Jaki kompresor 100l wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Kompresor 100l ranking ofert – sprawdź co najlepiej wybrać w roku 2024

Aby skutecznie pracować przy użyciu narzędzi pneumatycznych i sprawnie posługiwać się sprzętem wymagającym bardzo dużego ciśnienia i odpowiedniego przepływu powietrza, istotne jest wybranie właściwego kompresora. Zwane też sprężarkami, urządzenia te mają za zadanie pomóc nam zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Znalezienie jednak idealnego kompresora olejowego 100l czy też opcji o nieco większej pojemności nie jest tak proste, jak mogłoby się wielu z nas wydawać.

Parametrów różniących jeden model od drugiego jest bardzo dużo. Przecież musimy uwzględnić dane techniczne, ale nie tylko. Sposób użytkowania kompresora, sprzęt do niego podłączony czy też intensywność – to wszystko będzie mieć finalnie znaczenie na jakość sprzętu. Wielu z nas nie wie czy lepiej kupić kompresor 100l używany czy tylko rozglądać się za nowymi. Jak widzicie, problemów, które trzeba mieć na względzie, jest bardzo dużo.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Kowal Polska V2

9.9

Średnia

TAGRED 2T 8W1

9.8

Średnia

Jager WR

9.7

Droga

Kraft Dele 8w1

9.6

Tania

Schwarzbau ZBV100

9.5

Średnia

Airbox PRO100F

9.4

Droga

Dlatego w dzisiejszym rankingu kompresorów 100l postanowiliśmy przygotować zestawienie sześciu bardzo ciekawych i rekomendowanych gadżetów oferujących bardzo dobrą jakość z uwagi na konstrukcję, wydajność działania, a także szereg innych parametrów i danych technicznych. Ponadto, uwzględniliśmy też akcesoria zawarte w zestawie, cenę czy wiele innych dodatkowych aspektów wpływających na ostateczną jakość kompresora olejowego 100l.

KOMPRESOR 100L +K olejowy sprężarka powietrza V2

kompresor 100l 230v

Kompresor marki Kowal Polska to najwyższej jakości model ze zbiornikiem o pojemności 100 litrów. Dokładne wymiary zbiornika to 80 centymetrów długości i 40 centymetrów średnicy. W zależności od wybranego ciśnienia czas napełniania butli wynosi od niecałych dwóch minut do zaledwie 56 sekund (przy ciśnieniu wynoszącym 7,5 – 10 barów).

Maksymalna wydajność zasysania wynosi 530 litrów na minutę, natomiast wartość robocza dla tego parametru to 390 litrów na minutę. Maksymalne ciśnienie pompy to 10 barów. Urządzenie posiada trzy gniazda robocze i cechuje się mocą znamionową o wartości 2,2 kW przy maksymalnym poborze mocy silnika na poziomie 3 kW. W maszynie znajdują się dwa tłoki. Cała sprężarka waży 55 kilogramów.

Produkt generuje hałas o natężeniu 97 decybeli podczas pracy. Duże filtry powietrza powstałe z metalu wyciszają nieco pracę sprężarki i nie dławią przepływu powietrza. Kompresor jest sprzedawany w zestawie z trzema pistoletami – do pompowania z manometrem, do przedmuchiwania i lakierniczym; ropownicą z dużym zbiornikiem i pięciometrowym wężem spiralnym.

 • Lekki;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Dobre parametry.

 • Przy bardzo intensywnej pracy elementy mogą się rozszczelnić.

KOMPRESOR SPRĘŻARKA TAGRED 100L 2T 8W1 + SEPARATOR

kompresor 100l opinie

Kompresor olejowy marki Tagred Professional to urządzenie ważące 60 kilogramów i posiadające zbiornik o pojemności 100 litrów. Maksymalna wydajność modelu TA361 wynosi 530 litrów na minutę i jest w stanie wytworzyć ciśnienie o wartości 10 barów. Zbiornik jest szary, pokryty specjalistycznym lakierem, który skutecznie chroni urządzenie przed korozją i niekorzystnymi czynnikami eksploatacyjnymi.

Kompresor jest długi na 83 centymetry, szeroki na 49 centymetrów i wysoki na 79 centymetrów. Zbiornik ma dwa koła transportowe i dwie gumowe stopki; dzięki temu urządzenie można w łatwy sposób przewozić i stabilnie ustawić na czas pracy. W skład zestawu wchodzi kompresor olejowy, dwie szybkozłączki, mosiężna szybkozłączka wkręcona w butlę, dwa gumowane koła i dwie stopy gumowe, odwadniacz z reduktorem/separator, dwa filtry powietrza, odpowietrznik oraz korek wlewowy.

