Piece gazowe dwufunkcyjne w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

byPiece gazowe dwufunkcyjne ranking najciekawszych ofert z 2024 roku – wybierz odpowiednie źródło ciepła do swojego domu już dziś!

Zakup pieca dwufunkcyjnego ma duże znaczenie w przypadku, kiedy zależy nam na zasilaniu nie tylko centralnego ogrzewania, ale też pragniemy wykorzystać kocioł do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Takie urządzenie najczęściej sprawdzi się w małych domostwach, szczególnie gdzie jest jedna łazienka i znajduje się ona blisko kuchni. Gwarantuje to wtedy relatywnie krótki czas czekania na ciepłą wodę i wysoką wydajność systemu.

Jednakże, znalezienie bardzo dobrego pieca gazowego dwufunkcyjnego nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że odpowiednia konstrukcja produktu to jedno, a parametry grzewcze i cechy szczególne gwarantujące nam wydajną pracę to zupełnie coś innego. Dlatego jeśli masz problem z wyborem i nie wiesz, które piece gazowe jednofunkcyjne czy dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania bądź te z otwartą będą najlepsze, zapoznaj się z dzisiejszym zestawieniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Termet EcoCondens Silver

9.9

Średnia

ARISTON CLAS X

9.8

Tani

DE DIETRICH MCR

9.7

Średnia

Vaillant ecoTEC

9.6

Drogi

Lista uwzględniła co prawda tylko cztery kotły, lecz charakteryzują się one przede wszystkim bardzo dobrym wykonaniem i świetnymi parametrami. Co więcej, mając na uwadze najważniejsze parametry i kwestie techniczne, przyjrzeliśmy się produktom gwarantującym wysoką wydajność i funkcjonalność, a przy tym bezpieczeństwo. 

Kocioł ECOCONDENS SILVER 25 dwufunkcyjny TERMET

piece gazowe dwufunkcyjne do mieszkania

Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny marki Termet o mocy 25kW to kocioł dwufunkcyjny c.o. + c.w.u. Urządzenie posiada dodatkową dźwiękoszczelną izolację, która zapewnia wysoki komfort akustyczny ze względu na zaledwie 45dB. Warto nadmienić, że produkt posiada innowacyjny system komunikacji Easy Remote pozwalający nam na zdalne sterowanie wszystkimi parametrami kotła z pozycji pokojowego regulatora. Jest to bardzo przydatna funkcja, która zadowoli wszystkich ceniących sobie wygodę użytkowników.

Co więcej, recenzowana dziś propozycja posiada panel sterowania bardzo łatwy w obsłudze. Obudowa kotła została wykonana z aluminium, natomiast wymiennik ze stali nierdzewnej. Jest to kompaktowy wymiennik w postaci pojedynczej wężownicy o wysokiej sprawności. Z kolei pompa obiegowa jest wysokoefektywna i posiada automatyczny odpowietrznik.

Oprócz tego, wentylator urządzenia jest sterowany automatycznie i charakteryzuje się płynną regulacją obrotów. Jeżeli chodzi o zakres modulacji jest on bardzo szeroki oraz umożliwia dostosowanie mocy kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dużą zaletą jest także niska emisja NOx oraz kompletny system zabezpieczeń. Decydując się na zakup produktu mamy 7 lat gwarancji.

 • Dźwiękoszczelna izolacja;

 • Nowoczesny system komunikacji Easy Remote;

 • Automatyczny wentylator;

 • 7 lat gwarancji.

 • Brak systemu autodiagnostycznego.

KOCIOŁ DWUFUNKCYJNY OTWARTA ARISTON CLAS X 24 CF

dobre piece gazowe dwufunkcyjne

Kocioł gazowy dwufunkcyjny marki Ariston to kocioł o mocy prawie 26kW. Urządzenie posiada nie tylko panel sterowania z wyświetlaczem, ale także innowacyjną technologię o nazwie Touch and Feel. Co więcej, produkt jest bardzo szybki w instalacji oraz łatwy w serwisowaniu dzięki kodowanemu systemowi przyłączy elektrycznych. Warto również wspomnieć o systemie autodiagnostycznym. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ wskazuje i wyświetla kody błędów.

