Jaki elektryczny przepływowy podgrzewacz do wody wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody ranking produktów z roku 2024 – dowiedz się która oferta będzie dla ciebie najwłaściwsza! 

Jednym ze sposobów na to, aby cieszyć się we własnych czterech ścianach ciepłą wodą są podgrzewacze wody. Te dostępne są jako ciśnieniowe lub też bezciśnieniowe, pojemnościowe czy przepływowe. Wydajność i szybkie nagrzanie wody użytkowej będzie tutaj kluczowe, aczkolwiek co jeszcze wpłynie na ostateczną wydajność podgrzewacza przepływowego? Które parametry powinny nam najbardziej wpaść w oko?

Jednakże, wybór idealnego rozwiązania nie jest tak prosty, jak mogłoby się nam wydawać. Z uwagi na to, że każdy podgrzewacz wody przepływowy różni się od siebie, a konkurencyjnych produktów o ciekawej charakterystyce jest bardzo dużo, postanowiliśmy przygotować specjalne zestawienie. To w nim uwzględniono najistotniejsze parametry, dzięki którym możliwe jest wyposażenie się we wręcz idealny podgrzewacz wody przepływowy o elektrycznym działaniu. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

PODGRZEWACZ WODY FLEX

9.9

Tania


 

PODGRZEWACZ WODY LCD

9.8

Tania

P3 Gordon RX-002-1

9.7

Średnia

Podgrzewacz iso trade

9.6

Tania


 

DAFI z nyplami

9.5

Droga

PERFECT WIJAS

9.5

Droga

Nasi eksperci wybrali spośród wielu różnych dostępnych produktów te najlepsze. Pozwala to na zapoznanie się z najciekawszymi produktami i sprawdzenie czym charakteryzują się najlepsze elektryczne przepływowe podgrzewacze wody. Warto tutaj uwzględnić, że interesujące produkty to takie, które gwarantują wysoką moc i możliwości grzewcze, a także charakteryzują się odpowiednim ciśnieniem roboczym i wieloma innymi dodatkowymi parametrami.

ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY LCD FLEX

przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230v

Najlepszym produktem w rankingu jest podgrzewacz o mocy 3000 Watów. Model posiada mocowanie od dołu, czyli tzw. umywalkowe. Przyłącze ma standardowy wymiar ½ cala. Podgrzewacz jest zasilany sieciowo za pośrednictwem dołączonego kabla. Urządzenie posiada wodoszczelność klasy IPX4. Cały zestaw składa się z podgrzewacza z wyświetlaczem i wylewką oraz uszczelki.

Bateria jest biała i posiada czarny wyświetlacz LCD w dwóch wariantach – jeden jest owalny, drugi ścięty. Wylewka typu Flex jest niezwykle giętka i można ją wyginać pod dowolnym kątem, co ułatwia zmywanie i napełnianie naczyń. Jest ona w kolorze srebrnym; farba nie odpryskuje nawet podczas intensywnego użytkowania i wyginania.

Wylewka ma 45 centymetrów długości. Bateria ma 20 centymetrów szerokości i 15 centymetrów wysokości. Całość wykonano z metalu i tworzywa sztucznego, wszystkie wykorzystane do produkcji materiały są bezpieczne dla żywności. Urządzenie podgrzewa wodę do 60 stopni Celsjusza w pięć sekund. Wyświetlacz pokazuje gotowość podgrzewacza do działania i temperaturę aktualnie przepływającej wody.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Elastyczna wylewka;

 • Duży wyświetlacz.

 • Dosyć trudny montaż.

ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY LCD 3kW 

elektryczny przepływowy podgrzewacz wody

Kolejny model również ma moc 3000 Watów. Bateria jest jednak mniejsza i zorientowana pionowo; dzięki temu urządzenie sprawdzi się również w wąskich kuchniach i w małych zlewach. Podgrzewacz montowany jest od dołu. Produkt jest wodoodporny, co potwierdza klasa IPX4. W zestawie znajduje się przewód zasilający o długości 0,9 metra.

