Jakie piecyki gazowe łazienkowe wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jak wybrać najlepszy podgrzewacz do łazienki? Sprawdź poradnik zakupowy 2024 i zapoznaj się z najnowszym rankingiem piecyków gazowych łazienkowych!

Rynek przesiąknięty jest ogromną liczbą najróżniejszych piecyków gazowych. Z jednej strony to dobrze, bo mamy dostęp do wielu ciekawych produktów o nietuzinkowej charakterystyce i specyfikacji. Z drugiej jednak strony rodzi to wiele problemów, a najważniejszym, rzecz jasna, jest kwestia który z tych produktów powinniśmy wybrać. 

Niestety, zadanie jest dodatkowo utrudnione z uwagi na różne rodzaje tych piecyków. Przecież mamy ogrzewacze przepływowe, pojemnościowe, z otwartą komorą spalania i zamkniętą. To wszystko doprowadza do niemałego bólu głowy wszystkich zainteresowanych. Aby jednak ułatwić proces zakupu, dzisiejszy ranking piecyków do łazienek przedstawi te najbardziej interesujące.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

FERROLI ZEFIRO JUNKERS

9.9

Tani

Beretta Fonte Lx11

9.8

Tani

Junkers HYDRO

9.7

Drogi

TERMET G-19-02 TERMAQ

9.6

Drogi

Lista nie jest długa, bo do recenzji nasi specjaliści wybrali wyłącznie cztery produkty. Każdy z nich jednak charakteryzuje się bardzo ciekawymi funkcjami i właściwościami. Ich parametry wskazują na bardzo dobre wykonanie i pewność, że w każdej sytuacji będą działać bez problemu i z wysoką skutecznością. Wskazywać mają na to moc i maksymalne ciśnienie pracy, regulacja temperatury, a także pozostałe funkcjonalności.

Nowoczesne gazowe podgrzewacze wody FERROLI ZEFIRO C11 LCD JUNKERS

 

piecyki gazowe łazienkowe ranking

Ranking wygrywa piec gazowy marki Ferroli. Model Zefiro ECO ma prosty, elegancki wygląd i praktyczny, intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Piecyk jest biały, dlatego wpasuje się do każdego pomieszczenia, nie zaburzając jego wystroju. Ponadto model jest stosunkowo kompaktowy i waży około trzynastu kilogramów; należy podwieszać go w pozycji pionowej.

Podgrzewacz ma moc cieplną w zakresie od 7 do 19 kW. Kontrola zapłonu to układ nadzorujący dopływ gazu do palnika, wymiennik jest w całości wykonany z miedzi. Takie rozwiązanie techniczne gwarantuje bezpieczeństwo i szybkie nagrzewanie wody przy niezwykle niskiej emisji spalin i cichej pracy. Moc palnika można wygodnie modulować, podobnie jak temperaturę wody. Dostęp do podzespołów jest łatwy, co ma znaczenie podczas przeglądu i serwisowania.

Gładka obudowa jest nie tylko bezpieczna, ale również odporna na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Farba nie odpryskuje nawet po długim czasie użytkowania i przy dużej wilgotności pomieszczenia. Model zalecany jest do stosowania w nowych i modernizowanych budynkach. Dodatkową zaletę stanowi łatwość montażu – można to zrobić samodzielnie przy niewielkim wysiłku.

 • Atrakcyjna cena;

 • Wyraźny i duży wyświetlacz;

 • Ekologiczny i ekonomiczny.

 • Logo marki nad panelem zaburza prosty wygląd urządzenia.

Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny Beretta

gazowe podgrzewacze wody cena

Marka Beretta stworzyła bardzo elegancki model podgrzewacza gazowego. Całkowicie biała, gładka obudowa posiada niewielki i schludny panel sterowania składający się z czterech dotykowych przycisków i małego wyświetlacza LCD. Model Fonte Lx 11 jest nowoczesny i posiada wysoko zaawansowany, elektroniczny system regulacji płomienia oraz palnik o niskim wskaźniku tlenku azotu (zawsze przezornym wyjściem będzie dodatkowy czujnik gazu ziemnego np. taki z naszego zestawienia). Dzięki temu urządzenie jest niezwykle ekonomiczne.

