejsze zestawienie. Jest to lista atrakcyjnych produktów, które przygotowane zostały w oparciu o ekspertycę fachowców i osób, które z uwagi na swoje ogromne doświadczenie w piaskowaniu różnorodnymi pistoletami doskonale zdają sobie sprawę które atrybuty danego urządzenia świadczą o atrakcyjności, a które nie. Dlatego pojawiły się tu wyłącznie te produkty, których ciśnienie robocze, zapotrzebowanie na powietrze, a także pozostałe parametry są na odpowiednim poziomie. 

Numerem jeden w dzisiejszym rankingu zostaje bez wątpienia pistolet od Metabo, mianowicie Metabo 601569000

Pistolet do piaskowania felg

Model SSP 1000 od Metabo to prawdopodobnie jedna z najczęściej polecanych opcji i dzieje się tak nie bez powodu. Całkiem wysokie ciśnienie robocze wymaga od nas co prawda odpowiednio mocnego kompresora. Natomiast z uwagi na to, gwarantuje bardzo duży wydatek powietrza, a to świadczy o sprawności działania i skuteczności piaskowania. 

Parametry techniczne tego rozwiązania są na naprawdę wysokim poziomie. Co prawda otrzymujemy produkt w stosunkowo wysokiej cenie, ale za to możemy liczyć na świetną specyfikację i dodatkowe akcesoria w postaci złączek wtykowych i pojemnika wraz z dyszą strumieniową. Pistolet do pracy wymaga ciśnienia roboczego na poziomie 7 bar, co jest całkiem wysoką wartością. Zapotrzebowanie powietrzne wynosi natomiast 300 litrów na minutę.

Urządzenie jest metalowe, natomiast poszczególne elementy są wzmocnione – dobrym przykładem jest tutaj hartowana dysza. Ważnym wskazaniem, że sprzęt ten jest trwały i odporny na uszkodzenia jest 3 letnia gwarancja. Produkt oferowany jest wraz ze zbiornikiem, którego spora pojemność (1 litr), pozwoli na dłuższą pracę bez potrzeby robienia przerwy na uzupełnienie materiału ściernego.

 • Duża pojemność zbiornika na ścierniwo;

 • Wysokie ciśnienie robocze;

 • Trwałe wykonanie – 3 lata gwarancji.

 • Dosyć wysoka cena.

Ranking 2024 uzupełnia też pistolet do piaskowania Tagred, a dokładniej rzecz biorąc Tagred TA1358

pistolety do piaskowania opinie

Kolejnym produktem wartym rozważenia jest model TA1358 od firmy Tagred. Jest to pistolet z nieco niższej półki cenowej i takie właśnie ma też parametry. Nie są one tak zachwycające jak w konkurencyjnej propozycji, aczkolwiek znacznie niższa cena w połączeniu z bardzo bogatym zestawem akcesoryjnym sprawia, że opcja ta znajdzie bardzo dużo osób zainteresowanych właśnie tym produktem.

Przede wszystkim należy wspomnieć tutaj o ogromnym zestawie dodatków, które w cenie otrzymujemy. Na wyposażeniu znajdziemy samą piaskarkę i pistolet do piaskowania z odzyskiem, ale też i 2 kilogramy ścierniwa, a także cztery różne dysze umożliwiające dostosowanie stopień rozpylania. W połączeniu z niską ceną jest to bez wątpienia bardzo atrakcyjna alternatywa.

Jeśli chodzi o parametry, to nie mamy tutaj tak dobrych wieści jak, chociażby, w przypadku zwycięzcy rankingu. Otóż Tagred wymaga ciśnienia roboczego w przedziale 3,5-5 bar. To przekłada się na zużycie powietrza na poziomie 200 litrów na minutę. Pamiętajmy natomiast, że to opcja ze zbiornikiem, którego pojemność to aż 1 litr. 

 • Niska cena;
 • Worek oferujący odzysk ścierniwa;
 • Bogaty zestaw akcesoriów;
 • Kompaktowa i lekka.
 • Przeciętny wydatek powietrza;

 • Dosyć niskie ciśnienie robocze.