Dodatkowo w ramach gratisu producent dodaje dwie butelki specjalistycznego oleju, każda o pojemności 0,6 litra i zestaw pneumatyczny składający się z trzech pistoletów, węża spiralnego o długości pięciu metrów, przedłużki i dwunastu różnych końcówek do pompowania kół samochodowych, materacy, piłek, basenów itp.

 • Bardzo duży zestaw akcesoriów;

 • Stosunkowo lekki;

 • Przeznaczony do wielu zadań.

 • Nieskalibrowany manometr.

Kompresor sprężarka 100l 499l/Min 230V Jager WR

Kompresor 100l używany

Jager German WR to sprężarka olejowa z silnikiem o mocy 4 koni mechanicznych, czyli 3 kW cechująca się wydajnością teoretyczną na poziomie 499 litrów na minutę. Urządzenie waży 84 kilogramy i posiada stulitrowy zbiornik na sprężone powietrze. Maksymalne ciśnienie zbiornika wynosi 10 barów, a ciśnienie pracy pompy to 8 barów.

W maszynie zastosowano pompę wolnoobrotową i silnik działający z prędkością 2820 obrotów na minutę. Całkowity hałas generowany przez kompresor wynosi 97 decybeli. Pakiet, oprócz sprężarki, zawiera także wyłącznik bezpieczeństwa, dwie szybkozłączki, filtry powietrza, manometr, zawór spustowy oraz cztery koła. Kompresor wyposażono w cztery kółka, ale nie posiada on stóp.

Sprężarka posiada dokumentację potwierdzającą jej jakość i bezpieczeństwo, w tym deklarację Urzędu Dozoru Technicznego. Zbiornik wykonano z wysokiej jakości atestowanej blachy stalowej, która jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto pomalowano ją natryskowo specjalną emalią, która chroni pojemnik przed rdzą i wilgocią. Model posiada automatyczne zabezpieczenie przed przegrzaniem; system wyłącza urządzenie w przypadku zbyt wysokiej temperatury i uniemożliwia ponowne uruchomienie do całkowitego ostygnięcia.

 • Wysokie obroty silnika;

 • Produkt certyfikowany;

 • Duża wydajność.

 • Brak stóp stabilizujących.

KOMPRESOR OLEJOWY Kraft&Dele 100L 2 TŁOKI SEPARATOR ZESTAW8w1

kompresor olejowy 100l

Model marki Kraft&Dele to sprężarka tłokowa olejowa wyposażona w silnik o mocy 4 koni mechanicznych (3000 Watów). Urządzenie waży 57 kilogramów i ma intensywny czerwony kolor. Zbiornik pokryto specjalną farbą, którą położono metodą natryskową. Dzięki temu emalia nie odpada, nie ulega zadrapaniom i doskonale chroni blachę przed powstawaniem rdzy.

W urządzeniu znajdują się dwa tłoki. Silnik jest elektryczny i chłodzony powietrzem, co umożliwia potężny wiatrak zlokalizowany na kompresorze. Zbiornik ma pojemność 100 litrów i wymiary 83 centymetry długości, 39 centymetrów szerokości i 73 centymetry wysokości. Efektywna wydajność tego modelu to 380 litrów na minutę. Sprężarka posiada wbudowany reduktor ciśnienia i żeliwne cylindry.

W zestawie znajdują się dwa duże koła transportowe, każde z nich ogumowane. Dodatkowo kompresor ma dwie nogi zakończone gumowymi stopami, co gwarantuje stabilność podczas pracy. Na górze zlokalizowano uchwyt z gumową, antypoślizgową rączką, służący do swobodnego transportowania urządzenia. W zestawie są dwie butelki oleju, każda o pojemności jednego litra; jedna z nich jest na rozruch, druga jako uzupełnienie.

 • Zestaw pneumatyczny składający się z 8 elementów;

 • Mocny i dobrze obudowany silnik;

 • Dwie butelki oleju w zestawie.

 • Problem z rozruchem w niskich temperaturach otoczenia.

