Jaka pompa ciepła 7kw do domu w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Pompa ciepła 7kw ranking ofert 2024 – sprawdź już dziś która propozycja okaże się najwłaściwsza i ciesz się z odpowiedniego sprzętu!

Energooszczędność stosowania pomp ciepła sprawia, że to świetne alternatywy dla kociołów węglowych, gazowych, czy też i elektrycznych. Co ciekawe, z uwagi na ich charakterystykę, świetnie sobie radzą w pasywnym chłodzeniu domu podczas letnich upałów. Jednakże, znalezienie opcji, która będzie w stanie działać równie efektywnie latem, co zimą, wymaga odpowiedniej wiedzy i ekspertyzy. 

Rzecz jasna nie każda pompa ciepła 7kw jest tak samo skuteczna i funkcjonalna jak dobra pompa ciepła 9kw. Istnieje wiele firm specjalizujących się w produkcji tego typu produktów. I, rzecz jasna, znalezienie opcji gwarantującej nam jak największą różnorodność i możliwość uzyskania najwyższej wydajności przy akceptowalnej oszczędności jest bardzo ważne. Dlatego zanim wybierzesz pompę ciepła Panasonic 7kw czy też zdecydujesz się na model panasonic aquarea 7kw lub też na pompę od całkowicie innego producenta, ważne jest sprawdzenie całego katalogu produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Monoblok Haier

9.9

Średnia

PANASONIC HP MONOBLOK

9.8

Droga

POMPA AURATSU

9.7

Tania

PANASONIC HP SPLIT

9.6

Droga

Pompa LG Therma

9.4

Droga

GREE Amber Prestige

9.3

Średnia

GREE PULAR

9.2

Średnia

W tym pomóc może ranking pomp ciepła 7kw 2024. To zestawienie aż siedmiu atrakcyjnych produktów, które z uwagi na swoje właściwości i parametry świetnie sprawdzą się w niemal każdym domostwie. Rzecz jasna musimy wiedzieć czy decydujemy się na pompę ciepła monoblok 7kw lub też typu split. Nasi eksperci jednak zadbali o to, aby dostarczyć wszystkim zainteresowanym osobom szczegółową analizę porównawczą wraz z poradnikiem zakupowym, gdzie poruszono i omówiono najistotniejsze kwestie przed zakupem.

Pompa ciepła monoblok Haier 7,8kW

pompa ciepła monoblok 7kw

Zestawienie wygrywa pompa ciepła marki Haier typu monoblok o maksymalnej mocy grzewczej równej 7,8kW. Zestaw obejmuje nie tylko samą pompę ciepła, ale także pilot sterujący oraz moduł ciepłej wody użytkowej. Jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie zarówno do przygotowywania ciepłej wody jak i ogrzewania budynków. Energia słoneczna zgromadzona w powietrzu jest bezpłatna i dostępna przez cały czas, dlatego można ją czerpać niezależnie od pory roku.

Co więcej, praca pompy ciepła haier 7kw jest bardzo cicha, ponieważ jest to zaledwie 59dB. Dzieje się tak, ponieważ sprężarki w pompie ciepła zostały pokryte specjalnym materiałem. Bardzo dobrze izoluje on hałas. Pompa ciepła haier 7kw posiada wbudowany specjalny inteligentny czujnik, który zapobiega przed zamarzaniem systemu. Urządzenie automatycznie zaczyna pracować w momencie, kiedy temperatura spadnie poniżej 3C.

Ponadto, urządzenie pracuje intuicyjnie i jest bardzo łatwe w obsłudze. Czytelne sterowniki przewodowe pozwalają nam na ustawienie harmonogramu pracy pompy ciepła Haier, wybór trybów pracy oraz wyświetlanie historii błędów. Producent daje nam 60-miesięczny okres gwarancyjny.

 • Wysoka moc grzewcza;

 • Cicha praca urządzenia;

 • Ochrona przed zamarzaniem systemu;

 • Długi okres gwarancyjny.

 • Nieco wysoka cena produktu.