W urządzeniu zastosowano bezpiecznik termiczny, dzięki któremu nie ma ryzyka przegrzania podgrzewacza lub poparzenia użytkownika. Produkt nagrzewa wodę w zakresie temperatur od 30 do 60 stopni Celsjusza w bardzo krótkim czasie – od 3 do 5 sekund. Temperaturę można dowolnie regulować. Mały, ale bardzo wyraźny wyświetlacz LCD pokazuje jak ciepła woda akurat przepływa przez wylewkę.

Całość, razem z wylewką ma 37 centymetrów wysokości i 15 centymetrów szerokości. Sam moduł grzewczy ma 14 centymetrów wysokości. Dołączono do niego wygodne pokrętło z przedziałką pokazującą, w którą stronę przekręcić, aby uzyskać ciepłą lub zimną wodę. Podgrzewacz jest biały, a wylewka srebrna. Obudowa podgrzewacza powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wylewka natomiast jest metalowa.

 • Wygodne pokrętło;

 • Długi kabel;

 • Szybko podgrzewa wodę.

 • Mały wyświetlacz.

P3 PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY ELEKTRYCZNY LCD

podgrzewacz wody przepływowy

Podgrzewacz wody Gordon RX-002-1 jest cały srebrny – zarówno moduł grzewczy, jak i wylewka. Wylewka nie jest elastyczna, ale obrotowa; obraca się o 360 stopni. Urządzenie posiada certyfikaty CE oraz RoHS, które potwierdzają jego wysoką jakość, niezawodność i bezpieczeństwo. Produkt ma mocowanie dolne. Wysokość modelu to 40 centymetrów.

Sam element grzewczy mierzy 23,5 centymetra długości. Szerokość, razem z wylewką to 15 centymetrów. Obudowa urządzenia powstała z innowacyjnego materiału ABS; do wytworzenia wewnętrznej grzałki użyto miedź oraz stal nierdzewną. Stal nierdzewną wykorzystano także do utworzenia wylewki. Produkt jest zasilany sieciowo i podgrzewa wodę do temperatur od 30 do 60 stopni w około 5 sekund.

Montaż jest bardzo prosty i zajmuje niewiele czasu. Urządzenie jest niezwykle ekologiczne, ponieważ zużywa energię tylko w momencie grzania, nie podgrzewa wody „na zapas”. Do regulacji temperatury służy pokrętło zlokalizowane z lewej strony grzałki. Posiada ono oznaczenia ciepłej i zimnej wody w postaci kolorów czerwonego i niebieskiego. Produkt nadaje się do instalacji w zlewie i w wannie.

 • Estetyczny wygląd;

 • Zajmuje mało miejsca;

 • Dobrze grzeje wodę.

 • Stosunkowo krótka wylewka.

Przepływowy Podgrzewacz Wody LCD 3kW Elektryczny

przepływowy podgrzewacz wody opinie

W rankingu 2024 znalazł się też podgrzewacz marki Iso Trade. Jest to urządzenie o mocy 3000 Watów. Produkt wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem i praktycznym sterowaniem. Do odkręcania wody służy wajcha z metalowym pokryciem. Temperaturę podgrzewania wody można ustawić za pośrednictwem wygodnego pokrętła. Grzanie wody można swobodnie regulować w skali od 30 do 60 stopni Celsjusza.

Urządzenie można zainstalować w wannie lub w zlewie czy umywalce. Bateria grzewcza jest pokryta obudową ABS w białym kolorze. Wajcha i wylewka są srebrne, połyskujące. Z przodu grzałki zlokalizowano duży, ostry wyświetlacz LCD, który pokazuje wybraną temperaturę grzania wody. Produkt ma dolne mocowanie i przyłącze ½ cala.

Wylewkę można obracać o 360 stopni, co ułatwia napełnianie naczyń i zmywanie. Urządzenie jest zasilane za pomocą kabla sieciowego, który również jest biały. Wylewka ma 20 centymetrów długości. Moduł grzewczy ma 6,5 centymetra wysokości. Uchwyt wajchy ma 7,5 centymetra długości. Całe urządzenie mierzy 26,5 centymetra wysokości i 15 centymetrów szerokości.