Podgrzewacz zasilany jest gazem ziemnym G20 i ma zapłon bateryjny (dwiema bateriami 1,5V, które znajdują się w zestawie). Cechuje się wysoką przepustowością ciepłej wody użytkowej i wysoką produkcją ciepłej wody – 25 stopni Celsjusza, 11 minut. Termostat gwarantuje automatyczną kontrolę temperatury. Istnieje możliwość elektronicznego zresetowania termostatów za pomocą panelu sterowania.

Model jest kompaktowy i stosunkowo tani. Ma wysokiej jakości nowoczesne podzespoły, szybko nagrzewa wodę i jest energooszczędny. Panel sterowania jest opisany uniwersalnymi ikonami, a dostęp do środka jest łatwy, w związku z czym serwisowanie i przeglądy nie sprawiają trudności. Ledowy wyświetlacz wyposażono w diodę, która informuje o konieczności wymiany baterii.

 • Ładny design;

 • Intuicyjny panel;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Stosunkowo duży rozmiar.

Piecyk Gazowy Junkers HYDRO 4300 10-4KB Hydrogener 

gazowe podgrzewacze wody opinie

Hydro 4300 firmy Junkers to gazowy podgrzewacz wody przeznaczony do obsługi wanny lub prysznica i umywalki jednocześnie. Zasilany jest hydrogeneratorem, czyli turbiną i został wyposażony w nowoczesny palnik atmosferyczny i elektroniczny zapłon. Jego ekonomiczna struktura pozwala zaoszczędzić aż do 70 metrów sześciennych gazu rocznie – nie ma tutaj płomyka dyżurnego.

Model posiada aż trzy zabezpieczenia. Pierwszy na wypadek przypadkowego zgaśnięcia płomienia, drugi przed cofnięciem się spalin do pomieszczenia i trzeci przed przegrzaniem wymiennika. Dzięki temu piecyk może znajdować się w łazience lub w kuchni bez dodatkowych osłon. Kolejną zaletą produktu jest bardzo szybki czas uruchomienia – tylko trzy sekundy. Urządzenie podgrzewa wodę do temperatury 35 stopni Celsjusza z wydajnością dziesięciu litrów na minutę.

Z przodu piecyka znajduje się panel sterowania z dwoma pokrętłami, przyciskiem włączającym i malutkim wyświetlaczem LCD. Dzięki ekranowi w łatwy i szybki sposób można ustawić pożądaną temperaturę wody. Model produkuje mniej tlenku węgla i azotu w porównaniu do palników starszej generacji. Dodatkowo urządzenie generuje hałas na poziomie 53 decybeli, czyli cicho pracuje.

 • Kilka systemów zabezpieczeń;

 • Przejrzysty panel sterowania;

 • zapłon z hydrogeneratora.

 • Stosunkowo wysoka cena.

TERMET G-19-02 TERMAQ ELECTRONIC OGRZEWACZ GAZOWY

gazowe podgrzewacze wody ranking

Termet Termaq Electronic GE-1902 Eco to bardzo nowoczesny piecyk gazowy, do którego produkcji wykorzystano tylko rozwiązania technologiczne najnowszej generacji. Piecyk pozwala regulować moc w zakresie od 7,7 do 19,2 kilowatów i posiada klasę energetyczną A, czyli jest to sprzęt ekonomiczny i ekologiczny. Jego dokładne wymiary to 59 centymetrów wysokości, 36 centymetrów szerokości i 23 centymetry głębokości. Średnica rury spalinowej to niecałe 12 centymetrów.

Urządzenie jest zasilane gazem ziemnym GZ-50. Minimalny dopuszczalny przepływ wody wynosi 3,2 litra na minutę, maksymalny – 11 litrów na minutę. Minimalne ciśnienie wody wynosi 0,20 bara. Model posiada zapłon elektroniczny z baterii i innowacyjny palnik chłodzony wodą. Urządzenie szybko się uruchamia i szybko podgrzewa wodę. Ponadto regulacja przepływu i temperatury wody jest bardzo łatwa, odbywa się za pomocą wygodnych pokręteł.