Pompa ciepła PANASONIC HP MONOBLOK 7 kW

pompa ciepła panasonic 7kw

Jest to pompa ciepła znanej marki Panasonic o mocy 7kW. To urządzenie solidnie wykonane, trwałe, niezawodne oraz przyjazne dla środowiska. Produkt jest przeznaczony do stosowania w domach energooszczędnych, a także w zabudowaniach jedno- lub wielorodzinnych. Pompa ciepła dostarcza nam ciepłą wodę użytkową lub wspomaga centralne ogrzewanie. Możemy ją wykorzystywać w przypadku zarówno ogrzewania podłogowego jak i grzejników niskotemperaturowych.

Warto również wspomnieć, że urządzenie cechuje się wysoką wydajnością, która jest zagwarantowana przy temperaturach zewnętrznych wynoszących nawet -20C. Co więcej, nie musimy stosować żadnej dodatkowej grzałki. Pompa Panasonic pobiera niewielką ilość energii, a koszt jej instalacji jest bardzo niski. Dużym plusem jest także wbudowany moduł komunikacji Wifi. Dzięki niemu będziemy mogli zoptymalizować temperaturę w domy oraz temperaturę wody w każdym momencie.

Decydując się na zakup pompy ciepła Panasonic Aquarea HP typu Monoblok dostajemy jednostkę zewnętrzną, naczynie wzbiorcze, przepływomierz wirowy, osłonę obciążeniową, zawory odpowietrzające, blokadę trybu chłodzenia, grzałkę elektryczną o mocy 3kW, manometr do pomiaru ciśnienia wody w obiegu, zintegrowany zawór trzydrogowy oraz sterownik internetowy.

 • Wysoka wydajność urządzenia;

 • Pobieranie niewielkiej ilości energii;

 • Moduł komunikacji Wifi;

 • Bardzo bogaty zestaw.

 • Nieco wysoka cena urządzenia.

POMPA CIEPŁA AURATSU 6,7kW 70m2 SAMODZIELNY ZESTAW

pompa ciepła 7kw cena

W bardzo przystępnej cenie możemy zakupić pompę ciepła marki Auratsu z funkcją klimatyzacji, wentylacji oraz niezależnego osuszania. Model ten charakteryzuje się maksymalną mocą grzewczą równą 607kW. Ponadto, jest to pompa ciepła ścienna, która idealnie wpasuje się w niejedno wnętrze dzięki eleganckiemu panelowi. Do urządzenia dostaniemy bezprzewodowy pilot, który pozwoli nam na korzystanie z szeregu dostępnych opcji. 

Te najważniejsze to, między innymi, funkcja stałego grzania 8C, funkcja samoczyszczenia parownika, a także czujnik temperatury. Na komfort użytkowania pozytywnie wpływa również 12 trybów pracy wentylatora, które zapewniają wygodne sterowanie przepływem powietrza. Z kolei dołączony do zestawu filtr zimny eliminuje z powietrza różnego rodzaju bakteria oraz szkodliwe gazy. 

Warto dodać, że urządzenie automatycznie włączy się i przywróci swoją pracę w przypadku zaniku i powrotu napięcia. Producent daje nam w zestawie jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną klimatyzatora, pilot zdalnego sterowania razem z kompletem baterii oraz uchwytem na ścianę, instrukcję obsługi, a także kartę gwarancyjną. Jest również możliwość połączenia urządzenia z Wifi, jednakże moduł ten nie został dołączony do zestawu.

 • Przystępna cena;

 • Funkcja klimatyzacji i wentylacji;

 • Pilot zdalnego sterowania.

 • Brak modułu Wifi w zestawie;

 • Krótki okres gwarancyjny.

Pompa ciepła PANASONIC HP SPLIT 7 kW

pompa ciepła powietrze woda 7kw

Firma Panasonic po raz kolejny oferuje nam pompę ciepła swojej produkcji. Jest to urządzenie o maksymalnej mocy grzewczej równej 7kW. Model Aquarea High Performance typu Split składa się z dwóch jednostek. Są nimi jednostka zewnętrzna, czyli sama pompa ciepła, oraz jednostka wewnętrzna, czyli hydrobox. Jeżeli chodzi o jednostkę zewnętrzną, ma ona bardzo kompaktowe wymiary. Dzięki temu jej montaż jest łatwy i nie wymaga dodatkowego wiercenia.

