Ranking pomp ciepła powietrze woda w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking pomp ciepła powietrze woda 2024, czyli jak dobrać odpowiednie urządzenie do naszego domostwa?

Odpowiednio dobrana pompa ciepła cwu to kwestia nad wyraz istotna. W ten sposób dbamy nie tylko o centralne ogrzewanie, ale też i o ciepłą wodę użytkową. Jeśli dodatkowo mieszkamy w nowym budownictwie, to w myśl nowych zasad konstrukcyjnych termoizolacja jest w stanie zagwarantować świetne oszczędności. Aby jednak wybrać odpowiednią pompę ciepła powietrze woda, musimy zapoznać się z dostępnymi produktami i porównać wszelkie parametry. Zobacz jaka tania pompa ciepła 12kw będzie najlepszym wyborem.

Danych technicznych, na które należy mieć szczególną uwagę, jest bardzo dużo. Przecież każda dobra pompa ciepła powietrze woda powinna charakteryzować się wysoką skutecznością pracy, jak i odpowiednimi parametrami użytkowymi. Sam komfort użytkowania czy kultura pracy będą mieć równie istotne znaczenie. A to wszystko po to, aby mieć pewność, że wybrana przez nas opcja będzie idealnie dostosowana do potrzeb naszego domostwa. Jak jednak mieć gwarancję, że podjęta przez nas decyzja będzie właściwa?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

TECHNIX POWIETRZNA POMPA

9.9

Droga

POMPA HEWALEX PCWU

9.8

Tania

POMPA CWU KROMMLER

9.7

Tania

POMPA NIMBUS FLEX

9.6

Średnia

POMPA HOTTERM AIR

9.5

Droga

POMPA Samsung EHS

9.5

Średnia

W tym celu zachęcamy do sprawdzenia recenzji, gdzie podjęliśmy się zadania recenzji wielu pomp powietrze woda. Lista uwzględnia propozycje kompaktowe i niskiej mocy, jak i te najmocniejsze, które są przeznaczone do o wiele większych pomieszczeń. Rzecz jasna pompy ciepła powietrze powietrze, które są o wiele bardziej budżetowymi propozycjami, także są często polecane, lecz w takim przypadku nie byłaby to pompa ciepła cwu. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi wariantami powietrze – woda i wybrać najciekawszą opcję spośród wszystkich dostępnych.

Pompa ciepła TECHNIX POWIETRZNA POMPA MOC 9,5 kW

pompa powietrze woda

Pompa ciepła TX – 9500 to wyjątkowo skuteczne urządzenie cechujące się najwyższym współczynnikiem COP na polskim rynku. Model kwalifikuje się do klasy energetycznej A+++ i cicho pracuje – generuje hałas o natężeniu między 53 a 59 decybeli. Pompa ma postać skrzyni o podstawie prostokąta i mierzy 1110 milimetrów szerokości, 810 milimetrów wysokości i 420 milimetrów długości.

Urządzenie waży 105 kilogramów. Sprzedawane jest w zestawie z pokojowym panelem sterowania, który ma siedmiocalowy wyświetlacz. Panel jest intuicyjny; obsługiwany za pomocą dotyku, a kolorowy ekran gwarantuje ostry, wyraźny obraz. Moc grzewcza w tym modelu reguluje się automatycznie i osiąga maksymalnie 9,5 kW. Produkt zdobył renomowany certyfikat TÜV potwierdzający wysoki poziom bezpieczeństwa.

W pompie zastosowano czynnik chłodniczy R410A oraz niezawodne podzespoły marki Panasonic. Wewnętrzna konstrukcja jest stosunkowo prosta, co pozwala na łatwą konserwację. Mocna, metalowa obudowa jest odporna na wilgoć, zmiany temperatur, światło słoneczne, chemikalia i uszkodzenia mechaniczne, takie jak zadrapania oraz uderzenia. Osłona wylotu powietrza nie przepuszcza małych przeszkód, takich jak szyszki, źdźbła trawy lub odchody ptaków.

 • Wysoka moc;

 • Wysoka klasa energetyczna;

 • Certyfikat TUV.

 • Stosunkowo niska ilość czynnika chłodzącego.