KOMPRESOR ZBV100+8W1 2TŁOKI olejowy sprężarka 100l

kompresor 100l ranking

Kolejny produkt to kompresor marki Schwarzbau, również z pojemnikiem 100 litrów. Butla jest czarna, pomalowana natryskowo specjalistyczną farbą chroniącą urządzenie przed korozją. Model jest sprzedawany w pakiecie z pistoletem z manometrem, służącym do pompowania, pistoletem do przedmuchiwania, pistoletem lakierniczym wyposażonym w odwadniacz, ropownicą i pięciometrowym wężem spiralnym.

Sprężarka posiada dwa żeliwne cylindry, które mają powiększone żebrowanie, co gwarantuje znacznie lepsze odprowadzanie ciepła; tym samym maszyna jest w stanie dłużej pracować. Ponadto pięcio-łopatkowy wentylator niezwykle wydajnie chłodzi silnik. Urządzenie generuje hałas o natężeniu 97 decybeli. Kompresor waży 65 kilogramów. Silnik ma moc 3300 Watów, a moc znamionowa na wale silnika wynosi 2,2 kW.

Całkowita wydajność zasysania to 530 litrów na minutę; w przedziale od 0 do 4 barów jest to 440 litrów na minutę, przy 8 – 10 barach 316 litrów na minutę. Model posiada dwa koła i dwie gumowe stopy. Ponadto zestaw zawiera dwa manometry, dwie szybkozłączki, odwadniacz z separatorem, zawór do spustu zanieczyszczeń, reduktor ciśnienia, zawór bezpieczeństwa, rozdzielacz oraz odprężnik.

 • Dwa manometry;

 • Duży zestaw;

 • Mocny silnik.

 • Średniej jakości koła.

 •  

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 100L 560l/min 12,5 BAR

kompresor 100l ranking

Sprężarka tłokowa Airbox PRO100F posiada stulitrową butlę i waży 95 kilogramów. Wydajność efektywna modelu wynosi 371 litrów na minutę, co zawdzięcza silnikowi o mocy 3000 Watów, co przekłada się na cztery konie mechaniczne. Produkt wyposażono w dodatkowy odpowietrznik skrzyni korbowej, innowacyjną, dłuższą śrubę zlewu oleju, dodatkową śrubę, która mocuje płytę zaworową z głowicą; ponadto model posiada dodatkowe ożebrowanie.

Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest oczko poglądowe pozwalające na monitorowanie stanu oleju. Bezawaryjny silnik posiada w 100% miedziane uzwojenie, co zwiększa jego wydajność i żywotność. Silnik pracuje z prędkością 2880 obrotów na minutę, co pozwala pompie na pracę z prędkością 1060 obrotów na minutę.

W modelu zastosowano specjalny system ograniczający wibracje. Między śrubami zainstalowano podkładki, które nie przenoszą drgań. Dzięki temu kompresor może ciszej pracować i wykazuje dobrą stabilność podczas pracy. Produkt nie ma stóp stabilizujących; zamiast tego posiada dwa duże koła transportowe i jedno małe, ułatwiające skręcanie i precyzyjne przewożenie urządzenia. Praktyczny i długi uchwyt dodatkowo ułatwia transport, ale nie posiada on antypoślizgowej nakładki.

 • System wyciszania drgań;

 • Dodatkowa konstrukcja chłodząca;

 • Oczko poglądowe.

 • Brak stóp stabilizacyjnych.

 •  
 •  

Artykuły

Zastanawiasz się czy wybrać kompresor akumulatorowy stanley 100l czy może innej marki? A może bardziej się skupiasz na danych technicznych? W obu przypadkach powinieneś sprawdzić wskazówki zakupowe 2024!

Każdy z nas chciałby mieć na wyposażeniu produkt sprawdzony i gwarantujący wydajną pracę. W przypadku dobrego kompresora do malowania 100l dwutłokowego, istotne jest uwzględnienie wielu dodatkowych atrybutów, aby finalnie produkt radził sobie ze wszystkim, do czego moglibyśmy go wykorzystać. Z tego właśnie względu bardzo istotne będzie przyjrzenie się wszystkim aspektom odpowiadającym za wydajną pracę.

Nieważne czy będzie to kompresor metabo 100l czy też produkt innej marki – zawsze musimy spoglądać na te same parametry podstawowe, jakimi są, między innymi, wydajność zasysania. Ponadto, kluczowe będzie sprawdzenie ciśnienia maksymalnego, a także uwzględnienie czasu nabijania butli.