Kolejny pistolet do piaskowania ze zbiornikiem wartym polecenia jest Technic SB-255A

pistolet do piaskowania cena

Urządzenie przygotowane przez firmę Technic jest znacznie droższe od poprzednich produktów, aczkolwiek z uwagi na futurystyczny design i wysoki komfort użytkowania, model SB-255A warto uwzględnić w naszych poszukiwaniach. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to opcja oferująca nam bogate akcesoria i aż 2 kg ścierniwa w postaci korundu.

Pistolet dostępny jest wraz z wtyczką 1/4 cala, a takżę złączką do podpięcia węża i ścierniwem. Sprzęt jest idealnym rozwiązaniem, jeśli pragniemy zedrzeć farbę, usunąć rdzę czy też wykonać wiele innych prac czyszczących. Produkt jest w stanie współpracować z bardzo malutkimi kompresorami – nawet takimi, których zbiornik ma wyłącznie 24 litry. Jest to spowodowane tym, że samo zużycie powietrza jest tutaj na niskim poziomie – wynosi 168 litrów na minutę. Jest to pewnego rodzaju zaskoczenie, gdyż ciśnienie robocze produktu wynosi aż 6,2 bara. 

Tak niski wydatek powietrza to zarówno zaleta, jak i wada. Przede wszystkim pozwala to pracować na bardzo niewielkich i tanich kompresorach. Jednakże, niewielka szybkość działania nie sprzyja szybkiej pracy. Dodatkowo, bardziej uporczywe zabrudzenia mogą nie być tak proste w usunięciu.

 • Duża zawartość ścierniwa w zestawie;

 • Ergonomiczny kształt i wygodny uchwyt;

 • Współpracuje z kompresorami o bardzo małej pojemności;

 • Wysokie ciśnienie robocze.

 • Niewielka 

Oczywiście najlepsze urządzenie do piaskowania będzie oferować wyśmienite parametry, dlatego Carmax G70B01 też się znalazł w zestawieniu

Profesjonalny pistolet do piaskowania

Wyposażenie się w ofertę kabinową to bez wątpienia dobry pomysł, jeśli planujesz wypiaskować bardzo dużą powierzchnię i potrzebujesz jak najmocniejszego i najsprawniej działającego urządzenia. Oferta przygotowana przez firmę Carmax nie tylko gwarantuje bardzo dobre parametry, ale też i świetną trwałość i wykonanie. Z uwagi na fakt, że produkt korzysta z kabiny do piaskowania, jest też lżejszy niż inne oferty.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii, mianowicie od parametrów. W tym przypadku Carmax może pochwalić się świetnymi wartościami. Otóż ciśnienie powietrza przechodzącego przez pistolet wynosi w maksymalnym momencie ponad 8 bar – dokładnie jest to 8,5 bara. Minimalne ciśnienie robocze to 5,5 bara. Łączy się to też z inną zaletą opcji od Carmax, mianowicie niskie zużycie, jakie możemy zaobserwować w przypadku tej opcji. 

Sprężone powietrze i jego wydatek na poziomie 220 litrów na minutę oznacza, że propozycja nie wymaga dużego kompresora do tego, aby oczyszczać powierzchnię lakierniczą czy jakikolwiek inny projekt. Wystarczy tylko kompresor ze zbiornikiem o pojemności minimum 50 litrów – pod warunkiem, że będzie on wstanie zagwarantować ciśnienie robocze na właściwym poziomie. Wydawać by się mogło, że oferta ta cechuje się najlepszą ceną. Niestety, musimy pamiętać, że w celu skutecznej pracy musimy wyposażyć się w pojemnik na czyściwo. A to oznacza dodatkowy wydatek.

 • Bardzo wysokie ciśnienie robocze;

 • Wysoka klasa wykonania;

 • 4 dysze o różnej średnicy;

 • Niska cena;

 • Może współpracować z relatywnie niewielkimi kompresorami.