 • Atrakcyjna cena;

 • Duży wyświetlacz;

 • Wygodna wajcha.

 • Wylewka ma duży kąt, co może być problemem w małych zlewach.

Przepływowy ogrzewacz wody DAFI z nyplami 3,7kW

podgrzewacz przepływowy wody opinie

Ogrzewacz wody DAFI jest sprzedawany samodzielnie, bez wylewki i wyświetlacza LCD. Jest to urządzenie o mocy 3700 Watów. Moduł waży 1,5 kilograma i wyposażono go w bezpiecznik automatyczny 16 A. Produkt posiada klasę wodoodporności IPX4. Model jest dostępny w kilku wariantach, różnica dotyczy mocy urządzenia.

W zestawie znajduje się przewód zasilający o długości 1,5 metra, dwa nyple redukcyjne ½ cala, wieszak, klucz montażowy oraz perlator. Podgrzewacz można montować pod zarówno pionowo, jak i poziomo. Skrzynia ma 161 milimetrów wysokości i 86 milimetrów szerokości. Obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, które posiada specjalistyczny atest. Podlega ona recyklingowi i jest bezpieczna dla żywności.

Urządzenie pozwala na podgrzewanie wody do temperatur od 15 do 60 stopni Celsjusza. Grzanie zajmuje około 5 sekund. Skrzynia jest biała, posiada jedynie niebieskie logo firmy. Produkt można zamontować do zlewu, umywalki lub kabiny prysznicowej. Jest ono stosunkowo niewielkie, dlatego zmieści się zarówno pod, nad, jak i obok kranu.

 • Niewielkie wymiary;

 • Duża moc grzewcza;

 • Możliwość instalowania pod dowolnym kątem.

 • Skomplikowany montaż.

 •  

PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 5KW PERFECT WIJAS

podgrzewacz wody ranking

Perfect Wijas to podgrzewacz w postaci skrzyni. Moduł waży kilogram i ma moc 5000 Watów oraz posiada stopień ochrony IPX24. Klasa energetyczna dla tego modelu to A. Urządzenie ma 153 centymetry wysokości, 134 centymetry szerokości i 76 centymetrów głębokości. Podgrzewacz nadaje się do instalacji przy zlewach, umywalkach oraz prysznicach, jednak aby połączyć je z natryskiem, należy dokupić specjalny moduł.

Skrzynia jest biała; obudowa powstała z tworzywa sztucznego, które jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i detergenty. Można ją myć bez narażania skrzyni na powstawanie rys. Dla uzyskania najlepszego efektu, należy instalować urządzenie pionowo; w poziomie również działa, ale może wolniej podgrzewać wodę.

Model umożliwia szybkie ogrzewanie wody w zakresie od 15 do 60 stopni Celsjusza. Wszystkie elementy urządzenia zostały przebadane pod kątem kontaktu żywnością; wodę przepuszczoną przez grzałkę można pić, ponieważ nie będzie ona zawierała żadnych toksycznych substancji. W modelu zastosowano system hydrauliczny elektroniczny, który jest bardziej wydajny niż tradycyjny ze spiralą grzejną.

 • Nowoczesny system hydrauliczny;

 • Mocna obudowa;

 • Wysoka moc.

 • Wysoka cena.

 •  
 •  

Artykuły

Ranking elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody 2024 jest dla ciebie zbyt długi? A może większość przedstawionych modeli przypadła ci do gustu?

Aby mieć stuprocentową pewność, że wybrany przez nas produkt spełni się jako urządzenie do podgrzewania wody użytkowej w naszym domu, należy poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania i na tak zwany research. Zapoznanie się z pełnym katalogiem i zweryfikowanie poszczególnych parametrów pozwoli na wybranie produktu charakteryzującego się najwłaściwszym wykonaniem i sprawnością pracy.