HEWALEX PCWU 3,0kW POWIETRZNA POMPA CIEPŁA A+ EKO 

pompa ciepła wady i zalety

Model PCWU marki Hewalex to wyjątkowo kompaktowe i ekologiczne urządzenie grzewcze. Ten niewielki produkt cechuje się mocą grzewczą na poziomie 3,0 kW, mocą zasilania 0,72 kW oraz efektywnością COP 4,17. Ogólna klasa energetyczna pompy to A+. Model waży 46 kilogramów i ma 720 milimetrów szerokości, 600 milimetrów głębokości i 490 milimetrów wysokości.

Pompa nadaje się do podłączenia do istniejącej instalacji w budynku. Model wyróżnia się atrakcyjnym designem – pompa ma szarosrebrny kolor. Mocna obudowa jest bardzo trwała, a szara emalia się nie łuszczy. Dodatkowo chroni ona metal przed rdzą. Do urządzenia dołączono praktyczny sterownik z dużym wyświetlaczem LCD. Panel posiada intuicyjne, opisane przyciski dotykowe, jest łatwy w obsłudze.

Model jest przeznaczony do instalacji wewnątrz budynku, np. w piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Produkt nie nadaje się do długotrwałego przebywania na zewnątrz. Dzięki temu, że urządzenie znajduje się w lokalu, jest łatwo dostępne i można je częściej konserwować. Produkt zdobył wiele pozytywnych recenzji od zadowolonych klientów oraz specjalistów.

 • Dobra cena;

 • Praktyczny sterownik;

 • Ładny design.

 • Przeznaczona tylko do pomieszczeń wewnątrz budynku.

Pompa ciepła CWU KROMMLER 3,6 kW powietrze/woda

cena pompy ciepła powietrze woda

Pompa marki Krommler to kompaktowe urządzenie przeznaczone do umieszczenia wewnątrz budynku. Pompa współpracuje z każdym zbiornikiem ciepłej wody, niezależnie od rozmiaru. W zależności od jego pojemności czas grzania będzie inny; czas potrzebny na podgrzanie wody do 50 stopni Celsjusza w 300-litrowym zbiorniku to cztery godziny. Model ma kształt walca – średnica podstawy ma 60 centymetrów, a wysokość ścianki wynosi 45 centymetrów.

Urządzenie pracuje w dużym zakresie temperatur, od minus 7 do plus 43 stopni Celsjusza. Wewnątrz pompy jest czynnik chłodniczy R410 oraz wysokiej jakości bezawaryjna sprężarka Panasonic. Produkt posiada standardowe przyłącza hydrauliczne o średnicy ¾ cala. Montaż jest wyjątkowo prosty, ponieważ zastosowano standardowe króćce przyłączeniowe – nie ma potrzeby wykorzystania dodatkowych złączników.

Pompa ma także inne funkcje; może chłodzić powietrze w pomieszczeniu oraz je osuszać. Biała obudowa powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego charakteryzującego się wysokim poziomem ochrony przed chemikaliami i obiciem. Na obudowie zlokalizowano praktyczny panel sterowania z przejrzystym wyświetlaczem oraz opisanymi przyciskami dotykowymi.

 • Kompaktowe wymiary;

 • Dobry panel sterujący;

 • Atrakcyjna cena.

 • Niska moc.

Pompa ciepła monoblok powietrze-woda typu split NIMBUS FLEX

polskie pompy ciepła

Nimbus Flex marki Ariston to nowoczesne urządzenie charakteryzujące się wysokimi parametrami i pięknym designem. Składa się z pięciu komponentów – jednostki zewnętrznej, wiszącej jednostki wewnętrznej, zasobnika o pojemności 180 litrów, modemu i zestawu zaworu trzy-drogowego.

Produkt posiada klasę energetyczną A+++. Czynnikiem chłodzącym w urządzeniu jest R410A. Zbiornik powstał z wysokiej jakości stali i został pokryty emalią tytanową gwarantującą skuteczną ochronę przed rdzą, obiciami, zarysowaniami i czynnikami atmosferycznymi. Bez wody urządzenie waży 65 kilogramów. Pompa generuje hałas o natężeniu od 43 do 59 decybeli. Nominalna moc cieplna wynosi 5,87 kW. Pompa rocznie pobiera 3647 kWh prądu rocznie. Model nagrzewa wodę do temperatury 52 stopni Celsjusza w niecałe dwie godziny.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest stałe połączenie modułu Sensys NET z aplikacją Ariston NET – umożliwia to sterowanie urządzeniem z każdego miejsca w domu. Za pośrednictwem aplikacji można włączać i wyłączać pompę, zmieniać tryby i programy działania, dostosowywać temperaturę oraz sprawdzić poziom zużycia energii. Przez aplikację można również uzyskać szybki kontakt z centrum pomocy technicznej.