Rzecz jasna musimy też sprawdzić inne aspekty przed podjęciem ostatecznej decyzji jak, na przykład, kulturę pracy sprzętu, certyfikaty, czy też sposób smarowania, zapotrzebowanie olejowe i wiele więcej. Ponadto, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapoznanie się ze wskazówkami, które znajdziemy także w poniższym artykule: 

https://airpress.pl/blog/post/na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-kompresora

kompresor 100l dwutłokowy

Kompresor 100l Metabo, Stanley, a może Kraft&Dele? Renoma producenta może okazać się istotna

Choć nie jest to najistotniejsza kwestia, to warto zacząć poszukiwania od zweryfikowania oferty producentów popularnych i o dobrej renomie. To pozwala sądzić, że z marszu otrzymamy sprzęt o nieco lepszym wykonaniu i większej niezawodności. Co, w połączeniu z łatwiejszym procesem gwarancyjnym przy ewentualnych usterkach, oferuje każdemu użytkownikowi dodatkowe zapewnienie trwałości i jakości.

Rzecz jasna producent o popularnej i dźwięcznej nazwie może też oferować produkt niewspółmiernie drogi do ogólnej jakości i parametrów. Musimy więc zapoznać się z dokładną ofertą, przyjrzeć poszczególnym parametrom, a następnie porównać zdobyte informacje w celu przeprowadzenia właściwej analizy dostępnych na polskim rynku kompresorów 100l 230v.

KOMPRESOR SPRĘŻARKA TAGRED 100L 2T 8W1 + SEPARATOR
kompresor 100l opinie

KOMPRESOR OLEJOWY SPRĘŻARKA 100L
kompresor 100l ranking

Z pewnością bardzo ważne będą podstawowe parametry robocze

Skoro już omówiliśmy kwestię marki, czas przyjrzeć się najważniejszym parametrom wskazującym nam na ostateczną jakość pracy sprzętu, mianowicie wydajność zasysania, a także robocza wydajność przepływu powietrza. Te dwa parametry bardzo często mylone są przez użytkowników.

Należy pamiętać, że maksymalne wartości często podawane przez producentów wskazują na maksymalną wydajność urządzenia w przypadku zasysania powietrza i przygotowania sprzętu do działania. Inaczej ma się sprawa przepływu powietrza podczas normalnego użytkowania. Ten drugi parametr powinien wynosić nie mniej niż 300 litrów na minutę. Najlepsze opcje są w stanie zaoferować przepływ powietrza na poziomie 450-500 litrów na minutę.

Uwzględnić też należy pozostałe dane techniczne 

Aby wydajność urządzenia była na satysfakcjonującym nas poziomie, to pozostałe parametry robocze także musimy zweryfikować. I mowa tutaj o wielu kluczowych aspektach jak, chociażby, ciśnienie robocze i maksymalne kompresora czy też specjalne wbudowane systemy odpowiadające za właściwe działanie kompresora powietrza i jego bezpieczeństwo.

Rzecz jasna zapomnieć nie możemy o mocy znamionowej, którą określa się zarówno na wale silnika lub też o maksymalnym poborze mocy silnika. To wszystko, w połączeniu z innymi, już nieco mniej omawianymi aspektami jak, na przykład, dostateczna liczba gniazd roboczych do sprawnego użytkowania więcej niż jednego urządzenia, będzie miało finalnie bardzo duży wpływ na atrakcyjność sprzętu.

KOMPRESOR OLEJOWY 100L 2 TŁOKI SEPARATOR ZESTAW8w1
kompresor olejowy 100l
KOMPRESOR ZBV100+8W1 2TŁOKI olejowy sprężarka 100l
kompresor 100l ranking

Nie zapominajmy o akcesoriach i zużyciu oleju

Dalej warto przyjrzeć się temu, co w zestawie oferować nam będzie sprężarka. Czy będzie to wyłącznie samo urządzenie czy może też komplet końcówek, złączek i innych atrybutów o znacznie większym znaczeniu, jeśli zamierzamy dosyć często korzystać z kompresora. Rzecz jasna bardzo ważne będą filtry powietrza i gumowe koła do łatwiejszego transportu.

Z akcesoriów, które nie odgrywają tak istotnej roli przy zakupie kompresora dwutłokowego 100l warto wymienić stopy gumowe poprawiające stabilność, olej spełniający kryteria i wymagania producenta, czy też inne dodatki tego typu, dzięki którym użytkowanie kompresora będzie o wiele przyjemniejsze i mniej skomplikowane.