Rzecz jasna wymagania każdego z nas są inne. Jeden użytkownik będzie oczekiwał ogrzanie wody w dosłownie kilka sekund, a innemu nie przeszkadzać będzie odczekanie nawet i do 15-20 sekund na uzyskanie ciepłej cieczy. Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie wielu atrybutów i czynników ostatecznie wpływających na jakość produktu. Rzecz jasna musimy też pamiętać o tym, że przepływowy podgrzewacz wody elektryczny 230v będzie mieć różną moc i wiele innych parametrów.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi atrybutami, gdyż oprócz samej mocy czy jakości wykonania kluczowymi kryteriami są też takie dane jak odpowiednio dobrane ciśnienie robocze, funkcjonalność, czy też zakres temperatury. Co ciekawe, opinie przepływowych podgrzewaczy wody wraz z odpowiednim stosunkiem jakości do ceny będzie nader ważny. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł pokazujący jaki najlepszy gazowy podgrzewacz wody wybrać:

https://www.extradom.pl/porady/artykul-przeplywowy-podgrzewacz-wody-jaki-wybrac

przepływowy podgrzewacz wody dafi

Pierwszy kluczowy parametr to, rzecz jasna, moc

Na rynku mamy dostępne standardowe przepływowe podgrzewacze wody elektryczne 230v jak i propozycje trójfazowe. Jednakże, w większości przypadków będziemy zainteresowani propozycją jednofazową z uwagi na fakt, że jest to w zupełności wystarczające zasilanie do większości wymagań. To, co jednak odgrywa kluczową rolę, to moc sprzętu.

Ta może się różnić i to dosyć diametralnie. Jeden elektryczny przepływowy podgrzewacz wody będzie charakteryzował się mocą na poziomie 2-3 kW, a inny może nawet generować 5 kW. To, rzecz jasna, wpływa na zużycie energii, ale nie tylko. Najistotniejszą kwestią będzie tutaj czas, jaki wymagany jest do nagrzania wody i dostarczenia nam ciepłej cieczy. 

Ponadto, wysoka moc pozwala na wykorzystanie elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody do prysznica z uwagi na możliwość ogrzania większej ilości wody w tym samym czasie.

PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY 5KW PERFECT WIJAS
podgrzewacz wody ranking

Przepływowy ogrzewacz wody DAFI z nyplami 3,7kW
podgrzewacz przepływowy wody opinie

Nie możemy też pominąć kwestii wykonania 

Następnym kryterium świadczącym, że mamy do czynienia z produktem o bardzo dobrej jakości wykonania i atrakcyjności jest wykonanie. Jeśli produkt ma nam służyć bardzo długo, to lepiej aby do jego wykonania producent wykorzystał tylko najwyższej klasy materiały. To, rzecz jasna, nie możemy potwierdzić w żaden prosty sposób. Możemy jednak zapoznać się z opisem i wywnioskować z niego czy produkt poradzi sobie w oczekiwanych sytuacjach czy też nie.

Jeśli sprzęt zyskał wysokie klasyfikacje wodoodporności, a przy tym producent zdecydował się na przeprowadzenie wszelkich wymaganych testów w celu uzyskania certyfikatów bezpieczeństwa i jakości wykonania, to możemy mówić o produkcie nieco lepiej rokującym. Dodatkowo powinniśmy uwzględnić wodoodporność i klasę szczelności, jaka nierzadko pojawia się w opisach.

Jeszcze innym sposobem na weryfikację wykonania jest sprawdzenie gwarancji. Jeśli ta wynosi minimum 2 lata, to możemy mieć nadzieję na bezproblemowe użytkowanie sprzętu właśnie przez ten okres. 3-letni okres ochronny będzie pożądany w celu uzyskania jeszcze większej pewności.