 • Moduł Wi-Fi i aplikacja;

 • Ładny design;

 • Wysoka klasa energetyczna.

 • Dużo komponentów.

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA HOTTERM AIR 60 KW

pompa ciepła cwu

Polska firma Hotterm stworzyła dobrej jakości pompę ciepła typu powietrze – woda. Urządzenie posiada klasę energetyczną A++ i cechuje się mocą grzewczą na poziomie 61,20 kW. Pobór mocy wynosi 14,16 kW, a COP to 4,32. Model pasuje do wszystkich domowych systemów grzewczych i posiada uniwersalne złącza hydrauliczne.

Pompa ma kształt sześcianu i obudowę wykonaną z blachy aluminiowej malowanej proszkowo. Farba chroni aluminium przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed negatywnym wpływem chemikaliów, wilgoci i niskich temperatur. Blacha jest mocna i twarda, ale jednocześnie stosunkowo elastyczna, dzięki czemu nie niszczeje pod wpływem różnic temperatur i wilgoci.

W pompie znajdują się dwie nowoczesne sprężarki typu Scroll. Specjalny parownik Tech-Set zoptymalizowano w taki sposób, aby pracował niezawodnie w polskich warunkach pogodowych i klimatycznych. Urządzenie może współpracować z kotłami na paliwa stałe oraz z buforami. Czynnik chłodniczy zastosowany w modelu to R470. Ponadto konstrukcja zawiera skraplacz Swep, wentylator EC Ziehl-Abegg, siedem czujników oraz system I-Frost przyspieszający rozmrażanie.

 • Elegancki design;

 • Uniwersalne zawory;

 • Mocne podzespoły.

 • Wysoka cena.

Powietrzna Pompa Ciepła Samsung EHS TDM Plus 9kW

pompy ciepła powietrze powietrze

Kolejna pozycja to pompa ciepła marki Samsung. Urządzenie posiada wysoką moc grzewczą na poziomie 9 kW. Moc chłodnicza urządzenia wynosi 8 kW, COP 4,25, a EER 4,32. Skrzynia ma 940 milimetrów szerokości, 330 milimetry głębokości i 998 milimetrów wysokości. Pompa ma białą obudowę i jest przeznaczona do instalacji na zewnątrz budynku.

Obudowa jest odporna na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne; osłona wlotu powietrza ma niewielkie otwory, przez które nie przedostaną się ptaki, ani ich odchody. Niezawodna sprężarka Rotary Comp gwarantuje szybkie ogrzewanie. W modelu zastosowano czynnik chłodniczy R410A w ilości 2,4 kilograma. Całe urządzenie waży 74 kilogramy. Pompa pracuje w temperaturach od minus 25 do 45 stopni Celsjusza.

Jednostka jest odporna na warunki atmosferyczne i została pokryta specjalną emalią, która zabezpiecza obudowę i wnętrze pompy przed korodowaniem. Urządzenie automatycznie dostosowuje tryb pracy do panującej temperatury; nie ma ryzyka, że pompa zamarznie. Model stosunkowo głośno pracuje, ponieważ emituje hałas na poziomie 69 decybeli.

 • Dwa wiatraki;

 • Mocne komponenty;

 • Wysoka moc grzewcza.

 • Głośna praca.

Artykuły

Jaka pompa powietrze woda powinna przykuć naszą uwagę? Jeśli nie wiesz która z opcji będzie najwłaściwsza, to sprawdź poniższe wskazówki!

Alternatyw na rynku jest całkiem sporo. Jeśli mamy takie życzenie, możemy z powodzeniem przeglądać polskie pompy ciepła typu woda – powietrze. Jeśli nie, to zagraniczne propozycje także spełnią nasze wymagania. Bardzo ważne jest jednak zweryfikowanie kluczowych aspektów, bo tylko one zagwarantują nam odpowiedni sposób działania i pewność, że po wielu latach rachunki będą się stale zmniejszać, co w długoterminowej perspektywie zagwarantuje nam oszczędność.

Pierwszą kluczową kwestią przeglądając te urządzenia to maksymalna moc grzewcza. Dalej warto przyjrzeć się takim parametrom jak, na przykład, maksymalne ciśnienie wody czy też strata ciśnienia po stronie grzewczej. Są to kolejne dane techniczne mocno związane z zakresem pracy i wydajnością. Naszą uwagę należy też skierować ku zakresie temperatur pracy. 