Kultura pracy i pozostałe informacje 

Dalej warto zapoznać się z informacją odnośnie głośności. Jak dobrze wiemy, im większa będzie wydajność pracy sprężarki i większe ciśnienie robocze, tym skuteczniejszy kompresor 100l 230v będzie podczas pracy. Jednakże, nie możemy zapomnieć o komfortu, a tutaj wartość mierzona w decybelach jest jedną z ważniejszych.

Ciągła praca przy głośności na poziomie 100 dB lub większej mocno naraża nasz słuch na uszkodzenie dlatego nalezy sprawdzić czy np nie lepiej będzie nabyć mniejszy kompresor 50l bo pewnie urządzenie 24 litrowe będzie za małe. Dlatego w większości przypadków zaleca się korzystanie ze specjalnych nauszników ochronnych. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby wybrany przez nas produkt gwarantował szybki czas uzupełniania kompresora jak i wyróżniał się na tle konkurencji pozostałą specyfikacją.

Kompresor sprężarka 100l 499l/Min 230V Jager WR
Kompresor 100l używany

Kompresor 100l – podsumowanie rankingu 2024

Jak widzimy, istnieje wiele różnych ofert i każdy z prezentowanych tu modeli charakteryzuje się innymi zaletami i właściwościami. Potrzebujemy mocnego urządzenia? Takie znajdziemy. A może bardziej interesuje nas opcja budżetowa? Także jest tu dostępna jeżeli chodzi o wersje bezolejową to zapraszamy do artykułu https://majsterkujsam.pl/kompresor-bezolejowy-opinie-ranking/. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie – na czym dokładnie nam zależy? Plusy i minusy kompresorów olejowych i bezolejowych znajdziesz w tym artykule: https://majsterkujsam.pl/jaki-wybrac-kompresor-olejowy-czy-bezolejowy-roznice-plusy-i-minusy/.

Rzecz jasna nie każdy może znać dokładne sytuacje, w których kompresor będzie później wykorzystywany. Dlatego zachęcamy do wyboru jednej z najbardziej uniwersalnej opcji gwarantującej wszechstronne zastosowanie i świetny stosunek jakości do ceny. Mowa tutaj, rzecz jasna, o zwycięzcy rankingu, mianowicie KOMPRESOR 100L +K olejowy sprężarka powietrza V2.

Poznaj kompresory do piaskowania: https://majsterkujsam.pl/kompresor-do-piaskowania-opinie-ranking/ oraz profesjonalne pistolety do piaskowania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor 100l wybrać
Average rating:  
 6 reviews
 by Marta

Mamy w pracy 4 kompresory marki Jager German. Najpierw kupiliśmy jeden. Pracownicy powiedzieli, że to najlepszy z tych jaki mieli. Są bardzo zadowoleni. Po roku czasu dokupiliśmy jeszcze 3 sztuki. Przed Jager kierownik chciał oszczędzić i kupiliśmy wcześniej Kowal potem Tagred ale okazało się, że parametry są nie takie jakie deklarowali producenci. Pracownicy na zakładzie nie chcieli nimi pracować. Wydajność była w nich o min. 100% zawyżona. Plotery plazmowe do wycinania w stali nie chciały z nimi pracować. Odkąd mamy Jager wszystkie prace ruszyły z kopyta. Bardzo duży plus za podawanie prawdziwych danych.

 by jureczek

Kompresor 100 l to już mocny sprzęt. Warto wybrać dobry jakościowo żeby się nie rozczarować. Ja mam kowala i jest ok, ale wcześniej mialem inny, nie bede wymienial nazwy, ale to był shi...

 by kowalsfan

Mój Kowal jeszcze się nie rozszczelnił ;D sporo korzystam z niego, nic się nie dzieje, polecam.

 by ciemny

Jestem przed zakupem pierwszego w życu kompresora i muszę się trochę zorientować. Raczej nie wybiorę najdroższego, coś w średniej cenie.

 by SN7

W robocie mamy kompresor Jager. Szybko mogę się podpiac, dobra moc. Używamy codziennie od roku, wszystko działa.

 by igi12

Mam sprężarkę krafta w garażu. Na warunki domowe całkiem spoko. Nie chciałem inwestować, bo używam sporadycznie.