Zauważyć należy także, że kocioł Ariston charakteryzuje się większym wymiennikiem c.w.u. oraz funkcją odpowietrzania. Dużą zaletą jest także system, który zapobiega odkładaniu się kamienia, zamarzaniu i blokowaniu pompy. Pompa posiada pełną modulację elektroniczną. Warto dodać, że maksymalna temperatura w układzie c.o. wysokotemperaturowym to 82C, natomiast minimalna wynosi 35C.

Całkowity pobór mocy elektrycznej produktu to W52, natomiast waży on 25kg. Urządzenie można zakupić w naprawdę przystępnej cenie. Warto również wspomnieć o pozytywnych opiniach kupujących. Użytkownicy chwalą kocioł gazowy za nowoczesny design panelu sterującego oraz niską cenę.

 • Technologia Touch and Feel;

 • System autodiagnostyczny;

 • System zapobiegający blokowaniu pompy;

 • Przystępna cena.

 • Brak zdalnego sterowania.

KOCIOŁ DE DIETRICH MCR HOME 20/26MI dwufunkcyjny

piece gazowe dwufunkcyjne ranking

Jest to nieco droższa propozycja marki De Dietrich. Kocioł gazowy dwufunkcyjny jest naścienny o ciekawym designie oraz bardzo zwartej konstrukcji. Jest także bardzo lekki – waży jedynie 26kg. Co więcej, jest to urządzenie o mocy 26kW. Produkt został wyposażony i nastawiony do pracy z gazami ziemnymi. Istnieje także możliwość dostosowania kotła do propanu bez żadnego dodatkowego zestawu. Decydując się na zakup mamy gwarantowaną opcję podłączenia urządzenia do przewodu powietrzno-spalinowego.

Warto również wspomnieć o wysokiej klasie efektywności energetycznej “A” zarówno dla c.o. jak i c.w.u. Co ciekawe, w ramie nośnej zostało zamontowane naczynie wzbiorcze o pojemności 7 litrów. Kocioł dwufunkcyjny posiada też panel sterowania z podświetlanym wyświetlaczem LCD oraz z pokrętłami do ustawienia temperatury dla c.o. i c.w.u., a także przyciskami resetu i kominiarskim. 

Ponadto, produkt charakteryzuje się kompaktowym wymiennikiem toroidalnym, który został wykonany ze stali nierdzewnej. Kupujący cenią sobie urządzenie między innymi za cichą pracę.

 • Bardzo lekki;

 • Cicha praca;

 • Wysoka klasa energetyczna;

 • Naczynie wzbiorcze o pojemności 7l.

 • Nieco wyższa cena.

Vaillant ecoTEC pure piec gazowy dwufunkcyjny 20kW

piece gazowe dwufunkcyjne

Jest to zdecydowanie najdroższa opcja ze wszystkich prezentowanych w zestawieniu produktów, jednakże posiada ona wiele zalet i z pewnością jest warta zakupu. Kocioł dwufunkcyjny marki Vaillant charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz zaawansowaną technologią. Urządzenie o mocy 24,5kW gwarantuje nam oszczędność energii dzięki optymalizacji pracy systemu ogrzewania.

Co więcej, kocioł gazowy kondensacyjny posiada system Aqua Comfort i Power Plus. System ten zwiększa moc nawet o 21%. Niemalże natychmiast dostarcza on wodę ciepłą o stałej temperaturze do wanny lub prysznica. Maksymalna temperatura wody grzewczej na zasilaniu wynosi 75C. 

Warto również wspomnieć o pompie o wysokiej efektywności, a także o bezpośrednim dostępie do głównych komponentów podczas różnego rodzaju prac serwisowych. Ponadto, panel sterowania jest bardzo łatwy oraz intuicyjny w obsłudze. Kocioł dwufunkcyjny jest niewielkich rozmiarów oraz jest łatwy w podłączeniu do istniejących już instalacji.