 • Brak zbiornika na piasek czy inny materiał ścierny.
 •  

Dobrą alternatywą wydaje się też Bass BP-4280

Pistolet do piaskarki kabinowej

Jeśli potrzebujemy sprzęt oferujący nam świetny parametry, nowoczesny i ergonomiczny design, a przy tym nie przeszkadza nam fakt, że jest to droższy pistolet, to w takim razie model BP-4280 będzie rozwiązaniem idealnym. Miejmy natomiast na uwadze fakt, że produkt poza świetnymi parametrami oferuje też ciekawe dodatki. A z uwagi na swoją wydajność piaskowania, poradzi sobie bardzo dobrze podczas piaskowania felg, czy czyszczeniu innych powierzchni niezależnie od ich wielkości.

Urządzenie od tego producenta charakteryzuje się bardzo ciekawym designem. Z uwagi na zbiornik zamontowany na górze, propozycję bardzo łatwo obsłużyć. Ponadto, sprzęt radzi sobie świetnie w różnych warunkach – od piaskowania małych powierzchni, poprzez czyszczenie felg i usuwanie korozji, a skończywszy na usuwaniu starej, łuszczącej się farby czy matowieniu szkła.

Produkt nie jest jednak bez wad. Pistolet wyposażony jest w niewielki zbiornik na czyściwo, przez co będziemy zmuszeni do dosyć częstego uzupełniania produktu. Jednakże, wysokie maksymalne ciśnienie robocze pistoletu sprawia, że opcja poradzi sobie bardzo dobrze w wielu sytuacjach i nie zawiedzie nas podczas pracy.

 • Wysokie ciśnienie robocze pistoletu;

 • Bardzo duża wszechstronność aplikacji z uwagi na parametry;

 • Ergonomiczny, komfortowy chwyt;

 • Lekkość i kompaktowość.

 • Niewielki zbiornik na ścierniwo;
 • Dosyć duża cena.
 •  
 •  
 •  

Piaskować możemy też za pomocą Yato YT-2376, czyli świetnej piaskarki od firmy Yato 

pistolet do piaskowania ranking

Japońska firma Yato przygotowała dla nas propozycję gwarantującą nam wysoką wszechstronność, świetne parametry, a przy tym niską cenę. A to wszystko przy zachowaniu trwałości i bezawaryjności. Nie ujrzymy tutaj natomiast sporej ilości akcesoriów. Nie mniej jednak produkt ten, z uwagi na swoją świetną specyfikację, jest w stanie dostarczyć nam wysokiej wydajności i gwarantuje satysfakcję u niejednego użytkownika.

Zacznijmy jednak od sprawy najważniejszej, mianowicie od danych technicznych. Otóż model YT-2376 oferuje nam bardzo niewielkie zużycie powietrza, bo na poziomie 160 litrów na minutę. Jednakże ciśnienie robocze sprzętu wynosi aż 0,8 MPa, czyli 8 Bar. A to przekłada się na bardzo dużą moc i możliwość czyszczenia nawet bardziej uporczywych zabrudzeń przy zachowaniu niewielkiego zapotrzebowania na powietrze.

Ponadto, opcja ta wyposażona jest w zbiornik na ścierniwo o pojemności 1000 ml. To także zaleta, bo jeśli zbiornik jest spory, to nie będziemy zmuszeni do częstego uzupełniania pojemnika. Cena opcji jest bez wątpienia atrakcyjna, bo jedna z najniższych w zestawie. Aczkolwiek nie otrzymujemy tutaj ani materiału ściernego ani dodatkowych dysz. A to, po pewnym czasie, może wymagać od nas dodatkowych wydatków.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysokie ciśnienie robocze – aż 8 bar;

 • Spory zbiornik na ścierniwo w zestawie;

 • Współpracuje z bardzo małymi kompresorami.

 • Brak żadnych akcesoriów w zestawie;
 • Tylko 12 miesięcy gwarancji.
 •  
 •  
 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz czym piaskować projekty? Warto porównać dostępne produkty i sprawdzić parametry zanim podejmiesz decyzję!