Urządzenie to jest w stanie ogrzać budynek nawet przy bardzo niskich temperaturach, takich jak -20C. Z kolei kiedy przychodzą letnie upały, model ten bardzo dobrze klimatyzuje dom. Takie rozwiązanie daje nam całoroczny komfort. Warto dodać, że pompa ciepła Panasonic jest przyjazna dla środowiska dzięki zastosowaniu nowego czynnika chłodniczego R32.

Dużą zaletą jest także zastosowanie modułu komunikacji Wifi Panasonic Smart Cloud. Pozwoli on nam na zdalne monitorowanie oraz kontrolę pracy systemu ogrzewania i zużycia energii. Ponadto, moduł ten jest w stanie zdalnie usunąć wykrytą awarię. Koszt instalacji pompy ciepła jest bardzo niski.

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Kompaktowe wymiary;

 • Moduł komunikacji Wifi;

 • Niski koszt instalacji pompy ciepła.

 • Wysoka cena produktu.

Pompa ciepła LG Therma V 7 kW

pompa ciepła lg 7kw

W nieco wyższej cenie możemy zakupić pompę ciepła marki LG. Jednakże model Therma V ma bardzo wiele zalet. Jest to urządzenie o maksymalnej mocy grzewczej wynoszącej 7 kW. Pompa ciepła typu Split posiada dwa oddzielne podzespoły, którymi są jednostka zewnętrzna i wewnętrzna. 

Te podzespoły są połączone ze sobą przewodami, które natomiast wypełnione zostały czynnikiem chłodniczym. jednostka wewnętrzna obejmuje pompę wody, naczynie wzbiorcze oraz płytowy wymiennik ciepła, a także wszystkie przewody wodne związane z ogrzewaniem. Dzięki temu cały układ jest zabezpieczony przed zamarznięciem, kiedy nie ma energii elektrycznej.

Warto dodać, że pompa ciepła została wyposażona w specjalne grzałki elektryczne, które mają za zadanie uzupełnić niedobór ciepła w budynku w momencie, kiedy pompa uległa awarii lub kiedy temperatura powietrza zewnętrznego drastycznie spada. Ponadto, model LG Therma V 7 kW wygląda atrakcyjnie oraz posiada nowy sterownik. Decydując się na zakup urządzenia mamy gwarancję, że urządzenie pracuje naprawdę bardzo cicho. Jednakże musimy pamiętać o tym, że producent daje nam nieco krótszy okres gwarancyjny na tę pompę ciepła lg 7kw.

 • Wysoka moc pompy;

 • Zabezpieczenie przed zamarzaniem układu;

 • Grzałki elektryczne;

 • Atrakcyjny wygląd.

 • Nieco krótki okres gwarancyjny.

Pompa ciepła GREE Amber Prestige 7kW grzeje -30st

pompa ciepła powietrzna 7kw

Firma Gree oferuje nam pompę ciepła w bardzo przystępnej cenie. Model Amber Prestige charakteryzuje się maksymalną mocą grzewczą wynoszącą 7 kW. Ponadto, producent deklaruje, że urządzenie zalicza się do kategorii Premium. Oznacza to między innymi, że cechuje się ono wysoką klasą energetyczną, a także wyjątkowo wydajnym działaniem. 

Obydwa te czynniki sprawiają, że jako posiadacze pompy ciepła Gree możemy swobodnie cieszyć się idealnym klimatem jednocześnie płacąc niewiele za energię elektryczną. Co więcej, urządzenie posiada szereg innych przydatnych funkcji. Możemy między innymi podłączyć sterownik przewodowy oraz sterować modelem z poziomu smartfona przez Wifi. Ponadto, pompa ciepła została wyposażona w trzy tryby snu, dwie żaluzje i aż siedem prędkości wentylatora. 