 • Solidne wykonanie;

 • System Aqua Comfort i Power Plus;

 • Produkt łatwy w obsłudze.

 • Bardzo wysoka cena.

Bardzo dobre piece gazowe dwufunkcyjne, czyli które? Sprawdź najnowsze zestawienie 2024

Przedstawione powyżej kotły zdecydowanie zachwycają swoją efektywnością. Co więcej, dostępne są one w różnych przedziałach cenowych, co spowodowane jest poszczególnymi cechami i atrybutami, a także parametrami. Co jednak zrobić w przypadku kiedy poszczególne parametry będą niewystarczające? A może po prostu będzie to nasz pierwszy zakup tego typu i nie wiemy która opcja sprawdzi się w naszym domostwie najlepiej?

W tym celu postanowiliśmy przygotować dla was poradnik zakupowy. W nim uwzględniliśmy tylko te najbardziej kluczowe elementy i atrybuty. Moc grzewcza to prawdopodobnie najważniejsza kwestia, o jakiej musimy pamiętać. Kolejną rzeczą jest sprawność spalania jak i maksymalna temperatura czy też wydajność ciepłej wody. 

Nie możemy też zapomnieć o klasie ochrony, o funkcjonalności, regulacjach czy też o innych aspektach, dzięki którym dany piec gazowy dwufunkcyjny do mieszkania lub domku jednorodzinnego będzie o wiele bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem niż to, co ma do zaoferowania konkurencja. Więcej informacji, które pozwolą nam jeszcze lepiej poznać te urządzenia znajdziemy w linku poniżej:

https://www.tanie-ogrzewanie.pl/poradniki-abc/kotly/jaki-piec-dwufunkcyjny.html

Przede wszystkim sprawdź i dostosuj moc cieplną do swoich wymagań

Wybierając piec na pellet do domu czy na inne paliwo musimy przede wszystkim dostosować jego moc cieplną do powierzchni, jaką zamierzamy nim ogrzać. Im większy dom, tym rzecz jasna większa moc potrzebna jest do skutecznego ogrzania domku. Co więcej, nie tylko powierzchnia wpływa na ostateczną pożądaną moc cieplną. Dodatkowo nieskuteczna termoizolacja też może podnieść wymaganą moc. 

Aby więc dostosować piec do naszego mieszkania, musimy najpierw przeanalizować jakość izolacji cieplnej w naszym domostwie. W nowoczesnym budownictwie kalkulację te można przeprowadzić bazując na zapisach i normach, jakie pojawiają się w projekcie. Możemy tym się kierować. Właściwy dobór pieca to nie tylko oszczędność na materiale i mniejszy wydatek, ale także możliwość umieszczenia mniejszego kotła w mieszkaniu.

Najpierw uwzględnić musimy moc grzewczą

Pierwszą kwestią, o jakiej musimy pamiętać, jest moc znamionowa. To nadzwyczaj kluczowy parametr, który wskazuje nam czy wybrany przez nas sprzęt poradzi sobie w ogrzaniu całego domostwa czy też nie. Tutaj więc istotne jest zwrócenie uwagi na powierzchnię użytkową naszego mieszkania. 

Piece gazowe dwufunkcyjne ranking

Obliczenie wymaganej mocy nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na rob budowy domu czy bloku. Pozwoli to oszacować stopień i jakość izolacji cieplnej i czy w ogóle była ona stosowana. Oprócz tego, uwzględnić należy też stan techniczny czy system wentylacji i izolacji. 

Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te aspekty, będziemy w stanie wyliczyć czy wystarczy nam urządzenie o mocy 15 kW czy większe. Najlepiej jest jednak wybrać ofertę z bardzo dużymi możliwościami regulacyjnymi, o czym opowiemy poniżej.

Następnie, weźmy pod uwagę regulację

Skoro mowa o mocy znamionowej, to warto też wspomnieć, że przed zakupem konkretnego kotła kluczowe będzie sprawdzenie możliwości regulacji pracy. Jeśli jest ona bardzo duża, to bez najmniejszego problemu dane urządzenie poradzi sobie zarówno w małym domku jednorodzinnym jak i dużym gospodarstwie. 