Piecyk pracuje cicho i równomiernie. Ma wbudowane zabezpieczenie przeciwko wypływowi gazu (dodatkowym zabezpieczeniem z pewnością będzie dodatkowy czujnik czadu i gazu)  i czujnik ciągu kominowego, co oznacza, że jest bezpieczny. Biała obudowa jest gładka, łatwa w utrzymaniu i odporna na ciągły wpływ wilgoci oraz na uszkodzenia mechaniczne.

 • Klasa energetyczna A;

 • Wygodne pokrętła;

 • Nowoczesne podzespoły.

 • Brak wyświetlacza.

Artykuły

Jaki piecyk gazowy przepływowy powinniśmy wybrać? Sprawdź poradnik 2024 i wybierz ten najwłaściwszy!

Piecyki gazowe łazienkowe ranking na rok 2022 przedstawił nam bardzo ciekawe oferty. Każda z nich wyróżnia się na tle konkurencji i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. To właśnie dlatego możemy liczyć na to, że bez mniejszych problemów sprzęt sobie poradzi, co jest ważne w przypadku kiedy nie mamy żadnego pojęcia o tego typu sprzęcie. Co jeśli jednak potrzebujemy czegoś więcej niż dobrego piecyka gazowego przepływowego?

W takiej sytuacji zalecamy zapoznanie się z poradnikiem zakupowym. To właśnie w tym artykule postanowiliśmy zapoznać wszystkich zainteresowanych z ogromną liczbą wskazówek i porad, które mają za zadanie pomóc wam w znalezieniu idealnego sprzętu. Jak wszyscy wiemy, im więcej wiemy na temat specyfikacji, tym jesteśmy pewniejsi przy zakupie.

Dlatego każdy piecyk gazowy łazienkowy, który sobie wymarzymy, musi oferować nam odpowiednią moc i ciśnienie, aby być w stanie szybko i wydajnie dostarczyć do całego mieszkania ciepłą wodę. Ponadto, kluczowym elementem jest też zwrócenie uwagi na regulację wody, a także na dodatkowe funkcjonalności. Bezpieczeństwo użytkowania takiego ogrzewacza również ma znaczenie. Więcej informacji znajdziemy poniżej:

Przede wszystkim zweryfikuj moc

Kupując piecyk gazowy pierwszą rzeczą, która powinna rzucić nam się w oczy, jest moc cieplna. Jest to w skrócie maksymalna i minimalna moc, z jaką piecyk może pracować. Wskazuje nam ona czy piecyk poradzi sobie z ogrzewaniem bardzo dużej ilości wody i czy zrobi to w sposób skuteczny. 

Do mieszkania czy małego gospodarstwa wystarczy moc w okolicach 16-19 kW. Jest to, rzecz jasna, maksymalna moc cieplna, lecz wiele ogrzewaczy wykorzystuje specjalne regulatory, które mogą zmniejszyć moc cieplną nawet o 10 kW lub więcej. Tak duży zakres gwarantuje odpowiednie dostosowanie sprzętu do wymagań. Powyższe wartości będą z pewnością odpowiednie i bez problemu pozwolą na skuteczne i efektywne uzyskanie ciepłej wody.

Następnie, uwzględnij ciśnienie

Obok mocy cieplnej piecyka gazowego łazienkowego kolejnym niezwykle kluczowym parametrem wydaje się ciśnienie, a dokładniej rzecz biorąc ciśnienie minimalne, normalne i maksymalne. Te trzy aspekty muszą być dostosowane do parametrów, jakie obowiązują w sieci w naszym domu. Szczególnie dotyczy to minimalnego ciśnienia wody, bo ten parametr może skutecznie doprowadzić do nieprawidłowego działania urządzenia. 

Niektórzy producenci podają również minimalne i maksymalny przepływ wody, co jest w pewnym stopniu powiązane z ciśnieniem i mocą. Także powinniśmy uwzględnić to kryterium, bo wartości te wskazują nam na efektywność pracy podgrzewacza i to czy jest on w stanie dostarczyć bardzo dużo ogrzanej wody.