Dużym plusem jest również fakt, że urządzenie pracuje naprawdę cicho. Dzięki tym wszystkim opcjom z łatwością możemy dostosować pracę pompy ciepła do naszych preferencji. Warto dodać, że urządzenie może pracować nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych. W trybie chłodzenia są to aż 52C, natomiast w trybie chłodzenia produkt będzie działać nawet do -30C. Minusem jest to, że okres gwarancyjny jest zbyt krótki.

 • Przystępna cena;

 • Sterowanie urządzeniem przez Wifi;

 • Siedem prędkości wentylatora;

 • Cicha praca pompy.

 • Krótka gwarancja.

POMPA CIEPŁA GREE PULAR 7,91 kW SAMODZIELNY MONTAŻ

pompa ciepła haier 7kw

Marka Gree po raz kolejny proponuje nam swój produkt. Tym razem jest to pompa ciepła o maksymalnej mocy grzewczej aż 7,91 kW. Moc ta będzie wystarczająca, żeby ogrzać pomieszczenie o powierzchni do 80 m2 i wysokości do 2,7 m. Z kolei maksymalna moc chłodnicza urządzenia wynosi 6,9 kW. Ponadto, produkt posiada także funkcję niezależnego osuszania.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup tego modelu, dostaniemy bogaty zestaw. Obejmuje on nie tylko jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną klimatyzatora, ale także pilot do zdalnego sterowania urządzenia razem z kompletem baterii, modem Wifi do sterowania za pomocą telefonu, pakiet rur freonowych ¼ i ⅜ cala o długości 1 mb, 2 mb, 3 mb, 4 mb lub 5 mb, które są zakończone śrubunkami w otulinie termicznej, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną na okres 36 miesięcy.

Warto też dopowiedzieć, że pompa ciepła została wyposażona w 24-godzinny programator czasowy, inteligentne odszranianie i funkcję autorestartu. Dużymi zaletami są także samooczyszczanie, tryb oszczędzania energii oraz funkcja antyzamrożeniowa +8C. Urządzenie pracuje bardzo cicho, ponieważ od 30 do 46 dB.

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Bogaty zestaw;

 • Programator czasowy;

 • Funkcja autorestartu.

 • Krótsza gwarancja.

Artykuły

Dalej nie wiesz czy wybrać Panasonica aquarea 7kw czy też pompę innego producenta? W takim razie sprawdź poniższe porady i wiedz co decyduje o sprawności i wydajności pompy! 

Wybranie urządzenia idealnego to nie lada wyzwanie. Przecież musimy pamiętać o tym, że kluczowych kwestii wpływających na ostateczną wydajność i sprawność sprzętu jest bardzo wiele. A przecież nie możemy też zapomnieć o tym, że produkt oferujący nam właściwą wydajność może być nadzwyczaj drogi. Ale, na szczęście, nie musi. Co więc należy uwzględnić przy poszukiwaniu produktu idealnego?

Jeśli interesuje nas pompa ciepła Panasonic 7kw lub też oferta od LG lub Haiera, to z pewnością popularność tych marek nieco podbije cenę. Jednakże, związane jest to też z renomą, a więc i dobrym wykonaniem. Oprócz jednak samej popularności, bardzo ważne jest uwzględnienie w poszukiwaniach właściwości i parametrów, z czego najważniejszymi będą wydajność grzewcza, klasa efektywności energetycznej, a także poziom akustyczny czy wydajność chłodnicza.

Nie mniej istotne elementy to, między innymi, mnogość dostępnych opcji i łatwość obsługi. A przecież sam montaż też jest ważny. Kolejnymi parametrami znacznie wpływającymi na jakość i atrakcyjność sprzętu to funkcjonalność czy komfort użytkowania. Nie mniej ważne będą opinie czy też stosunek jakości do ceny pompy ciepła 7kw. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://www.farmer.pl/energia/na-jakie-parametry-zwrocic-uwage-wybierajac-pompe-ciepla-do-domu,106200.html

pompa ciepła 7kw ranking

Pompa ciepła monoblok 7kw czy może typu split?