Co więcej, właściwa regulacja zwiększy wydajność pracy i zadba o lepszą ekonomię w przypadku mniej mroźnych zim czy też długo utrzymujących się niskich temperatur w okresie jesiennym czy wiosennym.

Komfort użytkowania, czyli emisja hałasu i udogodnienia 

Następną kwestią bardzo istotną przy wyborze najlepszego kotła na rynku jest zweryfikowanie głośności pracy. Jak wszyscy wiemy, im cichsza praca kotła, tym będzie to mniej irytujące podczas długich wieczorów. Co więcej, właściwe wyciszenie wskazuje, że mamy do czynienia z lepiej wykonanym urządzeniem, a co za tym idzie opcja jest lepsza jakościowo od konkurencji.

Komfort to jednak nie tylko cicha praca, ale także szereg usprawnień, dzięki którym wybrany przez nas sprzęt gwarantuje nam prostotę obsługi. Dobrym przykładem może być system zdalnego sterowania, dzięki czemu dostosujemy parametry kotła z łatwością. Ponadto, panel sterowania powinien być prosty w obsłudze i przyjazny użytkownikom.

Funkcje i wydajność

Skoro wybieramy sprzęt dwufunkcyjny, to rzecz jasna powinno nam zależeć na tym, aby jego wydajność była jak największa. Dlatego sprawdźmy jaki jest maksymalny przepływ ciepłej wody przy dwóch docelowych temperaturach – mianowicie 25 stopni Celsjusza i 35 stopni Celsjusza. Im wyższe wartości tym, rzecz jasna, lepiej kocioł poradzi sobie w ogrzaniu sporych ilości wody.

Wyżej wspomniana regulacja to też pewnego rodzaju funkcja dodatkowa, o której nie możemy zapominać. Poza tym, warto upewnić się, że produkt oferuje nam sprawność na bardzo wysokim poziomie przy niskim obciążeniu. To, rzecz jasna, gwarantuje nam wysoką wydajność przy zachowaniu energooszczędności.

Piec gazowy dwufunkcyjny – podsumowanie rankingu 2024

Jakie piece gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania mogą okazać się najciekawsze? Jeśli nie jesteś pewien co do ostatecznego wyboru, to zawsze możemy wybrać jedną z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Mianowicie mowa tutaj o zwycięzcy rankingu, czyli Kocioł ECOCONDENS SILVER 25 dwufunkcyjny TERMET. Opcja ta charakteryzuje się wystarczającą mocą, aby poradzić sobie w większości domostw jednorodzinnych i mieszkaniach.

W przypadku, kiedy ta oferta nie przypadnie nam do gustu bądź po prostu potrzebujemy pieca gazowego dwufunkcyjnego do mieszkania lub kotła zasypowego 5 klasy bez podajnika, warto zapoznać się z alternatywami, które dostępne są w tym momencie w zestawieniu. Jeśli jednak żadna z propozycji nie będzie wystarczająco dobra, to warto przygotować swoje własne wskazówki i wybrać idealny produkt według własnych preferencji i oczekiwań. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/piec-na-ekogroszek-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Piece gazowe dwufunkcyjne
Average rating:  
 5 reviews
 by Tytus.d.

W bloku takie piecyki sprawdzają się idealnie. Mieszczą się w małych łazienkach.

 by Pumba

Wymieniliśmy stary piec na nowy Ariston. Super funkcja alarmowania o błędach, wygodny panel sterujący i łatwy montaż.

 by RE7

Długo nie mogłam się na nic zdecydować. Po ostatnim już, waszym artykuke wybrałam Vaillant. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 by KrakuS

Od lat korzystam z gazówki dwufunkcyjnej. Ekonomiczne rozwiązanie, szczególnie dobre w owych czasach...

 by Smadzia2

Mam ecocondens Silver i moim zdaniem jest to jedna z najlepszy opcji. Może nie super nowoczesna, ale spełnia swoje funkcje.