Nieważne czy poszukujesz pistoletu natryskowego, większego narzędzia pneumatycznego czy zwykłego pistoletu do piaskowania – w każdym przypadku kluczowe jest odpowiednie sprawdzenie dostępnych przedmiotów. Robimy to przede wszystkim aby uniknąć sytuacji, w której wybierzemy propozycję niewystarczająco mocną i wydajną do naszych zadań. Nie każdy użytkownik zainteresowany takim produktem musi być ekspertem. Dlatego warto wiedzieć jakimi parametrami czy atrybutami powinniśmy się kierować szukając idealnego pistoletu do piaskowania. 

Otóż z uwagi na to, że oczyszczanie odbywa się za pomocą ścierniwa, to najpierw trzeba określić do jakich zadań będziemy wykorzystywać pistolet i co dokładnie będzie czyszczone. To pomoże ustalić rodzaj ścierniwa, a to przełoży się na wybranie sprzętu kompatybilnego z danym materiałem ścierającym. Oprócz tego, mniej wymagające zadania nie potrzebują bardzo drogich narzędzi o świetnych parametrach, tylko klasyczne rozwiązania o akceptowalnych wartościach.

Tak więc dopiero gdy ustalimy rodzaj produktu w zależności od potrzeb powinniśmy przyjrzeć się takim kryteriom jak, chociażby, ciśnienie robocze i pobór powietrza. Kolejnym istotnym elementem będzie zweryfikowanie czy wybieramy produkt ze zbiornikiem czy też bez. Następnie warto sprawdzić mniej istotne dane techniczne, a także czynniki mogące wpłynąć na jakość wykonania jak, chociażby, rodzaj materiału użyty do produkcji. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

https://togethermagazyn.pl/jak-wybrac-maszyne-do-piaskowania-czym-kierowac-sie-przy-wyborze/

Decydując się na sprzęt do piaskowania, ciśnienie robocze i pobór powietrza to najistotniejsza kwestia 

Wybierając produkt idealny pierwszym krokiem jest upewnienie się, że wybrany pistolet będzie w stanie zagwarantować nam jak najlepszą sprawność podczas pracy. Tak jak w przypadku pistoletów do malowania ścian , tak samo i tutaj kluczowe jest wybranie odpowiedniego urządzenia zasilającego sprzęt powietrzem pod ciśnieniem. Jednakże, samo narzędzie oferowało nam skuteczne czyszczenie różnorodnych powierzchni, to musimy przede wszystkim upewnić się, że ciśnienie robocze jest na wystarczająco wysokim poziomie.

Określane w barach, wysokie ciśnienie robocze oznacza możliwość uzyskania wyższej prędkości wylotowej powietrza, a to przekłada się na większą siłę czyszczenia. Oczywiście w skutecznym piaskowaniu służy też duży pobór powietrza. I choć wymaga to zastosowania nieco większego kompresora do piaskowania, to dalej możemy być spokojni o to, że nie będzie to kompresor 100l, lecz nawet i 24l.

Carmax G70B01
Profesjonalny pistolet do piaskowania

Pistolet do piaskarki syfonowej

Szukasz odzieży roboczej? Sprawdź nasz artykuł: https://majsterkujsam.pl/spodnie-robocze-opinie-ranking/

Tagred ta1358
pistolety do piaskowania opinie

Ze zbiornikiem czy bez zbiornika? Sprawdź czy warto kupić pistolet do piaskowania z tym elementem czy nie

Następne kryterium do uwzględnienia podczas szukania produktu idealnego to zbiornik. Jak dobrze wiemy, pistolety do piaskowania potrzebują ścierniwa, aby skutecznie oczyszczać przeróżne powierzchnie. Do jednego zadania użyjemy korund, który ze względu na swoją znacznie większą wytrzymałość i trwałość jest lepszy niż piasek pod wieloma względami. Natomiast inni mogą zastosować nieco inne ścierniwa.

W każdym przypadku musimy przede wszystkim określić jakie ścierniwo będziemy najczęściej użytkować, a następnie wybrać produkt, który obsłuży taki materiał i bez najmniejszych problemów pozwoli nam z takiego ścierniwa korzystać. Równie ważny będzie też sam zbiornik, aczkolwiek nie zawsze jest to standardowa część wyposażenia.