Jedną z najwazniejszych rzeczy przy wyborze produktu idealnego to, przede wszystkim, zapoznanie się z podstawową różnicą między konstrukcjami typu split, a monoblokiem. Pompy ciepła przygotowywane są w różny sposób i ich styl i działanie zależne jest od wielu czynników. I choć pod wieloma względami są one podobne, to różnią się znacznie w przypadku ich produkcji czy też sposobie montażu. 

SPLIT wybierzemy wtedy, kiedy zależy nam na prostszej produkcji i pragniemy też umieścić pompę w miejscu, gdzie nie ma zbyt dużej ilości miejsca. Co więcej, SPLIT będzie tańszy. W tym typie konstrukcji pompy są wyposażone w skraplacz znajdujący się wewnątrz jednostki, natomiast jednostka zewnętrzna pomieścić musi sprężarkę, zawór rozprężny, a także parownik czy wentylator, który nierzadko emituje spory hałas.

Pompa ciepła powietrzna 7kw typu monoblok to natomiast urządzenie, które w jednostce pomieści wszystkie swoje komponenty. Jest to opcja droższa, ale też posiada o wiele lepszą warstwę izolacyjną – zarówno pod względem akustycznym, jak i termicznym. Co więcej, są one nieco lepsze pod względem bezawaryjności czy też nie wymagają tak skomplikowanego montażu. Niestety, ich cena jest nieporównywalnie większa od jednostek typu SPLIT.

Pompa ciepła LG Therma V 7 kW
pompa ciepła lg 7kw

Pompa ciepła PANASONIC HP MONOBLOK 7 kW
pompa ciepła panasonic 7kw

Moc grzewcza, czyli na co dokładnie to 7kw może nam pozwolić?

Następna kwestia bardzo ważna dla wyboru właściwego urządzenia to, rzecz jasna, moc grzewcza. I choć w dzisiejszym zestawieniu skupiliśmy się wyłącznie na produktach o mocy wynoszącej 7 kW, to warto wiedzieć, że poszczególne produkty mogą różnić się pod względem wydajności pomimo podobnych czy nawet i tych samych danych technicznych. Jest to w dużej mierze spowodowane wieloma innymi czynnikami, które łącznie z mocą grzewczą przedstawiają finalną jakość danej powietrznej pompy ciepła 7kw.

Jak wiecie, właściwie dopracowane urządzenie to takie, które będzie w stanie zachwycić nas swoją pracą w każdych warunkach. A to oznacza, że powinniśmy wybrać sprzęt gwarantując nam wydajność grzewczą na najwyższym poziomie zarówno przy temperaturze otoczenia wynoszącej 35 stopni Celsjusza, jak i w przypadku niższych, minusowych temperatur. Co więcej, efektywności energetycznej w klimacie chłodnych, ciepłym lub umiarkowanym także będą się różnić. Jednakże jeśli w większości przypadków interesujący nas model będzie oferował A+++, to świadczy to bardzo dobrze o sprawności konstrukcji.

Funkcjonalność też istotna

Decydując się na pompę ciepła lg 7kw czy też na ofertę od jednego z konkurencyjnych sprzedawców musimy pamiętać, że im lepsze rozwiązania ułatwiające korzystanie ze sprzętu tym lepiej dla nas i dla późniejszego użytkowania pompy. Z tego względu przyjrzenie się funkcjonalnościom będzie kluczowe. Te najbardziej podstawowe to, rzecz jasna ,możliwość obsługi pompy zdalnie. Co więcej, warto też pamiętać, że dany produkt powinien oferować możliwość wyświetlania informacji o częstotliwości pracy sprężarki.

Nie mniej istotną rolę odegra też optymalizacja temperatury i wody użytkowej za pomocą modułu komunikacji. Rzeczą oczywistą jest też wybranie sprzętu charakteryzującego się jak największą ilością trybów pracy. Podstawowe to ogrzewanie i chłodzenie, aczkolwiek są też możliwe takie propozycje jak, chociażby, cyrkulacja powietrza, osuszanie, czy też tryby automatycznego restartu czy działania automatycznego.