Ciśnienie robocze również istotne

Następną bardzo ważną kwestią do uwzględnienia będzie ciśnienie robocze. To ono wskazuje nam czy produkt poradzi sobie przy danym ujęciu wodnym. Jeśli ciśnienie, z jakim woda wypływa z kranu, węża czy też z prysznica jest za wysokie, to nawet jeśli zakupimy bardzo dobry elektryczny przepływowy podgrzewacz wody do prysznica, możemy w bardzo prosty sposób doprowadzić do jego uszkodzenia.

Musimy więc zapoznać się z informacjami, jakie umieszczone zostały przez producenta i sprawdzić czy ciśnienie robocze znajduje się w zakresie pracy podgrzewacza. Jeśli tak, to możemy śmiało wyposażyć się w dany produkt. Jeśli nie, po prostu szukamy dalej.

P3 PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY
podgrzewacz wody przepływowy
ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY LCD
elektryczny przepływowy podgrzewacz wody

Funkcjonalność równie ważna

Dalej warto przyjrzeć się funkcjonalności. Za tym słowem kryją się wszelkie udogodnienia i opcje dodatkowe, które zwiększają komfort z użytkowania sprzętu i pozwalają na bezproblemowe obsługiwanie sprzętu przez nawet największych laików. To także bardzo przyjemne cechy poprawiające jakość z używania sprzętu.

Jednym z takich ciekawych gadżetów będzie możliwość kontroli podgrzewania wody za pomocą wyświetlacza LCD. Oprócz tego, powinniśmy też wybierać sprzęt umożliwiający regulację maksymalnej temperatury, do jakiej przepływowy podgrzewacz wody będzie ją podgrzewał.

Przepływowy podgrzewacz wody – opinie i cena

Choć to subiektywne źródło informacji, to nie powinniśmy bagatelizować opinii. Czasami dane w nich zawarte czy też ciekawe spostrzeżenia odnośnie użytkowania sprzętu okażą się kluczowe z uwagi na ukazanie produktu w innym świetle. Nie musi to oczywiście oznaczać, że doświadczenie konkretnego użytkownika z danym podgrzewaczem będzie identyczne, co nasze. Jeśli jednak wielu kupujących potwierdzi te same mankamenty czy też pochwali konkretne atrybuty, to można je uznać za prawdziwe.

Cena to kolejna kwestia warta rozważenia, ale nie jako czynnik dominujący, a bardziej jako wskazanie czy produkt rzeczywiście jest wart swojej ceny czy nie. Zamiast kierować się konkretnymi widełkami cenowymi, powinniśmy porównać produkty i to, co mają do zaoferowania. Sprawdźmy parametry użytkowe, akcesoria dodatkowe i funkcjonalność, a następnie przyjrzyjmy się wykonaniu i gwarancji. Dopiero wtedy sprawdźmy jak te wszystkie elementy korelują się z ceną.

Przepływowy Podgrzewacz Wody LCD 3kW
przepływowy podgrzewacz wody opinie

Elektryczny przepływowy podgrzewacz do wody – podsumowanie rankingu 2024

Nie wiesz czy wybrać przepływowy podgrzewacz wody Dafi, a może innej marki? Jeśli uznasz, że najlepszym sposobem będzie poradzenie się ekspertów, to warto tak zrobić. Zachęcamy jednak na zapoznanie się z powyższą lekturą raz jeszcze, aby wiedzieć dlaczego ciśnienie jest ważne, czemu gwarancja może wskazać nam dobre wykonanie produktu i na co moc wpływa – oprócz większego zapotrzebowania na energię elektryczną.

W międzyczasie uważamy, że każda opcja z zestawienia jest warta naszej uwagi. Jednakże, to numer jeden, a mianowicie ELEKTRYCZNY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY LCD FLEX, charakteryzuje się najciekawszymi parametrami w porównaniu do ceny. Warto przy tym pamiętać, że produkt gwarantuje nam ciekawe funkcjonalności i możliwość obserwacji obecnej temperatury. 

Zobacz też jaki bojler elektryczny energooszczędny wybrać.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki elektryczny przepływowy podgrzewacz do wody wybrać
Average rating:  
 0 reviews