Konstrukcja, a więc i jakość wykonania czy też stopień ochrony także powinien być na możliwie najwyższym poziomie, co przełoży się też na niezawodność sprzętu. Rzecz jasna często porównujemy pompy ciepła powietrze powietrze z wariantem powietrze woda pod względem ekonomii, aczkolwiek bardzo ważne jest też uwzględnienie efektywności energetycznej. Nie zmienia to jednak faktu, że odpowiednio dobrana cena pompy ciepła powietrze woda będzie kluczowa. Więcej informacji na temat odpowiedniego doboru sprzętu znajdziemy tutaj:

http://flixenergy.pl/blog-1260-na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-pompy-ciepla-typu-powietrze-woda

pompa ciepła

Zobacz też ile prądu zużywa pompa ciepła 9kw.

Moc grzewcza to pierwsze kryterium ważne rozważenia

Dobra izolacja to podstawa, jeśli chodzi o właściwe wyliczenie zapotrzebowania naszego mieszkania. Oznacza to, że już podczas projektu zadbanie o wysokiej klasy termoizolację budynku może później okazać się zbawienne w walce z dużymi rachunkami. Aby zadbać o to, aby powietrzno-wodna pompa ciepła była w stanie zagrzać dom i wodę użytkową.

Przyjęło się, że przy nowoczesnym budownictwie i odpowiedniej termoizolacji potrzebna jest moc na poziomie 30 W na metr kwadratowy. To oznacza, że do ogrzania samego domu o powierzchni wynoszącej 140-160 m2 wystarczy już około 4,5 kW. 

Jeśli dodamy do tego c.w.u, to trzeba przede wszystkim dodać do wyliczeń nowe liczby. Przyjmując, że każda osoba zużywa 50 litrów wody i potrzebujemy jej w temperaturze oscylującej wokół 45 stopni Celsjusza, to na osobę potrzebna jest moc grzewcza na poziomie 0,3 kW. Innymi słowy, im więcej osób w gospodarstwie, tym większa moc grzewcza jest potrzebna i powinna być powiększona o właśnie 0,3 kW. 

Rzecz jasna w przypadku gospodarstw większych, o powierzchni użytkowej wynoszącej nawet i 300 metrów kwadratowych, gdzie ostatnia izolacja budynku przeprowadzana była ponad 20 lat temu, potrzebna moc grzewcza może wzrosnąć z 6-7 kW do nawet i 14-15 kW.

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA HOTTERM AIR 60 KW

pompa ciepła cwu
HEWALEX PCWU 3,0kW POWIETRZNA POMPA CIEPŁA A+ EKO
pompa ciepła wady i zalety

Kolejną bardzo istotną kwestią jest klasa efektywności energetycznej

Przeglądając dostępne propozycje nie sposób zapomnieć o klasie efektywności energetycznej. Aby zapewnić sobie jak najlepszy rozgłos i ukazać jakość produktu, producenci bardzo często starają się uzyskać jak najwyższe wyniki w testach przeprowadzanych w środowisku laboratoryjnym. Dzięki temu dowiedzieć się możemy jaka jest ostateczna sprawność pompy powietrza.

Jednym z ważniejszych wskaźników jest klasa efektywności energetycznej, która wskazuje nam jak skutecznie produkt jest w stanie pracować. Im wyższa klasa, tym lepiej jeden z interesujących nas modeli poradzi sobie w ogrzaniu domu czy też wody użytkowej.

Zakres pracy pompy ciepła też ważny

Pompy ciepła to urządzenia, które potrzebują odpowiedniej temperatury otoczenia po to, aby sprawnie działały. Jeśli minimalna temperatura deklarowana przez producenta zostanie przekroczona, to możemy spodziewać się dużych problemów z działaniem. W skrajnych przypadkach użytkowanie pompy ciepła w takich okolicznościach grozić może uszkodzeniem.

Dlatego bardzo ważne jest sprawdzić jaki jest zakres pracy pompy ciepła mając na względzie temperaturę powietrza. Standardowy zakres dostępny w już rekomendowanych propozycjach zaczyna się w okolicach -5 stopni Celsjusza i zamyka się w okolicach 30-35 stopni Celsjusza.

Należy przy tym pamiętać, że jest to zalecany zakres pracy po to, aby utrzymać najwyższą ekonomię. Minimalny zakres temperatury może, w przypadku temperatur dolnego źródła, sięgać nawet i -20 stopni Celsjusza, a w przypadku systemu grzewczego wynosić do 55 stopni Celsjusza. Im ten zakres jest większy, tym możemy liczyć na bardziej wszechstronny sprzęt.