Pompa ciepła GREE Amber Prestige 7kW
pompa ciepła powietrzna 7kw

Rzecz jasna nie zapominajmy o pozostałych elementach wpływających na komfort użytkowania

To jednak nie wszystko, co może znacznie poprawić komfort użytkowania danego sprzętu. Jeśli nigdy nie korzystaliście z pompy ciepła, to nie macie pojęcia jak ważne jest upewnienie się, że wybrany przez nas produkt może poszczycić się bardzo niską emisją hałasu. Głośność, z jaką niektóre pompy ciepła pracują, sprawia, że ich nieprzemyślany montaż może znacznie uprzykrzać życie nam czy też innym osobom.

POMPA CIEPŁA GREE PULAR 7,91 kW
pompa ciepła haier 7kw

Z tego powodu bardzo ważne jest upewnienie się, że wybrany przez nas produkt będzie w stanie dostarczyć nam wystarczająco dobrą izolację akustyczną i zostanie ustawiony w miejscu właściwym. Ale przecież to nie wszystko, bo wybranie produktu o wysokiej głośności może sprawić, że nawet i najlepiej przemyślana pozycja dla naszej pompy będzie niewystarczająca. Dlatego pamiętajmy, aby poziom emisji hałasu nie przekraczał 70 dB.

Na komfort niebagatelny wpływ będzie też mieć montaż. Zazwyczaj pompa ciepła powietrze woda 7kw typu monoblok jest łatwa w montażu, gdyż nie musimy martwić się o zewnętrzną jednostkę mieszczącą szereg różnorodnych komponentów. Co ciekawe, niektórzy producenci są w stanie tak ułatwić proces montażu, że gwarantują nam pewność samodzielnego ustawienia urządzenia.

Opinie też bardzo ważne – tak jak i cena

Feedback od osób, które przed nami mogły przetestować urządzenie będzie nadzwyczaj kluczową kwestią. Jak dobrze wiemy, pozytywne wypowiedzi świadczą o tym, że mamy do czynienia z produktem o bardzo dobrych parametrach i oferujący nam jak najlepszą sprawność bez martwienia się o zbyt duże ryzyko przy zakupie produktu niesprawdzonego.

Oczywiście subiektywna natura komentarzy innych osób sprawia, że nie możemy do końca zawierzyć w to, co ludzie mówią o danym modelu. Jeśli jednak wielokrotnie powielają się te same zalety czy też wady, to można je z pewnością uznać za wiarygodne. Przy tym pamiętajmy, że nie zawsze wysoka cena pompy ciepła 7kw oznacza, że produkt jest dobry. Tak samo jak i niska cena nie musi od razu wyznaczać opcje złe. Może są po prostu dostarczone od nieznanego producenta? A może to propozycja o nieco gorszych parametrach? 

Pompa ciepła PANASONIC HP SPLIT 7 kW
pompa ciepła powietrze woda 7kw

Wszystko trzeba wziąć pod uwagę i dopiero kiedy uwzględnimy stosunek parametrów i jakości produktu do ceny będziemy mogli pokusić się o analizę i porównywanie z innymi modelami.

Pompa ciepła 7kw – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu to bez wątpienia Pompa ciepła monoblok Haier 7,8kW. Świetne recenzje, ale przede wszystkim bardzo dobre parametry i renoma firmy w połączeniu ze sprawdzoną konstrukcją przemawiają za modelem. Co więcej, ta pompa ciepła powietrze woda 7kw przygotowana została przez renomowanego producenta, który przy okazji jest w stanie dostarczyć nam świetnych parametrów przy relatywnie niskiej cenie.

Nie mniej jednak na rynku znajdziemy ogromną liczbę produktów i większośc z nich charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. A przecież musimy pamiętać, że idealny produkt to taki, którego cała specyfikacja będzie nam odpowiadała, a nie tylko niektóre wartości. Bo przecież decydując się na tak spory wydatek lepiej mieć gwarancję, że nie idziemy na żadne kompromisy i otrzymujemy najwięcej za jak najmniej. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pompa-ciepla-12kw-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pompa ciepła 7kw do domu
Average rating:  
 0 reviews