Bezpieczeństwo najważniejsze 

Nie trzeba nikogo przekonywać, że przy pracy piecyków gazowych, które w celu ogrzania naszej wody spalają metan, najważniejszym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność danej oferty jest jej bezpieczeństwo. Na ten aspekt może wpłynąć wiele czynników i kwestii dodatkowych jak, chociażby, właściwą konstrukcja i przemyślany projekt urządzenia. Jednakże, też jego właściwe umieszczenie w domu i prawidłowe użytkowanie zgodnie z obsługą będzie kluczowe.

My natomiast musimy pamiętać, że tego typu piecyki same w sobie mogą dawać nam dodatkową dozę bezpieczeństwa za pomocą zmyślnych funkcji i opcji, które dbają o to, aby w trakcie użytkowania sprzętu nie doszło do tragedii.

Mowa tutaj o takich funkcjach zabezpieczających jak, na przykład, zabezpieczenie na wypadek przypadkowego zgaśnięcia płomienia czy też przed przegrzaniem się wymiennika. Oprócz tego, niektóre opcje wyposażone są w specjalne zabezpieczenie, które chroni przed cofnięciem się spalin do pomieszczenia.Ponadto pozytywne opinie piecyków gazowych łazienkowych odnośnie bezpieczeństwa i zabezpieczeń też mogą okazać się pomocne.

Funkcjonalność też istotna

Choć wiemy już jak wybrać bezpieczny i sprawdzony produkt, czas przyszedł na sprawdzenie też jego funkcjonalności. Jak wszyscy wiemy, im więcej opcji dodatkowych, które to ułatwiają nam korzystanie z urządzenia, tym lepiej dla nas i dla innych użytkowników. 

Na komfort użytkowania największy wpływ ma dużą i prosta regulacja temperatury i mocy. Uwzględnijmy też w naszych poszukiwaniach łatwość obsługi piecyka, a więc jego panel sterowania. Czy jest on przystępny i zrozumiały? Jeśli tak, a potwierdzeniem tego będą wysokie oceny i pozytywne opinie piecyka gazowego łazienkowego, to będziemy mieli możliwość zakupu bardzo ciekawego i rekomendowanego ogrzewacza.

piecyki gazowe łazienkowe opinie

Podsumowanie rankingu piecy łazienkowych 2024

Bez najmniejszych wątpliwości Podgrzewacz gazowy FERROLI ZEFIRO C11 LCD JUNKERS wygrywa w dzisiejszym rankingu. To świetne urządzenie, które oferuje ponadprzeciętną specyfikację. Idealnie radzi sobie z ogrzewaniem wody w stosunkowo szybkim tempie, a ciśnienie minimalne i maksymalne wraz z przepływem wody, regulacjami i bezpieczeństwem stoją na najwyższym poziomie.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z inną propozycją np. wybranie najlepszego bojlera elektrycznego energooszczędnego, w którym to umieszczono szereg kluczowych parametrów i istotnych wskazówek ułatwiających nam podjęcie ostatecznej decyzji. Dopiero gdy przejrzymy dostępną ofertę, to będziemy wiedzieć czym się kierować przy wyborze i jaki ogrzewacz sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. 

Poznaj inne nasze rankingi: przepływowy podgrzewacz wody do kuchni, piec gazowy dwufunkcyjny kondensacyjny

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie piecyki gazowe łazienkowe wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by tylna

A ma ktoś Termet i mógłby podzielić się opinią ? Jestem ciekawa czy jest ok.

 by MarkusK

Moja babcia ma mega stary podgrzewacz, na ciepłą wodę trochę się czeka. Chce jej sprezentować coś nowego i zastanawiam się nad junkersami.

 by tobiii78

Krótki ranking ułatwia wybór. Dobrze przygotowany artykuł - same konkrety. Zatrzymam się na dłużej na stronie.

 by u.lka

Ja z kolei od zawsze stawiam na Junkers. I też polecam Ferroli Zefiro - mam, sprawuje się super.

 by pietrucha

Nasz zaczyna szwankować, pewnie czas na zmianę. Mamy junkersa, jak to większość ludzi w kamiennicach. Ja wybieram Berette, obym się nie myliła 😉