Pompa ciepła CWU KROMMLER 3,6 kW

cena pompy ciepła powietrze woda
POWIETRZNA POMPA CIEPŁA HOTTERM AIR 60 KW
pompa ciepła cwu

Funkcjonalność i bezpieczeństwo 

Następnym kryterium ważnym rozważenia jest funkcjonalność sprzętu i bezpieczeństwo użytkowania. Te dwie kwestie mają za zadanie zadbać o prawidłowy komfort pracy jak i łatwe użytkowanie. Przy tym są to rozwiązania pozytywnie wpływające na nasze bezpieczeństwo. 

Bardzo dobrym przykładem funkcji ułatwiających pracę sprzętu jest, na przykład, system pozwalający kontrolować i obserwować pracę urządzenia przez Internet. Ponadto, regulator o wysokiej sprawności też będzie jedną z bardziej kluczowych propozycji. W przypadku bezpieczeństwa, najlepiej szukać opcji z wieloma czujnikami, które monitorują stan sprzętu i jego pracę. 

Z innych czynników pozytywnie wpływających na nasze bezpieczeństwo i pewność, że sprzęt bezawaryjnie działać będzie wiele lat, jest długi okres ochronny. Gwarancja standardowo wynosi 2 lata, ale niektórzy producenci są w stanie wydłużyć ją do nawet pięciu lat, jeśli zdecydujemy się na coroczne przeglądy.

Wysoka cena pompy ciepła powietrze woda, a może opcja budżetowa?

Produktów na rynku jest wiele. Opisywane pompy dostępne są w cenie 10-15 tys złotych, ale też i znajdziemy propozycje o cenie przekraczającej 50 tys złotych. Jak widzimy, rozrzut cenowy jest ogromny i to tylko od nas i naszego domu zależy która opcja będzie dla nas wystarczająca.

Małe domki, w których pompa ciepła będzie miała za zadanie pracować wyłącznie do ogrzania mieszkania, mogą być dostępne w dolnej granicy cenowej. Inaczej jest jednak w przypadku dużych gospodarstw, gdzie dodatkowo pragniemy wykorzystać pompę ciepła do ogrzania c.w.u.

Powietrzna Pompa Ciepła Samsung EHS TDM Plus 9kW

pompy ciepła powietrze powietrze

Pompa ciepła powietrze woda – podsumowanie rankingu 2024

Każda pompa ciepła ma wady i zalety. Wariant powietrze woda również. Jeśli jednak znamy charakterystykę i rozumiemy właściwości każdego modelu, to z pewnością będziemy w stanie podjąć świadomą decyzję odnośnie tego która propozycja będzie dla nas najlepsza. I nieważne czy przeglądamy tylko lokalne, polskie pompy ciepła czy po prostu renoma marki zagranicznej jest dla nas najważniejsza.

Jeśli parametry się zgadzają, a moc grzewcza została odpowiednio dostosowana do domostwa, to nie musimy martwić się o żadne kwestie problematyczne. Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas i po prostu potrzebujemy sprawdzonej opcji, to Pompy ciepła TECHNIX POWIETRZNA POMPA MOC 9,5 kW wydaje się rozwiązaniem idealnym. Mają na to przede wszystkim świetne parametry, a także stosunkowo niska emisja hałasu i wysoka wydajność.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pompa-ciepla-7kw-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking pomp ciepła powietrze woda
Average rating:  
 5 reviews
 by kropa_88

Na szczęście mam niewielki dom i wystarczy mi jedna z tańszych opcji. Krommler będzie ok.

 by wowa

Technix - super parametry, świetnie się prezentuje. Słyszałem o niej już od naszego fachowca, teraz jestem jeszcze bardziej przekonany.

 by fausti

Jako kobieta zwracam uwagę na wyglą i pod tym kątem na pewno wybrałabym Nimbus flex, ale dopytam jeszcze specjalsitę czy parametrowo będzie ok. Super, że znalazłam tutaj ta pompę.

 by roland TU

Wszystkie opcje ciekawie przedstawione, trudno się zdecydować, ale ranking fajny. Poszukam u was jeszcze innych zestawień.

 by tutorials.89

Co do głośnej pracy Samsunga - niekoniecznie. Mamy i jest ok. Od znajomych wiem, że dobra jest też pompa Technix.