Otóż nierzadko zdarza się, że do bardziej wymagających i dłuższych prac stosuje się specjalne kabiny piaskarskie bądź po prostu znacznie większe wiadra z materiałem ścierającym. Jeśli jednak nasze projekty są mniej wymagające, to zbiornik montowany bezpośrednio na pistolecie, szczególnie ten o litrowej pojemności, będzie wystarczający.

Dalej, warto porównać produkty pod względem ich dodatkowej specyfikacji

Samo ciśnienie robocze, pobór powietrza czy nawet i wielkość zbiornika nie są jedynymi parametrami, które mają duże znaczenie podczas poszukiwania propozycji idealnej. Otóż niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ważne jest też przyjrzenie się kwestiom dodatkowym. Chociażby uwzględnienie wagi pistoletu, który przecież będziemy trzymać jedną ręką, ma znaczenie. Nikt przecież nie chce, aby po kilku minutach ręka zaczęła odmawiać nam posłuszeństwa. 

Oprócz tego, istotne jest też przyjrzenie się rodzajowi przyłącza pneumatycznemu – najczęściej jest to klasyczne 1/4″, lecz nie zawsze tak może być. Nie możemy też zapomnieć o kompaktowości i kształcie, bo czasami skuteczne oczyszczenie danej powierzchni będzie wymagać od nas włożenia ręki nieco głębiej czy też dostania się w trudno dostępne miejsce.

Yato YT-2376
pistolet do piaskowania ranking
Bass BP-4280
Pistolet do piaskarki kabinowej

Oczywiście aby wybrać dobry produkt ścierny, należy wziąć pod uwagę klasę wykonania i niezawodność 

Nie mniej ważne będzie wykonanie produktu. A to możemy zweryfikować na dwojaki sposób. Pierwszą metodą jest sprawdzenie materiałów, jakie zostały wykorzystany do przygotowania pistoletu natryskowego. Przy okazji warto też tutaj dowiedzieć się czy elementy dodatkowe jak, na przykład, rączka, zbiornik na czyściwo, czy też sam język spustowy jest trwały i wykonany prawidłowo.

Innym sposobem na sprawdzenie czy opcja poradzi sobie przy długich i intensywnych pracach, a także po wielu latach dalej będzie oferować taką samą sprawność i wydajność, to przyjrzenie się gwarancji. Okres ochronny powinien wynosić nie mniej niż 2 lata. Jeśli jest dłuższy, to jest to dodatkowe wskazanie, że producent jest przekonany o trwałości swojego produktu.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaka piaskarka będzie najwłaściwsza! 

W dzisiejszym zestawieniu na pierwszym miejscu znalazł się Metabo 601569000. To świetna piaskarka w formie pistoletu z uwagi na Duży zbiornik na czyściwo, a także dzięki wysokiemu ciśnieniu roboczemu. Co więcej, propozycja jest bardzo trwała, co potwierdza producent deklarując aż 3 lata ochrony. Model ten jest również popularny i wysoko oceniany przez wielu użytkowników.

Oczywiście nie jest to opcja najtańsza, dlatego jeśli potrzebujemy nieco bardziej budżetowego rozwiązania, to możemy spojrzeć na alternatywne propozycje umieszczone w rankingu. Dodatkowym sposobem na znalezienie produktu idealnego jest przyjrzenie się poradom uwzględnionym w powyższym artykule. Pamiętajmy oczywiście o tym, że pistolet do piaskowania potrzebuje sprężarki, aby działać. Nie musi to być kompresor bezolejowy, natomiast warto pomyśleć nad olejowym wariantem o pojemności nie mniejszej niż 24 litry i o pozostałych parametrach zgodnych z wymaganiami pistoletu. Do prac roboczych przydadzą ci się również wygodne buty robocze – przy wyborze odpowiedniego produktu skorzystaj z naszego rankingu.

Czytaj także jaki profesjonalny miernik lakieru zamówić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki pistolet do piaskowania wybrać
Average rating:  
 0 reviews